PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Honda X4

Adrenaline
17-05-1392, 12:02 بعد از ظهر
تو این پست می خوام موتوریو بهتون معرفی کنم که چون تو ایران فقط یکی ازش هست کسی ازش چیزی نمیدونه. ولی شما فکر کنید Honda CB 1300 که یه فوق ستاره ی وحشی هست رو بدید دست یه شرکت و بگید این غول رو با همون قدرتش مثل یه رییس جمهور(از نوع خوش تیپش:297:) در بیارید. و اونموقع میشه این:

مدل
(Honda X4 (X-Four

سال تولید
1998-2003

انجین
چهار سیلندر متقاطع...آب خنک.....

حجم دقیق موتور
1284

سایز سیلندر و Stroke
78 در 67.2

نسبت تراکم
9.6:1

جعبه دنده
5 دنده

استارت
دکمه ای. سویچ ایمبولایزر

بیشترین قدرت
100 اسب در 6500 دور

بیشترین گشتاور
[Only registered and activated users can see links]

انتقال قدرت
زنجیر

تعلیق جلو
43mm تلسکوپی

تعلیق عقب
Twin shocks, تنظیم برای preload

ترمز جلو
2 دیسک 310mm و کالیپر ترمز 4 پیستونه مارک Nissin

ترمزعقب

1 دیسک 276mm و کالیپر ترمز 1 پیستونه

تایر جلو
120/70-18

تایر عقب
190/60-17

ارتفاع زین
730 mm

وزن خشک
249 کیلو گرم

حجم باک

قیمت کنونی
15 لیتر

نسبت به مدل حدود 1200 پوند یا 1800 دلار بالاتر
از CB1300

هوندا X4 در سال 1998 به مناسبت 50 امین سالگرد تاسیس شرکت طراحی و تولید شد(این موضوع روی سویچ ایمبولایزردارموتور نقش بسته) و تولید محدود آن تا سال 2003 ادامه یافت. این موتور متفاوت و کلکسیونی که جواب کوبنده ای به Yamaha V-Max بود خیلی سریع معروف شد و هنوز هم کانون ها و گروه های هوادار آن در اروپا فعال هستند.از سال 2000 تا 2003 مدل (X4 LD ( Low Down تولید شد که فقط از لحاظ ظاهری تفاوت های کمی ازجمله انجین کاملا نقره ای رنگ و ارتفاع کوتاه تر دارد. انجین X4 دقیقا همان انجین قدرتمند 4 سیلندر آب خنک CB 1300 می باشد(بقیه ی بخش ها متفاوتند) که خبر از سرعت و شتاب این هیولا می دهد.ظاهر فوق العاده و متمایز این موتور با ارتفاع کم و رینگ های یک تکه ی فلزی باعث متفاوت شدن و محبوبیت آن شده است. اگزوزهای بسیار خاص آن دارای دهانه ی قطور و سایلنسر اختصاصی می باشند که باعث شده صدایی متفاوت از هر موتور 1300 دیگر داشته باشد . سرعت این موتور بر روی 180 کیلومتر قفل شده اما تعداد محدودی از آنها ( مثل موتور موجود در ایران ) به سفارش پلیس آمریکا تولید شده اند که محدود کننده ندارند و به راحتی به سرعت 240 نیز میرسند که با توجه به وزن موتور، کروزر بودن آن و ثبات فوق العاده آن بر روی مسیر بسیار قابل قبول می باشد. شاید این موتور بخاطر وزن نسبتا زیاد آن از CB1300 کند تر به نظر برسد اما در عوض در سرعت های بالا بسیار پایدار و قابل اعتماد است. در پست های بعدی عکس ها و تجربه ی شخصی خودم رو براتون می ذارم.

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

موتور من

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

چند سال پیش که شهریار(همسر خواهرم) می خواست موتوربخره این موتورو سفارش داد دوستش براش وارد کرد . توی منطقه ی ما موتورهای خاص زیاده و تا دلتون بخواد CB هست . اما ایشون تصمیم گرفتن این موتورو بیارن به چند دلیل. اول شاید بگید که CB از این موتور تیز تره که البته هست ولی من به شما می گم که با این موتور سرعت بیشتریو میتونید برید به چند دلیل. 1. این موتور ثبات بی نظیری روی جاده تو سرعتای بالا داره طوری که بارها شده(قسم بخورم ؟:))با سرعت بیش از 200 چه تک نفر چه دو ترک رو در رو از کنار 18 چرخ تو جاده ی تک باند رفت تک باند برگشت با خیال راحت رد شدیم و موتور حتی میلی متری لرزش نداشت(تا حالا با پراید از کنار ماشین سنگین رد شدید؟:icon_pf _37_:)مطمئن باشید CB تو این وضعیت اگر نکشتتون باعث میشه دیگه عقلتون اجازه نده این کارو تکرار کنید.2. سیستم ترمزای این موتور بخاطر هم خودشون و هم نوع موتور بسیار بهتر از CB هستن و با یک بار ترمز گرفتن می فهمید که میشه بهش تو هر سرعتی اعتماد کرد( با CB سوار حسابی تر از بقیه خدا حافظی کنید.اینو اهل فن میدونن) 3 اینکه با CB مسافت زیادی بیشتر از 180 یا 190 نمیتونید برید چون کشته میشد و خب بعد کشته شدن موتور سواری سخته یه کم:i'm ok:.تفاوت دیگه ی این موتور با CB زین عجیب و فوق العاده باحالشه که هم راحته هم راننده رو میگیره تو خودش و هم تسلط و دید عالی به ترک میده که باعث شده این موتور مورد توجه پلیس و نیروهای ویژه قرار بگیره( یکی از کسایی که موتورو می خواد از نیرو ویژه های کرجه).ظاهر موتور بسیار زیباست و جالبه از عقب شبیه Race هست از کنار شبیه هارلی و از جلو کروزره. در مورد صداشم بگم که سایلنسر عجیب اگزوزش باعث شده وقتی کنار یه سی جی 125 هست صداش شنیده نشه و وقتی از پشت سرتون میاد نمی فهمید چه مخلوقی داره نزدیک میشه بهتون.اگرم عشق صدا هستید که میتونید سایلنسرشو بردارید یا اگزوز عوض کنید . اما مهمترین چیز درباره ی این موتور مانور بی نظیرشه . یادمه یکی از دوستان می گفت برای جاهایی مثل بازار تهران هیچی CG نمیشه .اما در مورد این موتور بگم که حاضرم تو بازار شوش یا هر جا با هر سبک موتوری مسابقه بدم(فقط Bking فکر کنم بتونه تو دردسرم بندازه،نمیدونم والا:gigglesmile::gigglesmile::gigglesmile:). ر این موتور توی دنیا فقط 250 تا تولید شده که فقط 50 تاش سفارش پلیس آمریکا و بدون آف کن هست( مثل اینی که ما گرفتیم) و مطلقا هیچ X4 دیگه ای تو ایران نیست ، ضمانتش با من... در هر حال جای همه ی شما رو زینش خالی و اینو بدونید شاید فکر کنید ازش تعریف می کنم چون داریمش اما این نکته رو مد نظر قراربدید که داریمش چون تعریفیه و گرنه اونو نه تو لپ لپ بردیم نه تو طرح تابستانه ی همراه اول:25r30wi::25r30wi::25r30wi:می تونستیم با پولش خیلی چیزای دیگه بخریم .

Mohammad aghili
17-05-1392, 12:40 بعد از ظهر
جالب بود

مبارکت باشه داداش
چرخش واست بچرخه

Adrenaline
17-05-1392, 12:43 بعد از ظهر
جالب بود

مبارکت باشه داداش
چرخش واست بچرخه
فدات داداش. ناقابل. حیف که مجبورم بفروشمش

شایسته فر
17-05-1392, 12:50 بعد از ظهر
مدلش کروزه پس چرا جاپاییاش مثل استریت عقبه؟
قیمتش چه حدوداست؟

Adrenaline
17-05-1392, 12:55 بعد از ظهر
مدلش کروزه پس چرا جاپاییاش مثل استریت عقبه؟
قیمتش چه حدوداست؟
این بخاطر طراحی خاصش برا پلیس و نوع نشستن راننده و ترک هست. این موتور یه طرح کاملا اختصاصی و خاص هست که با همه ی بقیه ی کروزر ها فرق داره.
قیمت که تو ایران منطقی نداره اما با توجه به این که الان cb 98 با وضعیت موتور و مدارک مشابه تقریبا 60 هست تو تهران این باید حدود 70 بیارزه اما من چون میخوام زود فروش بره گذاشتم 55

شایسته فر
17-05-1392, 12:57 بعد از ظهر
الان این تاپیک فروشش هست؟

Adrenaline
17-05-1392, 01:02 بعد از ظهر
الان این تاپیک فروشش هست؟
نه عزیزم چون پرسیدی عرض کردم

شایسته فر
17-05-1392, 01:21 بعد از ظهر
موتور خشگلیه
از نظر انجینم که هیولاست
شما چند وقته موتورو دارین؟