PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب 2 باطری روی یک موتور

keyvanjj
17-12-1391, 09:17 بعد از ظهر
با سلام
دوستان باطری موتور من 7 آمپر بود اتمی . یه کم کم جون شده بود عوضش کردم یدونه نو خریدم که 9 آمپره و عوض کردم.
حالا یه سری چراغ های SMD به موتور اضافه کردم و قصد نصب دزدگیر هم دارم .بوقش هم قوی تر انداختم.
حالا چون میخوام دزدگیر هم نصب کنم قصد دارم اون باطری قبلی رو هم یه جا تعبیه کنم و وصل کنم .
راستی نشانگر باطریم بغل کیلومتر همیشه 1 یا 2 تا کم نشون میده! پر نیست انگار هیچوقت! نمیدونم عادیه یا نه
حالا میخوام بدونم که
1= این کار نتیجه مثبتی در پی داره؟
سیم شارژر دینام رو اول به باطری 9 آمپر بدم یا باطری 7 آمپر؟
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

K.I.A
17-12-1391, 09:27 بعد از ظهر
امپر الکی تو سیستم نزارید /به جاش یه باطری قوی تر جواب میده با همون امپر

- - - Updated - - -

امپر الکی تو سیستم نزارید /به جاش یه باطری قوی تر جواب میده با همون امپر

keyvanjj
17-12-1391, 09:32 بعد از ظهر
2 تا مسئله هست اینجا
1= باطری قوی تر یعنی چی؟
2= نمیخوام باطری جدید بخرم! اینی هم که میخوام اضافه کنم از قبل دارم

- - - Updated - - -

2 تا مسئله هست اینجا
1= باطری قوی تر یعنی چی؟
2= نمیخوام باطری جدید بخرم! اینی هم که میخوام اضافه کنم از قبل دارم

K.I.A
17-12-1391, 09:36 بعد از ظهر
پس مصرف کننده رو جدا کنید /دزدگیر و چراغای اضافیو از باطری 2 استفاده کنید و مدار جدید براش .

keyvanjj
17-12-1391, 09:42 بعد از ظهر
مدار جدید بخواد کشیده شه کل سیستم برق موتور باید پیاده شه!

الان من طبق اون عکس بخوام انجام بدم و به صورت موازی ببندم باطری رو یعنی به درد نمیخوره؟

- - - Updated - - -

مدار جدید بخواد کشیده شه کل سیستم برق موتور باید پیاده شه!

الان من طبق اون عکس بخوام انجام بدم و به صورت موازی ببندم باطری رو یعنی به درد نمیخوره؟

alibk
17-12-1391, 10:17 بعد از ظهر
از نظر تئوری کار میکنه اما از نظر عملی عمر هر دوتاباتری زود تموم میشه و ازبین میرن

keyvanjj
17-12-1391, 10:23 بعد از ظهر
از نظر تئوری کار میکنه اما از نظر عملی عمر هر دوتاباتری زود تموم میشه و ازبین میرن

به چه دلیل؟ یه توضیح میدی؟

- - - Updated - - -

به چه دلیل؟ یه توضیح میدی؟

amir.cdi
17-12-1391, 10:24 بعد از ظهر
نه کی گفته از عمر باطری کم میشه ؟؟؟؟
تو ماشین سنگین ها هم چون امپر بالانیازه 2 تا باتریه 12 سری میکنن 24 ولت امپر بالا میگیرن که جواب بده

alibk
17-12-1391, 10:33 بعد از ظهر
داداش ماشین سنگینم همین قضیس ما یه fh12 داریم اینا با مدار الکترونیکی به نام کانورتر موازی میشن و عملکردشون خوبه اگه همین جوری موازیش کنی هردو باتری به علت داشتن مقاومت داخلی از هم دیگه جریان میکشن و به تبع عمرشون کم میشه

eshgh_namordeh
17-12-1391, 10:47 بعد از ظهر
شارژر موتور شما در حد خاصی میتونه جریان بده ، اگر باطری خالی باشه همه جریان را مصرف میکنه ، اگر دو تا باطری موازی کنید بزارید برای شارژ نیاز به جریان بیشتری داره و اگر جریان خورجی شارژر شما کم بیاره آسیب میبینه ، حتی ممکنه بوبین هم آسیب ببینه
باید اطلاعات کافی از خروجی شارژر داشته باشید بعد این کار را انجام بدین
چراغ led و دزدگیر و .... جریان مصرفی خیلی کمی دارند و نیازی نیست به خاطر اینها باطری اضافی کنید
یک باطری 7 آمپر جنس خوب به راحتی میتونه بیشتر از سری کردن دو تا باطری نا مرغوب کار کنه ، میتونی باطری فابریک هیوسانگ 250 یا نینجا 250 و... کلا باطری موتورهای خارجی را تهیه کنید بزارید ، با اینکه برای کار شما همون باطریهای معمولی هم کافیه

sorush
17-12-1391, 10:49 بعد از ظهر
داداش ماشین سنگینم همین قضیس ما یه fh12 داریم اینا با مدار الکترونیکی به نام کانورتر موازی میشن و عملکردشون خوبه اگه همین جوری موازیش کنی هردو باتری به علت داشتن مقاومت داخلی از هم دیگه جریان میکشن و به تبع عمرشون کم میشه

افرین دوست عزیز مقاومت داخلی باطری باعث کم شدن عمر باطری میگردد مگراینکه سرراهش رلهcut outبزاری

alibk
17-12-1391, 11:03 بعد از ظهر
افرین دوست عزیز مقاومت داخلی باطری باعث کم شدن عمر باطری میگردد مگراینکه سرراهش رلهcut outبزاری
در واقع بهتره بگیم از نظر عملی کارایی که این دوستمون میخواد رو نداره اینا تو کتابای دبیرستان کار آمده فقط همین

sorush
17-12-1391, 11:08 بعد از ظهر
والاه من دیگه خبرندارم کتاب های دبیرستان چی گفته
ولی بارلهcut outمیشه گفت درصدزیادی کارش راه می افته وعمرباطری کم نمیشه

alibk
17-12-1391, 11:11 بعد از ظهر
نظر خوبیه میتونه از مدار کانورتر یا مدولاتور باطری هم استفاده کنه

keyvanjj
17-12-1391, 11:23 بعد از ظهر
کانورتر یا مدولاتور و رلهcut out اینا چیه؟
چه قیمته؟

- - - Updated - - -

کانورتر یا مدولاتور و رلهcut out اینا چیه؟
چه قیمته؟

matrixaidin
18-12-1391, 01:09 قبل از ظهر
دوست عزیز بیخیال بشی خیلی بهتره...توهین به دوستان نشه ولی دوست عزیزمون عشق نمرده مهندس الکترونیک هستن و همیشه به دوستان بهترین و ساده ترین راه حل و پیشنهاد میکنن....