PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر سنجی درباره ساخت و تولید اتوماتیک راهنما و فلاشر کاملاً الکترونیکی

mehdiabbasi1359
15-07-1392, 08:42 بعد از ظهر
به نام خدا

با سلام خدمت دوستان عزیزم

جهت اطلاع دوستان و مسئولان عزیز چون در تایپک فلاشر برای موتورسیکلت بدلیل اطلاع نداشتن کاربران گرامی از این موضوع

مجبور شدم یک موضوع جدید ایجاد کنم.

بنده در اینجا قصد دارم درباره ساخت و تولید اتوماتیک راهنما و فلاشر کاملاً الکترونیکی از دوستان گرامی نظر سنجی کنم.

امکانات و ویژگی آن عبارتند از: 1- فلاشر و اتومات راهنما در یک مدار 2- قابلیت تنظیم تایم چشمک زدن 3- بدون کنتاکت (رله)

4- بدون افت ولتاژ 5- با اضافه کردن هر تعداد و هر نوع لامپ 12ولت تا 95وات (پیک 120وات) در هر خروجی هیچ تأثیری روی

تایم چشمک زدن نمیکند 6- فعال شدن فلاشر با ترمز گرفتن (اختیاری) 7- فعال شدن فلاشر با بالا رفتن سرعت (اختیاری)

(البته چون این سیستم کمی هزینه بر است و قیمت دستگاه را بالا میبرد این امکان وجود دارد که در دو نوع تولید شود)

از دوستان عزیزم تقاضا دارم نظرات و پیشنهادات خود را بیان کنند.

البته بنده آماده طراحی و ساخت طرح و ایده شما به نام خودتان هستم که میتوانید خصوصی آن را بیان کنید.

با تشکر فراوان.

معمار
15-07-1392, 08:48 بعد از ظهر
بسیار عالی
ولی این طرح ها رو برا چه کاری میخای دانشجویی یا نه ؟
اگه شرکت داخلی اهمیت بدن به این چیزا میتونه نون و اب دار باشه

mehdiabbasi1359
16-07-1392, 12:33 بعد از ظهر
بسیار عالی
ولی این طرح ها رو برا چه کاری میخای دانشجویی یا نه ؟
اگه شرکت داخلی اهمیت بدن به این چیزا میتونه نون و اب دار باشه

به نام سلام نام خدا
و
سلام

تشکر از توجه شما دوست عزیزم.

بنده یک طراح ، سازنده و تولید کننده هستم و تا آنجایی که در توانم باشد ساخت و تولید را خودم انجام میدهم.

((((باعنایات همیشگی پروردگار مهربان))))

با تشکر.

کوروش
16-07-1392, 06:24 بعد از ظهر
دوست عزیز این ایده ها عالیه ولی امروزه مهم نیست چه چیزی با چه امکانی میسازی مهم اینه به درد میخوره یا نه
الان مشکل اضلی موتور سوار ها با راهنما اینه که موقعه دور زدن راهنما میزنن ولی وقتی دور میزنن یادشون میره خاموشش کنن
بهترین گجت ارزون و با حجم کمی که شما میتونی بسازی همین قظعه ای هستش که گفتم
یعنی بعد از دور زدن خودش با راست شدن فرمون راهنما رو قظع کنه
البته بعضی موتور ها اینو دارن و البته بعضی ها و اکثریت اینو ندارن
و بحث دیگه اینکه
شما میتونی همه این امکاناتی رو که گفتی تو یک گجت جا بدی
مثلا یه دستگاهی که یک نمایشگر داره با این امکانات :1 دماسنج هوا 2دماسنج ابی که بشه گذاشتش توی رادیاتوره اب یا رادیاتور روغن 3 تایمر 4ساعت 5 سرعت سنج و یا جی پی اس البته اخیاری چون گرونه 6 نشان دهنده روشن یا خاموش بودن چراغ های موتور 7 دیگه هرچی خلاقیت بیشتر ....

mehdiabbasi1359
17-07-1392, 01:00 قبل از ظهر
با سلام و تشکر از توجه شما.

دوست عزیزم بنده در این 12سال ایده و طرح های زیادی داشته و دارم که خیلی از آنها بدلیل همین طرز تفکر که متأسفانه کم هم

نیست و تبعاً به بازار و فروشنده ها القاء میشود و چون اکثر آنها هم فقط یک فروشنده صرف هستند از این طرح ها استقبال نمیکنند

البته لازم به ذکر است بنده روی ایده و طرحی وقت صرف میکنم که ارزش آن را داشته باشد و از آن مهمتر کاملاً عملی باشد و قبل از

هر کاری درباره آن تحقیق میکنم چه این ایده و طرح ها فکر خودم باشد و چه برای کسانی که به بنده پیشنهاد میدهند.

