PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پارک ناژوان (اصفهان)20/3/90

ap_peiki
17-03-1390, 01:59 قبل از ظهر
اول یه توضیحی میدم در باره ناژوان :
پارک ناژوان
مجموعه تفریحی ناژوان
ناژوان از انبوه بیشه ها و باغهای اصفهان است که تا حدودی از تحول دوران و تصور ایام مصون و محفوظ مانده و هنوز مایه طراوت شهر است
ناژوان ترکیبی است از دو کلمه " ناژ" و " وان" که ناژ گیاهی است از خانواده صنوبر که از آن جمله اند : تبریزی، کبوده، صنوبر و " وان" پسوند است برای جا و مکان و ناژنان یا ناژوان به معنی جایگاه درختان ناژو " صنوبر" پس ناژوان به معنی محلی بوده است در غرب اصفهان با بیشه های انبوه از درختان ناژو " کبوده، زبان گنجشک" که بومی اصفهان است
ناژوان کنونی با وسعتی در حدود 1200 هکتار در بخش غربی شهر تنها بقایای فضای سبز متمرکز حاشیه شهر اصفهان است. که به مثابه ریه شهر اصفهان از دیدگاه زیست محیطی اهمیت ویژه ای یافته است رودخانه زاینده رود با عبور از دل باغها و بیشه ها و مزارع وسیع کشاورزی جلوه ای کم نظیر بدان بخشیده و این محیط را از دیگر پارکها ی اصفهان متفاوت ساخته و به یکی از مراکز تفریحی شهر اصفهان مبدل ساخته است
ناژوان محیطی است با درختانی انبوه، رودخانه ای جاری، مادیهایی روان، بیشه هایی وحشی، پرندگانی مهاجر و چشم اندازی زیبا از طلوع و غروب خورشید به دور از سازه های شهری در میان رودخانه با زمینه ای از سبزینگی هوایی به لطافت نسیم صبحگاهی در شهری صنعتی که با چند دقیقه فاصله در آن می توان هیاهوی شهر را فراموش کرد
پارک طبیعی ناژوان زیر نظر مدیریت طرح ساماندهی ناژوان و صفه شهرداری اصفهان با هدف حفظ و احیاء طبیعت در عین بهره وری از آن به منظور گذراندن اوقات فراغت شهروندان است این مدیریت تلاش دارد تا ناژوان را با همان چشم انداز و جلوه طبیعی برای مردم بازسازی و احیاء نماید و از آن توسعه شهری در این منطقه جلوگیری کند. بر این اساس طرحهایی را در دست اجرا دارد که تا حدودی در نقشه عنوان گردیده است. اکنون ناژوان با فضاهایی همچون زمینهای ورزشی، استخر، کمپینگ، باغ پرندگان، زمینهای بازی کودکان، ایستگاههای درشکه سواری، اسب سواری، قایقرانی، منطقه دوچرخه سواری برای شهروندان قابل استفاده بود در آینده ای نزدیک با افتتاح باغ پروانه ها، رستوران، باغهای ملل، گیاهشناسی و دارویی، پارک آبی، پارکهای بازیهای سنتی کودکان و ... پذیرای شهروندان و اوقات فراغتشان خواهد بود.

جاذبه های ناژوان

1- حفظ چهره طبيعي ناژوان

2 – خصلت يكه بودن ناژوان در ميان پاركهاي كه در تمامي منطقه كلان شهر اصفهان وجود دارد

3 – نقش ناژوان به عنوان يك دالان خوش منظر و يا يك دالان بصري در بخش غربي اصفهان

4 – نقش تاريخي ناژوان با توجه به عناصر بي نظيري چون كوه آتشگاه – كوه دنبه – سرآب ماديهاي شهر، باغات ميوه منحصر بفرد وجود باغهاي تفرجگاهي قديمي

5 – فضاي سبز در غرب اصفهان

6 – نياز تمدن صنعتي و شهر نشيني كنوني به فضاي باز و گسترده با سبزينگي آراسته و پيراسته كه به اندازه كافي آرامش و فضايي براي تفكر و تأمل پديد آورده است.

7- نقش بي نظير اراضي محدوده طرح در جلوگيري از گسترش بي رويه شهر در غرب اصفهان همچنين ارائه الگويي در تعبيه و ايجاد فضاهاي سبز و گسترده در ميان نقاط مسكوني شهر اصفهان

8- ضرورت حفظ افق باز و گسترده بخش غربي اصفهان

9- وجود عناصر بي همتا كه ايده هاي اصيلي را براي طراحي دراراضي پارك به جود مي آورد.

