PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افزایش تاپ اسپید آپاچی 160

mosim2m
25-02-1390, 09:47 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]
1) آیا این کار ممکنه ؟
2) بر فرض اینکه ممکن باشه واسه موتور چه ضررایی داره ؟
من احساس می کنم چون تو ایران مونتاژ شده کاری کردن که 119 بیشتر نره ( تو جاده صاف و بدون باد ) . دور موتورم رو 9 میمونه .

Kenji
25-02-1390, 10:16 بعد از ظهر
مطئنن شتاب موتورتون گرفته می شه

نکنید این کارارو.

soroush adventure
26-02-1390, 08:26 قبل از ظهر
بله سرعت به 145 میرسه و همونطور که کنجی هم گفت به جاش یه مقدار شتاب افت میکنه

mosim2m
26-02-1390, 09:15 بعد از ظهر
من این سرعتا راضیم نمیکنه . باید به فکر یه موتور دیگه باشم . دوس ندارم وقتی با 120 تا سرعت ناقابل (که یه cg هم میتونه بره ) دور موتور بره رو 12 و صدای .... بده

reza KTM
26-02-1390, 09:21 بعد از ظهر
من این سرعتا راضیم نمیکنه . باید به فکر یه موتور دیگه باشم . دوس ندارم وقتی با 120 تا سرعت ناقابل (که یه cg هم میتونه بره ) دور موتور بره رو 12 و صدای .... بده

باید یه جوری کنار بیای نمیشه از یه موتور معمولی بیشتر از این توقع داشت:mad_majidonline:

mosim2m
27-02-1390, 10:17 بعد از ظهر
داش همچین معمولیم نیستا ! همه چیش عالیه فقط یکم تو دو ترک ضعیف میشه . اندهزه 15 تا اسب قدرت داره بابا

porya6662002
04-05-1390, 12:31 بعد از ظهر
من شتاب رو به سرعت ترجیح میدم.
موتور باس دتده خور داشته باشه.

.:ALIREZA NADERI:.
15-10-1390, 08:23 بعد از ظهر
به نظر من ازمایش های خودتون رو سر سی جی و این حور چیزا انجام بدین و اگر کار کرد سر همیچین موتورایی نظیر اپاچی و... انجام بدین حیفه بخدا در ضمن من میتونم مثلا سر موتورم ترمز دیسکی عقب بزارم اما چون کارخونه ای نیست و فابریک نیست اطمینانی ندارم و این کار رو نمیکنم ! اگه یه دفعه قفل کنه اگر داغ بکنه و....! اینا مثال بودن.
تیونیگ رو باید با تجربه روی موتور های بیخود بدست بیارید و بعد از اون چند تا موتور باحال تست کنید بعد که استادی شدید برای خودتون میتونید یه مغازه باز کنید و از در امدش هم استفاده کنید .!

FoOtStEp
05-12-1390, 08:55 قبل از ظهر
1) آیا این کار ممکنه ؟
من احساس می کنم چون تو ایران مونتاژ شده کاری کردن که 119 بیشتر نره ( تو جاده صاف و بدون باد ) . دور موتورم رو 9 میمونه .

سلام رفقا

من روی آپاچی 180rtrبعد از هزار و یک جور کلنجار رفتن با خودم و اونایی که تجربش رو داشتن انجام دادم...
1-تاپ اسپید معمولی (فابریکیش) آپاچی 180 124کیلومتر...
2-خورشیدی عقب 46تایی و خورشیدی جلوش هم 14 تایی (فابریکیش)...
3- تاپ اسپید دنده 1 و2 و3 با دور موتور 9هزار 90 الی 95 کیلومتر توی جاده کفی... (فابریکیش)
خورشیدی عقب و 38تایی کردم (هندایی) و خورشیدی جلو رو میخواستم 17تایی کنم اما جواب نداد(جاش نمیشد)... ولی 16تایی روش جواب داد... سوزن و پیچ سوزن ژیگلور رو هم گشاد تر انداختم... تمام این کارارو بدون اینکه قطعه ای رو بدم تراشکاری یا از حالت فابریکش خارج کنم انجام دادم...
دور موتورم زیاد شد /شتاب موتورم تقریبا" 2برابر شد به قل رفیقم میگفت (شده مثل موتور دزدا) ینی با دنده 1 دور موتور 9هزار 45 تا 50 کیلومتر و با دنده 2 با دور موتور 9هزارتا 85 کیلومتر و دنده 3 با دور موتور 9هزارتا 114 کیلومتر و توی کفی پر کردم ولی....

اینجاش مهم که دنده 4 و پنجم دیگه قدرت نداره ... یعنی میدم چهار تا 124 بیشتر نمییییییییییییییییییییییی یییییییییییییره... هر کی هم که میگه میره توی کفی تا حالا نرفته درووووووووووووووووووووووو ووغ میگه .... تازه این جاش جالب که بگم دنده پنجمم دیگه استفاده نمیکنم (میخوام فابریک بمونه!!!)چون دور موتورم میاد پایین و توی 24ساعت 1کیلومتر میره روش!!!
خلا صه رفقای خوبم خرج اضافی نکنین ... اگه هم سرعت بالای 125 کیلومتر میخاین برین موتورای دو سیلندر بخرید ...
یا علی مدد

kourosh_bandit2
05-12-1390, 03:39 بعد از ظهر
1) آیا این کار ممکنه ؟
بازم ماله تو رو 9 میمونه ماله من از 8 بالاتر نمیره با همون حالتم تو کفی 113 یا 114 تا بیشتر نرفت. انگار نمیدونم سوخت نمیرسه یا موتور برق کافی تولید نمیکنه که موتور دور بیشتری بگیره

mra680
05-12-1390, 04:22 بعد از ظهر
دوستان شما همه تغیراتو انجام میدین اونم مکانیکی
خوب تاحالا فک نکردین اون سوپاپ هوا که باز میشه یه زمانی داره و همچنین هوا و سوخت که توی اون فرصت کم باید وارد بشه به موتور . . .
ترازیستور های فابریک برق شمع ها رو توی دور موتور 9500 به بعد قطع میکنه پس زور زدن بیجا ممنوع . . .
دهانه ورودی به سیلندر موتور باید گشاد بشه . . .
کاربراتور باید تعویض بشه . . .(حداقل بهینه بشه اگه تعویض نشد)
دهانه ورودی هوا به فیلتر باید گشاد بشه . . .
تایم سوپاپ ها باید عوض بشه . . .
خروج دود رو باید ازاد تر کنید(نمیخواد اگزوز حرفه ای بخرین یه اگزوز دست دوم از موتور خودتون تهیه کرده و داخلش رو خالی کنید یه سر اگزوز ماشین به تهش جوش بدین)
همه اینا آخرش موتور شما رو به نهایت 140 کیلومتر میرسونه
ولی چی میشه . . .(تصادف میکنید)مثل من
چون اصلا به فکر ترمز موتور نیستین که تقویتش کنید
سالار خودم که عکس روی اواتارم هست رو من به نعایت تقویت رسوندم(ولی 3 ماه بیشتر جواب نداد)چرا؟
چون ظرفیت نداره این موتور ها . . .
به فکر موتور های دیگه باشید . . .
موفق باشین

کوروش
07-12-1390, 06:02 بعد از ظهر
یه نکته رو بگم : دوستان این کار ها نسبی سرعت و شتاب رو بالا میبره و انتظار معجزه نداشته باشید :3:

sadegh75
15-04-1391, 04:27 بعد از ظهر
سلام دوستان
من یک پیشنهادی براتون دارم من یک پالس 135 دارم که وقتی گاز میدادی 100 تا به زور می رفت من دری هواکشش رو برداشتم حالا 130 تا میره باور نکردنیه صداش زیاد تر شده واگه بد دنده بدی موتور زیر پات در میره
برای این کار زین موتورتون رو باز کنید و یک در پوش لاستیکی روی هواکش هست اونو بردارید ببینید چی میشه من دوستم پولسار 220 داست 110 تا به زور می رفت درپوش هواکش رو برداشت حالا 150 تا میره

sadegh75
16-04-1391, 11:19 قبل از ظهر
دوستان شما همه تغیراتو انجام میدین اونم مکانیکی
خوب تاحالا فک نکردین اون سوپاپ هوا که باز میشه یه زمانی داره و همچنین هوا و سوخت که توی اون فرصت کم باید وارد بشه به موتور . . .
ترازیستور های فابریک برق شمع ها رو توی دور موتور 9500 به بعد قطع میکنه پس زور زدن بیجا ممنوع . . .
دهانه ورودی به سیلندر موتور باید گشاد بشه . . .
کاربراتور باید تعویض بشه . . .(حداقل بهینه بشه اگه تعویض نشد)
دهانه ورودی هوا به فیلتر باید گشاد بشه . . .
تایم سوپاپ ها باید عوض بشه . . .
خروج دود رو باید ازاد تر کنید(نمیخواد اگزوز حرفه ای بخرین یه اگزوز دست دوم از موتور خودتون تهیه کرده و داخلش رو خالی کنید یه سر اگزوز ماشین به تهش جوش بدین)
همه اینا آخرش موتور شما رو به نهایت 140 کیلومتر میرسونه
ولی چی میشه . . .(تصادف میکنید)مثل من
چون اصلا به فکر ترمز موتور نیستین که تقویتش کنید
سالار خودم که عکس روی اواتارم هست رو من به نعایت تقویت رسوندم(ولی 3 ماه بیشتر جواب نداد)چرا؟
چون ظرفیت نداره این موتور ها . . .
به فکر موتور های دیگه باشید . . .
موفق باشین

سلام شما چه موتوری رو میگید که تو دور موتور 9500 برق شمع ها رو قطع می کنه؟
چجوری میشه تایم سوپاپ هارو عوض کرد ؟

kourosh_bandit2
17-04-1391, 08:43 قبل از ظهر
اقا موتور من که رو دور 8 میموند به زور همون 90 تارو هم میرفت الان راحت دور موتور رو اخر میکشه سرعتم 140 باش زدم تو اوتوبان چمران اما بالاخره بهش فشار میاد 180 حجمش . شتابمم اون اوایل 5.8 بود الان شده 4.2 ثانیه. فقط بنزین سوپر تند تند روغنو باید عوض کرد و خوب گازش داد گاز خورش خوب میشه من نه تاحال دیافراگم عوض کردم نه فیلتر هوا نه خورشیدی نه هیچ چیز دیگه فقط موتور باید یکمی بهش فشار بیاد اون فشار با روغن خوب جبرانش کنید یعنی روغنو روی 1000 تا عوض کنید خیالتون راحت دیگه مرگ نداره./ اما فکر کنم به مناسب اینکه حجمش 180 میخواید 180 تا هم بره؟ بسشه به خدا این کارای تغییر خورشیدی و اینارم نکنید اگه خوب بود خود کار خانه انجام میداد کار خانه که بدش نمیاد ی موتور 180 بده بیرون که 180 تا هم مثلا بره که همه با حجم پایین به اون سرعت دست پیدا کنن و بیان بخرن اون موتور.

