PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ریپ زدن در دو بالا

hsjohvid
30-06-1392, 06:29 بعد از ظهر
سلام به دوستان و اساتید
من یک موتور تریل داریم حالا یک مشکل داریم اعصابمون ریخته به هم اون اینه که تو دور بالا موتور ریپ میزنه
اولش که با این مشکل روبرو شدم به ندرت بود تا از دوستان کمک خواستیم اساتید گفتند مربوط به کاربرات میشه
یعنی پیش هر تعمیر کاری که بردیم میگفت ماله کاربراته .بعد ما دادیم کاربرات تنظیم (40000 T) بعدش موتور خیلی خوب شد یعنی هم بنزینش متعادل شد هم راحت روشن میشد
بعد کم کم باطریش ضعیف شد و بعد ما یه باطری ژله ای با یک شارژ انداختیم روش(80000T)
تازه موتور جون گرفت ولی اون مشکل گفتم بدتر شد یعنی هم از به ندرت بودنش به همیشگی تبدیل شد و هم قبلا تو دور 6.5 بود حالا بین 5.5 ریپ میزنه
یک سرچی تو کردیم نت کردیم فهمیدیم این مشکلات هست.
1- کاربرات (که گفتم )
2-شمع (که به تعمیرکار گفتم گفت چک کردم مشکلی نداشت.)
3-ترانزیستور(اینا نمیدونم - البته حدود یک ماه پیش بهش یکی آب گرفت :icon_pf _99_::icon_pf _99_:)

حالا شما یک نظر کارشناسانه و دقیق بفرمایید .
:bargh::bargh::bargh:

salahshor
30-06-1392, 08:51 بعد از ظهر
ریپ زدن تو دور بالا اکثرا مربوط به احتراق میشه ... فیلر شمع بازدید بشه ... واینکه پیچ هوای کاربرات و مسیر ورودی هوا از هواکش چک بشه
پس شد مسیر هوا و شمع

amir.cdi
30-06-1392, 09:06 بعد از ظهر
هر موتوری که هست اگه دور بالا ریپ بزنه مشگل از کاربرات نیست برقه کاربرات اگه مشگل داشته باشه موتور دور پاین هم خاموش میکنه دور بالا اطسه ریپ نمیزنه

B-MAX
30-06-1392, 09:33 بعد از ظهر
مشکل از برقه
کاربرات ایراد داشته باشه معمولا توی همه دور ها بد کار میکنه
همین چند وقت پیش موتور یکی از بچه ها دور 6000 به بالا ریپ میزد شمع رو عوض کرد مشکلش حل شد
که شما شمعو هم چک کردی
ببر پیشه یکی که حداقل چنتا موتور مثل موتور خودت دیده باشه
شمع و وایر رو چک کنه احتمالش خیلی زیاده از اینا باشه:27:

hsjohvid
30-06-1392, 11:47 بعد از ظهر
با تشکر از آقایان Turok ([Only registered and activated users can see links])وamir.cdi ([Only registered and activated users can see links])وsalahshor ([Only registered and activated users can see links])

شما دوستان همه روی شمع اجتماع نظر دارید ولی به نظرم ترانزیستور مشکل نداره ؟حالا هر جور میدونید
آخه یارو میگفت من شمع را چک کردم.
راستی دوستان هر چی را که میگید بگید کجاست ؟
مثلا شمع کجای موتور میشه؟خودم میتونم عوضش کنم یا باید داد بیرون؟

amir.cdi
31-06-1392, 01:19 بعد از ظهر
دادا شما نمیدونی شمع کجاست ؟؟
پس یه نصیت بهت میکنم دست به موتور نزن ببر موتور سازی خیلی بهتره

hsjohvid
31-06-1392, 05:50 بعد از ظهر
دادا شما نمیدونی شمع کجاست ؟؟
پس یه نصیت بهت میکنم دست به موتور نزن ببر موتور سازی خیلی بهتره
عذر میخوام دیگه اینقدر هم قاق نیستم فکر کردم اینا با اون موتورا فرق داره بعد بریم یک چیزش هم دست بزنیم بعد غوز بالا غوز
حالا عوضش کردم (اینفدر داغ بود که سرویس شدم )ولی باز هم همون مشکل ادامه داشت (البته یه 20 درصد بهتر شد)
اگه بنزین سوپر باشه بهتر نمیشه . دیگه باید چیکار کنم؟:icon_pf _99_::icon_pf _99_:
میترسم برم تعمیرکار بگه شمبلش غوزه دوباره یک خرج بزاره رو دستمون:khak::khak:

