PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین موتور سیکلت برای افراد زیر 18 سال

Saeed.Z
21-07-1392, 01:19 بعد از ظهر
سلام.
من تازه عضو این انجمن شدم خیلی خوشحالم که به جمع شما پیوستم.
من 12 سال سن دارم و موتور سواری رو بلدم و تسلط کامل دارم.
سوال من اینه که چه موتور سیکلتی میتونم خریداری کنم که نیاز به گواهینامه نداشته باشه و مینی نباشه و خرابی زیاد نداشته باشه؟
خودم 70 سی سی یا اسکوتر رو انتخاب کردم به نظرتون چطوره؟
با سپاس.

Unregistered1
21-07-1392, 01:36 بعد از ظهر
سلام دوست کوچولو خوش اومدی....

این موتور به اسم ساچ هستش که شرکت زیگما تو ایران مونتاژ میکنه...

رنگهای زرد...سفید...نقرهای...مشکی...مس ی...قرمز داره...که قرمزش خیلی قشنگه...

125 سی سی هستش و ترمزاش ای بی اس....طراحیش خیلی خوبه و اصل موتور المانی هستش...البت اینی که تو ایرانه تو چین تولید میشه و تو ایران مونتاژ...

من یه مدت داشتم...حرف نداره و خیلی هم با دوامه...گواهی ایمنی یورو 3 داره ...تعادل خوبی داره و راکبو زمین نمیزنه...

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

قیمتنشم تو گمرک از 2 تا 2.400 هستش...

Saeed.Z
21-07-1392, 02:10 بعد از ظهر
سلام دوست کوچولو خوش اومدی....

این موتور به اسم ساچ هستش که شرکت زیگما تو ایران مونتاژ میکنه...

رنگهای زرد...سفید...نقرهای...مشکی...مس ی...قرمز داره...که قرمزش خیلی قشنگه...

125 سی سی هستش و ترمزاش ای بی اس....طراحیش خیلی خوبه و اصل موتور المانی هستش...البت اینی که تو ایرانه تو چین تولید میشه و تو ایران مونتاژ...

من یه مدت داشتم...حرف نداره و خیلی هم با دوامه...گواهی ایمنی یورو 3 داره ...تعادل خوبی داره و راکبو زمین نمیزنه...

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

قیمتنشم تو گمرک از 2 تا 2.400 هستش...

خیلی ممنون.
درباره 70 سی سی و اسکوتر نگفتین.
اونا رو پلیس گیر نمیده؟

- - - Updated - - -

فکر کنم قیمتشو اشتباه گفتید چند تا سایت رفتم قیمتا از 2.5 تا 3.5 بود.

Unregistered1
21-07-1392, 02:44 بعد از ظهر
قیمت رو بالا میگن...خواستید آدرس میدم زیر 2.400 بگیری...

پلیس به 70 سی سی و اسکوتر و همه چی گیر میده....به اینم به همچنین...منتها چون این موتور جثه ریزی داره و ظاهری شبیهخ به موتور گازی زیاد تو دید پلیس نیست و گیر بهش نمیدن...

hamed510
21-07-1392, 04:00 بعد از ظهر
ضمن خوشامدگویی به شما دوست عزیز
بودجه و هزینه ای که میتونید بکنید چقدره!!!؟

amir74
21-07-1392, 05:36 بعد از ظهر
اگه پلیس شمارو با این سن پست موتور ببینه 70سی سی که خوبه رکس هم باشه گیر میده.بهترین راه اینه که کلاه ایمنی بزاری هم از خودت محافظت بشه هم شناسایی نشی.

!NAVID!
21-07-1392, 05:40 بعد از ظهر
مثل من
من ار کی وی 200 دارم هر روزم با موتور تو خیابون های اصلی شهر گشت میزنم از کنار پلیس ها هم رد میشم اما چیزی نمیگن
چون کلاه میزارم
البته من به خاطر جون خودم کلاه میزارم نه پلیس ها چون به شدت به کلاه اعتقاد دارم

Saeed.Z
21-07-1392, 06:03 بعد از ظهر
قیمت رو بالا میگن...خواستید آدرس میدم زیر 2.400 بگیری...

