PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه ی موتور های سنگین وزن 2011(اسپرت)

nOviA
05-03-1390, 02:11 بعد از ظهر
مقایسه ای بین موتور های اسپرت سال 2011 در پیست chuck Walla در آمریکا انجام گرفت که به شرح زیره:

[Only registered and activated users can see links]

نفر ششم: Ducati 1198SE
اگر دنبال موتوری هستید که تمام ادوات ریس روش نصب باشه هیچ موتوری جز سوپربایک دوکاتی جوابتونو نمیده. از صدای بهم خوردن کلاج خشکش گرفته تا صدای اگزوز انجین L-twin آب خنک کن و شاسی تمام استیل لوله ای شکل تو خالیش. دوکاتی نزدیک ترین موتور به موتور ها در مسابقات سوپربایک هستش.
این موتورسیکلت تقریبا حدود 2 ساله که به شکل متفاوت وارد بازار شده و این تغییرات معانیه زیادی داره و موتور خیلی جالبی رو در اختیار شما قرار میده. خیلی خیلی باریکه...یکم بلنده و قسمت بالای موتور نسبت به باقی موتور ها سنگین تره اما در کل سبکه.....وقتی میخواین بپیچین و زانوتونو به زمین بزنید این شاسی حس های زیادی رو به شما منتقل میکنه و انگار به جای شاسی خشک این شاسی کمی انعطاف پذیره.
همه چیز در این موتور عجیبه. دسته های موتور خیلی پهن و پایینه.جای نشستن راکب انگار خیلی کشیده شده. در کنار همه ی اینها هندسه ی شاسی بدترش کرده و تو پیچ ها بالانس لازم رو ندارید.نمیتونم با این موتور تو همه جا به بهترین حالت خودم باهاش رفتار کنم(این پاراگراف گفته ی rapp یکی از راکبین دوکاتی در مسابقات سوپربایک dayatona بود).
احساس میکردم که دارم خیلی سریع میرم اما واقعا اینطوری نبود.کمی برام سخت بود که خودمو با موتور وفق بدم.
تورک انجین باور نکردنیه.وقتی که شمارو تو مسیر مستقیم اونجوری که باید به جلو پرتاپ نمیکنه تو پیچ های سخت لاستیک ها چسبندگی رو با توجه به تورک زیاد از دست نمیدن و تو دور پایین عملکرد فوقولعاده ای از خروج از پیچ ها از خودش نشون میده.
کوییک شیفتر موتور مثل bmw عمل نمیکنه. ترمز های فوقولعاده ای داره. کلاج ریس این موتور باعث میشه که تو مسیر مستقیم از باقی موتور ها با توجه به قدرت کم 151 اسب بخاری ، عقب نیوفته.

نفر پنجم: KTM RC8R
امسال به جای کپی کردن از فرمول برند های دیگه این شرکت استرالیایی تصمیم گرفته کمی خلاقیت از خودش نشون بده و تقریبا موفق هم بوده. بسته بندی امسال پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و تونسته بهترین Apex to Apex رو در پیچ های پست سر هم داشته باشه.
اگر به هیچ وجه سوار هیچ کدوم از موتور های دیگه ی تست نشید بدون شک میگید KTM بهترین موتور روی زمینه. انجین v-twin عملکرد بهتری نسبت به سال قبل داره...سبکه....شاسی امسال از جلو تا عقب با هماهنگی کاملی به کار خودش ادامه میده. تنها مشکلی که نسبت به بقیه ی موتور ها داره اینه که بعضی از راکبین نمیتونن به خوبی سرشونو پشت این موتور قایم کنن!
قدرت موتور کمی بیشتر شده و به 152 اسب رسیده. کمک های عقب خیلی خیلی بهتر از مدل قبلی کار میکنن و از پیچ ها با گاز زیاد به راحتی خارج میشین. هنوز با توجه به دنده های زیاد نسبت دنده ها خیلی بهم نزدیکه و تا به خودتون میاین باید دنده عوض کنین که همین مساله باعث کندی این موتور شده اما روندنش بسیار راحته.مثل دوکاتی خیلی باریکه. شاسی فوقولعاده ای داره و چسبندگی خوبی رو برای شما به ارمغان میاره اما مثل رقیب های ژاپنی نیست. در هر صورت این مسائل از کاراکتر های این موتور هستش و نمیشه بهش ایراد گرفت.
با توجه به نمودار Dyno بیشترین قدرت رو در دورهای پایینی تولید میکنه. در کل موتور راحتیه.

