PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد تغییر در اگزوز cg

speed and accelerations
24-01-1392, 08:13 بعد از ظهر
سلام كسي ميدونه اگزوز سي جي را چه كاريش ميكنن كه صداش با اگزوز فابريك فرق ميكنه وقتي دور موتور ميره بالا و هم وقتي با دور موتور بالا گاز را رها ميكني صدا را ميكشه تو اگزوز وصداي جالبي ميدهد شبيه زوزه كشيدن يكيش را ديدم رو ته اگزوز جاي دو سه تا سوراخ بود و روي اون را مثل حالت اول جوشكاري كرده بودند ميگفت حدود 60 الي 70 قيمتش كسي ميدونه چيكارش كرده كه اين صدا را ميده با تشكر

!NAVID!
24-01-1392, 08:42 بعد از ظهر
سلام
دوست عزیز پیشنهاد میکنم که اگزوز سی جی رو دستکاری نکنید همینجوریشم صداش بلنده و گوش خراش
اگه دستکاریشم بکنید که دیگه .........
بزارید همینجوری که هست باشه

speed and accelerations
24-01-1392, 09:02 بعد از ظهر
اين اگزوزي كه ميگم صداش بد كه نيست اصلا اون اگزوز كه ميگم جاييش را باز نكرده بود منظورم اينه كه داخلش را خالي نكرده فقط انباري ته اگزوز را دستكاري كرده كه اين صدا را ميده

02109002
24-01-1392, 09:06 بعد از ظهر
با سلام ...

چند راهکار داره :

ایجاد چند سوراخ به دلخواه در انتهای اگزوز
گذاشتن کلید ، سکه و موارد مشابه در دهانه حروجی اگزوز
برداشتن قسمت انتهایی اگزوز به صورت کامل
....

با هیچکدوم موافق نیستم

همه موارد امتحان و نتیجه جالبی به جز مردم آزاری حاصل نشد

پایدار باشید

K.I.A
24-01-1392, 09:07 بعد از ظهر
موضوع ویرایش شد.
از عناوین بهتری برای تاپیک ها استفاده کنید تا کاربرا دچار سردر گمی نشن...
مرسی از همکاری...

speed and accelerations
24-01-1392, 09:18 بعد از ظهر
اصلا هيچ كدوم ازاين كارهايي كه شما فرموديد انجام نداده فكر كنم جهت قرار گرفتن انباره ته اگزوز را تغيير داده و خروجي ان را رو به پايين اگزوز قرارداده به نظر من اين طوري بود

h0ssein
24-01-1392, 10:38 بعد از ظهر
داداش من خودم اگزوز فابریک موتورم رو اگزوز سی جی کردم !
چندتا سوراخ هم عقبش زدم حدود 15تا صداش بسیار دلخراش و گوش کر کن شد مخصوصا موتور من که 150 سی سیه !
125 رو سوراخ نکن خیلی فایده نداره شاید یه نمور صداش بزرگتر بشه !
اگه میخای میتونی یه کلید تو اگزوز بزاری و یه چندتا سوراخ هم بکنی هم برات سوت میزنه هم آوازبا صدای بلند میخونه !
اگه خاستی سوراخ کنی یه چندتا عقب اگزوز سوراخ کن یه چندتاهم به کنار اگزوز (آخر اگزوز) !
ولی از من میشنوی نکن موتور سنگین که نیست بخای صدای هیولا بده من خودم کردم الانم یکم پشیمونم :دی !
چون صداش خیلی گوش خراش شده !
موفق باشی.

(ABBAS)
25-01-1392, 08:26 قبل از ظهر
دوست عزیز من قبلا اینکارو کردم :4chsmu1:به قول یکی از دوستان ارزو های شما خاطرات ماست:4chsmu1: یه لوله آب با قطر ا دهنه اگزوزت جوش بده سراگزوزت ویه سری که دود از دو طرف میده بیرون سرش وصل کن(منظورم اینه یه لوله بردار سرلوله یه طلق بزار) حالا ببین چه زوزه ای بکشه:2i8d4ao:

speed and accelerations
25-01-1392, 08:40 قبل از ظهر
سلام من كه نگفتم اگزوز را مي خواهم سوراخ كنم كه شما داريد اينها را ميگيد اون اگزوز هم كه گفتم قابل توجه دوستان نه چيزي داخلش گذاشته بود نه چيزي سرش اضافه كرده بود با اگزوز فابريك از لحاظ ظاهري هيچ فرقي نداره نه جاييش سوراخه كه شما ميگيد

masoud.te
25-01-1392, 03:36 بعد از ظهر
سلام من كه نگفتم اگزوز را مي خواهم سوراخ كنم كه شما داريد اينها را ميگيد اون اگزوز هم كه گفتم قابل توجه دوستان نه چيزي داخلش گذاشته بود نه چيزي سرش اضافه كرده بود با اگزوز فابريك از لحاظ ظاهري هيچ فرقي نداره نه جاييش سوراخه كه شما ميگيد

خب عزیزم پشت اگزوز رو شکاف میدن و خمره های تهش رو در میارن اینجوری میشه شما هم متوجهش نمیشین.تازگی ها هم از این اگزوز ها کارخونه ای موجود هست که همین کار رو تو کارخونه انجام دادن و اصلا معلوم نیست .

masoudrider
25-01-1392, 04:45 بعد از ظهر
سلام كسي ميدونه اگزوز سي جي را چه كاريش ميكنن كه صداش با اگزوز فابريك فرق ميكنه وقتي دور موتور ميره بالا و هم وقتي با دور موتور بالا گاز را رها ميكني صدا را ميكشه تو اگزوز وصداي جالبي ميدهد شبيه زوزه كشيدن يكيش را ديدم رو ته اگزوز جاي دو سه تا سوراخ بود و روي اون را مثل حالت اول جوشكاري كرده بودند ميگفت حدود 60 الي 70 قيمتش كسي ميدونه چيكارش كرده كه اين صدا را ميده با تشكر
سلام دوست عزیز کدوم شهر هستی؟؟؟

speed and accelerations
25-01-1392, 06:17 بعد از ظهر
اصفهان

speed and accelerations
06-02-1392, 06:09 بعد از ظهر
سلام اگزوز كه شما ميگيد كارخانه اي هم وجود داره ميشه لطف كنيد اسم و ماركش را بگيد تشكر

ozgur.adam
16-06-1392, 11:11 بعد از ظهر
سلام لطفا راهنماییم کنین اگزوزه حرفه ایی رو دایلیم 250 جواب میده یا نه و چه مارکی

speed and accelerations
16-05-1393, 05:27 بعد از ظهر
سلام.اون اگزوزی که میگفتم بهش میگن اگزوز شیرازی و برای سی جی هستش.کسی میدونه چطوری میشه درست کرد.

Hasan.A
29-08-1393, 10:37 قبل از ظهر
سلام میشه بگید تو چه مار کهایی است وقیمتش لطفا مرسی

- - - Updated - - -

سلا میشه بگید کدوم مارکها میزنن وقیمتش چنده مرسی

SABER 81
07-12-1393, 01:52 بعد از ظهر
سلام من شنیدم .بهشون میگن بی نام (شیرازی)....به اگزوز بی نام معروفه هیچ مارکی روش نیست

masoudrider
08-12-1393, 11:14 قبل از ظهر
سلام اره اسمشون اگزوز بی نام هست صداشم دلخراش نیست صدای رفت و برگشت قشنگی داره و اگزوزسازیهای شیراز خودشون درست میکنن فابریکشم هست که یکم گرونتره و سگ جونتر مارکهای دیگه هم هست که درست میکنن مثل ایران دوچرخ نیکساز ولی بی نام قیمتش و صداش مناسبتره قیمتاشم یه چیز به درد بخور بین صد تا صد و خورده ای هست

speed and accelerations
16-12-1393, 05:54 بعد از ظهر
سلام .توی شهر اصفهان بیشتر روی مارک نیکساز این کار را انجام میدهند.قیمتش هم حدود 75000 تومان است.ولی خوب یا بد در اومدن اگزوز دیگه شانشی هستش یکیش صداش خوبه یکیش نه.البته یکمی هم بستگی به انجین موتورت داره که صداش خوب در بیاد یا نه.

speed and accelerations
10-02-1394, 09:42 قبل از ظهر
سلام.کسی اصول درست کردن اگزوز شیرازی را میدونه . چطوری میشه پره های داخل اگزوز را در آورد و پره ها را جابجا کرد.اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.تشکر.

ali.motahari
10-02-1394, 11:24 بعد از ظهر
سلام.کسی اصول درست کردن اگزوز شیرازی را میدونه . چطوری میشه پره های داخل اگزوز را در آورد و پره ها را جابجا کرد.اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.تشکر.
منظورتو نفهمیدم در مورد اگزوز شیرازی!چجوری هس اینیکه میگی؟
ورق های (توری)داخل اگزوز سی جی رو با بریدن اگزوز از قسمت پایین و ضربه زدن بهشون در میارن ولی تابحال ندیدم جابجا کنن

speed and accelerations
11-02-1394, 12:03 بعد از ظهر
سلام.
با ضربه زدن من انجام دادم نشد خیلی محکمه .
منظورم از جابجا کردن اینه که پره ی اولی را اول سر و ته میکنن مسیر خروج دود را که بالا هست میارند پایین و یکم خود پره را بهش زاویه میدن . و پره دومی را هم مسیر خروج دود را از پایین به بالا با چرخاندن پره انجام میدهند ولی در مورد پره ی دومی مطمئن نیستم.
من منظورم اندازه ها و فاصله ی پره ها از هم دیگه هستش اگه کسی میدونه بگه.

ali.motahari
11-02-1394, 01:01 بعد از ظهر
سلام.
با ضربه زدن من انجام دادم نشد خیلی محکمه .
منظورم از جابجا کردن اینه که پره ی اولی را اول سر و ته میکنن مسیر خروج دود را که بالا هست میارند پایین و یکم خود پره را بهش زاویه میدن . و پره دومی را هم مسیر خروج دود را از پایین به بالا با چرخاندن پره انجام میدهند ولی در مورد پره ی دومی مطمئن نیستم.
من منظورم اندازه ها و فاصله ی پره ها از هم دیگه هستش اگه کسی میدونه بگه.
اون برشی ک دادید تنگه و باید بیشتر بازش کنی و بعضی از اگزوز ها خیلی باید روش زحمت بکشی و ضربه های محکم تری بزنی(برا خودم پیش اومده)

speed and accelerations
11-02-1394, 04:27 بعد از ظهر
اون برشی ک دادید تنگه و باید بیشتر بازش کنی و بعضی از اگزوز ها خیلی باید روش زحمت بکشی و ضربه های محکم تری بزنی(برا خودم پیش اومده)
سلام.
اگزوز را که برش ندادم ته اگزوز را کامل با اره بریدم همون جایی که توی کارخانه دور تا دورش را جوش زنجیری دادند.
شما خودتون از این اگزوزها درست میکنید .روش درست کردن شما چطوری هستش یعنی پره ها را چطوری و با چه فاصله ای قرار میدین.
اگه میشه بگید لطفا.
تشکر.

ali.motahari
12-02-1394, 10:58 بعد از ظهر
سلام.
اگزوز را که برش ندادم ته اگزوز را کامل با اره بریدم همون جایی که توی کارخانه دور تا دورش را جوش زنجیری دادند.
شما خودتون از این اگزوزها درست میکنید .روش درست کردن شما چطوری هستش یعنی پره ها را چطوری و با چه فاصله ای قرار میدین.
اگه میشه بگید لطفا.
تشکر.
شما باید برش بدی اگزوز رو
من خودم حدود 25 سانت برش دادم و بازش کردم و با چکش به توری ها ضربه زدمو در اومدن ولی جابجا شون نکردم و نمیدونستم جابجا هم میکنن
اون برشو از قسمت پایین میدیم که بعد جوشکاری معلوم نشه

speed and accelerations
13-02-1394, 08:57 قبل از ظهر
شما باید برش بدی اگزوز رو
من خودم حدود 25 سانت برش دادم و بازش کردم و با چکش به توری ها ضربه زدمو در اومدن ولی جابجا شون نکردم و نمیدونستم جابجا هم میکنن
اون برشو از قسمت پایین میدیم که بعد جوشکاری معلوم نشه

سلام.
ببخشید که زیاد سوال میکنم.
خب اگه لزومی نیست که جابجا بشن (سر و ته بشن)چرا توری ها در میارین؟
اگه شما این کار رو نمی کنید توریها را بعد از در آوردن چیکار میکنید؟
یعنی توری اولی را هم موقع جوش دادن کج قرار نمیدین؟
پس چطوری صدای اگزوز عوض میشه؟
یعنی توری دومی را کامل خارج میکنید؟
بازم بخاطر راهنمای هات ممنون.

speed and accelerations
17-02-1394, 05:33 بعد از ظهر
سلام.
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ali.motahari
17-02-1394, 11:19 بعد از ظهر
سلام.
ببخشید که زیاد سوال میکنم.
خب اگه لزومی نیست که جابجا بشن (سر و ته بشن)چرا توری ها در میارین؟
اگه شما این کار رو نمی کنید توریها را بعد از در آوردن چیکار میکنید؟
یعنی توری اولی را هم موقع جوش دادن کج قرار نمیدین؟
پس چطوری صدای اگزوز عوض میشه؟
یعنی توری دومی را کامل خارج میکنید؟
بازم بخاطر راهنمای هات ممنون.
من کلا توری هارو در آوردم و صدای موتور نسبتا بم و کلفت شد که تو نفسش تو سر بالایی ها تاثیر خوبی گذاشت و نسبت به سلیقه صدای قشنگی میداد

speed and accelerations
18-02-1394, 08:30 قبل از ظهر
من کلا توری هارو در آوردم و صدای موتور نسبتا بم و کلفت شد که تو نفسش تو سر بالایی ها تاثیر خوبی گذاشت و نسبت به سلیقه صدای قشنگی میداد
من منظورم روش درست کردن اگزوز شیرازی هستش اگه کسی میدونه بگه.

baktashx
24-03-1394, 02:07 بعد از ظهر
سلام کسی نمیدونه برای اینکه صدای هندا ایرانیارو کمش کنیم(به حداقل برسونیمش) چیکار باید بکنم،از اول میل به خرید سیجی نداشتم ولی بخاطر مشکلات مالی مجبور به خریدش شدم،150 سیسی هستش،صداش خیلی آزار دهندس:mad_majidonline:،آیا باید اگزوز تعویض کنم یا با دستکاریم درست میشه؟؟!!:icon_pf _99_:

amirhosein021
25-03-1394, 06:28 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

baktashx
30-03-1394, 08:57 قبل از ظهر
سلام کسی نمیدونه برای اینکه صدای هندا ایرانیارو کمش کنیم(به حداقل برسونیمش) چیکار باید بکنم،از اول میل به خرید سیجی نداشتم ولی بخاطر مشکلات مالی مجبور به خریدش شدم،150 سیسی هستش،صداش خیلی آزار دهندس:mad_majidonline:،آیا باید اگزوز تعویض کنم یا با دستکاریم درست میشه؟؟!!:icon_pf _99_:
کسی نیست کمک کنه

Morteza220
25-10-1394, 06:25 بعد از ظهر
سلام.می خواستم بپرسم این اگزوزهایی که به اگزوز بی صدا معروفند و صدای cg 125 رو مثل ویو کم می کنند برای موتور مضرند یا نه؟ لطفا توضیح دهید.

Hossein n
13-11-1396, 11:05 قبل از ظهر
سلام .یه راه هست استفاده از کاتالیزور
راه پیشنهادی لوله ای به طول 30 سانتیمتر به قطر لوله های تفنگ رو تماما سوراخ سوراخ کرده داخل اگزوز هوندا بزارید و با یه پیچ رزوه آهن از افتادنش جلوگیری کنید . فقط یه سوراخ کوچیک روی لبه خروجی اگزوز میخواد برای جای پیچ
همین
صدا نرم و خیلی بی سرو صدا میشه
یه راه دیگه نصب اگزوز کوازکی 125 روی هوندا است چون صداش خیلی کمه