assassins09151200
22-04-1391, 11:45 بعد از ظهر
دوست عزیز دست از سال 85 نیرو انتظامی گیر داد به اپاچی چون دزدی زیاد میشد باحاش کارخونه هم از اون سال اگزوزو طوری طراحی کرده که از 120 بیشتر نره ینی چیزی تو اگزوزش کار گزاشته

kourosh_bandit2
25-04-1391, 10:17 بعد از ظهر
دوست عزیز دست از سال 85 نیرو انتظامی گیر داد به اپاچی چون دزدی زیاد میشد باحاش کارخونه هم از اون سال اگزوزو طوری طراحی کرده که از 120 بیشتر نره ینی چیزی تو اگزوزش کار گزاشته

این قضیه مال پالس دوست گلم. که تمامی دارندگان پالس مخصوصا توی تهران باید از کلانتری محلشون مجوز تردد میگرفتن چون پالس های انجین نقره ای اگزوز استیلا اونا سری اول بودن و خیلی هم راه میرفتن دزدی هم زیاد شد باهاشون. اپاچی نبوده دوست گلم.
توی اگزوز نه نمیشه چیزی گذاشت چون اپاچی هایی هم که اگزوزشون تعویض شده تغییری توی سرعت نهایی نداشتن

Mojtaba180
26-04-1391, 03:50 بعد از ظهر
سلام خدمت همه دوستان.با احترام کامل به نظر همه ی دوستان عزیز میخواستم تجربیات خودم رو در اختیارتون قرار بدم .من آیاچی 180 دارم.دست 2خریدم 2100تا کارکرد . اصلا اطلاع ندارم چطوری آ بندی شده فقط میدونم اذیت نشده.اصولا روغن موتور رو زود به زود تعویض میکنم و یعنی 1000تا1500.و هر 3باک 1بار هم بنزین سویر میزنم.با این تفاسیر میرم سر اصل مطلب.
من بعد از خرید موتور و آچارکشی در یک سفر و در راه برگشت از فیروزکوه 135تا روی دور10ثبت کردم .در حال حاضر با تغییر خورشیدی جلو از14به16موتور تغییر محسوسی کرده به طوری که در دنده3 ابتدای خط قرمز 90تا و دنده4در دور 10 تا115تا سرعت گرفتم و وقتی تعویض به5 رو انجام دور روی 7قرار گرفت و از اونجا به بعد سرعت گیری احتیاج به صبر داره ولی متوقف نمیشه یا کم نمیاره.
میخواستم کاتالیزور رو هم در بیارم که دنده5بهتر بشه اما نظر برخی دوستان حاکی بر شاتون زدن منو ترسونده.

صفا
19-05-1391, 07:18 بعد از ظهر
شما زدی موتورو آباد کردی، یا باید خورشیدی عقب رو عوض کرد یا جلو، با کاری که شما کردی میشه گفت خورشیدی عقب رو 30تایی انداختی خوب معلومه قدرتش رو دنده 4 و 5 گرفته میشه، خورشیدی حلوشو عوض کن همون 14 تایی خودشو بنداز بهتر میشه، من رو اونجر ایین کارو کردم 145 تو کفی بدون باد پر کردم تازه اونجر که جنازه محسوب میشه پای آپاچی

فیتک
26-05-1391, 01:33 قبل از ظهر
با احترام

یک دستگاه ریما 160 دارم ( ثامن سیکلت ) از صفر دست خودم بوده و اصولی آب بندی شده .
در نهایت پاره شدن و دور موتور روی رد لاین بیشترین سرعتی که رفتم 95 تا 100 کیلومتر بوده .

1- موتور خوب گاز میخوره اما راه نمیره ( گاها در دنده 5 با توجه به صدای موتور ناخودآگاه دست به کلاج میبری تا دنده بعدی را تعویض کنی ( اما دنده ای نمانده !! ) یعنی موتور طلب میکنه که دنده 6 هم بپذیره .
2- تعداد دنده : 5 تا خطی ( پایین )
3- شتاب اولیه بسیار راضی کننده است ( بطوری که در کورس دنده 1 و 2 و 3 جلو می افته اما 3 به 4 و 4 به 5 سوسک میشه )
بنظر خودم گیربوکس بکار رفته برای این موتور مناسب حجم 160 سی سی نیست و ضعیفه .

دوستان راهنمایی کنن چه باید کرد که کمی سرعت موتور افزایش پیدا کنده چون اصلا خوش ندارم در دنده 5 برای 100 تا سرعت ناله موتور را بشنوم ( از گاز دادن مدوام در حالت رد لاین بیزارم )

متشکر

Alireza.BMW
27-10-1392, 08:28 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان.آپاچی موتور هندیه و سوسوله اگه بخاین زیاد روش فشار بیارین اونم از لاهاز مالی روتون فشار میاره من فقط وقتی خریدمش دنده زنجیر جلوییشو 13بود 14تایی انداختم که سرعت دنده هامو 5 تا اضافه کرد نه تاپ اسپیدو فقطم به خاطر این این کارو کردم که موتورم دور موتورش بیاد پایین و اصطلاک کم شه بیش از 14هم رو 160 نندازین که به مرور زمان حالتونو میگیره...وقتی موتورشم باز بشه مثل اول نمیشه که نمیشه.اگه یه مقدار تاپ بالاتر میخواین گاردای رو باک رو باز کنید. من با آپاچی 160 مدل 91 خودم که در حد بود یک با فقط تاپ زدم اونم شد 136 دیگه هم این کارو نکردم. این موتورا مال عشقو حاله نه تاپ زدن.میخای تاپ بزنی برو یه سی جی تقویت کن بالای 140میره من خودم یکی دارم

farshad 54
27-10-1392, 09:48 بعد از ظهر
یه نکته آپاچی 160 مدل 91 نداریم

موفق باشید

اروین
27-10-1392, 09:51 بعد از ظهر
یه نکته آپاچی 160 مدل 91 نداریم

موفق باشید

K.I.A
27-10-1392, 09:53 بعد از ظهر
اپاچی 160 92 هم داریم.
با تعویض خورشیدی و کاربرات میتونید قدرت خوبی از 160 سی سی بگیرید

farshad 54
27-10-1392, 09:55 بعد از ظهر
آگهی رو ولش آپاچی 160 آخرین مدلش 89 ترمز عقب دیسکیه بعد دیگه نیومد تو بازار تا امسال که طرح جدیداش 160 سی سی هم زدن ترمز عقب کاسه ای

K.I.A
27-10-1392, 10:05 بعد از ظهر
من دوستم 160 91 داره!
کاربرات سوزوکی دهنه 31 بسیار مناسب هست برای 160

farshad 54
27-10-1392, 10:08 بعد از ظهر
والا ما یه دونه واسه دوستمون میخواستیم بخریم کل گمرک و 17 شهریور رو گشتیم گفتن 89 به بعد نداره مام پیدا نکردیم آخرش یه 89 نارنجی خریدیم واسش

Alireza.BMW
28-10-1392, 12:23 قبل از ظهر
میخواین از کارت موتورم عکس بگیرم براتون بذارم؟ تو مشهد 160 طرح قدیم تا مدل 91موجوده اما بسیار کم.این موتورم برج 7 سال 91 خریده شده بوده و برج 5 امسالم بنده گرفتم. آقای اروین مگه از سی جی های تقویتی چیزی نشنیدید؟ یک کلیپم تو مشهد گرفتن و تو سایت آپارات موجوده که با یه مگلی زرد کورس میزاره تو پیست مشهد.که تاپ اسپید اونو میگن 147 بوده

کوروش
28-10-1392, 02:02 قبل از ظهر
میخواین از کارت موتورم عکس بگیرم براتون بذارم؟ تو مشهد 160 طرح قدیم تا مدل 91موجوده اما بسیار کم.این موتورم برج 7 سال 91 خریده شده بوده و برج 5 امسالم بنده گرفتم. آقای اروین مگه از سی جی های تقویتی چیزی نشنیدید؟ یک کلیپم تو مشهد گرفتن و تو سایت آپارات موجوده که با یه مگلی زرد کورس میزاره تو پیست مشهد.که تاپ اسپید اونو میگن 147 بوده
اپاچی های 160 جدید یه جورایی ادیت شده هستن یعنی تفاوت های با نسل اول خودشون دارن مثلا یه موردش ترمز دیسکی و یا absو چیز های دیگست
راجع به اون 125 هم اون تیون شده و شتابش خوبه ولی دیگه 147 تا نیست 110 تا میره نهایتش

Alireza.BMW
28-10-1392, 09:36 قبل از ظهر
اپاچی های 160 جدید یه جورایی ادیت شده هستن یعنی تفاوت های با نسل اول خودشون دارن مثلا یه موردش ترمز دیسکی و یا absو چیز های دیگست
راجع به اون 125 هم اون تیون شده و شتابش خوبه ولی دیگه 147 تا نیست 110 تا میره نهایتش

دوست عزیز من همینطور که گفتم خودم یکی 125 تقویت شده دارم و اتفاقا هم مارک اون یکی تو پیسته.تمام کارایی هم که کردم تو تاپیک خودش نوشتم میتونید ببینید.من تو 100متری مشهد از یه 405 که داشت 140 میرفت رد شدم:2gwb921:.پس قطعا بالای 140 میره شک نکن چون استانداردش 100الی108تاپ اصلیشه. اینم بگم که هیچی آپاچی طرح قدیم نمیشه اگه شما هم طرح قدیم داشته باشین هم جدید میفهمید چه تفاوتهایی دارن+تاپ اسپید به مراتب پایینتر...وگرنه دست 2 در حدش اینقذ تو بازار نریخته بود با کارکرذهای 200الی زیر 3000:s (9):

- - - Updated - - -

در ضم دوستان خودتونو اذیت نکنید ترمزاشونم ABS نیست هرکی گفته الکی گفته که معمولا این نمایشگاه دارا میگن واسه بازار گرم کنی.هیچ فرقیم نداره فقط تنها تفاوتش ظاهریه+قطعات با کیفیت به مراتب پایینتر

flower
28-10-1392, 12:43 بعد از ظهر
بازم بحثهای بچه گانه راه افتاد با هوندا تقویتی 140 رفتم glx را قورت دادم یه عده ساده هم راحت باور می کنن تو اصفهان یکی به من گفت من هوندا تقویتی 150 cc پنج دنده 140 رفتم گفتم بیا تست کنیم با جی پی اس نشونش دادم 102 تا زوری رفت شما برای ثابت کردن یه gps گوشی می بندی رو کیلومتر و موقع حرکت فیلم می گیری تو اپارات اپ می کنی اون موقع من به شما ایمان می یارم غیر از این هیچ حرف چرندیات را قبول نمی کنم.

Alireza.BMW
28-10-1392, 03:33 بعد از ظهر
شرمنده بنده گوشیم از اونا نیست... شما هر وقت اومدی مشهد بنده و موتورم در خدمت شماست...اگه فک میکنید دروغ میگم خودتون تست کنید.شما راست میگی چون یه بار دروغ از کار در اومده باور ندارین.هرچندم تاپیک ذرباره چیز دیگست. اگه میخاید ایمان بیارید یه سری به آپارات بزنید و درگ احسان 125 و مگلی رو ببینید.تاپ اون موتورم 147...آپاچیمم میخواستم عین این تقویت کنم اما چون انجین پلمپ بود حیفم اومد.اگه آپاچی رو تقویت میکردم مثل این قول میدم 160الی170 تاپش میشد+شتاب وحشتناک

- - - Updated - - -

در ضمن GPS همیشه سرعتو درست نشون نمیده.

ماکیاولی
28-10-1392, 04:38 بعد از ظهر
حالا گیریم این سی جی لا مصب 150 تا رفت
با کدوم امنیت ؟ یه اتفاق کوچیک === به فنا رفتن
والا این هندیا همینطوری کونشون تمایل به در رفتن داره 170 تا باهاش بری انگار سوار ارابه مرگی

Alireza.BMW
28-10-1392, 05:02 بعد از ظهر
با سلام دوست عزیز...آره راس میگی هندا با اون سرعت واقعا رو حواست...آپاچی هم همینطور چون برای اون سرعت ساخته نشده من اینو واسه دوستانی گفتم که میگند چرت میگم... منم ابن سرعتو فقط تو صد متری و وقتی میبینم خلوته میرم وگرنه تا الان زیر خاک بودم.خیلی دوس دارم ببینم رو آپاچی چقد تاثیر داره سال دیگه احتمالا یه انجین باز شدشو میگیرم و میدم موتور سازم روش کار کنه ولی فک کنم نزدیک 500خرجش باشه.اگه این کارو بکنم با همون مگلی زرده و اون سی جیه که تو آپاراته و مشهده تو همونجا درگ میکنم و تو آپارات آپ میکنم.اگه اشتباه نکنمم اون سی جیه که با مگلیه درگ کرده هم بگیره. چون دوستان میدونند بهترین حسن آپاچی شتاب فوقولادشه:121fs725372:

flower
28-10-1392, 10:39 بعد از ظهر
اون درگ تو مسافت کوتاه بوده تاپ با هم نزدن تو مسافت طولانی ..شما همون gps تو ماشین تست کن بعد روی موتور تست کن همه چیز می یاد دستت اخرش بحث کردن با شما فایده نداره حرف خودتون را می زنین .

Alireza.BMW
28-10-1392, 10:59 بعد از ظهر
بنده که گفتم باور ندارید اومدید مشهد تست میکنیم.اگه هم اینجا کسی از بچه های مشهد بودو قبولش دارین بگید بیاد.جلو ایشون تست کنیم.واسه اینجور چیزا که ازششو نداره والا من که نمیام دروغ بگم.حالا شما قبول ندارید.خودتون میدونید.منم والا چیزی برا گفتن ندارم.اگه هم به تاپیک تیونینگ هندا سر بزنید میفهمید که میره.یا علی

K.I.A
28-10-1392, 11:54 بعد از ظهر
سی جی 125 7 تا 9 اسب بخار هست و نوع سی دی ای 1 اسب بیشتر /و گشتاور نهایت 12 نیوتون
مگللی 27 اسب بخار و گشتاور24 نیتون
این سی جی اگه نیترو و توربو هم ببنده نمیتونه برسه/
با تقویت انجین سی جی نهایت 20 تا 50 در صد قوی بشه اما نه به این شدت که میگید!
ترمزای کاسه ای که تو سرعت 40 تا هم نمیتونه موتورو نگه داره و یا کمک فنر های دوچرخه گونه و تقسیم وزن نامناسب و نداشتن استیل و هندلینگ
و لاستیکای فوق پیشرفته ایران یاسا!!!!!!!!! با این وضعیت این موتور اصلا ارزش حرف زدن نداره چه برسه به اینکه بخواید وقت و هزینه براش بکنید

farzin
29-10-1392, 12:12 قبل از ظهر
این کلمه تقویت یه جوری گفته میشه انگار گیربکس و دسته شاتونو نیترو و توربو این بساط تیونینگ رو شما دستکاری میکنین ، غیر از اینه که تو ایران سیلندرو یه تراش میزنن ؟ با یه حرکت که این همه تغییر ایجاد نمیشه
اگه شما دوست عزیز mr.alireza.bmw مسئله تقویت رو برای ما روشن کنید که ببینیم بار علمی داره یا نه ، مطمنا هضمش برا ما امکانپذیر تر میشه
منتظرم:26:

Alireza.BMW
29-10-1392, 10:23 قبل از ظهر
سلام به دوستان...بله شما میتونید یه سر به تاپیک تیونینگ هندا بزنید اکثر چیزها رو اونجا هم من هم دوستان گفتن

- - - Updated - - -

سی جی 125 7 تا 9 اسب بخار هست و نوع سی دی ای 1 اسب بیشتر /و گشتاور نهایت 12 نیوتون
مگللی 27 اسب بخار و گشتاور24 نیتون
این سی جی اگه نیترو و توربو هم ببنده نمیتونه برسه/
با تقویت انجین سی جی نهایت 20 تا 50 در صد قوی بشه اما نه به این شدت که میگید!
ترمزای کاسه ای که تو سرعت 40 تا هم نمیتونه موتورو نگه داره و یا کمک فنر های دوچرخه گونه و تقسیم وزن نامناسب و نداشتن استیل و هندلینگ
و لاستیکای فوق پیشرفته ایران یاسا!!!!!!!!! با این وضعیت این موتور اصلا ارزش حرف زدن نداره چه برسه به اینکه بخواید وقت و هزینه براش بکنید
درسته آقا کیا و تو اون سرعت ته موتور قشنگ بازی میکنه...اما بنده خرج کردم و به 140 هم رسیدم...در ضمن آقا کیا هندا فابریک تاپ نهاییش نهایتا 110هست که با این 50% که شما میگید 30کیلومتر سرعت بیشتر دور از ذهن نیست.چون هندا خیلی از مگلی سبکتره اگه مگلیم سبکتر از این بود قطعا تاپ بیشتری داشت

farzin
29-10-1392, 02:04 بعد از ظهر
خدمت دوستان عرض کنم که با خواندن تاپیک تیونینگ هوندا متوجه این امر شدم که در ادامه صحبت MR.Alireza.Bmw باید بگم ایشون درست میفرمایند
اما نکته ای که گفته نمیشه و مهم هست که با گفتنش میبینید که دور از ذهن هم نیست ،اینه که : دوستمون میگه 125 تقویت شده سرعت 140 تا رو میره ، اما نکته اینجاس که با تغییراتی که ایجاد میکنن موتور دیگه 125 نیست ، چون یا انجین 150 زدن یا با تراش بیش از حد به حجم 150 رسوندنش ، تصورشو کنید یک موتور با حجم 150 از نوع cdi با وزن بسیار سبکتر از موتور ما دوستان آیا شتابش بیشتر از موتورای ما نمیتونه باشه ؟ قطعا در برخی موارد هم سرعت نهاییش هم بیشتر میشه ،( تغییرات عمده دیگه ای هم میدن ...) اما اینکه چطور با کیلومتر 120 تایی هوندا تشخیص میدن 140 -150 تا میرن بر من پوشیده هست ( از رو کیلومتر ماشینی توو اون سرعت خوندن یکم بیش از حد نشده ) شاید gps میزنن که کسی اشاره نکرد...
برای درک بهتر یگم که یک کلیپ دارم از درگ بین یه هوندا سیویک قدیمی ظاهر تمام پوکونده و داج وایپر وفتی هوندا اومد که به سختی میشد تشخیصش داد صدا همه چی از موتور میومد حتی آهنگری ... استارت رو زدن
هوندا در کمال ناباوری که گزارشگر رو هم به وجد آورده بود مث به بوگاتی که میرفت داج رو جا گذاشت ... ( تیونینگ یعنی این )
پس همچین کاری ممکن هست ولی خوب چون مهندسی نیست تبعاتش زیاده و انجین هی روی زمینه برا تعمییر ، و باید گفت این نوع تیونینگ کردن فقط برای درگ هست نه رانندگی در فواصل طولانی مدت
توجه داشته باشین این هوندا 125 نیست که 140 تا باهاش میرن این هوندا 150 هست با وزنی بسیار بسیار کم و گیر 5تایی و ... نکتش همینه....

Alireza.BMW
29-10-1392, 02:51 بعد از ظهر
بنده رینگو پیستون 200 انداختم فرزین جان+چیزایی که اونجا گفتم.البته شمع 2 پلتم یادم رف بگم و این نکته رو بگم با رینگو پیستون 150 محاله به این سرعت برسه باید حتما 200باشه+برق قوی...بنده وقتی موتورم 150 بود و همه چیش فابریک بود زیر 130 میرفت منم با این موتور زیاد راه نمیرم اکثرا تو پارکینگه .آپاچیمم همینطور...اکثرا با ماشین اینور اونور میرم...اگه هم خدا بخاد مبخام یه مگلی بگیرم اما قیمتای مشهد خیلی بالاست

farzin
29-10-1392, 06:28 بعد از ظهر
اگه شمع سوزنی بندازی فک کنم جواب بهتری بگیری ،
میگم دور موتور رو چنده وقتی ته گاز میرین ؟؟ یه نکته دیگه برقی که به شمع میرسونی چند ولته ؟ ( منظور برقی که از کویل صادر میشه چند ولت هست ) ؟

- - - Updated - - -

آپاچی رو هم دستکاری کردی ؟ !!!!

Alireza.BMW
29-10-1392, 08:43 بعد از ظهر
با سلامی دوباره...معمولا روی 9100الی 9200میره... با دنده زنجیر 17تایی وسط اما شرایطی بوده که یه کوچولو از9500رد کرده که فک کنم 9550میشه موتور بنده هم از ابن چراغ مستطیلاست که آخر دورش 10500هس...فرزین جان فعلا تو فکر قوطی برق cdهستم که حدود 50هست...در مورد برق دروغ چرا اونو نمیدونم...آپاچیم انجینش پلمپه دلم نمیاد ابن کارو کنم در ضم اگه مگلی بگیرم که احتمالش بالاست 100% میفروشمش ولی احتمالا سال دیگه یه انجین باز شدشو میگیرم که اگه بگیرم تو پیست مشهد هم با اون هندا هم مگلی درگ میکنم و تو آپارات میزارم تاپشم والا تا الا باش 136در بهترین حالت رفتم و فک کنم مال آپاچی تا 160 الی170 برسه و شتابی که پیدا میکنه همه رو متعجب میکنه...البته اگه رو آپاچی مثل هندا اینجور جواب بده.در ضم فرزین جان هر بحثی تو تاپیک خودش اگه سوالی از هندا داشتی تو تاپیک هندا مطرح کن.با تشکر

Alireza.BMW
02-11-1392, 10:17 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان...یه سوالی داشتم. من دیروز با آپاچی بالخره بعد از 5ماه گفتم ببینم حداکثر دور موتور تا چقد بالا میره که جالبه بگم بیشتر از 11250 بم اجازه نمیده بالاتر بره میخواستم بدونم مال دوستانم اینجوریه یا جهانرو کارایی کرده:fingersmiley::bann:

Magma
05-11-1392, 02:01 بعد از ظهر
این موتورها ای سی یو ندارند. بعید میدونم بشه دور موتورو رو عدد خاصی محدود کرد. 11250دور واسه یه موتور 160سی سی کم نیست.

Alireza.BMW
05-11-1392, 05:27 بعد از ظهر
با سلام میدونم دوست عزیز شما خودتون آپاچی رو تست کردید؟ چون تا 12 دور روش نوشته اما تا 11250بیشتر اجازه نمیده. اگه ای سی یو نداره پس ممکنه کار دیگه ای کرده باشن چون مال هندا تا آخرش میره

K.I.A
06-11-1392, 09:48 بعد از ظهر
این موتورها ای سی یو ندارند. بعید میدونم بشه دور موتورو رو عدد خاصی محدود کرد. 11250دور واسه یه موتور 160سی سی کم نیست.

دوست عزیز فقط موتورهای ای سی یو دار کات اف ندارن بلکه اون ربط به سی دی ای و نیمه ترانزیستور موتور داره.

Alireza.BMW
06-11-1392, 11:21 بعد از ظهر
سلام .آقا کیا م30 بابت راهنماییتون. من دیگه این موتورو فروختم.امروز یه آلمه روش فشار آوردمو دادم دست صاحب بعدیش

morteza4
08-11-1392, 12:45 بعد از ظهر
سلام من موتور پرواز200 gs دارم خودم سیستم برق رو تغیر دادم شتابش بیشترشد!حالا میخام کاربرات موتور با نمونه دیافراگمی روان 200 تعویض کنم به نظر شما توسرعت تاثیر داره یانه فعلا سرعت 100رو میره , دنده زنجیر جلوییش 14 تایی هست

morteza4
09-11-1392, 11:51 قبل از ظهر
کسی نیست جواب من رو بده ؟

Alireza.BMW
09-11-1392, 07:03 بعد از ظهر
با سلام. دوست عزیز این سوال رو باید تو تاپیک خودش مطرح کنی که جواب بگیری این تاپیک آپاچی هست...به نطر من فرقی نمیکنه چون اون موتور بیشتر از این ظرفیت نداره شما مصرفشو ببر بالا ببین چی میشه اما کلا سعی کن موتورو از حالت استاندارد عوض نکنی چون دردسر میشه برات واسه اینکه کارخونه برای اون موتور این سرعتو لازم دونسته که عمر انجین رو تضمین کنه اگه دستکاری شه خب مسلما اذیت میکنه.

shahriyar021
30-02-1393, 06:31 بعد از ظهر
سلام دوستان
من یک پیشنهادی براتون دارم من یک پالس 135 دارم که وقتی گاز میدادی 100 تا به زور می رفت من دری هواکشش رو برداشتم حالا 130 تا میره باور نکردنیه صداش زیاد تر شده واگه بد دنده بدی موتور زیر پات در میره
برای این کار زین موتورتون رو باز کنید و یک در پوش لاستیکی روی هواکش هست اونو بردارید ببینید چی میشه من دوستم پولسار 220 داست 110 تا به زور می رفت درپوش هواکش رو برداشت حالا 150 تا میره
سلام
برای همه موتورا میشه این کارو کرد؟

ghool
07-04-1394, 02:12 قبل از ظهر
اپاچی 160 رینگ (پیستون)خیلی ضعیفی داره و همچنین مشکل سوپاپ و سیت داره(به گفته کارو) اولا پیستون180بندازین دوما سرسیلندرشو بدین -کارو -ابندیش بکنه موتورتون از این رو به اونرو میشه
تو گمرک یه بنده خدا زده تقویت اپاچی 400تومن میگیره تقویت میکنه !!!فقط سرسیلندر موتورو میده کارو سیتش رو درست کنه و سوپاپ ابندی کنه همین ...

blackwhite
04-08-1394, 04:13 بعد از ظهر
سلام . دوستان آپاچی 160 رو میخوام خورسیدی عقب و جلو رو عوض کنم . لطفا راهنمایی کنید چنتایی بزارم و چه مارکی بخرم . چنتا از بهترین مارکها رو معرفی کنین . به من گفتن کویر خوبه و یکی دیگه اسمش رو یادم رفته نمیدونم چی قرمز بود . این مارک هم گفت خوبه . عقب رو میخوام 38 تایی بندازم و جلو رو 16 تایی

لطفا راهنمایی ...

blackwhite
05-08-1394, 06:39 بعد از ظهر
سلام . دوستان آپاچی 160 رو میخوام خورسیدی عقب و جلو رو عوض کنم . لطفا راهنمایی کنید چنتایی بزارم و چه مارکی بخرم . چنتا از بهترین مارکها رو معرفی کنین . به من گفتن کویر خوبه و یکی دیگه اسمش رو یادم رفته نمیدونم چی قرمز بود . این مارک هم گفت خوبه . عقب رو میخوام 38 تایی بندازم و جلو رو 16 تایی

لطفا راهنمایی ...

کسی نیست اینجا راهنمایی کنه ...

blackwhite
06-08-1394, 09:11 بعد از ظهر
یعنی کسی نیست راهنمایی کنه ...

Mohsen_14
06-08-1394, 11:08 بعد از ظهر
عقب و جلو رو با هم عوض نکن چون فکر کنم تو ساعتهای اولیه انجین به لقاء الله بره .
برای بیشتر شدن شتاب یا تعداد دندانه ی خورشیدی عقب رو بیشتر کن یا خورشیدی جلو رو کمتر . شاید مجبور به تعویض زنجیر هم شدی .
مارک خاصی هم نداره ، باید بگردی پیدا کنی ، بخصوص تو دست دومی ها ... حتما هم چک کن که تاب نداشته باشه چون زنجیرو پاره میکنه و خودت با موتور به لقاء الله میری :دی
اول یه شمع خوب بگیر که مسلم تاثیر داره ، بعد روغن خوب که مناسب فصل و مخصوص موتور باشه . بنزین هم سوپر بزن که واقعا تاثیر داره . یه تنظیم موتور و تمیز کردن صافی هوا ، بعد همه اینها اگه راضیت نکرد ، تعویض خورشیدی ...البته این کار ریسکش زیاده چون این انجین به اون صورت توانی نداره که بخواهی هی سر به سرش بذاری .شاید تعویض خورشیدی راضیت کرد ولی منتظر خطراتش از جمله شاتون زدن و ... هم باش !

Alireza.BMW
07-08-1394, 09:50 قبل از ظهر
فقط خورشیدی جلو رو بزرگ کنید اونم فقط 1 دندونه... بیشتر بشه گند میزنه به شتاب موتور... یک دندونه اضافه میکنن برای اینکه آپاچی توی دنده 5 آدم احساس میکنه یه دنده کم داره اینجوری میکنن که جبران شه دور موتور یه مقدار بیاد پایین که باعث فشار کمتر اصطلاک کمتر و مصرف سوخت کمتر توی سرعت های بالا بشه...در ضمن تاپ اسپید هیچ تغییری نمیکنه...
در ضمن به ازای هر یک دندونه بزرگتر 5 کیلومتر به سرعت دنده ها اضافه میشه

blackwhite
08-08-1394, 09:46 قبل از ظهر
عقب و جلو رو با هم عوض نکن چون فکر کنم تو ساعتهای اولیه انجین به لقاء الله بره .
برای بیشتر شدن شتاب یا تعداد دندانه ی خورشیدی عقب رو بیشتر کن یا خورشیدی جلو رو کمتر . شاید مجبور به تعویض زنجیر هم شدی .
مارک خاصی هم نداره ، باید بگردی پیدا کنی ، بخصوص تو دست دومی ها ... حتما هم چک کن که تاب نداشته باشه چون زنجیرو پاره میکنه و خودت با موتور به لقاء الله میری :دی
اول یه شمع خوب بگیر که مسلم تاثیر داره ، بعد روغن خوب که مناسب فصل و مخصوص موتور باشه . بنزین هم سوپر بزن که واقعا تاثیر داره . یه تنظیم موتور و تمیز کردن صافی هوا ، بعد همه اینها اگه راضیت نکرد ، تعویض خورشیدی ...البته این کار ریسکش زیاده چون این انجین به اون صورت توانی نداره که بخواهی هی سر به سرش بذاری .شاید تعویض خورشیدی راضیت کرد ولی منتظر خطراتش از جمله شاتون زدن و ... هم باش !

مرسی از راهنماییت ...

- - - Updated - - -

فقط خورشیدی جلو رو بزرگ کنید اونم فقط 1 دندونه... بیشتر بشه گند میزنه به شتاب موتور... یک دندونه اضافه میکنن برای اینکه آپاچی توی دنده 5 آدم احساس میکنه یه دنده کم داره اینجوری میکنن که جبران شه دور موتور یه مقدار بیاد پایین که باعث فشار کمتر اصطلاک کمتر و مصرف سوخت کمتر توی سرعت های بالا بشه...در ضمن تاپ اسپید هیچ تغییری نمیکنه...
در ضمن به ازای هر یک دندونه بزرگتر 5 کیلومتر به سرعت دنده ها اضافه میشه

مرسی داداش ...

blackwhite
22-03-1396, 11:38 بعد از ظهر
با سلام
آپاچي ١٦٠ نيو فيس ميخوام تقويتش كنم از نظر شتاب و سرعت . البته بيشتر از نظر تاپ اسپيد ميخوام تقويت بشه تا شتاب
كارهايي كه انجام دادم
اگزوز حرفه اي عوض كردم
زنجير طلايي دانه درشت عوض كردم
دنده زنجير جلو ١٣ تايي انداختم
صفحه كلاجشم عوض كردم . برا اين صفحه كلاچ تعميركار گفت ميخواي يدونه اضاف بندازم شتابش بيشتر بشه منم گفتم آره ولي نميدونم ديگه چيكارش كرد و اينكه فك كنم گفت كلاچو سفت كردم كه جلو موتور بلند نشه
لنتاشم تازه عوض كردم برا ترمزاش بهتر بشه و همچنين توپي عقب اون لاستيكه اونم عوض كردم
خب اين از اين تا به اينجا
حالا تو انجين و كاربرات چيكار كنم كه نهايت تقويت رو داشته باشم
ضمنا اگه تعويض روغن هم تاثيري داره بايد بگم ماهي يك بار روغنش رو عوض ميكنم . حدودا هر ٧٠٠ تا . به هزارتا تا حالا نرسيده تعويض روغنم

دوستان اهل فن توضيح بدن ممنون ...

s.mm
23-03-1396, 05:10 بعد از ظهر
با سلام
آپاچي ١٦٠ نيو فيس ميخوام تقويتش كنم از نظر شتاب و سرعت . البته بيشتر از نظر تاپ اسپيد ميخوام تقويت بشه تا شتاب
كارهايي كه انجام دادم
اگزوز حرفه اي عوض كردم
زنجير طلايي دانه درشت عوض كردم
دنده زنجير جلو ١٣ تايي انداختم
صفحه كلاجشم عوض كردم . برا اين صفحه كلاچ تعميركار گفت ميخواي يدونه اضاف بندازم شتابش بيشتر بشه منم گفتم آره ولي نميدونم ديگه چيكارش كرد و اينكه فك كنم گفت كلاچو سفت كردم كه جلو موتور بلند نشه
لنتاشم تازه عوض كردم برا ترمزاش بهتر بشه و همچنين توپي عقب اون لاستيكه اونم عوض كردم
خب اين از اين تا به اينجا
حالا تو انجين و كاربرات چيكار كنم كه نهايت تقويت رو داشته باشم
ضمنا اگه تعويض روغن هم تاثيري داره بايد بگم ماهي يك بار روغنش رو عوض ميكنم . حدودا هر ٧٠٠ تا . به هزارتا تا حالا نرسيده تعويض روغنم

دوستان اهل فن توضيح بدن ممنون ...

موتور چندتا کارکرده؟
تا اینجا که از اقداماتتون نتیجه خاصی نمی گیرید و بیشتر هزینه بیخود بوده