PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تریل جدید پیشرو 250

شفیع
21-03-1390, 12:24 قبل از ظهر
سلام، چند وقت پیش یکی از دوستام یه متور پیشرو گرفت، من هر چقدر توی نت دنبال این مدل گشتم، مطلبی پیدا نکردم، از دوستان و اساتید عزیز کسی این مدل رو تا حالا دیده؟ باهاش آشنایی داره؟
واسه کمی خورده کاری و حال دادن به متور آورده بودتش پیشم، منم حسابی وارسیش کردم،
از خصوصیاتش در نگاه اول می تونم بگم:
ظاهر زیبا
طراحی قطعات مناسب
شتاب بالای متور (هنوز آب بندی نشده)
صدای اگزوز مناسب و جذابه
استارتش تمیز و پرقردتو و با صدای زیباست
جسه متور کوچک تر و سبک تر نسبت به تریل 200 رادیسون کویر
ولی از لحاظ کیفیت مونتاژ کمی مشکل داره
این طور که از ظاهر انجینش معلومه باید تایم زنجیری باشه، شبیه انجین متور های اکسل

1733 1734 1735 1736 1737 1738 1739 1740 1741 1742 1743 1744

Mohammad aghili
21-03-1390, 09:26 قبل از ظهر
بنده همين موتور رو ديده بودم كه تو تاپيك روان 250 گفتم موتور خوبي در ديد اول نيست و آدمو ياد راديسون ميندازه :)

شفیع
21-03-1390, 09:32 قبل از ظهر
بنده همين موتور رو ديده بودم كه تو تاپيك روان 250 گفتم موتور خوبي در ديد اول نيست و آدمو ياد راديسون ميندازه :)

من خودم رادیسون دارم، ولی نتونستم هیچ شباهتی بین این دوتا پیدا کنم، چه از لحاظ بدنه و چه از لحاظ انجین کاملا متفاوته !

Haji
22-03-1390, 07:33 بعد از ظهر
دوستان اگه قیمت هم بگید ممنون میشم :biggrin:

شفیع
22-03-1390, 11:00 بعد از ظهر

این دوستم تقریبا 1.800 گرفت ولی جای دیگه قیمت گرفتم تا 2 تومن هم قیمت می دادن

M.SH.K
22-03-1390, 11:14 بعد از ظهر
هفته قبل خ ولیعصر بالای مهدیه دیدم گفت 1700
مشکی هم بود و خدایی جذاب
بیشتر از همه چیزش من با شاسیش حال کردم

---------- Post added at 11:14 PM ---------- Previous post was at 11:13 PM ----------

جوندارو محکم بنظر میرسید

شفیع
22-03-1390, 11:22 بعد از ظهر
این طور که معلومه سعی کردن تا می تونن متورو سبک کنن، باک و سینی زیر انجین از جنس پلاستیکه، باک به نظرم اشکلالی ولی بهتر بود سینی زیر انجین رو فلزی درست می کردن.
قسمت انتهایی گلگیر عقب و جا پلاکی هم آلومینیم بود، در سبک بود و زیبایی خیلی تاثیر گذاره ولی خوب قسمت انتهایی گلگیر و جا پلاکی خیلی آسیب پذیره و از همه مهمتر خیلی در معرض لرزش قرار می گیره که در متور تریل همیشه باشه خطر مخرب لرزش در نظر گرفته شه، اتصالات کله چراغ از جنس لاستیکیه و لرزش پذیر ولی جاپلاکی خشک و غیر انعطاف پذیر، همین باعث شد همون یک هفته ی اول جا پلاکیش ترک برداره، از جنس آلومینیم خیلی خشکه.

شفیع
07-04-1390, 11:14 قبل از ظهر
بعد گذشت یکی دو ماه به مشکلات جدیدی برخوردیم، گویا حرارت این متور خیلی زیاده، و خیلی زود داغ می کنه !!! البته فقط داغ می کنه و هیچ تاثیری در قدرت موتور و یا در سیستم انجین نداره، ولی حرارتش نسبت به موتور های دیگه خیلی بیشتره، اون هم می تونه به خاطر چند نقطه ضعف در طراحیش باشه که امیدوارم شرکت پیشرو هر چه زودتر این مشکل رو بر طرف کنه.
1) حجم پره های اطراف سیلندر با توجه به 250 بودن این موتور خیلی کم و کوچیکه که باعث می شه خیلی دیر و بد خنک شه.
2) انجین موتور رنگ شده اون هم به رنگ مشکلی که باعث می شه حرارت رو در خودش نگه داره.
3) البته این موضوع تاثیر زیادی در حرارت داره ولی با توجه به عملکرد مفیدش نمی شه تغییر زیادی در این سیستم داد، سیستم کاهنده مصرف سوختی که روی موتور های جدید نصب کردن باعث می شه گاز های داغ خروجی رو دوباره وارد هوای ورودی کنه و حرارت انجین بره بالا.
البته می شه با قرار دادن یه کلید یا شیر توی تابستون یا وقتایی که موتور خیلی داغ کرده این سیستم رو به صورت موقت از مدار خارج کرد، ولی به نظرم اگر اون اشکالات یک و دو بر طرف شه تاثیر زیادی می تونه در خنک کردن انجین موتورسیکلت داشته باشه.

GKH
18-05-1390, 02:35 بعد از ظهر
سلام دوستان

من میخوام موتور پیشرو 200 سی-سی بگیریم که لاستیکش این شکلیه .
توی نت هیچی در موردش پیدا نکردم و اصلا نفهمیدم که چطور موتوریه ؟
در شیراز قیمت 1.900
2636
ایا بگیرم یا با این پول چیز بهتری گیرم میاد ؟
200 سی-سی بودن و فرم لاستیکش این شکلی بودن خیلی مهمه . ( لاستیکش اجدار خاکی نباشه و در واقع پهن و اسفالتی باشه )

با سپاس فراوان ...

شفیع
19-05-1390, 01:26 قبل از ظهر
سلام دوستان

من میخوام موتور پیشرو 200 سی-سی بگیریم که لاستیکش این شکلیه .
توی نت هیچی در موردش پیدا نکردم و اصلا نفهمیدم که چطور موتوریه ؟
در شیراز قیمت 1.900
2636
ایا بگیرم یا با این پول چیز بهتری گیرم میاد ؟
200 سی-سی بودن و فرم لاستیکش این شکلی بودن خیلی مهمه . ( لاستیکش اجدار خاکی نباشه و در واقع پهن و اسفالتی باشه )

با سپاس فراوان ...

منظورت همین تریل پیشرویی هست که این بالا عکسشو گذاشتم ؟
شاید همین مدل رو 200 سی سی با لاستیک آنرود هم تولید کرده باشه.

maneli
11-07-1390, 07:07 بعد از ظهر
استاد شفیع عزیز , این دوستمون حتما باید خار زنجیر عقب و لاستیک عقب رو عوض کنه و کراسی بذازه و گرنه برای کوه جواب نمیده.

Milad-Suzuki
21-07-1390, 06:48 بعد از ظهر
250 !!! :acigar:
با هوندا XL 125 قورتش دادیم.

S!L3NT
21-07-1390, 07:41 بعد از ظهر
کسی نمیدونه این موتور چند اسب بخاره ؟
سرعت و ... اطلاعات ندارید ؟
در کل موتور خوشکلیه ...

Sination
26-07-1390, 07:15 بعد از ظهر
سلام

اقای شفیع شما برای کم کردن حرارت روی این موتور چی کار کردین ؟!
خیلی حرارتش روی مخه ..

شفیع
26-07-1390, 07:36 بعد از ظهر
سینا جان،
موتور واسه رفیقمه خیلی تحقیق و بررسی کردیم، راه هایی پیدا کردیم و لی فعلا راه دقیق و کاربردی رو اجرا نکردیم، همین طور که گفته بودم پره های خنک کننده سیلندرش خیلی کم و کوچیکه با توجه به میزان حجم سیلندر و قدرت باید پره های بستری واسش طراحی می کردن، می شه سیلندرشو با یه سیلندر بهتر عوض کرد، می شه رادیات روغن واسش نصب کرد، زود به زود روغن عوض کرد، درجا گاز نداد ... و یا فیتر کربن رو از مدار خارج کرد، که دوستم فعلا روش آخری رو اجرا کرد، ولی تاثیر چندانی نداره.
این طور که من این موتورو دیدم، وقتی موتور داغ می شه عملکرد تعویض دنده و خلاص کردن عین هیلی از موتور های فعلی کمی با مشکل مواجه می شه ولی میزان قدرت در حالت سرد و داغ تقریبا عین همه، حرارت بالا تاثیر چندانی در میزان قدرت نداره،
اگر حداقل بدنه انجین رو رنگ نمی زدن به نظرم بهتر می تونست خنک شه !
باز هم در شمال مقداری رطوبت وجود داره که به صورت طبیعی انجین کمی خنک شه، به نظرم شما که تهران هستی بیشتر هواشو داشته باشه.

Sination
27-07-1390, 05:49 بعد از ظهر
مرسی ممنون ..

کلا چه تغییراتی شما انجام دادین روی موتور ؟

من فرمون رو عوض کردم و مارک protyper گذاشتم
سینیه قلزی عقب رو باز کردم ..
ضربه گیره کتی هم نصب کردم روی فرمون

شفیع
27-07-1390, 07:13 بعد از ظهر
سینا جان،
چند تا عکس از موتورش توی این صفحه نشون بده!

خواستیم فرمانو عوض کنیم ولی بست فرمون هم اندازش نبود، بی خیال شدیم، محافظ کتی روی فرمون، البته از نوع پلاستیکیش که بیشتر می شه گفت کار بادگیر رو انجام میده. لاستیک عقب عوض شده نوع نیمه آفرودی،
لاستیک جلو به کل عوض شده، رینگ و لاستیک با هم واسه خودش 19 بود به 21 ارتقا یافت نوع لاستیک هم آفرودی دانلوپ، صفحه کلاچ کارخونه ای گویا به علت حرارت بالا سوخت، من ندیدم دوستم خودش رفت عوض کرد، صحفه کلاچش توی بازار موجود نبود به چیزی دست ساز درست کرد که اون هم یکی دو ماه نشود، جواب نمی داد، تا اینکه هفته ی پیش به خاطر اینکه صفحه کلاچش باز هم پیدا نشد بردیمش تراشکاری با کمی تغییرات طوری درست شده که الان همه نوع صفحه کلاچ های دیگه رو می شه انداخت روش، البته این تغییرات تاثیری در قدرتش نداره چون اندازه ی و تعداد صفحه کلاچ تغییر نکرد، فقط اتصالات محور اصلی صفحه کلاچ کمی تغغیر کرد.
قرار بود چرخ عقب هم از 17 به 18 تبدیل شه، فعلا دست نزد، ولی به نظرم همین 17 هم باید خوب باشه.

نیما نادری
27-07-1390, 11:02 بعد از ظهر
فرمون protyper شاخ گاویه و با کرپیه کوتاه این موتور ارتفاع فرمون پایینتر میاد

چیکار کردی سینا ؟

Sination
28-07-1390, 06:41 بعد از ظهر
مرسی اقای شفیع
صفحه کلاج فابریکش زیاد قوی نیستش ..
راستی من کاتالیزور رو هم درووردم ! یادم رفت بگم.. ولی لولیه اگزوز کوتاه شده یک مقداری نشتی میده ..

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

نیما من protyper رو انداختم درسته ارتفاعش پایین اومده ولی مشکلی ندارم باهاش !!
خوده فرموت 2 تا بست داشت که روی بسته قبلیه موتور نصب شده و مشکلی نداره ..

نیما منظورت رو واضح تر میشه بگی ؟! یعنی این فرمون با این موتور جواب نمیده ؟!