پلیس به 70 سی سی و اسکوتر و همه چی گیر میده....به اینم به همچنین...منتها چون این موتور جثه ریزی داره و ظاهری شبیهخ به موتور گازی زیاد تو دید پلیس نیست و گیر بهش نمیدن...

ممنونم اگه خواستم بگیرم بهتون خبر میدم.

- - - Updated - - -

ضمن خوشامدگویی به شما دوست عزیز
بودجه و هزینه ای که میتونید بکنید چقدره!!!؟

ممنونم.
من 2 تا 2.5 نهایتاً میتونم هزینه کنم.
البته اگه بشه میخوام به صورت اقساطی بخرم.

- - - Updated - - -

اگه پلیس شمارو با این سن پست موتور ببینه 70سی سی که خوبه رکس هم باشه گیر میده.بهترین راه اینه که کلاه ایمنی بزاری هم از خودت محافظت بشه هم شناسایی نشی.

مطمئنید که اگه کلاه ایمنی بزارم شناسایی نمیشم؟فکر نمی کنم جثه ام به 20 ساله بخوره ;)

- - - Updated - - -

مثل من
من ار کی وی 200 دارم هر روزم با موتور تو خیابون های اصلی شهر گشت میزنم از کنار پلیس ها هم رد میشم اما چیزی نمیگن
چون کلاه میزارم

ممنونم از راهنماییتون.

- - - Updated - - -

ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم.
مرکز اصلی موتور فروشی ها تو تهران کجاست؟

Saeed.Z
21-07-1392, 07:35 بعد از ظهر
ببخشید یه سوال دیگه.
کلاه کاسکت مناسب برای من تو بازار موجوده؟
یه کلاه کاسکت میخوام که هم جنسش خوب باشه هم قابل شست و شو باشه هم صورتم معلوم نباشه.

amo hosein
21-07-1392, 09:07 بعد از ظهر
ببخشید یه سوال دیگه.
کلاه کاسکت مناسب برای من تو بازار موجوده؟
یه کلاه کاسکت میخوام که هم جنسش خوب باشه هم قابل شست و شو باشه هم صورتم معلوم نباشه.

انرژی داخلش کامل در میاد . قابل شستشو.قیمتش بین 100 تا 130 هست اگه اشتباه نکنم

abolfazls
21-07-1392, 09:22 بعد از ظهر
مركز موتور فروشى در تهران ميدان رازى ( گمرك )داخل خيابان هلال احمر و خيابان ١٧ شهريور هست ...

معمار
21-07-1392, 09:52 بعد از ظهر
مثل من
چون کلاه میزارم

اقای نوید خان مگه شما هم مثله ما بی گواهینامه ای
البته چون سن شما کمه این کارو نمیتونید بکنی من خودم پشت همه جور موتوری نشستم ولی
با گواهینامه دیگران مثله اشنا و فامیل که شباهت هایی با من دارن
و هر وقت پلیس گیر می داد زیاد توجه نمی کرد
ولی خوب ای شا الله چند روز اینده گواهینامه میگرم راحت میشم

ولی شما هم اگه بابات شما رو خیلی دوست داره
یه مینی کراس برات بخره وقت و بی وقت برید یه کوهی تپه ای
برای خالی کردن انرژی موتوریتون

mata
21-07-1392, 10:30 بعد از ظهر
از همین الان که اول موتورسواری هستی فرهنگ کلاه رو برای خودت جاسازی کن دوست عزیز(پلیسو فراموش کن .واسه خودت کلاه بزار) .ضمنا با جناب storm موافقم بهترین موتور برای شما در این سن مینی هست.هم حرفه ایت میکنه هم تفریحه. البت اسکوتر هم بد نیس اما چندان مناسب نیس چون موتور شهره و به شدت عادت میکنی به اینکه تو شهر باهاش باشی ولی خوب نیس از الان یه کله رو موتور باشی. تا اونجایی که من شنیدم زیر 100 سی سی گواهینامه نمیخاد ولی نمدونم اگه خدای نکرده با همون 70سیسی تصادف کنی چه اتفاقی میفته چون بیمه بدون گواهینامه هیچ خسارتی پرداخت نمکنه

amir74
22-07-1392, 12:05 قبل از ظهر
البته به دست فرمون هم هست اینجا داریم پسره 17سالشه با هایابوسا و سی بی 1300 تک چرخ می زنه و استوپی اونم چجورش

hamed510
22-07-1392, 12:15 قبل از ظهر
اگه به گواهینامه باشه که به غیر از دوچرخه هیچی نمیتونی سوار شی!!!! پلیس با هر موتوری ببینتت میگره!
پیشنهاد من: مینی کراس.70.سی جی هم بد نیس به خصوص اینکه تازه کار هستین از آکبندی در میایی!!!:gigglesmile:

معمار
22-07-1392, 08:42 قبل از ظهر
از همین الان که اول موتورسواری هستی فرهنگ کلاه رو برای خودت جاسازی کن دوست عزیز(پلیسو فراموش کن .واسه خودت کلاه بزار) .ضمنا با جناب storm موافقم بهترین موتور برای شما در این سن مینی هست.هم حرفه ایت میکنه هم تفریحه. البت اسکوتر هم بد نیس اما چندان مناسب نیس چون موتور شهره و به شدت عادت میکنی به اینکه تو شهر باهاش باشی ولی خوب نیس از الان یه کله رو موتور باشی. تا اونجایی که من شنیدم زیر 100 سی سی گواهینامه نمیخاد ولی نمدونم اگه خدای نکرده با همون 70سیسی تصادف کنی چه اتفاقی میفته چون بیمه بدون گواهینامه هیچ خسارتی پرداخت نمکنه

اینو خوب گفتی اگه من سال 83 بابام بخای این که برام 125 میخرید
یه مینی کراس میخرید الان یه قهرمان موتور کراس میشدم

- - - Updated - - -

البته به دست فرمون هم هست اینجا داریم پسره 17سالشه با هایابوسا و سی بی 1300 تک چرخ می زنه و استوپی اونم چجورش

هر کسی تمرین زیاد داشته باشه از این کارها زیاد میتونه بکنه

Saeed.Z
22-07-1392, 11:16 قبل از ظهر
ممنونم از راهنمایی هاتون.
من خودم موتور کراس خیلی دوست دارم و وقتی که گواهینامه گرفتم حتماً میخرمش.
مینی کراس رو میخواستم بگیرم ولی تحقیق کردم فهمیدم قطعاتش سخت گیر میاد و خیلی زود خراب میشه برای همین دنبال یه موتور بهتر میگردم.

Unregistered1
22-07-1392, 03:10 بعد از ظهر
مینی کراس ktm بگیر....قطعاتشم کاملا" موجوده...

Saeed.Z
22-07-1392, 03:13 بعد از ظهر
زود خراب نمیشه؟موتور خوبیه؟میشه یکم در موردش بیشتر توضیح بدید؟
ببخشید اگه میشه در مورد موتور ساچ هم توضیح بدید.

SaMaN.BiLiZ
22-07-1392, 03:21 بعد از ظهر
من اگه جات بودم مینی کراس می خریدم هم ایمن هست هم می تونی ZEYD بازی کنی :icon_pf _97_::4chsmu1:

Saeed.Z
22-07-1392, 03:41 بعد از ظهر
من اگه جات بودم مینی کراس می خریدم هم ایمن هست هم می تونی ZEYD بازی کنی :icon_pf _97_::4chsmu1:

اوه اوه نه داداش ما اینکاره نیستیم :afro::2khtar:

amir74
22-07-1392, 05:45 بعد از ظهر
اقایون این حرفا چیه یاد بچه میدین.نه سعید جان می خواستی این کاره باش با این سنت؟؟؟!!!!!!!