این مشکلی که مدنظر شماست بنده سالها پیش برای اتومبیل طراحی کردم و چند سال بعد هم برای موتورسیکلت که از هیچکدام

استقبال نشد. الان مشکل اضلی موتور سوار ها با راهنما اینه که موقعه دور زدن راهنما میزنن ولی وقتی دور میزنن یادشون میره خاموشش کنن
جواب این فرمایش شما هم دراول عرایضم است شما میتونی همه این امکاناتی رو که گفتی تو یک گجت جا بدی

ببخشید متوجه این قسمت نشدم و ربط آنرا به موضوع پیدا نکردم مثلا یه دستگاهی که یک نمایشگر داره با این امکانات:1 دماسنج هوا
2دماسنج ابی که بشه گذاشتش توی رادیاتوره اب یا رادیاتور روغن 3 تایمر 4ساعت 5 سرعت سنج و یا جی پی اس البته اخیاری چون
گرونه 6 نشان دهنده روشن یا خاموش بودن چراغ های موتور 7 دیگه هرچی خلاقیت بیشتر ....
البته اگر مزاح نکرده باشید! ساخت همچین دستگاهی که چیزی نیست و از این خیلی مجهزتر و پیشرفته تر را هم به راحتی میتوان

ساخت که البته هزینه بر است.

با تشکر باشید

کوروش
17-07-1392, 03:22 قبل از ظهر
با سلام و تشکر از توجه شما.

دوست عزیزم بنده در این 12سال ایده و طرح های زیادی داشته و دارم که خیلی از آنها بدلیل همین طرز تفکر که متأسفانه کم هم

نیست و تبعاً به بازار و فروشنده ها القاء میشود و چون اکثر آنها هم فقط یک فروشنده صرف هستند از این طرح ها استقبال نمیکنند

البته لازم به ذکر است بنده روی ایده و طرحی وقت صرف میکنم که ارزش آن را داشته باشد و از آن مهمتر کاملاً عملی باشد و قبل از

هر کاری درباره آن تحقیق میکنم چه این ایده و طرح ها فکر خودم باشد و چه برای کسانی که به بنده پیشنهاد میدهند.

این مشکلی که مدنظر شماست بنده سالها پیش برای اتومبیل طراحی کردم و چند سال بعد هم برای موتورسیکلت که از هیچکدام

استقبال نشد. الان مشکل اضلی موتور سوار ها با راهنما اینه که موقعه دور زدن راهنما میزنن ولی وقتی دور میزنن یادشون میره خاموشش کنن
جواب این فرمایش شما هم دراول عرایضم است شما میتونی همه این امکاناتی رو که گفتی تو یک گجت جا بدی

ببخشید متوجه این قسمت نشدم و ربط آنرا به موضوع پیدا نکردم مثلا یه دستگاهی که یک نمایشگر داره با این امکانات:1 دماسنج هوا
2دماسنج ابی که بشه گذاشتش توی رادیاتوره اب یا رادیاتور روغن 3 تایمر 4ساعت 5 سرعت سنج و یا جی پی اس البته اخیاری چون
گرونه 6 نشان دهنده روشن یا خاموش بودن چراغ های موتور 7 دیگه هرچی خلاقیت بیشتر ....
البته اگر مزاح نکرده باشید! ساخت همچین دستگاهی که چیزی نیست و از این خیلی مجهزتر و پیشرفته تر را هم به راحتی میتوان

ساخت که البته هزینه بر است.

با تشکر باشید

نه بابا مزاح کجا بوده جدی گفتم / یکی از بچه های همین سایت اینو ساخت با قیمتی حدود 30 تومن پارسال که الان با این وضعیت حدود 60 تومنی میشه
خیلی دستگاه خوبی بود امکانات خوبی هم داشت و خب نقظه ضعف های هم داشت !!!
شما بیا کاملشو درست کن هم یک پروژه نیم کاره رو خوب به پایان برسون و هم بزارش تو فروشگاه سایت خودمون بچه ها هم بخرنش !!!
مثلا یکی دیگه از کاراش داشتن کابل یو اس پی برای شارژ و یا اظلاعات چی پی اس و غیره
قیمتم دیگه به ضورت عمده در بیاد ارزون میشه !!!

معمار
17-07-1392, 08:23 قبل از ظهر

استقبال نشد.

دوست عزیز از کدوم طرح استقبال کردن که شما دومیش باشید
شما باید یه ارتباط خارجه راه بندازید حالا از طروق مختلف
طرح اگه داری بفرست بره اونجا اینجا رو بی خیال فقط وقت تلف کردنه

mehdiabbasi1359
18-07-1392, 12:42 قبل از ظهر
نه بابا مزاح کجا بوده جدی گفتم / یکی از بچه های همین سایت اینو ساخت با قیمتی حدود 30 تومن پارسال که الان با این وضعیت حدود 60 تومنی میشه
خیلی دستگاه خوبی بود امکانات خوبی هم داشت و خب نقظه ضعف های هم داشت !!!
شما بیا کاملشو درست کن هم یک پروژه نیم کاره رو خوب به پایان برسون و هم بزارش تو فروشگاه سایت خودمون بچه ها هم بخرنش !!!
مثلا یکی دیگه از کاراش داشتن کابل یو اس پی برای شارژ و یا اظلاعات چی پی اس و غیره
قیمتم دیگه به ضورت عمده در بیاد ارزون میشه !!!

دوست عزیزم این دستگاه با این امکانات که شما ذکر کردید قیمت بسیار مناسبی دارد چون بطور مثال قیمت یک lcd معمولی 2.8 اینچی

40هزار تومان و یک مدول جی پی اس در حدود 100 تا 120هزار تومان و قطعات ، pcb ، باکس و غیره با احتساب خرید انبوه در حدود

20هزار تومان است با این حساب قیمت نهایی در حدود 150 تا 180تومان میباشد. با این اوصاف بنده هیچ وقت دستگاه های امثال این

دستگاه را نمیسازم مگر اینکه کسی سفارش تعداد آنرا داده باشد چون اگر بخواهد چند عدد سفارش دهد اصلاً مرقوم به صرفه نخواهد

بود البته افرادی هستند که دنبال چیزهای خاص هستند و هزینه آنرا هم هرچه باشد میپردازند که من برای این افراد احترام خاصی قائلم.

موفق باشید.

mehdiabbasi1359
18-07-1392, 01:16 قبل از ظهر
دوست عزیز از کدوم طرح استقبال کردن که شما دومیش باشید
شما باید یه ارتباط خارجه راه بندازید حالا از طروق مختلف
طرح اگه داری بفرست بره اونجا اینجا رو بی خیال فقط وقت تلف کردنه

با سلام. دوست و برادر عزیزم تا زمانی که ما افکار جهان سومی داشته باشیم، کشور ما جهان سومی باقی میماند.

یک طراح ، سازنده و تولید کننده موفق، کسی است که بتواند با فرهنگ و رسم و رسوم مردم خودش فعالیت کند در غیر اینصورت هر جای

برود موفق نخواهد شد چون او را یک شکست خورده میدانند.

با تشکر.

Unregistered1
20-07-1392, 12:25 بعد از ظهر
باالاخره چی شد؟؟؟ همون طرحی که اول تاپیک ازش حرف زدی خیلی خوبه.... فلشر خیلی از موتورا ندارن...من خودم همین الان 10 تا مشاری واسش دادم...شما اینجور چیزای ریزو ارزون قیمت رو همینجا ارائه بدی
دوستان استقبال میکنن.... اگه بتونی فلشر + خاموش شدنه اتوماتیک راهنما بعد از پیچیدن که فکر کنم با یه سنسور معمولی بشه انجانش داد ردیف کنی هم خیلی به درد بخوره و هم اینکه مطمون باش فروش خوبی
داره و سود خوبی واسه شما...

mehdiabbasi1359
20-07-1392, 01:30 بعد از ظهر
باالاخره چی شد؟؟؟ همون طرحی که اول تاپیک ازش حرف زدی خیلی خوبه.... فلشر خیلی از موتورا ندارن...من خودم همین الان 10 تا مشاری واسش دادم...شما اینجور چیزای ریزو ارزون قیمت رو همینجا ارائه بدی
دوستان استقبال میکنن.... اگه بتونی فلشر + که فکر کنم با یه سنسور معمولی بشه انجانش داد ردیف کنی هم خیلی به درد بخوره و هم اینکه مطمون باش فروش خوبی
داره و سود خوبی واسه شما...

به نام سلام نام خدا
و
سلام

دوست عزیزم همچنان منتظر نظر دیگر دوستان هستم.

البته منظورتان را از چیزای ریزو ارزون متوجه نشدم چون این دستگاه نه ریز یا کوچک یا .... است و نه خیلی ارزون و منظورتان از همینجا ارائه
بدی

چیست چون بنده در اینجا فقط قصد نظرسنجی دارم و انشاءالله بعد از مثبت بودن نظرسنجی، دستگاه تولید و راهی بازار میشود.

بله این سیستم خاموش شدنه اتوماتیک راهنما بعد از پیچیدن را یکی دیگر از دوستان هم بیان کردند که خیلی مشکلی نیست و خیلی
هم

روی قیمت تأثیر زیادی نمیگذارد ولی نصب آن برای همه مصرف کننده ها راحت نیست البته اگر نظر دوستان روی سیستم فوق مثبت باشد

باید برای طراحی این سیستم (منظور جا گذاری آن روی موتورسیکلت است) به بنده کمک کنند.

