PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد رینگ و پیستون

honda1000
13-11-1391, 07:17 بعد از ظهر
سلام خدمت همه دوستان
یک اتفاق برای موتورم افتاده میخواستم ببینم دقیقا چش شده؟
والا من داشتم از کوه بالا میرفتم(گل بود)که یک دفعه موتور خاموش شد.بعد خواستم هندل بزنم که دور بزنم بیام پایین (100متر بیشتر نرفته بودم)دیدم هندل پایین نمیره.
باهزار بد بختی اوردم تو جاده و با یک موتور دیگه بکسلش کردم.وقتی میزدم تو دنده چرخ عقب قفل میکرد(نمیچرخید)
به نظر شما پیستون چسبونده؟

رضا استکی
13-11-1391, 07:35 بعد از ظهر
عمو جواد 99/9%چسبونده
قبلش خیلی بهش فشار اوردی نه؟:riz284:

ایلیا
13-11-1391, 07:53 بعد از ظهر
به قول دوستان به احتمال زیاد گیرپاچ کرده. اما ممکنه دلایل دیگه هم داشته باشه. امیدوار باش.

honda1000
13-11-1391, 08:44 بعد از ظهر
عمو جواد(جانم
99/9%چسبونده
قبلش خیلی بهش فشار اوردی نه؟:riz284:

نه والا موتور رو بعد یک هفته اوردم بیرون روغنشو عوض کردم(50ریختم)بنزینو توش ریختم هندل زدم دو تاگاز دادم زدم تودنده بعدشم کوه.100متر هم باهاش سر بالایی نرفتم اما یک وجب گل بود:4chsmu1:

- - - Updated - - -

به قول دوستان به احتمال زیاد گیرپاچ کرده. اما ممکنه دلایل دیگه هم داشته باشه. امیدوار باش.

چطوری امیدوار باشم ؟چکارکنم درست بشه؟

K.I.A
13-11-1391, 08:52 بعد از ظهر
مگه موتورتون دوزمانه نیست؟

honda1000
13-11-1391, 09:01 بعد از ظهر
مگه موتورتون دوزمانه نیست؟

بله دوزمانه هستdt wr 200

K.I.A
13-11-1391, 09:08 بعد از ظهر
روغن 40 باید تو کارتل باشه/روغن قاطی بنزین چند درصد و چی ریختید؟

honda1000
13-11-1391, 09:15 بعد از ظهر
روغن 40 باید تو کارتل باشه/روغن قاطی بنزین چند درصد و چی ریختید؟

تو باک؟هیچی فقط بنزین ریختم.تو روغن بغلش هم روغن10 هستش که اصلا بهش دست نزدم

K.I.A
13-11-1391, 09:24 بعد از ظهر
روغن هیدرولیک قرمز 10 تو بقل یا همون باک باید باشه و تو کارتل هم 40 اگه غیر این باشه رینگ روغن و کمپرس داغ کرده
یا زنجیر گیرپاج شده به علتای زیاد
دنده ها راحت عوض میشه گیر نداره؟

- - - Updated - - -

روغن هیدرولیک قرمز 10 تو بقل یا همون باک باید باشه و تو کارتل هم 40 اگه غیر این باشه رینگ روغن و کمپرس داغ کرده

honda1000
13-11-1391, 09:44 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

نه گیر نداره راحت عوض میشه.
اخه بعد تعویض روغن من با موتور حدود 10دقیقه کفی رفتم.بعدش30ثانیه کوه که این طوری شد .
در کل یعنی علت این مشکل فشار کوه و گل نبوده از روغن بوده؟

- - - Updated - - -

K.I.A
13-11-1391, 09:48 بعد از ظهر
روغن تمام وجود 2 زمانست خیلی مهمتره /ممکنه زنجیر تایم هم باشه
اما احتمالا رینگ های روغنی و کمپرس به دیار باقی شتافتن/معمولا بعد از خنک شدن دوباره کار میکنه مگر چسبونده باشه بهم

رضا استکی
13-11-1391, 10:18 بعد از ظهر
نوشته اصلی توسط رضا استکی
عمو جواد(جانم
ببخشید هوندا1000 جان اسم شما رو با جواد 1000 2000 اشتباه گرفتم:wall3:

.وقتی میزدم تو دنده چرخ عقب قفل میکرد(نمیچرخید)
کیا جان با توجه به این حرف دوستمون مشخص میشه که زنجیر گیر پاژ نیست

چطوری امیدوار باشم ؟
هیچطوری!!
چون اگه غیر از گیر پاژ گردن باشه میتونه از گیربکس و خدای نکرده خرد شدن دنده ها باشه:sad:

ممکنه زنجیر تایم هم باشه
کیا جان دو زمانه زنجیر تایم نداره

honda1000
13-11-1391, 10:27 بعد از ظهر
روغن تمام وجود 2 زمانست خیلی مهمتره /ممکنه زنجیر تایم هم باشه
اما احتمالا رینگ های روغنی و کمپرس به دیار باقی شتافتن/معمولا بعد از خنک شدن دوباره کار میکنه مگر چسبونده باشه بهم

کاملا درسته
یعنی فقط تا زمانی که موتور داغ هست به دیار باغی میشتابند.بعد از خنکشدن رینگ روغنی و کمپرس درست میشه؟
در ضمن زمانی که این بلا سرش میاد پیستون کار میکنه یا که چسبیده و بعد از خنک شدن ازاد میشه؟

- - - Updated - - -

ببخشید هوندا1000 (میلاد)جان اسم شما رو با جواد 1000 2000 اشتباه گرفتم:wall3:(خواهش میکنم)

کیا جان با توجه به این حرف دوستمون مشخص میشه که زنجیر گیر پاژ نیست

هیچطوری!!
چون اگه غیر از گیر پاژ گردن باشه میتونه از گیربکس و خدای نکرده خرد شدن دنده ها باشه:sad:(یا ابوالفضل):13:

کیا جان دو زمانه زنجیر تایم نداره
از دنده ها که نیست هم چرخ دنده ها رو دیدم هم دنده ها درست جا میره

رضا استکی
13-11-1391, 10:35 بعد از ظهر
میلاد جان از اشناییت خیلی خوشحالم رفیق:26:

از دنده ها که نیست هم چرخ دنده ها رو دیدم هم دنده ها درست جا میره
پس میریم سر همون پله اول
عمو جواد 99/9%چسبونده:4chsmu1:

honda1000
13-11-1391, 10:45 بعد از ظهر
میلاد جان از اشناییت خیلی خوشحالم رفیق:26:

پس میریم سر همون پله اول
عمو جواد99/9%چسبونده:4chsmu1:

منم همینطور رضا جان:smilies(113):
ممکنه بعد از خنک شدن ازاد بشه؟

- - -

K.I.A
13-11-1391, 10:50 بعد از ظهر
پس به جای زنجیر چی داره؟
ممکنه درست بشه اما وقتی یه بار بچسبونه بازم میزنه چون حالتشو کم کم از دست میده و خراب میشه و به اصطلاح گرد میکنه رینگ

sorush
13-11-1391, 11:02 بعد از ظهر
اقا من تاجایی که میدونم علتش مربوط به سیلندر پیستون هستش دوزمانه هم زنجیر تایم نداره چون میل بادامک نداره(البته شاید بعضی ها داشته باشه تااونجایی که من میدونم دوزمانه زنجیر تایم نداره)

javadhajiloo
13-11-1391, 11:10 بعد از ظهر
وقتی موتور تو دنده نیست فلکه برقتو بازی بده اگه قفل بود قسمت بالاست اگه ازاد بود گیربکسه. البته احتمال داره از دیسک و چهار شاخ کلاچم باشه ولی احتمالش کمه

K.I.A
13-11-1391, 11:13 بعد از ظهر
من gto دیدم داشت اونم 2زمانست البته تو مدل بالاش نداره
ممکنه این نداشته باشه تاحالا بازشو ندیدم
کلا موتورای 2 زمانه زیاد رینگ پیستون عوض میکنن و طبیعیه چون رسیدگی بهش باید زیاد باشه
تو ماشینای کارتینگ خیلی حساسیتش زیادتره.

honda1000
13-11-1391, 11:21 بعد از ظهر
دوستان الان رفتم اگزوز رو باز کردم.
وقتی حرکتش میدم پیستون بالا پایین نمیره.(خاموش)
پس نتیجه میگیریم100% پیستون چسبونده.
درسته؟

sorush
13-11-1391, 11:28 بعد از ظهر
هندل میزنی یا توی دنده استارت میخوره یا نه؟چه پیستون حرکت دادی؟

honda1000
13-11-1391, 11:52 بعد از ظهر
هندل میزنی یا توی دنده استارت میخوره یا نه؟چه پیستون حرکت دادی؟

استارت که نداره.هندل هم اصلا پایین نمیره.
مگه زمانی که موتور خاموشه اماخلاص راه ببریش نباید پیستون بالا پایین بره؟
من این کارو کردم اما پیستون بالا نمیره.پایین چسبیده

daniyaltjm
13-11-1391, 11:57 بعد از ظهر
اینو میگم ولی جدی نگیر شــــــاید شــــاید تو بنزینی که زدی شکر ی چیزی ریختن!!!!!!!!!!

شعم موتورو باز کن ببین چیزی بهش نچسبیده باشه (منظورم کارامل شکره)!!!!

K.I.A
14-11-1391, 12:01 قبل از ظهر
مگه زمانی که موتور خاموشه اماخلاص راه ببریش نباید پیستون بالا پایین بره؟

نه تو خلاص که گیربکس خلاص هست به میللنگ و ...کاری نداره نباید تکون بخوره.

honda1000
14-11-1391, 12:06 قبل از ظهر
نه از بنزین مطمئن باش.از ماشین کشیدم ریختم توش.
فقط 2 علت داره
یکی این که فشاری که تو سربالایی و گل بهش اومده که اونم شاید کمتر از 50متر بود اما بدجوری گل بود
یا این که روغن 50 ریختم این طور شد.خودش که سفته سرما هم که هست دیگه بدتر
حالا رای اکثریت چیه؟:297:

ایلیا
14-11-1391, 12:15 قبل از ظهر
با توجه به تجارب و دانش دوستان و صحبت‌های رد و بدل شده، انجین موتور شما دچار گیرپاژ شده و باید بره تراشکاری و تعویض رینگ و شاید پیستون.
من نمیدونستم موتورت 2 زمانه‌ست. یادمه 1 براوو داشتم و تو باکش فقط بنزین ریختم. تقریبا 1 کیلومتر که باهاش راه رفتم دیدم صدای موتور داره عوض میشه، سریع اومدم پایین خاموشش کردم گذاشتم رو دوچرخه و رفتم تا مقصد. خلاصه اونقدر این کارو کردم ( هی موتور، هی دوچرخه ) تا رسیدم خونه.
موتور رو بردار برو پیش یه تعمیرکار خبره‌ی کاردرست 2 زمانه.

honda1000
14-11-1391, 12:25 قبل از ظهر
رینگ هم باید تعویض بشه؟
میدونی حدودا چقدر خرج برمیداره؟قیمت رینگ پیستون اصل و چینی؟:10:

K.I.A
14-11-1391, 12:43 قبل از ظهر
لوازمش درجه یک زیر 100 میشه زینگ و پیستون و .../هزینه تراش و بازو بست که جدا هست

سید امیر
14-11-1391, 01:33 قبل از ظهر
سلام حدود دو هفته ی پیش یه wr همینطوری شدهبود...موتور شما قفل کرده که توی موتور دوزمانه چیز رایجی هست..به احتمال زیاد رینگ شکسته و داخل سیلندر گیر کرده...پیستون اصل ژاپن wr خاستی دارم ..دو تا راه داری ...اول اینکه بری پستون فابریکشو بگیری وسیلندرو بدی تراشکاری بوش بزنه...یا اینکه سیلندر پیستون کروم بگیری که 1 ملیون قیمتش هست...روش اول هم 350 تا 400 هزار هزینشه..خاستی تراشکار اینکاره سراغ داره..پیستون فابریک هم سراغ دارم

honda1000
14-11-1391, 03:41 بعد از ظهر
سلام حدود دو هفته ی پیش یه wr همینطوری شدهبود...موتور شما قفل کرده که توی موتور دوزمانه چیز رایجی هست..به احتمال زیاد رینگ شکسته و داخل سیلندر گیر کرده...پیستون اصل ژاپن wr خاستی دارم ..دو تا راه داری ...اول اینکه بری پستون فابریکشو بگیری وسیلندرو بدی تراشکاری بوش بزنه...یا اینکه سیلندر پیستون کروم بگیری که 1 ملیون قیمتش هست...روش اول هم 350 تا 400 هزار هزینشه..خاستی تراشکار اینکاره سراغ داره..پیستون فابریک هم سراغ دارم
خیلی ممنون این طور معلومه باید موتور رو چهارشنبه سوری بزارم رو اتیش از روش بپرم:wall3: . یعنی هر وقت موتوری قفل کرد یا پیستون چسبوند باید سیلندر بوش بخوره؟نمیشه اون قطعه رو تعویض کرد که بوش نخوره؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

لوازمش درجه یک زیر 100 میشه زینگ و پیستون و .../هزینه تراش و بازو بست که جدا هست

فکر نکنما.100ت فقط پول رینگه .شما قیمت کردین؟قیمتا جدیده؟؟اگه جدیده لطف میکنی بگی برم از کجا بخرم؟تشکر

salmanadl
14-11-1391, 07:07 بعد از ظهر
چرا کسی حرفی از شاتون و لربرینگ زیرش نمیزنه؟؟؟
معمولا وقتی موتور دوزمانه پیستون گریپاژ میکنه بعد سرد شدن دوباره باز میشه
ولی اگه زیر شاتون به ... رفته باشه که امکان نداره میل لنگ بچرخه چون شاتون به گژنپین میچسبه

- - - Updated - - -

خیلی ممنون این طور معلومه باید موتور رو چهارشنبه سوری بزارم رو اتیش از روش بپرم:wall3: . یعنی هر وقت موتوری قفل کرد یا پیستون چسبوند باید سیلندر بوش بخوره؟نمیشه اون قطعه رو تعویض کرد که بوش نخوره؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

فکر نکنما.100ت فقط پول رینگه .شما قیمت کردین؟قیمتا جدیده؟؟اگه جدیده لطف میکنی بگی برم از کجا بخرم؟تشکر

چرا سیلندر کروم بگیری ، یا بوش بزنی؟؟؟؟
یه پیستون با شماره بزرگتر بگیر و سیلتدرتو ببر یه تراشکار خوب که واسط برقو بزنه (اگه ایراد از پیستون و سیلندرت باشه و شاتون سالم باشه))

- - - Updated - - -

سلام خدمت همه دوستان
والا من داشتم از کوه بالا میرفتم(گل بود)که یک دفعه موتور خاموش شد.بعد خواستم هندل بزنم که دور بزنم بیام پایین (100متر بیشتر نرفته بودم)دیدم هندل پایین نمیره.
باهزار بد بختی اوردم تو جاده و با یک موتور دیگه بکسلش کردم.وقتی میزدم تو دنده چرخ عقب قفل میکرد(نمیچرخید)
دقت کردی دودی که از اگزوز میومد غلظتش چقدر بود؟؟؟ اگه دودت کم بود یعنی به موتور روغن نرسیده، موتور دوزمانه سوار میشین گاهی اوقات چشتون به اگزوز باشه

honda1000
14-11-1391, 07:47 بعد از ظهر
چرا کسی حرفی از شاتون و لربرینگ زیرش نمیزنه؟؟؟
معمولا وقتی موتور دوزمانه پیستون گریپاژ میکنه بعد سرد شدن دوباره باز میشه
ولی اگه زیر شاتون به ... رفته باشه که امکان نداره میل لنگ بچرخه چون شاتون به گژنپین میچسبه.از کجا بفهمم زیر شاتون به...رفته یانه؟

- - - Updated - - -

چرا سیلندر کروم بگیری ، یا بوش بزنی؟؟؟؟
یه پیستون با شماره بزرگتر بگیر و سیلتدرتو ببر یه تراشکار خوب که واسط برقو بزنه (اگه ایراد از پیستون و سیلندرت باشه و شاتون سالم باشه))دمت گرم خوب گفتی یک پیستون سایز D

- - - Updated - - -

دقت کردی دودی که از اگزوز میومد غلظتش چقدر بود؟؟؟ اگه دودت کم بود یعنی به موتور روغن نرسیده، موتور دوزمانه سوار میشین گاهی اوقات چشتون به اگزوز باشه
دقت که نکردم اخه تو 10دقیقه این اتفاق افتاد.به نظرم زمان فوت وقتی کلاج رو ول میکردم یک صدای خس خس میامد که من فکر کردم از رادیاته و وقتی اگزوز رو باز کردم هم پیستون روغنی نبود.(مگه نباید باشه).
اما زمان مرگش صدای شکستن رینگ یا چیزی نیامد.:icon_pf _99_:

K.I.A
14-11-1391, 09:07 بعد از ظهر
تا جایی که میدونم رینگ پیستون 100 میشه خرج بازم داره/
تا باز نشه نمیشه فهمید چی میخواد بعدا باید دنبال قطعه بود

salmanadl
15-11-1391, 06:16 بعد از ظهر
دقت که نکردم اخه تو 10دقیقه این اتفاق افتاد.به نظرم زمان فوت وقتی کلاج رو ول میکردم یک صدای خس خس میامد که من فکر کردم از رادیاته و وقتی اگزوز رو باز کردم هم پیستون روغنی نبود.(مگه نباید باشه).
پیستون نباید روغنی باشه ولی نبایدم بیش از حد تغییر رنگ و خشک شده باشه
نترس بازش کن،اونجوری که من فهمیدم شما خودتون یه چیزایی سرتون میشه،قبل از اینکه پیاده کنی موتورو سیلندرو باز کن ببین اگه مشکلت پیستون و سیلندر بود یه دستی به شاتونم بزن که لقی نداشته باشه
دیگه احتیاجی نیست موتورو باز کنی،اگه همینجوری این موتورو ببری مکانیک هم دردش بیشتر میشه هم خرجت،خودت باز کنی بهتره،سعی کن وقتی داره سیلندرو باز میکنی مواظب باش واشر ها رو پاره نکنی،اگرم پولت زیاده بهتره واشراتم عوض کنی

- - - Updated - - -

وقتی هم سیلندرو پیستونو باز میکنی اگه شاتونت قفل بود یا لقی داشت(بالا پایین نه طرفین) که یه سوره حمد واسش بخون و موتور ببر سمت قبله و بازش کن که اساسی ...

honda1000
15-11-1391, 07:22 بعد از ظهر
خیلی ممنون salmanadl ([Only registered and activated users can see links])
لطف داری.میتونم اما میترسم یک وقت خدایی نکرده بدتر بشه اونوقت پولم ندارم باید تا ابد بخوابه.
کسی نقشه انفجاری سیلندر موتور رو داره؟

---------- Post added at ۰۷:۲۲ بعد از ظهر ---------- Previous post was at ۰۶:۴۲ بعد از ظهر ----------

اساتید گرامی کسی قیمت حدودی لوازم زیر رو میدونه؟اگه میدونید لطف کنید بگید.اصلی وغیر اصل:s (9):
رینگ؟
پیستون؟
شاتون؟
هزینه تراش کاری؟
میخوام اخر هفته یک فکری براش کنم گناه داره
اگه سیلندر اخرین درجه باشه باید بوش بخوره؟
اگه بوش باشه باید عوض بشه؟
این رو پرسیدم شاید بعدا به درد کسی بخوره.

رضا استکی
15-11-1391, 09:37 بعد از ظهر
میلاد جان فقط یه زحمت بکش وقتی درستش کردی علت خرابی رو و خرج و مخارجشو بنویس تا بقیه دوستان هم استفاده کنن
مرسی

yasharazary
15-11-1391, 09:57 بعد از ظهر
اساتید گرامی کسی قیمت حدودی لوازم زیر رو میدونه؟اگه میدونید لطف کنید بگید.اصلی وغیر اصل:s (9):
شاتون؟

شاتون فابریک رو ما دوماه پیش از علی شمعی خریدیم 180 اوشلوق----

اتفاقا دیروز هم کپی همین اتفاق برای ما افتاد (wr200 بود)--- همینکه از راه رسید موتورو خاموش کرد و وقتی هندل زدیم هندل قفل کرده بود ---- بعد اینکه سیلندر رو باز کردیم دیدیم هم پیستون هم رینگش سالمه شاتون هم کج نشده بود -- از سمت راست اون قسمت که صفحه کلاج هست رو باز کردیم دیدیم یکی از چرخ دنده ها شکسته!همون دنده دیسک.

شما هم اینو چک کن شاید از این باشه --- قیمت این قطعه که شکسته بود رو از علی شمعی پرسیدیم گفت 65 اودلار!!!!!

honda1000
15-11-1391, 10:13 بعد از ظهر
شاتون فابریک رو ما دوماه پیش از علی شمعی خریدیم 180 اوشلوق----

اتفاقا دیروز هم کپی همین اتفاق برای ما افتاد (wr200 بود)--- همینکه از راه رسید موتورو خاموش کرد و وقتی هندل زدیم هندل قفل کرده بود ---- بعد اینکه سیلندر رو باز کردیم دیدیم هم پیستون هم رینگش سالمه شاتون هم کج نشده بود -- از سمت راست اون قسمت که صفحه کلاج هست رو باز کردیم دیدیم یکی از چرخ دنده ها شکسته!همون دنده دیسک.

شما هم اینو چک کن شاید از این باشه --- قیمت این قطعه که شکسته بود رو از علی شمعی پرسیدیم گفت 65 اودلار!!!!!
زیاد دست به اچار نیستم .میترسم خودم باز کنم..باید ببرمش تعمیرگاه
خداکنه برای منم همین طور باشه حداقل زیر 100 خرج داشته باشه وگرنه باید بخوابه

رضا استکی
15-11-1391, 10:23 بعد از ظهر
خداکنه برای منم همین طور باشه حداقل زیر 100 خرج داشته باشه وگرنه باید بخوابه
میلاد جان طرح هوندا هم اگه جام کنه بالای 100 خرج داره ولی ایشالا که از همون چرخ دنده باشه که امکانش خیلی خیلی کم هستش

زیاد دست به اچار نیستم .میترسم خودم باز کنم..باید ببرمش تعمیرگاه
بهترین کار همین تعمیر گاه هستش

honda1000
15-11-1391, 10:50 بعد از ظهر
میلاد جان طرح هوندا هم اگه جام کنه بالای 100 خرج داره ولی ایشالا که از همون چرخ دنده باشه که امکانش خیلی خیلی کم هستش

بهترین کار همین تعمیر گاه هستش

بله رضا جان خودم میدونم الان با100ت باید پفک خرید
در ضمن یک چیز رو باید بگم.شاید کمک کنه.
وقتی با موتور دیگه بکسلش کرده بودم تو دنده6 میزدم چرخ بزور میچرخید .اما موتور صدای پت پت یا روشن شدن نمیداد.فکر کنم چون دنده6 سبکه چرخ یکم میچرخید.درسته؟

salmanadl
16-11-1391, 06:12 بعد از ظهر
بله رضا جان خودم میدونم الان با100ت باید پفک خرید
در ضمن یک چیز رو باید بگم.شاید کمک کنه.
وقتی با موتور دیگه بکسلش کرده بودم تو دنده6 میزدم چرخ بزور میچرخید .اما موتور صدای پت پت یا روشن شدن نمیداد.فکر کنم چون دنده6 سبکه چرخ یکم میچرخید.درسته؟
کار اشتباهی کردی
ممکن بود گیر بکس رو به فنا بدی ، ما که از تعمیرکار و لوازم فروش تهرانی خیری ندیدیم(بلانسبت)، انشالله شما خیری ببینی (مخصوصا از علی شمعی)

رضا استکی
16-11-1391, 09:50 بعد از ظهر
وقتی با موتور دیگه بکسلش کرده بودم تو دنده6 میزدم چرخ بزور میچرخید .اما موتور صدای پت پت یا روشن شدن نمیداد.
دیگه گیر بهش نده داغونش میکنی بعد اعصاب خوردیش میمونه واست من زیاد از این مدل خرابکاری ها کردم بعد هی میزدم توی سر خودم:icon_pf _99_: برو زودتر بده یه تعمیر کار بدرد بخور تا دخلش رو نیوردی!!:riz284:

ما که از تعمیرکار و لوازم فروش تهرانی خیری ندیدیم(بلانسبت)، انشالله شما خیری ببینی (مخصوصا از علی شمعی)
سلمان جان با نظرت موافقم ولی چاره چیه

میلاد جان توی گمرک یه تعمیر کار میشناسم اسمش جواد زنجانی هست تا اونجایی که من دیدم کارش باید خوب باشه ادم خوبی هم هست و چون خودش قهرمان کراسه زیاد از این جور موتورا میارند پیشش بد نیست باش یه صحبتی بکنی یه امار قیمتی ازش بگیری

honda1000
16-11-1391, 10:28 بعد از ظهر
دیگه گیر بهش نده داغونش میکنی بعد اعصاب خوردیش میمونه واست من زیاد از این مدل خرابکاری ها کردم بعد هی میزدم توی سر خودم:icon_pf _99_: برو زودتر بده یه تعمیر کار بدرد بخور تا دخلش رو نیوردی!!:riz284:

سلمان جان با نظرت موافقم ولی چاره چیه

میلاد جان توی گمرک یه تعمیر کار میشناسم اسمش جواد زنجانی هست تا اونجایی که من دیدم کارش باید خوب باشه ادم خوبی هم هست و چون خودش قهرمان کراسه زیاد از این جور موتورا میارند پیشش بد نیست باش یه صحبتی بکنی یه امار قیمتی ازش بگیری
این خرابکاری هارو من همون روز باهاش کردم.از اون روز دیگه سراغش هم نرفتم همونطور تو انباره باهاش قهرم:gigglesmile:
خیلی ممنون داش رضا شمارشو پ خ کن:999:
باید بازش کنم اینجا ببینم مشکلش چیه.اگه جدی بود باید ببرمش همون جا
اما شمارشو بده یک قیمت ازش بگیرم .اگه خواستید قیمتارو میگم

رضا استکی
17-11-1391, 08:58 قبل از ظهر
09192853083 جواد زنجانیان
خیابون حلال احمر 300 متر قبل از میدون گمرک روبروی خیابون انبار نفت گاراژ اشرفی(کنار یه سینما هستش گاراژه)

باید بازش کنم اینجا ببینم مشکلش چیه.اگه جدی بود باید ببرمش همون ج
هر موتور سازی هم که باشه اگه موتورو خودت باز کنی بعد ببری واسش بهش بر میخوره ناراحت میشه:98:
ایشالا که مورد حادی نباشه:icon_pf _37_:

سید امیر
17-11-1391, 10:29 قبل از ظهر
داداش لوازمشو دو هفته پیش از علی شمعی گرفتم :رینگ و پیستون صفر اکبند ژاپن 200 تا 250 قیمت داد که ما 200 خریدیم...باقر کراس هم قیمتو داد250..اگه دنده دادی و موتورت راه نمیره و در جا تو خلاص هندل نمیخوره مطمین باش قفل کرده....بعد از اینکه پیستون رو خریدی میبری میده تراش کار ...تو گمرک یه نفر ارمنی هست که کارش همینه و بوش کارو میزنه و 200 میگیره...ادرسشو از باقر بگیر...سیلندر پیستون کروم هم 950 هزار تا 1.100 قیمتشه ...البته بوش تنها ضعفش اینکه زود داغ میشه ولی گاز خور خوبی داره که بازم با کروم کمی فرق داره...اما اگه میخای بفروشی بوش بزن ..اما اگه میخای سواری بگیری 1 تومن بریز توش و خودتو راحت کن..خاستی تراش کار سراغ دارم 150 میگیره ولی به پای اون ارمنیه نمیرسه...

yasharazary
17-11-1391, 01:06 بعد از ظهر
آقا شما اول اونی که من گفتم رو چک کن بعد به فکر رینگ و پیستون باش ---- البته اگه موتورت تو خلاص راه میره

honda1000
17-11-1391, 02:54 بعد از ظهر
آقا شما اول اونی که من گفتم رو چک کن بعد به فکر رینگ و پیستون باش ---- البته اگه موتورت تو خلاص راه میره
تو خلاص راه میره(تودنده کلاج رو بگیری بازم راه میره)
این هرچی شد از روغن شد.کاش روغنشو عوض نمیکردم انقدر روغن سیاه میخورد که ....
از امیر و رضا هم تشکر میکنم..
در ضمن دوستان پیستون مگه شماره بندیa-b-c-dنداره.چرا باید بوش بخوره؟یک پیستون سایز بزرگتر مگه نمیشه بندازی؟

- - - Updated - - -

بچه ها ببینید چی پیدا کردم .با این نقشه کارمون راحت ترشد و برای بقیه دوستان هم که دوست دارند از سیلندر سر در بیارند عالیه

[Only registered and activated users can see links]
اقا یاشار تو این نقشه معلومه که شما کجا رو میگید باز کنم؟یا که عکس دیگه باید بزارم؟

- - - Updated - - -

داداش لوازمشو دو هفته پیش از علی شمعی گرفتم :رینگ و پیستون صفر اکبند ژاپن 200 تا 250 قیمت دادمنم از امین بقری قیمت گرفتم گفت 200 که ما 200 خریدیم...باقر کراس هم قیمتو داد250..اگه دنده دادی و موتورت راه نمیره و در جا تو خلاص هندل نمیخوره مطمین باش قفل کرده....ببله همین طوره از اینکه پیستون رو خریدی میبری میده تراش کار ...تو گمرک یه نفر ارمنی هست که کارش همینه و بوش کارو میزنه و 200 میگیره...ادرسشو از باقر بگیر...سیلندر پیستون کروم هم 950 هزار تا 1.100 قیمتشه بله ...البته بوش تنها ضعفش اینکه زود داغ میشه ولی گاز خور خوبی داره که بازم با کروم کمی فرق داره...درسته اما اگه میخای بفروشی بوش بزن ..اما اگه میخای سواری بگیری 1 تومن بریز توش و خودتو راحت کن..خاستی تراش کار سراغ دارم 150 میگیره ولی به پای اون ارمنیه نمیرسه... فروش رو انتخاب میکنم .البته اگه زیاد خرج داشت .اگه نه درستش میکنم.امید وارم به قول رضا مریضیش حاد نباشه

yasharazary
17-11-1391, 08:49 بعد از ظهر
نه تو این عکس نیست

سمت راست پایین تر از سیلندر --- همونجا که صفحه کلاج هست اونجا رو باز کن

البته بهتره ببری تعمیرکار--- ولی بگو اول اون چیزی که من گفتم رو چک کنه --- مال ما هم دقیقا عین مال تو شد

تو این عکس مشخص کردم (قسمتی که دورش خط قرمز کشیدم) اینجارو باز کن --- یحتمل دنده پشت دیسک صفحه کلاجت شکسته

27983

honda1000
17-11-1391, 10:01 بعد از ظهر
اقا یاشار لینک عکس خرابه باز نمیشه لطف میکنی دوباره بزاری یا پ خ کنی
فردا دیگه میخوام همه جاشو باز کنم اقا یاشار حتما عکسو بزار
و سوال دیگه برای بیشتر مطمئن شدن (چون خودم میخوام باز کنم میپرسم).اگه پیستون به سیلندر چسبیده بود بدونم کارش تموم شده یا که علائم دیگه هم داره؟
اگه رینگ روغنی خراب باشه چه علائمی داره؟
ممنون میشم اساتید سریعتر جواب بدن

سید امیر
18-11-1391, 03:03 قبل از ظهر
توصیه میکنم اگه تا حالا موتوری باز نکردی اینو باز نکن..من 1 هفته طول کشید تا بستمش ولی موتور شد کیفیت عکسا خوب نیست با موبایل گرفتم279922799327994

salmanadl
18-11-1391, 09:52 قبل از ظهر
داداش لوازمشو دو هفته پیش از علی شمعی گرفتم :رینگ و پیستون صفر اکبند ژاپن 200 تا 250 قیمت داد که ما 200 خریدیم...باقر کراس هم قیمتو داد250..اگه دنده دادی و موتورت راه نمیره و در جا تو خلاص هندل نمیخوره مطمین باش قفل کرده....بعد از اینکه پیستون رو خریدی میبری میده تراش کار ...تو گمرک یه نفر ارمنی هست که کارش همینه و بوش کارو میزنه و 200 میگیره...ادرسشو از باقر بگیر...سیلندر پیستون کروم هم 950 هزار تا 1.100 قیمتشه ...البته بوش تنها ضعفش اینکه زود داغ میشه ولی گاز خور خوبی داره که بازم با کروم کمی فرق داره...اما اگه میخای بفروشی بوش بزن ..اما اگه میخای سواری بگیری 1 تومن بریز توش و خودتو راحت کن..خاستی تراش کار سراغ دارم 150 میگیره ولی به پای اون ارمنیه نمیرسه...
200 تومان بابت بوش سیلندر
خدایا
خداییش بیاید گرگان چند تا تراشکار معرفی می کنم بعد کار شو با تهران مقایسه کنید و بعد قیمتشووووووووو

- - - Updated - - -

تو خلاص راه میره(تودنده کلاج رو بگیری بازم راه میره)
این هرچی شد از روغن شد.کاش روغنشو عوض نمیکردم انقدر روغن سیاه میخورد که ....
از امیر و رضا هم تشکر میکنم..
در ضمن دوستان پیستون مگه شماره بندیa-b-c-dنداره.چرا باید بوش بخوره؟یک پیستون سایز بزرگتر مگه نمیشه بندازی؟

- - - Updated - - -

بچه ها ببینید چی پیدا کردم .با این نقشه کارمون راحت ترشد و برای بقیه دوستان هم که دوست دارند از سیلندر سر در بیارند عالیه

اقا یاشار تو این نقشه معلومه که شما کجا رو میگید باز کنم؟یا که عکس دیگه باید بزارم؟

- - - Updated - - -

فروش رو انتخاب میکنم .البته اگه زیاد خرج داشت .اگه نه درستش میکنم.امید وارم به قول رضا مریضیش حاد نباشه
سعی نکن با این عکس جلو بری
این واسه چهار زمانس کلا فرق داره با موتور شما

honda1000
18-11-1391, 03:02 بعد از ظهر
توصیه میکنم اگه تا حالا موتوری باز نکردی اینو باز نکن..من 1 هفته طول کشید تا بستمش ولی موتور شد کیفیت عکسا خوب نیست با موبایل گرفتم279922799327994

چه کردی؟عجب جیگری داری.صد ساله دیگه این کارو نمیکنم.:gigglesmile:
الان اقا امیر مشکل از چی بود که این بلا رو سرش اوردی؟رینگ پیستون؟شاتون؟دیسک صفحه؟

از قسمتی که از موتور جدا کردی(سیلندر و سرسیلندر)عکس نداری بزاری ؟

- - - Updated - - -

200 تومان بابت بوش سیلندر
خدایا
خداییش بیاید گرگان چند تا تراشکار معرفی می کنم بعد کار شو با تهران مقایسه کنید و بعد قیمتشووووووووو

- - - Updated - - -

سعی نکن با این عکس جلو بری
این واسه چهار زمانس کلا فرق داره با موتور شما
بله میدونم
اما از هیچی بهتره
شما اگه عکس دوزماه داری بزار تا بهرمند شیم.
درضمن قیمت تراشکاری اونطرف ها چنده مگه؟اینجا هر چی نباشه تهرانه دیگه!!!!!

yasharazary
18-11-1391, 03:42 بعد از ظهر
اقا یاشار لینک عکس خرابه باز نمیشه لطف میکنی دوباره بزاری یا پ خ کنی

روش کلییک کن من امتحان کردم باز میشه --- اصلا نیازی به عکس نیست --- همون قسمت که هندل وصل شده ---- صفحه کلاج کجاست اونجا رو باز کن ---

در ضمن اگه خواستی بفروشی حتما حتما حتما حتما بهم خبر بده

honda1000
18-11-1391, 04:42 بعد از ظهر
اگه کسی خریدار هست اعلام کنه .به بالاترین پیشنهاد فروخته خواهد شد.
اقا یاشار .لینک عکس خرابه .
یاشار جان فهمیدم دیگه دمت گرم .
این هم یک عکس از همون محل.برای فهمیدن بقیه دوستانی که متوجه نشدن (شنیدن کی بود مانند دیدن)

yasharazary
18-11-1391, 08:10 بعد از ظهر
درسته --- همینجا رو باز کن صفحه کلاجم در بیار پشت دیسک صفحه کلاج یه چرخ دنده هست احتمال زیاد اون شکسته ----

قیمت --- مدارک --- وضع ظاهری و بقیه موارد رو هم برام پ خ کن

honda1000
18-11-1391, 09:59 بعد از ظهر
درسته --- همینجا رو باز کن صفحه کلاجم در بیار پشت دیسک صفحه کلاج یه چرخ دنده هست احتمال زیاد اون شکسته ----

قیمت --- مدارک --- وضع ظاهری و بقیه موارد رو هم برام پ خ کن
قیمت که بالاترین پیشنهاد .شما بالاترین مبلغی که خریداری رو پ خ کن -مدرک هیچی نداره-عکسش تو گالری موتور اعضا صفحه یکی مونده به اخر هست
اون چرخ دنده هم تو این عکس معلوم میشه.فک نکنم نیازی به باز کردن صفحه کلاچ باشه..اگه شکسته باشه معلومه.حالا اگه شما بگید باز کنم بازش میکنم.
اقا یاشار اگه مشکل از این چرخ دنده باشه بلاخره موقع شکستن یک صدایی میداد .یا اون موقع که این بلا میخواست سرش بیاد صدای موتور عوض نمیشد.
جواب این سوال هارو فردا بازش کردم میگم که همگی خیالمون راحت بشه.
اگه اشکال از اینجا بود (خدا کنه باشه)که هیچ.اگه نبود به سیلندر دست نمیزنم.

رضا استکی
18-11-1391, 11:15 بعد از ظهر
میلاد جان حالا بعد از این همه حرص و جوش واسه دی تی نمیخوای یه عکس از خودت بزاری تو سایت چشممون به جمالت روشن شه؟:121fs725372:

yasharazary
19-11-1391, 02:44 بعد از ظهر
قیمت که بالاترین پیشنهاد .شما بالاترین مبلغی که خریداری رو پ خ کن

من موتورو واس خودم نمیخوام واسه رفیقم میخوام --- شما قیمت پایه رو اعلام کنید ---- ولی اون قیمتی که تو ایستگاه نوشتی بالاست (اگه رینگ چسبونده باشه)

honda1000
20-11-1391, 07:30 بعد از ظهر
اقا یاشار قابل شما رو نداره
رفتم که خودم گیریبکس رو باز کنم.پیچهاش رو با یک بدبختی باز کردم بعدش یاد حرف های دوستان.اقا رضا که گفته بود هر تعمیرکاری ناراحت میشه قبلا به موتور دست بزنی و اقا یاشار حقیقت ترسیدم باز کنم.گفتم باز میکنم مثل....توش میمونم.اونوقت خر رو بیار باقالی رو بار کن.
قراره شنبه -یک شنبه ببرمش یک تعمیرکار ببینه.باهاش صحبت کردم گفت فک نکنم از چرخ دنده باشه.گفت اما باید ببینمش.

honda1000
27-11-1391, 06:32 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان
امروز دوباره اگزوز رو باز کردم (خواستم ببرمش تعمیرگاه)-
100% پیستون سالم هست.:22:اگزوز رو باز کردم قشنگ پیستون میره بالا پایین تالاپ تولوپ هم صدا میده:gigglesmile:
احتمال 99.999% از دیسک صفحه هست . چون الان که پیستون سالمه . بازم هندل پایین نمیره.

