PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای قرار دادن بوق اضافه بر روی تکتاز 125

mri2599
16-01-1390, 07:40 بعد از ظهر
سلام.
من یه تکتاز 125 دارم.
میخوام یه بوق اضافه براش بگذارم.
یعنی به غیر از کلیدی به صورت فابریک گذاشتن یه کلید دیگه می خوام برای بوق اضافه بگذارم.
ممنون میشم بگین چطوری این کار رو بکنم.

ghost.rider1
17-01-1390, 04:07 بعد از ظهر
فقط هر کاری می کنی بوق ماشین نزار که من کلی بد و بی را می گم:fingersmiley:

Reza_master
17-01-1390, 10:05 بعد از ظهر
عزيز سيم كشي هر موتوري فرق ميكنه شما اگه ميخواي يه كليد جداي ديگه براي يه بوق ديگه بزاري بايد دنباله ي سيم بوق فعلي توبگيري ببيني به كجا ميرسه بعدش ازونجا يه سيم خودت بكش با يه كليد تك محور يا يه شاسي سر راهش قرار بده و بوق رو نصب كن

Red Hat
18-01-1390, 08:38 قبل از ظهر
فاز رو از پشت کلید بوق میتونی بگیری و نول هم که میتونی با بوق قبلی مشترک باشه و یا حتی از بدنه بگیری . (اگه متوجه نشدید بیشتر توضیح بدم ؟)

mri2599
19-01-1390, 12:57 قبل از ظهر
فاز رو از پشت کلید بوق میتونی بگیری و نول هم که میتونی با بوق قبلی مشترک باشه و یا حتی از بدنه بگیری . (اگه متوجه نشدید بیشتر توضیح بدم ؟)
دمت گرم داداش.
متوجه منظورت شدم فقط چطوری تشخیص بدم که فاز و نول کدومن؟!
اگه بیشتر توضیح بدی که بیشتر ممنونت می شم.:thanks:

mri2599
26-01-1390, 02:28 بعد از ظهر
دمت گرم داداش.
متوجه منظورت شدم فقط چطوری تشخیص بدم که فاز و نول کدومن؟!
اگه بیشتر توضیح بدی که بیشتر ممنونت می شم.:thanks:
جناب Red Hat عزیز...
من هنوز منتظر راهنمایی بیشتر شما هستم.
ممنون

Red Hat
26-01-1390, 02:38 بعد از ظهر
جناب Red Hat عزیز... من هنوز منتظر راهنمایی بیشتر شما هستم. ممنون

آقا من جواب دادم ولی یکسری مشکل برای سایت پیش اومد که چند تا پست پاک شد .

معمولآ سیمی که میره تو کلید فاز است و سیمی که مستقیم میره تو وسیله (بوق) نول است البته نول با بدنه یکی است یعنی نول به بدنه وصل است . یه راه ساده تر هم این است که جفت سیم های بوق رو بیون بکشی و یکی رو به یکی از پایه های لامپ وصل کنی و اون یکی پایه لامپ رو به بدنه (جایی که رنگ نداشته باشه) و کلید بوق رو فشار بدی اگه لامپ روشن شد سیم فاز است و اگه روشن نشد نول است.

mri2599
27-01-1390, 01:08 بعد از ظهر
آقا من جواب دادم ولی یکسری مشکل برای سایت پیش اومد که چند تا پست پاک شد .

معمولآ سیمی که میره تو کلید فاز است و سیمی که مستقیم میره تو وسیله (بوق) نول است البته نول با بدنه یکی است یعنی نول به بدنه وصل است . یه راه ساده تر هم این است که جفت سیم های بوق رو بیون بکشی و یکی رو به یکی از پایه های لامپ وصل کنی و اون یکی پایه لامپ رو به بدنه (جایی که رنگ نداشته باشه) و کلید بوق رو فشار بدی اگه لامپ روشن شد سیم فاز است و اگه روشن نشد نول است.
ممنون....
میرم تست کنم ببینم جواب می گیرم یا نه
لطف کردی.

porya6662002
04-05-1390, 12:00 بعد از ظهر
باید افتامات ببندی تا یک جواب خوب بگیری

شفیع
12-05-1390, 01:48 قبل از ظهر
دوستانی که علاقه دارن و می خوان خودشون برای تقویت بوق یا چراغ های موتورشون آفتامات ببندن از این مدار می تونن استفاده کنن، خیلی ساده نشون داده شده.
خودمم به همین روش واسه بوق موتورم آفتامات بستم.

2460

2461

سئوالی داشتین در خدمتم

ducati1200
18-05-1390, 03:14 بعد از ظهر
salam azizan man faghat winner ro to motoraye irani ghabool daram

Alireza
18-05-1390, 03:21 بعد از ظهر
تو پست زدن دقت کنید این تاپیک چه ربطی به وینر داشت
ربان فروم فارسیه پس فارسی تایپ کنید

M@hy@r
02-02-1391, 05:52 بعد از ظهر
سلام دوستان
من میخوام رو سی جی یه بوق شیپوری یا هرمدل پر صدایی اضافه کنم فقط چون همیشه سرعت میرم و لایی کشی میکنم میخوام از یه کیلومتری صداش بیاد از این کارا هم به هیچ وجه سر در نمیارم حتی اسم قطعه هاشم نمیدونم!
خواهشن اگه کسی میدونه چطوری میشه 2-3 تا بوق بهش اضافه کرد مارو راهنمایی کنه
یه سوال هم دارم هر بوقی به سی جی میخوره؟ چه مدلی بخری؟ شیپوری خوبه؟

02109002
02-02-1391, 06:01 بعد از ظهر
مهیار جان :

اگه این کار رو نکنی بهتره چون باعث آزار سایرین میشه

اما :

من خودم قبلا شیپوری نصب کردم یه پمپ باد داره و دو تا شیپور که توسط شیلنگ و سه راهی به پمپ متصل میشه

مدار برقشم هم که مثل سایر بوقهاست ؛ یه برق و یه اتصال بدنه

فقط برای کلید بوق فکر کنم کلید خود موتور ضعیف باشه ( برای من اینطوری بود ) باید یه کلید فشاری بهتر تهیه کنی

آره هر بوقی میخوره بسته به باطری و میزان شارژ هم از صدای با کیفیت بهره مند میشی :2i8d4ao:

M@hy@r
02-02-1391, 06:16 بعد از ظهر
محمدجان ممنون از کمکت
من که قصد آزار مردم رو ندارم فقط چون سرعت میرم میخوام تصادف نکنم! میخوام یه بوقی باشه که مثلا یه بچه داره از ته کوچه میاد فکر کنه کامیونه نپره جلو موتور (نمونه دیروز مردتیکه احمق پرید جلوم )
:2gwb921:

کلیدش مهم نیست فقط بخوام الان شیپوری اضافه کنم باید چی بخرم؟ یه بوق شیپوری؟ همین؟ سیم و چیز دیگه ای میخواد؟ اگه میخواد چه سیمی؟ مخصوصه؟ اتصالاتش چطوریه ؟ من که تاحالا به برقش دست نزدم میتونم؟ تا جایی که میدونم فقط 2تا سیم بهش وصله حالا اگه بخوام یه بوق یا تعداد بیشتر بهش اضافه کنم از همون جا که سیم به بوق اولی وصله بگیرم برای بوق دوم؟

02109002
02-02-1391, 06:31 بعد از ظهر
کلیدش مهم نیست فقط بخوام الان شیپوری اضافه کنم باید چی بخرم؟شما وقتی بوق شیپوری بگیری متعلقات شامل پمپ شیپور ها و شیلنگ رابط و سه راهی تو پک موجوده یه بوق شیپوری؟آره همین؟ آره سیم و چیز دیگه ای میخواد؟ بگیری بهتره اگه میخواد چه سیمی؟سیمش فک میکنم سیم 1 باشه ؛ 1 تا 1.5 متر کافیه مخصوصه؟خیر اتصالاتش چطوریه ؟ساده من که تاحالا به برقش دست نزدم میتونم؟آره تا جایی که میدونم فقط 2تا سیم بهش وصله بله ؛ یک برق و یک اتصال حالا اگه بخوام یه بوق یا تعداد بیشتر بهش اضافه کنم از همون جا که سیم به بوق اولی وصله بگیرم برای بوق دوم؟ اگه شیپوری منظورته که در صورت تمایل میتونی رابط اضافه کنی و خروجی (شیپور ) بیشتری بهش وصل کنی

M@hy@r
02-02-1391, 06:43 بعد از ظهر
راستی محمد اگه بخوام بدون 3راهی و این چیزا بگیرم میشه؟ یعنی خود بوق رو بگیرم با 2تا سیم وصل کنم به بوق قبلی (محل اتصال سیم به بوق اول)
یه سی جی چند ماه پیش دیدم حدود 30 تا بوق شیپوری روش بود. بغل آینه ها پر بوق بود. فکر کنم یه بوق میزد باتریش تموم میشد. قیمت بود شیپوری چقدره؟ قوی ترین بوق چیه؟ خوشگلی صداش مهم نیست فقط میخوام از راه دور به وضوح شنیده بشه

Alireza Eteraz‏
02-02-1391, 07:25 بعد از ظهر
راستی محمد اگه بخوام بدون 3راهی و این چیزا بگیرم میشه؟ یعنی خود بوق رو بگیرم با 2تا سیم وصل کنم به بوق قبلی (محل اتصال سیم به بوق اول)
یه سی جی چند ماه پیش دیدم حدود 30 تا بوق شیپوری روش بود. بغل آینه ها پر بوق بود. فکر کنم یه بوق میزد باتریش تموم میشد. قیمت بود شیپوری چقدره؟ قوی ترین بوق چیه؟ خوشگلی صداش مهم نیست فقط میخوام از راه دور به وضوح شنیده بشه

پمپ بادی 3لول 16000تومنه البته کیفیتش به پای اون استیل قدیمیاش نمیرسه...ولی صدا میخوای داشته باشه برو رادیانت الگانس صفحه پهن بگیرلامصب هرکدومش1کیلوهه...یااگه پول داری 10 11 بگیر....ولی دیگه دوره این جوادبازیا تموم شده اینکارا بره 7 8سال پیشه:wall3::wall3:

M@hy@r
02-02-1391, 07:42 بعد از ظهر
آره داداش منم از این جواد بازیا خوشم نمیاد هرچند تو محل ما مده، کل موتورا یا سی جی هوندایه یا سنگین
میخوام یه مدت بزارم باشه بعد دربیارم همین جوری دستم تو انگولک کردن موتور راه بیفته وگرنه 5 تومن میدم موتورساز 2دیقه ای وصل کنه!

Alireza Eteraz‏
02-02-1391, 07:56 بعد از ظهر
پمپی ممپی دردسره ازمن میشنوی نگیر...

M@hy@r
02-02-1391, 08:49 بعد از ظهر
آره دادا فکر کنم اولی رو خراب کنم
پس ارزون و ساده چی بگیرم ؟ فقط برای تست که اگه خراب شد زیاد ضرر نکنم؟
از اینایی که رو خود موتورای سی جی و سی جی ال هست قیمتش چنده؟ کدوم مدلا نصبش ساده تره؟ فکر کنم همین ساده ها که رو سی جی هست ساده باشه درسته؟
:2i8d4ao:

02109002
02-02-1391, 10:48 بعد از ظهر
از اینایی که رو خود موتورای سی جی و سی جی ال هست قیمتش چنده؟ کدوم مدلا نصبش ساده تره؟ فکر کنم همین ساده ها که رو سی جی هست ساده باشه درسته؟

بیشتر جفتی به فروش میره ، تکی هم از 2 3 تومن به بالا تا ....

