PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مباحث پیرامون لاستیک

صفحه ها : [1] 2 3

شفیع
25-02-1390, 02:49 بعد از ظهر
نمی دونم چرا در انجمنی مثل پرشین متور بحث و نظری در مورد لاستیک و یا از اون مهم تر در مورد فنر نمی شه.
این دو قسمت بر خلاف تصور خیلی ها که اعتقاد دارن ( انجین متور باید پر قدرت باشه)، اهمیت خیلی زیادی داره !
از لحاظ علمی و تجربی ثابت شدست که داشتن لاستیک و فنر مناسب تاثیر خیلی زیادی در مسیر های خارج از جاده و داخل شهری داره.
با این حال من می بینم که خیلی از متور سوار هایی که واقعا پیش کسوتن در انتخاب لاستیک و فنر اشتباه می کنن.
دو سال در منطقه ی محروم زندگی کردم زمستان های پر برف و سوزناک و تابستان های خشک سوزان، پنج ماه در شرایطی متور رو می روندم که ارتفاع برف تا زیر سیلندر متور بود. این در صورتیه که خیلی ها فکر می کنن متورسیلکت اصلا برای زمستون و هوای برفی نیست ولی وقتی انسان در شرایطی قرار می گیره که مجبور می شه در چنین شرایطی رانندگی کنه، تجربیات جالبی کسب می کنه.
و شاید همین الان شما که دارید این مطلبو می خونید، تا به حال سفر های زیادی با متورسیکلت رفته باشید و در شرایط بدی قرار گفته باشید یا کنترل متور در دستتون خارج شده باش، و همه ی این مشکلات رو ممکنه به همه چیز نسبت بدید الی لاستیک و سیستم فنر !!!

امید وارم یواش یواش این بخش هم راه بیوفته، البته از دوستان و اساتید محترم درخواست دارم تجربیات خودشونو در این بخش قرار بدن تا همه بتونن استفاده کنن.
1481 1482 1483 1484

شفیع
26-02-1390, 07:22 قبل از ظهر
بله، من هم اول می خواستم دو بخش راه اندازی کنم، ولی هر چی گشتم سر فصلی پیدا نکردم که فنر رو در اون فصل راه اندازی کنم، بعدش دیدم لاستیک و فنر به هم ربط دارن واسه همین در بخش لاستیک تصمیم گرفتم در مورد فنر هم صحبت شه.
اگر در سر فصل (مباحث مربوط به لاستیک و اگزوز ...) عنوانی با نام فنر هم اضاف شه خیلی خوبه.
البته به نظرم هنوز پرشین متور کمی های زیادی داره، وقتی به صورت کلی انجمن رو زیرو رو کردم دیدم خیلی از مباحث اساسی توش ذکر نشده و خیلی از مباحثی که ممکنه اصلا به کار کسی نیاد بهش بها داده شده، یک اصلاحاتی باید صورت بگیره
بخش فنی باید گسترده تر شه، 95 درصد متور داران ما می شه گفت فقط متور دارن! یعنی می شینن پشتشو بسم الله هندلو در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخونن و حرکت، به نظرم متورسیکلت با تمام وسیله های نقلیه دیگه فرق داره، تک تک پیچ و مهره هاش جای بحث داره، بار ها دیده شده پیچ و مهره هایی که هر روز می بینیمشون و مثل دختر پسرای خوب کنار هم نشستن، در سفر های دراز و مخصوصا سفر های آفرود عکس العمل های عجیبی از خودشون نشون می دن.
اگر به همایش های گروهی در همین انجمن دقت کنید می بینید، در همایش هایی که واسه بعضی از اعضا مشکل فنی پیش اومده دقیقا بر می گرده به همین قضیه، طرف از متورسیکلت خودت 100% اطمینان داره ولی وقتی یه سفر باهاش می شه بین راه جا میذاره.
تلاش می کنم از این به بعد کمی در این مورد هم صحبت شه، دوستان کمک کنند.
با تشکر

reza KTM
26-02-1390, 11:29 قبل از ظهر
بهترین و مهمترین قسمت موتور بعد از کیفیت انجین همین فنر و لاستیک هست که تا حد بسیار زیادی تو رانندگی تاثیر مثبت داره(مخصوصا تو تهران که آسفالت به درد بخور و سالم نداریم و همش روی زمین یا آب ریخته یا روغن و گازوئیل)
تو این قسمت هم لاستیک ها به چند گروه تقسیم بندی شدند و توضیحاتی هست
[Only registered and activated users can see links]
به نظر من بهتره بخش لاستیک رو به صفحه بالا منتقل کنید و فنر رو در همین تاپیک ادامه بدید (پیشنهاد)

reza_rr
26-02-1390, 02:06 بعد از ظهر
ببخشید من جایی برای مطرح کردن سوالم پیدا نکردم ... ناچار شدم اینجا بگم :

این رنتال که به بعضی از قطعات موتور نسبت میدن ، چیه ؟

مثلا فرمون رنتال
زنجیر رنتال ...

میشه از این فرمون رنتاله عکس بذارید ؟

شفیع
26-02-1390, 07:40 بعد از ظهر
آقا رضا
ممنون از آدرسی که دادید، بله مبحث لاستیک رو می شه در اون قسمت ادامه داد، ولی یه مشکلی هست، همون مشکلی که در بالا گفتم، در آدرس [Only registered and activated users can see links] به صورت کاربردی در جامعه ی ما و به صورت عرف به لاستیک نگاه نشده، همش سعی می شه بهترین های جهان برترین های تولید شه ... نوشته شه، آیا واقعا لاستیک اکثر متور سوار های این انجمن از اون شرکت های لاستیک سازی تولید شده ؟ چند نفر اون لاستیک ها رو دارن، مطمئن باشید زیاد نیستند.
برای مثلا از خودم شروع می کنم از شهر خودم، در شهر من و شهر های اطراف هیچ لاستیک متورسیکلتی از شرکت های بریجستون یا میشل و ... پیدا نمی شه اگر هم بشه کسی اونقدر واسش خرج نمی کنه بله من قبول دارم این شرکت های نفر اول هستن در دنیا ولی ... به نظرم بهتره مباحث رو کاربردی تر کنیم، لاستیکی که الان در حال حاضر فروش بالای داره لاستیک های ایرانی، چینی، کره ای. از بین همین ها هم می شه لاستیک های خوب انتخاب کرد.
لاستیک ها به صورت کلی و کاربردی در ایران به سه دسته آفرود، شهری و سرعتی، بیشترین میزان مصرف هم مربوط می شه لاستیک های شهری و البته تنها گروهی هست که نوع جنس و یا کارخانه سازنده در اون اهمیت زیادی نداره، واسه اینکه سرعت اونقدر بالایی ندارن و در اگر خیابان های ما هر چقدر خراب باشه دیگه جاده های ما سخره هایی با شیب 60% نیست.
گروه بعدی لاستیک های سرعتی یا همون لاستیک های متور سنگین که به نظرم جز همون تعداد محدود محسوب می شه و بهتره از همون لاستیک های مرغوب خارجی استفاده کنن.
و گروه آفرود که مربوط می شه تریل سوارا کراس سوارا که روز به روز تب این متور ها داره بیشتر می شه، و به نظرم لذتش هم از متور های دیگه بیشتره. در این گروه از لاستیک ها در حال حاضر لاستیک های چینی تو بازار به تعداد نا محدود ریخته شده. البته لاستیک های با مارک های معروف هم پیدا می شه ولی اینطور که من دیدم اکثرا تقلبی هستن و ساخت چین.

Amir
26-02-1390, 08:05 بعد از ظهر
در آدرس [Only registered and activated users can see links] به صورت کاربردی در جامعه ی ما و به صورت عرف به لاستیک نگاه نشده، همش سعی می شه بهترین های جهان برترین های تولید شه ... نوشته شه، آیا واقعا لاستیک اکثر متور سوار های این انجمن از اون شرکت های لاستیک سازی تولید شده ؟ چند نفر اون لاستیک ها رو دارن، مطمئن باشید زیاد نیستند.

صحبت شما درسته ولی صرفا اون تاپیک ترجمه ای از یکی از مطالب وب سایتی دیگر بوده و هیچ جامعه آماری ای مدنظر نبوده

ارادت , موفق باشید

reza KTM
26-02-1390, 08:54 بعد از ظهر
خوب shafy جان شما زحمتش رو بکش و کاربردیش کن
منم خیلی دوست دارم بدونم تو این لاستیک های ایرانی و جینی کدوم بهتره مثلا ایران یاسا یا ...
فرقی نمیکنه یا تو اون پست یا هرحا دیگه شروع کن فکر میکنم استقبال شه

شفیع
28-02-1390, 02:24 بعد از ظهر
در متورسیکلت انتخاب نوع لاستیک کمی متفاوت تر از انتخاب لاستیک در خودرو هست، لاستیک های ماشین به علت وزن بالایی که تحمل می کنن و همچنین عرض زیادشون و سطح تماس بیشتری که با جاده داره خیلی زیاد در نوع رانندگی، کم سر و صدا بودن، میزان نشون دادن ناهمواری های جاده و ... تاثیر داره ، بحث من شرکت یا مارک خاصی نیست و نمی خوام بگم. مثلا میزان نرمی یا سفتی لاستیک توی ماشین خیلی خوب خودشو نشون می ده ولی توی متور به علت سر و صدا و لرزش متور به علت نداشتن دسته متور اونقدرام معلوم نیست. پس می شه به این نتیجه رسید انتخاب مارک خاصی از لاستیک اونقدرام مهم نیست. و از طرف دیگه دوستان حتما تجربه داشتن رانندگی در هوای بارانی یا آسفالت خیس خیلی تفاوت داره با زمانی که جاده داغه و لاستیک شل شده، منظورم گرم بودن بیش از حد نیست، معمولا مرداد ماه تهران به حدی گرم میشه که قیر آسفالت ها راه می افتن و نرم می شن حالا گرد و غبار و آلودگی که روی سطح جاده می شه بماند همه ی این ها رابطه مستقیم داره با لاستیک. اینکه واقعا چه مدل لاستیکی واسه متورمون خوبه.
یه چند سالیه تب لاستیک های سرعتی توی بازار زیاد شده بود و البته هنوز هم زیاد هست منظورم لاستیکای با این طرح که عکسش بایین هست
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
همینطور که معلومه این لاستیکا به صورت کاملا گرد طراحی شده قطر و آج لاستیک در وسط لاستیک با دیواره هاش فرق چندانی داره، این جور لاستیکا طراحی شده واسه سرعت های بالا به صورتی که وقتی متورسیکلت به صورت کاملا عادی بدون زاویه ایستاده، دقیقا روی خط وسط لاستیک حرکت می کنه و به علت گرد بودنش کمترین سطح تماس رو با جاده داره و به همین دلیل هم متورسیکلت رو تا حد امکان سر پیچ ها خوابوند و به خاطر شکل آیرودینامیکیش که می شه گفت اسطکاک کمتر = سرعت بیشتر.
متور هایی که از این نوع لاستیک ها استفاده می کنن باید وزن بالاتری داشته باشن (متور سنگین) تا بتونن واسه نگه داشتن متور (ترمز کردن) با وزنی که دارن حالت گردی لاستیک رو کمی بگیرن و روی سطح جاده بشینه تا اسطکاک لازم برای ایستادن سریع تر مشکلی نداشته باشه. در چند سال اخیر این لاستیکا به علت نمای زیبایی که داره، (چون متورو شبیه متور های سرعتی می کنه) متاسفانه از این جور لاستیکا روی خیلی از متور های ضعیف که حتی سیستم ترمز قویی ندارن نصب شده و حتی دیدم این لاستیکارو روی تریل های با ارتفاع زیاد نصب می کنن :mad_majidonline: خنده دار که نمی شه گفت مرگباره! یکی از این متور ها متور رادیسون بود که تصادف کرده، له شده، یا تیکه تیکه شده که باید با خاک انداز جمع کنی به زیاده. البته جدیدا گویا مدل های جدید تری از این متور تولید کردن که اصلاحاتی روش صورت گرفته.
حالا کاری ندارم چه متوری چه مدلی ولی اینو باید رعایت کرد، متور های شهری باید لاستیک های شهری داشته باشه نه لاستیک های سرعتی. حالا ممکنه بگید لاستیک های شهری دیگه چیه؟ اون انشالله عکسشو واستون میذارم.
البته این لاستیک های سرعتی در سطح شهر و برای بچه های متور باز یه مزیت هم داره، به خاطر همو دلایلی که گفتم (گرد بودنش و آج ...) کم ترین اسطکاک رو با جاده داره یعنی خیلی خیلی خیلی دیر تر از لاستیک های دیگه آجشون خرده می شه.
یا ... (زیر 18 سالا نبینن) واسه کارای نمایشی دریفت زدن یا دور درجا خیلی حال می ده مخصوصا اگر زمین خیس باشه. رانندگی با این لاستیکا در حدی حساسه که اگر متور کمی سرحال باشه در روز های بارونی موقع دنده عوض کردن درجا زدن لاستیک روی سطح جاده کاملا احساس می شه.
دوستان اگر تجربه ای در این زمینه دارن خوشحال می شیم بیان کنن.

reza KTM
28-02-1390, 08:39 بعد از ظهر
من وقتی روانم رو داشتم چون خیلی باهاش تیک آف میکردم و خیلی وقتا که میخواستم یه چرخ بزنم عاج لاستیک خیلی زود از بین رفت
تو موتور سازی یه لاستیک در حد پولسار رو دیدم و انداختم رو چرخ عقب
شاید خنده دار باشه ولی عقب ریسی بود و جلو خاکی و عاج دار
اما خیلی موتور بهتر شده بود چرا؟ من حرکات نمایشیم با این لاستیک تکمیل شد به راحتی فلکه میزدم و عاجش اصلا رو آسفالت نمیموند
سر پیچ ها هم موتور رو میخوابوندم مثل موتور ریس و زمین نمیخوردم و گشتاور موتور به نظر خودم بالا رفت در صورتی که با لاستیک های قبلی اصلا نمیشد این کارا رو کرد تا به پیچ میرسیدی باید سرعتو کم میکردی و مراقب میبودی تا زمین نخوری
بعد یه چیزی فکر کنم بزرگترین مشکل لاستیک های ریسی لیز خوردنش هست مثلا آپاچی رو تا میری تو خیسی لیز میخوره
لاستیکی داریم که برای آپاچی بشه استفاده کرد و در زمین خیس انقدر راحت لیز نخوره؟

شفیع
28-02-1390, 09:11 بعد از ظهر
من وقتی روانم رو داشتم چون خیلی باهاش تیک آف میکردم و خیلی وقتا که میخواستم یه چرخ بزنم عاج لاستیک خیلی زود از بین رفت
تو موتور سازی یه لاستیک در حد پولسار رو دیدم و انداختم رو چرخ عقب
شاید خنده دار باشه ولی عقب ریسی بود و جلو خاکی و عاج دار
اما خیلی موتور بهتر شده بود چرا؟ من حرکات نمایشیم با این لاستیک تکمیل شد به راحتی فلکه میزدم و عاجش اصلا رو آسفالت نمیموند
سر پیچ ها هم موتور رو میخوابوندم مثل موتور ریس و زمین نمیخوردم و گشتاور موتور به نظر خودم بالا رفت در صورتی که با لاستیک های قبلی اصلا نمیشد این کارا رو کرد تا به پیچ میرسیدی باید سرعتو کم میکردی و مراقب میبودی تا زمین نخوری
بعد یه چیزی فکر کنم بزرگترین مشکل لاستیک های ریسی لیز خوردنش هست مثلا آپاچی رو تا میری تو خیسی لیز میخوره
لاستیکی داریم که برای آپاچی بشه استفاده کرد و در زمین خیس انقدر راحت لیز نخوره؟

مورادی که شما گفتید دقیقا اثبات همون نوشته های بالاست، این لاستیک ها ریسی هستن واسه همین متور راحت تر سرعت می گیره و سر پیچ ها کنترلش راحت تره. واسه اینکه طراحی شده واسه همین کار. و همین طور که خودت گفتی وقتی با این لاستیک حرکات نمایشی انجام میدادی آجش رو زمین نمی موند. یعنی اسطکاک کم با سطح زمین.
شما همین لاستیکو در جاده های خاکی (آفرود) آزمایش کردی ؟
بله در مورد بزرگ تریم مشکل درست می فرمایید، مزیت این لاستیک ها سرعت بالا و قدرت مانور زیاد در جاده های شهریه.
برای آپاچی می شه از همون لاستیک های شهری استفاده کرد، لیزش کمتر می شه، لاستیک هایی که آج های با مساحت کمتر نسبت به آج های لاستیک های ریسی هستن، می شه گفت نه آفرود گل درشت نه ریسی صاف و گرد، من چند مدل تو بازار دیدم، بگردی پیدا می شه.

reza KTM
28-02-1390, 09:32 بعد از ظهر
شما همین لاستیکو در جاده های خاکی (آفرود) آزمایش کردی ؟

آفرود که نه دارن نزدیک خونمون اتوبان امام علی میزنن تو اونجا زیاد گاز و گوز کردم
شاید تعادلش رو کمی از دست بده و چرخ عقب بکشه و تو خاکی وقتی داری یکدفعه گاز میدی کمی لیز بخوری ولی با لاستیک جلو که عاج بلندی داره میشه موتور رو کنترل کرد و زمین نخورد
ولی خوب قاعدتا مثل لاستیک آفرود عمل نمیکنه

شفیع
29-02-1390, 12:53 قبل از ظهر
آفرود که نه دارن نزدیک خونمون اتوبان امام علی میزنن تو اونجا زیاد گاز و گوز کردم
شاید تعادلش رو کمی از دست بده و چرخ عقب بکشه و تو خاکی وقتی داری یکدفعه گاز میدی کمی لیز بخوری ولی با لاستیک جلو که عاج بلندی داره میشه موتور رو کنترل کرد و زمین نخورد
ولی خوب قاعدتا مثل لاستیک آفرود عمل نمیکنه

لاستیک عقبم گل درشت آفرودیه ولی لاستیک جلو ریسی، همین باعث شده اصلا فرمون درست حسابی نداشته باشه البته منظورم توی آفروده مخصوصا تو جنگل علف و برگ درختا با کمی رطوبت به کل هدایت متورسیکلت رو غیر ممکن می کنه، دنبال یه گل خوشگل آفرودی گشتم پیدا نکردم، ولی هنوز نتونستم پیدا کنم، توی هر مغازه ای میری فقط می خوان با چرب زبونی (این لاستیک ساخت فلان شرکته ...) یه لاستیک بهت غالب کنن،
از دوستان کسی فروشگاه خوب می شناسه که یه لاستیک جلوی آفرودی با قیمت مناسب تهیه کنم؟

شفیع
29-02-1390, 11:39 قبل از ظهر
یکی از ابتکاراتم در زمانی که 125 داشتم، البته محصول مشترک من و یکی از دوستام به نام آقا مجید بوده
همه جور تست رو روش انجام دادم، فوق العاده بود.

واسه ساخت این لاستیک زحمت زیادی کشیدیم ولی خوب مجبور بودم به همچین لاستیکی نیاز داشتم، خوشبختانه کارمو راه انداخت چند ماهی خیالم راحت تا اینکه بهار شد.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

reza KTM
29-02-1390, 01:16 بعد از ظهر
لاستیک عقبم گل درشت آفرودیه ولی لاستیک جلو ریسی، همین باعث شده اصلا فرمون درست حسابی نداشته باشه البته منظورم توی آفروده مخصوصا تو جنگل علف و برگ درختا با کمی رطوبت به کل هدایت متورسیکلت رو غیر ممکن می کنه، دنبال یه گل خوشگل آفرودی گشتم پیدا نکردم، ولی هنوز نتونستم پیدا کنم، توی هر مغازه ای میری فقط می خوان با چرب زبونی (این لاستیک ساخت فلان شرکته ...) یه لاستیک بهت غالب کنن،
از دوستان کسی فروشگاه خوب می شناسه که یه لاستیک جلوی آفرودی با قیمت مناسب تهیه کنم؟

من نظرم اینه که جابه جا کنید و عقب رو ریسی بندازید و جلو رو گل درشت در ترمز کردن خیلی تاثیر داره که بهتر ترمز میگیره

---------- Post added at 02:16 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

یکی از ابتکاراتم در زمانی که 125 داشتم، البته محصول مشترک من و یکی از دوستام به نام آقا مجید بوده
همه جور تست رو روش انجام دادم، فوق العاده بود.

واسه ساخت این لاستیک زحمت زیادی کشیدیم ولی خوب مجبور بودم به همچین لاستیکی نیاز داشتم، خوشبختانه کارمو راه انداخت چند ماهی خیالم راحت تا اینکه بهار شد.

خیلی جالبه تاثیر زیادی تو یخ بندون داره؟
شما اهل کجایی؟
با چی اینطوری کردی؟
مثل کفش های دومیدانی شده

شفیع
29-02-1390, 01:52 بعد از ظهر
من نظرم اینه که جابه جا کنید و عقب رو ریسی بندازید و جلو رو گل درشت در ترمز کردن خیلی تاثیر داره که بهتر ترمز میگیره

---------- Post added at 02:16 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

خیلی جالبه تاثیر زیادی تو یخ بندون داره؟
شما اهل کجایی؟
با چی اینطوری کردی؟
مثل کفش های دومیدانی شده

لاستیک عقبم قبلا ریسی بود، جاهایی که من می رفتم جواب نمی داد، از کوه بالا نمی رفت، حالا هوای بارونی و گل و گلای جای خود دارد.

اون لاستیک کار چند سال پیشم بود حدود 3-4 سال پیش بود، اگه اشتباه نکنم 63 تا پیچ و مهره و واشر استفاده کردم، لاستیکو با دریل سوراخ کردم پیچ و مهره کردم، به همین راحتی ! البته واسه اینکه در شرایط سخت پیچ ها از لاستیک بیرون نیاد کار هایی هم انجام دادم، اگر کسی خواست همچین کاری کنه، بگه تا واسش توضیح بدم.
این لاستیک می شه گفت فقط واسه هوای فوق العاده سرد مناسبه در شرایط یخبندان، بعد از اینکه درستش کردیم یه ذهنیتی واسه خودم داشتم که مثلا چقدر جوابگو هست، ولی وقتی بردمش توی منطقه مورد نظر و نصبش کردم، دیدم خیلی بیشتر از اونی که فکر می کردم جواب می ده!
میزان سرما اونقدر زیاد می شد که سطح جاده به علت خیس بودن یخ می بست، یخی که می شد روش پاتیناژ رفت عکس خودتو توش می دیدی، در حدی بود که من خودم بدون متور و با کفش جرات نمی کردم برم روش و حتی دوستام که متور داشتن وقتی می رسیدن به این قسمت از جاده متور و خاموش می کردن و میذاشتن رو جک پیاده به مسیرشون ادامه می دادن!!! وقتی با این لاستیک رفتم توی همچین جاده ای تعجب کردم، هیچ فرقی با جاده آسفالت نداشت. و حتی وقتی می رفتم وسط یخ می ایستادم و دوباره می خواستم حرکت کنم چون پیچ های آهنی می نشست توی یخ موقعی که کلاچو ول می کردم چرخ عقب بدون اینکه درجا بزنه، جلوی متور می اومد بالا و حرکت می کرد. البته همچین لاستیکی رو خیلی از شرکت ها تولید کردن، ولی بدیش اینه که فقط در شرایط خاص کاربرد داره، می خواستم یه روز در مورد لاستیک های آفرودی هم بحث و گفتگو کنیم، ولی خوب الان هم یه جورایی بحثش شروع شد.
جالب بود واسم وقتی این لاستیکو درست کردیم بعد از اون چندین بار پیشنهاد سفارش داشتیم.
البته این لاستیک ها معایبی هم داره، مثل: جاده رو خراب می کنه، خدا نکنه از روی گربه ای خرگوشی جک و جونوری رد شین ...، توی آسفالت سر و صدا داره و ترمز گرفتن خطرناکه، در گل و شل جواب نمی ده.
همون طور که گفتم کاربرد اصلیش فقط در هوای خیلی سرد و یخبندانه.
اون زمان به علت موقعیت شغلی که داشتم مجبور به ساخت همچین لاستیکی شدم (معلم یکی از روستا های مناطق محروم بودم)
بچه رامسرم ! شهر بهارنارنج (شمال)

---------- Post added at 02:52 PM ---------- Previous post was at 02:42 PM ----------

گفتم حالا که بحث برف و بوران شد بد نیست دو تا عکس از اون موقع ها که این لاستیکه رو سی در آیم نصب بود، نمایش بدم.

در شرایط سخت تر از اینشو نتونستم عکس بگیرم آخه بعضی وقتا اون قدر شرایط آب و هوایی بد می شد که 5 دقیقه واستادن یعنی 10 سانت برف بیشتر واسه همین فرصت عکسبرداری نبود.

reza KTM
29-02-1390, 02:19 بعد از ظهر
ایول
اون مدرسه که میگی توشماله؟
اجباری باید میرفتید اونجا؟

Babak
29-02-1390, 02:32 بعد از ظهر
چجوری این پیچ ها لاستیک را سولاخ نمی کردند؟:98:

شفیع
29-02-1390, 06:50 بعد از ظهر
چجوری این پیچ ها لاستیک را سولاخ نمی کردند؟:98:

بابک جان، اون بالا گفتم، این پیچ ها لاستیکو سوراخ کردن، یعنی برای نصبشون باید لاستیک سوراخ شه، یه لاستیک گل درشت 17 داشتم که آجش تموم شده بود گرفتم سوراخ سوراخش کردم و این پیچ ها رو توش جاسازی کردم، به صورت پیچ و مهره، با دریل لاستیکو سوراخ کردم، اگر منظورت اینه که چرا پنچر نمی شه، واسه اینه که یک لایه اضافه تیوپ از داخل سرتاسری چسب زدم، به صورتی که کامل پیچ ها رو پوشونده بود، و برای اینکه پیچ ها از سر جاشون تکون نخورن و فکر پاره کردن لاستیک به سرشون نزدنه، میزان باد رو بیشتر از حد مجاز وارد می کنیم تا پیچ ها به طور کامل با فشار به سمت بیرون هدایت شن، به همین راحتی. هر کی باورش نمی شه یا خواست سفارش بده در خدمتیم.

انشالله خدا قسمتتون کنه شما هم برید، من دو سال توی روستا سرباز معلم بودم، دو سال از بهترین دوران زندگیم بود، ساید جزء محدود کسانی باشم که از این که سربازیم تموم شد ناراحت شدم، البته هنوز هم به اون روستا و بچه هاش سر می زنم
نمی دونم شما ها دیدین یا نه یه کلیپی هم از من و دانش آموزم در کل ایران پخش شده کلیپ (شیب؟ بام؟ ...) که جدیدا حتی قهوه تلخ هم ازش تقلید می کنن. اگه ندیدین واستون می فرستم.

Red Hat
29-02-1390, 09:55 بعد از ظهر
اگه ندیدین واستون می فرستم.

تو قسمت گفتگو آزاد منتظریم....

شفیع
30-02-1390, 09:14 بعد از ظهر
نذارین این موضوع بخوابه!

Red Hat
02-03-1390, 12:34 بعد از ظهر
من برای جلوی روان یک لاستیک خوب می خوام و فقط هم آفرودی باشه . نظر دوستان چی هست ؟

شفیع
04-03-1390, 11:08 بعد از ظهر
من برای جلوی روان یک لاستیک خوب می خوام و فقط هم آفرودی باشه . نظر دوستان چی هست ؟

به نظر من از لاستیکی استفاده کن که گل درشت باشه به صورتی که گل های (آج های) کناره های لاستیک خیلی تیز نباشه، توی آفرودی ها معمولا تو نوع طرح آج به صورت کلی هست که نوع اولش آج ساده با ارتفاع زیاد هست که عکسش اون پایین هست، من این لاستیکو پیشنهاد نمی کنم، مخصوصا برای لاستیک جلو، این لاستیکا که اکثر متور سوار های آفرودی از این نوع لاستیک استفاده می کنن فقط برای لاستیک عقب اون هم فقط در آفرود کاربرد داره، هدف از طراحی این نوع لاستیک هم فقط چنگ زدن، تیکه تیکه کردن، پاره کردن، سنگ شن ماسه گل و لای هست، می شه گفت لاستیک تک منظوره.
بهتره از لاستیک نوع دوم استفاده شه، متاسفانه فعلا عکسش در دست رس نبود، یک نوع لاستیک آفرودی دیگه داریم که آج هاش کمی ریز تر (نه خیلی ریز) فقط کمی کوچک تر و با فاصله کمتر نسبیت به نوع اول، کنار هم چیده شده. این نوعلاستیک کاربردش بیشتره، می شه گفت آفرودیه شهری، یعنی استفاده از این نوع لاستیک در روی آسفالت شهر قابل تحمل تره، و سر و صداش نسبت به نوع اول خیلی کمتره.
1553

dkmos
06-03-1390, 05:24 بعد از ظهر
منتظر عکس از مدل های مناسب برای روان هستم!
اگه میشه بگید که تو ایران چه مدلی یا چه شرکتی مرغوب تر هستش؟

شفیع
06-03-1390, 10:25 بعد از ظهر
منتظر عکس از مدل های مناسب برای روان هستم!
اگه میشه بگید که تو ایران چه مدلی یا چه شرکتی مرغوب تر هستش؟

دوست من سلام
برای متور سیکلت پیشنهاد می کنم حساسیت زیادی روی مارک یا کارخونه تولید کننده ی خاصی نشون نده، متورسیکلت هایی که ما داریم، متور هایی نیستن که ضعف ها و یا برتری های ریز لاستیک ها رو نشون بدن (منظورم از لحاظ برند خاص بود)
بیشتر باید روی نوع کاربرد لاستیک ها دقت کرد که مثلا فلان لاستیک با فلان شکل طراحی آج و اندازه برای چه متوری و برای کجا خوبه.
همون طور که در همین صفحات هم یه بار گفته بودم، بیشتر باید دید صاحب متور چه خواسته هایی از متورش داره؟ آیا متور فقط برای تفریحه؟ متور کاره؟ متور تفریحی داخل شهری یا خارج شهر؟ برای سرعت رفتن یا تپه زدن؟ تمام این سئوالات رو قبل از گرفتن لاستیک باید از خودت بپرسی.
برای مثال اگر متور رو فقط برای آفرود و تپه زدن می خوای این لاستیک رو چیشنهاد می کنم، گل های درست با فاصله با ارتفاع زیاد یه چیزی شبیه به چرخ تانک خیلی راحت به خاک زیر پاش چنگ می زه و خودشو به جلو هدایت می کنه، ولی در محیط های شهری، سر و صدای زیاد، لرزش زیاد، عمر خیلی کم در صورتی روی جاده آسفالت ازش استفاده کنی.
1584

ولی لاستیکی که من پیشنهاد می کنم برای روان و یا تریل های چند منظوره ایرانی، لاستیکیه با آج یه این شکل (پایین)
مدل اولی توی ایران خیلی زیاده تقریبا می شه گفت یه مدل معروف از آج هست که همه ی شرکت های لاستیک سازی ایرانی و خارجی از این مدل رو تولید کردن.
1586

مدل های دیگه هم هستن ولی ممکنه کمیاب باشن
1587
ویژگی اصلی این لاستیکه اینه که در طراحی شون سعی شده از کل سطح لاستیک استفاده شه برای پوشوندن گل ها (آج) این باعث می شه سر و صدا و لرزش متور نسبت به مدل لاستیک بالایی کم تر شه، از طرف دیگه ارتفاع و اندازه آج ها درست و با ارتفاع زیاده با این کار سعی کردن که اون حالت آفرودیش حفظ شه، و بتونه در شرایط خاص درگیری لازم رو با سنگ و خاک برقرار کنه.
از جنبه ی دیگه اگر توجه کرده باشین کناره های لاستیک گرد تره نسبت به اون مدل بالایی و این باعث می شه در محیط شهری هم کاربرد داشته باشه و به خاطر داشتن گل های (آج) بیشتر عمر بیشتری داشته باشه.

شفیع
21-03-1390, 12:28 بعد از ظهر
تعویض لاستیک شهری با یه نوع لاستیک آفرود+شهری
اگر به آج این لاستیک توجه کنین می بینین آج ها و نوع طراحی که دارن سعی کردن فضا های خای رو کم کنن و و فروم مقطعی لاستیک به صورت گرد و نیم دایره هست، بر خلاف لاستیک های آفرود کراسی
این نوع لاستیک ها رو هم می شه در محیط های شهری استفاده کرد و هم در جاده های خاکی

1747 1748 1749 1750

nopo
20-04-1390, 02:16 بعد از ظهر
من می خوام برای فلاتم یک جفت لاستیک گل درشت برای آفرود بخرم اما مشکل اینه که من هم توی شهر زیاد راه میرم هم توی کوه لاستیک گل درشت هم بیشتر دوست دارم ولی زود از بین میره لاستیک آفرود +شهری زیبایی لاستیک آفرود رو نداره :waiting:
چی کار کنم؟:10:

شفیع
21-04-1390, 12:08 قبل از ظهر
من می خوام برای فلاتم یک جفت لاستیک گل درشت برای آفرود بخرم اما مشکل اینه که من هم توی شهر زیاد راه میرم هم توی کوه لاستیک گل درشت هم بیشتر دوست دارم ولی زود از بین میره لاستیک آفرود +شهری زیبایی لاستیک آفرود رو نداره :waiting:
چی کار کنم؟:10:

دوست من، شما خودت سئوال کردی خودتم جواب دادی، بله درسته لاستیک آفرود زیبایی خاصی داره، ولی چه می شه کرد، شما باید انتخاب کنید، آفرود یا شهری
به نظرم بهترخ یه چیزی بین هر دو بگیرین، به نظرم همین لاستیک متور این دوستم مناسبه، همینی که این بالا هست پیشرو 250 توی بازار هم زیاده.

nopo
21-04-1390, 03:43 بعد از ظهر
یک بررسی انجام دادم دیدم من زیاد ترمز میخ می گیرم(حال می کنم-کیف می کنم)
حالا اگه خیلی ترمز میخ نگیرم وفقط توی کوه فشار بیارم لاستیک آفرود برام یکسال کار میکنه
پس در نتیجه!!:waiting:

همون لاستیک آفرود گل درشت رو میخرم:14::5::5:

شفیع
21-04-1390, 10:24 بعد از ظهر
یک بررسی انجام دادم دیدم من زیاد ترمز میخ می گیرم(حال می کنم-کیف می کنم)
حالا اگه خیلی ترمز میخ نگیرم وفقط توی کوه فشار بیارم لاستیک آفرود برام یکسال کار میکنه
پس در نتیجه!!:waiting:

همون لاستیک آفرود گل درشت رو میخرم:14::5::5:

خدا رو شکر بالاخره تصمیمتو گرفتی، معلومه هزینه اش واست مهم نیست.
ولی لازم دونستم یک نکته ای هم اینجا گوشزد کنم، شنیدین با کشیدن هر نخ سیگار یک روز از عمرتون کم می شه؟
پس این رو هم بدونید بد نیست: با تعویض هر بار لاستیک، یک هفته از عمر مفید رینگ چرخ ها کم می شه.
حتما می پرسید چطوری؟
غیر ممکنه لاستیکی عوض شه ولی به رینگ ها ضربه و فشاری وارد نشه. و همین فشار و ضربه = عدم تعادل، لرزش در حد میکرو باعث تخریب تدریجی قطعات متصل به چرخ می شه یا به عبارتی عمر کمتر.
حالا این ضربه و فشار به خصوص در موتورسیکلت های تریل یا سنگین به علت اندازه رینگ و همچنین مهارت کافی و لوازم کافی نداشتن تعمیر کار مورد نظر، چندین برابر می شه.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جناب nopo این عکسی که واسه کاربریتون انتخاب کردین، خودتونین؟ چهرش خیلی واسم آشناست! فکر کنم شما رو قبلا یه جایی دیدم. به عکستون افکت دادید خوب معلوم نیست، یه کم واضح تر بود مطمئن می شدم.

Mehrdad.y
23-04-1390, 01:07 بعد از ظهر
سلام به دوستان
من به تازگی یه آپاچی 180 خریدم . متاسفانه لاستیک هاش بدجور لیز میخوره مخصوصا لاستیک عقبش به نظر شما چه لاستیکی بندازم که چسبندگیش عالی باشه . بقیه مواردش زیاد برام مهم نیست فقط این که لیز نخوره . ممنون میشم راهنمایی کنید .

M.SH.K
23-04-1390, 01:48 بعد از ظهر
دوستانی که آپاچی داشتن انشاالله نوع لاستیک مناسب رو میان و میگن
ولی ی نکته که باید بدونیم اینه که دلیل اصلی و عمده لیز خوردن عقب موتور
بدلیل عدم مهارت و استفاده مناسب و بموقع از هر دو ترمزه وقتی شما ترمز جلو
رو نگیری یا دیر بگیری فشار بیشتر رو ترمز عقبه و (اینم بدلیل تسلط و اماده به کاری پا رو ترمز عقبه)
این دلیل اصلی سر خوردن شماست
یا علی

nOviA
23-04-1390, 02:54 بعد از ظهر
ولی ی نکته که باید بدونیم اینه که دلیل اصلی و عمده لیز خوردن عقب موتور
بدلیل عدم مهارت و استفاده مناسب و بموقع از هر دو ترمزه وقتی شما ترمز جلو
رو نگیری یا دیر بگیری فشار بیشتر رو ترمز عقبه و (اینم بدلیل تسلط و اماده به کاری پا رو ترمز عقبه)
این دلیل اصلی سر خوردن شماست
یا علی
کاملا درسته. اما ترمز های عقب آپاچی(دیسکی) به طور غیر طبیعی سفت هستش و سریع لیز میخوره. وقتی حتی آروم ترمز پایی رو میگیرید ، دیسک ها با حداکثر قدرت عمل میکنن. به نظرم خوب منتاژ نشده تو این قسمت و باید کمی ترمز عقب رو تنظیم کرد تا دامنه ی ترمزگیریش بیشتر بشه.
البته لاستیک ها هم کیفیت مناسب رو ندارن.

شفیع
24-04-1390, 12:23 قبل از ظهر
نظر هر کدوم از دوستان قابل می شه گفت درست و قابل بحثه، به نظرم هر ترمزی هر چه قدر هر حساسیتش بالا باشه راننده می تونه بهش عادت کنه و بهترین ترمز رو بگیره.
ولی در مورد لاستیک، دوستمون فرمودن لاستیک آپاچی لیز می خوره، بهتر بود یک عکس از شکل آج ها و شکل کلی لاستیک رو نمایش می دادن.البته این تصور رو هم نمی شه داشت که با عوض کردن لاستیک لیز خوردن به کل از بین می ره، نه، ولی با انتخاب لاستیک مناسب با توجه به نوع کاربرد می شه ایستایی مطلوب تری رو به موتور سیکلت داد.

Mehrdad.y
25-04-1390, 01:26 بعد از ظهر
با تشکر از همه دوستان
نظر همه شما دقیقا درست و منطقیه ولی موضوع لیز خوردن لاستیک عقب حتی از طرف خود نمایندگی ها هم تایید شده و خودشان هم این مشکل رو قبول دارن ولی چون اکثرا تو تعیین لاستیک تخصصی ندارن نظر درستی نمیدن . برای همین من اینجا سوالم را مطرح کردم .
چن تا سوال دیگه :
1- اگه باد لاستیک رو کمی کمتر کنیم بهتر نیست ؟ یا اینکه تاثیری نداره ؟
2- اگه از همین لاستیک های معمولی که زیر این موتورهای طرح هوندا 125 هست البته با سایز آپاچی بندازیم بهتر نیست ؟ اصلا شدنی هست ؟

با تشکر مجدد

nOviA
25-04-1390, 01:34 بعد از ظهر
ولی در مورد لاستیک، دوستمون فرمودن لاستیک آپاچی لیز می خوره، بهتر بود یک عکس از شکل آج ها و شکل کلی لاستیک رو نمایش می دادن.البته این تصور رو هم نمی شه داشت که با عوض کردن لاستیک لیز خوردن به کل از بین می ره، نه، ولی با انتخاب لاستیک مناسب با توجه به نوع کاربرد می شه ایستایی مطلوب تری رو به موتور سیکلت داد.
زیاد مربوط به آج نمیشه. کیفیت لاستیک پایینه که تو عکس نمیشه نمایش داد(خود لاستیک هم خیلی سفته و نرمی لازم رو نداره). آپاچی بیشتر مشکل سفتی و قدرت ترمز داره تا جنس لاستیک. کمی ترمز عقب رو شل تر کنید خیلی بهتر میشه.

با تشکر از همه دوستان
نظر همه شما دقیقا درست و منطقیه ولی موضوع لیز خوردن لاستیک عقب حتی از طرف خود نمایندگی ها هم تایید شده و خودشان هم این مشکل رو قبول دارن ولی چون اکثرا تو تعیین لاستیک تخصصی ندارن نظر درستی نمیدن . برای همین من اینجا سوالم را مطرح کردم .
چن تا سوال دیگه :
1- اگه باد لاستیک رو کمی کمتر کنیم بهتر نیست ؟ یا اینکه تاثیری نداره ؟

100 کمتر تر کردن باد لاستیک میتونه موثر باشه. اما اگه زیاد کم کنید شتاب موتور رو میگیره. مصرف رو هم میبره بالا. بهترین کار اینه که ترمز عقب رو کمی شل کنید که دامنه ی ترمز گیریش بیشتر بشه.

Mehrdad.y
25-04-1390, 01:58 بعد از ظهر
همین امروز باد لاستیک رو کمی کم میکنم فکر کنم ارزش شو داره . ترمز رو هم نمیدونم چطور باید شل کنم خودم می تونم ؟ یا باید ببرم موتورسازی .

nOviA
25-04-1390, 02:02 بعد از ظهر
فکر نکنم خودت بتونی. موتور سازی هم نمیدونم چطوری اینکارو میکنه. فکر میکنم باید کمی از لنت موتورت رو بتراشه(از پشت) یا تغییر در وضعیت پیستون های ترمز بده(که البته این کار کلا نشدنیه). ببر موتور سازی نشون بده ببین چی میگه.

Mehrdad.y
25-04-1390, 02:14 بعد از ظهر
پس نتیجه میگیریم همون باد رو کم کنم بهتره البته از موتور ساز هم حتما میپرسم . راستی در مورد سوال دومم چیزی نگفتی ؟
در ضمن از شما ممنونم که سریع جواب میدید .

nOviA
25-04-1390, 02:21 بعد از ظهر
در مورد سوال دومت اطلاعی ندارم اما فکر نمیکنم کیفیت لاستیک موتور های 125 بهتر از آپاچی باشه. آپاچی پهنای لاستیک عقبش 110 میلیمتره که بزرگتر از موتورهای 125 هستش. لاستیک های پالس از آپاچی با کیفیت تره. اما پهناش 120 میلیمتره.

Mehrdad.y
25-04-1390, 02:34 بعد از ظهر
راستی یعنی تو دنیای لاستیکها لاستیکی که لیز نخوره و به آپاچی هم بخوره وجود نداره ؟!!!!!!!!!! :297:

nOviA
25-04-1390, 02:43 بعد از ظهر
لاستیک آپاچی تنها مشکلش اینه که جزو دسته لاستیک های سفته. لاستیک های سفت اصطحلاک کمتر،پایداری کمتر و شتاب بیشتری دارند. لاستیک های نرم پایداری بیشتر و اصطحلاک بیشتر و شتاب کمتری دارند. لاستیک های پالس خوبه به نظرم. اگه از دوستات کسی پالس 180 مدل ug4 داره،اگه میشه لاستیک هارو عوض کنید و نتیجه رو ببین.

Mehrdad.y
25-04-1390, 04:03 بعد از ظهر
متاسفانه دوستی که پالس داشته باشه ندارم .
نتیجه این که فعلا باید با این قضیه کنار بیام .
از همه دوستان ممنونم

شفیع
26-04-1390, 04:42 بعد از ظهر
دوستان سلام
آقا مهرداد، در مورد سئوالاتون تقریبا به جواب رسیدین، کم کردن باد بی تاثیر نیست، در حال حاضر خودم هم همین کار رو کردم، وقتی باد لاستیک کم تر می شه سطح لاستیک روی جاده می شینه و خوب معلومه سطح اسطکاکش بیشتر می شه.
در مورد سئوال دوم هم این هم روش خوبیه، البته اگر بتونی هم لاستیک با طرح هوندا، هم اندازه موتور خودت پیدا کنی. این روش رو من دیدم توی شهرمون خیلی ها امتحان کردن، تریل هایی که لاستیک جلوشون 17 هست و کارخونه روش لاستیک سرعتی گذاشته لاستیک های مناسبی در شان یک تریل نیست و هم لیز خوردنش زیاده، از اون طرف هم اگر بخوایم یه لاستیک تریل نو بگیریم 40-50 تومن خرج داره، من دیدم بعضی ها به جای خرید لاستیک تریل از لاستیک عقب هوندا 125 استفاده می کنن برای لاستیک جلوی تریل، قیمتش هم بیشتر از 15 تومن نیست، و هم اندازه هم هست، البته به نوع آجش باید دقت کرد که واسه جلوی تریل قابل استفاده باشه.

دوست من شما هم می تونید، همچین کاری انجام بدید، نیازی نیست حتما از لاستیک خود آپاچی استفاده کنید، بر اساس استاندارد اندازه لاستیک مناسب رو انتخاب کنید.

شفیع
26-04-1390, 11:37 بعد از ظهر
در ضمن برای کند تر کردن ترمز بیخود به تعمیر کارا رو نندازین جز کم کردن عمر قطعات کار دیگه بلد نیستن
دیدم بعضیاشون ور میدارن لنت رو با سنگ فرز تراش می دن و ...
عین این می مونه که بری به قطعه فروش بگی آقا یه لنت ترمز دست دو می خوام با قیمت نو بهم بده، توصیه می کنم همچین کارایی نکنین
یا بعضی ها میگیرن واشر های داخلی پمپ روغن رو خراش میدن تا کمپرس ناقص داشته باشه، این کارا یعنی خودتون با دست خودتون دارین عمر قطعه رو کم می کنید و اون قطعه رو نابود می کنید.
سیستم ترمز های جدید، روغنی هستن (هیدرولیک) و خیلی حساس و تحت فشار و دقت بالایی عمل می کنن ولی متاسفانه خیلی از تعمیر کارا برای رفع مشکل کاری می کنن که یک پمپ ترمز روغنی با قیمیت 20-30 هزار تومن به جای اینکه 5 سال کار کنه در مدت کم تر یک سال عمرش تموم می شه، نشتی می ده و یا کمپرس بد داره و ضعیف می شه.
و کار های دیگه که واقعا به ضرر قطعات موتور هستش
در موارد حاد از یک راه حل ساده و موقتی می تونید استفاده کنید خودم آزمایش کردم جواب می ده، :4chsmu1:
فقط کافیه مقداری روغن موتور یه سطح دیسک ترمز بزنید، اونوقت ببینید ترمزتون چی می شه، می گیره ولی نرم می شه.
اگر می خوایین یه کم تاثیرش بیشتر باشه، دو تا لنت ترمز رو دربیارین و 24 ساعت توی روغن بخوابونین تا حسابی روغن به خوردش بره.

Mehrdad.y
28-04-1390, 03:57 بعد از ظهر
سلام
دمت گرم Shafy جان به این میگن جواب درست و حسابی . باید تجربه هامون رو اینجا بگیم تا بالاخره راه درست رو پیدا کنیم . من فعلا دستی تو موتور نمیبرم تا بعد از گارانتی میدونید که اینها منتظرن که از زیر گارانتی در برن ولی بعد از گارانتی اولیه حتما تمام تست ها رو انجام میدم . راستی امروز رفتم بابی سندز مشکل لیز خوردن رو به یکی از مسئولاش گفتم اون هم با افتخار تایید کرد و گفت که باید لاستیک ایران یاسا بگیری که با شرایط ایران سازگاره . هنوز تحقیقی در این مورد نکردم اگه کسی اطلاعی از این لاستیک داره بگه .

شفیع
28-04-1390, 11:54 بعد از ظهر
مهرداد جان، فکر کنم اون بابا راست بگه، به نظرم اگر بخوایم لاستیکی بر اساس نام کارخانه (برند) خریداری کنیم یا باید لاستیک های مارک دار معروف جهان رو استفاده کنیم یا یاسای ساخت ایران !!! تعریف یاسا رو خیلی جاها شنیدم، چند سال پیش یه یاسا داشتم خیلی خوب بود، ولی متاسفانه چند سالی هست که به علت هجوم لاستیک های آسیای شرقی به بازار ایران، برند های داخلی خیلی کم رنگ شدن.

Mehrdad.y
29-04-1390, 10:49 قبل از ظهر
دیروز رفتم تو سایت ایران یاسا ولی هیچ عکس یا مشخصه ای از لاستیک ها نذاشته بود . جایی سراغ دارید که بشه تحقیقی کرد ؟

یک تجربه : حالا که کمی دستم تو این موتور ( آپاچی 180 ) راه افتاده به این نتیجه رسیدم که بکی از راه های جلوگیری از لیز خوردن چرخ عقب اینه که همیشه از ترمز جلو استفاده کنیم البته با دو انگشت و وقتی لازم به ترمز شدیدتر شد همزمان ترمز عقب رو هم بگیریم و فشار ترمز جلو را هم کمی بیشتر کنیم و دنده را هم معکوس کنیم که البته انجام همه این کارها بصورت همزمان نیاز به تجربه داره . امیدوارم منظورم رو رسونده باشم .

---------- Post added at 12:49 PM ---------- Previous post was at 12:16 PM ----------

یکی میگفت اگه باد نیتروژن بزنی چسبندگی لاستیک بیشتر میشه و کمتر لیز میخوره . نظر شما چیه ؟

شفیع
29-04-1390, 01:47 بعد از ظهر
دیروز رفتم تو سایت ایران یاسا ولی هیچ عکس یا مشخصه ای از لاستیک ها نذاشته بود . جایی سراغ دارید که بشه تحقیقی کرد ؟

یک تجربه : حالا که کمی دستم تو این موتور ( آپاچی 180 ) راه افتاده به این نتیجه رسیدم که بکی از راه های جلوگیری از لیز خوردن چرخ عقب اینه که همیشه از ترمز جلو استفاده کنیم البته با دو انگشت و وقتی لازم به ترمز شدیدتر شد همزمان ترمز عقب رو هم بگیریم و فشار ترمز جلو را هم کمی بیشتر کنیم و دنده را هم معکوس کنیم که البته انجام همه این کارها بصورت همزمان نیاز به تجربه داره . امیدوارم منظورم رو رسونده باشم .

خیلی عجیبه، سایت یاسا به کل تغییر کرده، قبل از این تصویر و مشخصات کل محصولاتش توی سایت بود، نمی دونم دارن چی کار می کنن.
البته من تا حالا چند بار واسشون ایمیل فرستادم در مورد فروش آنلاین محصولاتشون، ولی متاسفانه جوابی بهم ندادن.

nOviA
29-04-1390, 08:57 بعد از ظهر
یکی میگفت اگه باد نیتروژن بزنی چسبندگی لاستیک بیشتر میشه و کمتر لیز میخوره . نظر شما چیه ؟
بترکه چی؟

Kenji
30-04-1390, 12:14 قبل از ظهر
هیچ مشکلی پیش نمیاد. بیخطره

nOviA
30-04-1390, 12:53 قبل از ظهر
بترکه یک جرقه ای هم میزنه ها! خودت با موتورت میرید رو هوا:smilies(182):

Kenji
30-04-1390, 01:04 قبل از ظهر
N2 گاز بیخطریه

هیچی هم نمی شه.

شفیع
30-04-1390, 12:55 بعد از ظهر
آقا الکی شایعه درست نکنید، این نیتروژنی که توی لاستیک میریزن بی خطره

AMIR MOHAMMAD n
30-04-1390, 01:02 بعد از ظهر
لاستیک آپاچی تنها مشکلش اینه که جزو دسته لاستیک های سفته. لاستیک های سفت اصطحلاک کمتر،پایداری کمتر و شتاب بیشتری دارند. لاستیک های نرم پایداری بیشتر و اصطحلاک بیشتر و شتاب کمتری دارند. لاستیک های پالس خوبه به نظرم. اگه از دوستات کسی پالس 180 مدل ug4 داره،اگه میشه لاستیک هارو عوض کنید و نتیجه رو ببین.
اصطکاک نه اصطحکاک...
در زمان ام 1 که اصطححکاک بیشتر باعث افزایش شتاب میشد.حالا که داری همون حرف منو میزنی:riz481:

Mehrdad.y
01-05-1390, 08:34 قبل از ظهر
سلام به دوستان
قرار شد درمورد لاستیک ایران یاسا نظر بدیم پس چی شد . کسی نظر جدیدی درمورد جلوگیری از لیز خوردن چرخ عقب نداره ؟

ali faghfouri
01-05-1390, 10:02 قبل از ظهر
سلام به دوستان قرار شد درمورد لاستیک ایران یاسا نظر بدیم پس چی شد . کسی نظر جدیدی درمورد جلوگیری از لیز خوردن چرخ عقب نداره ؟
با سلام خدمت همه دوستان
ایران یاسا معمولا لاستیکای خشک تولید میکنه. لاستیک خشک:به لاستیکایی میگین که اگه شما به اونها (قبل از نصب کردن) دست بزنید نسبتا سفت به نظر میرسن که این اتفاق به خاطر مواد اولیه لاستیک هستش.این لاستیکا از نظر کیفیت درجه 2-3 هستن و از لحاظ ترکیدگی اصلا قابل اعتماد نیستن.از نظر قیمت ارزون هستن.
-----------------------------------------------------------------------
در مورد لیز خوردگی باید بگم اولین باری که لاستیک رو نصب کردید موتور رو بذارید رو جک دوطرفه. از طرفی تو یه ظرف یکم روغن(آشپزی) بریزید و با یه سر انگشت گیریس نسوز قاطیش کنید.موتور رو روشن کنید و با قلمو مخلوطتون رو لاستیک بکشید.(ممکنه این کار باعث ایجاد یه بوی بدی شه ولی اصلا نترسید) 3-4 بار این کاررو تو روزای پشت سر هم انجام بدید و آخرین بار با یه دسمال لاستیک رو پاک کنید اینجوری امکان لیز خوردگی کم میشه

شفیع
01-05-1390, 11:18 قبل از ظهر
با تشکر از علی آقا، فقط این محلولی که گفتید به کلی لاستیک باید زد با فقط به لبه های لاستیک ؟

البته جا داره این جا یک نکته دیگه بگم، موقعی که لاستیک رو دارید عوض می کنید یا پنچر شده و می خواید پنچری بگیرید، معمولا تعمیر کارا لاستیکو خیش می کنن یا با دست روغنی شون تیوپ رو روغنی می کنن، روغنی شدن یا خیس شدن تیوپ باعث می شه عمر تیوپ کم شده، اگر دقت کرده باشن خود کارخونه یه پودر سفید رنگی بین لاستیک و تیوپ میریزه که این پودر باعث می شه جنس لاستیکی تیوپ پوسیده نشه.
هر بار موقع تعویض یا پنچری لاستیک، تیوپ رو کاملا خشک کنید و وقتی مطمئن شدید هم لاستیک هم تیوپ خشکه، داخل لاستیک پودر بچه بریزید و خوب لاستیکو بچر خونید تا کل سطح داخلی لاستیک رو بپوشونه بعد تیوپ رو جا بزنید.

sirn
01-05-1390, 11:48 قبل از ظهر
در مورد یاسا اون چیزی که من میدونم متفاوته .... اتفاقن لاستیک یاسا نرم و مواد اولیه که دارند و نوع تولید بر اساس شرایط اب و هوایی ایران هست ... لاستیکای خشکی که بیرون دیده میشه احتمالن تو انبار 3 الی 4 سالی خوابیده...

چند سالی میشه که بخاطر درامد و بازار خوبی که بدست اورده چند وام و کمک مالی در حدود 10 میلیارد گرفته که تونسته پیشرفته ترین دستگاهای تولید لاستیک وارد کنه و تو خط تولید ازشون بهره ببره..

Mehrdad.y
01-05-1390, 02:34 بعد از ظهر
سلام
حقیقتش من با sirn موافقم من هم اینجوری شنیدم .
من همیشه فکر میکردم روغن باعث لیز خوردن میشه این قضیه برام جالب بود ولی حقیقتش میترسم امتحانش کنم .

ali faghfouri
01-05-1390, 03:08 بعد از ظهر
1.من 1.5سال پیش 3 جفت گرفتم از روی همون گفتم.حالا الان متفاوت شده من در جریان نیستم.ولی میپرسم از بچه ها اطلاعات دقیق میدم......
2.در کل من با اسلیک و سیلک و mh.r مقایسه کردم به این لاستیکا میگن نرم و میتونید گره اش بزنید....
3.ایران در تحریم هستش و جنس اولیه لاستیک نرم که پوشش سیستم تایر و ابسوربر هواپیما هم هست به ایران داده نمیشه....شاید یاسا از فضا میاره....
4.اگه آقای sirn بتونن واسه من این لاستیک رو جور کنن ما واسه ساخت پهپاد لازم داریم و دو برابر قیمت خرید بهشون پول میدم......
5.گفتم که آخرین بار باید با پارچه پاکش کنید....ترسم نداره....
6.به کل لاستیک باید بزنید....
7.این نکته هم حایز اهمیته که یاسا شاید در مقابل چینیا درجه 1 باشه ولی در مقابل بقیه همون درجه 2-3 هستش

nOviA
02-05-1390, 01:41 قبل از ظهر
اصطکاک نه اصطحکاک...
در زمان ام 1 که اصطححکاک بیشتر باعث افزایش شتاب میشد.حالا که داری همون حرف منو میزنی:riz481:
اصطکاک درسته. تو دبیرستان از بس گفتن اصطحکاک دیگه عادت شده.

بحث ما تو اون یکی تاپیک در مورد قطر لاستیک و اصطکاک بود. الان جنس لاستیک و اصطکاکه.بحثش از فیزیک 1 خارجه. سعی میکنم بحثشو برات کامل از دینامیک در بیارم بزارم همینجا یا با یکی از اساتید دانشگاه صحبت کنم ببینم چی میگه. شاید من اشتباه میکنم.

AMIR MOHAMMAD n
02-05-1390, 09:04 قبل از ظهر
اصطکاک درسته. تو دبیرستان از بس گفتن اصطحکاک دیگه عادت شده.

بحث ما تو اون یکی تاپیک در مورد قطر لاستیک و اصطکاک بود. الان جنس لاستیک و اصطکاکه.بحثش از فیزیک 1 خارجه. سعی میکنم بحثشو برات کامل از دینامیک در بیارم بزارم همینجا یا با یکی از اساتید دانشگاه صحبت کنم ببینم چی میگه. شاید من اشتباه میکنم.
فیزیک 1 که دینامیک نداره.اصلافیزیک 1 اصطکاک و نیرو و این حرفا نداره.همه ی اینا فیزیک 2 شروع میشه و منم دارم از فیزیک 2 حرف میزنم.

Mehrdad.y
02-05-1390, 10:41 قبل از ظهر
در مورد لیز خوردگی باید بگم اولین باری که لاستیک رو نصب کردید موتور رو بذارید رو جک دوطرفه. از طرفی تو یه ظرف یکم روغن(آشپزی) بریزید و با یه سر انگشت گیریس نسوز قاطیش کنید.موتور رو روشن کنید و با قلمو مخلوطتون رو لاستیک بکشید.(ممکنه این کار باعث ایجاد یه بوی بدی شه ولی اصلا نترسید) 3-4 بار این کاررو تو روزای پشت سر هم انجام بدید و آخرین بار با یه دسمال لاستیک رو پاک کنید اینجوری امکان لیز خوردگی کم میشه[/quote]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به احتمال زیاد این معجون رو تست می کنم البته رو لاستیک . فقط علی آقا میشه بگی این معجون چیکار میکنه که باعث میشه لاستیک کمتر لیز بخوره ؟
باتشکر

nOviA
02-05-1390, 12:16 بعد از ظهر
فیزیک 1 که دینامیک نداره.اصلافیزیک 1 اصطکاک و نیرو و این حرفا نداره.همه ی اینا فیزیک 2 شروع میشه و منم دارم از فیزیک 2 حرف میزنم.
همش به هم متصله تقریبا. فیزیک 1 بخش 6 و 8 رو ببین(اصطحکاک). تقریبا تمام فصل ها از نیرو حرف زده(اصلا اساس فیزیک از نیرو هستش). شما یا فیزیک 1 رو ندیدی یا جلد اول و دوم فیزیک 1 رو با فیزیک 2 قاطی کردی.
البته تو بعضی دانشگاه ها جلد اول فیزیک 1 رو نصفشو تو فیزیک 1 درس میدن،نصف دیگشو تو فیزیک 2:297:

شفیع
02-05-1390, 01:08 بعد از ظهر
در مورد لیز خوردگی باید بگم اولین باری که لاستیک رو نصب کردید موتور رو بذارید رو جک دوطرفه. از طرفی تو یه ظرف یکم روغن(آشپزی) بریزید و با یه سر انگشت گیریس نسوز قاطیش کنید.موتور رو روشن کنید و با قلمو مخلوطتون رو لاستیک بکشید.(ممکنه این کار باعث ایجاد یه بوی بدی شه ولی اصلا نترسید) 3-4 بار این کاررو تو روزای پشت سر هم انجام بدید و آخرین بار با یه دسمال لاستیک رو پاک کنید اینجوری امکان لیز خوردگی کم میشه
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به احتمال زیاد این معجون رو تست می کنم البته رو لاستیک . فقط علی آقا میشه بگی این معجون چیکار میکنه که باعث میشه لاستیک کمتر لیز بخوره ؟
باتشکر[/quote]

من هنوز این روش آزمایش نکرم، ولی با توجه به نوع موادی که با هم قاطی می شه، به احتمال زیاد باعث نرم شدن لاستیک می شه.

در مورد لاستیک های نرم این نکته هم بد نیست بدونید، نرمی همیشه هم خوب نیست، معمولا معیار عامه برآرود کیفیت لاستیک در ایران نرمی لاستیکه، ولی باید به این نکته دقت داشت، نرمی بیش از حد، درسته اصطکاک خوبی به وجود میاره ولی از اون طرف، آسیب پذیری بالا، عمر کم تر لاستیک، عدم تعادل در سرعت های بالا، ... از مضرات لاستیک های نرم محسوب می شه.

nOviA
02-05-1390, 01:13 بعد از ظهر
عدم تعادل در سرعت های بالا، ... از مضرات لاستیک های نرم محسوب می شه.
در مورد لاستیک های شهری مطمئن میستم اما لاستیک های موتور های اسپرت و ریس(جنس مرغوب) وسطش رو سفت و کناره های لاستیک رو برای تعادل در پیچ در سرعت بالا کمی نرم تر درست میکنن.

AMIR MOHAMMAD n
02-05-1390, 01:23 بعد از ظهر
همش به هم متصله تقریبا. فیزیک 1 بخش 6 و 8 رو ببین(اصطحکاک). تقریبا تمام فصل ها از نیرو حرف زده(اصلا اساس فیزیک از نیرو هستش). شما یا فیزیک 1 رو ندیدی یا جلد اول و دوم فیزیک 1 رو با فیزیک 2 قاطی کردی.
البته تو بعضی دانشگاه ها جلد اول فیزیک 1 رو نصفشو تو فیزیک 1 درس میدن،نصف دیگشو تو فیزیک 2:297:

شما مگه درباره ی فیزیک دانشگاهی بحث نمی کنی؟منم همونو میگم
ولی من امروز میرم از یکی میپرسم تا هم من روشن تر شم و هم شاید شوما.:icon_pf _37_:

شفیع
02-05-1390, 03:09 بعد از ظهر
در مورد لاستیک های شهری مطمئن میستم اما لاستیک های موتور های اسپرت و ریس(جنس مرغوب) وسطش رو سفت و کناره های لاستیک رو برای تعادل در پیچ در سرعت بالا کمی نرم تر درست میکنن.

بله، کیفیت لاستیک های اسپرت کاملا فرق می کنه منظورم لاستیک هایی بود که در بازار ایران موجوده و اکثر اوقات خیلی از خریداران فقط به این نکته که لاستیک نرم باشه اکتفا می کنن. یکی از دوستان فرمودن فلان لاستیک اون قدر نرمه کی می شه گره زدش، به نظرم این یعنی نرمی بیش از حد، لاستیکی که خیلی راحت بشه پیچوندش یعنی ایستایی مناسبی نمی تونه داشته باشه، یعنی استخون بندی ضعیفی داره، لاستیک در اوج نرمی باید مقاومت خودشو در مقابل تغییر شکل کلی حفظ کنه.

ali faghfouri
02-05-1390, 05:25 بعد از ظهر
یه سری توضیح بدم + یه سری جواب که این بحث به کل کل کشیده نشه:
اگه دقت کرده باشید میبینید غالبا لاستیکایی که به اصطلاح میگین چسبندگی بالایی دارن نرم هستند و سطح تماس آنی شون با زمین بیشتر از لاستیکای دیگس.یه بخش از دینامیک درباره تعادل و پایداری بر مبنای اصطکاک و انعطاف پذیری هست.که خلاصشو در مورد موتور بخوام بگم میشه:
میدانیم:
ماکروسکوپیک:
موتور و جرم شما در راستای Y یه نیرو به سمت پایین وارد میکنه.
تنها نقاطی که میتونن باعث پایداری بشن نقاط تماسی لاستیک با زمین هستش.
جرم یه نیروی گسترده هستش که ما برای راحتی محاسبات به عنوان نیروی نقطه ای در نظر گرفته میشه.
نیروی عمودی تکیه گاه در مقابل نیروی وزن ظاهر میشه و از طرف زمین در راستای Y به لاستیک نیرو وارد میکنه.
ضریب اصطکاک جنبشی به عوامل جنس و سطح تماس و .... وابسته هست.
اصطکاک جنبشی مقدار ثابتی است که از حاصل ضرب نیروی عمودی تکیه گاه در ضریب اصطکاک بدست میاد.(در صورت عدم وجود نیروی دیگری در راستای Y).
میکروسکوپیک:
هیچ جسمی مطلقا صاف نیست.
ناصافی و بلندی و پستی باعث ایجاد اصطکاک میشود.
بررسی تعادل:
در محل سطح تماس بین زمین و لاستیک اصطکاک ایجاد میشه هر چی لاستیک انعطاف پذیرتر باشه این اصطکاک بیشتره چون سطح تماس افزایش پیدا کرده که این افزایش سطح به خاطر منطبق شدن لاستیک و زمین که نتیجه اش اینه که متحرک استیبل تره.
--------------------------------------------------------------------------------
قابل توجه آقایان:
مرداد:
1.اون کاری که من گفتم همون طور که دوستان گفتن باعث نرمی لاستیک میشه.
2.کارکرد معجونی که گفتم بر اساس توضیحات بالاس.
شافی:
1.استاتیک که ترجمه اش به فارسی میشه ایستایی یعنی بررسی تعادل در حالتی که جسم بررسی شونده ثابته البته ممکنه شما با موتور در حالتی که موتور خاموشه لیز بخورید که چیز عجیبی نیس.
2.چیزی به اسم استخوان بندی یا پیکره بندی برای لاستیک وجود نداره چون لاستیک یه جسم غیرصلب حرارتی هست.(اگه کرو(منحنی) strain-stress رو که برای لاستیک در آزمایشگاهها بدست اومده نگاه بندازید متوجه میشید)
3.لاستیکایی که اسم بردم وقتی آماده آزمایش روی موتور میشن دیگه تغییر شکل نمیدن.گویا شما فکر کردید میخوام خمیر بازی رو موتور بذارم.
4. استیبل بودن هیچ ربطی به سرعت نداره و فقط در حرکت تحت تاثیر شتابه که اندازه شتاب هم هیچ ربطی به اندازه سرعت نداره. ممکنه یه جسم 400تا سرعت داشته باشه و هیچ نیرویی بهش وارد نشه.در کل شما قانون نیوتن (f=ma) رو نقض کردید البته این نکته رو هم واسه اطلاعات بیشتر بگم که این قانون واسه موتور یا امثالوهم به این شکل نیست و به جای جرم خالی از انتگرال جرم نقصانی استفاده میشه چون در حین راه رفتن موتور سوخت مصرف میکنه و از جرم کلیش کم میشه و ......جالبه بدونید که همه موتورهای جی پی دارای این نوع لاستیکها هستن و سرعت ها و توانهای بالایی دارند که میتونن شتاب های خوبی ایجاد کنن.
5.عمر کمتر لاستیک بهتره یا عمر کمتر خودتون؟
6.با مطالعه کتابهای:دینامیک و دینامیک ماشین و فیزیک جامد و مقاومت مصالح میتونید اطلاعات خوبی کسب کنید.
7.ازتون خواهش میکنم راجع به چیزی که اطلاعات ندارید صحبت نکنید....با تشکر

شفیع
02-05-1390, 11:39 بعد از ظهر
شافی:
1.استاتیک که ترجمه اش به فارسی میشه ایستایی یعنی بررسی تعادل در حالتی که جسم بررسی شونده ثابته البته ممکنه شما با موتور در حالتی که موتور خاموشه لیز بخورید که چیز عجیبی نیس.
2.چیزی به اسم استخوان بندی یا پیکره بندی برای لاستیک وجود نداره چون لاستیک یه جسم غیرصلب حرارتی هست.(اگه کرو(منحنی) strain-stress رو که برای لاستیک در آزمایشگاهها بدست اومده نگاه بندازید متوجه میشید)
3.لاستیکایی که اسم بردم وقتی آماده آزمایش روی موتور میشن دیگه تغییر شکل نمیدن.گویا شما فکر کردید میخوام خمیر بازی رو موتور بذارم.
4. استیبل بودن هیچ ربطی به سرعت نداره و فقط در حرکت تحت تاثیر شتابه که اندازه شتاب هم هیچ ربطی به اندازه سرعت نداره. ممکنه یه جسم 400تا سرعت داشته باشه و هیچ نیرویی بهش وارد نشه.در کل شما قانون نیوتن (f=ma) رو نقض کردید البته این نکته رو هم واسه اطلاعات بیشتر بگم که این قانون واسه موتور یا امثالوهم به این شکل نیست و به جای جرم خالی از انتگرال جرم نقصانی استفاده میشه چون در حین راه رفتن موتور سوخت مصرف میکنه و از جرم کلیش کم میشه و ......جالبه بدونید که همه موتورهای جی پی دارای این نوع لاستیکها هستن و سرعت ها و توانهای بالایی دارند که میتونن شتاب های خوبی ایجاد کنن.
5.عمر کمتر لاستیک بهتره یا عمر کمتر خودتون؟
6.با مطالعه کتابهای:دینامیک و دینامیک ماشین و فیزیک جامد و مقاومت مصالح میتونید اطلاعات خوبی کسب کنید.
7.ازتون خواهش میکنم راجع به چیزی که اطلاعات ندارید صحبت نکنید....با تشکر

علی آقا، از توضیحاتی که دادید سپاسگزارم.
1) شافی نه شفیع
2) فکر کنم شما با دقت مطالبم رو نخوندید، بحث من اصلا لاستیک های حرفه ای جی پی نبود، و اشاره کردم لاستیک های حرفه ای بحثشون جداست، موضوع بحث من بازار لاستیک ایران بود، در بالا اشاره کردم.
منظورم لاستیک های تقلبی چینی بود، منظورم این بود نرین بازار و اولین لاستیکی که دیدین نرمه بخرین ! نرمی هم خودش حساب کتاب داره، اگر ثابت کردین که این قانون های فیزیکی که فرمودین در لاستیک های چینی تقلبی رعایت شده، حرفتون رو قبول می کنم !
3) دوست من، منظورم از استخوان بندی، تیغ ماهی یا استخون مرغ نبود. در تولید هر لاستیکی فقط و فقط از ماده لاستیک استفاده نمی شه ! در تولید لاستیک ها از سیم های فولادی استفاده می شه، از ریسمان های مقاوم در برابر انبساط و انقباض استفاده می شه، از کتان استفاده می شه ... در کل به این ها می گن استخوان بندی. لاستیکی که این ها نداشته باشه یا خیلی ضعیف داشته باشه، بله شاید بشه گره زدش ! امیدوارم تونسته باشم مفهوم رو برسونم.
ممنون می شم شماره صفحه اون کتاب فیزیکه رو بدین تا سطح علمی مو ببرم بالا، تا لاستیک وسایل نقلیه رو بادکنک اشتباه نگیرم. با تشکر

Mehrdad.y
03-05-1390, 12:48 بعد از ظهر
مثل اینکه بحث خیلی علمی شد . حقیقتش من انجا بیشتر دنبال اینم که موتور ایمن تری داشته باشم .
حالا اگه میشه یه لاستیک معرفی کنید که :
1- به چرخ عقب موتور آپاچی 180 بخوره
2- خیلی کمتر از لاستیک خودش لیز بخوره
3- کمی پهن تر از لاستیک خودش باشه
4- نرم باشه
5- عمرش هم زیاد مهم نیست
6- ترجیحا خوش عاج هم باشه

ممنون

nOviA
03-05-1390, 01:04 بعد از ظهر
لاستیک عقب پالس 180 ug4 بهتر از آپاچیه. اگر از دوستاتون دارن سوار شین متوجه میشین.

Mehrdad.y
04-05-1390, 02:19 بعد از ظهر
از چند نفر پالس سوار هم پرسیدم گفتن خوب هست ولی نه اونقدر که بخوای عوض کنی .

Kami
04-05-1390, 02:26 بعد از ظهر
مهرداد جان لاستیک خود اپاچی ام بد نیست . شما تو خط های سفید که تو خیابون تند نرو یا ترمز نگیر لیز نمیخوری

ali faghfouri
04-05-1390, 09:47 بعد از ظهر
علی آقا، از توضیحاتی که دادید سپاسگزارم. 1) شافی نه شفیع 2) فکر کنم شما با دقت مطالبم رو نخوندید، بحث من اصلا لاستیک های حرفه ای جی پی نبود، و اشاره کردم لاستیک های حرفه ای بحثشون جداست، موضوع بحث من بازار لاستیک ایران بود، در بالا اشاره کردم. منظورم لاستیک های تقلبی چینی بود، منظورم این بود نرین بازار و اولین لاستیکی که دیدین نرمه بخرین ! نرمی هم خودش حساب کتاب داره، اگر ثابت کردین که این قانون های فیزیکی که فرمودین در لاستیک های چینی تقلبی رعایت شده، حرفتون رو قبول می کنم ! 3) دوست من، منظورم از استخوان بندی، تیغ ماهی یا استخون مرغ نبود. در تولید هر لاستیکی فقط و فقط از ماده لاستیک استفاده نمی شه ! در تولید لاستیک ها از سیم های فولادی استفاده می شه، از ریسمان های مقاوم در برابر انبساط و انقباض استفاده می شه، از کتان استفاده می شه ... در کل به این ها می گن استخوان بندی. لاستیکی که این ها نداشته باشه یا خیلی ضعیف داشته باشه، بله شاید بشه گره زدش ! امیدوارم تونسته باشم مفهوم رو برسونم. ممنون می شم شماره صفحه اون کتاب فیزیکه رو بدین تا سطح علمی مو ببرم بالا، تا لاستیک وسایل نقلیه رو بادکنک اشتباه نگیرم. با تشکر [Only registered and activated users can see links]
1.شما راجع به لاستیکه نرم گفتید که تو سرعت بالا ناپایداره من هم لاستیک موتورهای جی پی که نرم هستش رو بخاطر سرعت بالای موتورهای جی پی مثال زدم.
2.شما برو اصطلاحات علمی رو یاد بگیر بعد ازشون استفاده کنید اونی که منظور شما بوده ساختار سازه ای هستش که هیچ ربطی به پیکربندی یا همون استخوان بندی نداره. 3.شما این کتاب ها رو میتونید مطالعه کنید:
فیزیک دانشگاهی-زیمانسکی_بخش فیزیک جامد
دینامیک_مریام
طراحی هواپیما_روسکام _بخش طراحی شاک ابسوربر و تایر
علم مواد_(نویسنده اش الان اسمش یادم نمیاد)
طراحی مهندسی_دیتر
متد تخمین های پایداری و کنترل_بخش محاسبات پایداری و کنترل اجسام متحرک با اصطکاک
بررسی علل پایداری_ بخش پایداری در تحرک
4.فقط مردم از خنده وقتی نوشتتو خوندم راجع به ساختار تایر من اگه ندونم تایر ساختارش چیه باید بمیرم البته مشکل از شما هم هست که فرق تایر و لاستیک رو نمیدونید. 5.جمله آخرت یکم قلقکم داد واست اینو بنویسم: (پسر جون مطمئن باش علمم در سطحی هست که جوابه یکی که نهایت لیسانس داره رو بدم.اونم کسی که نمیدونه ایستایی یعنی چی.)اسم کتاب ها رو هم واست نوشتم که اگه منظورت چیزی نبود که من برداشت کردم جوابتو گرفته باشی.

nopo
04-05-1390, 11:00 بعد از ظهر
بلاخره لاستیک عقبم رو که توی پست های قبلی گفته بودم عوض کردم:happy4:
اینم عکس لاستیک جدیدم:33:

2365

2366

شفیع
05-05-1390, 12:28 قبل از ظهر
1.شما راجع به لاستیکه نرم گفتید که تو سرعت بالا ناپایداره من هم لاستیک موتورهای جی پی که نرم هستش رو بخاطر سرعت بالای موتورهای جی پی مثال زدم.
2.شما برو اصطلاحات علمی رو یاد بگیر بعد ازشون استفاده کنید اونی که منظور شما بوده ساختار سازه ای هستش که هیچ ربطی به پیکربندی یا همون استخوان بندی نداره. 3.شما این کتاب ها رو میتونید مطالعه کنید:
فیزیک دانشگاهی-زیمانسکی_بخش فیزیک جامد
دینامیک_مریام
طراحی هواپیما_روسکام _بخش طراحی شاک ابسوربر و تایر
علم مواد_(نویسنده اش الان اسمش یادم نمیاد)
طراحی مهندسی_دیتر
متد تخمین های پایداری و کنترل_بخش محاسبات پایداری و کنترل اجسام متحرک با اصطکاک
بررسی علل پایداری_ بخش پایداری در تحرک
4.فقط مردم از خنده وقتی نوشتتو خوندم راجع به ساختار تایر من اگه ندونم تایر ساختارش چیه باید بمیرم البته مشکل از شما هم هست که فرق تایر و لاستیک رو نمیدونید. 5.جمله آخرت یکم قلقکم داد واست اینو بنویسم: (پسر جون مطمئن باش علمم در سطحی هست که جوابه یکی که نهایت لیسانس داره رو بدم.اونم کسی که نمیدونه ایستایی یعنی چی.)اسم کتاب ها رو هم واست نوشتم که اگه منظورت چیزی نبود که من برداشت کردم جوابتو گرفته باشی.

با تشکر فراوان از جناب پروفسور علی عزیز
من نمی دونم چرا هر چی می گم قابل فهم نیست، فکر کنم من بد بیان می کنم. و قصد جنگ و دعوا هم ندارم، برای چندمین بار می گم منظورم از لاستیک های نرم لاستیک های نرم استاندارد و حرفه ای نبود منظورم لاستیک های تقلبی چینیه نرمی که در بازار ایران موجوده.
و اینکه خیالتون راحت من لیسانس ندارم لیسانس دیگه قدیمی شده جدیدا دانشگاه ها مدرک کارشناسی میدن
و اینکه پرشین موتور یه انجمن تازه تاسیس و فعالیتش در حد متوسط رو به ضعیفه، من هم می تونم مسائل فنی رو با استفاده از اصطلاحات لاتین و در حد دانشگاهی توضیح بدم، اینجا دانشگاه نیست، نوع جواب هامون باید به صورت ساده و روان باشه، از از لحاظ دانشگاهی بخوایم کلمه ساختار سازه ای و پیکربندی رو مقایسه کنیم از زمین تا آسمون با هم اختلاف دارن ولی از لحاظ مفهومی ساده فرق چندانی ندارن و مفهوم رو به مخاطب می رسونه.
استاد ، ممنون می شم واسه این دوستمون یه محاسبه ای کنین که چه نوع لاستیکی بگیره، فقط یه طوری بهش بگید که وقتی رفت مغازه به به فروشنده گفت، آقای فروشنده فحشش نگیره، آخه فروشنده ها فیزیکشون یه کم ضعیفه
استاد، در هر صورت شرمنده اگر بی ادبی شد، شما جای استاد مایی، شما به بزرگواری خودتون ببخشید، قصد جسارت نداشتم.

Mehrdad.y
05-05-1390, 03:33 بعد از ظهر
سلام امروز با شرکت ایران یاسا تلفنی صحبت کردم گفت لاستیک 17/350 برای آپاچی خوبه . کسی در مورد این لاستیک چیزی میدونه ؟ یا عکسی ازش داره ؟

ali faghfouri
05-05-1390, 09:10 بعد از ظهر
با تشکر فراوان از جناب پروفسور علی عزیز من نمی دونم چرا هر چی می گم قابل فهم نیست، فکر کنم من بد بیان می کنم. و قصد جنگ و دعوا هم ندارم، برای چندمین بار می گم منظورم از لاستیک های نرم لاستیک های نرم استاندارد و حرفه ای نبود منظورم لاستیک های تقلبی چینیه نرمی که در بازار ایران موجوده. و اینکه خیالتون راحت من لیسانس ندارم لیسانس دیگه قدیمی شده جدیدا دانشگاه ها مدرک کارشناسی میدن و اینکه پرشین موتور یه انجمن تازه تاسیس و فعالیتش در حد متوسط رو به ضعیفه، من هم می تونم مسائل فنی رو با استفاده از اصطلاحات لاتین و در حد دانشگاهی توضیح بدم، اینجا دانشگاه نیست، نوع جواب هامون باید به صورت ساده و روان باشه، از از لحاظ دانشگاهی بخوایم کلمه ساختار سازه ای و پیکربندی رو مقایسه کنیم از زمین تا آسمون با هم اختلاف دارن ولی از لحاظ مفهومی ساده فرق چندانی ندارن و مفهوم رو به مخاطب می رسونه. استاد ، ممنون می شم واسه این دوستمون یه محاسبه ای کنین که چه نوع لاستیکی بگیره، فقط یه طوری بهش بگید که وقتی رفت مغازه به به فروشنده گفت، آقای فروشنده فحشش نگیره، آخه فروشنده ها فیزیکشون یه کم ضعیفه استاد، در هر صورت شرمنده اگر بی ادبی شد، شما جای استاد مایی، شما به بزرگواری خودتون ببخشید، قصد جسارت نداشتم.
من نه استادم نه پروفسورحوصله کل کلم ندارم. چرا نباید اصطلاحات دانشگاهی رو درست استفاده کنیم.بیشتربچه های اینجا یا دانشجو هستن یا به سلامتی به زودی دانشجو میشن اگه این اصطلاحات استفاده شه اونم درست و سرجاش بقیه هم مطلع میشن و تو این فروم اطلاعاتمون هم افزوده میشه.از اونجایی که این فروم یه فضای دوستانه هستش اتفاقا بچه ها بهتر یاد میگیرن نسبت به دانشگاه که زوریه.
همه بچه های اینجا میدونن که من تو خرید فروش چقدر تبحر دارم (هم میتونی تاپیک خرید و فروشی که من زدم رو ببینی هم از بچه ها به خصوص کینگ و کنجی و محمد(گوستاو)بپرسی).
بحث در مغازه رفتن با قبل از خرید فرق میکنه.نکته مهم قبل از در مغازه رفتن اینه که بدونی چی میخوای بخری یا چی قانعت میکنه.الان همه این بحث های ما هم واسه قبل از خریده.
درضمن لاستیکای چینی درس حسابی هم هست.
لطفا اگه میخواید بحث خارج از مبحث لاستیک کنید.تو تاپیک گفتگوهای اسپم بیاید با هم ادامه میدیم تا یکی قانع شه.

شفیع
05-05-1390, 11:42 بعد از ظهر
من نه استادم نه پروفسورحوصله کل کلم ندارم. چرا نباید اصطلاحات دانشگاهی رو درست استفاده کنیم.بیشتربچه های اینجا یا دانشجو هستن یا به سلامتی به زودی دانشجو میشن اگه این اصطلاحات استفاده شه اونم درست و سرجاش بقیه هم مطلع میشن و تو این فروم اطلاعاتمون هم افزوده میشه.از اونجایی که این فروم یه فضای دوستانه هستش اتفاقا بچه ها بهتر یاد میگیرن نسبت به دانشگاه که زوریه.
همه بچه های اینجا میدونن که من تو خرید فروش چقدر تبحر دارم (هم میتونی تاپیک خرید و فروشی که من زدم رو ببینی هم از بچه ها به خصوص کینگ و کنجی و محمد(گوستاو)بپرسی).
بحث در مغازه رفتن با قبل از خرید فرق میکنه.نکته مهم قبل از در مغازه رفتن اینه که بدونی چی میخوای بخری یا چی قانعت میکنه.الان همه این بحث های ما هم واسه قبل از خریده.
درضمن لاستیکای چینی درس حسابی هم هست.
لطفا اگه میخواید بحث خارج از مبحث لاستیک کنید.تو تاپیک گفتگوهای اسپم بیاید با هم ادامه میدیم تا یکی قانع شه.

دوست من، حرف شما درسته من از اول بحثمون خدا نکرده نگفتم شما چیزی حالیت نیست ! من اینو گفتم !؟ بابا استاد این غرورت منو کشته، شما هی را به راه می گین من تکم من سلطان لاستیک و موتورسیکلتم. خوب باشه قبول من که حرفی نزدم
دوست من اگر بخوایم خود نمایی کنیم و واسه هم شاخ و شونه بکشیم، هر کدوممون حرف های زیادی داریم، شما بی زحمت ببین همین تاپیک لاستیک رو کی باز کرده؟ چند تا دیگه از این جور تاپیکا می خوای بهت معرفی کنم که همین باز کننده تاپیک لاستیک باز کرده و بحث های علمی شو توی پرشین موتور راه انداخته، دوست من این حرفا گفتن نداره.
متاسفانه بحث های پرشین موتور رو که می خونم می بینم همش در مورد خرید و فروش و یا بحث های کلی فنی صحبت می شه، به چشم دیدم کسی رو که crm واسش عین دوچرخه می مونه ماهی چند تا crm خرید و فروش می کنه و موتور شناس حرفه ای شهر محسوب می شه ولی حتی نمی تونه یه کاسه نمد، یه واشر سر سیلندر، یه صفحه کلاچ، ... عوض کنه

ختم کلام، این که معلومات و تجربه ی شما بیشتره جای شکی نیست، ما کوچیکتیم.

در مورد لاستیک آقا مهرداد:
آقا مهرداد بهتره شما اول خودتون برید یه بار لاستیکو خوب ببینید، درسته به صورت تلفنی اعداد ارقامش خوبه، ولی بهتره از نزدیک دیده شه
در مورد عکسش، قبلا عکسش موجود بود، نمی دونم یاسا داره چه ... می کنه، به کل سایشو بهم ریخته، عکسای مدل های لاستیکاش همه حذف شده، نمی دونم شاید می خواد خیلی قوی تر شروع کنه، انشالله

Mehrdad.y
06-05-1390, 10:43 قبل از ظهر
در مورد لاستیک آقا مهرداد:
آقا مهرداد بهتره شما اول خودتون برید یه بار لاستیکو خوب ببینید، درسته به صورت تلفنی اعداد ارقامش خوبه، ولی بهتره از نزدیک دیده شه
در مورد عکسش، قبلا عکسش موجود بود، نمی دونم یاسا داره چه ... می کنه، به کل سایشو بهم ریخته، عکسای مدل های لاستیکاش همه حذف شده، نمی دونم شاید می خواد خیلی قوی تر شروع کنه، انشالله[/quote]

سلام
آره درست میگی برای همین اینجا مطرحش کردم . تو سایتش هم رفتم من هم عکسی ندیدم شاید به قول شما میخوان آپدیتش کنن . در هر صورت من هنوز به نتیجه درستی نرسیدم . امیدوارم بتونم این مشکل رو حل کنم .

Mehrdad.y
18-05-1390, 08:31 قبل از ظهر
سلام
دیروز با یکی که کمی اهل فنه صحبت می کردم اون برعکس همه که می گن اگه باد لاستیک رو کم کنی کمتر لیز میخوره میگفت باید باد رو بیشتر کنی تا لاستیک ( آپاچی ) از بغلها بزنه بیرون و سطح تماسش با زمین بیشر بشه . نظر دوستان چیه ؟

شفیع
18-05-1390, 01:12 بعد از ظهر
سلام
دیروز با یکی که کمی اهل فنه صحبت می کردم اون برعکس همه که می گن اگه باد لاستیک رو کم کنی کمتر لیز میخوره میگفت باید باد رو بیشتر کنی تا لاستیک ( آپاچی ) از بغلها بزنه بیرون و سطح تماسش با زمین بیشر بشه . نظر دوستان چیه ؟

آقا مرداد، باید دید منظور از زیاد کردن باد، در چه حدیه؟ اگر به اندازه ای زیاد کنی که لاستیک عین سنگ سفت شه و به صورت کاملا گرد و توپر باشه، خوب معلومه به خاطر سفتی بیش از حد اصلا نمی تونه سطح اصطکاک خوبی داشته باشه، اصلا نمی تونه روی سطح جاده بشینه.
و اینکه منظور از کم کردن باد، در حدی نیست که باعث لیز خوردن شه، در حدی نیست که لاستیک خیلی بخوابه، منظور اینه که وقتی سرنیش روی موتور نشسته لاستیک کمی نرم تر و انعطاف پذیر تر به نظر بیاد.

nOviA
18-05-1390, 05:28 بعد از ظهر
زیاد کردن بیش از حد باد لاستیک احتمال ترکیدگی رو افزایش می ده و چسبندگی رو کاهش. کمک های موتور هم اصلا نرم کار نمیکنه که تو سرعت های بالا بسیار خطرناکه. آپاچی جنس لاستیکش مشکل داره و با کم و زیاد کردن باد فکر نمیکنم درست بشه.
لاستیک پالس گیر نیووردی؟

Mehrdad.y
19-05-1390, 04:48 بعد از ظهر
ممنون از دوستان
حقیقتش خودم هم زیاد با زیاد کردن باد موافق نبودم و می خواستم نظر شما رو هم بدونم .
می خواستم لاستیک 120 پالس بندازم ولی از چندتا پالس سوار سوال کردم و گفتن اونقدرها متفاوت نیست که بخوای با این لاستیک عوض کنی . شنیدم شرکت ایران یاسا هم لاستیک تو این مایه ها داره . هم با آج طرح هندا 125 و هم با آج خطی پالسی . حالا کدوم بهتره ؟

dr_metallica
19-05-1390, 07:28 بعد از ظهر
سلام کسی میدونه میشه لاستیک عقب هیوسانگ 250 رو که 150 هستش رو 180 انداخت
میدونم که 160 مال هیوسانگ 650 رو میشه انداخت
لاستیک 180 فقط 3 سانتی متر پهن تر

شفیع
19-05-1390, 08:36 بعد از ظهر
سلام کسی میدونه میشه لاستیک عقب هیوسانگ 250 رو که 150 هستش رو 180 انداخت
میدونم که 160 مال هیوسانگ 650 رو میشه انداخت
لاستیک 180 فقط 3 سانتی متر پهن تر

چی شد ؟
یعنی می خوای به جای لاستیک 180 لاستیک 150 بندازی ؟ یعنی می خوای کوچیک ترش کنی ؟ همه می رن لاستیک بزرگ تر میندازن تو می خوای کوچیک تر بندازی !؟

dr_metallica
19-05-1390, 09:46 بعد از ظهر
سلام خوبی
نه می خوام لاستیک 150 هیوسانگ رو 180 بندازم یعنی بزرگترش کنم
میدونم 160 می خوره می خوام بدونم میشه 180 انداخت چون 3 سانتی متر فرق داره
اگه 1.5 سانتی متر از راست و 1.5 سانتی متر از چپ راه بده میشه 180 انداخت
کسی اطلاع دقیق داره؟

ali faghfouri
19-05-1390, 10:46 بعد از ظهر
سلام خوبی نه می خوام لاستیک 150 هیوسانگ رو 180 بندازم یعنی بزرگترش کنم میدونم 160 می خوره می خوام بدونم میشه 180 انداخت چون 3 سانتی متر فرق داره اگه 1.5 سانتی متر از راست و 1.5 سانتی متر از چپ راه بده میشه 180 انداخت کسی اطلاع دقیق داره؟ دوست عزیز این کار 3تا مشکل اساسی بوجود میاره برای همین این کار اصلا توصیه نمیشه: 1. داغون شدن تیر کمونیه موتور 2. کم شدن توان مفید موتور که نتیجش کم شدن شتاب و تاپ اسپید هستش 3. اصطحلاک سریعتر قطعات انجین

dr_metallica
19-05-1390, 11:37 بعد از ظهر
سلام ممنون از راهنمایت لاستیک 160 چی اون هم به همین ترتیبه

شفیع
20-05-1390, 12:23 قبل از ظهر
سلام ممنون از راهنمایت لاستیک 160 چی اون هم به همین ترتیبه

هر لاستیکی غیر از لاستیک استاندارد تعیین شده کارخونه ای یه ضرری واسه موتور سیکلت داره،
خوب باید دید لاستیک 160 اصلا توی تیرکمونی موتور جا می شه، به در و دیوارش نمی گیره، مخصوصا به قاب زنجیر
ولی فکر نکنم 150 با 160 فرق چندانی داشته باشه، فکر کنم بخوره، شما خودت همین الان موقعین لاستیک 150 رو ببین به صورت چشمی برآورد کن مثلا اگر یک سانت پهن تر بشه ممکنه به کجا ها آسیب برسونه.

dr_metallica
20-05-1390, 11:56 بعد از ظهر
ok ممنون متاسفانه من ابان ماه پولم حاضر میشه یعنی 2 ماه دیگه موتورو میگیرم
با این حال ممنون از راهنمایت
Have Great Time Dear

nOviA
21-05-1390, 01:04 قبل از ظهر
لاستیک 160 رو دیدم رو هیو. اگر جنس لاستیک 160 بهتره و لیز نمیخوره بنداز. در غیر این صورت زیاد تفاوت نمیکنه و پول اضافی میدی(اگه از شتاب موتورت کم نشه و اصطحلاک بالا نره).

Mehrdad.y
22-05-1390, 03:28 بعد از ظهر
سلام
روز پنجشنبه سر راه رفتم باد لاستیکها رو نیتروژنی کردم حدود 10 تا 20 درصدی تاثیر تو نرمی و ترمز گیری داره نتیجه این که 1000 تومان ارزش اینو داره که نیتروژن بزنیم .
یه سوال کمی خنده دار : نمیشه خدمون آجهای لاستیک رو با کاتر تغییر بدیم ؟ یعنی یکسری از جاهاشو ببریم ؟ :4chsmu1:

Mehrdad.y
25-05-1390, 10:06 قبل از ظهر
جریان چیه چرا دیگه کسی اینجا نظری نمیده ؟!

شفیع
25-05-1390, 12:20 بعد از ظهر
آقا مهرداد، بی خیال، میزنی لاستیکو پاره می کنی، بیاو درستش کن!
در ضمن لاستیک هم ه همین راحتیا عین پنیر بریده نمی شه، و اینکه در صورت انجام چنین کاری 100% تمام آج های دست ساز یک اندازه نمی شه و ممکنه در تعادل لاستیک تاثیر منفی داشته باشه،
منم یه چند وقیه دو دلم نمی دونم باد نیتروژن رو امتحان کنم یا نه، می ترسم این 1000 تومنی که می خوام بدیم فقط تاثیرش در حد مولکولی باشه و خیلی قابل محسوس نباشه. با این حرفت شاید رفتم زدم :4chsmu1:

AMIR MOHAMMAD n
25-05-1390, 12:31 بعد از ظهر
آخه این باد توی لاستیکه چه تأثیری به نرمز گرفتن و راه رفتن داره؟مگه باد رو روی لاستیک مالیدی که تغییر کنه؟

به نظر من که این جور حرفا یه تلقینه.

البته منظور من شخص خاصی نبود.

reza KTM
25-05-1390, 02:05 بعد از ظهر
آخه این باد توی لاستیکه چه تأثیری به نرمز گرفتن و راه رفتن داره؟مگه باد رو روی لاستیک مالیدی که تغییر کنه؟

به نظر من که این جور حرفا یه تلقینه.

البته منظور من شخص خاصی نبود.
ربط که داره
اگر میخوای خوب متوجه بشی باد لاستیکت رو پر کن و تر مز بگیر
یه بار کم باد باهاش ترمز بگیر و یک باز هم با باد معمولی و نرمال
باد تاثیر داره ولی باد نیتروژن رو نمیدونم:297:

شفیع
26-05-1390, 03:52 قبل از ظهر
این طور که دانشمندان فرمودن نباید بی تاثیر روی لاستیک باشه،
مثلا این مورد که مولکول های نیتروژن تقریبا سه برابر اندازه ی مولکول های اکسیژن هستن، خوب می تونه خیلی تاثیر داشته باشه در خروج باد از لاستیک.
ولی خوب باید دید آیا تاثیر باد نیتروژن به اندازه ای هست که موتور سوار به راحتی بتونه تغییر رو احساس کنه !؟

AMIR MOHAMMAD n
26-05-1390, 07:09 قبل از ظهر
ربط که داره
اگر میخوای خوب متوجه بشی باد لاستیکت رو پر کن و تر مز بگیر
یه بار کم باد باهاش ترمز بگیر و یک باز هم با باد معمولی و نرمال
باد تاثیر داره ولی باد نیتروژن رو نمیدونم:297:

منظورم جنس باده نه مقدارش...

Mehrdad.y
26-05-1390, 11:33 قبل از ظهر
همونطور که گفتم 1000 تومان ارزش این رو داره که نیتروژن بزنیم بالاخره یه تکنولوژی جدیده دیگه در ضمن تاثیر هم داره ولی شاید بقول برو بچ یکم هم تلقینی باشه حداقلش این که ضرری نداره .
به امید روزی که یه لاستیک مشتی برای این موتور درست بشه .

Duran
29-05-1390, 02:32 قبل از ظهر
سلام

یه سوال کمی خنده دار : نمیشه خدمون آجهای لاستیک رو با کاتر تغییر بدیم ؟ یعنی یکسری از جاهاشو ببریم ؟ :4chsmu1:

خوب اینکار با ابزاری که شما فرمودید تقریبا شدنی نیست .
دوستانی که بخر بفروش ماشین هستن معمولا وقتی لاستیکاشون زیاد کارکرده و نمیخوان خرج کنن میرن انبار گندم (شوش) میدن رو لاستیک براشون گل میندازن که بعد از چند روز نشون نمیده لاستیکها رو گل دستی انداختن (البته اگر طرف دقیق و وارد باشه متوجه میشه ) .
راستش لاستیکهای پهن به قولی ریسی این موتور ما که از هفته دوم لیز میخورد اساسی .
باهاش کنار میومدم ولی چند هفته پیش دیدم خیلی داره اذیت میکنه ( حدود 70% هست لاستیکها) گفتم برم و لاستیک با گل متفاوت بگیرم و خودم خلاص کنم که دیدم طرف لاستیک چینی رو به اسم تایوانی داره میده 75 .
راستش زورم اومد گفتم 2 تومن خرجشه دیگه یه سر میرم انبار گندم و میدم برام pattern لاستیک رو عوض کنه و بقولی نقش گلش رو عوض کنه . اگر شد که فبه المراد نشد هم که چیزی از دست ندادم چون کسی این لاستیک رو ور نمیداشت .
درد سرتون ندم اول دادم لاستیک عقب رو گل انداخت که خیلی به pattern اصلی میخونه . رفتم کارام و انجام دادم و دیدم خیلی توفیر کرد و خیلی کمتر لیز میخوره برگشتم دادم لاستیک جلو رو هم همین کار رو کرد و خلاصه نزدیک 120 تومنی جلو افتادم .
البته عرض میکنم این یه کار اصولی نیست و گفته میشه که باعث ضعیف شدن لاستیک از طرفی و بهم خوردن بالانس میشه ولی خوب کجای موتورای چینی ما اصولیه که ما هم بخوایم باهاش رفتار متمدنانه کنیم .
کوچکترین لرزشی نداره الان و خیلی راضی هستم .
البته دست هر برو بچه ای ندید لاستیکتون رو اونجا / یه کم بچرخید و ببینید کی چه لاستیکی دستش هست و باهاش چکار کرده و خلاصه طرف کننده باشه نه شاگرد تازه کار. کلا تایم گرفتم ده دقیقه هم نشد و دو تا لاستیک 4 دادم البته 5 میخواست .
ایشالله وقت بشه از لاستیکها عکس میذارم بزودی

Mehrdad.y
29-05-1390, 02:09 بعد از ظهر
خوب اینکار با ابزاری که شما فرمودید تقریبا شدنی نیست .
دوستانی که بخر بفروش ماشین هستن معمولا وقتی لاستیکاشون زیاد کارکرده و نمیخوان خرج کنن میرن انبار گندم (شوش) میدن رو لاستیک براشون گل میندازن که بعد از چند روز نشون نمیده لاستیکها رو گل دستی انداختن (البته اگر طرف دقیق و وارد باشه متوجه میشه ) .
راستش لاستیکهای پهن به قولی ریسی این موتور ما که از هفته دوم لیز میخورد اساسی .
باهاش کنار میومدم ولی چند هفته پیش دیدم خیلی داره اذیت میکنه ( حدود 70% هست لاستیکها) گفتم برم و لاستیک با گل متفاوت بگیرم و خودم خلاص کنم که دیدم طرف لاستیک چینی رو به اسم تایوانی داره میده 75 .
راستش زورم اومد گفتم 2 تومن خرجشه دیگه یه سر میرم انبار گندم و میدم برام pattern لاستیک رو عوض کنه و بقولی نقش گلش رو عوض کنه . اگر شد که فبه المراد نشد هم که چیزی از دست ندادم چون کسی این لاستیک رو ور نمیداشت .
درد سرتون ندم اول دادم لاستیک عقب رو گل انداخت که خیلی به pattern اصلی میخونه . رفتم کارام و انجام دادم و دیدم خیلی توفیر کرد و خیلی کمتر لیز میخوره برگشتم دادم لاستیک جلو رو هم همین کار رو کرد و خلاصه نزدیک 120 تومنی جلو افتادم .
البته عرض میکنم این یه کار اصولی نیست و گفته میشه که باعث ضعیف شدن لاستیک از طرفی و بهم خوردن بالانس میشه ولی خوب کجای موتورای چینی ما اصولیه که ما هم بخوایم باهاش رفتار متمدنانه کنیم .
کوچکترین لرزشی نداره الان و خیلی راضی هستم .
البته دست هر برو بچه ای ندید لاستیکتون رو اونجا / یه کم بچرخید و ببینید کی چه لاستیکی دستش هست و باهاش چکار کرده و خلاصه طرف کننده باشه نه شاگرد تازه کار. کلا تایم گرفتم ده دقیقه هم نشد و دو تا لاستیک 4 دادم البته 5 میخواست .
ایشالله وقت بشه از لاستیکها عکس میذارم بزودی

ممنون از شما که تجربتون رو گفتید اگه عکس لاستیک ها رو زودتر بذارید ممنون میشم .
در ضمن اگه دوستان دیگه هم نظری در ایم مورد دارن بگن تا اطلاعاتمون در این مورد بیشتر بشه .

Duran
30-05-1390, 03:54 بعد از ظهر
ممنون از شما که تجربتون رو گفتید اگه عکس لاستیک ها رو زودتر بذارید ممنون میشم .
در ضمن اگه دوستان دیگه هم نظری در ایم مورد دارن بگن تا اطلاعاتمون در این مورد بیشتر بشه .

برای دیدن عکسها با سایز اصلی بر روی آنها کلیک کنید .
اگر قادر به دیدن عکسها نیستید از لینکهای زیر استفاده نمائید

این گل دستی که برام دادم زدن (New handmade Pattern)

([Only registered and activated users can see links])

و ([Only registered and activated users can see links]) این هم عکس گل اصلی که از یه لاستیک فروشی در گمرک براتون گرفتم (Original Pattern)

شفیع
30-05-1390, 07:04 بعد از ظهر
برای دیدن عکسها با سایز اصلی بر روی آنها کلیک کنید .
اگر قادر به دیدن عکسها نیستید از لینکهای زیر استفاده نمائید

این گل دستی که برام دادم زدن (New handmade Pattern)

([Only registered and activated users can see links])

و ([Only registered and activated users can see links]) این هم عکس گل اصلی که از یه لاستیک فروشی در گمرک براتون گرفتم (Original Pattern)

به خاطر عکسا ممنون، خیلی خوب نشون دادی،
جالبه، خیلی تمیز گل درست کرد، با رعایت حدود استاندارد، راه حل خوبیه.

alip
31-05-1390, 03:08 قبل از ظهر
اقا سوال ...اين كل رو روى خود لاستيك داده يا روكش رو لاستيك كشيده وكلوروى روكش داده؟

Duran
31-05-1390, 06:05 قبل از ظهر
اقا سوال ...اين كل رو روى خود لاستيك داده يا روكش رو لاستيك كشيده وكلوروى روكش داده؟
روی خود لاستیک هست و روکشی وجود نداره . البته من تا به حال ندیدم جایی لاستیک موتور سیکلت روکش کنن و مسئله روکش خصوصا در مورد لاستیک موتور سیکلت اگر شدنی هم باشه بسیار خطرناک هست

Mehrdad.y
01-06-1390, 05:43 بعد از ظهر
ممنون از شما Duran جان
اگه هنوز هم از این کاری که کردی راضی هستی آدرس بده ما هم برم همونجا اینکار رو بکنیم .

Duran
01-06-1390, 06:39 بعد از ظهر
ممنون از شما Duran جان
اگه هنوز هم از این کاری که کردی راضی هستی آدرس بده ما هم برم همونجا اینکار رو بکنیم .
محل اصلی رو خدمتتون قبلا عرض کردم . میدون شوش انبار گندم یه راسته هست همشون لاستیک فروش و خیلیهاشون اینکاره هستند فقط مسئله این هست که بهتره یه Pattern که به نقش اصلی لاستیکهاتون بیاد رو قبلا انتخاب کنید که اونجا بتونید به طرف نشون بدید که چی میخواین .
و تذکر دوباره اینکه به شاگرد ناوارد ندید لاستیکتون رو .
چندتا برو بچه دیدم ولی نرفتم سراغشون و دادم به یه بنده خدایی حدود 35 سالش بود که سر یه کوچه داشت اینکار رو میکرد راستش نگاه نکردم اسم مغازه چی بود

Mehrdad.y
02-06-1390, 03:44 بعد از ظهر
ممنون حالا نگفتی راضی هستی ؟ واقعا تو لیز خوردن موثر بوده ؟ یا نه .
راستی من درست نگرفتم یعنی روی لاستیک رو میتراشه ؟

Duran
02-06-1390, 06:47 بعد از ظهر
ممنون حالا نگفتی راضی هستی ؟ واقعا تو لیز خوردن موثر بوده ؟ یا نه .
راستی من درست نگرفتم یعنی روی لاستیک رو میتراشه ؟
لاستیکهای موتور من که روی اسفالت دونه ریز هم لیز میخورد این اواخر و هندلینک بسیار مشکل شده بود الان خیلی بهتر شده البته نوع pattern و جنس و نرمی خود لاستیک هم بسیار مهم هست خصوصا خطهای متمایل به عمودی بیشتر در ثبات کمک میکنه .
یه ابزار باریک سه لبه با مقطع ناودونی دارن که هر لبش از تیغ جراحی هم تیزتره و با اون روی لاستیک نقش میندازن .

Mehrdad.y
05-06-1390, 04:46 بعد از ظهر
لاستیکهای موتور من که روی اسفالت دونه ریز هم لیز میخورد این اواخر و هندلینک بسیار مشکل شده بود الان خیلی بهتر شده البته نوع pattern و جنس و نرمی خود لاستیک هم بسیار مهم هست خصوصا خطهای متمایل به عمودی بیشتر در ثبات کمک میکنه .
یه ابزار باریک سه لبه با مقطع ناودونی دارن که هر لبش از تیغ جراحی هم تیزتره و با اون روی لاستیک نقش میندازن .
خیلی خیلی ممنون یه سوال دیگه هم داشتم ، میخواستم بدون برای این کار چرخ رو کامل باز میکنه و از موتور جدا میکنه یا نه همونطور روی موتور انجام میده ؟ و اگر باز میکنه میتونه دوباره جمعش کنه یا نه ؟

Duran
05-06-1390, 06:44 بعد از ظهر
خیلی خیلی ممنون یه سوال دیگه هم داشتم ، میخواستم بدون برای این کار چرخ رو کامل باز میکنه و از موتور جدا میکنه یا نه همونطور روی موتور انجام میده ؟ و اگر باز میکنه میتونه دوباره جمعش کنه یا نه ؟

همونجا رو جک کمتر از ده دقیقه بدون باز کردن حتی یه پیچ

Mehrdad.y
06-06-1390, 04:53 بعد از ظهر
همونجا رو جک کمتر از ده دقیقه بدون باز کردن حتی یه پیچ

جالبه تا حالا همچنین چیزی ندیده بودم . حتما میرم و این کارو میکنم ، باز هم ممنون .

شفیع
06-06-1390, 09:12 بعد از ظهر
بهتره این دفعه هر کدوم از دوستان رفتن واسه همچین کاری، از مراحل کار عکس بگیرن،
اینطوری خیلی بهتره.

Mehrdad.y
15-06-1390, 05:24 بعد از ظهر
جریان چیه دیگه کسی حرفی ، سخنی ، چیزی نداره بگه ؟!

شفیع
15-06-1390, 09:42 بعد از ظهر
آقا مهرداد،
اتفاقا من اومدم یه سئوالی رو مطرح کنم،

از دوستان تا حالا کسی لاستیک خودرو (ماشین) رو روی موتور نصب کرده ؟
نظرتون چیه همچین کاری کنم !؟

Mehrdad.y
16-06-1390, 07:51 قبل از ظهر
من حقیقتش نه دیدم و نه شنیدم . من که فعلا تو همین لاستیک آپاچی موندم چه برسه به این که لاستیک ماشین رو بندازم رو موتور .

شفیع
16-06-1390, 08:49 قبل از ظهر
خیلی نباید دور از انتظار باشه، دارم یه سری تحیقات انجام می دم،
البته روی هر موتوری نمی شه، لاستیک های خودرویی وجود دارن که تقریبا همر عرض و هم قطر لاستیک موتور هستن.

tayef
16-06-1390, 05:45 بعد از ظهر
سلام
من یه آپاچی دارم وقتی که ترمز عقبو می گیرم یه صدای جججججججججججججججج از عقب مییاد
می دونم برای ترمزه
به نظرتون لنت ترمز باید عوض کنم

Kami
16-06-1390, 05:55 بعد از ظهر
سلام
من یه آپاچی دارم وقتی که ترمز عقبو می گیرم یه صدای جججججججججججججججج از عقب مییاد
می دونم برای ترمزه
بله لنت های موتور درج 3 هستن

شفیع
16-06-1390, 09:45 بعد از ظهر
سلام
می دونم برای ترمزه

قبل از عوض کردن لنت، اول بررسی شون کن
این صدا در دو صورت به وجود میاد
1) زمانی که لنت تموم شده باشه و رسیده باشه به آهن، که خیلی زود باید عوض شه.
2) گاهی اوقات پیش میاد سطح کربن موجود روی لنت بر اثر گرما، فرسایش، یا نامرغوبیت لنت، سطح کربن کامل صیغلی می شه یا می سوزه ولی معلوم نیست که سوخته، در حدی که با سطح یک فلز فرقی نمی کنه، به همین خاطر صدایی شبیه به برخورد آهن با آهن ایجاد می کنه.
در این مواقع می شه لنت رو عوض کرد و یا کمی با استفاده با سنگ فرز با سنگ سنباده سطحشو خراش بدیم، بهتر می شه.

tayef
19-06-1390, 06:51 بعد از ظهر
قبل از عوض کردن لنت، اول بررسی شون کن
این صدا در دو صورت به وجود میاد
1) زمانی که لنت تموم شده باشه و رسیده باشه به آهن، که خیلی زود باید عوض شه.
2) گاهی اوقات پیش میاد سطح کربن موجود روی لنت بر اثر گرما، فرسایش، یا نامرغوبیت لنت، سطح کربن کامل صیغلی می شه یا می سوزه ولی معلوم نیست که سوخته، در حدی که با سطح یک فلز فرقی نمی کنه، به همین خاطر صدایی شبیه به برخورد آهن با آهن ایجاد می کنه.
در این مواقع می شه لنت رو عوض کرد و یا کمی با استفاده با سنگ فرز با سنگ سنباده سطحشو خراش بدیم، بهتر می شه.
مرسی از دوستانی که جواب دادند
گزینه اول فکر نمی کنم باشه چون تازه لنتو عوض کردم
حدس می زنم از گزینه دوم باشه
مرسی از پاسخ تون

nOviA
19-06-1390, 08:16 بعد از ظهر
اگر لنت تموم شده باشه معمولا وقتی آروم میزنی رو ترمز لرزش ترمز و ساییدگی آهن لنت به دیسک رو میتونی حس کنی و ترمز زیر پات میلرزه. اگه محیط ساکت باشه صدای خش خش رو هم حتی میشنوی.
بعضی لنت ها هم مدلشونه و هیچ وقت درست نمیشه.

reza KTM
20-06-1390, 09:52 بعد از ظهر
آقا من یه لاستیک برای روان میخوام
خیلی آفرود نمیرم چی بشه با بچه ها بیام آفرود
من رو موتور قبلیم یه لاستیک پالس انداخته بودم چرخ عقب رو خیلی خوب بود راحت میشد سره پیچ ها موتور رو خوابوند

خواهشا بگید چیکار کنم نام مارک و مدل

شفیع
20-06-1390, 10:10 بعد از ظهر
آقا من یه لاستیک برای روان میخوام
خیلی آفرود نمیرم چی بشه با بچه ها بیام آفرود
من رو موتور قبلیم یه لاستیک پالس انداخته بودم چرخ عقب رو خیلی خوب بود راحت میشد سره پیچ ها موتور رو خوابوند

خواهشا بگید چیکار کنم نام مارک و مدل

رضا جان،
جواب دادن به سئوالت کمی سخته،
واسه اینکه مثل این می مونه بگیم کدوم نون از همه خوشمزه تره ؟
هر نونی طعم و عطر و طرف دارای خودشو داره.
لاستیک هم همینطوره، هر نوع لاستیکی خوبی های خودشو داره
بستگی به این داره شما چه استفاده ای و چه مقداری می خوای واسش خرج کنی.
از بین لاستیک های خارجی موتور مارک دانلوپ مارک شناخته شده و خوبیه و البته گرون.
و همین طور که گفتی زیاد آفرود نمی ری، به نظر دنبال لاستیک های دو منظوره باش یه لاستیکی عینه لاستیک کارخونه ایه شوکا که علی آقا داشتن و عوضش کردن، آج لاستیکاش خوب بود.

reza KTM
20-06-1390, 10:18 بعد از ظهر
رضا جان،جواب دادن به سئوالت کمی سخته،واسه اینکه مثل این می مونه بگیم کدوم نون از همه خوشمزه تره ؟هر نونی طعم و عطر و طرف دارای خودشو داره.لاستیک هم همینطوره، هر نوع لاستیکی خوبی های خودشو دارهبستگی به این داره شما چه استفاده ای و چه مقداری می خوای واسش خرج کنی.از بین لاستیک های خارجی موتور مارک دانلوپ مارک شناخته شده و خوبیه و البته گرون.و همین طور که گفتی زیاد آفرود نمی ری، به نظر دنبال لاستیک های دو منظوره باش یه لاستیکی عینه لاستیک کارخونه ایه شوکا که علی آقا داشتن و عوضش کردن، آج لاستیکاش خوب بود.شفیع جان مارک بگو و قیمت اگه داری؟ من فردا برم گمرک بگم چی؟ (همین دو منظوره ها)

شفیع
20-06-1390, 10:33 بعد از ظهر
شفیع جان مارک بگو و قیمت اگه داری؟ من فردا برم گمرک بگم چی؟ (همین دو منظوره ها)

آقا رضا !!!! من که مارک گفتم !
دانلوپ، تستش کردم واقعا لاستیک خوبیه

reza KTM
20-06-1390, 10:42 بعد از ظهر
این با این همه عاج دو منظورست؟چرخ عقبش چنده؟

شفیع
20-06-1390, 11:00 بعد از ظهر
این با این همه عاج دو منظورست؟چرخ عقبش چنده؟

گل پسر،
این فقط یک مارک معتبره، من که نگفتم شما همین نوع لاستیک رو بگیر، شرکت دانلوپ همه جور لاستیک با آج های مختلف تولید می کنه حتی مدل های ریسی هم تولید می کنه.
قیمت یک حلقه لاستیکش حدود 70-80 هست
از مارک های ایرانی هم یاسا لاستیک های خوبی میزنه.

اینم یه نوع آج دو منظوره
تریل های پیشرو و شوکا به صورت کارخونه ای از این نوع لاستیک ها دارن.

فکر کنم دست دو این نوع لاستیکا توی بازار باشه،
همین رفیتم وقتی موتور نو گرفت اول لاستیکاشو عوض کرد و دست دو فروختشون،
آفرود کارا این لاستیکارو عوض می کنن و می فروشن.
چینیه ولی لاستیک بدی نیست. بگرد شاید داشته باشن.

حسـن
20-06-1390, 11:03 بعد از ظهر
برا سی بی از هرکی سراغ لاستیک گرفتم فقط گفتند دانلوپ
یه 180 فاق کوتاهش حدود 300 در میاد که واقعا ارزشش را داره

شفیع
20-06-1390, 11:12 بعد از ظهر
برا سی بی از هرکی سراغ لاستیک گرفتم فقط گفتند دانلوپ
یه 180 فاق کوتاهش حدود 300 در میاد که واقعا ارزشش را داره
به نظرم واسه موتور های آفرود نوع مارک خیلی نمی تونه تاثر گذار باشه، موتور های آفرود فقط گل درشت می خوان یا همون آج های بلند که بتونه زمین، سخره، گل و لای رو چنگ بزنه.
ولی در مورد موتور های ریسی یا موتور سنگین، بحث تعادل و چسبندگی به زمین مطرحه، به موتور سنگین سوارا توصیه می کنم لاستیک زیر دانلوپ اصلا نگیرن !

شفیع
30-06-1390, 09:37 قبل از ظهر
تصمیم گرفتم لاستیکای ریسی موتورو عوض کنم،
توی بازار گشتم، قیمت لاستیک های رادیسون بالا بود، حدود 60-70 از اونجایی که رادیسون اونقدرام آفرودی نیست تصمیم گرفتم لاستیک یه موتور دیگه رو بندازم روش که خیلی ارزون تره، یه خلاقیت کوچیک :4chsmu1:
لاستیکش چطور شد ؟
لاستیک عقب هوندا 125 گرفتم انداختم جلوی رادیسون، جاتون خالی چند روز پیش با بچه ها رفتیم واسه آزمایش نهایی، به زودی گزارش عملکردشو در بخش گالری تصاویر نمایش میدم.

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

reza KTM
11-07-1390, 10:47 بعد از ظهر
عمر یه لاستیک چقدره؟
من گفته بودم یه موتور دارم میارم که 10 سال زیر آفتاب بوده من فکر میکردم سوزوکی ژاپن هست ولی موتور سازم گفت اینا چینیه
حالا بگذریم آوردمش سایز لاستیکش با روان یکی هست مارکش هم یزد هست خیلی نرمه ظاهرش که خیلی سالمه چجوری میشه متوجه شد که سالمه یا نه؟
من دقیقا نمونه این لاستیک رو قبلا رو روان قبلیم انداخته بودم که مال پولسار بود (پالس نه)

nightwolf_suzuki
11-07-1390, 11:06 بعد از ظهر
سلام دوستان...
منم یه تجربه کوچیک دارم و از اپاراتی ها پرسیدم اکثرا اینو گفتن: لاستیک نه باید نرم نرم باشه نه خشک... باید منعطف باشه... صورت علمیش که یکی از اپاراتی ها گفت اگر 30 کیلو وزن بذاری روی لاستیک... لاستیک به اندازه یه نصف چرخ خم بشه... اگر شد لاستیک خوبیه...
از طرفی راه دیگه شناخت لاستیک اینه که ... وقتی روش فشار میاری ترک های ریز روش ایجاد نشه...
بازم لاستیک خوب باید رنگش کاملا مشکی باشه... بعضی لاستیکها مشاهده میشه که رنگش مشکی کدر هست... این نوع لاستیک ها که رنگش کدر هستش لاستیک های مناسبی نیستن...
اصولا برای هر فصل از سال لاستیک های مخصوص خود اون فصل تولید میشه که متاسفانه توی ایران همچین کاری نمیکنن...
بهترین لاستیک هم بنظر بنده دانلوپ هستش...
یاعلی

شفیع
12-07-1390, 12:40 قبل از ظهر
عمر یه لاستیک چقدره؟
من گفته بودم یه موتور دارم میارم که 10 سال زیر آفتاب بوده من فکر میکردم سوزوکی ژاپن هست ولی موتور سازم گفت اینا چینیه
حالا بگذریم آوردمش سایز لاستیکش با روان یکی هست مارکش هم یزد هست خیلی نرمه ظاهرش که خیلی سالمه چجوری میشه متوجه شد که سالمه یا نه؟
من دقیقا نمونه این لاستیک رو قبلا رو روان قبلیم انداخته بودم که مال پولسار بود (پالس نه)

شناخت لاستیک فاسد شده خیلی تخصصی نیست، با تشکر از گرگ شب
وقتی به لاستیک فشار میاری ترک های ریز نداشته باشه، بیش از حد نرم نباشه، وقتی با یه جسم تیز روی بدنه لاستیک خراش ایجاد می کنی پوسته نکنه، در حالت عادی هم پوسته ریزی نداشته باشه،
و اینکه لاستیک به طور کامل دایره باشه، به شکل بیضی یا فرو رفتگی در نقطه ی خاصی نداشته باشه.

نیما نادری
20-09-1390, 11:02 بعد از ظهر
لاستیک Vee Rubber سری جدید 410/18 تولید برج 5 سال 2011 مدل Trail Wolf

با قابلیت on/off road بسیار خوب و دیواره کوتاه و گل بسیار عمیق و نامنظم

فروش

شفیع
21-09-1390, 01:49 قبل از ظهر
لاستیک خوبیه،
چند ماه پیش واسه یکی از دوستام گرفته بودم.

MGEngineer
13-10-1390, 09:41 بعد از ظهر
دوستان لاستیک عقب و جلوی هیوسانگgt250r چه مارکی هست؟؟
قیمتش چنده؟؟

نیما نادری
13-10-1390, 10:16 بعد از ظهر
vee rubber مدل ریسی فاق کوتاه 180 عقب موجوده 250.000

جلوش هم فکر کنم 120/17 بود که از 60 به بالا موجوده

ali2240
28-10-1390, 10:33 بعد از ظهر
آقا نیما جسارتا شرمنده ک نظر میدم چون یه مدت تو بازار لاستیک ماشین بودم.لاستیک تولید هفته 35 سال 2011 هست.

Sination
02-11-1390, 01:05 قبل از ظهر
من لاستیک vee rubber خریدم واسه جولو و عقب.. خوبه ؟
رینگ جولو رو هم عوض کردم و اسمشو نمیدونم ولی روش زده made in malesia و به موتور ساز نشون دادم گفت جنسش خوب نیست و گفت رینگ حدید(ایرانی هستش) بهتره ؟ آیا همین طوره در رابطه با رینگ ؟

.:ALIREZA NADERI:.
02-11-1390, 11:45 قبل از ظهر
خیلی چینی ها تو تقلید کارشون درسته دوستم یک ویو داره من هم یک طرح ویو رادیسون
رو لاستیک ون نوشته
dunlop tt900
واسه من هم
kcpcott900
کلامه دانلوب و ی سی پی سی او دقیقا به یه فوت یه اندازه یه رنگ !
اما دانلوب کجا و ؟
شماره های دیگش هم فرق دارن

---------- Post added at 11:41 AM ---------- Previous post was at 11:38 AM ----------

در ضمن چسبندگی لاستیک من اصلا خوب نیست تا روی اب میره ترمز جلئو دیسکی قفل میکنه سر میخوره عقب هم یه زره زیاد بگیره همین قضیه موتور رو میخابونی ترمز عقب بعضی موقع ها سر میخوره تو قزوین یه جایی هست به نام سپه که سنگ فرش کردن اونجا من پیاده رو رو ترجیج میدم!

---------- Post added at 11:45 AM ---------- Previous post was at 11:41 AM ----------

بعضی ها میگن که وقتی نیتروژن میزنی چون دیر تر داغ میشه چسبندگی میاد پایین راس میگن ؟؟

MGEngineer
02-11-1390, 12:58 بعد از ظهر
راجب نیتروژن نمیدونم ولی کلا داغ شدن باعث میشه که اصطکاک و چسبندگی کم بشه

02-11-1390, 04:18 بعد از ظهر
واقعا سرد بودن باعث بیشتر شدن چسبندگی میشه؟باید کاملا باد تیوب رو خالی کنه و دوباره بزنه؟

mra680
02-11-1390, 05:48 بعد از ظهر
نیتروژن یک گاز سبک هستش و اولین گازی هست که به فراوانی تو ی محیط یافت میشه
چون سبکتر هست پس جنبش ملکولی بهتری داره و برخورد گاز ها به نرمی انجام میشه(علت نرم بودن ماشین با بودن گاز نیتروژن)
هرچی لاستیک خنک تر باشه و هوا جریان بهتری داشته باشه برای تبادل(عدم خاصیت صیقلی و شیشه شدن(توی دیسک موتور ها میشه فهمید به خاطر سوراخ دار بودن)لاستیک راحت تر و به نرمی غلتش میخوره
این گاز اول برای هواپیماها بوده بعد ماشین های مسابقات و حالا هم دستگاه هاش برای عموم(ذخیره کردنش و جداکردنش از هوا هزینه دستگاه و میبره بالا:icon_pf _99_:)
حتما باید باید باد چرخ کامل خالی و بعد بادگیری دوباره انجام بشه
طی دوره های چکاپ باد چرخ تمامی این گاز اجزای لاستیک رو در بر میگیره
اگه دقت کرده باشین توی ماه های اول باد چرخ زیاد کم میشه . . .
موفق باشین

Kami
03-11-1390, 12:33 بعد از ظهر
لاستیک خیلی خیلی عالی واسه هیوسانگ که لیز نخوره چیه؟ قیمتش؟
از کجا گیر میاد؟

03-11-1390, 12:41 بعد از ظهر
دقیقا بگین لطفا
لاستیک سرد=چسبندگی بیشتر=لیز خوردن کمتر
لاستیک گرم=چسپندگی کمتر=لیز خوردن بیشتر
؟

mra680
03-11-1390, 12:47 بعد از ظهر
دقیقا بگین لطفا
لاستیک سرد=چسبندگی بیشتر=لیز خوردن کمتر
لاستیک گرم=چسپندگی کمتر=لیز خوردن بیشتر
؟
سلام
داری پروژه تحویل میدی؟:hanghead:
گرم با داغی فرق میکنه ها
هرچیزی توی محیط یه دمای مناسب کاری داره
لاستیک هم به خاطر اصطکاک و سایشی که با جاده داره گرم میشه
گرم شدن بیش از حد باعث افزایش جنبش ملکولی میشه
این افزایش فشار باد رو توی لاستیک زیاد میکنه
به خاطر همینه که فشار برای فصول سال متفاوت هست
گاز نیتروژن خنک تر از گاز عادی درون چرخ هست
شما گاز نیترژن بزن هرچی شد با من
فقط گاز نیتروژن حتما باید با میزان فشار لاستیک شما برابری کنه وگر نه عمل عکس رو انجام میده(البته گاز معمولی هم همینطوره)
موفق باشی

03-11-1390, 12:50 بعد از ظهر
میزنم !
فشار باد زیاد بشه چسبندگی کمتر میشه یا بیشتر ؟

mra680
03-11-1390, 01:11 بعد از ظهر
میزنم !
فشار باد زیاد بشه چسبندگی کمتر میشه یا بیشتر ؟
کمتر عزیز وخیلی هم خطر ناک هست
هم امکان انفجار توی موارد با تیوب هست هم تیوبلس به ندرد
و همچنین لاستیک شما از وسط گلهاش شروع به سایش میکنه و بعد یک مدت موقع پیچیدن حتما فرمون زیر دستتون میلرزه و توی ترمز های ناگهانی
خیلی مشاهده شده که چرخ ها از وسط دارن کچل میشن . . .
موفق باشی

شفیع
07-11-1390, 11:17 بعد از ظهر
در مورد این لاستیک یکی از دوستان خواست یه توضیحی بدم،
لاستیک عجیبی نیست، طراحی شده برای مسیر های یخی
لاستیک در دو ردیف دور تا دورش پیچ و مهره شده، هر دو طرف واشر فلزی خورده، تا موقع درگیر شدن پیچ کنده نشه، از داخل هم یه لایه تیوپ اضافه انداختم توش، تا پیوپ رو پنچر نکنه، میزان باد هم بیشتر از حد مجاز هست، تا پیچ ها بازی نکنن و همیشه سیخ بمونن.
البته این عکسی که می بینید، پیچا دیگه خورده شده و آخرای عمرشونه، اولش بلند تر بود، چون روی آسفالت راه رفتم اینطوری شد، روی جاده های یخ زده عالی جواب می ده، حتی روی یک می شه تک چرخ زد، درگیریش با یخ خیلی زیاده.
هر سئوال دیگه ای داشتید در خدمتم.

nopo
07-11-1390, 11:23 بعد از ظهر
ما به اون لايه تيوپ اضافه ميگيم :كفني
چون مثل كفن مي مونه

خب وقتي پيچ ها رو بستي مهره ها شل نميشه؟
رزوه رو هرز كردي؟
چسب زدي؟
جوش دادي!!!
توي آسفالت لاستيك خيلي ضربه نميزنه؟شك وارد نمي كنه؟

شفیع
07-11-1390, 11:56 بعد از ظهر
ما به اون لايه تيوپ اضافه ميگيم :كفني
چون مثل كفن مي مونه

خب وقتي پيچ ها رو بستي مهره ها شل نميشه؟
رزوه رو هرز كردي؟
چسب زدي؟
جوش دادي!!!
توي آسفالت لاستيك خيلي ضربه نميزنه؟شك وارد نمي كنه؟

کفنی، اسم جالبیه، بهش میاد.
چون لاستیک سفت و ارتجاعیه، وقتی یه خورده پیچارو سفت کنی، لاستیک هم بهش فشار میاره عین واشر قفلی عمل می کنه، البته خیلی پیچارو سفت نکردم چون باعث می شد لاستیک پاره شه!
مشکل خاصی از لحاظ باز شدن پیچ ها نداشت،
ببین، درستش این بوده که جوش داده شه، این روش لاستیک یخ شکن، یک روش جدید نیست، در خیلی از جا های دنیا همچین کاری رو انجام دادن، (موتور و ماشین) به صورت دست ساز، فیلماشو دارم، و اونها می گیرین جوش میدن، ولی چون من امکاناتشو نداشتم جوش ندادم.
در مدت عمرش که حدود 2 ماه بود، از کل پیچ ها 2-3 تا مهره اش باز شد، ولی چون میزان باد خیلی زیاد بود، لاستیک سنگ شده بود، همین فشار تیوپ از داخل اجازه نمی داد پیچ از جاش حرکت کنه.
من جوش نداده بودم، ولی از پشت روی پیچا چسب ریختم و به قول شما اون کفنی رو انداختم روی پیچا.

بهترین عملکردش رو یخ بود، روی یخی که آدم نمی تونست راه بره، من با موتور تک چرخ میزدم، مثل چرخ گوشت یخو خرد می کرد.
ولی قاتلش آسفالت بود، روی آسفالت چون پیچ هاش معمولی بود، فولادی نبود، خیلی زود خرده می شد.

mra680
08-11-1390, 12:05 قبل از ظهر
اگه از بیرون دوتا مهره مینداختین(تخت با گام بلند) یا واشر های فنری . . .
یا لاستیک رو از داخل به بیرون میخ پرچ میکردین . . .
نمیدونم کنجکاو شدم انجام بدم:hanghead:

شفیع
08-11-1390, 12:55 قبل از ظهر
اگه از بیرون دوتا مهره مینداختین(تخت با گام بلند) یا واشر های فنری . . .
یا لاستیک رو از داخل به بیرون میخ پرچ میکردین . . .
نمیدونم کنجکاو شدم انجام بدم:hanghead:

روش های زیادی رو می شه اجرا کرد!
هر لاستیک یکی دو سال بیشتر عمر نمی کنه، انشالله وقت لاستیک عوض کردن موتورت شد، لاستیکه کهنه رو بگیر به ابتکاری بزن، حمایتت می کنیم.

hassanzandi
08-11-1390, 11:33 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه اپاچی صفر گرفتم چون تو رشت زندگی میکنم و اینجا اکثرا بارونه میخام لاستیک ها رو عوض کنم موندم پی بندازم که کمتر سد بخوره ایا باید هر دو رو عوض کنم یا عقبش کافیه

hassanzandi
10-11-1390, 12:08 قبل از ظهر
دمتون گرم چقد زود تو اینجا جواب میدن :32:

Amir
10-11-1390, 12:12 قبل از ظهر

دوست من مطمئن باشید اگر کسی از دوستان پاسخ شما رو بدونن بهتون می گن ؛ ممکنه بعضی اوقات یکم زمان بیشتری طول بکشه

شفیع
10-11-1390, 12:18 قبل از ظهر

سلام حسن جان،
ببخشید که دیر جواب داده می شه، به خاطر اینکه قبلا در این مورد صحبت شده بود،
به نظرم اگر می خوای یه حالی به خودت و موتورت بدی، لاستیک دانلوپ بنداز روش ولی $ یه کم بالاست.

hassanzandi
12-11-1390, 12:06 قبل از ظهر
سلام شفیع جان اگه خوب هستن پولش مهم نیست اخه سلامتی ارزشش خیلی بیشتره :16:
بازم ازتون ممنونم

شفیع
12-11-1390, 01:03 قبل از ظهر
سلام شفیع جان اگه خوب هستن پولش مهم نیست اخه سلامتی ارزشش خیلی بیشتره :16:
بازم ازتون ممنونم

اگه خوب هستن !؟
روی دانلوپ اصلا شک نکن !
چسبندگیش به سطح جاده عالیه.

12-11-1390, 12:49 بعد از ظهر
کمتر عزیز وخیلی هم خطر ناک هست
هم امکان انفجار توی موارد با تیوب هست هم تیوبلس به ندرد
و همچنین لاستیک شما از وسط گلهاش شروع به سایش میکنه و بعد یک مدت موقع پیچیدن حتما فرمون زیر دستتون میلرزه و توی ترمز های ناگهانی
خیلی مشاهده شده که چرخ ها از وسط دارن کچل میشن . . .
موفق باشی
همین الانش هم فرمون میزه که فکر کنم چون چند بار تو جاده های نا اشنا کورس گذاشتم و با سرعت بالا تو دست انداز فجیح رفتیم باشه.

ahsanxx
20-11-1390, 01:01 بعد از ظهر
سلام یه سوال داشتم چه لاستیکی برای زمستوان وچه لاستیکی برای تابستون به درد تریل ها میخوره منظورم تعصیر روی سرعت موتور یا ترمز کردن موتور و... ممنون

7thRING
20-11-1390, 01:19 بعد از ظهر
به نظر من لاستیک خیابونی برای زمستون
و لاستیک افرود برای تابستون

نیما نادری
21-11-1390, 12:01 قبل از ظهر
لاستیک موتور آفرود باید مرد باشه

اینم دست پخت من برای فصل جدید

عقب 110

72317232

جلو 90

7233

aban
21-11-1390, 12:07 قبل از ظهر
قیمت چند؟
کار کجاست؟
خیلی باحاله

نیما نادری
21-11-1390, 12:13 قبل از ظهر
کندا عقب تایوان
وی رابر جلو تایلند

کندا از دوبل وی رابر بالاتره

وی رابر هم یکدونه از این اسکناس بیخودا که میگیرین زیره دستگاه خرجشه

aban
21-11-1390, 12:17 قبل از ظهر
قیمت چنددده؟

02109002
21-11-1390, 12:17 قبل از ظهر
آقای نادری :

جلو 50 تومن
عقب صد و ...

درست فهمیدم ؟؟!!

نیما نادری
21-11-1390, 12:54 قبل از ظهر
02109002 ترشی نخوری یچی میشی

باریک الله

7thRING
21-11-1390, 12:56 قبل از ظهر
چرا رمزی صحبت می کنین؟:297::sumo:

02109002
21-11-1390, 01:03 قبل از ظهر
02109002 ترشی نخوری یچی میشی

باریک الله
مرسی ، محمدم

چرا رمزی صحبت می کنین؟:297::sumo:

رسول از این واضح تر ؟؟؟؟

جلو 50 تومن
عقب 100و اندی
:acigar:

7thRING
21-11-1390, 01:06 قبل از ظهر
مرسی ، محمدم

رسول از این واضح تر ؟؟؟؟

جلو 50 تومن
عقب 100و اندی
:acigar:
نه اینو می دونم
اینو نمی دونم

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 01:05 AM ----------

لاستیک موتور آفرود باید مرد باشه

اینم دست پخت من برای فصل جدید

عقب 110

72317232

جلو 90

7233
جلو 90 عقب 110

02109002
21-11-1390, 01:07 قبل از ظهر
سایز لاستیک دیگه

حالا بر چه واحدی محاسبه میشه نمیدونم.

نیما نادری
21-11-1390, 01:08 قبل از ظهر
سایز جلوش 90-90-21

عقب 110-100-18

7thRING
21-11-1390, 01:09 قبل از ظهر
منم تو همون واحدش موندم .

mra680
21-11-1390, 02:40 قبل از ظهر
فک کنم نسبت میگیرن به قطر و ظخامت لاستیک:hanghead:
یادم نیست دقیق(این سربازی لعنتی با تصادف وحشتناکم مغزی برام نزاشته:icon_pf _99_:

سرعت
02-12-1390, 07:24 بعد از ظهر
لاستیک برای تک چرخ زدن چی پیشنهاد می کنید

02109002
03-12-1390, 02:16 بعد از ظهر
تا حالا همچین چیزی نشنیدم که یه لاستیک مخصوص تک چرخ زدن ساخته شده باشه

لاستیک برا جنس زمینی که روش میرونی میتونه متغیر باشه ولی برا نوع استفاده !!!!!!!!

نمی دونم والا چی بگم!!

vahidshah
18-01-1391, 08:35 بعد از ظهر
قیمت لاستیکای کلفت تریل یا کراس ها چنده؟مثلا جلو21 اینچ و 90 .و عقب 18 و 110
ایا اندازه و جنس جینی قیمت چنده؟مثلا لاستیکای فلات 250 که کلفت و چینی هس

nopo
18-01-1391, 08:37 بعد از ظهر
چه گل باشه ؟چه ماركي
مثلالاستيك عقب فلات گل كراسي مال شركت ياسا55
متزلر 80
بستگي داره چي باشه با چه گلي باشه
لاستيك جلو فلات با تيوب مال شركت ياسا36

vahidshah
18-01-1391, 10:29 بعد از ظهر
همون گل فلات.مثلا واسه فروخت یا خریدن لاستیک های فلات بدون تیوپ قیمتشون چنده.فلاتا که یاسا نیس لاستیک چینی و قیمتشون متفاوته شاید بالاتر یا ارزون تر باشن.قیمت جفت لاستیک جلو و عقب فلات واسه فروش مد نظره یعنی چند میشه فروختشون

K.I.A
18-01-1391, 10:47 بعد از ظهر
قیمت لاستیک فابریک هیو ****؟

mra680
27-01-1391, 12:48 بعد از ظهر
قیمت لاستیک فابریک هیو ****؟
مگه 140/80/17 نیست سایز لاستیکش؟؟؟
فابریکشو نمیدونم اما همین سایز مارک دورو فکر کنم 85 قیمت داشته باشه

hyo savar
14-02-1391, 06:09 بعد از ظهر
دوستان بهترین لاستیک برای هیو که 4 فصل هم باشه چی هست مارک خوب البته تو ایران منظورم هست؟؟؟؟ (بین میشلن --- کانتینانتال --- برجستن --- پیرل؟؟؟؟

hyo savar
14-02-1391, 06:12 بعد از ظهر
نمونه های از لاستیکهای میشلن و درصد های چسبندگی انها با زمین

Masoud
14-02-1391, 06:14 بعد از ظهر
لاستیکای برند فعلا پیدا نمیشه بازا به خاطر نوسانات ارز خرابه اگرم باشه با قیمت بالا هستش یا تو انبار مونده
الان لاستیکای دورو زیاده و کیفیت خوبی هم داره

Mehrdad.y
23-02-1391, 05:14 بعد از ظهر
سلام
الآن حدود یک سالی هست که آپاچی 180 رو خریدم و همچنان با لیز خوردن چرخ عقب میسازم . می خواستم بدونم جدیدا لاستیک خوب برای چرخ عقب آپاچی 180 نیومده ؟ و اگر هست مارک و سایزش چیه ؟
با تشکر از دوستان

arizona
28-02-1391, 06:06 قبل از ظهر
سلام.روتلا برای موتور لاستیک نداره .برا ماشین که استفاده میشه عالیه با اینکه چینیه...؟؟:happy4:

محمدرضا دبیرزاده
28-02-1391, 10:33 قبل از ظهر
چین با لاستیک مصنوعی ... لاستیک میسازه ... ایران با نفت ...
کیفیت لاستیک ایرانی خیلی بالاس ولی ای کاش یه فکری برا طرح و مدلش میکرد ...
اکثر لاستیک های چیتی تاریخ گذشتن ... برا همین خیلی سریع آجاش از بیخ کنده میشه ... یا اینکه برا لاستیک تختا سر پیچ سر میخوره :|
....
تاریخ تولید و انقضا رو اکثر لاستیکا زده ... با رنگ سفید معمولا" .... بعضی از فروشنده ها وقتی تاریخ لاستیک میگذره ... تاریخ و پاک میکنن ... میچپونن به ملت ...
تایر باید همیشه اون نرمی لاستیک تازه رو داشته باشه ..( لاستیک رو عمودی بزارین رو زمین و فشار بدین ... نباید هیچ نوع ترکی رو لاستیک بیفته ) نرمم باشه البته ...

.......
لاستیک های تاریخ گذشته رینگ موتور رو داغون میکنه ... کمک موتور رو خراب ... کمر رو داغون

amir74
21-03-1391, 11:15 قبل از ظهر
سلام دوستان لاستیک کراس های 65 سی سی کسی سراغ داره چنده قیمتش؟
پسر عمو بیچاره من 1ساله موتورش به خاطر لاستیک خوابیده کلاس چهارمه
16378
16379

کسی می تونه پول بهش بدم واسم بگیره بفرسته یا یه ادرس اینترنتی معتبر بدید که زنگ بزنم سفارش بدم بفرسته

K.I.A
21-03-1391, 10:12 بعد از ظهر
سایزه لاستیکو دقیق ذکر کنید تا براتون پیگیری کنم.

amir74
22-03-1391, 12:29 قبل از ظهر
اخه سایز لاستیکم نمی دونیم واسه همین ازش عکس گذاشتم فقط می دونیم کراس 65 سی سی هست

Amir 1986
22-03-1391, 07:46 قبل از ظهر
اخه سایز لاستیکم نمی دونیم واسه همین ازش عکس گذاشتم فقط می دونیم کراس 65 سی سی هست

سلام دوست عزیز

سایز لاستیک روش نوشته شده ، معمولا 3 تا عدد هست که با / یا - از هم جدا شدن

فکر میکنم سایز 15 هستش

عددهای دور لاستیک رو نگاه کنید ، سایز و پهناش رو حتما زده

موفق باشی

amir74
23-03-1391, 12:32 بعد از ظهر
سلام من سوال کردم از پسرعموم این عددو داد و گفت سری قبلیم گرفتیم با همین عدد بود درسته یا نه؟
2.50-10

نیما نادری
23-03-1391, 08:22 بعد از ظهر
درسته 10 احتمالا سایز رینگ و 2.50 پهناشه اینجا من یک لاستیک فروش سراغ دارم اگه عجله نداری هفته دیگه میپرسم برات

K.I.A
28-03-1391, 11:58 بعد از ظهر
دوست عزیز amir74 از اسپم کردن جلوگیری کنید.مرسی

amir74
31-03-1391, 10:46 بعد از ظهر
اقا نادری چی شد سوال کردید؟

02109002
13-04-1391, 07:23 قبل از ظهر
شما چقدر به تاريخ علاقه داريد؟ تا حالا فكر كرده‌ايد كه همين تايرهاي ساده خودمان پشتوانه تاريخي نزديك به 160 سال دارند؟
البته اين تاريخ مربوط به پيدايش تايرهاي لاستيكي و بادي است. چرا كه تاير همزمان با اختراع چرخ متولد شد تا سال‌ها هنوز بين انتخاب لفظ Tire و Tyre بحث وجود داشت.
اين قضيه به قرن‌‌هاي پانزدهم تا نوزدهم ميلادي مربوط مي‌شود! اولين كارخانه‌هاي رسمي توليد تاير در اوايل قرن بيستم تاسيس شد و هم‌اكنون تعدادشان به بيش از 400 مجموعه مي‌رسد و سالانه بيش از يك ميليارد حلقه لاستيك در انواع مختلف توليد مي‌كنند.

و اينك سال شمار مهمترين وقايع تاريخ لاستيک :

1843: چارلز گودير، اولين مدل لاستيك را ارائه كرد.

1846: رابرت ويليام تامسون، تايرهاي بادي را اختراع كرد و به ثبت رساند.

1871: كمپاني كنتيننتال تاسيس شد.

1888: اولين آگهي بازرگاني تاير كه مربوط به دوچرخه پسر جان بويد دانلوپ بود، ساخته شد.
و در اين سال كمپاني معروف ميشلن تاسيس شد.

1889: كمپاني تايرهاي بادي دانلوپ به صورت رسمي شروع به كار كرد و جان دانلوپ امتياز تايرهاي بادي را در انگلستان به ثبت رساند.

1890: دانلوپ به همراه شريكش ويليام هاردي خط توليد تايرهايشان را در ايرلند راه‌اندازي كردند.

1894: اي‌جي پنينگتون اولين تاير بادكنكي را اختراع كرد.

1895: ميشلن اولين تاير مختص اتومبيل خود را معرفي كرد.

1898: كمپاني گودير و رابر افتتاح شد.

1900: تايرهاي كورد توسط پالمر در انگلستان معرفي شدند.

1903: اولين لاستيك‌هاي بدون تيوب توسط شركت گودير اختراع شد.

1904: چرخ‌هاي مختص تايرهاي سواري ساخته شدند.

1906: اولين تاير بادي هواپيما ساخته شد.

1910: بي‌اف گودريچ اولين تايرهاي با عمر طولاني را با استفاده از كربن توليد كرد.

1917: كمپاني يوكوهاما تاسيس شد.

1919: گودير و دانلوپ اولين تايرهاي بادي خودروهاي سنگين را معرفي كردند.

1931: شركت بريجستون تاسيس شد.

1938: گودير اولين تايرهاي سيم پيچ را توليد كرد.

1946: اولين تاير راديال توسط ميشلن توليد شد.

1947: گودير تاير نايلوني را اختراع كرد.

1965: اولين تايرهاي راديال توسط ب‌اف گودريچ به آمريكا رسيد.

1974: كمپاني پيرلي تاسيس و توليد تايرهاي عريض شروع شد.

1988: شركت فايرستون توسط كمپاني بريجستون خريداري شد.

1999: گودير كمپاني دانلوپ را تصاحب كرد.

2006: بريجستون شركت بنداگ را خريد.

به نقل از دنیای خودرو

Rocky
14-04-1391, 12:13 قبل از ظهر
من یه جفت لاستیک واسه تریل احسان200 میخوام لطفا کمکم کنید چی بگیرم
ممنون میشم ازتون

vorodi
15-04-1391, 12:31 بعد از ظهر
دوست من پالس 200 داره و لاستیکش خیلی لیزه .

Sadegh.galaxy
09-05-1391, 04:27 قبل از ظهر
لطفاچند مدل لاستیک عقب وجلو برای سی دی ای که تو بازار هم موجود باشه،بزارید.2نمره بارسم شکل!!!!

02109002
09-05-1391, 10:03 قبل از ظهر
لطفاچند مدل لاستیک عقب وجلو برای سی دی ای که تو بازار هم موجود باشه،بزارید.2نمره بارسم شکل!!!!

اگر دسترسی دارید ، میتونید ایران یاسا تهیه کنید :

جفتش حدود 35 تا 40 تومن در میاد

Sadegh.galaxy
09-05-1391, 10:58 قبل از ظهر
میخوام یه طرح متفاوت باشه.البته باکیفیت خوب.اگه میشه عکس هم بگذارید.

sorush
14-05-1391, 05:43 بعد از ظهر
سلام بردوستان من میخوام یه حلقه لاستیک گل کراسی برای تریل احسان بخرم لطفاقیمت جنس ساخت رابیان کنیدفوری چون لاستیک برای آفرودندارم

Alireza Eteraz‏
14-05-1391, 06:06 بعد از ظهر
میخوام یه طرح متفاوت باشه.البته باکیفیت خوب.اگه میشه عکس هم بگذارید.

ایران یاساپهناش خیلی رخ میده به125 /اگه گیربیاری بهترینه
پهناش یه نمه ازپالس کمتره

sorush
15-05-1391, 12:41 بعد از ظهر
دوستان کسی لاستیک خوب باجنس خوب سراغ نداره کراسی قیمت

sorush
19-05-1391, 09:22 قبل از ظهر
آقاکسی نیست به من کمک کنه لاستیک میخوام نظرم عوض شده شهری میخرم
کمک کنید

نیما نادری
19-05-1391, 09:35 قبل از ظهر
شهری وی رابر بگیر ...از گل خیلی تخت و آسفالتی داره تا دوال اسپورت vee rubber

sorush
19-05-1391, 09:38 قبل از ظهر
شهری وی رابر بگیر ...از گل خیلی تخت و آسفالتی داره تا دوال اسپورت vee rubber

لاستیک هم توی شهرجواب بده هم توی کوه قیمتشم بی زحمت بدی ممنون

نیما نادری
19-05-1391, 02:49 بعد از ظهر
میشه دوال : قیمتش هم فکر کنم حدود 80 هر عدد یکم بالا پایین

sorush
19-05-1391, 02:52 بعد از ظهر
میشه دوال : قیمتش هم فکر کنم حدود 80 هر عدد یکم بالا پایین

شرمنده آقای نادری کارکردش چندسال یاچندهزارتاهستش
ممنون

perspolis14
08-06-1391, 02:15 بعد از ظهر
یک سوال تخصصی در مورد لاستیک کراسی ایران یاسا :

لاستیک کراسی عقب ایران یاسا به نظرتون چند کیلومتر کار میکنه؟

02109002
08-06-1391, 09:38 بعد از ظهر
یک سوال تخصصی در مورد لاستیک کراسی ایران یاسا :

لاستیک کراسی عقب ایران یاسا به نظرتون چند کیلومتر کار میکنه؟

تا حالا تست نکردم ببینم چقدر کار میکنه

اما :

به طرز استفاده بستگی داره

یکی هست خاک نرم میره ، یکی سنگلاخ میره ، یکی حرکات نمایشی میزنه و ....

نیما نادری
08-06-1391, 10:09 بعد از ظهر
شرمنده آقای نادری کارکردش چندسال یاچندهزارتاهستش
ممنون

حدود 4 سال عمر میکنه تا خشک بشه ولی اگر سواری بگیری بسته به نوع مسیر یک تا دو سال کار میکنه

البته میشه تو 6 ماه هم اشو لاشش کرد همه چی بستگی داره

SAEEDMOHAMMADI
12-06-1391, 08:54 قبل از ظهر
سلام من یه بهرو کی جی200 دارم لاستیکاش خیلی نازکه میخواستم از اساتید محترم بپرسم چه لاستیکی که
پهن باشه و روی موتورم هم بخوره باید بخرم لطفا منو راهنمایی کنید خیلی اضطراریه چون پنچر کردم

shahrammc
13-06-1391, 12:54 قبل از ظهر
لاستیک عقب مگلی رو تا چه سایزی میشه پهن انداخت ؟؟ لاستیک پهن تر رخ بهتر میکنه ولی فکر کنم سرعتو کمتر کنه درسته ؟؟؟
لاستیک عقب خارجی توپ چی بندازم مارکو و قیمتو میگین ؟؟؟
بعد سایز اصلی رو بندازم بهتره یا پهن تر؟؟
بعد تو گمرک کدوم مغازه سر و کارش با همین موتوراس بدم اون بندازه ؟؟ چون یه موتور دیگرو دادم یکی انداخت درست چرخو نبست کلی دردسر درست کرد

اروین
13-06-1391, 07:00 قبل از ظهر
بهترین لاستیک واسه روان چیه واسه افرود که دوام زیاد هم داشته باشه؟؟؟هم لاستیک جلو هم عقب؟در ضمن لاستیک عقبش چنده سایزش؟؟؟میشه بزرگتر انداخت؟؟چند سایز؟؟

javad devil
25-06-1391, 09:09 بعد از ظهر
سلام ببخشید
باد لاستیکارو هر چند وت یه بار باید بدم تنظیم کنند؟

amir74
29-06-1391, 09:07 بعد از ظهر
دوستان لاستیک عقب موتورم خراب شده تا قیمت 120 130تومن چه لاستیکی عالیه با این سایز140-70-17 یا 150-70-17؟
از کجاش باید سال تولید و انقضارو فهمید؟به چه صورت هست
از کجا گمرک تهیه کنم که هم منصف باشه هم لاستیک داشته باشه؟

02109002
30-06-1391, 10:06 قبل از ظهر

به گزارش خبر خودرو ، رییس اتحادیه فروشندگان و عرضه کنندگان تایر و روغن موتور با بیان این مطلب که وضعیت بازار فروش تایر بسیار نگران کننده است گفت: هم اکنون وضعیت فروش تایر در بازار بسیار آشفته است وبا توجه به نوسانات نرخ ارز هر روزه قیمت تایر افزایش می یابد. صنعت تایر کشور با موانع بسیاری از جمله افزایش نرخ ارز مواجه است و همین امر باعث شده صنعت تایر از این بابت ضربه های بسیاری را متحمل شود.

عباس حلوایی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبر خودرو گفت: هم اکنون قیمت تایر حدود دو برابر نسبت به ماههای گذشته افزایش یافته است برای مثال شرکت های تولید کننده با قیمت 900 تومان تایر را به فروشنده عرضه می کننددر حالیکه فروشنده به قیمت دوبرابر این تایر رابه مشتری می فروشد .

وی افزود: این افزایش قیمت با توجه به افزایش نرخ ارز و مواد اولیه درتایر های سنگین بیشتر است تا جاییکه تایر های وارداتی سنگین به قیمت بسیار بالایی عرضه می شود و اگر فکری به حال واردات مواد اولیه تایرو همچنین واردات تایرهای مورد نیاز بازار نشود، نمی‌توان منتظر کاهش قیمتی در بازار بود زیرا در شرایط کمبود تایر در بازار، بالا رفتن قیمت‌ها طبیعی به نظر می‌رسد.

وی در خصوص خرید تایر از بازار آزاد گفت: با توجه به اینکه در ماه جاری سفرها افزایش یافته است معمولاً افرادی که نیازدارند این تایر هارا خریداری می کنند و از سوی دولت نیز هیچگونه کمکی در این خصوص ارائه نشده است وحتی بازار های مستقیم عرضه تایر نیز ایجاد نشده است.

وی در خصوص افزایش قیمت در بازار روغن موتور نیز گفت: در بازار روغن موتور افزایش چندانی به دلیل اینکه اکثر این مواد اولیه در داخل تهیه می شود نداشته ایم وافزایش قیمت در این محصول جزیی بوده است.

وی در پایان گفت:اگر توزیع لاستیک از واسطه ها و دلالان به کارخانه های تولید کننده تایر سپرده شود امکان کنترل توزیع آن وجود خواهد داشت اما تا زمانی که گلوگاه عرضه لاستیک در دست واسطه ها و دلالان باشد نمی توان مانع نوسانات ناگهانی در بازار این کالا شد.

amir74
01-07-1391, 05:46 قبل از ظهر
یعنی این همه ادم تو این سایت موتور دارن 2مدل لاستیک نمی شناسن؟

sorush
01-07-1391, 06:01 قبل از ظهر
والاه منم پرسیدم چی خوبه ولی بعدازچندهفته جواب شنیدم البته نمیدونم این نوع لاستیک برای موتورهم وجودداره یانه ولی این مارک hankookخوبه

amir.cdi
01-07-1391, 06:26 قبل از ظهر
لاستیک خوب میخوای میشلن ولی کو پیدا نمیشه پیدا بخر ولی ننداز زیر موتور غاب کن بزن دیوار چون قیمتیه .
ژاپن وارد نمیشه
ایرانی کار نمیکنه
پس حق انتخاب نداری جز چینی

sorush
01-07-1391, 06:27 قبل از ظهر
کره ای هم تکوتوک پیدامیشه مثلhankook جنسش خوبه خیلی ازچینی ایرانی بهتره

soroush
05-07-1391, 03:22 قبل از ظهر
بچه ها فرق اندازه واقعی لاستیک وقتی که نصب میشه رو رینگ بین ۱۵۰ هیو تا ۱۹۰ چقدر هست؟؟؟؟فکر کنم ۳ سانت نه؟؟؟؟
این رو تو بخش هیوسانگ گفتم کسی جواب نداد گفتم شاید اینجا کمکی بشه....دوستانی که سنگین دارن با چرخ ۱۹۰ هم بگن که چقدر جا گرفته مثلا ۱۱ سانت عرضش هست ممنون میشم چون دارم هیو رو اسپرت میکنم کمی لنگ این موندم...
---------------------------------------------
جواب دوستمون که لاستیک میخواد اگه بتونی دانلوپ پیدا کنی خوبه...یکی از بچه ها انداخته بود روی مگلی فکر میکنم راحت موتور رو کف اسفالت میخوابوند انگار که چسبیده به زمین و یک صدای جیغ مانند هم میداد...

SAEEDMOHAMMADI
06-07-1391, 10:12 بعد از ظهر
سلام من یه بهرو کی جی200 دارم لاستیکاش خیلی نازکه میخواستم از اساتید محترم بپرسم چه لاستیکی که
پهن باشه و روی موتورم هم بخوره باید بخرم لطفا منو راهنمایی کنید خیلی اضطراریه چون پنچر کردم

REZA1001R
06-08-1391, 01:04 قبل از ظهر
من برای پالس 200 این لاستیک رو برای جلو و عقب خریدم 247 ت ازش هم خیلی راضی هستم

amo hosein
06-08-1391, 02:47 قبل از ظهر
دوستان کی قیمت لاستیک عقب مگلی رو داره؟

Mehrdad.y
21-10-1391, 06:33 بعد از ظهر
من برای پالس 200 این لاستیک رو برای جلو و عقب خریدم 247 ت ازش هم خیلی راضی هستم [Only registered and activated users can see links]من هم دقیقا همین لاستیک رو برای موتورم خریدم ولی متاسفانه آشغال بود و بعد از کمتر از یک سال اطراف آجهای لاستیک ترک ترک شده و باد خالی میکنه و مجبورم هر سه چهار روز یک بار باد بزنم از هر کس هم پرسیدم میگن باید لاستیک رو عوض کنم .این هم از شانس من دیگه

محمد سوزوکی@
21-10-1391, 09:10 بعد از ظهر
دوستان برای مگلی میخام یه لاستیک پهن تر بندازم.چی خوبه براش؟هم جلوهم عقب

K.I.A
22-10-1391, 02:23 قبل از ظهر
دوستان برای مگلی میخام یه لاستیک پهن تر بندازم.چی خوبه براش؟هم جلوهم عقب

لاستیک خوب زیاده /پیرلی/دانلوپ/ویربر/میشلن/گودیر.... اینا حرف ندارن.

mra680
22-10-1391, 09:35 بعد از ظهر
بچه ها فرق اندازه واقعی لاستیک وقتی که نصب میشه رو رینگ بین ۱۵۰ هیو تا ۱۹۰ چقدر هست؟؟؟؟فکر کنم ۳ سانت نه؟؟؟؟
این رو تو بخش هیوسانگ گفتم کسی جواب نداد گفتم شاید اینجا کمکی بشه....دوستانی که سنگین دارن با چرخ ۱۹۰ هم بگن که چقدر جا گرفته مثلا ۱۱ سانت عرضش هست ممنون میشم چون دارم هیو رو اسپرت میکنم کمی لنگ این موندم...
---------------------------------------------
جواب دوستمون که لاستیک میخواد اگه بتونی دانلوپ پیدا کنی خوبه...یکی از بچه ها انداخته بود روی مگلی فکر میکنم راحت موتور رو کف اسفالت میخوابوند انگار که چسبیده به زمین و یک صدای جیغ مانند هم میداد...

سلام و درود به شما
منظور از 150 یعنی 15 سانتی متر . . .
190 هم یعنی 19 سانتی متر . . .
در حالت عادی دوشاخ موتور و پهنای رینگ ظرفیت دو سایز بزرگتر رو داره(رینگ عادی)یعنی نهایت شما 170 میتونی روی رینگ عادی هیوسانگ سوار کنی . . .میشه 17 سانت . . .
حالا ضخامت لاستیک تا رینگ هم 70 داره میشه 7 سانت . . .80 داره میشه 8 سانت . . .
فاق لاستیک یا ضخامت تا رینگ هرچی کمتر باشه . . .کنترل و فرمان پذیری موتور بهتر ولی سواری و نرمی میاد پایین تر و کوبش زیاد میشه . . .
بهترین لاستیک بین چین و تایوان الان irc هست . . .duro هم بد نیست . . .
ولی دانلوپ یه چیز دیگس به شرطی که ژاپن باشه . . .
موفق و پیروز باشید . . .

albaloo
22-10-1391, 09:45 بعد از ظهر
دوستان عزیز باد لاستیک جلو و عقب هیو چند باید باشه
لاستیک برا جلو وعقب همون سایز فابریکی بندازم یا پهن تر ؟ بیشتر تو جاده هستم تو شهر کم هستم و قیمت لاستیک جلو و عقب هیو چنده ممنون از راهنمایی دوستان

K.I.A
23-10-1391, 12:58 قبل از ظهر
تو حالت تک نفره جلو 29psi عقب 32psi
تو حالت 2 ترک جلو 32psi عقب 36psi

یک سایز بزرگ تر کاملا راضی کننده هست عقب و جلو پیرلی یا دانلوپ بندازی حدود 700 میشه.

نیما نادری
23-10-1391, 04:46 قبل از ظهر
29psi باد تو لاستیک جلوی موتوری که تو خیابون راه میره !!!! واقعا به کل سیستم فنر بندی و بلبرینگ های فرمان و گلویی شاسی و رینگ موتور و بلبرینگ های چرخ فشار ناجوانمردانه ای وارد میکنید واقعا ظلم هست ...من لاستیکم 120 در عقب هست و دو ترک میزنم روی هم 220 کیلو (+وزن موتور )باد لاستیکم از 25 psi بیشتر نمیشه باد جلو هم با لاستیک 100 همیشه حدود 12psi هست حتی با 8psi هم گاها میرم حالا موتور من یکم نسبت وزنش بیشتر رو عقب و وسط هست برای همین جلوش زیاد باد نمیخواد ولی برای موتورهای اسپورت اعداد و ارقام خیلی ناجور هست به نظرم !!!

albaloo
24-10-1391, 11:57 بعد از ظهر
k.i.a جان این 700 که گفتی قیمت دقیق بود ؟ میتونی یه قیمت دقیق بگیری برام ؟

farzad_sh_2020
05-11-1391, 12:44 قبل از ظهر
سلام
دوستان عزیز لاستیک موتور هم باید آب بندی بشه ؟
چند روز پیش توی یه دور برگردان رو گذر موتور یکم خوابوندم ولی یه لحظه حس کردم جلو موتور میخواد لیز بخوره . سرعتم هم 40 تا بیشتر نبود شاید هم کمتر ولی با هیو قبلیم خیلی بیشتر از این میخوابوندم و خبری نمیشد
باد لاستیک ها تنظیم هست . کارکرد هم 140 کیلومتر

K.I.A
05-11-1391, 01:25 قبل از ظهر
k.i.a جان این 700 که گفتی قیمت دقیق بود ؟ میتونی یه قیمت دقیق بگیری برام ؟
قیمتی که من گرفتم همین بود 1ماه پیش الان نمیدونم

دوستان عزیز لاستیک موتور هم باید آب بندی بشه ؟

اب بندی لاستیک بالانس بودن اون تایر و رینگ هست/
عواملی مثل نوع اسفالت و قیر اون تاثییر داره
نوع و میزان باد تایر دخیله/
وزن وسیله با سرنشین دخیله/
ممکنه موقعه شستشو از واکس های براق کننده استفاده شده باشه/
اما تا وقتی خار لاستیکیای تایر {تایر نو } نریزه که به اصطلاح موی تایر میگن /مانور باهاش اصولی نیست

Magma
05-11-1391, 01:28 قبل از ظهر
آقایون قیمت لاستیک شینکو کره ای سایز 120-70-17 حدودا چنده؟

Mr.Reza
05-11-1391, 01:49 قبل از ظهر
آقایون باسه عقب روان چه لاستیکی پیشنهاد میدید

K.I.A
05-11-1391, 01:55 قبل از ظهر
ایران یاسا گل کراسی درشت/قیمت 80 بود

Mr.Reza
05-11-1391, 02:00 قبل از ظهر
دست گلت درد نکنه فقط تو شهر سرپیچ اذیت نمیکنه یا موقع لایی کشی

K.I.A
05-11-1391, 12:45 بعد از ظهر
نه اذیت نمیکنه این لاستیکه که اذیت میشه...
برای افرود مناسبه اما رو اسفالت عینه پاک کن از بین میره/طول ترمز رو اسفالت بیشتر میشه و موتور لرزش پیدا میکنه اما تو خاکی برعکسه

farzad_sh_2020
05-11-1391, 01:49 بعد از ظهر
آقایون باسه عقب روان چه لاستیکی پیشنهاد میدید
من ایران یاسا داشتم . خیلی خوب بود و از نظر گل هاش مقاوم تر بود روی آسفالت . مال دوتا از دوستام خارجی هم بود ولی چندتا از گل هاشون کنده شده بود
میتونی عکس لاستیک عقبم رو ببینی توی تاپیکش

دست گلت درد نکنه فقط تو شهر سرپیچ اذیت نمیکنه یا موقع لایی کشی

ببین روی آسفالت اگر مثلاً پر گاز دنده عوض کنی یا تک بزنی خیلی بیشتر از چیزی که فکر کنی صاف میشه . من واقعاً صاف شدنش رو اوائل که خریده بودم حس میکردم و سعی کردم روی آسفالت نرم باهاش برخورد کنم
لرزش رو نمیتونی زیاد حس کنی و من هم فکر میکردم بخاطر گل ها ضربه بزنه حتی ولی اصلاً چیزی نیست که بخواد مزاحم باشه .

سر پیچ هم انقدر خوابوندمش که دیگه خودم ترسیدم :))))
فقط خیلی پر بادش نکن و به نظر من یکم همیشه بادش رو کمتر میزدم و بهتر میچسبید به زمین

sorush
05-11-1391, 02:27 بعد از ظهر
گل شهری هم بخری خوبه مال منم یاسا بود1سال طول میکشه تاتمام شدنش الانم که میخوام یزد تایر بخرم ازهمون نوع شهری گل کراسی عاجش خیلی بلنده اگه مصفرت کلا خاکه گل کراسی بنداز وگرنه شهری البته میل خودته

farzad_sh_2020
05-11-1391, 05:18 بعد از ظهر
گل شهری هم بخری خوبه مال منم یاسا بود1سال طول میکشه تاتمام شدنش الانم که میخوام یزد تایر بخرم ازهمون نوع شهری گل کراسی عاجش خیلی بلنده اگه مصفرت کلا خاکه گل کراسی بنداز وگرنه شهری البته میل خودته

سروش جان چیزی که هست اینه که با گل کراس تو شهر میشه رفت ولی گل شهر تو آفرود خیلی اذیت میکنه . بخصوص جاهایی که شیب باشه و فقط گل کراسی میتونه بره بالا

sorush
05-11-1391, 05:23 بعد از ظهر
من که باهاش مشکلی ندارم عاجشم 4سانت یا5بایدباشه که کارمو راه میدازه گل کراسی عاجش درشته بیش از5سانته

Mohammad aghili
05-11-1391, 05:28 بعد از ظهر
گل کراسی یاسا 80 ؟؟؟

خدا بیامرزش
من حدود 2ماه پیش از نمایندگی مشهد قیمت گرفتم ، 96 چوق !