با تشکر فراوان

Unregistered1
20-07-1392, 01:44 بعد از ظهر
دوست عزیز یه سری فلشر هستش تو بازار نمیدونم حالا دیدی یا نه ...که به سوکت راهنماها وصل میشه و احتیاج به لخت کردن سیم نداره... اون دکمه فعال کردنشم به صورت یه حلقه هستش که مثل مثلا" بستهای

دیگه مثل یه نوار روی فرمون نصب میشه...در واقع میشه جزیی از قلوه ای....منظور از ریز اینه که یه وسیله جمع و جور و کار راه انداز و تک کاره هستش..نه مثلا" یه ال سی دی که بخواد کلی کارایی روش نصب باشه و

سایز بزرگی داشته باشه واسه نصبش رو موتور ادم به دردسر بیوفته....در مورد قطع کن راهنما هم اگه این قضیه هم به طرحتون اضافه بشه خوب کاملتر میشه....الا پالس 220 یه همچین سیستمی رو داره و بعد از

پیچ خودش خاموش میشه....حتی شما میتونید چراغ پلیسی رو هم بهش اضافه کنید...و یا فعال شدنه فلشر بعد از ترمز شدید...که البته خوتونم ازش صحبت کردید...

mehdiabbasi1359
20-07-1392, 06:56 بعد از ظهر
با تشکر از پاسخ شما.

دوست عزیزم این فلاشر دقیقاً جایگزین اتوماتیک راهنمای فابریک موتورسیکلت میشود و هیچ احتیاجی به سیم لخت کردن ندارد.

فلاشر فوق با کلید راهنمای فابریک خوده موتورسیکلت فعال میشود یعنی با یک بار روشن وخاموش کردن کلید راهنما در زمان کمتر از

1ثانیه، فلاشر فعال یا غیرفعال میشود.

همانطور که قبلاً ذکر شد این دستگاه ترکیبی از اتوماتیک راهنما و فلاشر است و از قابلیت و امکانات خوبی برخوردار است بنابراین صرفاً

کار راه انداز و تک کاره نیست و با خصوصیات ذکر شده اندازه دستگاه خیلی مناسب است (تقریباً 5×5)

در مورد پالس220 باید متذکر شوم که اگر دقت کرده باشید کلید راهنمای آن سوئیچی است یعنی فشاری است و سنسور موقیعت

فرمان هم مگنتی استکه با این تفاسیر اگر بخواهیم چنین سیستم را مدنظر داشته باشیم برای نصب آن به مشکل برمیخوریم و تبعاً

قیمت فلاشر هم بیشتر میشود.

موفق باشید.

mehdiabbasi1359
22-07-1392, 06:05 بعد از ظهر
به نام سلام نام خدا
و
سلام

به اطلاع دوستان گرامی میرسانم که با جمع بندی از نظرسنجی که تا این لحظه در این سایت و سایت های دیگر انجام شد به این نتیجه

رسیدم که دستگاه فوق را در تعداد اندک تولید و روانه بازار کنم، اگر با استقبال روبه رو شد به تولید ادامه میدهم.

تا این لحظه، امکانات ، ویژگی ها و اطلاعات فنی محصول به شرح زیر است

امکانات:
1- فلاشر(راهنمای جفتی) و اتوماتیک راهنما در یک پکیج
2- قابلیت تنظیم تایم چشمک زدن
3- فعال شدن فلاشر با ترمز(اختیاری)
4- فعال شدن فلاشر با بالا رفتن سرعت (50 کیلومتر در ساعت)(اختیاری)

ویژگی ها:
1- با روشن و خاموش کردن کلید راهنما در زمان کمتر از 1ثانیه فلاشر فعال و غیر فعال میشود
2- اندازه کوچک دستگاه با در نظر گرفتن امکانات فوق
3- بی صدا و بدون کنتاکت
4- بدون افت ولتاژ
5- با اضافه کردن هرنوع و تعداد لامپ 12ولت تا 95وات (پیک 120وات) در هر خروجی هیچ تأثیری روی تایم چشمک زدن نمیکند

اطلاعات فنی:
12ولت dc
96وات (پیک 144وات) در هر خروجی
8آمپر (پیک 12آمپر) در هر خروجی
اندازه پکیج 5×5×1.5

"و من الله التوفیق"

mehdiabbasi1359
23-07-1392, 01:23 قبل از ظهر
بنده فراموش کردم قیمت نهایی محصول را ذکر کنم، حدود قیمت 15000تومان تا 20000تومان است که بعد از تولید مشخص میشود.

mehdiabbasi1359
08-02-1393, 12:38 بعد از ظهر
به نام سلام نام خدا
و
سلام

به اطلاع دوستان گرامی میرسانم که بعد از وقفه چند ماهه دستگاه اتوماتیک راهنما و فلاشر موتورسیکلت در دو مدل طراحی شده و

آماده تولید و روانه بازار است، البته اگر با استقبال خوبی روبه رو بشود تولید انبوه آن را آغاز میکنم.