ARSH
22-07-1392, 09:24 بعد از ظهر
دوست عزیز سلام
قدم اول !
موضعت رو مشخص کن ! چی میخوای ؟ آسفالت یا خاک ؟ علاقه ات به خیابونه یا پیست و دشت و تپه ؟ آنرود یا آفرود ؟
بعد بودجه رو مشخص کن ( + بودجه وسایل ایمنی )
اگه خیابونی سوار هستی با این سن پیشنهادم هندا دیو از این پا کشتی ها هست اسکوتر هست تو خیابون باهاش میچرخی کاراتو راه میندازی هرزگاهی دور دور یا هرکاری که تو خیابونا داری . وزن مناسب . سرعت قابل قبول . کم اصطحلاک . بی سر و صدا و بی آزار خلاصه
اگه آفرود میخوای که باید مینی برداری چون کلاس 125 هم برای شما سنگینه خیلی هم سنگینه
تو مینی ها دنبال یه چی بگرد یکم هم رو پولت بزار 3 تومنش کن
موفق باشی

Saeed.Z
25-07-1392, 02:13 بعد از ظهر
دوست عزیز سلام
قدم اول !
موضعت رو مشخص کن ! چی میخوای ؟ آسفالت یا خاک ؟ علاقه ات به خیابونه یا پیست و دشت و تپه ؟ آنرود یا آفرود ؟
بعد بودجه رو مشخص کن ( + بودجه وسایل ایمنی )
اگه خیابونی سوار هستی با این سن پیشنهادم هندا دیو از این پا کشتی ها هست اسکوتر هست تو خیابون باهاش میچرخی کاراتو راه میندازی هرزگاهی دور دور یا هرکاری که تو خیابونا داری . وزن مناسب . سرعت قابل قبول . کم اصطحلاک . بی سر و صدا و بی آزار خلاصه
اگه آفرود میخوای که باید مینی برداری چون کلاس 125 هم برای شما سنگینه خیلی هم سنگینه
تو مینی ها دنبال یه چی بگرد یکم هم رو پولت بزار 3 تومنش کن
موفق باشی
موتور رو برای گشت و گزار تو خیابون میخوام تو آسفالت.
بوجه هم 1 تا 1.5 دارم.
وسایل امنیتی هم نهایتاً تا 100 هزار.

Saeed.Z
27-07-1392, 11:42 قبل از ظهر
دوستان یه سوال.
اگه پلیس منو رو 70 سی سی (با کلاه کاسکت) ببینه و گیر بده میشه کاری کرد که موتور رو نخوابونه؟
با حرفی چیزی یه کاری کرد که بزاره برم البته من بیشتر تو فرعی میرم و جاهایی که زیاد پلیس نیست.

معمار
27-07-1392, 12:34 بعد از ظهر
دوستان یه سوال.
اگه پلیس منو رو 70 سی سی (با کلاه کاسکت) ببینه و گیر بده میشه کاری کرد که موتور رو نخوابونه؟
با حرفی چیزی یه کاری کرد که بزاره برم البته من بیشتر تو فرعی میرم و جاهایی که زیاد پلیس نیست.

این جور که من شنیدم تمامی وسایل نقلیه موتوری با گواهینامه داشته باشن
و جدیدن دوچرخه هم جز وسایل نقلیه قرار گرفته یعنی جریمه نمیشید ولی اگه تصادف کنید
مثله ماشین و موتور براتون کروکی و ... این حرفا

و اگه پلیس شما رو گرفت گزینه اول التماس
گزینه دوم یه خورده پلیس بسنجی ببینی اگه راه بیاد یه $ میگیره بی خیال میشه
ولی اگه گیر زحمت کشاشون و کسایی که مقرراتین بیوفتی موتورت رفته

Saeed.Z
27-07-1392, 01:29 بعد از ظهر
اگه موتور رو خوابوند باید چیکار کرد؟چجوری میشه درش اورد؟

ARSH
27-07-1392, 01:44 بعد از ظهر
پیشنهاد من طرح ویو با این قیمت + یه کلاه کاسکت !

Saeed.Z
27-07-1392, 01:59 بعد از ظهر
طرح ویو به درد نمیخوره پلاستیکیه همش.
من بین ساچ و 70 سی سی موندم.
اگه این دوتا خوب نیست یه موتور خوب معرفی کنید برم بخرم.