Babak
28-07-1390, 06:55 بعد از ظهر
نمیشه یه یه فن نسباتا قوی جلوش وصل کرد که تو زمانهای که موتور تحته فشاره با یه کلید روشن بشه؟
چون زمانی که موتور تو آفرود مشغوله زور زدنه سرعتش کمه و در نتیجه جریان هوای کمتری به سیلندر برخورد می کنه با این کار اون جریان کمه هوا فکر کنم جبران بشه:sarma: نظره آقایون چی هست؟

نیما نادری
28-07-1390, 07:55 بعد از ظهر
ببین سینا جون اگر دو عدد واسطه اضافی بیاد و روی جا پیچ کرپیه خودت متصل بشه و بعد فرمون روی اون واسطه بسته بشه

در واقع اون واسطه چند سانتی فرمون رو بالا میاره و شاید در موقعیت مناسب قرار بگیره ...باید دید

ولی اگر فرمون شاخ گاوی رو دقیقا رو کرپیه قبلی و بدون واسطه ی افزایش دهنده ارتفاع بستی که خوب فرمون پایین میاد

و تو آفرود بالا بودنه به اندازه فرمون خیلی مهمتر از شاخ گاوی بودنش هست

بابک خان تاثیری نداره به نظر من شاید از لحاظ روانی آدمو تسکین بده ول باید

سنسور حرارت سنج نصب بشه و تست کنی اگر کم کنه که خوبه اگر نکنه کار بیهوده کردی

که نظر من اینه که نکنی بهتره

شفیع
28-07-1390, 09:25 بعد از ظهر
اتفاقا همچین پیشنهادی رو دوستان دادن، نصب فن رادیاتور پراید، باید فکر جالب و موثری باشه ولی از طرف صاحب موتور حمایت نشد.
به نظرم امکان پذیر هست.

Sination
30-07-1390, 07:36 بعد از ظهر
ببین سینا جون اگر دو عدد واسطه اضافی بیاد و روی جا پیچ کرپیه خودت متصل بشه و بعد فرمون روی اون واسطه بسته بشه

در واقع اون واسطه چند سانتی فرمون رو بالا میاره و شاید در موقعیت مناسب قرار بگیره ...باید دید

ولی اگر فرمون شاخ گاوی رو دقیقا رو کرپیه قبلی و بدون واسطه ی افزایش دهنده ارتفاع بستی که خوب فرمون پایین میاد

و تو آفرود بالا بودنه به اندازه فرمون خیلی مهمتر از شاخ گاوی بودنش هست

بابک خان تاثیری نداره به نظر من شاید از لحاظ روانی آدمو تسکین بده ول باید

سنسور حرارت سنج نصب بشه و تست کنی اگر کم کنه که خوبه اگر نکنه کار بیهوده کردی

که نظر من اینه که نکنی بهتره

نیما من فرمون رو روی بست هایی که خوده فرمون جدیده داشت که روی جای فرمون قبلی وصل میشد بستم و مقداری بالاتر اومده چون

نیما نادری
01-08-1390, 11:31 بعد از ظهر
پس خوبه

عکس بزار پسر ... کاری که عکس میکنه هیچی نمیکنه

HamidReza
02-08-1390, 07:27 قبل از ظهر
سلام
من از رخ اين موتور خيلي خوشم اومده...موندم بين اين و روان...نظرتون رو كدومه؟(از هرنظر،فني،سرعت و شتاب و قدرت و قطعات)
در ضمن اهل آفرود رفتن نيستم و فقط براي سواري ميخوام

ایمان
02-08-1390, 07:40 قبل از ظهر
سلام به همکی.داداشای من
من دیروز ی 200 دیدم با لاستیکای انرود.واقعا مخموترکوند.میشه بگید موتور خوبی یا نه.
من بین پیشرو200 وارگون موندم کدومو بخرم.توی بیرجند ق 2000.
250 چند قیمته؟؟؟
ممنون

Kenji
02-08-1390, 12:35 بعد از ظهر
سلام
من از رخ اين موتور خيلي خوشم اومده...موندم بين اين و روان...نظرتون رو كدومه؟(از هرنظر،فني،سرعت و شتاب و قدرت و قطعات)
در ضمن اهل آفرود رفتن نيستم و فقط براي سواري ميخوام

سلام

این سوال و یکی از دوستان از نادر تریل پرسید

گفت 100% روان.

به خاطر ان دلیل از جمله پیدا شدن راحت قطعات

شفیع
02-08-1390, 12:57 بعد از ظهر
آقا سینا،
امروز دوستمو دیدم، گفت لاستیک عقبشو 18 انداختم، آفرودی، خودم هنوز ندیدمش، دیدمش عکس میگیرم نشون میدم.

maneli
07-08-1390, 10:47 بعد از ظهر
آره لاستیک عقب رو 18 انداخته و خیلی عالی شده , فقط هوا نمیذاره بریم یه تست بزنیم ولی مطمئنم که خیلی خیلی تغییر کرده.

شفیع
07-08-1390, 11:10 بعد از ظهر
آره لاستیک عقب رو 18 انداخته و خیلی عالی شده , فقط هوا نمیذاره بریم یه تست بزنیم ولی مطمئنم که خیلی خیلی تغییر کرده.

با این بارونی که این چند روزی اومده، جنگل به کل گل و شل شده، باید شنی ببندیم.

Sination
08-08-1390, 06:41 بعد از ظهر
باتشکر از دوستان

من یک سوال داشتم
زیر باک قسمت جولوش یک چیزی هست که به کاربرات هم وصله خواستم بدونم چیه و دقیقا چی کار میکنه ؟! از یکی پرسیدم گفت ماله الایندگیه همچین چیز هایی ..!؟

یک مشکل دیگه هم که مواجه هستم اینکه که وقتی کوچک ترین زمینی بخوروی فرمون کج میشه خیلی کم و ایا راهی هست که بشه راحت میزونش کرد ؟!

راستی شفیع جان اگر فرمون میخایی که به این موتور بخوروه من سراغ دارم مارک protyper رنگش هم مشکلیه

شفیع
08-08-1390, 08:04 بعد از ظهر
باتشکر از دوستان

من یک سوال داشتم
زیر باک قسمت جولوش یک چیزی هست که به کاربرات هم وصله خواستم بدونم چیه و دقیقا چی کار میکنه ؟! از یکی پرسیدم گفت ماله الایندگیه همچین چیز هایی ..!؟

یک مشکل دیگه هم که مواجه هستم اینکه که وقتی کوچک ترین زمینی بخوروی فرمون کج میشه خیلی کم و ایا راهی هست که بشه راحت میزونش کرد ؟!

راستی شفیع جان اگر فرمون میخایی که به این موتور بخوروه من سراغ دارم مارک protyper رنگش هم مشکلیه

سینا جان، فکر کنم منظورت از اون قطعه این باشه، قبلا یه توضیحاتی در موردش داده بودم ([Only registered and activated users can see links])

در مورد فرمون،، بله درسته اون فرمون هایی که روی این موتورا میذارن فرمون های داخل شهریه، حتی موتورم خودم (رادیسون) هم این نوع فرمون ها داره به محض اینکه می افته زرتی کج می شه و دیگه عین اولش راست نمی شه.
با مارک فرمون کاری ندارم با فرم کلیش کار دارم، توی بازار فرمون هایی هستن که بین دو شاخشون یه میله ای نصب می شه یا جوش داده شده، که دقیقا برای همین کار ساخته شده، مقاومت فرمون رو در مقابل ضربه از دو طرف و ضرباتی که هنگام فرود اومدن موتور بعد از پرش بهش وارد می شه رو خنثی می کنه.
فرمونم کارخونه ای بود و هی کجی می شد، الان حدود چند هفته ای هست از همین نوع فرمون بستم، با میله محافظ وسط، بعد از اینکه بستم موتور 3-4 بار افتاد، ولی حتی کوچک ترین انحرافی پیدا نکرد. فرمونش اصلا مارک معروف هم نبود، البته جنس خوبی بود، خیلی محکم و جون داره. توی رامسر گرفتم 12 تومن.
این موتور هر فرمونی بهش نصب نمی شه، قبلا آزمایش کردم، به خاطر اینکه بست گردنی فرمون کوچیک تر از اندازه ای هست که فرمون های حرفه ای کراسی رو میزنن.

اگه می تونی از این فرمونت عکس نشون بده.

شفیع
07-09-1390, 12:57 بعد از ظهر
گویا آقا سینا می خواد موتورشو بفروشه،
موتور پرقدرت و خوبیه.

BKING
07-09-1390, 03:13 بعد از ظهر
گویا آقا سینا می خواد موتورشو بفروشه،
موتور پرقدرت و خوبیه.

این موتور شناسنامه مشخصی نداره

اگر مشصاتش رو دارید بگذارید

شفیع
07-09-1390, 06:28 بعد از ظهر
این موتور شناسنامه مشخصی نداره

اگر مشصاتش رو دارید بگذارید

همین طور که گفتی،
خیلی جستجو کردم واقعا نتونستم شناسنامه ای واسش پیدا کنم،
یکی از تعمیرکارا موتورو دیده بود می گفت انجینش کپی انجین هوندا اکسل.

BKING
08-09-1390, 11:07 قبل از ظهر
همین طور که گفتی،
خیلی جستجو کردم واقعا نتونستم شناسنامه ای واسش پیدا کنم،
یکی از تعمیرکارا موتورو دیده بود می گفت انجینش کپی انجین هوندا اکسل.

به نظرت قدرتش چقدره ؟

شفیع
08-09-1390, 03:11 بعد از ظهر
به نظرت قدرتش چقدره ؟

اینطور که من دیدمش به نظرم قدرت حدودیش 19 اسب بخار باید باشه.
از لحاظ قدرت به نظرم کم نداره، ولی مشکلش لوازم یدکی و کیفیت تولید و مونتاژه، اگر به خورده بهش برسی و آچار کشی و آبندی درست حسابی کنیش یه موتور آفرود ناز می شه از توش در آورد.

[Only registered and activated users can see links]

نیما نادری
08-09-1390, 11:31 بعد از ظهر
انجین های نسل gs چینی تو رنج 200 /250سی سی 15 تا 16 اسب بیشتر قدرت نمیدن

این در حالیه 250 سی سی 4 سوپاپ dohc آب خنک به سختی 20 اسبو رد میکنن

شفیع
09-09-1390, 01:35 قبل از ظهر
انجین های نسل gs چینی تو رنج 200 /250سی سی 15 تا 16 اسب بیشتر قدرت نمیدن

این در حالیه 250 سی سی 4 سوپاپ dohc آب خنک به سختی 20 اسبو رد میکنن

بله درسته، ولی من فقط حدودی و با در نظر گرفتن مشخصات کاذب موتور های دیگه حدس زدم،
وقتی شرکت تولید کننده رتریل رادیسون، با کمال پرویی اعلام که تریلش 18 اسب بخار قدرت داره، تناسب هم بخوایم بگیریم این تریل پیشرو باید 20 اسب قدرت داشته باشه.
این قدرت واقعیش دقیقا چه قدره، بنده بی اطلاع هستم، ولی گفته های آقای نادری قابل قبوله !

vahidshah
09-09-1390, 10:33 قبل از ظهر
این موتور شناسنامه قابل پی گیری نداره.اماا انجینش کپی انجین سی ار اف230 هوندا هست.شاسی و فلاپ ها طرح چین
رادیسون با انجین واسه همه اشنا و شاسی هوندا ایکس ار 125 هست

شفیع
09-09-1390, 11:48 قبل از ظهر
این موتور شناسنامه قابل پی گیری نداره.اماا انجینش کپی انجین سی ار اف230 هوندا هست.شاسی و فلاپ ها طرح چین
رادیسون با انجین واسه همه اشنا و شاسی هوندا ایکس ار 125 هست

وحید جان، مطمئنید انجینش crf هست !؟!
Crf کجا این کجا !
و اینکه، کسی نگفت انجینش رادیسونه، رادیسون که تابلویه !

vahidshah
09-09-1390, 02:32 بعد از ظهر
اخه سی ار اف 230 مثل 250 یا 450 تریل گرون قیمتی نیست با کمک های معمولی ارتفاع کمتر و واسه پرش بلند نیس.انجین هوا خنک 2 سوپاپه با ضریب تراکم کم و کلا تو رده سوزوکی دی آر 200 سوزوکی هست
که باز اون انجین که رو 230 هست رو ایکس ال 200 هوندا هم هست که باز اونم موتور ساده ای هست و انجینشون تقریبا یکی هست و سیلندر ها متفاوت.تو این پیشرو یا چینی های دیگه اومدن پوسته بیرونی رو تغییر دادن .
درضمن کارخونه های کپی و مونتاژ چین اکثرا باید یه مبدا باشه واسه کپی
مثلا انجین اونیکی مدل پیشرو که شبیه روان هست کپی سوزوکی tu 250 سوزوکی هست که الانم تولید میشه و 250 گرون قیمت نیست

نیما نادری
09-09-1390, 02:55 بعد از ظهر
بله رونوشتی از سری انجینهای 223 سی سی هوندا هست که طبق فرمایش وحید جدیدترینش crf 230 l

بود که دیگه تولید نمیشه و به جاش crf 250 l درسال 2012 ارائه خواهد شد که انجینش با cbr 250 r یکیست

و واقعا انجین شاهکاری هست (250)

Sination
10-09-1390, 12:25 قبل از ظهر
کی گفته مشخصات نداره ؟

مشخصات انجین (برابر دفترچه)

overall length 2020mm
overall width 890mm
overal height 1140mm
wheelbase 1400mm
dry weight 138kg
front wheel 110/70-17
rear wheel 130/70-70
speed max 110 km/h
brake distance 7m(30km/h)
climbability 30
cylinder bore x stroke 65.5mm x 66.2mm
compression ratio 9.0: 1
outputmax 12kW/8000r/min
torque,max 17n m /6000r/min
idling speed 1500r/min + 100r/min
dosplacement of cylinder 233ml
spark plug A7RTC
Spark plug gap 0.6-0.7mm

یه نمونه از موتور هندا که الگوی این موتور هست میشه بزارید ؟!

vahidshah
10-09-1390, 11:26 قبل از ظهر

vahidshah
10-09-1390, 10:34 بعد از ظهر
از دوستانی که این پیشرو رو دارن موقع روندن مشکلی از کاربراتور ندیدن ؟کم بیاره یا خفه کار کنه یا تو انتهای گاز بنزین یا هوا کم بره؟
قیمت کاربراتورش چنده؟

نیما نادری
11-09-1390, 01:14 قبل از ظهر
کاربراتورش شبیه کاربرات روان هست مارکش هم tk باید باشه مثل مگلی

نیما نادری
11-09-1390, 10:27 قبل از ظهر

شفیع
11-09-1390, 01:59 بعد از ظهر
بعد از چندین ماه، سر انجام معلوم شد این موتور چیه و از کجا اومده و مشخصاتش چیه !