قبل از تولید محصول قصد نظرسنجی از دوستان عزیزم را دارم چون فکر میکنم این بهترین روش تعامل تولید کننده و مصرف کننده است

امکانات ، ویژگی ها و اطلاعات فنی محصول به شرح زیر است

البته قابل ذکر است که یک مدل از این محصول دارای سیستم قطع راهنما بعد از برگشت فرمان در جای خود است

امکانات:
1- اتوماتیک راهنما و فلاشر(راهنمای جفتی) در یک پکیج
2- قابلیت تنظیم تایم چشمک زدن راهنما و فلاشر
3- فعال شدن فلاشر با ترمز(اختیاری)

ویژگی ها:
1- با روشن کردن راهنما در زمان فعال بودن فلاشر، فلاشر غیر فعال و بعد از خاموش کردن راهنما فلاشر به کار خود ادامه میدهد
2- اندازه کوچک دستگاه با در نظر گرفتن امکانات فوق
3- بدون افت ولتاژ

اطلاعات فنی:
12~ 15ولت dc
36وات در هر خروجی (مدل قطع کن راهنما 120وات)
3آمپر در هر خروجی(مدل قطع کن راهنما 10آمپر)
اندازه پکیج 1.5×3.5×5.5

و در آخر از دوستان عزیزم تقاضا دارم که نظر خود را در رابطه با کلید فلاشر محصول بیان کنند که به چه شکل باشد که هم شکیل باشد

و هم در تمامی موتورسیکلتها قابل نصب روی کنسول یا دسته فرمان باشد.

البته اگر کسی از دوستان در رابطه با سنسور قطع راهنما فرمان نظری داشته باشد خوشحال میشم بیان کنند در طراحی به این صورت

است که سنسور روی کرپی پایین فرمان و روی لوله متصل به بدنه که محل قرار گیری شفت دوشاخه فرمان است نصب شود و مانع یا

شئ روبه رو و نزدیک این لوله در جای که متحرک است نصب میشود.

با تشکر

cottlas
08-02-1393, 01:51 بعد از ظهر
باسلام خدمت دوستان اگه فضولی نباشه باید عرض کنم به نظر من این طرح یک مشکل کوچولو داره و اون اینکه همیشه قطع کن راهنما یک کلاس خلاصی داره مثلا روی ماشینها باید دست کم حدود یک چهارم از دور فرمان رو بچرخونی و در باز گشت راهنما خلاص بشه شما این خلاصی رو در نظر گرفتی؟ و اگر گرفتی چقدر هست منظورم اینه که طوری نباشه که تا فرمان رو یک کوچولو تکون بدی راهنما خاموش کنه و مجبور بشی دوباره روشنش کنی

- - - Updated - - -

دلیل استفاده از سنسور های مگنتی اینه که معمولا در سه نقطه سنسور عمل میکنه یکی زاویه گردش به راست که بفهمه فرمان به راست چرخیده دوم نقطه صفر که مشخص بشه فرمان سر جاش قرار گرفته و باید راهنما خاموش بشه و سوم زاویه چرخش به چپ اگه این اعمال رخ نده یک جای کار اذیت میکنه.

mehdiabbasi1359
08-02-1393, 09:19 بعد از ظهر
باسلام خدمت دوستان اگه فضولی نباشه باید عرض کنم به نظر من این طرح یک مشکل کوچولو داره و اون اینکه همیشه قطع کن راهنما یک کلاس خلاصی داره مثلا روی ماشینها باید دست کم حدود یک چهارم از دور فرمان رو بچرخونی و در باز گشت راهنما خلاص بشه شما این خلاصی رو در نظر گرفتی؟ و اگر گرفتی چقدر هست منظورم اینه که طوری نباشه که تا فرمان رو یک کوچولو تکون بدی راهنما خاموش کنه و مجبور بشی دوباره روشنش کنی

- - - Updated - - -

دلیل استفاده از سنسور های مگنتی اینه که معمولا در سه نقطه سنسور عمل میکنه یکی زاویه گردش به راست که بفهمه فرمان به راست چرخیده دوم نقطه صفر که مشخص بشه فرمان سر جاش قرار گرفته و باید راهنما خاموش بشه و سوم زاویه چرخش به چپ اگه این اعمال رخ نده یک جای کار اذیت میکنه.

باسلام

دوست عزیزم بنده هم با شما در مورد مشکل قطع کن ماشینها (البته ماشینهای ساخت و مونتاژ داخلی) موافقم البته همانطور

که میدانید برای ماشین مکانیکی است. در مورد سنسور دستگاه فوق باید عرض کنم که اگر سنسور و مانع آن بطور صحیح و

دقیقاً در وسط فرمان نصب شود تقریباً با قرار گرفتن فرمان در نقطه صفر سنسور عمل میکند.

متوجه قسمت دوم فرمایشتان نشدم اگر منظورتان سنسور سیستم فوق است که باید عرض کنم این سیستم فقط برای قطع

راهنما در زمان برگشت فرمان است و سنسور آن فقط در وسط قرار گرفتن فرمان را به مدار دستگاه خبر میدهد.

