PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا وسپا دو زمانه هنوز اجازه تردد دارد؟

Victor
17-11-1391, 10:59 بعد از ظهر
با سلام
راستش بنده ساکن شهرستانم که یک موتور وسپا دو زمانه 200 سی سی دارم (مدل 81). پلاک قدیم هست و هنوز ملی نکردم . با این موتور خیلی کار نکردم(حدود 7-8 هزار تا) و بیشتر اوقات خوابیده بود. از لحاظ ظاهری و فنی مشکل خاصی نداره و چون یه مدت خوابیده بود، میخوام اول سرویس اساسی و چکاپ کنم و روشنش کنم و در صورت امکان کارهای قانونی و لازمش را انجام بدم( ار قبیل پلاک ملی ، بیمه و ...) و تا جای امکان ازش برای مسافرت و ایرانگردی استفاده کنم.
اما چند سوال برایم وجود داره:
1. در حال حاضر استفاده و اجازه تردد موتور دوزمانه ای مثل وسپا در شهرستان و مراکز استانها وجود داره؟
2. گویا مهلت تعویض پلاک سپری شده، آیا در آینده نزدیک اشکالی برای تعویض وجود ندارد و اگر نکنیم آیا موتور ضبط می شود؟
3. آیا اصلا این موتور هنوز هم مورد استفاده قرار میگیرد؟
4. قطعات یدکی اش وجود دارد؟

واقعا موتوری مثل وسپا که از لحاظ قدرت و بدنه و ایمنی ارزشمنده، مخصوصا موتور من که زیاد ازش کار نکشیدم، حیفه که به راحتی دور انداخته بشه...

با سپاس

رضا استکی
17-11-1391, 11:04 بعد از ظهر
فقط بشتاب که تا اخر امسال فقط مدل 81 رو پلاک ملی میکنند
توی شهرستان معمولا کاری به دود زا بودن ندارند و فقط موتور باید زیر 10 سال عمر داشته باشه ولی بازم با این حال از پلیس+10 شهرتون یه سوال بکن تا روشن بشی ولی فقط عجله کن که پایان ساله

amir.cdi
19-11-1391, 11:02 قبل از ظهر
موتور چون 2 زمانست پلاک ملی نمیشه .
بعد چون داخل شهرستان هستین کسی گیر نمیده .
بابا بزرگ من تهران یدونه داشت که ازش گرفتن بخواطر 2 زمانه بودن ما دیگه نرفتیم سراغش ولی کارت سوختش هنوز سهمیه داره .
رفتیم یدونه باجاج ازین جدیدا براش خریدیم .
تمام لوازمشم گیر میاد هر چیشو بخوای .

- - - Updated - - -

شما به هیچ عنوان نمیتونی از وسپا برای ایران گردی استفادا کنی چون:
1: انقدر لرزش داره که مدام رو ویبره ای
2: موتورش برا مدت طولانی گاز خوردن مناسب نیست
3: کیربکس مناسب این کارو هم نداره
4: حالت نشستن روی موتور برا مسافت های طولانی اصلا مناسب نیست کمر درد شدید میگیری

Victor
19-11-1391, 02:19 بعد از ظهر
با سپاس از دوستان گرامی

این باجاج جدیدا الان حدودا قیمتشون چنده؟ اسم مدلشون دقیقا چی هست؟ نمایندگی در تهران کجاست و ...
تا اونجایی که می دونم وسپا هنوز هم در کل دنیا استفاده میشه البته تغییراتی انجام داده شده در موتور و ... اما این باجاج ها گویا موتور و ... در ایران طراحی شده، درسته این موضوع؟

شایسته فر
20-11-1391, 11:53 قبل از ظهر
موتور چون 2 زمانست پلاک ملی نمیشه .
بعد چون داخل شهرستان هستین کسی گیر نمیده .
بابا بزرگ من تهران یدونه داشت که ازش گرفتن بخواطر 2 زمانه بودن ما دیگه نرفتیم سراغش ولی کارت سوختش هنوز سهمیه داره .
رفتیم یدونه باجاج ازین جدیدا براش خریدیم .
تمام لوازمشم گیر میاد هر چیشو بخوای .