نیما نادری
11-09-1390, 02:05 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

b_kh_imr
11-09-1390, 09:41 بعد از ظهر
با سلام به اساتید گرامی من دوست اقا شفیع و صاحب پیشرو 250 هستم
مشکل اول این متور که داغ شدن بیش از حد متور بود بعد از تعویض دیسک وصفحه وتغییر ان از 4 فنره به 6 فنره و بستن کاهنده سوخت 60% کاهش یافت
مشکل بعدی این متور رینگ جلو 19 ان است که برای افرود ساخته نشده که بعد از تبدیل ان به 21مشکل شهری بودن حل میشود
مشکل بعدی این متور گران بودن لاستیک رینگ 17 است که من به 18 تبدیلش کردم ولی به علت بزرگ بودن لاستیک به کناره ها و زیر متور گیر میکنه و دو ترک هم نمی توان سوار ان شد به دوستان عزیزی که این متور رو دارن پیشنهاد میکنم به فکر تبدیل رینگ ان از 17 به 18 نباشند

vahidshah
12-09-1390, 02:11 بعد از ظهر
قدرت و سرعت این پیشرو در مقابل روان چطوره؟
کارباتور این موتورو جایی میفروشن؟حدود قیمتش؟

b_kh_imr
12-09-1390, 03:33 بعد از ظهر

فنر بندی این متور از روان بهتره فنر عقبش گازیه که از پرت شدن متور سوار توی دست انداز های بزرگ جلوگیری میکنه

نیما نادری
12-09-1390, 05:42 بعد از ظهر
کمک عقب روان هم گازی هست

vahidshah
12-09-1390, 07:51 بعد از ظهر
منظورم قدرت انجین.هست؟
و درباره کاربراتورش؟

b_kh_imr
13-09-1390, 01:25 بعد از ظهر
این متور بیشتر قدرتیه تا سرعتی
شتاب خوبی داره ولی سرعت زیادی نداره هر وقت گاز میدم فکر میکنم یک دنده کم داره
100 تا 110 بیشتر نمیره اگه خار بزرگ هم بندازی کمتر هم میشه
میگن گیربکس 6 دنده ای هست که به این متور میخوره ولی هنوز ندیدم کسی نصب کرده باشه
کاربراتور این متورو از چند تا فروشگاه پرسیدم ولی نداشتن
خوبی کابراتورش اینه که فلوت نمیکنه ولی از نظر قدرت فزق زیادی با کاربرات های دیگه نداره

vahidshah
13-09-1390, 01:37 بعد از ظهر
روانم فوقش بر0120 یا115 اینم 110 .اون از سرعت
قدرتش درمقایبل روان ؟شتاب

reza KTM
13-09-1390, 04:02 بعد از ظهر
شتاب هیچ موتوری زیر 3 میلیون به روان نمیرسه

شفیع
13-09-1390, 06:35 بعد از ظهر

رضا جان، نمی خوام بگم، تریل پیشرو شتابش بیشتره، ولی در مورد روان اینقدر با اطمینان نگو!

reza KTM
13-09-1390, 06:45 بعد از ظهر
رضا جان، نمی خوام بگم، تریل پیشرو شتابش بیشتره، ولی در مورد روان اینقدر با اطمینان نگو!
من که به دفعات با آپاچی
با پالس 180
با پالس 220
کل گزاشتم ولی هیچکدوم به پام نرسیده
تجربم رو گفتم و به تجربم اطمینان دارم

b_kh_imr
13-09-1390, 07:32 بعد از ظهر
کمک عقب روان یک کپسول کنارش داره مثل این عکس؟4790

نیما نادری
13-09-1390, 10:05 بعد از ظهر
نه کپسولش داخلشه

این کپسولش بیرونه

vahidshah
14-09-1390, 12:13 قبل از ظهر

منم با این جمله موافق نیستم.روان تو اخر های گاز شتاب گیریش مطلوبه .درضمن یا فلات 250 هم که کمتر از پالس هست تو شتابها تا سرعت 78 یا 80 شتاب بیشتره

reza KTM
14-09-1390, 01:00 قبل از ظهر
منم با این جمله موافق نیستم.روان تو اخر های گاز شتاب گیریش مطلوبه

اصل موتور همین باید باشه دیگه همیشه وقتی پمپ شتاب فعال میشه سرعت خوب جون میگیره
پشت بندیت بشین اول جون میکنه بره وقتی دور موتور میره بالا انگار آسفالت رو میخواد بکنه وبره

Sination
18-09-1390, 02:08 قبل از ظهر
مشکل اول این متور که داغ شدن بیش از حد متور بود بعد از تعویض دیسک وصفحه وتغییر ان از 4 فنره به 6 فنره و بستن کاهنده سوخت 60% کاهش یافت

سلام
تعویض دیسک و صفحه چقدر هزینه داشت ؟
این صفحه ی جدید موتور قدرتش بیشتر شده ؟ و راحت تر یک چرخ میشه ؟
چون با صفحه فابریکش با بد بختی من میتونم بیارمش بالا یه مقداری

در مورد بستن کاهش دهنده ی سوخت توضیح میدی که چه جوری حرارت رو کم کردین ؟

فنر موتور من سفته و موتور ام بالاست سطحش .. فنر موتورتو شما در چه حالی قرار دادی ؟

در مورد لوازمش من تحقیقی نکردم تا الان لوازمش رو شما آمار داری ؟

در کل شما از این موتور راضی هستین ؟

disturbed
18-09-1390, 09:57 قبل از ظهر
سلام.دوستان الان پیشرو یه مدل 250 داره تو همین مایه ها.که 400 یا 500 تومن گرونتره.پرسیدم از یه نمایشگاه گفتش که انجین تحت لیسانس سوزوکیه و رادیات آب هم داره و ترمز abs.روی انجین هم یه سوزوکی ریز حکاکی شده...
کلا هم شبیه موتور مورد بحث اینجاست....من تو بقیه تاپیک ها گشتم ندیدمش...چیه قضیش؟:297:

شفیع
18-09-1390, 08:59 بعد از ظهر
سلام.دوستان الان پیشرو یه مدل 250 داره تو همین مایه ها.که 400 یا 500 تومن گرونتره.پرسیدم از یه نمایشگاه گفتش که انجین تحت لیسانس سوزوکیه و رادیات آب هم داره و ترمز abs.روی انجین هم یه سوزوکی ریز حکاکی شده... کلا هم شبیه موتور مورد بحث اینجاست....من تو بقیه تاپیک ها گشتم ندیدمش...چیه قضیش؟:297: دوست من، بهتر بود شما از این تریلی که دیدید چند تا عکس نشون می دادی، ببینیم موتور و انجینش چیه.

Sination
18-09-1390, 11:09 بعد از ظهر
یک سوال در مورد کپسول کمک عقب داشتم که دقیقا چی کاری انجام میده و داخلش چیه ؟!

K.I.A
18-09-1390, 11:26 بعد از ظهر
سینا جان داخلش نیتروزن هست و برای بعضیا داخل کمکه و برای بعضیا مخزنش بیرون کمک هست و با بازی کردن کمک گاز مخزن به داخل کمک نفوز میکنه واین کار مداوم هست و گاز همش در حال رفت وامد توکمک مگللیتم همچین حالتی بود وگاز و خلائ موجود در کمک و بالا پایین رفتن اون نیاز به گاز اون مخزن داره/

b_kh_imr
20-09-1390, 10:29 قبل از ظهر
سینا جان اگه کمک عقبت بالا و سر کمک جلو پایین باشه نمیتونی به راحتی تک چرخ بزنی از وقتی رینگ جلو رو 21 کردم با کمی نیم کلاچ سرش بالا میاد
عکس تک چرخ با این موتور رو اقا شفیع تو افرود رودخاه ازاره رامسر گزاشته اگه دوست داشتی ببین
کمک عقب این متور خیلی عالیه سفت بودنش خویشه ولی کمک جلوش زیادی سفته که باید درستش کنی
برای تبدیل صفحه کلاچ بلبرینگ 6001 و دیسک وصفحه کامل لازم داری که بستگی به جنسش قیمتش فرق داره من لیفان خریدم و بلبرینگ مقاوم به حرارت که روی هم شد 18000تومان
دستمزد تراشکاری و تعمیر گاه که بستگی به کرمشون داره من چون هر دو اشنا بودن با هم 12000 تومان دادم
روغن موتور هم باید عوض بشه

b_kh_imr
20-09-1390, 10:44 قبل از ظهر
برای بستن کاهنده دو تا پیچ یکی برای خروجی کنار اگزوز که تو عکس بالا هست
یک پیچ کوچیک هم برای لوله کنار کاربرات که از کاهنده به کاربرات میرسه این دو پیچو داخل لوله ها طوری که هوا ازش رد نشه بزار اگه پیچ لوله کاربرات خوب نبندی موتور ریپ میزنه4947

Sination
23-09-1390, 12:41 قبل از ظهر
مرسی از راهنمایی دوستان

چند تا عکس از پیشرو 250 gold qm یا Zipp Tracker 250

b_kh_imr
25-09-1390, 12:51 بعد از ظهر
چند تا عکس از موتور من بعد از تعویض رینگ جلو و عقب به 21 و 18

50245025 5026

Sination
26-09-1390, 01:40 قبل از ظهر
من وقتی میرم افرود خیلی خیلی فرمونم در گیره و کوچکترین سنگی میاد زیره موتور فرمون بازی میکنه و کنترلش هم سخت میشه
ولی مثلا موتور بقلی که داره میره خیلی راحت و آسوده داره میره بدونه هیچ فشاری !

آیا این موضوع برای همون رینگ 19 هستش ؟!

شفیع
26-09-1390, 12:13 بعد از ظهر
من وقتی میرم افرود خیلی خیلی فرمونم در گیره و کوچکترین سنگی میاد زیره موتور فرمون بازی میکنه و کنترلش هم سخت میشه
ولی مثلا موتور بقلی که داره میره خیلی راحت و آسوده داره میره بدونه هیچ فشاری !

آیا این موضوع برای همون رینگ 19 هستش ؟!

سینا جان، همچین مشکلی معمولا و تقریبا برای همه موتور های رینگ جلوشون کوچیک هست پیش میاد
می تونی باهاش بسازی و ادامه و یا ریگ و لاستیک رو عوض کنی.

b_kh_imr
26-09-1390, 11:40 بعد از ظهر
همون طور که اقا شفیع گفت کوچک بودن لاستیک این مشکلو ایجاد میکنه ولی کمک جلو متور ما زیادی خشکه که اگه با سرعت به سنگ بزنی یا فرمون از دستت در میره یا سر موتور بالا میاد باید روغن هیدرولک موتور تو عوض کنی تا یکم نرم بشه
البته فرمون موتور ما بیشتر شهریه تا افرود که باعث میشه برای فرمون دادن تو افرود بیشتر انرژی مصرف کنیم

Sination
27-09-1390, 02:22 قبل از ظهر
درسته به زودی رینگ و لاستیک ها رو باید عوض کنم ..

Mohammad aghili
27-09-1390, 09:22 قبل از ظهر
عذر میخوام
الان سایز چرخ جلو پیشرو چنده؟
بعد اونوقت روان چنده؟

میخوام بدونم چقدر کوچیکتره که باعث میشه کنترل روی موتور کمتر بشه

ممنون

b_kh_imr
29-09-1390, 09:26 بعد از ظهر
پیشرو 19 روان 21

Sination
06-10-1390, 07:00 بعد از ظهر
اقا من فنر ام رو تا دسته گشیدم بالا و کاملا بازه باز شده ..
خواستم ببینم برای افرود باید چه جوری باشه وضعیت فنر عقب ؟
برای اینکه نرم تر باشه باید فشرده تر بشه ؟ یعنی جمع بشه از هم ؟ یا باز بشه ؟

یک سوال دیگه مثلا موتور های کراس که خورشیدی عقبشون بزرگ تر از این موتور هست چه طور سرعت بیشتر میرند ولی این موتور حدود 95 تا بیشتر نمیره ولی تا آخرش هم گاز میخوره ... چه جوریاست ؟ میشه کاری کرد هر حالی که قدرتی هست سرعت هم بیشتر بره ؟

شفیع
06-10-1390, 08:47 بعد از ظهر
اقا من فنر ام رو تا دسته گشیدم بالا و کاملا بازه باز شده ..
خواستم ببینم برای افرود باید چه جوری باشه وضعیت فنر عقب ؟
برای اینکه نرم تر باشه باید فشرده تر بشه ؟ یعنی جمع بشه از هم ؟ یا باز بشه ؟

یک سوال دیگه مثلا موتور های کراس که خورشیدی عقبشون بزرگ تر از این موتور هست چه طور سرعت بیشتر میرند ولی این موتور حدود 95 تا بیشتر نمیره ولی تا آخرش هم گاز میخوره ... چه جوریاست ؟ میشه کاری کرد هر حالی که قدرتی هست سرعت هم بیشتر بره ؟

در آفرود بهتره فنر کمی سفت تر باشه،
ولی باز بودن یا بسته بودن فنر تغییری در نرمی و یا سختی فنر نداره، اون پیچ تنظیم فقط مربوط به تنظیم ارتفاعه،

سینا جان، در مورد موتور کراس،
ببین داداش، بزرگ و کوچیک کردن خورشیدی تا یه حدی می تونه موتور رو قدرتی یا سرعتی درست کنه، بقیه اش بر می گردنه به توان خود موتور!
بله من هم دیدم، خورشیدی عقب موتور کراس هوندا بزرگ تر از موتور های موجود ماست، ولی باز هم کراس سرعت تر میره، این به خاطر داشتم قدرت بیشتر انجین کراسه.

Sination
06-10-1390, 10:09 بعد از ظهر
خوب یعنی اون پیش تنظیم ارفتاع هیچ ربطی به سفتی یا نرمی نداره ؟ هیچ تاثیری هم نداره توی افرود ؟ یعنی بزارم همینجوری بالا بمونه تا ته ؟

ببین شفیع جان موتور تا آخر دنده 5 گاز میخوره مثلا جوری میشه باید بزنی دنده 6 مثلا .. متوجه ایی چی میگم ؟!

این حرارتش هم پدر امو در آورده .. شلوار ام باز سوراخ شد از زور حرارت ... البته قسمت راست خیلی حرارت داره (سمت اگزوز)

MGEngineer
08-10-1390, 11:25 بعد از ظهر
مرسی از راهنمایی دوستان

ولی من فکر میکنم Pishro Gold 250 Qm این موتور باشه:

5225

5226

5227

تفاوت موتوری که من عکسش رو گذاشتم با موتور کاربر Sina این هست که موتور ایشون متعلق به شرکت Loncin هست و موتوری که من عکساش رو گذاشتم (Gold 250) برای شرکت QingQi
اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن

شفیع
09-10-1390, 12:26 قبل از ظهر
ولی من فکر میکنم Pishro Gold 250 Qm این موتور باشه:

5225

5226

5227

تفاوت موتوری که من عکسش رو گذاشتم با موتور کاربر Sina این هست که موتور ایشون متعلق به شرکت Loncin هست و موتوری که من عکساش رو گذاشتم (Gold 250) برای شرکت QingQi
اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن

این موتوری که شما عکسشو نشون نمایش دادید، بعد از ورود موتور زیپ تراکر وارد از طرف شرکت پیشرو وارد بازار شده،
این تریلی که شما نشون دادید فکر کنم ساخت همون شرکت QingQi باشه، از این نوع انجین برای موتور های دیگه هم استفاده شده، موتور شهری پیشرو پارس 250 انجینی مشابه همین انجین داره.
ولی تریل زیپ تراکر تفاوت های زیادی داره، باید ساخت شرکت دیگه ای باشه، البته اینطور که معلومه و در سایت خود شرکت موجود هست ساخت کشور مجارستان هست که به نام زیپ تراکر معروفه.

MGEngineer
10-10-1390, 11:12 بعد از ظهر
ولی تریل زیپ تراکر تفاوت های زیادی داره، باید ساخت شرکت دیگه ای باشه، البته اینطور که معلومه و در سایت خود شرکت موجود هست ساخت کشور مجارستان هست که به نام زیپ تراکر معروفه.

این لینک مستقیم این موتور توی سایت loncin:

نیما نادری
10-10-1390, 11:20 بعد از ظهر
پست منو کی پاک کرده !!! مشکلی داشت گفتم موتور چینیه ؟ خوب چینیه دیگه

Sination
10-10-1390, 11:51 بعد از ظهر
اقا یک شیلنگ هست پشت کمک فنر عقب که سرش بسته هست اون چی کار میکنه ؟

امشب فنر موتور رو اوردیم پایین خیلی خوب شده .. تازه شده موتور افرود خیلی هم راحت یه چرخ میشه

02109002
10-10-1390, 11:53 بعد از ظهر
اگه تو تصویر هست مشخص کن

Sination
11-10-1390, 12:01 قبل از ظهر
ببین سمت عقب کمک یه شینگ هست .. توی این عکس هایی که گذاشتید نیست
که سرش هم بسته هست و یک قسمتی هم داره که میره سره جاش خیلی هم مشخصه

شفیع
11-10-1390, 10:12 قبل از ظهر
پست منو کی پاک کرده !!! مشکلی داشت گفتم موتور چینیه ؟ خوب چینیه دیگه

نیما جان، پست شما رو کسی پاک نکرد! چینی بودن موتور کجاش حرف نابجاییه که کسی بخواد پاکش کنه!؟

در هر صورت ماهیت این موتور جای سئواله چون هر دو شرکت (loncin) چین و (zipp) مجارستان ادعا کردن این محصول رو در سال 2010 تولید کردن!
ولی از اونجایی که انجینش کپی انجین crf هست و چین هم مهارت خاصی در کپی برداری داره انگشت اتهام بیشتر به سمت چینه.

b_kh_imr
11-10-1390, 07:31 بعد از ظهر
ببین سمت عقب کمک یه شینگ هست .. توی این عکس هایی که گذاشتید نیست
که سرش هم بسته هست و یک قسمتی هم داره که میره سره جاش خیلی هم مشخصه

شلنگی که شما میگی به فیلتر هوا وصل میشه نه به کمک که توی یک حلقه میره
روی متور من این شلنگ سرش بازه
کارشم فکر کنم اینه که اگه اب یا روغن یا هر چیزی تو فلتر هوا رفت ازش خارج بشه

Sination
12-10-1390, 12:32 قبل از ظهر
امشب موتورسازی بودم و 2 تا از اون بست هایی که مربوط به پمم شتاب می شد رو مسدود کردیم
همونی که خودتون هم مسدود کرده بودین

یکیش که وصل بود بین لوله ی دهنه ی کاربرات که از همون سما دهنه ی کاربرات چسب ریختیم و از اونجا مسدود شد
یکی دیگه هم سمت راست انجین وصل میشد که یک سرش رو مسدود کردیم
الان یک سرش به همون خروجی انجین وصله و یک سرش هم با یک شمع موتور مسدود کردیم

فقط یک لوله ی دیگه از اون پمپه وصله که به فیلتر هوا هست اونو دست نزدیم

درسته همه چیز ؟
و یک چیز دیگه
فیلتر هوا رو در اوردم و با بنزین شستم و بعدش هم روغن 10 زدم و باد گرفتم .. مشکلی که نداره ؟

Babak
12-10-1390, 12:56 قبل از ظهر
فیلتر هوا رو در اوردم و با بنزین شستم و بعدش هم روغن 10 زدم و
روغن که بزنی زود کثافت میگیرتش:minzdr:

b_kh_imr
12-10-1390, 07:53 بعد از ظهر
منم همین دوتا رو مسدود کردم البته هردو تاشو با پیچ مسدود کردم
قبلا اگه زیاد گاز میدادی احساس میکردی پاهات داره میسوزه ولی از این به بعد موتورت کمتر داغ میکنه

Sination
12-10-1390, 09:43 بعد از ظهر
مرسی

اگر قسمت بود شما بیایید تهران یا ما میاییم شمال این موتور ها همو ببیند

soroush adventure
12-10-1390, 11:20 بعد از ظهر
ولی باز بودن یا بسته بودن فنر تغییری در نرمی و یا سختی فنر نداره، اون پیچ تنظیم فقط مربوط به تنظیم ارتفاعه،

شفیع جان اینطور نیست. با جمع شدن فنر توسط مهره تنظیمش سفت میشه و برای پرش مناسب میشه و با باز شدن فنر بالعکس و روی ارتفاع تاثیر بسزایی نداره. من شخصا این کار رو روی موتورم تست کردم

شفیع
13-10-1390, 01:56 قبل از ظهر
شفیع جان اینطور نیست. با جمع شدن فنر توسط مهره تنظیمش سفت میشه و برای پرش مناسب میشه و با باز شدن فنر بالعکس و روی ارتفاع تاثیر بسزایی نداره. من شخصا این کار رو روی موتورم تست کردم

سروش جان، شرمنده داداش، قصد جسارت ندارم،
ولی این کمک فنر از اون کمک فنر ها نیست، خواستم اینجا توضیح بدم، گفتم شاید به عنوان بحث ربط نداشته باشه واسه همین در بخش (مباحث پیرامون فنر و کمک فنر) ([Only registered and activated users can see links]) توضیح دادم.

Sination
17-10-1390, 12:16 قبل از ظهر
اقا یک سوال

موتور رو روشن کردم بعد از افرود سرد بود دیدم داره دود میکنه از اگزوز ..
بعدش یکی از بچه ها گفت روغن داره ؟ دیدم کاملا روغن داره انجین
بعدش داخل اگزوز رو انگشت انداختم دیدم که چرب نیست ..

روغن سوزی که نداره موتور ؟ یا داره ؟ یا از کجا میشه فهمید ؟

البته بعد از چند تا گاز دود از اگزوز از بین رفت و دودی نبود دیگه

02109002
17-10-1390, 12:21 قبل از ظهر
نه سینا جان روغن سوزی نداره.
چون اگه روغن سوزی داشته باشه از اولین علائم آن چرب بودن داخل اگزوزه که برا موتور شما منتفی است

Babak
17-10-1390, 12:23 قبل از ظهر
دود چه رنگی بود:bitarbiat:

شفیع
17-10-1390, 12:36 قبل از ظهر
اقا یک سوال

موتور رو روشن کردم بعد از افرود سرد بود دیدم داره دود میکنه از اگزوز ..
بعدش یکی از بچه ها گفت روغن داره ؟ دیدم کاملا روغن داره انجین
بعدش داخل اگزوز رو انگشت انداختم دیدم که چرب نیست ..