با تشکر

cottlas
12-02-1393, 10:15 بعد از ظهر
سلام منظور من این بود که اگه یک سنسور و فقط در وسط فرمان قرار بگیره وقتی فرمان رو یک کوچولو بچرخونی و از جلو سنسور رد بشه و دوباره برگردونی راهنما خاموش میشه در صورتی که اکثر مواقع قبل از پیچیدن به راست یا چپ اتفاق میافته که مجبوری مقداری با فرمان بازی کنی تا بپیچی در اینصورت راهنما خاموش شده و مجبوری دوباره روشنش کنی اما اگه در مکان مثلا 40 درجه به راست یا چپ فرمان سنسوری وجود داشته باشه که پیچیدن فرمان رو به دستگاه اعلام کنه دیگه این اتفاق نمیافته در سنسورهای مگنتی یک سنسور ثابت وجود داره و سه برامدگی فلزی (مثل همونی که روی مگنت دستگاه برق موتور وجود داره و باعث تحریک پیک آپ میشه ) وقتی هر کدوم از برامدگی ها جلوی سنسور قرار میگیره وضعیت قرار گرفتن فرمان رو اعلام میکنه.

s.mm
13-02-1393, 12:02 قبل از ظهر
درباره قطع کردن راهنما میشه اون رو به صورت تایمر درآورد به این صورت که بعد از مثلا 7 ثانیه خودش خاموش بشه
با توجه به متفاوت بودند مدل موتور های توی بازار تایمر دار بودن راهنما بهترین گزینه هست

- - - Updated - - -

درباره قطع کردن راهنما میشه اون رو به صورت تایمر درآورد به این صورت که بعد از مثلا 7 ثانیه خودش خاموش بشه
با توجه به متفاوت بودند مدل موتور های توی بازار تایمر دار بودن راهنما بهترین گزینه هست

mehdiabbasi1359
13-02-1393, 03:51 بعد از ظهر
سلام منظور من این بود که اگه یک سنسور و فقط در وسط فرمان قرار بگیره وقتی فرمان رو یک کوچولو بچرخونی و از جلو سنسور رد بشه و دوباره برگردونی راهنما خاموش میشه در صورتی که اکثر مواقع قبل از پیچیدن به راست یا چپ اتفاق میافته که مجبوری مقداری با فرمان بازی کنی تا بپیچی در اینصورت راهنما خاموش شده و مجبوری دوباره روشنش کنی اما اگه در مکان مثلا 40 درجه به راست یا چپ فرمان سنسوری وجود داشته باشه که پیچیدن فرمان رو به دستگاه اعلام کنه دیگه این اتفاق نمیافته در سنسورهای مگنتی یک سنسور ثابت وجود داره و سه برامدگی فلزی (مثل همونی که روی مگنت دستگاه برق موتور وجود داره و باعث تحریک پیک آپ میشه ) وقتی هر کدوم از برامدگی ها جلوی سنسور قرار میگیره وضعیت قرار گرفتن فرمان رو اعلام میکنه.

به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم فرمایش شما کاملاً درست است و در طراحی مدار این مشکل را برطرف خواهم کرد ولی به تبع روی قیمت دستگاه تأثیر میگذارد.

منظورتان از سنسورهای مگنتی چیست چون ما انواع سنسور مگنتی روی انواع دستگاهها با کاربردهای مختلفی داریم.

پیکاپ یک نوع سیم پیچ القایی است که با قرار گفتن در مجاورت شئی فلزی در آن یک ولتاژ کوچک ایجاد میشود.

در فلکه برق موتورسیکلت فقط یک برآمدگی روی فلایویل وجود دارد.

با تشکر

- - - Updated - - -

با سلام

دوست عزیزم این طرح آماده ساخت است البته با این تفاوت که تایمر آن قابل تنظیم است ولی به نظر بنده این طرح اصولی و کاربردی نیست ولی اگر نظر شما

دوستان عزیزم برای این طرح مثبت باشد مشکلی برای تولید نیست.

با تشکر

farshid37
13-02-1393, 04:40 بعد از ظهر
می دونم سوالم هیچ ربطی به اینجا نداره ولی چون دوستان فنی اینجا هستند می پرسم و بعدش اگه حذف بشه ممنون می شم. دنبال وسیله ای(تایمری) مثل 3 راهی یا سیم سیار برای برق خونگی هستم که قابلیت تنظیم داشته باشه. یعنس مثلا هز یکی دو ساعت یکبار اتوماتیک برف رو وصل کنه و بعد 10 تا 30 دقیقه دوباره قطع کنه. اگه این زمانها قابل تنظیم باشه چه بهتر. چنین وسیله ای حاضریش هست؟ جایی هست که درست کنه؟ قیمتش چقدره؟
ممنون

mehdiabbasi1359
13-02-1393, 11:30 بعد از ظهر
با سلام
دوست عزیزم همانطور که خودتان فرمودید این تایپک که هیچ این انجمن هم که هیچ کلاً این سایت جای این سئوال نبود:gigglesmile:

البته در pm هم میتوانستید مطرح کنید در هر حال سئوالی پرسیده شده است و بنده هم وظیفه دارم پاسخ بدهم.

