PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک جامع ساخت قطعات فایبر گلاس و فیبر کربن

sadegh75
31-01-1392, 06:32 بعد از ظهر
سلام دوستان
من خودم از جمله کسانی هستم که دوست دارم قطعاتی برای موتورم بسازم ولی نه میدونم چه موادی میخاد نه میدونم چجوری باید ساخت
از دوستانی که تجربشو داشتن یا میدونن چجوری این قطعات رو درست میکنن
تقاضا می کنم اطلاعات خودشونو در این تاپیک بذارن تا علاقه مندان از جمله خودم بدونیم چجوری باید قطعات رو درست کنیم
سوال اول:الیاف کربن رو باید از کجا تهیه کنیم؟
چه لوازمی برای ساخت فیبر کربن لازم داریم؟
فیبر کربن از نظر استحکام بهتره یا فایبر گلاس؟

jupiter_zeus
31-01-1392, 09:34 بعد از ظهر
فیبروکربن دستگاه و کوره خیلی بزرگ و مخصوص میخواد و تولیدشم هم گرون هم تخصصی هستش
اینایی که شما میبینین همه برچسب های طرح فیبرو کربن هستن
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ساخت قطعات فایبرگلاس هم خیلی اسون نیست
ولی بلاخره حتی توی حیاط خونه هم میشه درستش کرد

- - - Updated - - -

فیبروکربن دستگاه و کوره خیلی بزرگ و مخصوص میخواد و تولیدشم هم گرون هم تخصصی هستش
اینایی که شما میبینین همه برچسب های طرح فیبرو کربن هستن

ساخت قطعات فایبرگلاس هم خیلی اسون نیست
ولی بلاخره حتی توی حیاط خونه هم میشه درستش کرد

شایسته فر
31-01-1392, 09:52 بعد از ظهر
فیبر کربن هم زیرش قالب یا پوسته فایبر هست
دوستی به نام محسن آقاسی دارم که کارش اینه و کارهای عمو کیانفر رو ایشون میزنه!!!!!! و اوشون به اسم خارجی فرو می کنن به دوستان پولدار!!!!!!!!!
کاری هست بس سخت و پیچیده
تازه بعد از کوره و دوشواری هایی که دوستمون گفتن یه چیز حدود 15-16 بار روش کیلر و رزین میزنن و سمباده می کشن تا اونی میشه که شما دیدی!!!!!!
2 سال پیش کاپوت مزدا 323 به من که رفیقشم میداد 1.200!!!!!!

sadegh75
01-02-1392, 08:32 بعد از ظهر
عمو کیانفر منظورت kianfar art center هست؟؟؟
خب بیخیال فببر کربن
فایبر گلاس چجوریه ؟؟؟
چه لوازمی میخاد؟؟

sadegh75
03-02-1392, 06:36 بعد از ظهر
فایبر گلاس چجوریه ؟؟؟
چه لوازمی میخاد؟؟

یکی نیست جواب مارو بده؟؟

!NAVID!
03-02-1392, 07:27 بعد از ظهر
یه موادی هست اگه اونارو پیدا کنی و قالب هم داشته باشی میتونی در عرض کمتر از ۱ دقیقه پلاستیک بسازی

شایسته فر
03-02-1392, 10:19 بعد از ظهر
دقیق در جریان نیستم
ولی یه پوسته نازک داره که روش غالب میسازن
بعد داخل غالبو نمی دونم با چی چرب می کنن
بعدش الیاف پشم شیشه یه لایه پهن می کنن و با ترکیب دوتا مایع که یکی اسد هست و دیگری فکر می کنم رزینه!!!!! اون مایعو میریزن رو الیاف و با غلطک روش میکشن تا مایع به همه جاش بره؛ وگرنه پوسته میشه و به قولی حباب می اته و استحکام کافیو نداره
همین کارو حدود 6-7 لایه انجام میدن
بسته به کار این لایه ها بیشتر یا کمتر میشه