روغن سوزی که نداره موتور ؟ یا داره ؟ یا از کجا میشه فهمید ؟

البته بعد از چند تا گاز دود از اگزوز از بین رفت و دودی نبود دیگه

آقا سینا،
نگفتی چه دودی !؟ چه رنگی ؟ سیاه سفید یا آبی !؟
اگر آبی باشه ! (دود آبی در موتور های چهار زمانه نشانه ی خوبی نیست)
این دفعه از چه روغنی استفاده کردی ؟ (نام و میزان گرانروی)
گاهی اوقات پیش میاد، سیلندر و پیستون که داغ می شه و به موتور فشار میاد چه از لحاظ میزان گاز دادن و از لحاظ حرکت انجین که باعث می شه حجم بیشتری از روغن به زیر سیلندر پاشیده شه، و یه جورایی خودشو می رسونه به فضای بالایی سیلندر و از اگزوز خارج می شه. البته نمی گم این عمل عادیه، نه ! معمولا نباید این اتفاق بیوفته، در موتور هایی که رینگ پیستون خسته باشه یا کیفیت خوبی نداشته باشه این مشکلات دیده می شه. اکثر اوقات هم به صورت لحظه ای دیده می شه به خصوص در حین حرکت موقع تعویض دنده که کمی گاز هرز می خوره.
راه حل: وقتی انجین سرده، به هیچ عنوان گاز نده، فشار نیار، همین سرمای باعث می شه رینگ پیستون و سیلندر .... شه! اگر در برنامه های آفرود به موتور فشار میاری، روغن رو زود به زود عوض کن و هر روغنی توش نریز.

حالا اگر این دود رنگ های دیگه باشه، مربوط می شه تنظیم نبودن کاربراتور و گرفتگی فیلتر هوا، ضعف شمع، ...

Sination
17-10-1390, 01:08 قبل از ظهر
این هم چند تا عکس از افرود جمعه سرخه حصار با رفقای کراسی

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Tracker به همراه Honda CRF 450 2009

خاکه اونجا رسه فکر کنم رنگ قرمز و کاملا مناسبه .. ولی شهران و سوهانک سنگلاخی ..

---------- Post added at 03:08 AM ---------- Previous post was at 02:54 AM ----------

شفیع جان دودش سفید بود فکر میکنم
ابی من ندیدم
روغنی که استفاده میکنم Castrol GTX 20 50

این فیلتر هوا رو هم من نفهمیدم باید چی کار کنیم آخر
من با بنزین شستم بعد باد گرفتم بعد روغن 10 زدم بعدش باد گرفتم .. ؟!؟!؟! درسته ؟! ایا میتونه ماله این باشه زیاد روغن زدم ؟؟

من نمیزارم زیاد گرم بشه و سری حرکت میکنم شاید ماله همین باشه !؟ ازین به بعد میزارم بیشتر گرم بشه

شفیع
18-10-1390, 10:38 قبل از ظهر
ببخشید سینا، پیغامتو ندیده بودم!

به نظرم فیلتر هوارو روغن نمی زدی بهتر بود، درسته روغن جلوی گرد و خاک بیشتری رو می گیره ولی از اون طرف مکش هوا رو هم کمتر می کنه، موتور نمی تونه راحت نفس بکشه.
دوستانی رو می شناسم، قبل از سفر آفرود به کل فیلتر هوا رو بر می دارن تا راحت نفس بکشه و کم نیاره، مثل این می مونه که شما بری مسابقه دو و رو دهنت ماسک بذاری که هوای پاک تنفس کنی، خوب معلومه نفس کشیدن سخت می شه. حالا شما با روغن زدن این کارو سخت تر از حالت عادی کردی. اگر میزان مکش هوا خیلی کم شده باشه امکانش هست تناسب ترکیب سوخت و هوا بهم خورده باشه و باعث به وجود اومدن دود سفید شده باشه.
می شه متوجه شد ! اون لحظه ای که دود سفید میده برو پشت موتور همون دود سفیده رو ببین چه بویی میده! اگر بوی بنزین خالص میده، شک نکن واسه خام سوزیه ! و نشون می ده یه جای این تناسبات بهم خورده.
و دوباره البته، این خام سوزی می تونه از چند چیز باشه، خفگی فیلتر هوا، بهم خوردن تنظیمات کاربراتور، مسدود شدن لوله های زیر هوا کشی کاربراتور، ضعیف شدن شمع، ...

mehrdad.
19-10-1390, 02:52 بعد از ظهر
سلام به همگی دوستان اگر کسی مشخصات و اطلاعاتی در مورد Pishro Gold 250 Qm داره بفرمایید تا استفاده کنیم..قیمتش تو گمرک حدود2200 بودش..تشکر.

Sination
20-10-1390, 12:42 قبل از ظهر
چند صفحه قبل گذاشتم موجوده

aliz
23-11-1390, 01:42 قبل از ظهر
سلام خدمت آقایان مخصوصا آقای شفیع.من این موتورو دارم.موتور نسبتا خوبیه.همون طور که گفتید شتاب عالیی داره صدای خوب موتور نرمیه باکش 10-12 لیتر بنزین جا میگیره من 10لیتر میریزم داخلش باهاش تقریبا 280 کیلومتر میرم ساساتش برقیه بدون باطری موتور کار نمیکنه دارای استارت و هندل پایی هست دارای کیلومتر دیجیتاله که سرعتو بر اساس کیلومتر و مایل نشون میده! چراغای عقبش ledهست! ترمز جلو و عقب دیسکیه! فنرش گازیه.من با این موتور 110تا هم روندمش.ولی معایبی هم داره!یکی از عیب های اون زمستونا به سختی روشن میشه شایدم مشکل موتور من باشه!قطعاتش که اصلا تو بازار نیست!لاستیکش کره ایه که به شدت جاهایی که خیسه لیز میخوره!خیلی داغ میکنه!آقای شفیع اگه ممکنه یه راهنمایی به من کنید که این مشکل روشن شدنشو در زمستون حل کنم و اگر جایی روسراغ دارید برای خرید قطعاتش اگه ممکنه بهم بگید متشکرم.

nopo
23-11-1390, 07:14 قبل از ظهر
این هم چند تا عکس از افرود جمعه سرخه حصار با رفقای کراسی

Tracker به همراه Honda CRF 450 2009

خاکه اونجا رسه فکر کنم رنگ قرمز و کاملا مناسبه .. ولی شهران و سوهانک سنگلاخی ..

---------- Post added at 03:08 AM ---------- Previous post was at 02:54 AM ----------

شفیع جان دودش سفید بود فکر میکنم
ابی من ندیدم
روغنی که استفاده میکنم Castrol GTX 20 50

این فیلتر هوا رو هم من نفهمیدم باید چی کار کنیم آخر
من با بنزین شستم بعد باد گرفتم بعد روغن 10 زدم بعدش باد گرفتم .. ؟!؟!؟! درسته ؟! ایا میتونه ماله این باشه زیاد روغن زدم ؟؟

من نمیزارم زیاد گرم بشه و سری حرکت میکنم شاید ماله همین باشه !؟ ازین به بعد میزارم بیشتر گرم بشه

سينا عكسات زيبا بود

لطفا در مكان مناسب پست بزنيد

سلام به همگی دوستان اگر کسی مشخصات و اطلاعاتی در مورد Pishro Gold 250 Qm داره بفرمایید تا استفاده کنیم..قیمتش تو گمرک حدود2200 بودش..تشکر.

سلام خدمت آقایان مخصوصا آقای شفیع.من این موتورو دارم.موتور نسبتا خوبیه.همون طور که گفتید شتاب عالیی داره صدای خوب موتور نرمیه باکش 10-12 لیتر بنزین جا میگیره من 10لیتر میریزم داخلش باهاش تقریبا 280 کیلومتر میرم ساساتش برقیه بدون باطری موتور کار نمیکنه دارای استارت و هندل پایی هست دارای کیلومتر دیجیتاله که سرعتو بر اساس کیلومتر و مایل نشون میده! چراغای عقبش ledهست! ترمز جلو و عقب دیسکیه! فنرش گازیه.من با این موتور 110تا هم روندمش.ولی معایبی هم داره!یکی از عیب های اون زمستونا به سختی روشن میشه شایدم مشکل موتور من باشه!قطعاتش که اصلا تو بازار نیست!لاستیکش کره ایه که به شدت جاهایی که خیسه لیز میخوره!خیلی داغ میکنه!آقای شفیع اگه ممکنه یه راهنمایی به من کنید که این مشکل روشن شدنشو در زمستون حل کنم و اگر جایی روسراغ دارید برای خرید قطعاتش اگه ممکنه بهم بگید متشکرم.

aliz
23-11-1390, 10:26 قبل از ظهر
سلام.
کسی میدونه لوازم یدکی این موتورو من از کجا میتونم گیر بیارم؟ ممنون

شفیع
23-11-1390, 01:34 بعد از ظهر
سلام.
کسی میدونه لوازم یدکی این موتورو من از کجا میتونم گیر بیارم؟ ممنون

دوست من سلام
لوازم این موتور متاسفانه توی بازار خیلی کمه! ولی موجود هست،
در مورد بد روشن شدنش،
شمع سوزنی بنداز روش و از روغن سبک استفاده کنه، توی زمستون از روغن 40-20 استفاده کن.
بد روشن شدن امکان داره از کاربراتور هم باشه ممکنه با شرایط آب و هوایی منطقه شما سازگاری نداشته باشه، برای روشن کردن از ساسات استفاده کن.

Sination
23-11-1390, 10:59 بعد از ظهر
شمع ktm خردیم ngk ژاپنی بهش نمیخوره ..

K.I.A
23-11-1390, 11:07 بعد از ظهر
شفیع جان روغن 40 20 نه ...../40 5 یا 40 10 تو زمستون/امروز سوار پیشرو 250 تراکر شدم مال سینا بود شاسی زیاد خوبی نداره اما با تک استارت روشن شد تو این سرما و شتاب خیلی خوبی نسبت به روان داشت و تو هر دنده به خوبی شتاب میگرفت ترمزا کاملا جواب گو بود سیستم برقی و چراغ ها به خوبی عمل میکرد کاربراتور زاپنی این موتور عملکردش نسبت به موتور خیلی خوب بود سبکی و کنترل خوبی داشت صدای اگزوز کاملا معمولی هست وعینه پالس و اپاچیه نکتهی منفیش میشه به شاسی و کمک فنرای ضعیفش اشاره کرد... سینا شمع یاماهایی بهش میخوره.

Sination
28-11-1390, 12:42 قبل از ظهر
اینم عکس کاتالیزور اگزوز موتور که همون هفته اول درش اوردم ..
واقعا موتور با کاتالیزور چطوری میتونه دود رو بیرون بده ؟
عجب چیزه زمختیه ..

K.I.A
28-11-1390, 12:46 قبل از ظهر
کاتالیزور داخلیش کاغذیه؟ یا فلزیه؟

Sination
28-11-1390, 12:51 قبل از ظهر
فلــز

K.I.A
28-11-1390, 12:55 قبل از ظهر
مگللیو میدونی داره یا نه؟ کجایه اگزوزه؟

Sination
29-11-1390, 12:30 قبل از ظهر
مونگولی نداره کاتالیزور ..

___

اقا یک سوال
یک قطعه ای رو که توی تصویر زیر دورش دایره قرمز کشیدم دقیقا چی کار می کنه ؟
یادمه از روز اول شل بود نمیدونم مدلش بود یا نه ..
امروز دیدم دیگه موتور عقب نمیاد رفتم 2 تا پیچ ها شو سفت کردم پشت یکیش هم مهره انداختم پشت یکی دیگه مهره ننداختم گفتم شاید باید یه یکمی بازی کنه
حالا چی کار کنم سفت سفتش کنم یا شل باشه اصلا چی کار میکنه اون ؟

---------- Post added at 01:30 AM ---------- Previous post was at 01:28 AM ----------

اون قطعه ای رو میگم که زنجیر رو در بر میگیره

aliz
29-11-1390, 01:37 بعد از ظهر
مونگولی نداره کاتالیزور ..