اگر منظورتان یک سه راهی یا سیم رابط تایمر دار است که باید عرض کنم که خیر جای همچین چیزی پیدا نمیکنید البته شاید ماژول آماده آنرا پیدا کنید که

میتوانید در سه راهی یا سیم رابط جاسازی کنید یا اینکه آنرا در یک جعبه قرار دهید و بعد به سه راهی متصل کنید.

برای ساخت که اصلاً به صرفه نیست که به کسی سفارش بدهید البته مگر اینکه تعمیرکاری وقت داشته باشد و به مدارات الکترونیک آشنا باشد که اینکار را

انجام دهد اگر هم خودتان بخواهید بسازید باید حداقل کمی با الکترونیک آشنا باشید وگرنه کمی مشکل است.

موفق باشید

farshid37
14-02-1393, 10:21 بعد از ظهر
ممنون از پاسختون. من می خواهم وسیله برقی در طول شبانه روز چند بار به مدت معین روشن و بعد خاموش شود. خودم آشنایی به الکترونیک ندارم. اگر هیچ وسیله آماده ای نیست فکر می کنید سفارش دادن برای درست کردنش چقدر هزینه داشته باشد؟

cottlas
14-02-1393, 11:16 بعد از ظهر
سلام، آقا فرشید اگه تشریف ببرید چهار راه نظام وفا و از فروشنده ها و سازنده های تابلو برق های صنعتی بخواهید با یک تایمر مکانیکی و دو عدد کنتاکتور کوچیک براتون میسازنش . بعد خودشو داخل یک جعبه پلاستیکی قرار میدید و بهش به اندازه مصرف سیم اضافه میکنید و سر سیم هم یک سه راهی نصب میکنید و استفاده میکنید :gigglesmile:

farshid37
14-02-1393, 11:30 بعد از ظهر
ممنون از راهنماییتون. اینطوری میشه هم فاصله میان روشن شدن و هم مدت روشن بودن وسیله مورد نظر رو تعیین کرد؟ البته خیلی دقیق نمی خوام. حدودی هم باشه کافیه.

cottlas
17-02-1393, 12:36 قبل از ظهر
بصورت دقیق هم با یک تایمر و یک کنتاکتور میتونید این کار رو بکنید چون تایمر های مکانیکی دقیقا همون ساعت هستند که به جای دقیقه شمارشون زبانه هایی دارند که میشه با اونها سر ساعت دقیقی یک کنتاکتور رو فعال کرد و سر ساعت دلخواه هم از فعالیت انداختش ولی قیمت الانشو نمیدونم

eshgh_namordeh
17-02-1393, 10:06 قبل از ظهر
چه چیزی را میخواهی روشن خاموش کنی ؟ دقیق بگو بدونم چقدر جریان میکشه
و اینکه زمان خاموش و روش موندنش را دقیق بگو و این که تنظیم بشه چند حالت داشته باشه ؟

mehdiabbasi1359
17-02-1393, 03:42 بعد از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

دوستان قوانین را رعایت نمیکنید که بماند حداقل برای نظم تایپک به عنوان آن توجه کنید و بعد سئوال مطرح کنید یا پاسخ سئوال را بدهید.

نمیدانم چرا هیچ کس تذکر نمیدهد (قابل توجه مدیران محترم)

دوست عزیزم جناب farshid37 ([Only registered and activated users can see links]) بنده به شما عرض کردم اگر سئوالی دارید بطور خصوصی مطرح کنید اینطوری هم به جوابتان میرسید و هم نظم تایپک و کل

سایت حفظ میشود به هر حال شما میتوانید با سرچ کردن در اینترنت و یا عضو شدن در سایت های مربوط به برق و الکترونیک مشکل خود را حل کنید.

موفق باشید.

mehdiabbasi1359
17-02-1393, 04:45 بعد از ظهر
با سلام

دوستان عزیزم بعد از تغییراتی که در دستگاه اتوماتیک راهنما و فلاشر با سیستم قطع راهنما بعد از برگشت فرمان داده شد طراحی به این صورت است

که یک سنسور سه وضیعته روی کرپی پایین فرمان و روی لوله متصل به بدنه که محل قرار گیری شفت دوشاخه فرمان است نصب میشود و مانع یا شئ روبه رو

و نزدیک این لوله در جای که متحرک است نصب میشود.

امکانات ، ویژگی ها و اطلاعات فنی محصول مانند قبل است فقط چند مورد اضافه شده است:

1- در حالیکه راهنما روشن است با گردش تقریباً کامل فرمان به چپ یا راست و برگشت فرمان به وسط، راهنما خاموش میشود.
2- با گردش تقریباً کامل فرمان به چپ یا راست، راهنمای همان سمت روشن میشود.
3- برای نصب سیستم فوق احتیاج به تعویض کلید راهنما نیست (تعویض کلید قطع و وصل با کلید فشاری یا لحظه ای).
4- برای نصب سیستم فوق باید سیم های چراغهای راهنما از کلید راهنما جدا شوند و هر یک بطور جداگانه به دستگاه متصل شوند (دوسیم از چراغها و سه سیم از کلید راهنما).

قیمت تقریبی این دستگاه 17,000 تومان است و قیمت دستگاه اتوماتیک راهنما و فلاشر معمولی 11,000 تومان است.

دوستان کسی درمورد جاگذاری و طراحی کلید فلاشر نظری ندارد

با تشکر

msm.6631.ma
29-09-1393, 12:25 قبل از ظهر
آقا مهدی این محصول شمارو ما چطوری میتونیم خریداری کنیم ؟
تو محصولی می خواید طراحی کنید تایم فلاشر زدن رو هم توسط کاربر قابل تنظیم میزارید؟ تایم فلاشر منظورم فاصله زمانی بین هر چشمک زدن راهنماها هست که اگه خاستیم تند یا کندش کنیم.

- - - Updated - - -

آقا مهدی این محصول شمارو ما چطوری میتونیم خریداری کنیم ؟
تو محصولی می خواید طراحی کنید تایم فلاشر زدن رو هم توسط کاربر قابل تنظیم میزارید؟ تایم فلاشر منظورم فاصله زمانی بین هر چشمک زدن راهنماها هست که اگه خاستیم تند یا کندش کنیم.

mehdiabbasi1359
29-09-1393, 12:59 بعد از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم بدلیل برخی از مشکلات این طرح مسکوت مانده است و فعلاً قصد ساخت آنرا ندارم.

بله این فلاشر قابل تنظیم است.

موفق باشید

parsa-suzuki
30-09-1393, 11:50 بعد از ظهر
والا بنده حقیر روی موتورم یه فلاشر اماده 9 تومن خریدم وبستم و فک نکنم از این بهتر اصلا گیر بیاد جنسش خوب و کیفیت کار عالی - مارک احمد پور قد یک کلیده معمولی و یه کم بزرگتر چهار تا سیم ازش بیرون اومده قرمز به یک برق مثبت از هر جا از f مشکی سوییچ یا اگر مستقیم خواستید از باطری یا هرجا که خواستید سیم مشکی رو وصل میکنه به یه جا از بدنه (منفی از بدنه) قسمت بودن رنگ مثلا برای موتور خودم طرح ویو به از پشت قاب جلو از پیچ اتصال مخزن روغن ترمز و دسته به فرمون یا هر جای دیگر که خواستید دو سیم ابی هم وصل میشه به چراغ های راهنما همین خودش کلید و چراغ داره و هیکلش هم 5 سانت در 3 سانته

mehdiabbasi1359
01-10-1393, 06:03 بعد از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم از اینکه شما محصول ایرانی تهیه کردید و استفاده میکنید و البته از کیفیت و کارایی آن هم راضی هستید خوشحالم.

در حال حاظر که بنده قصد ساخت و تولید این طرح را ندارم و شاید هم مثل خیلی از طرحهای دیگر، کنار گذاشته شود اما لازم میدانم که

چند نکته را خدمت شما ذکر کنم، اینطور که من متوجه شدم فلاشر شما از نوع کنتاکتی یا رله ای است که در صد خرابی آن در مقایس با نوع

بدون رله خیلی بیشتر است. البته شما ذکر نکردید که این فلاشر متغییر است یا نه که اگر نباشد یک ضعف است و در کل شما امکانات و کارایی

طرح بنده با فلاشر خودتان را مقایسه کنید و قضاوت کنید. فقط مشکل این است که بنده به دلیل مشکلات عدیده نتوانستم این طرح را تولید کنم.

موفق باشید

parsa-suzuki
01-10-1393, 07:05 بعد از ظهر
بنده هم از وجود افراد خلاق و محترمی مثل شما در این کشور بسیار مسرورم - بله این دو ضعف موجود است - بنده معلم رشته ی مکانیک و برق خودرو هستم برای اموزش هم از این نوع فلاشر های اسما جدید و هم از اون فلاشر های قرمز رنگ پیکانی که پشتش یک اتوماتیک سه فیش وجود داره استفاده میکنم از این نوع فلاشر ها خیلی راضی هستیم چون خود رله ها اجزای نسبتا مقاومی هستند این کیت هم دو رله ای است و تا این یک ساله خب جوابداده کیفیت ساخت هم از 10 نمره بیشتر از 8 نمیگیره ولی خب بنده از کارکرد و کیفیتش نسبت به اون اتوماتیک های بی متالی و یا خازنی قدیمی خیلی راضی ترم - از این که شما هم پروژه رو کنسل کردید ناراحت شدم