نفر چهارم: Suzuki GSX-R1000
وقتی صحبت از ساخت موتور اسپرت میشه هیچ کمپانی ای اندازه ی سوزوکی تجربه نداره(بالای 20 سال). کمپانی سوزوکی از شاسی مرکب و کارایی خوب انجین برای بهترین بازدهی در مسابقه شروع کرد و باقی کمپانی ها دنباله رو سوزوکی بودند.
مثل bmw و هوندا واقعا سریع به نظر میرسه.در کنار هوندا و یاماها این موتور یکی از راحترین ها برای سوار شدن و خو گرفتن به اونه. جای نشستن و دسته های موتور و محفظه ی بنزین سریع با شما کنار میان تا توش احساس راحتی کنید. جا پایی ها قابل تنظیمن و وقتی روش میشینید انگار میرید توی موتور! صندلی این موتور پایین قرار داره. تنها مشکل اینه که از بقیه ی موتور ها بزرگتره و ممکنه برای افراد کوتاه قد کمی ایجاد مشکل کنه و به خودتون بیاین که شما بچه ای هستید که دارید موتور باباتونو میرونید. هندلینکش مثل همیشه از نقاط قوتش بوده و میتونید با اعتماد کامل زانوتونو به زمین بچسبونید. همه چیز در این موتور در سطح خیلی خیلی خوب قرار داره اما نباید ازش انتظار کار شگفت انگیزی رو داشته باشین.
تو انجین های inline این موتور تورک خوبی داره به طوری که از دور 5500 به بعد همرو به جز هوندا جا میزاره تا اینکه bmw از دور 10000 به بعد ازش جلو میزنه.تو دورهای بالا تقریبا مثل کاوازاکیه اما به bmw نمیرسه. سوزوکی دومین موتوریه که بیشترین نیرو رو در هنگام گاز دادن به بدن شما منتقل میکنه(0.81 جی) و این امر رو مدیون انجین و کمک های عقبشه که به خوبی قدرت رو به زمین میرسونه ضمن اینکه دومین موتور سنگین وزن گروهه.

نفر چهارم: Yamaha YZF-R1
شبیه به انجین های رقبای اروپایی خودش (v-twin) یاماها پکج جدیدی رو در سال 2011 ارائه کرده. انجین همون انجین قبلیه اما بهش میل لنگ ضربدری جدید و سیستم جرقه زنی هوشمند اضافه شده که این امر باعث کشش آنی موتور در دورهای پایینی مثل انجین های V-twin و کشش خوب در دورهای بالا مثل انجین های Inline با کاراکترهای خاص خودش شده. یاماها در سال های قبل برخلاف انجین و ارگونومی تقریبا خوبش ، شاسی و وزن سنگینش یه فاکتور محدود کننده براش به حساب میومده. اما در سال های اخیر یاماها پیشرفت قابل ملاحظه ای در جمع کردن موتور داشته.
بزرگترین سوپرایز در بین موتور ها برای من R1 بود.نمیدونم این سوپرایز به خاطر تغییرات انجام شده رو موتور توسط یاماها بود یا پیست چاک والی. خیلی خیلی راحت میشد امروز با این موتور راحت رانندگی کرد. مثل باقی موتور ها سریع نیست و انگار کنده. اما تو این پیست پیچ در پیچ نیازی نیست که موتور شما قدرت زیادی داشته باشه.موتوری مثل bmw منو میترسونه اما R1 اصلا اینطوری نیست. نمیتونم باور کنم که این موتور چه قدر راحت پیچ هارو رد میکنه و بتونم زمان خوبی رو کسب کنم.با اینکه موتور کمی سنگینه اما با لاستیک میشلن power 2CT به هیچ مشکلی بر نمیخورین. انجین تو دور بالا عملکرد قابل قبولی نداره.
هرموقع سوار این موتور میشم حس میکنم دارم موتور روسی در مسابقات موتو جی پی رو میرونم. حس و صداش همون طوره. بالانس کمک ها همیشه یه معضل برای یاماها بوده اما امسال کمی بهتر شده. در کل سریع ترین نیست اما مطمعنا جالب ترین رانندگی رو داره.

نفر سوم: Kawasaki Ninja ZX-10R
در بین سوپربایک ها کاوازاکی در سالهای اخیر تقریبا با ZX10-R از بقیه جلو بوده.سالهاست که توانایی انجین این موتور در دورهای بالا زبان زد خاص و عامه که با شاسی ریسش کاملا تحت کنترل شماست.امسال این تنها برندیه که کاملا از نو طراحی شده. امسال کاوازاکی انجین موتورش رو مثل bmw و honda و suzuki بر اساس تقسیم قدرت مناسب از دور پایین تا بالا ساخته(در مقایسه با انجین های v-twin) که موتورو در دورهای بالا خیلی قوی به جلو پرتاپ میکنه.
انجین این موتور یکی از قوی ترین انجین ها در مقایسه هستش(با توجه به نمودار Dyno). انجین این موتور 163.76 اسب قدرتشه که به نظر خوب میاد اما هنوز 19.61 اسب از BMW کم داره. جالب اینجاست که تورکش 75.22 lb-ft در دور بالای 11200 هستش که از همه کمتره و این چیزیه که zx-10r رو کمی اذیت میکنه. محکم گاز میدید و کاملا انتقال قدرت نرم این موتور رو حس میکنید.شاید پرهیجان ترین نباشه اما مطمعنا این طرز عملکرد به پایداری بیشتر موتور کمک میکنه.در خروج از پیچ شماره 10 شتاب جانبی 0.75 رو ثبت کرده که بعد از BMW و Suzuki قرار میگیره. تو مسیر مستقیم پیست این موتور به سرعت 133.9 مایل بر ساعت رسید که از همه به جز Bmw و Honda جلوتر بود.
قدرت در دور میانی ضعیفه و این مدل نسبت به سالهای قبل اهلی تر شده اما زمانی که دور بالا میره قضیه فرق میکنه! تنها راهی که میشه با این موتور سریع رانندگی کرد اینه که دور موتور رو همیشه بالای 10000 نگه دارید که این مساله کمی این موتور رو تو این پیست اذیت میکرد.
اما نکته جالب این موتور هندلینک بی نظیرشه. چپ و راست کردن و رفتن به Apex با توجه به اینکه سبک ترین تو گروهه ، خیلی خیلی راحت و سریعه. ارگونومی خیلی خوبی داره. منظورم جایی که روش مشینید! اندازه ی موتور مثل یه موتور 600 سی سی هستش اما اصلا افراد بلند قد رو اذیت نمیکنه و این کوچیک بودنش به هندلینکش خیلی کمک کرده و در خروج از پیچ ها میتونید زودتر از بقیه گازو محکم فشار بدید! در حالی که قدرت انجین در دور پایین و میانی ضعیف بود اما با کمک سیستم Traction control و هندلینک بی نظیرش و ترمز های عالیش تونست دومین موتور سریع پیست بشه.

نفر دوم: Honda CBR1000RR
طراحی موتورسیکلتی که نه تنها تو 1 زمینه،بلکه تو تمام زمینه ها از برترین ها باشه کار آسونی نیست. و این دقیقا کاریه که هوندا در سال 2011 انجام داده.قهرمانی هوندا در مسابقات سوپربایک و بدست آوردن بهترین زمان تو 1دور پیست گویای همه چیزه.
شگفت انگیزترین خصوصیت CBR عملکرد تک تک ادوات موتور در اتحاد کامل با همه. که این موتورو خیلی سریع و روندنشو تو پیست راحت کرده. انجینش بیشترین دور موتور مثل bmw یا سیستم جرقه زنی پیشرفته مثل یاماها نداره اما بیشترین قدرت رو در رنج میانی خودش ذخیره کرده که در نمودار dyno میتونید ببینید(انجین های inline). هوندا نسبت به BMW حدود 30 اسب قدرت کمتری در دور بالا داره اما تا دور 9000 از BMW قدرت بیشتری تولید میکنه که تو این پیست یا تو خیابون دور میانی مهم تر از قدرت در دور انتهاییه. البته در کل قدرتش 153 اسب در 10800 دوره. قدرتش متوسطه اما 10800 دور ایجاد شده نسبت به باقی موتور ها کمه.
این موتور ممکنه بهترین موتور برای این پیست باشه. قدرت عالی در دور میانی...پایداری عالی در پیچها...خروج عالی از پیچ ها...و تمام چیزهایی که کمک کرد تا بهترین زمان رو بدست بیاره. تنها مشکلش دور بالاست که سریع افت میکنه. بعد از خروج از پیچ 10 این موتور شتاب 0.68 جی رو بدست آورد که بعد از KTM و یاماها آخر شد. اما تا قبل از ورود به پیچ 11 سرعت 134.5 مایل رو ثبت کرد که دوم شد. دقیق تر بررسی کنیم سرعتش یکی 2 مایل از رقبای ژاپنی بیشتر و 5 6 مایل از BMW کمتر بود ، اگرچه هوندا از quick-shifte حتی در آپشن هاش هم استفاده نمیکنه که کمی باعث از دست رفتن سرعت میشه. خوشبختانه جعبه دنده خیلی خوب عمل میکنه و هیچ مشکلی در تعویض دنده ها وجود نداره. با اینکه این موتور از traction control یا سیستم تنظیم قدرت انجین استفاده نمیکنه اما به هیچ وجه مشکلی باهاش نخواهید داشت چون همه چیز به وسیله کمک های عقبش اونجور که میخواین اتفاق میوفته. هوندا بیشترین سرعت رو در پیچ 13 (72.1 مایل) با زاویه ی 56.8 درجه(مثل دوکاتی) برای خودش ثبت کرد.
تو مقایسه ی سال قبل من رو این موتور دومین زمان رو کسب کردم...امسال بهترین! سریع روندنش خیلی راحته. شاسیش بالانس فوقولعاده ای داره. وقتی محکم میزنید رو ترمز اصلا تکون اضافی نمیخوره. انگار همیشه رو یک بالانس خاصی قرار داره. وقتی موتور میخوابونید این کار خیلی خیلی روون انجام میشه. این چیزای خیلی خیلی کوچیک باعث شده که مسابقات رو همیشه برنده بشه و بهترین زمان رو داشته باشه.

نفر اول: BMW S1000RR
این موتور نسبت به سال قبل تغییر چندانی نکرده. پتانسیل این موتور برای بردن مسابقات تحسین برانگیزه. بدون هیچ سوالی بیشترین چیزی که تو این موتور جلب توجه میکنه انجینشه.مثل رقبای ژاپنی، 999 سی سی آب خنک کن با محور بادامک دوبله اما تفاوتش وقتی که گازو فشار میدین مشخص میشه. غیر قابل باوره که چطور وقتی عقربه ی دور موتور از 10000 رد میشه این موتور شتاب میگیره. این مساله در نمودار Dyno کاملا مشخصه. 183 اسب در 13100 دور در دقیقه گویای همه چیزه. 20 اسب از ZX6-R بیشتر و 30 اسب از باقی موتور ها. بله درست شنیدید! فوقولعادست که یک موتور استیریت با این قدرت و با قیمت زیر 14000 دلار رو میتونید خریداری کنید. قدرت بالای 170 اسب...قطع کن در دور 14000...صدای جیغ اگزوز و شتاب و سرعت بالا...همه و همه این حس رو به شما میده که پشت MotoGp نشستید و رانندگی میکنید. تمام رانندگان ما با کارکرد فوقولعاده ی انجین و صدای جذابش موافقن. اعداد و ارقام دروغ نمیگن. در خروج از پیچ 10 این موتور با بیشترین شتاب جانبی از پیچ خارج میشه (0.9) و تا قبل از ورود به پیچ 11 بیشترین سرعت رو داره (139.9. مایل).
تو پیست Chuckwalla مسیر مستقیم زیاد نیست.با این وجود این موتور پیچ هارو به راحتی رد میکنه.انجین این موتور در رده ی دیگه ای قرار داره و اصلا قابل مقایسه با این گروه نیست. تورک انجین مثل موتورهای V-twin نیست اما در مقایسه با رقبای ژاپنی به جز هوندا 1 عدد در دور بیشتری تولید میکنه. خصوصیت دیگه ای که باعث سریع بودنش شده quick-shifter هستش که جزو آپشنه و میشه با 450 دلار خریداری کرد. traction control سیستم ترمز ریس ABS هم میتونید با 1930 دلار تهیه کنید. در حالی که TC این موتور یکی از بهترین هاست اما traction control کاوازاکی بهتر عمل میکنه. لازم به ذکره که برای زمان بندی گروه سیستم TC رو خاموش کردیم تا توانایی موتور به تنهایی مشخص بشه.
با توجه به قدرت زیاد این موتور ، توانایی کمک های عقب و لاستیک Michelin Power One برای انتقال قدرت به زمین فوقولعاده بود. وقتی که با توجه به قدرت زیادش نسبت به باقی موتور ها ممکنه چرخ عقب در بره ، با این موتور باید یاد بگیرید که اصلا نترسید و گازو محکم فشار بدید. ترمز های Brembo فوقولعاده عمل میکنن و نمیتونید باور کنید که چقدر سریع همه چیز جلوتون از حرکت می ایسته! همون طور که موتور خیلی سریع شتاب میگیره، همون طور هم ترمز های خوبی داره. در مدت تست , ABS رو روشن گذاشتیم و این سیستم برای تمام افراد در هر سطحی مناسبه.
شاسیش بالانس هوندا رو نداره. وزن موتور هم کمی بالاست(سومی از آخر). اما وقتی به موتور زاویه میدین قضیه فرق میکنه و موتور فرزی با کمترین تلاش برای پیچیدن به حساب میاد. BMW بهترین زاویه یا سرعت رو در عبور از پیچ 13 بدست نیاورد اما در عبور از بین پیچ 8 و 9 (راست به چپ) در نقطه ی G بهترین زاویه رو بدست آورد که نشان از هندلینک بالای موتور در سرعت های پایین داره. ارگونومی و راحتی عالیه اما به هوندا نمیرسه(خیلی نزدیکه).

bmw امسال نتونست بهترین رکورد در یک دور پیست رو بدست بیاره اما نسبت به سال قبل نزدیک تر شده. اما در کل این مقایسه مربوط به بهترین رکورد یا بیشترین قدرت تولیدی نمیشه و تمام موارد مورد بررسی قرار گرفته که میتونید تو جداول زیر مشاهده کنید.

تمام موتور ها با لاستیک Michelin Power One 2CT تست شدن که میتونید تست این لاستیک رو در این تاپیک مشاهده کنید>>>> [Only registered and activated users can see links]

منبع: persianmotor.net

nOviA
15-03-1390, 01:42 بعد از ظهر
کلیپ BMW S1000rr

کلیپ دوکاتی

کلیپ هوندا

کلیپ کاوازاکی

کلیپ ktm

کلیپ یاماها

کلیپ سوزوکی

Prince_Amin
16-03-1390, 06:54 قبل از ظهر
یاماها امسال مثل اینکه بدجور عرصه رو به دیگر رقبای ژاپنی باخته!!کمی عجیبه!!R1 و این امتیازات ضعیف!!باید فکری به حال وزن r1 بکنند!

nOviA
18-03-1390, 12:25 قبل از ظهر
کلیپ ها همش up شد. نظرات رو تو همین تاپیک بدید.

جانسون
18-03-1390, 08:06 قبل از ظهر
اوووووووووووف جااان جیگرام حال کرد:thanks: دیدم
دستت طالا نویا دادااااشششش:retarded:

nOviA
18-03-1390, 12:35 بعد از ظهر
یاماها امسال مثل اینکه بدجور عرصه رو به دیگر رقبای ژاپنی باخته!!کمی عجیبه!!r1 و این امتیازات ضعیف!!باید فکری به حال وزن r1 بکنند!

r1 بعد از طراحی دوبارش در سال 2010 اونجوری که باید خوب از آب در نیومد مثل کاوازاکی و باید دوباره از نو طراحی بشه.
دقیقا مثل کاری که کاوازاکی کرد و کاملا موفق بوده تو این کارش.

شهرام
30-09-1390, 08:54 بعد از ظهر
منم درمورد نظر نویا موافقم

Amir
30-09-1390, 09:10 بعد از ظهر
اسپم خلاف قوانین انجمنه

فقط از دکمه تشکر استفاده کنید

K.I.A
30-09-1390, 09:36 بعد از ظهر
بی ام و باز عقب افتاد...! چندی پیش دوکاتی مدل 1199 رو به بازار معرفی کرد که طراحی جدید و مدرن(طوری که من عکسشو دیدم تا 1ساعت رو عکس زوم بودم و فکم حدود 1متر باز بود به نظرم تمام موتور ها و خودرو های نسل جدید تو طراحیش خلاصه میشن) و انجین عالی رو این موتور گذاشته که با s1000 , cbr1000 رقابت فشرده ای بکنه 3موتور /3 برند/ 3 قول/ 3 کشور /3دوست/3رقیب/3علم/3فن اوری/3قدرت............................. به نظر خیلی از نشریات و خود من این 3موتور در دنیا رقابت شدید و دانش روز بهمراه دارن./bmw s1000 کشور سازنده المان تکنولوزی بی نظیر و.. /honda cbr1000 2013 کشور سازنده زاپن قول اول زاپن..../دوکاتی 1199 2013 کشور سازنده ایتالیا ...با ورود مدل جدیدش همه شرکتای موتور سازی در حال تحول و رقابت هستن مخصوصا bmw که در حال ساخت و معرفی به دنیا با مدل فوق مدرن نسبت به این موتور ها هست که s1000 جدید هست... نمیتونم راجعبه این 3 موتور توضیح بدم چون هر کدوم اندازه هزار صفحه وصف و توضیح داره که از تکنولوزی و ساخت بگیر تا پیچ چرخش...!!!

mh_kingcobra
25-01-1391, 12:37 بعد از ظهر
دوستان عزیز

با تشکر از تاپیک زیبا، واقعا لذت بردم و استفاده کردم. بنده که خودم عاشق CBR1000 هستم و موتور آرزوهای من هوندا است ولی راجع به قسمتی از مطلب که دوستی اشاره کردند که هوندا قهرمان مسابقات Superbike می باشد باید عرض کنم علاوه بر علاقه ی بیش از حد من به تیم هوندا در WSBK و راننده با استعدادش Johnny Rea، برخلاف مسابقات MotoGP که محل امپراتوری ژاپنی ها می باشد مسابقات WSBK زیر سلطه موتور سازان ایتالیایی با Ducati کارلوس چکا و Apprillia ماکس بیاجی می باشد. متاسفانه تیم یاماها امسال در مسابقات WSBK شرکت نکرده و مارکو ملندری راننده معروف ایتالیایی او در سال 2011 سوار بر موتور آلمانیها شده است و تیم هوندا نیز علاوه بر به خدمت گرفتن Hiroshy Ayoma ژاپنی از مسابقات MotoGP هنوز جای خود را در این مسابقات پیدا نکرده است. من نیز به عنوان طرفدار تیم هوندا که ارادت خاصی نیز به CBR1000 دارم امیدوارم این غول ژاپنی در مسابقات سوپربایک مانند MotoGP نتایج عالی کسب کند.

RashidFarivar
17-02-1391, 07:11 بعد از ظهر
من امروز بالاخره فرصت کردم که برم نمایندگی ب ام و و مدل امسال s1000rr رو امتحان کنم. در مقایسه با موتورهای اسپرت دیگه که اینجا توصیف شده میتونم بگم که رتبه اول به همین s1000rr تعلق داره. بعدا اگه وقت داشتم بیشتر در این مورد مینویسم.

Ali
17-02-1391, 07:21 بعد از ظهر
من امروز بالاخره فرصت کردم که برم نمایندگی ب ام و و مدل امسال s1000rr رو امتحان کنم. در مقایسه با موتورهای اسپرت دیگه که اینجا توصیف شده میتونم بگم که رتبه اول به همین s1000rr تعلق داره. بعدا اگه وقت داشتم بیشتر در این مورد مینویسم.ورودتون رو به پرشین موتور تبریک میگم :khosh:

این هم تاپیک موتور مورد بحث:

mh_kingcobra
06-03-1391, 10:52 قبل از ظهر
در تایید حرف دوست عزیزمان جناب آقای RashidFarivar مدل S1000rr بی ام و در دو سال متمادی یعتی هم 2011 و هم 2012 همه رقیبان ژاپنی و ایتالیایی خود را شکست داده و یکی از دلایل عدم شرکت بی ام و در مسابقات موتو جی پی نیز تمرکز شدید این شرکت در بهتر کردن این مدل و پیروزی آن در مسابقات SBK می باشد. تیم BMW motorad امسال با به خدمت گرفتن یکی از راننده های برجسته سابق موتو جی پی یعنی مارکو ملندری توانسته نتایج بسیار عالی کسب کند و به محض قهرمانی با S1000rr شاهد حضور طوفانی ژرمن ها در مسابقات موتو جی پی خواهیم بود.
لینک زیر آزمایش این موتور در پیست Ricardo Tormo در والنسیا که میزبان آخرین مسابقات موتو جی پی نیز هست توسط سایت CycleWorld می باشد که در آن به آخرین تغییرات در شاسی، Wheelbase، Frame و ... نسبت به مدل 2011 اشاره می کند.

saeed55d
25-09-1391, 11:45 بعد از ظهر
دوستان کسی میدونه توی مدل های r1 تولید کدوم سال اگزوز دوبل زیر زین فابریکش هست ؟
یعنی مثلا مدل 2005 یا ....؟
:19:

کاوه
26-09-1391, 12:06 قبل از ظهر
بالای 2005ها اگزوز زیر زین هست

معمار
10-12-1391, 08:49 قبل از ظهر
[[Only registered and activated users can see links]

من کاری به این حرف ها ندارم

نفر اول
Kawasaki Ninja ZX-10R