___

اقا یک سوال
یک قطعه ای رو که توی تصویر زیر دورش دایره قرمز کشیدم دقیقا چی کار می کنه ؟
یادمه از روز اول شل بود نمیدونم مدلش بود یا نه ..
امروز دیدم دیگه موتور عقب نمیاد رفتم 2 تا پیچ ها شو سفت کردم پشت یکیش هم مهره انداختم پشت یکی دیگه مهره ننداختم گفتم شاید باید یه یکمی بازی کنه
حالا چی کار کنم سفت سفتش کنم یا شل باشه اصلا چی کار میکنه اون ؟

---------- Post added at 01:30 AM ---------- Previous post was at 01:28 AM ----------

اون قطعه ای رو میگم که زنجیر رو در بر میگیره

سلام .برای من که سفت سفته دو تا پیچشم که مهره پشتشه.بعد فکر کنم این قطعه محافظه زنجیر باشه!

vahidshah
29-11-1390, 02:34 بعد از ظهر
کسی میدونه کاربراتور این موتور کجا پیدا میشه؟قیمتش چنده؟کسی به نمایندگی پیشرو دسترسی نداره؟

aliz
30-11-1390, 11:54 بعد از ظهر
سلام خدمت بچه های گل روزگار

یه سوال داشتم چطور میشه صدای اگزوز این موتورو خیلی زیاد کرد صداشم قشنگ باشه؟ممنون

Sination
02-12-1390, 02:20 قبل از ظهر
برای اگزوزش دست نزنی خیلی بهتره ..
میتونی بدی کامل توش رو خالی کنند ..
من قبلا اگزوزم نشتی داشت یک مقدار صداش خیلی زیاد شده بود
_____

اقا راجع به این قطعه ای که زنجیر رو در بر میگیره یکی بیاد توضیحات بیشتر بده من سفتش میکنم قر قر صدا میده که باید زنجیر رو سفتر کنم که نباید سفترش کنم چون نباید سفتر بشه
الان مهره هاشو شل کردم خوده قطعه هم شله
___
امروز دیدم محفظه روغن ترمز عقب خیلی کم روغن داره و اومدم روغن بریزم و روش نوشته فقط dot4 بریزید .. ما هم رفتیم روغن ترمز ابی خریدیم بعدش که ریختم یادم اومد این رنگی نبود روغن ترمز قبلیش !! و زرد بود یعنی dot3 اقا با بد بختی 2 ساعت خالی کردیم ابی ها رو و زرد ریختم پدرمون در اومد تا هوا گیری کردیم ..

sezar
04-12-1390, 12:10 بعد از ظهر
250 !!!
با هوندا XL 125 قورتش دادیم.
یعنی روان و فلات و شوکا تونستن هوندا xl 125 رو بخورن که این نتونست ؟

roteal2007
06-12-1390, 06:15 بعد از ظهر
دوستان تستی د مقایسه با فلات 250 و شوکا 250 انجام نمیدین ؟
این پیچ زرده که تو عکسه چیه ؟

Sination
08-12-1390, 01:57 قبل از ظهر
یک سوال .. فیلتر روغن این موتور چند وقت یک بار باید عوض بشه ؟
و اینکه من فیلتر هـوا رو یک بار شست و شو دادم واسه سری بعد کی باید این کارو بکنم و چند وقت به چند وقت باید این کار صورت بگیره ؟ و آیا تعویض کنم فیتر هـوا رو یا بشورمش باز؟

K.I.A
08-12-1390, 02:02 قبل از ظهر
بعد از هردوبار یا 3 بار روغن عوض کردن یکبار هم فیلتر روغنو عوض کن/اگر فیلتر هوا محفظه ی الیافش پاره نشده بود و بازم قابلیت شستشو داره میتونی بشوری اما برای تریل تو که همش تو افروده تند تند این کارو بکن و نزار نفسش بگیره چون گردو خاک اذیتش میکنه...

Sination
03-01-1391, 11:51 بعد از ظهر
قیمت جدید این موتور شده 2500

ali2240
23-01-1391, 01:03 قبل از ظهر
سلام دوستان من این موتور رو از کجا میتونم گیر بیارم؟ آمار دارید کسی تو تهران داشته باشه یه راست برم سراغش؟

salahshor
23-01-1391, 01:28 قبل از ظهر
فیلتر هوا تنها چیزیه که نمیشه زمان تعویض و یا سرویس اونو دقیق گفت
چون ممکنه بعد یه افرود یا کاردکرد انجین تو شرایط نامطلوب اب و هوا کثیف بشه و نیاز به تعویض داشته یاشه
بایستی همیشه چک بشه ... اگه افرود رو در نظر نگیریم یه جایی مثل تهران 1000 الی 1500 تا باید از نظر تمیز بودن چک بشه

Sination
23-01-1391, 03:13 بعد از ظهر
توی گمرک یک مغازه دیدم فقط داشت

nopo
23-01-1391, 03:32 بعد از ظهر
پارسال كه مشهد كم بود
الان نيست!!!
از اولش هم موتور كمي بود(توي بازار نبود)
موتوري كه كم باشه لوازمش هم يا كمه يا نايابه!!!
حتي هرچقدر خوب باشه

sezar
23-01-1391, 05:01 بعد از ظهر
والا تو شیراز که تو سر سگ بزنی پیشرو گلد 250 میریزه بیرون !!!

قیمت شیراز

250 A <<<< حدود 2850
250 B >>>> حدود 2250
200 لیسانس سوزوکی <<<<< حدود 2250

حالا 2 تا سوال جدید براتون دارم :

1- دو مدل A و B داره که فرق قیمتشون چیزی حدود 650 - 600 تومنه !!!! آخه میگن A انجین لیسانس سوزوکی و B معمولیه، حالا می خوام بدونم ارزش داره که 650 چوق بیشتر بدی برا لیسانس ؟
( نکنه اون B دیپلم یا سیکل داره ؟ :25r30wi: )

Sination
23-01-1391, 05:41 بعد از ظهر
من a و b نشنیدم والا
2 تا مدل داره که کلا باهم قیافه هاشون هم فرق داره
هوا نخنک که من دارم
رادیات روغن دار که گرون تر هم هستش حدود 300 تومن

در مورد لوازمش هم توی تهران نمایندگی حدود 55 % لوازمش رو داره هر چیز دیگه اش رو هم بخوای زنگ میزنی از شیراز میفرستن

aliz
24-01-1391, 07:45 بعد از ظهر
من a و b نشنیدم والا
هوا نخنک که من دارم

در مورد لوازمش هم توی تهران نمایندگی حدود 55 % لوازمش رو داره هر چیز دیگه اش رو هم بخوای زنگ میزنی از شیراز میفرستن

سلام آقا سینا!
عزیز این شماره تماس های این نمایندگی ها رو تو شیراز یا تهران نداری؟خیلی لازم دارم مرسی !

کوروش
24-01-1391, 07:54 بعد از ظهر
سلام آقا سینا!
عزیز این شماره تماس های این نمایندگی ها رو تو شیراز یا تهران نداری؟خیلی لازم دارم مرسی !
اقا علی میتونی از 118 بگیری !!!
شرکت فارس موتور
شیراز موتور
پیشرو
که همه این شرکت ها با هم ادغام شدن و یه شرکت بزرگ پیشرو رو درست کردن
به 118 ر کدوم از این اسم هارو بگی شماره ای رو میخوای بهت میده !!!
واسه شیراز رو بگیری بهتره !!!

aliz
24-01-1391, 11:05 بعد از ظهر
مرسی آقا کورش باید همین کارو کنم!
من تمام مغازه های شیرازو زیرو رو کردم لوازمشو پیدا نکردم ولی تا دلت بخواد ازین موتور تو مغازه های شیراز هست کسی هم نیست بگه تو که موتورو آوردی خب لوازمشم بیار؟

کوروش
25-01-1391, 02:40 قبل از ظهر
مرسی آقا کورش باید همین کارو کنم!
من تمام مغازه های شیرازو زیرو رو کردم لوازمشو پیدا نکردم ولی تا دلت بخواد ازین موتور تو مغازه های شیراز هست کسی هم نیست بگه تو که موتورو آوردی خب لوازمشم بیار؟
محسنی نمایندگی پیشرو تو گمرک تمام قطعات محصولات پیشرو رو داره کیفیت محصولاتش هم خوبه ولی کمی گرون میده

sezar
25-01-1391, 09:42 بعد از ظهر
من a و b نشنیدم والا

هوا نخنک که من دارم

a و b که میگم همون با رادیات روغن و بدون رادیات هست.

اگه کمی توجه کنین می بینید که علاوه بر رادیاتور در کمک ها ، در انجین و همچنین در قیافه فرق دارن.

سینا جان شما تا حالا کنار رادیات دارش حرکت نکردی ببینی چقدر با هم فرق دارن ؟

آخه خود مغازه داری که هر دوتاشونو داشت می گفت فقط a یا همون رادیات دارش لیسانس سوزوکی هست.

یه مغازه دار هم میگفت که بدون رادیات دیگه تولید نمیشه البته این یکی زیاد به نظر معتبر نمی رسه حرفش ولی شاید هم راست باشه مثل جترو که موتور ریس 250 اول آب خنک فقط تولید می کرد بعد همونو فقط هوا خنک تولید کرد

Sination
25-01-1391, 10:25 بعد از ظهر

نمیبی توی پست اول نوشتم اینو ؟
اول جوابی که بهت داده شده رو بخون خوب بعد بیا پست بزن

sezar
25-01-1391, 10:32 بعد از ظهر
پست زدم تا بگم میدونم قیافشون فرق داره و نوشتم که قیافشون فرق داره تا کسایی که نمیدونن بدونن که فرق a b همون قیافه و باقی چیزایی که گفتم هست تا دقیق مدل a و b رو بشناسن !!!

در ضمن داداش فقط نوشتی 300 چوق گرون تره !!! دیگه حرفی از لیسانس نزدی که !!!! یعنی بدون رادیات هم لیسانس داره ؟ فروشنده می گفت نداره ( نمایندگی نبود پس زیاد معتبر نیست) ولی حتی ظاهر انجینشون فرق داره !!

حرفی از فرقشون در کاربرد و قدرت و ... نزدی که !!!!

صحبتی از فرق در کمک فنر و تاثیرش نشده !!!

منم سوالم در این موارد بود

Sination
03-02-1391, 12:01 قبل از ظهر
امروز دیدم نمایندگی ازین هوا کش ها آورده و گفتش که کله هواکشت در میاد و این میره جاش
خواستم ببینم که چه جوریه اینا ؟ جواب میده ؟ و نکات منفی و مثبت این هواکش ها چیه ..
البته عکس زیر نمونه ی اون هواکش هستش و خودش نیست .. شبیه به این

nopo
03-02-1391, 06:56 قبل از ظهر
من اين فيلتر رو روي ميني تريل هاي چيني ديدم

Mohammad aghili
03-02-1391, 07:05 قبل از ظهر
امروز دیدم نمایندگی ازین هوا کش ها آورده و گفتش که کله هواکشت در میاد و این میره جاش
خواستم ببینم که چه جوریه اینا ؟ جواب میده ؟ و نکات منفی و مثبت این هواکش ها چیه ..
البته عکس زیر نمونه ی اون هواکش هستش و خودش نیست .. شبیه به این
داداش اینا قیمتش چنده?
اگه من طالب بشم , امکان پست کردنش هست ?

nopo
03-02-1391, 07:21 قبل از ظهر
داداش اینا قیمتش چنده?
اگه من طالب بشم , امکان پست کردنش هست ?

تركه داره نياز به پست نيست

Mohammad aghili
03-02-1391, 07:39 قبل از ظهر
جون من?
قیمت نکردی?

میخوام بگیرم واسه روان

Sination
03-02-1391, 01:44 بعد از ظهر
قیمتش 10 تومن هستش
بله میتونم پست کنم
یکی بگه بدرد میخوره یا نه اصلا فرقی داره اینو بندازیم ؟ توضیح بدید ..

Mohammad aghili
03-02-1391, 02:26 بعد از ظهر
مرسی عزیز

دوستان آمارشو دادن ، ترکه داره !

اصلا غصه نخور ، خودم میرم میندازم ، بت میگم خوبه یا بد

(ولی شک نکن که بهتره ، من تو ماشین گذاشتم و فرقش رو دیدم ، اصلا اسمش روشه : فیلتر هوای اسپرت)

Sination
05-02-1391, 08:35 بعد از ظهر
اقای محمد چی شد ؟ تست کردی؟

---------- Post added at 09:35 PM ---------- Previous post was at 09:32 PM ----------

یک سوال ..
اقا یک شیلنگ هست وصله به انجین (فکر کنم بهش میگن شیلنگ هوای انجین ) باید به دریچه ی فیلتر هوا وصل باشه ؟
فیلتر هوا رو در اوردم امروز زیرش هم روغنیه .. ؟
این روغن از کجا میاد توی هواکش یا فیلتر هوا ؟ چی کار کنم ؟ دلیلش چیه ؟

sezar
05-02-1391, 11:56 بعد از ظهر
فیلتر هوای اسپورت رو ماشین که مصرف بنزین رو کمی بالا می بره، ولی در عوض شتاب و قدرت موتور بیشتر میشه حالا ببینیم رو موتور چی میشه.

راستی کسی نگفت که میرزه 600 چوق بیشتر بدم و لیسانس سوزوکی رو بردارم ؟ یا زیاد فرقی نداره و گرم شدن مدل های بدون رادیات روغن چیز خاصی نیست و همون مدل بدون لیسانس (و البته بدون رادیات) به اندازه کافی خوب هست ؟

Sination
06-02-1391, 12:34 قبل از ظهر
رادیات روغن بگیری بهتره باز
این یکی یه کمی داغ میکنه

hamid reza
21-02-1391, 05:47 بعد از ظهر
کسی میدونه قیمت کاربرات پیشرو  Tracker 250 چنده

sezar
22-02-1391, 04:28 بعد از ظهر
آقای نادری نیستند بگن نتیجه آزمایش کاربراتورشون برا پیشرو 250 چی شد ؟؟

فرزاد شاه گل
17-03-1391, 10:46 بعد از ظهر
ولی من فکر میکنم Pishro Gold 250 Qm این موتور باشه

5225

5226

5227

سام دوستان این موتور که دوستمون گذشته را من دیدم و می‌خوام بخرم ولی‌ همین طور که تو عکس می‌بینید لاستیک انرود داره و رینگ جلو و عقبش یه اندازه هست رفتم پرسیدم گفت می‌شه رو همین رینگ لاستیک گًل کراسی انداخت ولی‌ می‌خوام ببینم اندازه رینگ که کوچیک هست مشکلی‌ تو افرود ایجاد نمی‌کنه ؟؟؟؟ تو عکس معلومه

nopo
18-03-1391, 10:30 قبل از ظهر
در لينك زير سايت اصلي سازنده اين موتور رو در گروه:[Only registered and activated users can see links]>>ADVENTURE(يعني ماجراجو)نه در گروه تريل و نه در گروه دوال اسپرت!!!
اين خودش ميتونه دليلي بر اين باشه كه مخصوص آفرود نيست

طبقه بندي كرده

خيلي باهاش سر وكار نداشتم اما طبق معمول با برند هاي مختلف وارد شده
فلات هم با همين استايل و تنه اما با انجين ديگه اي وارد كرده بود
روي فلاپ هاي عقبش نوشته بود FALAT POWER
نمي دونم چرا روان سيكلت با اينكه از همه توي وارد كردن qm 200 موفق تر بوده
مدل جديد يعني:LIGER(QM250GY-B(A)) ([Only registered and activated users can see links]) رو وارد نكرده!

ظاهرا با همون كيفيته اما به نظر من يكم شاسيش كوتاه به چشم مياد!
نكته:توي كليپي كه گذاشته بودم بعد از هركات نمايشي موتور به شدت داغ كرده بود

nopo
18-03-1391, 10:34 قبل از ظهر
اون كه ميگم جهان همتا سيكلت بناب(فلات)وارد كرده بود بيشتر شبيه به اين بود:
دقيق يادم نيست اما اگه دقت كنيد شكل انين و سيلندر فرق ميكنه با اون 250 بالا
اما بازم انجين qm200 نيست؟
مطمئن نيستم!

MahkooM-m2m
21-03-1391, 02:19 قبل از ظهر
آقا جواد عزيز تا اون جايي كه من پيگيري كردم و توي سايت tt هم تاپيكش هست موتوري كه فلات توليد ميكرد ديگه توليد نميشه و عوضش طرح راديسون ميزنن و اسمشم بود falat 200 cpi انجين خيلي شبيه روان بوده گويا .
از بحث منحرف نشيم موتور 250 مذكو كه مال شركت qingq هست نيز موتور خوبيه و همون روان 250 به گفته ي بچه هاي tt و همچنين از موتورش هم روي پيشرو پارس اسپورت 250 بدون راديات روغن استفاده ميشه ودر كل با تعريفاتي كه از روان شنيدم به نظرم كيفيت بهتري داره و ضعف روان 200 رو كه تو قدرت موتور بود رو به احتمال قوي ديگه نخواهد داشت .

sezar
18-04-1391, 03:35 بعد از ظهر
نمیدونم چرا ممل عقیلی هی میاد میگه این پیشرو گلد داغ میکنه و بدرد نمیخوره ، اولا که همه میدونیم شرکت مادر هردوتا یکی هست ، در ضمن خودتون هم وانتون داغ میکنه در حد تیم ملی جوری که بگفته خودتون چندتا از شلواراتون رو خراب کرده ، قدرت این موتور که از روان بیشتره ، تایر هم که میشه عوض کرد ، انجینش که تحت لیسانس سوزوکی هست ولی روان نیست ، قدرت دنده دو این موتور هم که حتی ممل عقیلی رو هم متعجب کرده ، قیافه هم که خیلی خوبه و به روز هست ، حالا میشه بگید چه بدی این موتور داره ؟؟؟

sezar
18-04-1391, 03:40 بعد از ظهر
در لينك زير سايت اصلي سازنده اين موتور رو در گروه:Products>>ADVENTURE(يعني ماجراجو)نه در گروه تريل و نه در گروه دوال اسپرت!!!
اين خودش ميتونه دليلي بر اين باشه كه مخصوص آفرود نيست

جواد جون از تو بعیده !!! خب این شرکت در سایتش اصلا گروهی بنام تریل یا آفرود یا dirt bike یا دوال اسپرت یا ..... نداره که بخواد این موتور رو تو اون بذاره !!! روان رو هم در گروه adventure گذاشته پس با روان نمیشه آفرود رفت ؟؟؟ ببخشید اگه ماجراجویی در آفرود نیست پس کجاس ؟ نکنه بالای پشت بام هست ؟ منظورش از adventure همون آفرود بوده کاکو جون !!!

Milad-Suzuki
14-06-1391, 03:51 بعد از ظهر
قیمت این موتور در گمرک تهران
همین هفته قیمت کردم
3.300.000 تومن

peter
18-06-1391, 12:44 قبل از ظهر
قیمت این موتور در گمرک تهران
همین هفته قیمت کردم
3.300.000 تومن

3.250 تو 17 شهریور

masoud67
18-06-1391, 10:54 قبل از ظهر
مرسی عزیز

دوستان آمارشو دادن ، ترکه داره !

اصلا غصه نخور ، خودم میرم میندازم ، بت میگم خوبه یا بد

(ولی شک نکن که بهتره ، من تو ماشین گذاشتم و فرقش رو دیدم ، اصلا اسمش روشه : فیلتر هوای اسپرت)

روی موتور من که شوکا 200 هست از اول همین نوع هواکش نصب بود

آقا مهدی
17-12-1391, 03:02 بعد از ظهر
شاسی این موتور آلیاژه؟؟؟؟

amirit021
09-05-1392, 10:02 بعد از ظهر
مرسی از راهنمایی دوستان

سلام دوست عزیز خسته نباشید
عکساتون خیلی نایس بود ممنون
من یه دونه تریل 250 پیشرو لنگه همین دارم رنگش زرده
اینم عکسش
موور خوبیه

K.I.A
09-05-1392, 10:06 بعد از ظهر
دوستانی که راهنمای داییلیم میخوان ماله این موتور عینه ماله داییلیمه با قیمت پایینتر /البته اگه موجود باشه

amirit021
09-05-1392, 10:13 بعد از ظهر

داداش من تریل پیشرو 250 سی سی رو سه میلیون مشتری داشت ندادم . مدل نود مدارک هم کامل اینم عکسش

- - - Updated - - -

این طور که معلومه سعی کردن تا می تونن متورو سبک کنن، باک و سینی زیر انجین از جنس پلاستیکه، باک به نظرم اشکلالی ولی بهتر بود سینی زیر انجین رو فلزی درست می کردن.
قسمت انتهایی گلگیر عقب و جا پلاکی هم آلومینیم بود، در سبک بود و زیبایی خیلی تاثیر گذاره ولی خوب قسمت انتهایی گلگیر و جا پلاکی خیلی آسیب پذیره و از همه مهمتر خیلی در معرض لرزش قرار می گیره که در متور تریل همیشه باشه خطر مخرب لرزش در نظر گرفته شه، اتصالات کله چراغ از جنس لاستیکیه و لرزش پذیر ولی جاپلاکی خشک و غیر انعطاف پذیر، همین باعث شد همون یک هفته ی اول جا پلاکیش ترک برداره، از جنس آلومینیم خیلی خشکه.

داداش من جاپلاکیم گیر کرد به در شکست با بدبختی جوشش دادم ، آلمبنیوم . 17 هزار خرج شد

- - - Updated - - -

کسی نمیدونه این موتور چند اسب بخاره ؟
سرعت و ... اطلاعات ندارید ؟
در کل موتور خوشکلیه ...

نمیدونم چند اسب بخاره ولی سرعت رو خودم تا 130 بردم تو جاده
ولی به نظر من این موتور ، موتور خوبی نیست
چرا؟
چون لوازمش خیلی کمه
اگه یه تصادف بکنی همه چیزش پلاستیک زود میشکنه و به ندرت گیر میاد
ولی قدرت و سرعت خیلی خوبی داره
به خصوص ترمزاش ، عالین

amirit021
09-05-1392, 11:02 بعد از ظهر
سینا جان،
موتور واسه رفیقمه خیلی تحقیق و بررسی کردیم، راه هایی پیدا کردیم و لی فعلا راه دقیق و کاربردی رو اجرا نکردیم، همین طور که گفته بودم پره های خنک کننده سیلندرش خیلی کم و کوچیکه با توجه به میزان حجم سیلندر و قدرت باید پره های بستری واسش طراحی می کردن، می شه سیلندرشو با یه سیلندر بهتر عوض کرد، می شه رادیات روغن واسش نصب کرد، زود به زود روغن عوض کرد، درجا گاز نداد ... و یا فیتر کربن رو از مدار خارج کرد، که دوستم فعلا روش آخری رو اجرا کرد، ولی تاثیر چندانی نداره.
این طور که من این موتورو دیدم، وقتی موتور داغ می شه عملکرد تعویض دنده و خلاص کردن عین هیلی از موتور های فعلی کمی با مشکل مواجه می شه ولی میزان قدرت در حالت سرد و داغ تقریبا عین همه، حرارت بالا تاثیر چندانی در میزان قدرت نداره،
اگر حداقل بدنه انجین رو رنگ نمی زدن به نظرم بهتر می تونست خنک شه !
باز هم در شمال مقداری رطوبت وجود داره که به صورت طبیعی انجین کمی خنک شه، به نظرم شما که تهران هستی بیشتر هواشو داشته باشه.

سلام داداش خوبی؟
یه سوال؟
شما از شمالی
و موتور تریل پیشرو 250 سی سی نارنجی داری؟؟
آخه من چن وقت پیش شمال بودم
هیچجا لنگه این موتور که خودمم دارم رو ندیده بودم
ولی تو شمال فک کنم یه دونه نارنجی دیدم
نکنه همین موتور شما بوده؟؟
تو یاهو آد کن منو

- - - Updated - - -

از دوستانی که این پیشرو رو دارن موقع روندن مشکلی از کاربراتور ندیدن ؟کم بیاره یا خفه کار کنه یا تو انتهای گاز بنزین یا هوا کم بره؟
قیمت کاربراتورش چنده؟

سلام
نه من تو کاربراتورش مشکلی ندیدم
فقط یه بار که مجبور شدیم کاربرات رو باز کنیم
خوب تنظیم نشد
موقعی که معکوس می کنی سرعت بگیری پرت پرت می کنه
ولی قبلا عالی بود

hassan_123
17-03-1393, 12:44 بعد از ظهر
سلام،امروز قیمت کردم در مغازه(شهرستان) گفت 4.500،
پیشرو گلد 250 دوستم یه هفته پیش از گمرک گرفت 5.200
به نظرتون با این قیمتا گلد بگیرم یا اینو؟
(خودم از قیافه و طراحی این مدل بیشتر خوشم میاد)

shopingmc
25-07-1393, 01:28 بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید عزیز یه قیمت میخواستم ممنون میشم هر کس قیمت داره به من بگه :
پیشرو گلد 200
پیشرو گلد 250qm
یه سوال هم دارم اگه بخوام لاستیک عقب + لاستیک جلو را عوض کنم تا برای آفرود خوب باشه باید چه مارکی بگیرم و قیمت حدودیش چقدر است ؟
ممنون

ali_n
25-07-1393, 10:22 بعد از ظهر
لاستیک سایز 17 برای عقب گل جنگلی یاسا 80 تومن
گل جنگلی 17 جلو یزد تایر 65 تومن

گل کراسی 17 ایرانی موجود نیست خارجی هم 180 به بالا برای عقب
جلو هم نپرسیدم...