Alireza Eteraz‏
02-02-1391, 10:59 بعد از ظهر
آره دادا فکر کنم اولی رو خراب کنم
پس ارزون و ساده چی بگیرم ؟ فقط برای تست که اگه خراب شد زیاد ضرر نکنم؟
:2i8d4ao:

برویه جفت فیام تک خروجی بگیر6000تومن ازهمشم بهتره ..کیتشم هست(البته اگه گیرت بیاد) 3000تومن 8نوع صدابهت میده:18::18::18:

شفیع
03-02-1391, 12:56 بعد از ظهر
منم زیاد با این کار موافق نیستم، ولی بوق بنزی های قدیمی یا همون 10-11 صدای قوی داره، ولی اگر صدای قوی و زیبایی می خوای بوق نر و ماده تویوتایی رو پیشنهاد می کنم، هر دو بوقش نسبت به بوق های دیگه کوچیک تر هست، صدای خوبی داره.
لوازمی که نیاز داری، سیم برق+یه رله 12 ولت، به وقدار لازم اتصالات+پایه بوق+نقشه مدار نصب بوق با رله (در انجمن موجود هست) و تعیین مکان مناسب، برای سی جی می شه ردیف روی لوله ی جلوی سیلندر نصب کرد، و یا دو طرف زین جای دستگیره ای عقب موتور.

M@hy@r
03-02-1391, 07:12 بعد از ظهر
بچه ها به این نتیجه رسیدم جای شیپوری 2تا ساده بهش اضافه کنم
امروز یه فکری زد به سرم هرچند آخرین باری که این کارو کردم منجر به ترکیدن لامپ خونه شد!
به نظرم بهتره طبق شکل این کارو بکنم:

12193

فقط چندتا سوال دارم:
1-آیا تعداد بوق توی صداش تاثیری داره؟ یا برقی که به بوق میره برای یه بوق و 10 تا بوق یکیه و هرچی تعداد بیشتر باشه تاثیری نداره و همون مقدار صدا توش تقسیم میشه؟
2-این 3تا سیمی که میخوام به سیم اصلی وصل کنم نباید با هم در تماس باشن؟ یعنی 3تا سیم قرمزی که به صورتی وصل میکنم میشه 3تا رو باهم چسبوند به یه نقطه از صورتیه و دورش چسب برق زد؟ مثلا 3تاسیم قرمز رو سر لختشو بپیچیم به هم بعد اون سر 3تایی که یکی شده بزنیم به سیم صورتی؟
3- به نظرتون این کار شدنیه؟ بدون دردسر؟

salahshor
03-02-1391, 08:23 بعد از ظهر
میری 2 تا بوق فیام < اسمش فیامه یعنی نوع صداش شیبوریه و شبیه صدای خودروهای بژو > میخری
به قیمت 8 تا 15 تومن < هندیاش بهتره >
زیر باک رو شاسی نصب میکنی
سر بوق رو به بایین که اگه اب توش رفت خالی بشه
بوق ها به هم نچسبه و جایی گیر نکنه
بوقی که میخری low , high داره یا همون نر و ماده به فرکانسهای 510 hz و 410 hz
داخل بک بوق یه رله 12 ولت 20 امبر 4 بایه هست و رو بایه ها شماره زده
هر بوق 2 تا فیش داره < اگه تک فیش بود اتصال به بدنه از طریق بایه تامین میشه > یکی از فیش های بوق هر 2 بوق به بدنه وصل میشه
2 تا فییشی که به بوق قبلی وصل میشد و مال خود سیم کشی موتوره وصل میکنی به بایه 85 و 86 رله بوق < جاهاش فرقی نمیکنه >
بایه 30 رله وصل میشه به بوقها < از بایه 30 رله رو به هر 2 بوق وصل کن >
بایه 87 رله وصل میشه به برق مثبت باطری موتور به صورت مستقیم < اگه تو مسیر فیوز 15 امبر دو شاخه بذاری چه بهتر >
لوازم مورد نیاز :
سر فیش برنجی : 10 عدد
سیم افشان نمره 2.5 2 متر
سر فیش گرد نمره 6 شش عدد
فیوز 15 امبر دو شاخه
جا فیوزی 2 شاخه
بیچ و مهره 6 با واشر فنری < 6 cm >
نوار چسب برق مشکی
بست کمر بندی 10 سانتی 5 عدد
بوق به نظر من طرح فیام بهتره حالا اگه دوست داشتی تویوتایی هم میتونی بگیری ولی زود خراب میشه و اب بندی نیست ق : 12 تومن
رله بوق رو هم بذار داخل کاسه چراغ / سر فیش ها رو خوب برس کن که در نره / شلخته بازی هم درنیار / حوصله به خرج بده
زیادی هم به مغزت فشار نیار همین 2 تا بوق واسه بس افتادن بچه زن حامله بسه / بیشتر از این تاثیری نداره هیچ باطری به فاکینگ میره
ok ?

M@hy@r
03-02-1391, 08:44 بعد از ظهر
آقا کاظم راستش نمیدونم رله بوق چیه !
راهی نیستش بدون فیوز و انگولک کردن برق و باطری بشه درست کرد؟ اون فایل پیوست منو دیدی؟ اون مدلی نمیشه درستش کرد؟ یعنی یه سه راهی برای سیم بگیرم وصلش کنم به 3تا بوق، ساده ترین کار ممکنه!
راستی این اتصال به بدنه ها چطوریه؟ سیم کشی نمیخواد؟ یه مدل دیدم طرف بدون هیچ سیمی زده بود به شاسی !!!
اینم بگم بیشتر بچه ها فکر کردن بوقو برای اذیت و آزار مردم میخوام ولی به جان خودم اینطوری نیستا :دی

salahshor
03-02-1391, 09:08 بعد از ظهر
آقا کاظم راستش نمیدونم رله بوق چیه !
راهی نیستش بدون فیوز و انگولک کردن برق و باطری بشه درست کرد؟ اون فایل پیوست منو دیدی؟ اون مدلی نمیشه درستش کرد؟ یعنی یه سه راهی برای سیم بگیرم وصلش کنم به 3تا بوق، ساده ترین کار ممکنه!
راستی این اتصال به بدنه ها چطوریه؟ سیم کشی نمیخواد؟ یه مدل دیدم طرف بدون هیچ سیمی زده بود به شاسی !!!
اینم بگم بیشتر بچه ها فکر کردن بوقو برای اذیت و آزار مردم میخوام ولی به جان خودم اینطوری نیستا :دی
مجبور نیستی که خودت نصب کنی بده دست تعمیر کار ببین یاد بگیر !!!!!!
من بهترین و ساده ترین و دقیقترین روش نصب رو توضیح دادم
هیچ انگولکی در کار نیس
اصلا با سیم کشیه موتور کاری نداریم
بسر خوب 3 تا بوق باید فرکانسشون تو رنج مختلف باشه و سیم کشی موتور توان تامین ولتاژ و امبر مصرفی این بوقها رو نداره باید رله نصب بشه
دقیقا مو به مو کارهایی رو که گفتم انجام بده / یه کم بشتکار میخواد / امثال تو موتور تیون میکنن اونوقت یه بوق رو نمیتونی نصب کنی با این همه اطلاعاتی که بهت داده شد ؟!!!!!

M@hy@r
03-02-1391, 09:50 بعد از ظهر
شرمنده کاظم جان باعث شرمندگیه اصلن به مسائل فنی حتی ساده وارد نیستم
[Only registered and activated users can see links]
فردا صبح میرم گمرک لوازمشو میگریم
فقط یه سوال: قاب بغل چپ موتورم باید باز کنم؟ فیوز رو داخل اون نصب کنم؟

salahshor
03-02-1391, 10:34 بعد از ظهر
افرین حالا شد یه چیزی
هر جا موندی کمکت میکنیم نترس
اره فیوزم بذار بغل باطری
اگه خودت بتونی نصب کنی خودتم کیف میکنی
منتظرم ببینم چیکار میکنی

M@hy@r
04-02-1391, 01:56 بعد از ظهر
کاظم جان امروز ساعت 11 رفتم گمرک ، خفن ترین مدل بوقی که داشت گرفتم یه لحظه برام زد تست کرد صداش تقریبا خوب بود
ولی بازم نتونستم نصبش کنم
اتفاقا تو راه پنچر شدم موتورسازی هم رفتم ولی دلم میخواد خودم نصب کنم
چندتا مشکل داشتم:
1- از رله بوق نمیدونم چطوری استفاده کنم کارایی که گفتید کردم ولی نشد. آخه سر یکی از سیما به جای اون مدل که جا داره سیم بره توش ، حلقه ای بود توش سوراخ داشت تو عکس زدم
2-اول بوقی که داشتم باز کردم چون صداش با این 2تا فرق داره گذاشتمش کنار. بوقی که دهنش سمت چپه وصل کردم ولی یه صدایی مثل بوقی میداد که درشو گرفتی صداش درنیاد، ولی اونی که دهنه اش سمت راسته رو که زدم کار کرد
3- کاظم جان تو عکس پیوست کل چیزایی که خریدم و فروشنده گفت کامله رو انداختم با شماره. اگه میشه یه توضیح میدی چب کار کنم؟ مشکل الان من اینه بوق سمت راستیه به تنهایی کار میکنه ولی چپی کار نمیکنه. وقتی هم با هم وصلشون میکنم هیچکدومشون کار نمیکنن. فکر میکنم به رله اشتباه وصل میکنم
12288

salahshor
04-02-1391, 04:39 بعد از ظهر
عالیه
ایول بشت کار
خوب حالا این کارو بکن
ببین تصویر شماره 4 سیم اتصال به بدنه بوقه / دقیقا یکی از اون سیم ها رو بر میداری و طرفی که فیش داره رو وصل میکنی به بوق / طرف دیگش که سر فیش گرد داره میذاری روی بیچ بوق و نصب میکنی رو موتور
تصویر شماره 1 که سیمهای خوده موتوره وصل میشه به رله < تصویر 3> اون 2 تا فیش رو وصل میکنی به بایه های شماره 85 و 86 < بشت رله بغل بایه ها شماره زده > جاهاش هم فرقی نمیکنه / فقط به 85 و 86
تصویر شماره 5 رو فقط از سیم صورتی استفاده میکنی / دو تا فیش هایی که نزدیک هم هستند وصل میشن به بوقها < هر کدوم یه فیش / اون یکی فیش بوق رو هم که اول بهت گفتم >
حالا سر فیش سیم صورتی که اون سرش وصله به بوقه وصل میکنی به بایه شماره 30 رله
اخر سر هم بایه شماره 87 رو با سیم وصل میکنی به مثبت باطری < از سیم ابیه تصویر 5 استفاده کن که طرفی که سرفیش گرد داره وصل میشه به مثبت باطری >
دقیقا همین کارهایی رو که گفتم انجام بده و گیج نکن خودتو
شمارتو pm کن برام

زخمی
06-07-1394, 09:56 بعد از ظهر
سلام من برقکارم یه تریل زیپ ستار دارم و برقش 12 ولت 7 امپره . 2 تا بوق حلزونی گرفتم شبیه همینایی که گفتین یه افتامات هم روشون بود الان 2 تا بوق دیگه دارم میخام اینارو هم وصل کنم و میخاستم ببینم این افتامات برقه 4 تا بوق رو میده و اینکه برق باتری جواب میده؟ (باتری تریل بزرگتر از باتریه cG125ها است)

زخمی
09-07-1394, 07:52 بعد از ظهر
یه لامپ کوچیک بر میداری یعپه سیم وصل مینی به بدنه یه سره سیمم وصل میکنی به لامپ و یه سیم دیگه از لاپ میمونه اگه به هر سیمی از موتور وصل کردی و روشن شد پس اون سیم فازه اگه هم روشن نشد پس اون سیم نوله یادت باشه کلید سره راه سیم نباشه اگه هم هست رو حالت باز قرارش ده گرفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