PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب رادیات

hsjohvid
20-07-1392, 12:32 بعد از ظهر
سلام دوستان
یک راهنمایی میخواستم.:28:
یک تریل دارم این رادیات نداره .لا مصب خیلی داغه (نه که خراب باشه بالخره داغ دیگه). اون وقت یکی گفت باید رادیات دار می خریدی (کاری که شده).گفت به موتورت آسیب میرسونه و بعد از یک مدت به روغن سوزی (یا ریزی) میفته .حالا میخواستم ببینم آیا میشه رو انجینش رادیات سوار کرد؟(انگار میشه). باید موتور ویژگی خاصی داشته باشه؟ (رو پوسته انجین جایی باید تعبیه شده باشه؟).هزینش چه مقداره؟(درجه یک باشه).کاره هرکسی هست؟(منظور از صنف تعمیر کارا).لطفا راهنمایی بفرمایید.
عکس موتور ([Only registered and activated users can see links])

Unregistered1
20-07-1392, 12:38 بعد از ظهر
داداش من کی بهت گفته میشه رادیات وصل کرد؟؟؟ رادیات روغن در صورتی میتونی نصب کنی که انجینت خروجی و ورودی برای گردش روغن داشته باشه + اویل پمپ...

رادیات آب هم به هم چنین...مگر اینکه بخای یه مقدار لوله مسی بگیری دور انجینت بپیچونی...یه پمپ و یه منبع هم جور کنی که اب توش بچرخه + یه فن... که اصلا" کار عافلانه ای به نظر نمیرسه...

تنها کار مثبت اینه که روی سیلندرت یه فن قوی نصب کنی...همین..
در ضمن مطمئن باش موتوری که رادیات نداره به شکلی طراحی شده که بیش از حد مجاز داغ نشه و به روغن سوزی نیوفته...

hsjohvid
20-07-1392, 12:44 بعد از ظهر
داداش من کی بهت گفته میشه رادیات وصل کرد؟؟؟ رادیات روغن در صورتی میتونی نصب کنی که انجینت خروجی و ورودی برای گردش روغن داشته باشه + اویل پمپ...

رادیات آب هم به هم چنین...مگر اینکه بخای یه مقدار لوله مسی بگیری دور انجینت بپیچونی...یه پمپ و یه منبع هم جور کنی که اب توش بچرخه + یه فن... که اصلا" کار عافلانه ای به نظر نمیرسه...

تنها کار مثبت اینه که روی سیلندرت یه فن قوی نصب کنی...همین..
در ضمن مطمئن باش موتوری که رادیات نداره به شکلی طراحی شده که بیش از حد مجاز داغ نشه و به روغن سوزی نیوفته...

این ورودی خروجی جایی به خصوص هستش ؟از روی عکس میتونی بفهمی میشه یا نه؟
شما کلا میگی رادیات نصب نکنم ؟بله؟
فن که گفتی چند هست چه چوری؟کار فنی زیادی نه داره که ؟

farshad 54
20-07-1392, 12:55 بعد از ظهر
حاجی این موتور انجینش تو مایه های سی جی هست مشکلی بابت داغ کردن نداره :11:

اگه پول اضافی داری نمیدونی چه جوری خرجش کنی من بهت بگم :riz481: یه فن کامپیوتر میخری فقط باید وات و آمپرش به باطریت بخوره بعد یه پایه درست میکنی میبندیش بغل یا روبروی انجین یه کلیدم واسش میزاری

هر وقت خواستی روشنش میکنی که یه بادکی به انجینت بزنه :25:

Unregistered1
20-07-1392, 01:51 بعد از ظهر
نیاز به نگاه کردن عکس نیستش و مطمئنم که نداره....واسه فن هم همونطور که فرشاد گفت یه فن تهیه کن...یه پایه براش ردیف کن رو سیلندر قرار بده....

البته فن کامپیوتر 1 درصد هم جواب نمیده و اگه بخوای تاثیر گذلر باشه باید فن قوی + رله حساس به گرما بگیری که خودش مثلا" تو دمای 103 روشن بشه......

ولی در کل اصلا" هیچ گونه نیازی به این کارا نیستش و انجین این موتور هوا خنکه و حجمش هم اونقدری نیستش که بخواد آب خنک بشه...

Gladiator
20-07-1392, 01:51 بعد از ظهر
همه موتورای بدون رادیات داغ میکنن ، شما هم بهتره بیخیال رادیاتوئ فنو این داستانا بشی چون نتیجه ای نمیگیری ، بهترین راهکار ریختن روغن خوب و تعویض به موقعه تا انجینت آسیب نبینه

sorush
20-07-1392, 04:13 بعد از ظهر
فیلر بیشتر بگیر لقی بیشتری داشته باشه تا موتور توی درمای نرمال یعنی دمای کاری صدای کم ازخودش تولید کنه سوپاپ هم نسوزه

hsjohvid
20-07-1392, 06:25 بعد از ظهر
ممنون بابت راهنمایی .پس بیخیالش میشم اگه میگید مشکلی پیش نمیاد همون روغنشا به موقع عوض کنم فکر کنم کافی باشه .با تشکر از همه گی

babaka46
29-09-1392, 09:25 بعد از ظهر
فکر کنم میشه رادیات روغن نصب کرد در ضمن هر چی موتور خنک باشه کاراییش بیشتره فقط به دلیل هزینش رو 125 ها رادیات نزاشتن تو هم میتونی از یک رادیات ساز ماشین یه پرسو جو کن درسته رو انجینت نمیشه رادیات نصب کرد چو رادیات دو لوله داره که از یکی اب میره تو موتور و از دیگری بخار خارج میشه یه فن هم گزاشتن که دما رو سرد کنه ابی که میره تو انجین و اینو بدون که هیچ مشکلی نشد نداره میتونی یه رادیات کوچک بخری منم یه بار این کارو کردم ولی بیشتر جلوه تزیینی داره تا کاربردی و میتونست موتور رو خنک کنه وقتی رادیات خریدی لوله هاشو با لوله مسی دور موتور میپیچی و توش آب میریزی و فنو میزنی کار کنه به همین سادگی اگه نتیجه گرفتی همه رو با خبر کن