ولی به نظر من طوقه ها رو 18/21 بگیرین...
بعد لاستیک هر نوعی بخواین برای این طوقه ها هست...

shopingmc
25-07-1393, 11:51 بعد از ظهر
لاستیک سایز 17 برای عقب گل جنگلی یاسا 80 تومن
گل جنگلی 17 جلو یزد تایر 65 تومن

گل کراسی 17 ایرانی موجود نیست خارجی هم 180 به بالا برای عقب
جلو هم نپرسیدم...

ولی به نظر من طوقه ها رو 18/21 بگیرین...
بعد لاستیک هر نوعی بخواین برای این طوقه ها هست...
اقا قیمت پیشرو گلد 200
پیشرو گلد 250qm ندارید

BAVARIA
12-09-1393, 01:21 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان واساتید
من به تازگی این موتورو خریدم ،نکته ای که دیدم اینکه سیستم کاهنده مصرف حذف شده،برای تعویض روغن ازچه روغنی استفاده کنم

VAHID
12-09-1393, 02:14 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان واساتید
من به تازگی این موتورو خریدم ،نکته ای که دیدم اینکه سیستم کاهنده مصرف حذف شده،برای تعویض روغن ازچه روغنی استفاده کنم

سلام

اون قطعه چیز خاصی نیست و چندان تاثیری نداره

روغن بهران سوپر پیشتاز هست اکثرا ما استفاده میکنیم خوبه .بهتره فیلتر روغن رو هم اگر کاغذی هست تعویض کنید و اگر فلزیه تمیزش کنید

hamed m
13-09-1393, 06:45 بعد از ظهر
پس به نظر دوستان بهترین موتور برای مسافرت پالس 220 هست
لطفا اگه گزینه های دیگری در نظر دارید ذکر کنید . مرسی از دوستان

FARSHAD_TORNADO
14-09-1393, 05:47 بعد از ظهر
سلام. می خواستم بدونم دهنه کاربرات این موتور چند میلیمتره؟

BAVARIA
27-10-1393, 10:43 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان
موتور من وقتی چرخ عقبو از زمین بلند می کنم یه صدای تق مانند میده که حدس می زنم ازکمکه ولی وقتی چرخ روی زمین باشه هیچ صدایی نمیده ، این مورد طبیعیه یا مشکل داره

m-s-d
27-10-1393, 01:01 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان
موتور من وقتی چرخ عقبو از زمین بلند می کنم یه صدای تق مانند میده که حدس می زنم ازکمکه ولی وقتی چرخ روی زمین باشه هیچ صدایی نمیده ، این مورد طبیعیه یا مشکل داره

بوش کمک رو برسی کنید.احتمالا ساییده شده باشه

BAVARIA
03-12-1393, 02:01 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان
هفته قبل برای اولین بار با این موتور به آفرود سبک رفتم که دراین سفر دوتا ازدوستان که یکی کویرSTR ودیگری پیشرو گلد 250 دارند مرا همراهی کردند.

نکاتی که به نظرم رسید یکی نرمی خوب موتور درجاده های ناهموار ودیگری قدرت عالی مخصوصاً دردنده 1بود.
اما موردی که نمیدونم طبیعه یا نه این بود که زمانی که موتور تحت فشار درسربالایی قرار می گرفت ازانجین صدایی مثل دنده مرده رفتن با پراید می آمد.البته موتور من بیش از1500 تا کارنکرده وبا توجه به این مطلب این صدا طبیعیه یا مشکلی داره

ali.motahari
04-12-1393, 01:16 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان
هفته قبل برای اولین بار با این موتور به آفرود سبک رفتم که دراین سفر دوتا ازدوستان که یکی کویرSTR ودیگری پیشرو گلد 250 دارند مرا همراهی کردند.

نکاتی که به نظرم رسید یکی نرمی خوب موتور درجاده های ناهموار ودیگری قدرت عالی مخصوصاً دردنده 1بود.
اما موردی که نمیدونم طبیعه یا نه این بود که زمانی که موتور تحت فشار درسربالایی قرار می گرفت ازانجین صدایی مثل دنده مرده رفتن با پراید می آمد.البته موتور من بیش از1500 تا کارنکرده وبا توجه به این مطلب این صدا طبیعیه یا مشکلی داره
اگه دور موتور شما موقع فشار زیر 2 یا 4بوده طبیعیه و مشکل از شماس ک با دور پایین شتاب تحت فشار میری:1tongue:
دور موتورت چند بود اولش ک ناله میکرد؟

BAVARIA
05-12-1393, 08:25 قبل از ظهر
اگه دور موتور شما موقع فشار زیر 2 یا 4بوده طبیعیه و مشکل از شماس ک با دور پایین شتاب تحت فشار میری:1tongue:
دور موتورت چند بود اولش ک ناله میکرد؟
با سلام خدمت شما دوست عزیز
کیلومتر دارای دورموتور نیست ولی گاز نزدیک به نصف بود

ali.motahari
05-12-1393, 07:21 بعد از ظهر
کیلومتر دارای دورموتور نیست ولی گاز نزدیک به نصف بود
تشخیص شخصی من با تجربه قبلی اینه ک با دور پایین شیب میزنی ک چون موتور نسبتا قوی هستش میتونه دور برداره ولی موتورای دیگه باشن خاموش میشن
سعی کن همیشه دورت بالا باشه بعد شیب بزن ک فشار کمتری وارد بشه ب موتورت

BAVARIA
16-12-1393, 09:51 قبل از ظهر
با تشکراز دوستان
موردی که نظرمنو جلب کرده سیستم کاهش دهنده آلایندگی موتوره که درموتور من از روی سیلندر اونو مسدود کردن، به نظر شما اگه اون سیستمو نسب کنم ولی به عنوان خروجی دود تغییراتی دراون ایجاد کنم درقدرت و همچنین کاهش دمای موتور تاثیر داره

kamran777
07-03-1394, 11:36 بعد از ظهر
دوستان من میخوام این موتورو بگیرم
هم واسه داخل شهر و هم افرود
دوستانی که دارن میشه نقاط ضعف و نقاط قوتشو بگن

vahidshah
08-03-1394, 12:18 قبل از ظهر
من خیلی دوس دارم درباره کاربراتو ر این موتور بدونم/کسی قیمتش.و داره ؟از نمایندگی پیشرو کسی پرسیده؟

hyo savar
11-03-1394, 03:03 بعد از ظهر
دوستان فنی کسی میدونه دلیل فلوت کردن کاربراتور موتورم چیه موتورم تریل 200 4زمانه هست زمانی که با موتور دور میزنم هیچ اتفاقی نمیاته ولی 10 دقیقه به بالاتر که موتور را خاموش میکنم از شیلنگی که از کاربرات به زیر موتور هدایت شده بنزین چکه میکنه و بعدا که موتور را راست کنم تا از روی جک ازاد کنم برای 1 ثانیه ای بنزین مثل شیلنگ اب سرریز میشه و قطع میشه؟؟؟؟ خیلی خیلی به کمک نیاز دارم

hosin555
01-04-1394, 01:13 بعد از ظهر
دوستان فنی کسی میدونه دلیل فلوت کردن کاربراتور موتورم چیه موتورم تریل 200 4زمانه هست زمانی که با موتور دور میزنم هیچ اتفاقی نمیاته ولی 10 دقیقه به بالاتر که موتور را خاموش میکنم از شیلنگی که از کاربرات به زیر موتور هدایت شده بنزین چکه میکنه و بعدا که موتور را راست کنم تا از روی جک ازاد کنم برای 1 ثانیه ای بنزین مثل شیلنگ اب سرریز میشه و قطع میشه؟؟؟؟ خیلی خیلی به کمک نیاز دارم
داداش موتورخیلی گازبش میدی یاجک موتورد خیلی خابیده که بنزین توکاربرات جمع می شه ما بش می گیم فروت کرده فک نکنم مشکل جدی باشه ادی ولی ازیه کهنه کارم ببرس که ایرادازجای دیگه نباشه

BAVARIA
31-04-1394, 11:37 قبل از ظهر
دوستان من میخوام این موتورو بگیرم
هم واسه داخل شهر و هم افرود
دوستانی که دارن میشه نقاط ضعف و نقاط قوتشو بگن
من این موتوررا نزدیک 7ماهه دارم تجربیاتم را دراختیارتون می زارم تا خودتون تصمیم بگیرید
کارکرد موتورحدود4000تا است تابحال هیچ مشکلی برام نداشته، استفاده من بیشترشهری وگاهی هم انواع جاده های خاکی وکوهستانی را باش میرم
نکات مثبت: 1-نرمی انجین وبدون لرزش بودن اون 2-قدرت بسیار عالی بخصوص درجاده کوهستانی وسربالایی -3مصرفش خوب به نسبت دیگرتریلها دراین حجم4-شتاب بسیارعالی 5-تعویض نرم دنده ها درهرحالتی
نکات منفی:1-کیلومتر دورموتورنداره-2ترمز معمولی که درادامه توضیح میدم3-وجود کاتالیزور درمسیر اگزوز که هم نفس موتوررا مخصوصاًدردوربالا میگیره وهم با عث داغ شدن زیاد موتور میشه ولی داغ شدن تاثیری درقدرت موتورنداره، مورد دیگه که البته عیب نیست استفاده از روغن 10w40با عث روان کارکردن موتور میشه ولی وقتی بهش فشاربیاری صدای یاتاقان درمیاد ولی با 20w50این صدا رفع میشه ولی موتورهم بدتر روشن میشه هم تا گرم نشه اون روان بودن را نداره.مورد دیگه سنگین بودن دنده ها برای استفاده شهری است. اینها مواردی بود که من تجربه کردم وشاید بعضی ازانها مورد قبول دیگردوستان نباشد.

قسمت دوم تجربیاتم از مقایسه با دو موتوری که دراختیارم بود یکی پیشروگلد250ودیگری کویرSTR200
بنظر من ترمز نسبت به پیشروگلد 250 کاملاً معمولی است وترمز پیشرو خیلی قویتره درچرخ عقب. پیشروگلد درمسیر صاف روان تره وراحتتر سرعت میره ولی درمسیرهای شیب دار مخصوصاٌ اگه دوترکه باشی کشش بهتر پیشرو 250کاملاً مشهوده.مصرفش ازپیشروگلد250 کمتره. محل نشیمن نسبت به گلد به نظرمن بهتره درپیشرو گلد احساس میکنی روی چرخ جلو سواری وارتفاع کوتاهتری نسبت به پیشرو 250داره که برای من که قدم بلنده خیلی دلچسب نبود.کمک پیشرو گلد 250 نرمتره وبیشتر بازی میکنه که دراستفاده شهری بهتره ولی درجاده خاکی خیلی جالب نیست وکنترل موتور مشکلتره. نشیمن پیشرو گلد250نرمتره وکمتر آدمو خسته میکنه ولی ازطرف دیگه بسمت باک شیب داره که اگه دوترک باشی اذیت میکنه.ازنظرسرعت نهایی دوموتور تقریباً دریک ردن وشاید مقداراندکی گلد بهترباشه.
درموتور STR200 مقایسه دراین حد نداشتم ولی درقدرت وسرعت مخصوصاً درمسیر شیبدار پیشرو250 برتره .

hamidoyama
05-07-1394, 10:56 بعد از ظهر
با سلام.دوستان من میخوام یکی بگیرم.چرا این موتور نسبت به گلد کیو ام و روان خیلی ارزون تره؟مشکل کیفیت و فنی داره؟

whnr
09-09-1394, 07:14 بعد از ظهر
سلام دوستان
قیمت این موتور الان چنده ؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان
قیمت این موتور الان چنده ؟

ahmademaratsaz
11-09-1394, 08:56 بعد از ظهر
با سلام.راجع به تریل پیشرو اطلاعات میخواهم.جهت خرید.

mogrem
12-09-1394, 09:39 قبل از ظهر
کسانی که این موتور رو دارن با خالی کردن اگزوز یا تعویض اون میتونن مقدار قابل توجهی از گرمای اونو کم کنن تست شده جواب داد

Raul645
15-01-1395, 12:55 قبل از ظهر
سلام بر اساتید
استادان قیمت این موتور چنده من هر چی میگردم پیدا نمیکنم ممنون میشم اگه جواب بدید:29:

- - - Updated - - -

سلام بر اساتید
استادان قیمت این موتور چنده من هر چی میگردم پیدا نمیکنم ممنون میشم اگه جواب بدید:29: