PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیه دوبرابر

سورنا
10-03-1390, 10:07 قبل از ظهر
درود
دیه امسال دو برابر شد تا حق بیمه هم به همین میزان بالا برود
براساس حکم جدید و دستور قوه قضائیه نرخ دیه از 45 میلیون تومان ماههای عادی به 90 میلیون تومان و 60 میلیون تومان ماههای حرام به 120 میلیون تومان افزایش یافته است.
به این ترتیب نرخ حق بیمه هم افزایش پیدا می کند.
جواد فرشباف ماهریان رئیس کل بیمه مرکزی ایران به خبرنگار مهر گفت: اگر قرار باشد که در یک سال حق بیمه شخص ثالث دو برابر شود، مطمئنا بسیاری از افراد جامعه توانایی پرداخت چنین حق بیمه ای را نخواهند داشت و بنابراین حق بیمه ای خریداری نمی کنند و در عین حال احتمال تخلفات در صنعت بیمه افزایش می یابد.
وی عنوان کرد: در حال حاضر 6 تا 7 میلیون موتور سیکلت در حال تردد هستند که نزدیک به 15 تا 20 درصد آنها دارای بیمه نامه هستند، زیرا دارندگان آنها معتقدند که حق بیمه ها گران است بنابراین برای خود پوششهای بیمه خریداری نمی کنند، در حالیکه اگر 50 هزار تومان پرداخت کنند پوشش 60 میلیون تومانی برای یکسال تهیه می کنند.
فرشباف اضافه کرد: اگر رقم 50 هزار تومان به100 هزار تومان افزایش یابد، در عین حال به دلیل اینکه پوشش بیمه ای پیش از این نداشتند و باید جریمه یکسال را نیز پرداخت کنند، بنابراین 200 هزار تومان حق بیمه باید بپردازند، در حالیکه این افراد 50 هزار تومان را نمی توانند پرداخت نمایند چگونه 200 هزار تومان را خواهند پرداخت؟
این نرخ 16 خرداد قرار است به تایید قضات برسد.
برگرفته از خبرگزاری مهر
خدا به دادمون برسه موتورهامونورو که می گرفتند_انگ دزدی هم که بهون می زدند بخاطر موتورسوار بودن
این بیمه هم به دردسرها اضافه شد
فکر نکنم با این توضیحات بالا کسی اندازه موتور سوارها ضرر کنه

Kenji
10-03-1390, 10:31 بعد از ظهر
من چی کار کنم که داره دیه دو برابر می ره تو پاچم؟ چیزی حدود 1440!

sirn
10-03-1390, 10:49 بعد از ظهر
براساس حکم جدید و دستور قوه قضائیه نرخ دیه از 45 میلیون تومان ماههای عادی به 90 میلیون تومان و 60 میلیون تومان ماههای حرام به 120 میلیون تومان افزایش یافته است.

زندگی ارزشش خیلی بیشتر از این مبالغه حتی بنظر من نمیشه براش رقم تعیین کرد...

حق بیمه بنسبت تعداد شرکتهای بیمه و متقاضیان دریافت بیمه بسیار بالاست...چه ماشین چه موتور..

Mohammad aghili
11-03-1390, 03:15 قبل از ظهر
در كل بدبخت شديم رفت !!!

من نميدونم چرا تو ايران اين موتور سوار هاي مهربون !!! رو اينقدر اذيت ميكنن؟
گناه دارن آخه

Red Hat
11-03-1390, 07:25 قبل از ظهر
من نميدونم چرا تو ايران اين موتور سوار هاي مهربون !!! رو اينقدر اذيت ميكنن؟

شما پاشو برو یه کشور دیگه مثلآ کانادا ببین سر بیمه موتور چیکارت میکنند!!!! n برابر باید پول بدی . بعدش ارزش زندگی یه انسان خیلی بیشتر از این حرف هاست و اگه خدایی نکرده برای یکی مشکلی پیش بیاد و اون فرد سرپرست خانواده باشه اونوقت میفهمی که 90 میلیون هیچی نیست.

Mohammad aghili
11-03-1390, 08:22 قبل از ظهر
اونجا موتور بگيري هم ميذارن؟
سر چارراه با باطوم ميوفتن دنبال جوون مردم؟

موتوراشونو همينجوري از بالاي وانت ول ميكنن پايين؟
اونجا موتور هاي بالاي 250 سي سي رو اجازه تردد نميدن؟
اونجا موتور هاي آشغال چيني (بلا نصبت روان جون) رو به خورد مردم ميدن؟

نفرماييد حميد آقا
نفرماييد

فعلا
ياعلي

Red Hat
11-03-1390, 09:34 قبل از ظهر
حدس میزدم این ها رو بگین .

اول بگم که در مورد قوانین موتور چیزی نگفتم .

سر چارراه با باطوم ميوفتن دنبال جوون مردم؟

تاحالا دنبال من نیوفتادن چون مدارکم کامل هست .

اونجا گواهی نامه نداشته باشید خوشکل زندان و جریمه سنگین داری .

موتوراشونو همينجوري از بالاي وانت ول ميكنن پايين؟ اونجا موتور هاي بالاي 250 سي سي رو اجازه تردد نميدن؟

ربطی به بیمه نداره .

اونجا موتور هاي آشغال چيني (بلا نصبت روان جون) رو به خورد مردم ميدن؟

باز ربطی نداره . شما اگه پولش رو داری برو ktm بخر . اونجا بیشتر مردم موتور های معمولی سوار میشن .

nOviA
11-03-1390, 02:40 بعد از ظهر
شما اگه پولش رو داری برو ktm بخر . اونجا بیشتر مردم موتور های معمولی سوار میشن .

البته اینم در نظر داشته باشین که اونجا مردم هرچی علاقه داشته باشن سوار میشن.چه cg 125 چه CBR1000rr.حالا اگه علاقه ی مردم اونجا با اینجا فرق میکنه تقصیر ما چیه؟! یه موتور هزاره 15 میلیونی هم اصلا براشون پولی نیست و به راحتی میتونن بخرن(قسطی یا ...). پول بیمه هم همین طور.

ap_peiki
11-03-1390, 02:49 بعد از ظهر
امروز این قانون رد شده و تصویب نشد (در مجلس):icon_pf (3):