PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسافرت 900 کیلومتری با موتور 125

daniyaltjm
26-06-1392, 08:07 بعد از ظهر
سلام به همه بچه ها من چنتا سوال داشتم در مورد مسافرت 900 کیلومتری با موتور 125 .

1-آیا میشه با موتور 125 معمولی مسافت طولانی رفت ؟ مثلا با سرعت 90 تا 100 کیلومتر

2- آیا پلیس به موتور در اتوبان یا آزاد راه گیر نمیده؟ (چون من تو عوارضی ها ندیدم بنویسن موتور!!!)

3- آیا از نظر گرم کردن انجین با توجه به هوا خنک بودن به وجود نمیاد؟

ممنون میشم اگه به سوالام جواب بدین.:32:

معمار
26-06-1392, 09:03 بعد از ظهر
چرا نمیشه ؟ کار نشد نداره ؟
اول نیازمند اراده قوی
دوم داشتن صبر و حوصله با این جور موتوری بری سفر
سوم موتور اببندیش خوب باشه + سلامت موتور

مسافرت طولانی با این موتور سخته چون موتوری نیست که باد شکن باشه و سبک بودن وزنش اذیت می کنه
و چون زین راحتی ندارن باید زود به زود بزنی بغل هم خودت هم موتور استراحت کنه
و موتور و هم سریع خاموش نکنی حداقل یک دقیقه کار کنه بعد خاموشش کنی
و برا مدت طولانی میشه تخته گاز بری انجینش میترکه
تازه این سفر شما چیزی نیست تو همین سایت
دقیق نمی دونم کجاست
ولی طرف با سی جی اونم دو ترک و کلی بار نمی دونم از کجا ولی تا ارمنستان رفته بودن
فکر کنم تو تاپیک ( اماه سفر ) باشه

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

daniyaltjm
26-06-1392, 10:56 بعد از ظهر
اول نیازمند اراده قوی

مسافرت طولانی با این موتور سخته چون موتوری نیست که باد شکن باشه و سبک بودن وزنش اذیت می کنه
و چون زین راحتی ندارن باید زود به زود بزنی بغل هم خودت هم موتور استراحت کنه
و موتور و هم سریع خاموش نکنی حداقل یک دقیقه کار کنه بعد خاموشش کنی
و برا مدت طولانی میشه تخته گاز بری انجینش میترکه
تازه این سفر شما چیزی نیست تو همین سایت
دقیق نمی دونم کجاست
ولی طرف با سی جی اونم دو ترک و کلی بار نمی دونم از کجا ولی تا ارمنستان رفته بودن
فکر کنم تو تاپیک ( اماه سفر ) باشه

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ممنون ولی در مورد قوانین راهنمایی چیزی نگفتی؟ و اونجاشم نفهمیدم که اگه مسافت طولانی باهاش مثلا 90 تا یا 100 تا بری انجین میترکه؟ چرا مگه با هوا خنک نمیشه؟

n!nja
26-06-1392, 11:34 بعد از ظهر
دوست عزیز این موتور برا مسافرت ساخته نشده اصن فرمش یجوریه که واسه تو شهرم خوب نیست چه برسه مسافرت اونم 900 کیلومتر!!!!
بنظرم کار عاقلانه ای نیست حالا هرچیم موتور سالم و روپا باشه/ چندوقت پیش با موتور رفتیم دوردور حدود 100 کیلومتر رفت و 100تا هم برگشت که جمعا میشه 200 تا/
دوتا پالس 180 دوترکه بودیم و یه دونه 125 یه ترکه/ طرف که میروندش خسته شده بود میگفت باسنم درد گرفته مجبور بودیم 5 دقیقه به 5 دقیقه توقف کنیم/
باد میومد این لامسب با اینکه یه ترکه بود را نمیرفت زور نداشت سرعتم که بزارو برو ما داشتیم رو 80تا راحت میرفتیم این در به در نعره موتورش رو هوا بود خوب این سرعت واسش تو مسافت طولانی زور بود دیگه/
ربطی هم به هوا خنک و گرم نداره این موتور از نظر کیفیت طعطیله حالا شما ازش چه انتظاری داری؟ انجینش کشش نداره حالا بیا روش نیتروژن مایع بریز هیچ توفیقی نمیکنه/
به قول دوستمون گفت کار نشد نداره آره راست میگه کارنشد نداره ولی با 125 خدا شاهده داغون میشی نکن از ما گفتن بود/
در مورد پلیس هم خودت که میدونی مریضن اگه بخان گیر بدن به شلوارتم گیر میدن ولی در کل کاری ندارن مگر اینکه غذا گیرشون نیومده باشه اما فوقش جریمه میکنه/
سرعتم با این موتور تو مسافت های طولانی نباید تخته گاز بری الان شما گفتی 90 تا 100 خوب برا این موتور زوره یعنی دیگه آخرشه که داره این سرعتو میره حدود 15 دیقه که رفتی بووووم منفجر میشه/
سرعت باید برا این موتور 70 نهایتا 80 یعنی آخرشه دیگه تازه اگه با این سرعت رفتی حداکثر بعد از 20-25 دیقه باید به خودتو موتور استراحت بدی/
بعدم اگه بخای تو اتوبان با این سرعت بری خودت که میدونی یکم خطرناکه بعدم خسته میشی یعنی یه طوری میشه که وسط راه برمیگردی
مگر اینکه اراده خیلی خیلی خیلی قوی داشته باشی/ من که پالس داشتم 100 کیلومتر رو خسته شدم حالا این که 125 دیگه هیچی/
مسافرت آدم نمیتونه خیلی آروم بره چون مسافت زیاده آدمو خسته میکنه/ مسافرت های با مسافت زیاد آدم نباید با این موتورا بره چون هم خسته کنندن هم را نمیرن/
حالا از ما گفتن بود دیگه میل خودت/

Gladiator
27-06-1392, 12:02 قبل از ظهر
زمانی که هوندای ژاپن cg125 رو اختراع کرد ( اختراع!!!) فکر میکنم بیش از سی سال پیش بود این موتورو برای کشاورزان ژاپنی تولید کرد تا فواصل کوتاه رو همینطور فاصله منزل تا زمین کشاورزیشونو با هزینه کم بتونن طی کنن ، همینطور این موتور بخاطر سیستم خیلی سادش بسیار کم خرج و کم اصطحلاک ساخته شده بود ، یعنی به اصطحلاک کم و هزینه پایین تو ساختش خیلی فکر کرده بودن ، هم اکنون پس از گذشت بیش از سی سال ما کپی همون موتور رو ( بدون کیفیت و امنیت و با اصطحلاک و مصرف و لرزش بسیار بالا که برادران متقلب چینی میسازن و به پاچه تنها ملتی که میتونن بکنن ما هستیم ) میخریم و شما میخوای مسافرت 900 کیلومتری باهاش بری ، خب نشدنی نیست دوست گرامی ، 15 سال پیش دوستان من تیمی رو تشکیل دادن متشکل از حدود 20 تا براوو و مسیر گرگان تا بابلسر رو با براوو طی کردن و از مسافرت طولانی برگشتن ، ولی این کار توصیه نمیشه ، این موتور اصلا مال این کارا نیست ، این موتور یه موتور زیرپایی برای مسافتای کوتاه درون شهریه ، شما اگه قصد مسافرت با موتور سیکلت رو داری سعی کن با موتور با حجم حداقل 200 سی سی بری که حداقل مسافرت برات لذتی جز خستگی به همراه داشته باشه

soleymani
27-06-1392, 07:31 قبل از ظهر
این موتور برای شهر و مسافت های کوتاه و کار راه اندازه نه مسافرت

خستگی داره

daniyaltjm
27-06-1392, 03:17 بعد از ظهر
دوست عزیز این موتور برا مسافرت ساخته نشده اصن فرمش یجوریه که واسه تو شهرم خوب نیست چه برسه مسافرت اونم 900 کیلومتر!!!!
بنظرم کار عاقلانه ای نیست حالا هرچیم موتور سالم و روپا باشه/ چندوقت پیش با موتور رفتیم دوردور حدود 100 کیلومتر رفت و 100تا هم برگشت که جمعا میشه 200 تا/
دوتا پالس 180 دوترکه بودیم و یه دونه 125 یه ترکه/ طرف که میروندش خسته شده بود میگفت باسنم درد گرفته مجبور بودیم 5 دقیقه به 5 دقیقه توقف کنیم/
باد میومد این لامسب با اینکه یه ترکه بود را نمیرفت زور نداشت سرعتم که بزارو برو ما داشتیم رو 80تا راحت میرفتیم این در به در نعره موتورش رو هوا بود خوب این سرعت واسش تو مسافت طولانی زور بود دیگه/
ربطی هم به هوا خنک و گرم نداره این موتور از نظر کیفیت طعطیله حالا شما ازش چه انتظاری داری؟ انجینش کشش نداره حالا بیا روش نیتروژن مایع بریز هیچ توفیقی نمیکنه/
به قول دوستمون گفت کار نشد نداره آره راست میگه کارنشد نداره ولی با 125 خدا شاهده داغون میشی نکن از ما گفتن بود/
در مورد پلیس هم خودت که میدونی مریضن اگه بخان گیر بدن به شلوارتم گیر میدن ولی در کل کاری ندارن مگر اینکه غذا گیرشون نیومده باشه اما فوقش جریمه میکنه/
سرعتم با این موتور تو مسافت های طولانی نباید تخته گاز بری الان شما گفتی 90 تا 100 خوب برا این موتور زوره یعنی دیگه آخرشه که داره این سرعتو میره حدود 15 دیقه که رفتی بووووم منفجر میشه/
سرعت باید برا این موتور 70 نهایتا 80 یعنی آخرشه دیگه تازه اگه با این سرعت رفتی حداکثر بعد از 20-25 دیقه باید به خودتو موتور استراحت بدی/
بعدم اگه بخای تو اتوبان با این سرعت بری خودت که میدونی یکم خطرناکه بعدم خسته میشی یعنی یه طوری میشه که وسط راه برمیگردی
مگر اینکه اراده خیلی خیلی خیلی قوی داشته باشی/ من که پالس داشتم 100 کیلومتر رو خسته شدم حالا این که 125 دیگه هیچی/
مسافرت آدم نمیتونه خیلی آروم بره چون مسافت زیاده آدمو خسته میکنه/ مسافرت های با مسافت زیاد آدم نباید با این موتورا بره چون هم خسته کنندن هم را نمیرن/

خیلی ممنون که جواب دادین , من خودمم می دونستم ولی می خواستم ببینم که کسی تجربشو داره که دیدیم. واقعا خاک تو سر ما که همچین جنسای آشغالی رو چینی ها میندازن بهمون !!! من یادمه کوچیک بودم عموم یه هندا 750 داشت که راحت 220 تا رو پر میکرد !! حیف که ممنوع شده!

- - - Updated - - -

خیلی ممنون که جواب دادین , من خودمم می دونستم ولی می خواستم ببینم که کسی تجربشو داره که دیدیم. واقعا خاک تو سر ما که همچین جنسای آشغالی رو چینی ها میندازن بهمون !!! من یادمه کوچیک بودم عموم یه هندا 750 داشت که راحت 220 تا رو پر میکرد !! حیف که ممنوع شده!

B-MAX
29-06-1392, 06:55 بعد از ظهر
اول نیازمند اراده قوی

چهارم
باسن فولادی:wow:
یه کله این مسیرو بخوای بری پشتت پینه میبنده
کمر درد هم بهش اضافه کن

اگه خودت میتونی با خستگیش کنار بیای برو مشکلی نداره
اما فقط یادت باشه گازو تا ته تخته نکن
بدی حجم پایین اینه که شما باید گازو تا ته! بچرخونی تا خوب راه بره
یعنی لود 100%
هر چقدر هم این موتور سگ جون باشه بازم اذیت میشه دوستم تو پیک کار میکرد با بار و بدون بار همش تخته گاز میرفت
اخرش زیر فشار سوپاپ و سر پیستونش اب شد
تاج پیستونش سوراخ شده بود انگار با وینجستر بهش شکلیک کرده باشی
عکساش تو گوشی قبلیم بود اگه پیدا کردم برات میزارم:fingersmiley:

حالا جدای از اینا
داییم زیاد با موتور شمال میرفته با بهمن 110- هوندا 125 و ... برام تعریف میکرد میگفت 15-20 سال پیش 4 نفره با دوتا براوو از تهران تا شمال رفتن من باور نمیکردم عکساشم نشونم داد کف و خون قاطی کرده بودم
اینا اراده داشتن به خدا:hanghead:

MRasool
29-06-1392, 08:50 بعد از ظهر
به نظر من اگه اینکارو انجام بده کسی یه خاصیت خیلی بزرگ داره اونم اینکه میتونه تو لیست ده حماقت بزرگ زندگیش ثبتش کنه :))))))))))

Sent from my LT26ii using Tapatalk 2

daniyaltjm
30-06-1392, 08:28 بعد از ظهر
از تمام دوستانی که نظر دادن ممنونم , حالا برسیم به اینکه خوب تو این شرایط کدوم موتور برای اینکه راحت 100 تا رو باهاش مثلا تا مسافت 200 یا 300 کیلومتر بری خوبه؟ اصلا امکان داره ؟

salahshor
30-06-1392, 08:42 بعد از ظهر
جوون مگه از جونت سیر شدی ؟

B-MAX
30-06-1392, 08:56 بعد از ظهر
از تمام دوستانی که نظر دادن ممنونم , حالا برسیم به اینکه خوب تو این شرایط کدوم موتور برای اینکه راحت 100 تا رو باهاش مثلا تا مسافت 200 یا 300 کیلومتر بری خوبه؟ اصلا امکان داره ؟

من اپاچی 180 هم داشتم
والا بیشترین مسیری که یه کله باهاش رفتم و کیلومتر زدم 400 کیلومتر بود نهایت یه 5 دقیقه هم وایسادم مابینش تلفن زدم
با اینکه 1 ترک رفتم اما حسم بهم میگفت بالای 80 کیلومتر بر ساعت موتور داره بهش فشار میاد و از نظر من برای مسافتهای طولانی توی کفی بیشتر از این نرو
البته نه اینکه 80 تا بیشتر طوریش بشه شاید کسی با 110 تا سرعت 500 کیلومتر راه بره چیزیش نشه ولی خوب روی موتور فشار زیادیه و قطعات انجین زود مستهلک میشه
منم کلا اهل تخته گاز رفتن نیستم:jaru:
با اینکه کمکهای نرمی داره ولی بازم به کمر و پشت ادم همونجا!:دی فشار میاره البته خیلی کمتر از هوندا

طبق تجربه مختصری که دارم بهت پالس 220 رو پیشنهاد میکنم:icon_pf _15_:
100 تا سرعت براش مثل اب خوردن میمونه ادم همش میخواد باهاش تخته گاز بره لامصب میگه فقط بهم ***ز من حس نمیکنم روش فشاری باشه اما بازم مراعاتشو میکنم
در ضمن توی سرعت بالا بین حجم 220CC و کمتر از این حجم فوق العاده قرص و محکم میره جون میده واسه سفر
مسیر برگشتی از جاجرود به تهران یکم شیب داره وزن من حدود 105 کیلو اما تخته گاز اومدم تا کنار پارک سرخه حصار سرعتم بین 125 تا 143 کیلومتر بر ساعت بود بسته به پیچ و درصد شیب
:flower4:

h0ssein
30-06-1392, 11:26 بعد از ظهر
100 تا سرعت برا موتورایی مثل پالس220 - دایلیم که برا مسافرت عالی هستن هیچی نیست ! اگه قصد سفر داری با یکی از این دوتا برو که هم بتونی
هروقت خاستی گاز بدی هم زیاد خسته نشی ! با پالس 220 تقریبا 280 کیلومتر با سرعت میانگین 110 - 120 رفتم آخ نگفت البته بعضی جاها رو 130هم رفتم ولی خوب فروختمش رفت !
با پالس 180 هم حدود 200 کیلومتر با سرعت میانگین 80-100 رفتم اونم آخ نگفت ولی خوب استراحت زیاد داشتیم !!!
من کلا هرروز با پالس 180 در حال مسافرت بین شهریم که همچین بفمی نفمی خسته میشم فقط 220 یا دایلیم طبق تجربه سواری کمی که با این دوتا داشتم بدجوری بهم حال داد !!!

h a m i d
30-06-1392, 11:34 بعد از ظهر
اقا نرو.هر چقدرم که ارومو با ملاحضه بری یا واسه خودت مشکل پیش میاد یا موتور ، ایراد ظاهری هم که نگیره بعد از مسافرتو خوشگذرونی موتورت روزانه برات خرج در میاره ، چیزی نمیمونه ازش تو جاده

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 4

daniyaltjm
01-07-1392, 11:51 بعد از ظهر
دوستان ممنونم که به فکر جون من هستین!!! :crazy: خوب برسیم به سر قیمت پالس 220 که چقدره و بیمش چقدر میشه با 125 فرق داره؟ لوازمش گران نیست و گیر میاد؟

معمار
02-07-1392, 08:00 قبل از ظهر
دوستان ممنونم که به فکر جون من هستین!!! خوب برسیم به سر قیمت پالس 220 که چقدره و بیمش چقدر میشه با 125 فرق داره؟ لوازمش گران نیست و گیر میاد؟

الان 220 از 6800 تا 7 م هست
از نظر بیمه هیچ فرقی ندارن قیمتشون یکی
لوازمش هست و فکر نکنم زیاد گرون باشه

h0ssein
02-07-1392, 06:11 بعد از ظهر
220 مدل 92 صفر حدود 6800 هست البته اصفهان تا 7300 هم قیمت دادن دوستان !
لوازمشم به راحتی گیر میاد مثل سی جی قیمتاشم خوبه بالا نیست ! اگه قصد خرید داری دریغ نکن !

B-MAX
02-07-1392, 09:25 بعد از ظهر
دوستام پالس 200 داشتن
لوازم 220 تو تهران حتی راحت تر از پالس 200 پیدا میشه تا جایی که من دیدم همه چیزش هم گیر میاد

daniyaltjm
02-07-1392, 10:57 بعد از ظهر
قیمتا یکم گرون هست فکر کردم مثلا تا 3000 یا 3500 نهایت باشه!!!! باید وایسیم تا قیمتا بیاد پایین.

Arman-GT
02-07-1392, 11:56 بعد از ظهر
بخوای 220 بخری صفر با این قیمت فضایی برای این موتور! پولتو بده دایلیم کارکرده بردار هم 250 هست هم کره ای هست نه هندی قیافش صد بهتر از 220 هست هم بهترش راه میره هم خوراکه سفر

معمار
03-07-1392, 07:33 قبل از ظهر
بخوای 220 بخری صفر با این قیمت فضایی برای این موتور! پولتو بده دایلیم کارکرده بردار هم 250 هست هم کره ای هست نه هندی قیافش صد بهتر از 220 هست هم بهترش راه میره هم خوراکه سفردر حرف های شما شکی نیست ولی باید کلی بگردی تا بتونی با 7 م یه دایلیم تمیز گیر بیاری ولی با 7 م یه پالس 220 صفر میگیری با خیال راحت از این که اگه بهش برسی دو سه سای بی خرجه و لنگت نمیزاره

h0ssein
03-07-1392, 03:34 بعد از ظهر
بخوای 220 بخری صفر با این قیمت فضایی برای این موتور! پولتو بده دایلیم کارکرده بردار هم 250 هست هم کره ای هست نه هندی قیافش صد بهتر از 220 هست هم بهترش راه میره هم خوراکه سفر

خیلی عذر میخام دوست عزیز ولی مثلا کره چه برتری نسبت به هند داره؟ هردوتا در یه حد هستن کیفیت دایلیم و پالس در یه حد از نظر من ولی چون دایلیم 250 میشه گفت از پالس جلوتره ولی
نمیشه گفت که بهتر و باکیفیت تره قیافش هم خوبه شما باهاش مشکل داری وگرنه بیشتر بچه ها گرفتن دارن باهاش حال میکنن !

daniyaltjm
03-07-1392, 07:44 بعد از ظهر
کاشکی قیمتارو می اوردن پایین که همه برن بخرن (وای چه حرفی زدم!!!) پراید 7 8 میلیونی شده 17 18 میلیون پژو 206 شده 45 میلیون آخه به چه امیدی میشه زندگی کرد!!!!:23:

h a m i d
04-07-1392, 03:20 قبل از ظهر
۲۲۰ رو تو سایت بازارموتو میده ۶۶۰۰ ، میتونی از اون بخری

amo hosein
04-07-1392, 05:10 قبل از ظهر
خیلی عذر میخام دوست عزیز ولی مثلا کره چه برتری نسبت به هند داره؟ هردوتا در یه حد هستن کیفیت دایلیم و پالس در یه حد از نظر من ولی چون دایلیم 250 میشه گفت از پالس جلوتره ولی
نمیشه گفت که بهتر و باکیفیت تره قیافش هم خوبه شما باهاش مشکل داری وگرنه بیشتر بچه ها گرفتن دارن باهاش حال میکنن !

دایلیم خیلی کیفیتش از 220 بهتره.این حرف رو نزن.انتخاب سلیقه ای هستش.

daniyaltjm
04-07-1392, 02:15 بعد از ظهر
۲۲۰ رو تو سایت بازارموتو میده ۶۶۰۰ ، میتونی از اون بخری

ببخشید ولی اگه هم 6600 پول داشتم جاش نمی دادم این قیمتا خیلی الکی هست یک وقت خودت گول نخوری بری بخری از ما گفتن به نظرم 6000000 پول واقعی یک موتور 1000 خوب تو خارجه!!!!

h a m i d
04-07-1392, 04:00 بعد از ظهر
میدونم منم ولی چه کنیم که مجبوریم ، ۲۸۰۰ بوده این موتور ، جا ارزون شدن داره گرون میشه ، بعید میدونم بیشتر از ۲ دیگه ماه صبر کنم. باید خرید که قیمت هیچی معلوم نیست ، گرونتر نشه ارزون بشو نیس

Arman-GT
04-07-1392, 06:22 بعد از ظهر
شما راست میگی هند و پالس خدا

خوشم میاد یعنی همش تعصب بیجا!

Kami
04-07-1392, 07:46 بعد از ظهر
سلام به همه بچه ها من چنتا سوال داشتم در مورد مسافرت 900 کیلومتری با موتور 125 .

1-آیا میشه با موتور 125 معمولی مسافت طولانی رفت ؟ مثلا با سرعت 90 تا 100 کیلومتر

2- آیا پلیس به موتور در اتوبان یا آزاد راه گیر نمیده؟ (چون من تو عوارضی ها ندیدم بنویسن موتور!!!)

سلام به شما
1 با سرعت 90 الی 100 کیلومتر خیلی تو فشار هست ، اما میشه با 70 تا رفت
2 در اتوبان ممنوع هست
3 هر موتوری نیاز به استراحت و خنک شدن داره ، شما با سرعت 70 تا از تهران تا اصفهان یه کله هم بری چیزیش نمیشه ، جز اینکه خودتو خسته میکنی و احتمالا از لرزش زیاد پیچ هاش شل بشن

daniyaltjm
05-07-1392, 08:24 بعد از ظهر
سلام به شما
1 با سرعت 90 الی 100 کیلومتر خیلی تو فشار هست ، اما میشه با 70 تا رفت
2 در اتوبان ممنوع هست
3 هر موتوری نیاز به استراحت و خنک شدن داره ، شما با سرعت 70 تا از تهران تا اصفهان یه کله هم بری چیزیش نمیشه ، جز اینکه خودتو خسته میکنی و احتمالا از لرزش زیاد پیچ هاش شل بشن

ببخشید شما از کجا میدونید که موتور تو اتوبان یا آزاد راه ممنون هست ؟ این طوری که خیلی حال گیریه!!! آدم میخواد بره یه استان دیگه باید 2 تا بال بزاره از آسمون بره؟

- - - Updated - - -

من امروز یه موتور هارلی دیوید سون دیدم که خیلی نرم هم حرکت میکرد نطرتون در مورد این موتورا چیه اصلا من خیلی کم از اینا دیدم میشه بگید چه شرکتی از اینا میزنه و اطلاعات فنی بدین و البته قیمت؟ ممنون

معمار
05-07-1392, 08:28 بعد از ظهر
من امروز یه موتور هارلی دیوید سون دیدم که خیلی نرم هم حرکت میکرد نطرتون در مورد این موتورا چیه اصلا من خیلی کم از اینا دیدم میشه بگید چه شرکتی از اینا میزنه و اطلاعات فنی بدین و البته قیمت؟ ممنون

این و باید بدونی که اینا تولید داخل و کیفیت ندارن و قطعات اکثرشون 99% از چین میاد
اگه دنبال طرح هارلی هستی دنبال این اشغالا نرو
اونجر بخر

- - - Updated - - -

ببخشید شما از کجا میدونید که موتور تو اتوبان یا آزاد راه ممنون هست ؟ این طوری که خیلی حال گیریه!!! آدم میخواد بره یه استان دیگه باید 2 تا بال بزاره از آسمون بره؟

قانون قانونه
و کاریش نمی شه کرد

Gladiator
05-07-1392, 09:00 بعد از ظهر
این و باید بدونی که اینا تولید داخل و کیفیت ندارن و قطعات اکثرشون 99% از چین میاد
اگه دنبال طرح هارلی هستی دنبال این اشغالا نرو
اونجر بخر

- - - Updated - - -

قانون قانونه
و کاریش نمی شه کرد[/RIGHT]

اگه مدارکت کامل باشه و کلاه هم داشته باشی کاریت ندارن ، من چند بار با موتور سفر رفتم ، مدارکمو دیدن گفتن بسلامت

farshid37
05-07-1392, 09:25 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

ابتدای ورودی اتوبان ها تابلوی ورود موتور سیکلت ممنوع وجود داره و فکر می کنم تو آیین نامه رانندگی هم باشه.. لازم نیست شما پرواز کنید کنار همه اتوبان ها جاده قدیم هم هست. البته بعضی از اتوبان ها سخت گیر کمتره. مثلا من یک ماه پیش از تبریز تا قزوین رو از اتوبان اومدم و مشکلی پیش نیومد. چون اتوبان خلوتی هست و من هم از ارمنستان بر می گشتم و پلاک ترانزیت رو باز نکرده بودم و احتمالا فکر می کردند توریست خارجی هستم و کلاه و لبای و ... هم تکمیل بود. اما چند روز پیش که از قزوین رفتم تهران از جاده قدیم رفتم (البته رفتن یک تیکه از جاده قدیم تا جاده مخصوص برای این که وارد کرج نشم ریسک کردم و از اتوبان رفتم) چون حتی اگه موتور رو نخوابونند امکان جریمه شدن هست. در ضمن تو اتوبان و جاده زیر 80-90 که سرعت کامیون هست و تو لاین کناری بخای بری خطر بیشتری هست چون دائم می خوات ازت سبقت بگیرند اما اگه بتونی با سرعت 90 بری کمتر مشکل پیدا می کنی.

Kami
05-07-1392, 09:38 بعد از ظهر
فکر میکنم بعد از عوض کردن 14 موتور سیکلت و 8 سال رانندگی مداوم و ... بدونم که اتوبان ممنوعه ، تجربه هم زیاد کردم
قانون اومده که ممنوع هست عزیز دل

daniyaltjm
05-07-1392, 09:52 بعد از ظهر
فکر میکنم بعد از عوض کردن 14 موتور سیکلت و 8 سال رانندگی مداوم و ... بدونم که اتوبان ممنوعه ، تجربه هم زیاد کردم
قانون اومده که ممنوع هست عزیز دل

ولی من که تو اتوبان میرم همیشه می بینم که موتوریا هم هستن وکسی بهشون کاری نداره!!! تازه با 125!!!!!:297:

farshid37
05-07-1392, 10:00 بعد از ظهر
دقیقا کدوم اتوبان؟ بعضی اتوبان ها خلوت هست و کمتر سخت گیری می کنند.

daniyaltjm
05-07-1392, 10:41 بعد از ظهر
ببین از اهواز بگیر تا اندیمشک بعدش (آزاد راه خرم آباد پل زال) البته اینو ندیدم موتور باشه!!! بعدش بروجرد و اراک تا کرج و تهران از طرف همدان و قزوین هم همینطوره. من در هر عوارضی که میرم ندیدم بنویسن که قیمت برای موتور !!! اینو میگی جربانش چیه یعنی ممنوع یا مجانیه؟:happy4:

farshid37
05-07-1392, 10:48 بعد از ظهر
چون قانونا ممنوع هست عوارضی هم تعیین نشده. ولی سوال چیز دیگه ای بود تو کدوم اتوبان همیشه موتور می بینید؟

daniyaltjm
05-07-1392, 10:52 بعد از ظهر
اوتوبان کرج تهران.

farshid37
05-07-1392, 11:25 بعد از ظهر
من زیاد از اتوبان کرج رد می شم و خیلی به ندرت موتور دیدم. اونایی که میان یا بی پلاک هستند یا اهمیتی نداره براشون جریمه و ...

daniyaltjm
08-07-1392, 03:44 بعد از ظهر
من زیاد از اتوبان کرج رد می شم و خیلی به ندرت موتور دیدم. اونایی که میان یا بی پلاک هستند یا اهمیتی نداره براشون جریمه و ...

نه اتفاقا من زیاد دیدم !!! ولی به نظرم آدم باید اینقدر بره تو اتوبان که دیگه اپیدمی بشه و دیگه کاری به موتوریها نداشته باشن .

bahar
19-08-1392, 05:36 بعد از ظهر

ممنون میشم اگه به سوالام جواب بدین.
1 من یکی 2 بار دیدم که تو جاده دارن با 2 سوار سرعت 90 رو میرن

2-از پلیس راه با موتور رد هم شدیم خودمون گیر ندادن(البته کلاه کاسکت و ... همه چی داشتیم

Saeed.Z
19-08-1392, 06:24 بعد از ظهر
تو آزادراه رو فکر می کنم گیر میدن.
ولی دو ترک تو جاده مخصوص زیاد رفتیم پلیس راه گیر نمیده.

VAHID
19-08-1392, 06:30 بعد از ظهر
من چند روز از کرج داشتم بر میگشتم از مخصوص نیومدم.از قدیم اومدم.
ماشینا با 100 تا میومدن من با 110 -120 از بغلشون رد میشدم.
یه ماشین پلیس هم بود اما حرکتی از خودش نشون نداد
با سی جی بیشتر از 2 ساعت بری میترکه

pedramshp
24-08-1392, 01:13 قبل از ظهر

من با موتور 125 رفتم شمال ولی با اتوبوس اگر با موتور می خوای بری شمال برو ازادی اتوبوس شمال میاد 30 تومان می گیره برای موتور میزاره اون زیر که توش ساک میذارن خودتم 10 تومن می گیره حالا به راحتی با 40 تومن رفتی شمال وسیله هم داری بری بگردی :25r30wi:

hamid_reza
02-12-1392, 12:45 قبل از ظهر
آقایون باید بگم من با موتور 200 طرح سی دی آی 1500 کیلومتر رفتم یعنی 750 رفت بقیه شم برگشت از اتوبان هم رفتم البته رفت وبرگشت وسط هفته بود و اتوبان خلوت . هر مسیر 12 ساعت طول کشید . و من فقط در آخر احساس گردن درد کردم . توی سرعت ثابت 70 تا 100 کیلومتر نه سیلندر داغ میشه و نه موتور به فشار میوفته تازه موتور من آخراش داش بیشتر جون می گرفت . هر مسیر 3 باک بنزین زدم و فقط برای غذا خوردن ودستشویی نیگر داشتم . به لطف خدا مشکلی هم پیش نیومد

پشیمان
02-12-1392, 02:23 قبل از ظهر
سلام به نظر من بهترین موتور برای مسافرت سی دی ای 125 هستش چون یدکش همه جا گیر میاد اگه با پالس تو جاده ساوه موندی یدکش رو میخوای از کجا گیر بیاری ولی در مسافرت با سی دی ای به چند نکته توجه کن 1 اصلا از رانندگی کردن باهاش لذت نمیبری2هر60کیلومتر باید 10 دقیقه استراحت بهش بدی وگرنه اهن ربا های دستگاه برقش خراب میشه3بالای 80 تا بری موتور میترکه کمربند تبی هم اگر خواستی باید ببندی برای راحتی بیشتر4 روی زینم باید یه چیز نرم بزاری

- - - Updated - - -
راستی ادم اگه بخواد بره یه استان دیگه غیر از اوتوبان راه دیگه فرعی نیست که اسفالت باشه مثلا قم تا تهران

flower
02-12-1392, 08:39 بعد از ظهر
با 250 سی سی مسافرت می ریم کلی خستگی داره چه برسه 125 و 200 سی سی اونم طرح هوندا کسی که مسافرت راه دور می ره فکر همه چیز را میکنه لوازم یدکی زاپاس که احتمال معیوب شدنش زیاده با خودش می بره با سرعت پایین تو جاده های ایران که کامیون ازت سبقت بگیره خطرناکه بادش موتور را منحرف می کنه چون موتور طرح هوندا هم سبکه هم تخت گاز نمی تونی بری اکثر جاده ها بخصوص ساوه هم خطرناکه هم جاده دوطرفه است وقتی پشت سرت کامیون می خواد ازت سبقت بگیره یه لحظه ماشین از مقابلش می یاد مجبوره میلی متری از بغلت رد بشه دیگه بستگی به خودت داره چطوری موتور را بتونی کنترل کنی نزدیک 10 سال تجربه موتور سواری دارم اصلا موتور سبک و حجم پایین توصیه نمی شه .

mohammadvaiper
02-12-1392, 09:21 بعد از ظهر
منم امروز به این نتیجه رسیدم مسافرت با موتور واقعا سخته هم امنیت کمه(مخصوصا تو ایران) هم خراب شدن موتور.(موتور بخاطر اندازه کوچیکش نمیشه وسایل زاپاس زیادی حمل کرد)

امروز خیلی اتفاقی با هوندا 70 زدم بیرون با رفیقم که بریم جنگل که 50 کیلومتری راه بود وسطهای راه دیدم چرخ عقب پنچر شد از چند نفر پرسیدیم تا تونستیم یک پنچری گیر بیاریم یکم که رفتم دیدم موتور داره صدا میده ایستادم یکم بررسی کردم دیدم قاب زنجیر درست بسته نشد یکم دیگه رفتم دیدم از خود موتور داره صدا ویز ویز پیوسته میده یک شمع زاپاس داشتم.عوض کردم موتور دیگه ریپ نمیزد ولی صداش خوب نشد.خلاصه با هزار تا صلوات رفتیم و برگشتیم

نکته مثبت پیشرو 70 این بود که کاربراتی بود و چیزی به اسم ecu نداره دردسر سنسور هم نداریم.بخاطر همین بعضی از عیب به راحتی بر طرف میشند ولی موتورهای پیشرفته ای که الان هست اگه یک چیزیش بشه شما تو جایی باشی که هیچ کس ازش سر درنیاره یا کسی نباشه میخواید چیکار کنید؟ ایران خودرو نیست که زنگ بزنید ماشین امداد بیاد
مسافرت با موتور خیلی دردسر داره ولی اگه خیلی علاقه دارید بهترین کار اینه که حداقل با 2 موتور برید و از موتور خودتون شناخت کافی داشته باشید...

معمار
02-12-1392, 09:58 بعد از ظهر
تا حالا تجربه سفرهای طولانی با موتور نداشتم
ولی کسی که میخاد حتی با ماشین هم بزنه بیرون
باید از قبلش ماشین و یه نگاه بندازه حتی اگه سرش نشه نشونه یه تعمیرکار میده
که نره تو راه بزارش

باید قبل از سفر خیالت از وسیله راحت باشه بعد بزنی بیرون

در مورد سفر با موتور خوب خطرش بیشتر هست ولی خدایش خطر سفر کردن با پراید بیشتر از موتوره
مخصوصا تو یه جاده که کامیون روش هم زیاده باشه
از این نظر میگم خطرناکه چون وقتی با موتوری میگی رو دو چرخ دارم راه میرم
هیچ سر پناهی ندارم به غیر از کلاه و لباس تنم
ولی با پراید میزنی به دل جاده 120 تا داری میری یهو ماشین جلویی میزنه سر ترمز و اون موقست که
ان لله ...

Arash-The-Rider
04-12-1392, 05:42 بعد از ظهر
هوندا خداییش به درد هیچ چی نمی خوره. جونش میاد تو حلقش تا سرعت بره. تازه اگه باد مخالف باشه و کمی سربالایی که "عملا" باید بزنی کنار. من هر چی موتور داشتم بالای 200 cc بوده و فقط یکسال تو خدمت یه 125 خریدم که سر یکسال نشد فروختمش. از بغل هرکی می رفتم می پرید تو جوب یا پیاده رو! انگار کیف قاپ یا زورگیرم!! تازه حتی رو 125 هم همیشه ژاکت و کلاه موتور سواری استفاده می کردم ولی لامصب خیلی جــواده! :retarded:

بعدشم اقایون! مسافرت فقط با کروزر... اونم از نوع اونجر!

hosin2a
16-07-1393, 07:20 قبل از ظهر
سلام.
من میخوام از دزفول بیام تهران با موتور .
میشه یه راهنمایی بکنید بگید از کدوم جاده ها بیام که موتور نگیرن ؟

محمدمحسن
16-07-1393, 11:04 قبل از ظهر
نظرمن اینه داداش میخوای با خیال راحت بیای تهران برو از یه ارگان زیارتی یه نامه طور زیارتی بگیر

هر جا گیر دادن نشون بده بگو برای زیارت نذر کردم دارم میام البته باید چندنفر باشید تا نامه بدن

مثل کاروان ۵ الی بیشتر نفره .

hosin2a
16-07-1393, 02:32 بعد از ظهر
نه . خودم تنهام.
یعنی انقدر بگیر بگیره ؟
راه نداره؟

farshid37
16-07-1393, 05:13 بعد از ظهر
از اتوبان و بزرگراه ممنوعه. بقیش با مدارک و کلاه مشکل نداره.

hosin2a
17-07-1393, 03:56 قبل از ظهر
اخه من تا حالا این مسیر را نرفتم . بار اولمه .حتی با ماشین:29:.
کمکم کنید :grouphug:

Reza-M
17-07-1393, 05:00 قبل از ظهر
هندا موتور خوبیه اما فقط برای استفاده در داخل شهر ـ برای بیرون شهر اصلآ بدرد نمیخوره نه جون گاز دادن داره نه واسه مسافت طولانی ساخته شده.
اما اینجا بحث مسافته که خیلی زیاده با هندا اصلآ نمیشه این مصافت رو طی کرد خیلی زیاده.

من خودم با پالس 180 دو ترک مسافت 440 کیلومتری از (لاهیجان تا استارا) 220 کیلومتر رفت و 220 کیلومتر برگشت رو طی کردم با اینکه پالس موتور فوق العاده نرم و مسافرتی هستش بازم تا 3 روز دیگه پام درد میکرد.
حالا شما میخوای با هندا 125 این همه راهو طی کنی خیلی سخته ـ بایت موتور گیری هم باید بگم که همه شهرها موتور گیری زیاده اونم تو ازاد راه و بزرگراه! اما روز جمعه معمولآ گیر نمیدن اصلآ پلیسی نیست که گیر بده ؛ خود منم جمعه از بزرگراه رفتم و هیچ خیری نبود راحت رفتم و اومدم.

به هر حال بازم نظر خودتونه ؛ البته به نظر من اگه پالس 220 داشتین خیلی خوب میشد امکانش بود اما هندا خیلی سخته.
موفق باشید

hosin2a
18-07-1393, 08:05 قبل از ظهر
از اتوبان و بزرگراه ممنوعه. بقیش با مدارک و کلاه مشکل نداره.

میشه بگید بقیش چیه ؟
میشه بگید که مثلا از اندیمشک به خرم آباد از جاده قدیم و از خرم آباد به .....تا تهران

اخه من تا حالا این مسیر را نرفتم . بار اولمه .حتی با ماشین
موتورم پالس 220 است.

amirhosein021
14-09-1393, 12:33 بعد از ظهر
نترس بابا از جاده قدیم بیا مدارکنم کامل باشه طوری نمیشه. تو هر کاری باید تجربه پیدا کنی اینم یه تجربس دیگه

ahmadra.2520
03-02-1395, 03:03 قبل از ظهر
ببخشید موتور های کراس یا اندورو مثل روان یا فلات و ... برای مسافرت های مسافت بالا تو جاده چطورن؟ عملکردشون خوبه یا اصلا توصیه نمیشه؟

kaveh_am
03-02-1395, 11:45 قبل از ظهر
این موتور ها کراس و تریل نیستن موتور دو منظوره حساب میشن و برای مسافت بالا و مسافرت هم هستند...
تو جاده کفی که زیاد جالب نیست..چون سرعتش پایینه..استایل نشستن رو موتور سیخ هست و شکافتن باد سخته...
ولی برای مسیرای کوهی خوبه... جاده چالوسی جای...فقط چون لاستیک آج داره یکم سر پیچا بیشتر لیز میخوره(احتیاط کنی مشکل نداره)...

yaser688
18-10-1395, 12:00 قبل از ظهر

شدنش که میشه. من با بهران 125 از تهران تا مشهد و یک بار هم از تهران تا اهواز رفتم ولی واقعا سخته.
با پالس 220 هم چندجا رفتم
زیاد نمیرسم بشینم پای کامپیوتر. اگه دوست داشتی از طریق تلگرام در خدمتم
[Only registered and activated users can see links]