PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه موتور های دوکاتی با هوندا .

mohammadreza
28-01-1390, 06:38 بعد از ظهر
کدوم برند بهتره ؟

از لحاظ شتاب,سرعت,کیفیت و.........

هرچی میدونید بنویسید.و نظر بدید:121fs725372:.

mehrdad.
28-01-1390, 06:53 بعد از ظهر
چیزی که مشخصه دوکاتی خیلی خیلی کمتر از هوندا تو ایران موجوده پس نمیشه مقایسه تجربی انجام داد..شاید تنها بشه توسط مختصات موتورها و مقامهای بدست اومده در مسابقان نظری داد....که کافی نیست
ولی من هوندا رو بخاطر کیفیت قطعاتش و عمرزیاد خیلی دوست دارم:smilies(113):

Red Hat
28-01-1390, 07:56 بعد از ظهر
البته باید 2 مدل مقایسه بشه نه 2 برند .

مثلآ دوکاتی 1098 با cbr1000 rr

nOviA
31-01-1390, 04:34 قبل از ظهر
دوکاتی به خاطر انجین v-twin بودنش حدود 10 اسب قدرتش از هوندا بیشتره(دوکاتی حدود 160 و هوندا 150 اسب) اما روندن هوندا به مراتب راحتره. دوکاتی تقریبا 2 برابر هوندا قیمتشه و تنها موتوری تو بین رقبا هستش که وسایل ریس روشه(کمک و ترمز و لاستیک و اگزوز و وزن سبک تر و ...) در حالی که موتور ، شهری و اسپرته.
دوکاتی 1098 تا سال 2009 تولید شده.از سال 2010 دوکاتی 1198 با بقیه رقابت میکنه.
تاپیک های زیر رو ببین.

[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]

Ali
31-01-1390, 07:24 بعد از ظهر
دوکاتی 1198 2011 در مدل خیابانی 180 اسب میده و مدل مجهز به کیت مسابقه ای 186 اسب این هم از خودم نبود و ازمجله نواور دی ماه 89 بود

nOviA
01-02-1390, 12:31 قبل از ظهر
مجله اشتباه چاپ کرده. قدرت خروجی انجین درسته 180 اسبه اما قدرتی که به چرخ عقب میرسه 160 اسبه. و در واقع قدرتی که به چرخ عقب میرسه مهمه.

یه سرچ از نمودار dyno بزن قدرتشو ببین.

Ali
01-02-1390, 09:32 قبل از ظهر
مجله اشتباه چاپ کرده. قدرت خروجی انجین درسته 180 اسبه اما قدرتی که به چرخ عقب میرسه 160 اسبه. و در واقع قدرتی که به چرخ عقب میرسه مهمه.

یه سرچ از نمودار dyno بزن قدرتشو ببین.

اخه من فکر میکنم که هر وسیله ی نقلیه رو قدرت انجینشو ذکر میکنن و دیگه مثلا نمیگن انجین اینقدر قدرت میده و مثلا فلان قدرش به چرخ عقب میرسه درسته که مثلا سایت موتور سایکل این ازمایش رو هم در نظر میگیره ولی شما الان مثلا تو سایت کویر بری قدرت مگلی رو زده 26 اسب و فکر میکنم این قدرت انجینش باشه یا سایت هیوسانگ که قدرت مدل جی.تی.ار250 رو زده 28.1 اسب بخار ولی قدرت همین مدل در سایت موتور سایکل 24و خورده ای هست و به نظر من ملاک قدرت تولیدی انجین هست و قدرتی که کمپانی اعلام میکنه

nOviA
01-02-1390, 08:21 بعد از ظهر
ملاک قدرت dyno هستش. و Dyno دقیقا قدرتی هست که به چرخ عقب منتقل میشه. تو مجله ماشین یا همون نوآور زده بود ZX-10R 2011 تندروترین موتور جهان یعنی BMw s1000rr رو شکست داد!!!!قدرت ZX رو 200 اسب اعلام کرده بود که حتی کمپانی kawasaki هم یه همچین ادعایی نداره.نمیدونم اینا از کجا این مطلبو درآورده بودن. من همین الان 10 تا فیلم بهت نشون میدم که BMW هم ZX رو میگیره هم هایابوسا رو و هم ZX-14 رو:25r30wi:

اما نمیدونم چرا بعضی کمپانی ها قدرت خروجی انجین رو نشون میدن.البته حق دارن چون عددش بیشتره و گول زننده.

Ali
02-02-1390, 12:50 بعد از ظهر
همین الان 10 تا فیلم بهت نشون میدم که BMW هم ZX رو میگیره هم هایابوسا رو و هم ZX-14 رو

دوست من اخه این کلیپهای خیابونی که ملاک نیست مگه تو همین سایت خودمون با پالس 220 هیوسانگو نگرفتن یا با دایلیم مگلی رو از روی این کلیپا که نمیشه چیزی رو ثابت کرد حالا اصلا فرض کن این جور هم باشه اخه همه چیز که قدرت نیست جعبه دنده هم خیلی خیلی خیلی مهمه چه تو شتاب چه تو تاپ اسپید
ما نمیدونم چرا بعضی کمپانی ها قدرت خروجی انجین رو نشون میدن.البته حق دارن چون عددش بیشتره و گول زننده

تقریبا همه ی کمپانی ها اینطورند چه ماشین چه موتور بعدم وقتی همه قدرت انجین رو بیان میکنن خوب همون قدرت انجین ها با هم مقایسه میشه و اگه همه قدرتی که به چرخ عقب میرسه رو میگفتن خوب اونا با هم مقایسه میشدن که این طور نیست

nOviA
02-02-1390, 06:07 بعد از ظهر
1بار 2 بار اگه این اتفاق میوفتاد من حرف شمارو تایید میکردم. حتی خود سایت MCN هم BMW رو شاخ تر همه میدونه و کلیپش هم تو سایتش و هم تو youtube هستش. تمام موتور هایی که گفتمو تو شتاب و تاپ اسپید تست کرده. مثلا الان هایابوسا فکر میکنید رو dyno چند اسب میده؟! حدود 165 اسب. که کمه.
جعبه دنده کار اصلیش تقسیم بندیه قدرت تو نسبت های مختلفه که تمام کمپانی ها این نسبت رو به بهترین نحو انجام میدن.

البته به جز bmw من کمپانی دیگه ای رو ندیدم که قدرت موتورشو اعلام کنه. اگر لینک دارید بدید. (bmw گفته 193 اسب که 183 اسب به چرخ عقب میرسه). اما تمام کمپانی های اتومبیل قدرت خروجی رو اعلام میکنن و دقیقا همون قدرتی هستش که dyno نشون میده(+-5).

king2002
12-02-1390, 07:13 بعد از ظهر
البته به جز bmw من کمپانی دیگه ای رو ندیدم که قدرت موتورشو اعلام کنه. اگر لینک دارید بدید. (bmw گفته 193 اسب که 183 اسب به چرخ عقب میرسه). اما تمام کمپانی های اتومبیل قدرت خروجی رو اعلام میکنن و دقیقا همون قدرتی هستش که dyno نشون میده(+-5).
اتفاقی دیدم تو سایت رسمی کاوازاکی (نیوزلند) قدرت ZX رو 203 اسب نوشته - خودم باورم نمیشد اینقدر باشه
Kawasaki 2011 Ninja ZX-10R ABS - Overview and model information - Kawasaki New Zealand. ([Only registered and activated users can see links])

mohamad javad
12-02-1390, 08:27 بعد از ظهر
قیمتشو 28هزار دلار زده؟