PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل سویچ وروشن نشدن مگلی

aria70
17-05-1392, 10:33 قبل از ظهر
درود بر دوستان گرامی
موتورم مشکل برقی پیدا کرده استارت نمیخوره
یعنی یه نیمچه استارت میخوره بعد دیگه نمیخوره صفحه دیجیتالش خاموش میشه استارتو که ول میکنی صفحه روشن میشه
استارت هم خیلی ضعیف دو سه تا میزنه هل میدم روشن میشه اما با استارت روشن نمیشه نشون دادم گفته یک دست استارت کامل میخواد
کسی تاحالا با همچین مشکلی برخورد کرده؟ تشخیص دوستان با تجربه چیه؟ لطف کنید راهنمایی کنید مشکلم حل بشه
پیشاپیش سپاسگذار

!NAVID!
17-05-1392, 11:08 قبل از ظهر
وقتی سویچ رو باز میکنی صفحه خاموش میشه سویچ رو یکم به سمت چپ بچرخون (یکم) درست میشه
مال منم بعضی وقت ها اونجوری میشه

aria70
17-05-1392, 11:11 قبل از ظهر
نه دادا وقتی سویچو باز میکنم کامل روشن میشه وقتی استارتو میزنم این بلا سرش میاد

amir74
17-05-1392, 11:25 قبل از ظهر
مشکل از باطری موتورت هست بده شارژش کنن اگه خراب شده بود عوضش کن.به احتمال خیلی کم از باطریت نبود اتومات استارتتو چک کن.به غیر از اینا هیچی نمی تونه باشه

aria70
17-05-1392, 11:31 قبل از ظهر
باطریم سالمه چون وقتی استارتو باز میکنم چراغ جلو رو میشه روشن کرد
تعمیرکار میگه استارتت رد میکنه تو یک جایی نوشته بودن مشکل استارت (کافیه درب کلاج باز بشه خار حلالی سر میلنگ تعویض بشه )
این درسته؟

amir74
17-05-1392, 11:34 قبل از ظهر
شما به حرف من گوش کن باطریتو بده شارژ کنن درست میشه.باطری وقتی در خالی ترین حالت باشه بوق و نور می زنه.استارتتم سالمه به حرف تعمیرکار نکن.باطریتو باز کن بده شارژ کنن بد ببند و یا علی..

aria70
17-05-1392, 11:39 قبل از ظهر
میخوام استارتو دربیارم امتحان کنم ببینم مشکل داره یانه ؟ میتونین راهنماییم کنین چطوری امتحانش کنم؟

K.I.A
17-05-1392, 12:50 بعد از ظهر
میخوام استارتو دربیارم امتحان کنم ببینم مشکل داره یانه ؟ میتونین راهنماییم کنین چطوری امتحانش کنم؟ دوست عزیز قبل از هر چیز با شارزر که سر مثبت به سر رله که سمت چپ باک زیر کاور مشکی هست بدید و سر منفی شارزرو به بدنه و هم باطری شارز بشه هم برق مستقیم برای استارت زدن دارید...باطری مگللی زل اسید هست و فقط د شارز میشه و عمرش زیاده/ بعد از اون اگر نشد بسراغ رله برید که با یه رله دزدگیر 50 میتونید تست کنیدو بعد از اون به سراغ استارت برید که 2 تا پیچ 8 میخوره اونو باز کنید و استارتو از وسط با 2سو باز کنید ....داخل استارت معمولا در اثر شستشو زیاد جرم میگیره با سمباده و اسپری شستشو تمیز کنید و زغال استارتو چک کنید زیاد خورده نشده باشه وگرنه زغال رو تعویض کنید.

amir hossain
17-05-1392, 04:02 بعد از ظهر
سلام ببخشید که من وارد بحث شما میشم ولی فکر کنم بدونم برای چی این طوری میشه
شما ابتدا دو سر مثبت و منفی اوتومات استارتتون که سمت چپ موتور به شاسی وصل هست رو با یک وسیله ی فلزی به هم وصل کنید اگر استارت خورد مال اتومات هستش وگرنه...
میتونه دو تا عیب داشته باشه
1-از باطری تو باشه که میتونی با یک ماشین مثل پراید اونو باطری به باطری کنی و استارت بزنی که باید مراقب باشی به محض روشن شدن موتور باید اونا قطع کنی و همین طور ماشین هم روشن باشه و خاموشش نکنی.اگر موتور روشن شد باطری تو فرسوده شده ومیبایست باطری جدید بخری راستی قبل از اون فیوز هاشو هم عوض کن
2-درصورت روشن نشدن مشکل مال موتور استارت نیست چون من قبلا این مشکلو داشتم و اونم نست کردم دقیقا میدونم مال کجای موتور هستش که وقتی استارت میزنی استارت شما یه حالت این که باطری شارژ نداشته باشه رو میده و وقتی کلید استارت رو میزنی صدا از بلند به کم میره و کیلومتر خاموش میشه و دوباره روشن میشه و اگه دوباره استارت بزنی همون صدا رو میده که 100%مشکل از ساچمه های استارت هستش که همان طوری که به شما گفتن رد میکنه و اون زیر صفحه ی کلاج هست که اصلا کار شما نیست تعمیر کردن اون و باید حتما برید تعمیر گاه
سعی کنید اول باطری رو چک کنید که در بیشتر مواقع مشکل از باطری هستش و باطری اون رو به باطری ماشین وصل کنید اگر نشد سراق گزینه ی دوم برید

aria70
17-05-1392, 08:30 بعد از ظهر
ممنون از همه دوستان استارت موتورو باز كردم بردم باطريساز گفت كاملا سالمه اين تعميركار نامرد ميخواست مفتي ٣٠٠تومن خرج بزاره دستمون اين نامرد موتورهاي سنگين ميبينه برا بستن ي پيچ ٢٠٠ تون ازطرف ميگيره اصلا نگاه نكر ه به موتور درآوردم بردم تعميركار دوستم اونم حرف شما رو تاييد كرد گفت احتمال قوي باطريت خالي كرده يكم هم نياز تنظيم موتور داره
تنظيم موتور همون تنظيم كاربراته ؟ تنظيم كاربرات چجوريه كسي اطلاعي داره ممنون

K.I.A
17-05-1392, 08:32 بعد از ظهر
به انجینش دست نزن به هیچ وجه/کاربرات تنطیم میشه اونم اگر ریپ میزنه تو دور بالا انجام بده

amir74
19-05-1392, 05:52 بعد از ظهر
داداش من بهت گفتم حتما باید برین پیش تعمیرکار تا جیبتونو خالی کنه بهتون بگه تا گوش کنید.من به اندازه موهای پشت دستت با این موتورا سرکله زدم:crazy:

aria70
20-05-1392, 11:47 قبل از ظهر
نه استاد پولي ندادم بهش ي مسئله ديگه وقتي دسته گاز ميگيرم ول ميكنم دسته برنميگرده بايد با دستم برشگردونم اين از سيم گازه يا مشكل ديگه اي هست واقعيت دسته گاز كه همينجور ميمونه فكر ميكنم موتور خفه ميكنه انتهاي سيم گاز به يك پيچ وصله كه فكر كنم همون ماله گازه كه اون پيچ كه شله يعني وقتي پيچو ميخواي بچرخوني كل سيم باپيچ ميچرخه :wow:

!NAVID!
20-05-1392, 01:19 بعد از ظهر
سیم گاز رو روغن کاری بکن

amir hossain
20-05-1392, 06:59 بعد از ظهر
بجز روغن کاری سیم گاز قسمتی که سیم گاز در انتها داخل اون میره رو هم روغن کاری کن که برای این کار باید باک موتورت باز بشه و یک درب محافظ داره برش دار و داخل اون رو روغن بزن البته خیلی کم در اون حدی که فکر کنی نرم شده و در هنگام روغن زدن دسته گاز رو بتابان تا حسابی روغن به خورد آن برود
برای روغن کاری دسته گاز یک سرنگ که باهاش آمپول میزنی رو بردار وبا اون روغن رو داخل محفظه ای که سیم گاز هست بریز که کامل داخل محفظه بشه و بعدشم چند باری دسنه گاز رو بتابان

amir74
20-05-1392, 10:27 بعد از ظهر
دوستان جوابو دادن دیگه.
ولی حتما درستش کن از همه چی خطرناک تر همینه مگلی هم تیزه خیلی خطرناکه.
یکسری با ار اف 400 دسته گازش گیر می کرد نزدیک بود اتفاق بدی بیوفته واسه بنده:121fs725372:

aria70
21-05-1392, 10:18 قبل از ظهر
باتشکر و درود خدمت دوستان بخاطر راهنمایی ها عرضم به خدمت سیم گازو روغنکاری کردم مشکل حل شد اما مشکل روشن نشدن موتور با استارت همچنان مونده باطری رو شارژشم کردم متاسفانه باز رد میکنه دوستم گفته از ژیگلاتور کاربراته اگه از اونم نباشه باید موتورو باز کنم تا حالا چنین حالتی براتون پیش اومده دیگه والله اعصابمو خرد کرده:icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_:

amir74
21-05-1392, 11:17 قبل از ظهر
دیگه مشکلت داره عجیب میشه.از رد کردن منظورت چیه؟تیک تیک می کنه موقع استارت زدن؟

amir hossain
21-05-1392, 12:44 بعد از ظهر
من این مشکل چند بار برام پیش اومده این متن رو کامل بخون و انجام بده انشالا رفع بشه
شاید مشکل از ساچمه ی استارت موتور هستش که شکسته و یا خرد شده و یا میتونه مال باطری باشه((مطمئن هستی که باطریت سالم هستش چون بعضی وقتا باطری شارژشده ولی زود خالی میکنه و یا... به نظر من مال باطری هستش چون بیشتر مواقع مال باطری هستش حالا یه باطری نو یا باطری که روی موتور دیگه کار میده رو بنداز روی موتورت ببین روشن میشه یا نه و یا همون باطری به باطری رو انجام بده اگه روشن نشد مال ساچمه ی استارت تو هستش))ساچمه ی استارت زیر صفحه کلاج هستش و یکم باز کردنش سخته وکار هر کسی نیست
اگه تا حالا موتوری رو باز نکردی به هیچ وجه دست به درب صفحه ی کلاج نزن چون اگه خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد و یا قطعه ای رو اشتباه ببندی موتور کامل میاد پایین و کلی خرج داره اگه این کار ها رو بکنی انشالا درست میشه
آقا amir74 ([Only registered and activated users can see links]) منو ببخشید که در کار شما دخالت میکنم من فقط میخواهم مشکل آقا aria70 ([Only registered and activated users can see links]) برطرف بشه وگر نه اصلا منظوری ندارم...

aria70
21-05-1392, 01:23 بعد از ظهر
دادا دیگه خیلی خیلی کلافم کرد بردم دادم تعمیرکار باطری ماشین هم گرفتم همون جوره کل استارتو دراوردم دادم نگاه کردن گفت سالمه موتورو دادم بازش کردن تعمیرکار میگه سوپاپاشو باید داد تراشکار واقعا شانسم گل کرده:waiting::waiting::laie_14::laie_14::laie_ 14::sumo:

amir hossain
21-05-1392, 03:49 بعد از ظهر
دقیقا من میخواستم بگم اگه از باطری ماشین جواب نگرفتی یه سری به سوپاپ هات بزنی شاید مال اونا باشه آخه یک دفعه یادم افتاد من توی سرازیری شدید چند بار دنده دادم و از موتور صدای بلندی اومد ولی کار داد ولی کمی جلو تر از اون موتورم خاموش شد و دیگه روشن نشد ولی با این شرایت بازم استارت میخورد ولی صدای عجیبی میداد به همین خاطر بود که بردمش تعمیر گاه و بهم گفت که سوپاپها وانگشتی هاش خرد شده و به همین خاطر بود که تو پست قبلی بهت نگفتم بری سراغ سوپاپ ها حالا هزینه ی تعمیر سوپاپ ها برای تراشکاریت هر چی شد به منم بگو ببینم چقدر از تو گرفتن برای تعمیر اونها...
شانست هم گفته اگه سوپاپ هات بریده بود توی حرکت خیلی خیلی خرجت میرفت بالا..

aria70
21-05-1392, 05:07 بعد از ظهر
آخه من موندم چطور تو دنده روشن ميشه هيچ مشكل هم نداره اما با استارت نه بازم به سوپاپها مربوط ميشه

amir74
21-05-1392, 07:09 بعد از ظهر
من بشخصه تا حالا همچین مشکل فجیهی نداشتم پس حتما بالاسر تعمیرکار باش و خواستن سوپاپ بدن تراشکاری با خودت ببرن که سرت کلاه نره.

aria70
29-05-1392, 09:30 قبل از ظهر
باسلام دوباره خدمت دوستان آقا ما موتورو گرفتیم خداییش موتور شده ها با یک استارت روشن میشه فوق العاده نرم کار میکنه
فقط ی کم خرجش زیاد شد حدودا 400 تومن

K.I.A
29-05-1392, 05:17 بعد از ظهر
400 خرج چی شده؟

aria70
30-05-1392, 11:03 قبل از ظهر
سوپاپهاشو دادم تراشکاری 30 تا بوش زد بعضی از پیچهاش هرز شده بود شیلنگ مابین کاربرات و سیلندر پاره شده بود 60 تومن پولشو دادم 150 تومنی دادم تعمیرکار + روغن و اب رادیاتو مخلفات شد 400 تومن اما ارزششو داشت خیلی خیلی عالی شده
ی سوال کوچیک این چراغ نور پایین چجوری تنظیم میشه خیلی بالا میندازه

K.I.A
30-05-1392, 07:28 بعد از ظهر
ی سوال کوچیک این چراغ نور پایین چجوری تنظیم میشه خیلی بالا میندازه اینایی که گفتید نهایت 200 بشه خیلی ازتون گرفته کاره خاصی هم نکرده...اون کلگی باید باز بشه و فقط چراغ بمونه تا راه دست داشته باشید برای پیچ تنظیم

FARSHAD_TORNADO
19-05-1394, 12:53 قبل از ظهر
سلام دوستان. خسته نباشید. والا موتوره منم مثل این دوستمون مشکل بد روشن شدن با استارتو داره. کاربرات رله استارت میزونه. استارت راحت میزنه. یادمه موتور نوتر بود کلید موتور off بود استارت میزدم منظم موتور استارت میخورد یعنی به این صورت چیک چیک چیک چیک چیک. ولی الان استارت که میزنم انگار مابین استارت صدا چرخ دنده میاد و به این صورت استارت میخوره وقتی گوش میدم. چیک چیک چاخ چاخ چیچاخ چاخ چیک . امیدوارم متوجه شده باشید. درب کلاچم باز کردم همه چرخ دنده ها سالم بودن. موتورو وقتی هول میدم روشن میشه. موتورکه سرده با ساسات بدتر روشن میشه اما به محظ اینگه روشن میشه بعدش کمی بهتر روشن میشه. بعضی وقتها با تک استارت و کمی استارت روشن میشه اما بیشتر با استارت زیاد روشن میشه درواقع دقت کردم همون لحضه صدا چرخدنده دادنا انگار نیمه خلاص میشه. به نظر شما مشکل از کجاست. در ضمن موتور هنوز کلاچش بازه نبستمش تا بفهمم مشکل از کجاشه.