معمار
27-07-1392, 02:02 بعد از ظهر

این و اول کاریت بهت بگم که همیشه یادت باشه
چه با موتور چه با ماشین گرفتنت رفتی پارکینگ
سعی کن اسم کسی دیگه رو بدی برا برگه پارکینگ که به راحتی بتونی موتور و در بیاری

ولی اگه موتور گرفتن و رفتی پارکینگ و برگه پارکینگ به اسم خودت باشه
پس از مدتی که موتور تو پارکینگه باید اقدامی بکنی که موتور و در بیاری
و چون گواهیننامه ندارید یه معرفی نامه بهتون میده که ببری دادگاه
قاضی هم شما رو به علت تخطی از قانون و نداشتن گواهینامه
میتونه هر چه قدر که دلش بخاد طبق قانون شما رو جریمه کنه
(یه زمانی شنیده بودم که زندان هم میردن ولی الان زندان هم نقدی حساب میکنن )
شما جریمه رو پرداخت میکنی + یه سری کار های دیگه مثله حق پارکینگ و اگه با کفی برده باش حق کفی و
اینا رو میدی
و در اخر صاحب سند همراه با مدارک قبض پول هاییی که ریخته میره الباقی کار ها رو انجام میده
موتور و در میاره

این همه داستان برات تعریف کردم که وقتی گرفتن
تو برگه پارکینگ اسم یه نفری که گواهینامه داشته باشه رو بدی

SaMaN.BiLiZ
27-07-1392, 02:03 بعد از ظهر

اگه مدارک موتورت کامل باشه ۲ روز در میاد من خودم یه زمانی‌ کویر ۲۰۰ داشتم ۲ بار موتور رفت پارکینگ هر ۲ بر هم تو ۳/۴ روز در آوردم

Saeed.Z
27-07-1392, 02:24 بعد از ظهر
اگه اسم کس دیگه ای رو بدم مشکلی پیش نمیاد؟در اون صورت چجوری میشه در اورد؟ (ببخشید من انقدر سوال میپرسم مبتدیم دیگه!:biggrin:)

- - - Updated - - -

اگه مدارک موتورت کامل باشه ۲ روز در میاد من خودم یه زمانی‌ کویر ۲۰۰ داشتم ۲ بار موتور رفت پارکینگ هر ۲ بر هم تو ۳/۴ روز در آوردم
من گواهینامه ندارما 12 سالمه بدون گواهینامه هم 2 3 روزه در میاد؟

معمار
27-07-1392, 02:28 بعد از ظهر
اگه اسم کس دیگه ای رو بدم مشکلی پیش نمیاد؟در اون صورت چجوری میشه در اورد؟ (ببخشید من انقدر سوال میپرسم مبتدیم دیگه!:biggrin:)

هیچ مشکلی پیش نمیاد چون برگه پارکینگ به اسم اون طرفه یعنی اون طرف موتور و برده پارکینگ
که تو قسمت تخلف برگه پارکینگ بزنه نقص فنی و الایندگی و حرکات نمایش و همراه نداشتن مدارک مسئله ای نیست
فقط این قسمت یه هماهنگی بین شما و مامور و کسی که دار برگه پارکینگ و داره تنظیم میکنه میخاد
که اون یا علنی از شون بخای یا این که اونی که برگه رو مینویسه بکشونیش کنار و $ بدی و به اسمه یه نفر دیگه بزنی

در مورد سوال اخر شما سوال تون و مطرح کن ندونستن مسئله ای نیست
شما بپرس دوستان سر حال بودن جوابتون و میدن

Saeed.Z
27-07-1392, 02:45 بعد از ظهر
فقط مورد آخر همین انتخاب موتوره که توش گیر کردم.
بودجه: 1.5 نهایتاً 2
برای خیابون گردی و مسیر های تقریباً کوتاه میخوام.
یه موتوری باشه که پلیس کمتر گیر بده و تو دیدش نباشه.
یه چیزی تو مایه های ساچ یا 70 سی سی میخوام.

SaMaN.BiLiZ
27-07-1392, 02:46 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

من گواهینامه ندارما 12 سالمه بدون گواهینامه هم 2 3 روزه در میاد؟

چون سنت قانونی نشده میری شورا حل اختلاف اونجا یه جریمه میدی جریمه‌ رو که دادی میری موتورت رو می گیری

stoncold
27-07-1392, 05:11 بعد از ظهر
داداش زیر 18 سال 450 هم سوار میشن ربطی به سن نداره اول به وضع مالی طرف عرضه طرف بستگی داره

Saeed.Z
27-07-1392, 05:18 بعد از ظهر
داداش زیر 18 سال 450 هم سوار میشن ربطی به سن نداره اول به وضع مالی طرف عرضه طرف بستگی داره
اگه پلیس نمیگرفت که آپاچی میخریدم داداش من.:30::d
یه چیزی میخوام که پلیس گیر نده به درد منم بخوره سواریش هم راحت باشه. قیمتش هم زیر 2 باشه شما چیزی سراغ داری؟

Saeed.Z
27-07-1392, 07:17 بعد از ظهر
Update

hamed510
27-07-1392, 09:53 بعد از ظهر
داداش شما که میتونی هر موتوری سوار شی و مایه هم داری برو هرچیزی عشقت کشید بخر کلاه بذار هیچ احدی نمیتونه بهت چپ چپ نگا کنه!!!

Saeed.Z
28-07-1392, 06:46 بعد از ظهر
مایه رو که گفتم تا 2 دارم ولی دنبال یه چیز خوب بودم که اگه یه روزی گیر پلیس افتادم یه جوری بشه راضیش کرد که نخوابونه.

yasharazary
28-07-1392, 07:15 بعد از ظهر
هندا دیو بخر حال کن

- - - Updated - - -

البته هندا دیو هم گواهینامه و پلاک لازم داره ولی شما کلاه سرت باشه بهت گیر نمیدن!

Saeed.Z
28-07-1392, 07:45 بعد از ظهر
از طرحش خوشم نمیاد.

- - - Updated - - -

به بودجمم نمیخوره!

soleymani
28-07-1392, 10:09 بعد از ظهر
هر نوع موتور رو که میگن یا شما خوشت نمیاد
و دوست نداری
یا قیمتش بالاست.
پس خودتون تصمیم بگیریم و یه موتور به سلیقه خودتون تهیه کنید
بالاخره پلیس بخواد گیر بده می ده

farshad 54
29-07-1392, 08:20 قبل از ظهر
درود

آقا این تاپیک دیگه زیادی کش پیدا کرده

سعید جان شما با توجه به شرایطی که داری یا میتونی از این ساچ ها بخری یا از این موتور تریل کوچولو ها که نمیدونم 70 سی سیه چیه - پسر همسایه ما یه دونه داره 11- 12 سالش هم هست بیا ببین با این موتور

چیکار میکنه

تازه بعضی وقتا من دیدمش با دوستش دوترک دارن تو خیابون فر میخورن

اگرم خیلی از پلیس و گرفتن موتورت میترسی صبر کن به امید خدا 18 سالت شد برو گواهینامتو بگیر موتورم هرچی دوس داری بخر - ختم کلام

والسلام - فاتحه ام الصلوات

aliufc
30-07-1392, 03:49 قبل از ظهر
kocholo u motor nakhar bedardet nemikhore yedafe tasadoof mikoni bichare mishiya boro docharkhe bekhar behtare senetam khaili paein hast aslan be motor nemikhori ye dafe kheftet mikonan motoro mibarana.

amo hosein
30-07-1392, 06:47 قبل از ظهر
هر نوع موتور رو که میگن یا شما خوشت نمیاد
و دوست نداری
یا قیمتش بالاست.
پس خودتون تصمیم بگیریم و یه موتور به سلیقه خودتون تهیه کنید
بالاخره پلیس بخواد گیر بده می ده

فکر کنم این دوست کوچولومون همه رو ایستگاه کرده.
موتور های مینی تریل بدون پلاک گواهینامه لازم نداره.
منم فکر میکنم این تاپیک زیادی کش پیدا کرده.

Saeed.Z
30-07-1392, 08:49 بعد از ظهر
فکر کنم این دوست کوچولومون همه رو ایستگاه کرده.
موتور های مینی تریل بدون پلاک گواهینامه لازم نداره.
منم فکر میکنم این تاپیک زیادی کش پیدا کرده.
یعنی چی ایستگاه کرده؟درست بحرف.
اصلاً از اولش اشتباه کردم اومدم اینجا راهنمایی بگیرم.

- - - Updated - - -

اگه فکر می کنی زیادی کش پیدا کرده یا از اولش یه راهنمایی درست و حسابی بدید یا قفل کنید بره.

Kami
30-07-1392, 10:53 بعد از ظهر
قفل میشه