۱۰-باغ پرندگان
قرار جمعه 20 /3 /1390
خوب برسیم به خود قرار:
این قرار ماله پچه های آفرودیه و بچه های آنرودی هم میتونن برای دقایقی کوتاه (جهت آشنایی) با ما باشن .
شروع قرار ساعت 7 صبح توی پارکینگ پارک بادی شروع میشه چند دقیقه اونجا میمونیم یه کیک وشیر کاکائو یی میزنیم وبعدش هم راه میفتیم و رودخونه ی خشکیده رو شخم میزنیم فکر کنم اکثرمون روانی هستیم . و شعار جدید روان (رودخانه تورا میخاند ):1tongue:
مواد لازم :
راکب پایه 1عدد
وسایل ایمنی به مقدار لازم
کلاه کاسکت 1عدد
مدارک به میزان لازم
بنزین 4الی 5 پیمانه
کسانی که دوست دارن با ما همراه بشن اعلام کنن:
خودم علی پیکان پور : روان 200
علی خرمیان : یا روان 200 یا ttr 25
امید دلیران : روان 200
آقا یونس : روان یا پالس یا سی بی 400

dkmos
17-03-1390, 07:32 بعد از ظهر
سلام علی جان
منم بذار تو آمار اگه تونستم روان رو حفظ کنم، با روان میام.اگه نتونستم با سی جی گوجه ای ابوی میام. نشد هم پیاده میام . ولی حتما میام. عکس هم میگیریم؟؟؟:retarded:

راستی 30ام که جمعه نیست![Only registered and activated users can see links] نمیشه بذاری برای جمعه همون هفته؟(3 تیر؟) اینجوری من نمیتونم بیام!:10:

apex
17-03-1390, 10:34 بعد از ظهر
سلام
من هم هستم البته چون روز کاری هست کم زود می رم

ap_peiki
17-03-1390, 10:41 بعد از ظهر
آقا این تاریخ به کلی اشتباهه :wall3: قرار ماله 20 /3 /90 هست لطفا بازم ویرایش شه ببخشید
:2i8d4ao:

yones
17-03-1390, 11:21 بعد از ظهر
سلام سلام سلام خدمت شما دوستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتان عزییییییییییییییییییییییی یییییییز .
منم سعی میکنم برای آشنایی خدمت دوستان برسم ، فقط موردی که هست چرا وسط هفته میخاین هماهنگ کنید برین بیرون !
نمیشه برنامه ریزی برای جمعه باششششششششششششششششششه ؟

dkmos
18-03-1390, 01:04 قبل از ظهر
آقا این تاریخ به کلی اشتباهه :wall3: قرار ماله 20 /3 /90 هست لطفا بازم ویرایش شه ببخشید
:2i8d4ao:

آقا یونس دقت ندارییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییی؟ من نفهمیدم این یعنی چیییییییییییییییییییییییی یییییییییییییی؟ واییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییی!

ali khoramian
18-03-1390, 01:53 بعد از ظهر
راستی علی اقا صبحانه رو بزار پامن. دوباره 2تا2تا نگیریم

ap_peiki
18-03-1390, 02:34 بعد از ظهر
صبحانه با من :23:

ali khoramian
20-03-1390, 02:45 بعد از ظهر
دوستان دست همگی درد نکنه خیلی خوش گذشت
معلوم نشد روان نارنجی کجا رفت . البته به قول اقا امید اونها افرود نیمده بودن . من فکر میکنم طرفهای نظر و توحید میگشتن بیشتر بهشون خوش میگذشت.

ap_peiki
20-03-1390, 07:52 بعد از ظهر
آقا خیلی خیلی خوش گذشت با تشکر از دوستانی که زحمت کشیدن :29dz8zk:
جای آقا مصطفی خیلی خالی بود :crazy:
عکسها هم اگه دستم رسید میزارم تو گالری

dkmos
21-03-1390, 03:23 بعد از ظهر
سلام به همه
دمتون گرم، ایول بابا!
شرمنده من خیلی خیلی سرم شلوغ بود! آقا سید در جریانه! تازه موتورم رو سرهم کردم ولی هیچ اطمینانی ندارم که دوباره کپ نشه!با این وضعیت آنرود رو هم با احتیاط میرم. میدونم اگه بیام آفرود از خودبیخود میشم و موتور رو دستم میمونه!

انشالله خدا توفیق بده یه دونه روان نو بخرم! یا که قطعه سالم ش رو گیر بیارم، بیاریم!

یا علی

ali khoramian
21-03-1390, 11:42 بعد از ظهر
خلاصه اقا مصطفی ما منتظریم

ap_peiki
21-03-1390, 11:47 بعد از ظهر
علی آقا آپ نمیشه عکسا :9:

ap_peiki
22-03-1390, 01:36 قبل از ظهر
عکسا رو آپ کردم برید وحالشو ببرید:999:

dkmos
24-03-1390, 05:57 بعد از ظهر
سلام علی جان،آقا سید، آقا امید و بقیه بچه ها
تازه الان عکس هاو رو دیدم!خیلی عالی بود. دمتون گرم بابا! توروخدا برای این روان من یه فکری بکنین! فعلابودجه نیست برم نو بردارم. اگه هم بفروشم دیگه نمیتونم تریل بخرم!!!:wall3::wall3::wall3::wall3: اونموقع باید فاتحه آفرود رو بخونم. نذارین یه جوون از دست بره!
اما کلا حال کردم با عکس ها! علی جون مثل اینکه با پرش خیلی حال کردی که آواتارت رو عوض کردی!!!بالاخره آقا سید گلمون هم آواتار هیو را برداشتند! دو روز دیگه هم آواتار من میشه جترو125 بی کلاچ!!! خلاصه به فکر منم باشید برا پیدا کردن قطعه. عکسش رو تو سایت زدم. هرکی خواست بگه براش بفرستم!

ap_peiki
24-03-1390, 11:54 بعد از ظهر
سلام مصطفی جان
من برای یه دوست قطعه فروش عکس رو فرستادم قرار شد فردا بهش زنگ بزنم ببینم داره یا نه:i'm sorry: