PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خروج روغن از بغل فیلتر روغن

mehdimf20
03-12-1391, 09:45 بعد از ظهر
سلام
دوستان من یک یاماها ار1 2002 دارم امروز روشن کردم برم بیرون یک مقدار که رفتم تمام روغن موتور از بغل فیلتر روغن خالی شد فکر کردم مشکل از فیلتر روغن رو عوض کردم و روغن ریختم داخل موتور و روشن کردم دوباره همان اتفاق افتاد بنظر شما مشکل از چیه ؟

ایلیا
03-12-1391, 10:19 بعد از ظهر
من رو آر 1 ندیدم. ولی رو موتورای دیگه دیدم که این اتفاق میفته به 2 دلیل :ژ
1 - بیش از حد پر کردن کارتل از روغن.
2- ضعیف شدن واشری که میفته دور فیلتر و آب بندی میکنه.
3- بدجا زدن و در نتیجه تا خوردن همون واشر و ...
مسایلی که من به نظرم میاد اینه.

K.I.A
03-12-1391, 10:57 بعد از ظهر
سلام
دوستان من یک یاماها ار1 2002 دارم امروز روشن کردم برم بیرون یک مقدار که رفتم تمام روغن موتور از بغل فیلتر روغن خالی شد فکر کردم مشکل از فیلتر روغن رو عوض کردم و روغن ریختم داخل موتور و روشن کردم دوباره همان اتفاق افتاد بنظر شما مشکل از چیه ؟
معمولا تو سی بی ار و ار 1 و......که مدلشون پایینه بدلیل توجه به قطعات و نگهداری و نبود بعضی لوازم اینطور میشه
دوست عزیز ضمنخوش امد به پرشین موتور
اورینگی دور در پوش /اون بزرگه/خراب شده و حالت الاستیکی خودشو از دست داده.و باید تعویض بشه.

mehdimf20
03-12-1391, 11:20 بعد از ظهر
ممنونم بابت پاسختون
احتمال داره مشکل از جایی دیگه هم باشه ؟ چون من اصلا واشری برای فیلتر روغن ندیدم و فکر میکنم قبلا هم نداشت ، وقتی موتور رو روشن کردن در کمتر از 10 ثانیه کل روغن موتور خالی شد که متاسفانه مقداری هم با موتور بدون روغن راه رفتم !

K.I.A
03-12-1391, 11:23 بعد از ظهر
اگه از اون درپوش باشه فقط اورینگیشه.احتمالا افتاده/چون باید یه جا هم رو در پوش داشته باشه/

mehdimf20
05-12-1391, 12:09 قبل از ظهر
فیلتر روغنش درپوش نداره ! ، من یه فیلتر روغن دیگه خریدم انداختم بهش اما باز هم روغن خالی میشه ! فیلتر رو تا آخر صفت کردم ولی یک شی نازک مثل چاقو راحت از بغل اورینگ فیلتر عبور می کنه ! بنظر شما این قسمتی که فیلتر بسته میشه دارای واشر بوده که الان نیستش ؟ فیلتر هم قبلیه برای مزدا بود و این جدیده رو پرایدی انداختم

K.I.A
05-12-1391, 12:13 قبل از ظهر
از فیلتر پراید کمی کوچیک تره/اندازه قطر اورینگی خور پایه فیلترو بگیر جایی که اورینگی روش میافته
با فیلتر مورد نظر برای خرید اندازه بزن

mehdimf20
07-12-1391, 02:24 بعد از ظهر
بالاخره تونستم یک فیلتر روغنی گیر بیارم که بهش بخوره و روغن نشر نکنه ، اما وقتی فیلتر رو بستم رو موتور و هر کاری کردم موتور روشن نشد ): وقتی روغن موتور خالی شده بود با موتور کمی راه رفتم بنظر شما مشکل روشن شدن می تونه از ایراد کردن موتور به این دلیل باشه ؟

!NAVID!
07-12-1391, 10:08 بعد از ظهر
سلام
ببخشید که در کار استادان اهل فن دخالت میکنم!
داداش نکن این کارو !موتور رو بدون روغن نرون! خطرناکه یه وقت شاتون میزنی برات داستان میشه!!!!!!!!

Nobahar
07-12-1391, 10:13 بعد از ظهر
طبق تجربه سطح پایینی که من دارم فکر میکنم سلندر به خاطر نداشتن روغن گیرپاچ کرده. تو این حالت نباید به زور روشنش کنی اون موقع احتمالش هست بوش های سیلندرت از اب بندی در بیاد. البته اگه همین الانشم در نیومده باشه.

باز من در حد اطلاعات خودم گفتم اگه اشتباهه به بزرگی خودتون ببخشید

mehdimf20
08-12-1391, 12:22 قبل از ظهر
سلام
ببخشید که در کار استادان اهل فن دخالت میکنم!
داداش نکن این کارو !موتور رو بدون روغن نرون! خطرناکه یه وقت شاتون میزنی برات داستان میشه!!!!!!!!

کاشکی می دونستم روغنش خالی شده :wall3:

- - - Updated - - -

طبق تجربه سطح پایینی که من دارم فکر میکنم سلندر به خاطر نداشتن روغن گیرپاچ کرده. تو این حالت نباید به زور روشنش کنی اون موقع احتمالش هست بوش های سیلندرت از اب بندی در بیاد. البته اگه همین الانشم در نیومده باشه.

باز من در حد اطلاعات خودم گفتم اگه اشتباهه به بزرگی خودتون ببخشید
آخه اگر گیرپاج کرده باشه استارت نباید بخوره ، اما راحت استارت می خوره و تا مرز روشن شدن هم میره اما روشن نمیشه .

mra680
08-12-1391, 01:57 قبل از ظهر
سلام و درود به شما
تست بگیرین از وایر ببینید برق میاد سر شمع . . اگه اومد وبرق آبی و قوی بودکه مشکل برقی ندارین در غیر این صورت به تعمیر کار مراجعه کنید یا اتصالات رو چک کنید
داخل فیلتر هوا بنزین بریزین ببینید روشن میشه(کیتونید فیلتر هوا رو به بنزین اغشته کنید ولی خیس خیس نشه که اگه پس زد فیلتر اتیش بگیره
اگه روشن شد مشکل سوخت رسانی داری در غیر این صورت شاید فشار روغن موتور مشکل داره
موفق باشید