رامین1991
14-07-1392, 08:57 بعد از ظهر
عذر میخوام دیگه اینقدر هم قاق نیستم فکر کردم اینا با اون موتورا فرق داره بعد بریم یک چیزش هم دست بزنیم بعد غوز بالا غوز
حالا عوضش کردم (اینفدر داغ بود که سرویس شدم )ولی باز هم همون مشکل ادامه داشت (البته یه 20 درصد بهتر شد)
اگه بنزین سوپر باشه بهتر نمیشه . دیگه باید چیکار کنم؟:icon_pf _99_::icon_pf _99_:

میترسم برم تعمیرکار بگه شمبلش غوزه دوباره یک خرج بزاره رو دستمون:khak::khak:

من خیلی موارد به این شکل داشتم. چیزی که به چشم نمیاد معمولاً برقه(که البته دوستان اشاره کردن)شماموتورو بدون سر شمع امتحان کن،منظورم وایر رو لخت کن و بپیچون به دور پیچ بالای شمع بعد اگه جواب نگرفتی،لطف کن و اسم و مدل موتورت رو بگو تا بدونیم موتور سیستمش چ جوریاس و با چی سرو کار داریم ! که ایشالا مشگل حل شه

K.I.A
14-07-1392, 09:09 بعد از ظهر
نبود نسبت هوا و سوخت باعث این ریپ میشه که باید مسیر هوا به کاربرات ازاد باشه و پیچ هوای کاربرات تنظیم بشه و شمع گرم 2 پلاتینه استفاده کنید

Unregistered1
15-07-1392, 08:49 قبل از ظهر
عزیز من اول نوع موتورتو بگو ...بچه ها بدنن در مورد چه موتوری حرف میزنن.....شاید خیلی بهتر بشه بتون کمک کرد...

hsjohvid
17-07-1392, 12:50 قبل از ظهر
با سلام دوستان میبخشید دیر شد
مشکلم حل شد .راسیاتش بنزین سوپر زدم موتور حال اومد حالا حتی تا نزدیک های 9 میره. با تشکر از دوستان.

amo hosein
17-07-1392, 01:04 قبل از ظهر
خدا رو شکر.
اگه مشکلت کامل حل شده بگو تا تاپیک قفل بشه

رامین1991
20-07-1392, 11:51 قبل از ظهر
خب خدا رو شکر که حل شد،ولی بدون که هیییییییییییییییییییچچچچچ چچچچچچ ربطی به بنزین سوپر ریختن نداره ها!!!!حالا حتی اگه خوب خوب هم شده باشه موتور شما، ولی ربطی به بنزین سوپر ریختن نداره که ریپش رو بگیره . مشکل اصلی یا از سیستم برقه(که بررسی شد) و یا از بنزین که البته منظورم از بنزین،ناخالص بودن اون هستش(مثلاً اب قاطیش باشه که خیلی پیش میاد)

Unregistered1
20-07-1392, 12:13 بعد از ظهر
بنزینا واقعا" داغونه....دوستان سعی کنید از این بنزینای یورو 4 استفاده نکنید که شنیدم واسه موتور خیلی مضره....
منم بنزینم به 8 لیتر اخر که میرسه یهو موتور خاموش میشه...اشغال تو پمپ بنزینش جمع میشه و باید بنزین بزنم...ولی وقتی سوپر میزنم ردیفه و این مشکلو نداره...ملی غیر سوپر که میزنم این مشکل پیش میاد...

hsjohvid
20-07-1392, 12:35 بعد از ظهر
خب خدا رو شکر که حل شد،ولی بدون که هیییییییییییییییییییچچچچچ چچچچچچ ربطی به بنزین سوپر ریختن نداره ها!!!!حالا حتی اگه خوب خوب هم شده باشه موتور شما، ولی ربطی به بنزین سوپر ریختن نداره که ریپش رو بگیره . مشکل اصلی یا از سیستم برقه(که بررسی شد) و یا از بنزین که البته منظورم از بنزین،ناخالص بودن اون هستش(مثلاً اب قاطیش باشه که خیلی پیش میاد)

راسیاتش نمیدونم شاید هم به بنزین ربطی نداشته باشه ولی دیگه موتور خوب شده .باتشکر از همه دوستان
یا علی
قفل بشه.

sajjad672005
26-07-1392, 05:12 بعد از ظهر
سلام من کاربر جدید باشگاهم منم یه تکتاز استارتی 125 دارم سرویسم کرده .ریپ میزنه مخصوصا وقتی که داغ کنه یا دو ترک باشم یا سر بالایی برم. یه نکته : شمع رو که عوض میکنم تا یه هفته عالی کار میکنه بعد یه هفته روز از نو روزی از نو میشه

شایسته فر
27-07-1392, 09:09 بعد از ظهر
کاربرات تنظیم نیست؛ سوخت خوب نمیسوزه و شمعتم خراب می کنه
ببر بده هوا و سوختو تنظیم کنن برات

meysam shob
13-09-1392, 06:52 بعد از ظهر
سلام موتور cg150
چندوقته پیش کاربرات و شمع عوض کردم جنس خوب گرفتم
ولی الان تو دور پایین دورموتور 2تا4ریپ میزنه (دور بالا ومعکوس عالی عمل میکنه)
مشکل از چی میتونه باشه ؟؟؟

VAHID
13-09-1392, 07:34 بعد از ظهر
تنظیم کاربرات

SAEED 130
18-02-1396, 03:36 بعد از ظهر
سلام
موتور من دایچی بی کلاج طرح ویو وقتی خلاص گاز میخوره وقتی تو دنده ی گاز نمی خوره و زود خاموش میشه اگه میشه بگین مشکلش چیه ممنون میشم

cottlas
06-04-1396, 12:28 قبل از ظهر
سلام

- - - Updated - - -

ببخشید دوستان من یک مقدار با ارسال پیام مشکل دارمولی موتورم ی همچین ایرادی داره وبا اجازه اینجا مطرحش میکنم

cottlas
06-04-1396, 08:52 قبل از ظهر
من با موبایل وارد شده ام و درست نمیتونم پست هامو ارسال کنم باید چی کار کنم الان چند بار پیام فرستادم نمیدون کجا رفته باز مینویسم شاید ارسال شد.
من ی روسو 160دارم(تایپک ش موجود هست).. از اول هم وقتی در جا گاز می دادمش دور موتور رو ی حدی بد کار میکرد(نشانگر دور موتور نداره ببینم رو چه دوریه) ولی پرت پرت نمیکنه مثل این موتور هایی که کات آف دارن دور موتور با صدای هن هننن بالا و پایین میشه وگاهی هم ی کوچولو دود سیاه میده بیرون.دوبار دو نوع مختلف کاربراتور نو بستم روش فرقی نکرد. شمع سوزنی انداختم و ترانزیستور رو با ی نوع دیگه عوض کردم هیچ فرقی نکرد کویل رو هم عوض کردم نشد.ورودی هوا و فیلتر هوا رو بزرگتر کردم اما نشد. کلا سرعت موتور از نود تا بالاتر نمیره.با هزار دردسر دویست سی سی کردمش قدرتش خیلی بهتر شد ولی باز همونطوره و کار کردنش فرقی نکرده و حد اکثر نود وپنج تا راه میره. کسی میدونه این چشه و چی کارش باید بکنم؟

VAHID
06-04-1396, 10:34 بعد از ظهر
من با موبایل وارد شده ام و درست نمیتونم پست هامو ارسال کنم باید چی کار کنم الان چند بار پیام فرستادم نمیدون کجا رفته باز مینویسم شاید ارسال شد.
من ی روسو 160دارم(تایپک ش موجود هست).. از اول هم وقتی در جا گاز می دادمش دور موتور رو ی حدی بد کار میکرد(نشانگر دور موتور نداره ببینم رو چه دوریه) ولی پرت پرت نمیکنه مثل این موتور هایی که کات آف دارن دور موتور با صدای هن هننن بالا و پایین میشه وگاهی هم ی کوچولو دود سیاه میده بیرون.دوبار دو نوع مختلف کاربراتور نو بستم روش فرقی نکرد. شمع سوزنی انداختم و ترانزیستور رو با ی نوع دیگه عوض کردم هیچ فرقی نکرد کویل رو هم عوض کردم نشد.ورودی هوا و فیلتر هوا رو بزرگتر کردم اما نشد. کلا سرعت موتور از نود تا بالاتر نمیره.با هزار دردسر دویست سی سی کردمش قدرتش خیلی بهتر شد ولی باز همونطوره و کار کردنش فرقی نکرده و حد اکثر نود وپنج تا راه میره. کسی میدونه این چشه و چی کارش باید بکنم؟شمع رو چک کنید خیس نباشه و زیاد دوده نگرفته باشه.کاربراتور رو هم تنظیم کنید

Sent from my SM-J200F using Tapatalk

cottlas
07-04-1396, 11:08 بعد از ظهر
شمع رو چک کنید خیس نباشه و زیاد دوده نگرفته باشه.کاربراتور رو هم تنظیم کنید

ممنون بابت ملاحظه شما ولی عرض کردم دو بار کاربراتور سالم و نو انداختم روش و شمع رو هم شمع سوزنی انداختم (بعد از دو هفته کار کردن نه دوده میگیره نه خیسه)ممکنه اگر جرقه شمع چند لحظه زودتر بزنه اینطور بشه و یا محفظه احتراک کوچک باشه و نسبت تراکم کمتر از استاندارد بشه و موتور دورش از ی حدی بالاتر نره؟

- - - Updated - - -

شمع رو چک کنید خیس نباشه و زیاد دوده نگرفته باشه.کاربراتور رو هم تنظیم کنید

کجا میتونم این مشکل رو مطرح کنم که مورد توجه بیشتر دوستان قرار بگیره شاید کسی تا الان با این ایراد برخورد کرده بود و من رو برای برطرف کردنش راهنمایی کرد

Amirhossein013
16-04-1396, 11:16 بعد از ظهر
سلام يه تكتاز ١٢٥ استارتي دارم و وقتي دور گاز رو ثابت نگه ميدارم يه ريپ خيلي كمي مثلا از هر ١٠٠ تا كمپرس ٤-٧ تاش ريپ ميزنه بقيش خوبه و اينكه موتورم روغن سوزي هم داره ممكنه از روغن سوزي باشه و نزاره احتراق كامل انجام بشه ؟

DMoHaMmAd
03-05-1396, 09:37 قبل از ظهر
سلام دوستان:بنده یه امیکو xr200ccدارم موقعی که گازشو میگرفتی ته گاز ریپ میزد هر کاریش کردیم درست نشد تا اینکه فهمیدم از هواکشه موقهی که کلا جداش میکنی خوبه ولی وقتی وصلش میکنی حتی فیلتر داخل هواکشم در میاری باز ریپ میزنه انگار کلا به لوله اتصال حساسه.من کلا بیخیال هواکش شدم یه لوله کوتاه بهش زدم ته لولرم جورام کشیدم که مثلا کار فیلترو بکنه خخخ.تا دیروز که دیدم پاره شده جوراب بازش کردم که عوضش کنم با اینکه اصلا دست به کاربرات نزدم دیدم باز ریپ میزنه کلا لولرو در اوروم دیدم بازم درست نشد پیچ هوارم خیلی تنظیم کردم نشد(البته دنده یک و دو اصلا تا ته گاز بگیری ریپ نمیزنه وقتی سه و چهار میکنی تا نصفه که گاز میدی ریپ میزنه شدید.دیروز یکی از دوستام شمعو باز کرد با اسپری انژکتور شستش چنتا ضربه هم به سر شمع زد امکان داره از شمع باشه؟ساساتم درگیر نیست چک کردم،شرمنده خیلی زیاد شد گفتم شاید اینجوری بهتر متوجه بشید تشکر

VAHID
06-05-1396, 11:33 بعد از ظهر
سلام دوستان:بنده یه امیکو xr200ccدارم موقعی که گازشو میگرفتی ته گاز ریپ میزد هر کاریش کردیم درست نشد تا اینکه فهمیدم از هواکشه موقهی که کلا جداش میکنی خوبه ولی وقتی وصلش میکنی حتی فیلتر داخل هواکشم در میاری باز ریپ میزنه انگار کلا به لوله اتصال حساسه.من کلا بیخیال هواکش شدم یه لوله کوتاه بهش زدم ته لولرم جورام کشیدم که مثلا کار فیلترو بکنه خخخ.تا دیروز که دیدم پاره شده جوراب بازش کردم که عوضش کنم با اینکه اصلا دست به کاربرات نزدم دیدم باز ریپ میزنه کلا لولرو در اوروم دیدم بازم درست نشد پیچ هوارم خیلی تنظیم کردم نشد(البته دنده یک و دو اصلا تا ته گاز بگیری ریپ نمیزنه وقتی سه و چهار میکنی تا نصفه که گاز میدی ریپ میزنه شدید.دیروز یکی از دوستام شمعو باز کرد با اسپری انژکتور شستش چنتا ضربه هم به سر شمع زد امکان داره از شمع باشه؟ساساتم درگیر نیست چک کردم،شرمنده خیلی زیاد شد گفتم شاید اینجوری بهتر متوجه بشید تشکربه جای این ابتکارات موتورو ببرید پیش موتور ساز تا کاربراتور رو شستشو بده و تنظیم کنه

west-star
11-05-1396, 01:08 قبل از ظهر
سلام دوستان وقت بخیر

موتورم وقتی گرم میشه خیلی بد کار میکنه تو دورای بالا

سربالایی های ملایم رو اگا دوترکه برم سرعتش از ۲۰ تا بیشتر نمیشه بیش از حد ضعیف میشه گاز نمیخوره اصلا

توی شیب های تند تر که موتورای دیگه دوترک میرن بالا موتور من ۱ ترکه هم که بری خاموش میشه

روغن سوزی هم نداره شمع هم نو انداختم

موتور 125 مدل 82 هستش

پیستون و سیلندر و سر سلیندر فابریکه

VAHID
11-05-1396, 01:07 بعد از ظهر
سلام دوستان وقت بخیر

موتورم وقتی گرم میشه خیلی بد کار میکنه تو دورای بالا

سربالایی های ملایم رو اگا دوترکه برم سرعتش از ۲۰ تا بیشتر نمیشه بیش از حد ضعیف میشه گاز نمیخوره اصلا

توی شیب های تند تر که موتورای دیگه دوترک میرن بالا موتور من ۱ ترکه هم که بری خاموش میشه

روغن سوزی هم نداره شمع هم نو انداختم

موتور 125 مدل 82 هستش

پیستون و سیلندر و سر سلیندر فابریکهکاربرات رو تنظیم کنید وشستشو بدید و یه فیلر گیری هم بدید بکنن.صفحه داره موتور؟

west-star
11-05-1396, 11:22 بعد از ظهر
کاربرات رو خیلی وقته دست نزدم
اما فیلرگیری تازه بردم میکانیک انجام داده
شمع نو هم بستم

صفحه که داره چون که اصلا گاز اضافی نمیخوره

مثلا جاهایی که موتورای دیگه دو ترگ میرن بالا موتور من به حدی ضعیفه که توی دنده ۱ خاموش میکنه

cc100
21-03-1397, 11:45 قبل از ظهر
با سلام خدمت شما دوستان عزیز من یک موتور پیشرو پویا دارم توی دور بالا ریپ میزنه و گاهی وقت ها گاز هم نمیخوره و خاموش میکنه چی کار کنم ؟

- - - Updated - - -

با سلام خدمت همه شما دوستان عزیز من یک موتور پیشرو پویا دارم توی دور بالا ریپ میزنه و گاهی وقت ها دیگه گاز نمیخوره و خاموش میکنه چی کار کنم ؟

cc100
22-03-1397, 02:21 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه شما دوستان عزیز من یک موتور پیشرو پویا دارم توی دور بالا ریپ میزنه و گاهی وقت ها دیگه گاز نمیخوره و خاموش میکنه چی کار کنم ؟

