PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعمیر و ترمیم فلاپ با کمترین هزینه ی ممکن

Milad_2Rbo
26-12-1391, 08:22 بعد از ظهر
سلام.همونطور که از عنوان تاپیک پیداست میخوام به طور مختصر و مفید براتون یکی از کم هزینه ترین روشهای ترمیم شکستگی فلاپو که به شخصه تجربه کردم و کمتر کسی تا حالا انجام دادرو بگم
امّا قبل از توضیح روش کار همه میدونن که همیشه ظاهر موتور از اهمیّت بالایی برخوردار و خیلی ها اوّلین ملاک خرید موتورشونو ظاهر اون در نظر میگیرن.و این ظاهر موتورو بخش عمده ایشو فلاپ ها دربر میگیرن
فلاپ ها دو نوع پی وی سی و فیبرگلاس و یه مدل نسبتا جدید هم اومده به نام فیبر کربن.که اصولا مردم فلاپ هارو به دو نوع خشک و نرم میشناسند.این روشی که میخوام بگم روی فلاپ خشک انجام شده و اندازه ی شکستگی و ترک 5 سانت در 1 سانت بوده که در قسمت سمت راست موتور بغل چراغ جلو و بالای چراغ راهنما بوده.فلاپ های نرم بیشتر حالت تو رفتگی پیدا میکنند(غر شدن)و میشه با ضربه فلاپو در اورد و صاف کرد.
خوب میریم سراغ بحث اصلی.
این کار جوش پلاستیک نیست.بلکه از جوش پلاستیک هم ارزونتر هم تمیزتر.من خودم موتورمو 1 بار دادم برام جوش پلاستیک کردن که خیلی زشت شده بود و تو چشم بود.بعد از 2 هفته هم باز شد!40 تومن هم گرفت لاکردار.و امّااااا
مواد لازم:1 بَتونه ساختمانی(قیمت تقریبا 3000 تومن.میزان مصرف به مقدار لازم) وکارتک(به جای کارتک میتوان از چاقو استفاده کرد).2 سشُوار 3 مقداری رنگ(7000 تومن) 4 چسب جَلاسنج(1500تومن) 5.سُمباده ی نرم(مدل2000)(3500 تومن) 6.چسب کاغذی(1300تومن)
اوّل محلّ شکستگیو تمیز میکنید .اگه تیکه فلاپ های کوچیکی(خورد شده)از موتور گم شده بود ناراحت نباشید.در مرحله ی بعد مقداری بَتونه رو به محلّ شکستگی میمالید و کاملا پر میکنید.بعد با سششوار تثبیت میکنید که بَتونه چکّه نکنه(در حین تثبیت کردن ترکهایی به وجود میاد که در مراحل بعد ترمیم میشن) برای خشک شدنه کُلّی بَتونه متاسّفانه حدّاقل 48 ساعت زمان میبره تا بَتونه خشک شه .بعد از 48 ساعت مقداری سمباده بسته به اینکه بَتونه برآمده باشه یا نه روی محل مورد نظر میکشید به این خاطر که شرّگیها و پایین اومدن های احتمالیه بتونرو هموار کنه.در این مرحله به نظر کار خوبو پسندیده میرسه و سطحی صاف و صیقلی و با ترکهایی شما مشاهده میکنید به فکر رنگ زدن میفتید.امّا دست نگه دارید :ی چرا؟ چون پس از 1 الی 2روز بتونه ها ترکهایی بزرگ تر برمیدارن .پس از 2 روز که بَتونه ها شکل و حالت اصیلشو به خودش گرفت برای پوشاندن ترک ها و استحکام نهایی از چسب دوقولوی جلاسنج استفاده میکنید طبق دستور داخل جعبه چسبو درست میکنید و به سطح محلّ بتونه میمالید در حین مالیدن چسب از شُرّگی و چیکدن چسب جلوگیری کنید.پس از 1 ساعت چسب سفت و سخت میشود ضخامت چسب روی بتونه کمتر از نیم سانت نباشه چون ممکنه بعد از سمباده ی نهایی به بَتونه ی زیر چسب برسید.در این مرحله به سمباده زنی مشغول شید وتا جایی که محل ترمیم فلاپ هم سطح و هم جوار قسمتای اطراف شود به این کار ادامه بدید پس از تمیز کردن سطح مقداری چسب کاغذی رو در اطراف محلّ موردنظر برای جلوگیری از پاشیدن رنگ به قسمتای سالم فلاپ میچسبونید و به رنگ کاری مشغول میشید.پس از رنگ کاری تقریبا فلاپ شما عین روز اوّلشه با کمترین هزینه ی ممکن
کلّ هزینه ی انجام شده برای ترمیم این فلاپ تقریبا 4 هزار تومن
کلّ هزینه ی انجام شده برای خرید و تهیه ی وسایل مورد نیاز به جز سشوار و کارتک با در نظر گرفت کیفیت متوسط 16300 تومن
متاسّفانه عکس از مراحل شکستگیه فلاپ ندارم.فقط از درست شدنش عکس هست که فردا میزارم و سعی میکنم محل و اندازه ی شکستگیه فلاپو با برنامه ی paint نشون بدم
سوالی بود در خدمتم

جانسون
28-12-1391, 11:45 قبل از ظهر
ایول میلی جون منم از توری درو پنجره استفاده کردم با بتونه سنگی.... این حرکتو بالاخانی که فالاپ برا سوزوکی امیکو میسازه انجام میده مثل فلاپ شکسته یا یتیکه گم شده جاشو پر میکنه...

Amir152
15-05-1392, 07:26 قبل از ظهر
مدتها بود که دنبال راهی واسه ترمیم گلگیر جلوی موتورم که بر اثر تصادف شکسته بود میگشتم البته از زیر قبلا دادم توری جوش دادنو الان سر جاشه فقط نمیدونستم واسه زیبایی بالاش چیکار کنم که هنوز ترک داره،میخواستم بدونم این روش برای ترمیم گلگیر جلو هم کارسازه؟اگه نه چیکار باید انجام بدم؟لطفا راهنماییم کنین،موتور من باجاج آونجره...متشکرم.:thanks::pm:

Milad_2Rbo
15-05-1392, 05:07 بعد از ظهر
مدتها بود که دنبال راهی واسه ترمیم گلگیر جلوی موتورم که بر اثر تصادف شکسته بود میگشتم البته از زیر قبلا دادم توری جوش دادنو الان سر جاشه فقط نمیدونستم واسه زیبایی بالاش چیکار کنم که هنوز ترک داره،میخواستم بدونم این روش برای ترمیم گلگیر جلو هم کارسازه؟اگه نه چیکار باید انجام بدم؟لطفا راهنماییم کنین،موتور من باجاج آونجره...متشکرم.:thanks::pm:

البته به محل شکستگی هم بستگی داره.ولی این روش روی 80 درصد شکستگی ها موثره و اکثرا اخر کار راضی هستن

Amir152
17-05-1392, 02:51 قبل از ظهر
توو بعضی از تایپیکها نوشته با چسب دوقلو به تناییم میشه انجام داد وا بعضی دیگه جای بتونه سنگی بتوونه ماشینو پیشنهاد کردن کدومش بهتره؟اگه ممکنه راهنماییم کنین...:afro: