PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعویض ترمز 220 با دستگاه ترمز اپاچی

kourosh_bandit2
13-07-1392, 11:11 بعد از ظهر
سلام دوستان. 1 هفته میشه که برا دوستم پاچی 180 گرفتیم. وقتی از پشت موتور خودم میشینم پشت اپاچی واقعا از قدرت ترمز گیری 220 نا امید میشم. میخواستم بدونم دوستان به نظرشون اگر که دستگاه ترمز جلو 220 رو با دستگاه ترمز اپاچی تعویض کنم بهتر میشه؟ تاثر داره؟ اصلا این کار شدنی هست؟ تاحالا تجربه این کارو نداشتم. دوستان اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه متشکر

farshad 54
14-07-1392, 12:17 بعد از ظهر
درود

نشدنی که نیست ولی ارزششو نداره - بعدشم به نظر من ترمز عقب آپاچی خیلی خوبه و بهتر از 220 هست - ترمز جلوی 220 که مشکلی نداره تازه به خاطر بزرگ تر بودن دیسکش از آپاچ عملکردش بهترم هست

Garbaz
14-07-1392, 01:32 بعد از ظهر
اگه بتونید ترمز جلو و عقب هماهنگ بگیرید هیچ مشکلی نداره ترمز پالس ، البته باید قلقش دستتون بیاد. از نظر بنده چون ترمز جلو خیلی قوی هست همین ترمز عقب باعث میشه ته موتور در نره.

Unregistered1
14-07-1392, 01:39 بعد از ظهر
تعویضش هیچ مشکلی نداره...ولی بعید میدونم فرقی کنه...حالا با اپاچی نه با چیزه دیگه هم میتونی عوضش کنی...ولی راه های دیگه ای هم واسه بهتر شدن ترمز خودت هست...

kourosh_bandit2
14-07-1392, 04:13 بعد از ظهر
مرسی از همه دوستان. برا بهتر شدنش چیکارا بیاد کرد؟ البته خودم میدونم یکی از راه هاش تعویض لاستیک هامه که جنسشون خوب نیست. عقب خوبه و لی جلورو میخوام از لاستیک اپاچی بهره ببرم امتحان کنم شاید بهتر شد:4chsmu1: دیگه چی دوستان؟

Unregistered1
14-07-1392, 04:42 بعد از ظهر
ترمز چه ربطی به لاستیک داره....امروز کار دارم...فردا واست توضیح میدم چی کار کنی...فقط یه یاد اوری بکن

Gladiator
14-07-1392, 05:09 بعد از ظهر
یعنی میخوای ترمز جلوی آپاچی رو ببندی رو 220؟ ترمزای پالس که خوبه ، در ضمن شما فکر میکنی ترمز آپاچی بهتره چون آپاچی از پالس سبکتره ، عواملی مثل تک دیسک یا جفت دیسک بودن چرخ جلو ، لنت ، جنس لاستیک و نرمی کمک هم تو ترمزگیری تاثیر دارن ، بنظر من ارزش نداره این کارو بکنی

mra680
14-07-1392, 08:38 بعد از ظهر
درود . . .
ببین کدوم لنت بزرگتری داره . . . و سطح مقطع کدوم دیسک بیشتره . . .
همون رو استفاده کن . . .
موفق باشی

B-MAX
14-07-1392, 09:26 بعد از ظهر
دادا من دقیقا از پشت اپاچی پا شدم و پشت پالس 220 نشستم
ترمز جلو پالس قویتره و قشنگ چرخ عقبو میشه بلند کرد
شاید سیستم ترمزتون مشکل داره یا لنت خوبی روش نیست:25:

kourosh_bandit2
15-07-1392, 05:22 بعد از ظهر
ترمز چه ربطی به لاستیک داره....امروز کار دارم...فردا واست توضیح میدم چی کار کنی...فقط یه یاد اوری بکن

لاستیک دقیقا ربط مستقیم با ترمز گیری داره. شما لاستیک که 2 سال کار کرده باهاش ترمز بگیر بعد برو لاستیک نو و اج دار بنداز دقیقا فرق قدرت ترمز گیری معلوم میشه. لاستیک ها پالس من هم جلوش خوب نیست هم عقب. 2 ساله کار کرده. چون نشستم پشت 220 مدل 90 لاستیک هاش تازه تعویض بود ترمزگیریش بهتر از موتور من بود. نه سیستم ترمز خوبه موتور کپ میکنه ولی مثلا توی شیار هایی که روی اسفالت خیابون هستش با پالس که میریم لاستیک جلوش خیلی بد عمل میکنه موتور هر طرف میخواد میره دقیقا رو نوع شیار خیابون این طرف اون طرف میشه ولی همون جارو با اپاچی دوستم رفتم اصلا تکون نمیخوره. نمیدونم متوجه منظورم میشید یا نه. ترمز عقب پالس ضعیف ترمز جلوش خوبه. ترمز جلو لنت ها فابریک دیسک هم اصلا اذیت نشده هیچ شیاری رو دیسک ننداخته یعنی لنت خوبه دیسک هم خوبه عقب هم لنت فابریکی گرفتم کمی بهتر شده ولی بازم قدرت ترمز گیریش اونی که میخوام نیست.

- - - Updated - - -

حالا به نظر دوستان چیکار میشه کرد؟ کلا پالس ترمز هاش همینه؟ یا نه من زیادی توقع دارم. چون اپاچی رو تا ترمز میگیری موترو خیییلی قشنگ جمع میشه میخ کوب میشه سره جاش جیغ لاستیکش در میاد ولی پالس نه ضعیف تره سیستم ترمزش

- - - Updated - - -

راستی دوستان من دو ترک میشم بعضی اوقات این جک زیره موتور میگیره یک ذره. خودم 58 کیلو هستم نهایت ترک نشین هم خیلی باه 70 تا. مال بقیه دوستان هم میگیره؟ کمک ها عقب هم کامل کامل باز هستن و جای بازی دارن یعنی کمک رو درجه ای نیست که ارتفاعش کمتر باشه.

farshad 54
15-07-1392, 07:02 بعد از ظهر
درود

کوروش جان ترمز عقب 220 همین جوریه و اصلا با آپاچی مقایسش نکن

ترمز عقبشو طوری طراحی کردن که چرخ زود قفل نشه و بکوبتت زمین ولی اگه بش عادت کنی خوبه من که تا حالا بابت ترمز عقب 220 به مشکلی نخوردم و در مواقع حساس هم موتور رو خوب جمع میکنه

در مورد جک هم جک موتور من که همچین مشکلی نداره ولی از چند نفر شنیدم که جکشون سره پیچا گیر میکنه - فکر کنم ضربه گیر جک رو که رو اگزوز هست رو یه کم خم کنی رو به بالا جک بالاتر وایسه و دیگه گیر

نکنه

موفق باشید