- - - Updated - - -

شما به هیچ عنوان نمیتونی از وسپا برای ایران گردی استفادا کنی چون:
1: انقدر لرزش داره که مدام رو ویبره ای
2: موتورش برا مدت طولانی گاز خوردن مناسب نیست
3: کیربکس مناسب این کارو هم نداره
4: حالت نشستن روی موتور برا مسافت های طولانی اصلا مناسب نیست کمر درد شدید میگیری

دادا موتور 2 زمانه پلاک ملی هر چقدر دلت بخواد برات میگیرم!!!
یه جا پیدا کردم تو این زمینه خداست!!

amir.cdi
20-11-1391, 11:56 قبل از ظهر
پس زدیکس از من پلاک ملی از تو خوبه؟
:image111:

شایسته فر
20-11-1391, 12:15 بعد از ظهر
حاجی بهت شماره رو پ خ می کنم از این کارا زیاد کرده
شاید پلاک ملی زد ایکس داشته باشه اصلا
موتور کراس و ترل دو زمانه تا دلت بخواد داره؛ crm و .....

aghaeee
03-08-1393, 09:57 بعد از ظهر
می فروشیش؟

hosseinm
07-08-1393, 10:24 بعد از ظهر
حاجی بهت شماره رو پ خ می کنم از این کارا زیاد کرده
شاید پلاک ملی زد ایکس داشته باشه اصلا
موتور کراس و ترل دو زمانه تا دلت بخواد داره؛ crm و .....
سلام اقای شایسته فر میشه این که می تونه 2 زمانه ها رو پلاک ملی کنه به من هم معرفی کنید؟

hassanbaba
25-03-1395, 02:10 قبل از ظهر
سلام دوستان، وسپا درسته یه موتور شهری نشون میده، اما خوراکهمسافرته.
زین وسپا در تموم موتور ها تکه، نرم ترین زین رو داره. در ضمن، یک لاستیک زاپاس هم داره که خیالت رو راحت کرده،
درباره گاز خوردن طولانی هم واس بگم که یک چرخ پروانه داره که هوا رو از زیر فلاپ می کشه رو سر سیلندر،که همین سیلندر رو خنک نگه می داره
کلاً وسپا به نرم بودنش معروفه، حالا شاید اون موتوری که دوستمون سوار شده سرحال نبوده.
مورد داشتیم از گرگان تا آستارا (682 کیلومتر) با وسپا رفته آخ نگفته، اما بنده از گرگان برم بابل تا بهشهر (80 کیلومتر) با CG125 رفتم قفل کرده (البته نمی گم CG موتور بدیه ... نه اتفاقه دیگه)

alivw71
15-04-1395, 10:14 بعد از ظهر
سلام دوستان، وسپا درسته یه موتور شهری نشون میده، اما خوراکهمسافرته.
زین وسپا در تموم موتور ها تکه، نرم ترین زین رو داره. در ضمن، یک لاستیک زاپاس هم داره که خیالت رو راحت کرده،
درباره گاز خوردن طولانی هم واس بگم که یک چرخ پروانه داره که هوا رو از زیر فلاپ می کشه رو سر سیلندر،که همین سیلندر رو خنک نگه می داره
کلاً وسپا به نرم بودنش معروفه، حالا شاید اون موتوری که دوستمون سوار شده سرحال نبوده.
مورد داشتیم از گرگان تا آستارا (682 کیلومتر) با وسپا رفته آخ نگفته، اما بنده از گرگان برم بابل تا بهشهر (80 کیلومتر) با CG125 رفتم قفل کرده (البته نمی گم CG موتور بدیه ... نه اتفاقه دیگه)

کاملا تایید میشه
متاسفانه بعضی دوستان وسپا را موتوری کم سرعت و ضعیف تصور میکنند ، درحال که اصلا این طور نیست وسرعت وشتاب خوبی دارد ، وسپا موتور بسیار کم خرج از نظر موتوری هست یعنی سالی 1 بار هم نیازبه تعمیر نداشته باشه.

ولی در مورد مسافرت چون موتور دوزمانه هست و نباید بیش از 2 ساعت موتور روشن بمونه و باید بعد 2 ساعت و یا هر 50 یا 100 کیلومتر حدود 30 دقیقه موتور رو استراحت بدید.

+

البته تایپیک هم برا 4 سال پیش هست بهتر هست یه تایپیک اساسی کامل در مورد تعمیرات و مشخصات وسپا ایجاد بشه.