PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور سیکلت چوپا

عابدی
17-01-1392, 12:47 قبل از ظهر
سلام علیکم به همه بچه های پرشین
بعد از مدتی که درگیر کنکور ارشد بودیم بلخره فرصت شد تا یه سر به سایت بزنم
میخام تو این تاپیک موتور سیکلت چوپا رو معرفی کنم البته موتور بازای کرمان و یزدو زاهدان و گلستان وهمچنین خراسان و بندر ترکمن ... که سنشونم 30 40 به بالا باشه حتما این موتور نرم زیبا و رویایی(البته در زمان خودش)رو دیدن و یا ازش شنیدن...
موتور های چوپا یا (سوپا) از تقریبا 40 سال پیش یعنی حدودا سال 1352 تولید شدن و در اون دوران واقعا موتور های شاخی بودن .این موتور ها تو آلمان شرقی تولید شدن ولی بیشتر تو کشور های اسیایی مثل عراق و ایران و همچنین آمریکا پرفروش بودن.البته شرکت آلمانی Motorrad-und Zweiradwerk موتور های mz که مخفف اسم همین شرکت هست رو در سال 1956 تولید کرد که از بحث ما خارجه ولی یه عکس از اولین موتورش میذارم
این موتور mz re 125 هست :
31509

امتیاز شرکت تو سال 1996 به یه شرکت مالزیایی واگذار شد
موتور چوپا (choopa)که همه پدرای ما باهاش خاطره دارن محصول سال 1974 شرکت بود که حجم واقعیه اون 243 سی سی تکسیلندر و قدرت اون 19 اسب با انجین دوزمانه و وزن اون 141 کیلوگرم هست واقعا موتور های نرم و برویی هست به طوری که وقتی میشینی پشتش دوست نداری پیاده شی(به گفته رفیقای زاهدانی خا***همون که سوار شدن) این موتور ها الان بیشتر تو بندرترکمن دیده میشه

315103151131513

بعد از موتور های چوپا موتور های mz 251 تولید شدن که شتاب و نرمیه بینظیری در دوره ی خودش داشت و به سبب همین شتاب ترمز اون هم دستخوش تغییر شده بود و به دیسکی با پیستون روغن تغییر کرده بود البته مردم به این مدل ها هم چوپا میگن ولی چوپا فقط یه سری تولید کرد
اینم چند تا عکس :
31514
3151631515

یاماها ایندرو
04-04-1393, 08:02 قبل از ظهر
داداش تو بجنورد قبلا خیلی زیاد بود چوپا ولی الانم کم نیست اره موتورای نرم و خوبین قبل عیدی دو تا دیدم یه نارنجی یه نقرهای واقعا در حد بودن

Gladiator
04-04-1393, 10:18 قبل از ظهر
اینجا تو مناطق ترکمن نشین ( بندر ترکمن ، گمیشان ، آق قلا و ... ) زیاده ، خیلی خر زورن من به چشم دیدم با چوپا پیکانو بکسل کرده بود میکشید

BROCK
04-04-1393, 02:19 بعد از ظهر
سلام بچه ها
به به هرچی از این موتور بگیم کم گفتیم
فوق العاده نرم و راحت به حدی نرم هست که گفته میشه شرکت چوپا بعد از ساخت این موتور گفت( این موتور برای خانومای باردار پشتش بشینن طراحی شده)البته این یه جمله ی اغراق امیز در مورد نرمی بی حد این موتور بود تو بجنورد من صفرش رو سراغ دارم هم mz هم چوپا یعنی در حد صفر واقعی تمام فابریک واقعا بجنورد منبع اصلی این موتور ها هستش و چوپای بد تو بجنورد پیدا نمیشه در این حد این موتورا تو بجنورد زیاده و طرفدار داره که چند تا مغازه فقط و فقط مخصوص لوازم و تعمیر اینا تو بجنورد هست.البته تو بندر ترکمن هم زیاد هست.زاهدان هم شنیدم
یاعلی

moto shiraz
04-04-1393, 06:45 بعد از ظهر
سلام واقعا موتور خوب و قدرتمند و فوق العاده نرمیه
این مال عمومه چند سال پیش رفتیم خونشون کرمانشاه. مال جنگ جهانی دومه

BROCK
05-04-1393, 01:02 بعد از ظهر
سلام همگی عشق بازا
دوستان فک کنم یه چیز در مورد این موتور که شاید همراه نرمی اون باعث محبوبیت اون شدن صدا یه فوق العاده زیباش هست.
منبع و اگزوز اصلیش فک کنم بالای یک میلیون تومن قیمتشه.
خیلی هم موتور های پرقدرتی هستن.یکی از دوستان ما داشت بخدا قسم این موتور به قدری قوی و ساز و سالم و سر حال بود هندل میزد رو جفت جک که میزاشت موتور با صدای تین تین که داشت دور خودش میچرخید واقعا لذت بخش بود.من عاشق mz 251 هستم ولی این موتورا این همه خوبی که دارن یه بدی هم دارن.که شاید برای همه بدی نباشه ولی بعضی ها به خاطر همین بدی عشقشون به این موتور هارو سرکوب میکنند.اون بدی این هست که ایت موتورا تو منطقه ی ما بد نام هستن.و معروفن به موتور ارازل و اوباش.یعنی تو منطقه ما هرکی موتور دو زمانه سوار شه اصطلاحا بهش میگن عشق لات.البته توهین نباشه من خودم پزشک میشناسم تو کار موتور دوزمانه هست و چه بسا انسان های با شخصیت و مودب و با وجدان که کارشون موتور روغنی هست.خدا کنه این تفکرات برداشته و مدفون بشه که ادم عشق باز با ارازل و اوباش قاطی حساب نشند.آمین
یاعلی

vahid7374
27-04-1393, 11:50 بعد از ظهر
سلام بروبکس عشق موتور . دوستان یه چوپاجدید دارم البته 301 سی سی که 301 خیلی کمیابه انجینش فابریکه موتور تمیزو واقعا سرحال بشرط برای فروش اگه کسی طلبشه بزنگه 09104707374

- - - Updated - - -

43934اینم یه عکس از موتورم گذاشتم برای فروش 09104707374

ali.motahari
28-04-1393, 01:30 قبل از ظهر
آقا اگه میشه یکم اطلاعات کامل تری بده(مدل/کارکرد/وضعیت موتور...)؟
قیمتشم بگو؟

irani
30-09-1393, 11:20 قبل از ظهر
اقیایون این موتور mz251 چطوره ؟؟
از قیافش خوشم اومده و لی موتریشو نمیدونم چطوره از نظر کیفیت و کارایی؟؟ارزش خرید داره؟لوازماش هست؟؟
یکی پیدا کردم میگه 2 فقط کارت موتور و پلاک داره سند نداره.
اینم عکساش

[Only registered and activated users can see links]

hosseinm
01-10-1393, 11:54 قبل از ظهر
سلام
من هم سال 86 یک نقره ای 251 خریدم, هیولا بود, موتور خیلی تمیز بود طوری که بعد از 2 هفته ما داشتیم موتورو تمیز میکردیم که زیر زینش یک کلید قرمز دیدیم کلیدو زدم جفت راهنما های موتور شروع به کار کرد!!!
چه شتابی داشت فقط کمکهای عقبش به نظر من بالای 500 دست دومش ارزش داره, چقدر نرم, اخرین حد کمک هستن, کمک های جلو شم خیلی عالی هست, کلا ایراد این موتور که ایراد که نیست, مدلشه, کلاچ نامیزونش هست, یعنی وقتی کلاچ میگیری بازم راه میره! کلاچ رو میل لنگ هست! و لوازمش خیلی کمیابه متاسفانه, وگرنه چند نسل موتور هست چه کیلومترهای جالبی داره یکی از دوستان بالا عکس از کیلومتر گذاشتن که کیلومترهای خود موتور نیست.
در کل خیلی لوازمش گران و کمیابه؛ اگه فابریک باشه خیلی ارزش داره, یک دور باهاش بزنی عاشقش میشی, ما بهش میگفتیم کشتی, راحت نرم 140 رو میره, چه شتاب اولیه بالایی!
یادش بخیر. بعد از 3 ماه نشده فروختمش, رینگش صدا میداد گیر نیاوردم عوض کنم, راستی یادم رفت که بگم حتی دفترچه موتور که کارخانه داده باهاش بود! هیچ موتوری اون دفترچه رو نداره, 390 خریده بودم, 350 فروختم.
یکی از بدترین معامله هایی که تا حالا کرده بودم.

فلات دوست
04-10-1393, 08:51 قبل از ظهر
دوست عزیز آقای ایرانی با این موتور انتظار تردد در شهر را نداشته باش که سه سوت میگیرنت و پارکینگ و ... ولی اگه برا استفاده تو روستا و کوه کمر هست میتونی بگیری با این تفاسیر که برا وسایلاش همیشه مشکل داری این موتور به نظرم جز بهترین موتورهای عصر میباشد فقط قلقی بوده و تنظیماتش خیلی حساس و سوختم که تا دلت بخواد زیاد مصرف داره من جای شما بودم بی خیالش میشدم دوستم که تعمیرکاره ، عاشق این موتوره ولی میگه الان به دردسرش نمیارزه

- - - Updated - - -

یادش بخیر با همین رفیقم میرفتیم پمپ و یه لیتر روغن و 18 لیتر بنزین روش و حریف واسه کورس
سه ترک 130 تا رو مثل آب خوردن میرفتشش
لامصب آخر موتور بودششششششش

Ramtind
19-04-1399, 01:05 بعد از ظهر
بابای منم چوپا داشت با عینک خلبانی