- - - Updated - - -

Mahdi997
24-07-1397, 10:55 بعد از ظهر
سلام و خسته نباشید. من یه موتور 125cdiدارم قبلا که بهش گاز میدادم داخل دور موتور بالا ریپ میز و من اهمیت ندادم.امروز بهش گاز دادم موتور یه صدای خیلی بدی داد و خاموش شد و روشن نشد. دلیلش چی میتونه باشه؟

ALEX_HOT
24-07-1397, 11:13 بعد از ظهر
سلام و خسته نباشید. من یه موتور 125cdiدارم قبلا که بهش گاز میدادم داخل دور موتور بالا ریپ میز و من اهمیت ندادم.امروز بهش گاز دادم موتور یه صدای خیلی بدی داد و خاموش شد و روشن نشد. دلیلش چی میتونه باشه؟
سلام
درجا گاز دادی و خاموش شد؟ یا در سرعت بالا که گاز میدی ریپ میزنه و خاموش میشه
چند دلیل میتونه داشته باشه معمولا
یا از تنظیم پیچهای کاربرات( تمیز بودن کاربرات هم مهمه )
یا از برق موتوره
یا مسیر بنزین مسدوده

Mahdi997
25-07-1397, 01:23 بعد از ظهر
نه درجا بهش گاز دادم در حالت کاتاف اینجوری شد

mahimamad
12-04-1398, 09:07 بعد از ظهر
من ی روسو 160دارم(تایپک ش موجود هست).. از اول هم وقتی در جا گاز می دادمش دور موتور رو ی حدی بد کار میکرد(نشانگر دور موتور نداره ببینم رو چه دوریه) ولی پرت پرت نمیکنه مثل این موتور هایی که کات آف دارن دور موتور با صدای هن هننن بالا و پایین میشه وگاهی هم ی کوچولو دود سیاه میده بیرون.دوبار دو نوع مختلف کاربراتور نو بستم روش فرقی نکرد. شمع سوزنی انداختم و ترانزیستور رو با ی نوع دیگه عوض کردم هیچ فرقی نکرد کویل رو هم عوض کردم نشد.ورودی هوا و فیلتر هوا رو بزرگتر کردم اما نشد. کلا سرعت موتور از نود تا بالاتر نمیره.با هزار دردسر دویست سی سی کردمش قدرتش خیلی بهتر شد ولی باز همونطوره و کار کردنش فرقی نکرده و حد اکثر نود وپنج تا راه میره. کسی میدونه این چشه و چی کارش باید بکنم؟

منم موتورم هندا ۲۰۰ دست سازه و دقیقا همین مشکلو دارم،کوئل،شمع،کاربراتور،ت رانزیستور،پیکاپ عوض کردم ولی نشد،،کلافه ام کرده،،،تو سرعت ۱۲۰ تا ریپ میزنه

m-s-d
03-05-1398, 02:28 بعد از ظهر
سلام
ما هم یه موتور تریل پیشرو 200 داریم طرح رادیسون. موقعی که سرده گاز می دی ریپ می زنه اما تو هوای گرم یا وقتی گرم میشه درست میشه
کاربرات دادیم تنطیم درست نشد
ترانزیستور هم نو انداختیم درست نشد
شمع هم عوض کردیم درست نشد
کسی می دونه مشکل از چی می تونه باشه؟

نیما نادری
05-05-1398, 04:20 بعد از ظهر
سلام
ما هم یه موتور تریل پیشرو 200 داریم طرح رادیسون. موقعی که سرده گاز می دی ریپ می زنه اما تو هوای گرم یا وقتی گرم میشه درست میشه
کاربرات دادیم تنطیم درست نشد
ترانزیستور هم نو انداختیم درست نشد
شمع هم عوض کردیم درست نشد
کسی می دونه مشکل از چی می تونه باشه؟

سلام

شمعش رو اول چک کنید ترجیحا تعویض کنید که خیال از شمع راحت بشه

فیلتر هوا چک کنید مسدود نباشه

اگر کاربرات مثل رادیسون پیستونی هست شبیه هوندا باید سوخت رو زیاد کنی

خار با کلیپ نگهدارنده سوزن کاربرات رو یک خونه بیاری پایین تر که سوزن بالاتر وایسه

محلش وسط پیستون کاربرات هست از بالا باز میشه سیم گازم مستقیم بهش وصله

همین یک کار خیلی تاثیر داره تو دور پایین و درجا