از پیستون نباشه از هر جاش باشه
پیستون که خراب میشه چند جاهم با خودش ممکنه خراب کنه (پیستون-رینگ-شاتون_تراش کاری-شاید بوش) اون وقت میشه دردسر .
ایندفعه درست بشه دیگه تو خاکی هم نمیندازمش:25r30wi:

K.I.A
27-11-1391, 06:39 بعد از ظهر
شفت گیربکس و یا گیربکس باشه که بدتره

honda1000
27-11-1391, 06:58 بعد از ظهر
شفت گیربکس و یا گیربکس باشه که بدتره
یا حسین ویروس جدید
فکر نکنم اقا کیا از اون ها باشه
چون وقتی وایمیستادم و کلاج رو ول میکردم صدای خس خس میامد.احتمالا از همون دیسک صفحه که اقا یاشار گفتن هستش

K.I.A
27-11-1391, 07:08 بعد از ظهر
اگه ببره هندل نمیخوره اما اگه چرخ دنده خورد کنه هم همینطوری میشه

yasharazary
27-11-1391, 11:20 بعد از ظهر
آقا میلاد رفته پیش تعمیر کار و بازش کردن --- دقیقا از همون چیزی بود که من گفتم

رضا استکی
28-11-1391, 09:01 قبل از ظهر
بفرما اقا میلاد دیدی حالا؟من و یاشار که هی میگفتیم از چرخ دنده پشت دیسک هست شما هی گیر داده بودی به رینگو پیستون!!!:vahidrk:
بابا یه نگااااااهی به دیسک بندازین
و در پایان تشکر میکنم از یاشار و مخصوصاخودم با این تشخیص درستم:icon_pf (3)::25r30wi:

TORNADO
28-11-1391, 01:12 بعد از ظهر
چرا باید با یه تعویض روغن یه همچین مشکلی پیش بیاد؟

honda1000
28-11-1391, 03:25 بعد از ظهر
چرا باید با یه تعویض روغن یه همچین مشکلی پیش بیاد؟
بخاطر تعویض روغن نشده. اگه پیستون میچسبوند نرسوندن روغن بود. اما دیسک صفحه پیشامده دیگه.میشه:acigar:

- - - Updated - - -

بفرما اقا میلاد دیدی حالا؟من و یاشار که هی میگفتیم از چرخ دنده پشت دیسک هست شما هی گیر داده بودی به رینگو پیستون!!!:vahidrk:
بابا یه نگااااااهی به دیسک بندازین
و در پایان تشکر میکنم از یاشار و مخصوصاخودم با این تشخیص درستم:icon_pf (3)::25r30wi:
:gigglesmile:
:25r30wi:
اره جون خودت . پس کی بود میگفت عمو جواد 99.99 درصد از پیستونه. فقط میدونم رضا نبود. اره یاشار میگفت:25r30wi:

honda1000
16-01-1392, 07:32 بعد از ظهر
سلام خدمت کلیه دوستان عزیزبعد از 2 ماه آمدم بگم مشگل از رینگ و پیستون بود .الان عکسارو میزارم ببینید.با تشکر از کلیه دوستانی که ما رو در این امر یاری فرمودند.بخصوص و ب ویژه محمد فضل عزیز که خیلی کمک کردند

- - - Updated - - -

رضا استکی
16-01-1392, 07:38 بعد از ظهر
میلاد من بودم که گفتم 99/99 درصد از پیستونه یاشار نبود هااااا!!!!
میدونی دارم فکر میکنم که همانا من بشری هستم مثل شما منتهی به من یوحا(یعنی وحی شده)!:icon_pf _37_:
ای خدای بزرگ ممنونم که به من این امکاناتو میدی ولی پس معجزه رو کی میدی یکم حال بچه ها رو باهاش بگیریم؟:mad_majidonline:

میلاد الان درست شد؟ چقدر خرجش شد؟

yasharazary
16-01-1392, 07:40 بعد از ظهر
رضا یه نگاهی به دور برت بنداز!!!!

honda1000
16-01-1392, 07:57 بعد از ظهر

honda1000
16-01-1392, 09:45 بعد از ظهر
میلاد من بودم که گفتم 99/99 درصد از پیستونه یاشار نبود هااااا!!!!میدونی دارم فکر میکنم که همانا من بشری هستم مثل شما منتهی به من یوحا(یعنی وحی شده)!:icon_pf _37_:ای خدای بزرگ ممنونم که به من این امکاناتو میدی ولی پس معجزه رو کی میدی یکم حال بچه ها رو باهاش بگیریم؟:mad_majidonline:میلاد الان درست شد؟ چقدر خرجش شد؟بله درسته شما بودید میگفتید جواد جان مشکل از پیستونه.یادمه ((هه هه هه))رضا این که چکار کردی که بهت وحی میشه رو حتما اموزش بده هر وقت هم معجزه کردی خبر بده!!رفتم براش یک رینگ پیستون متفرقه به قیمت 70درهم خریدم جا انداختم کار کرد.اما ب شدت صدا میداد .باز کردم رفتم سیلند و یک پرداخت زدم هنگام جا زدن .زمانی که پیستون رو شاتون بود پام رفت رو هندل خورد به گوشه گیریبکس شکست.و دیگه از درست کردنش منصرف شدم و الان با موتورم قهرم.وبه هیچ وجه آشتی نمیکنم..فقط و فقط فروش.

محمدفضل
16-01-1392, 10:47 بعد از ظهر
سلام خدمت کلیه دوستان عزیزبعد از 2 ماه آمدم بگم مشگل از رینگ و پیستون بود .الان عکسارو میزارم ببینید.با تشکر از کلیه دوستانی که ما رو در این امر یاری فرمودند.بخصوص و ب ویژه محمد فضل عزیز که خیلی کمک کردند

- - - Updated - - -

قربون تو میلاد جان شما لطف داری ما که کاری نکردیم. فقط من شرمندت شدم که نتونستم حضوری بیام اونجا چون واقعا سرم شلوغ بود فکر کن روز سال تحویل دقیقه نود رسیدم خونه! تا جایی که تونستم سعی کردم کمکت کنم. و الان که این عکسها رو میبینم یاد زین دوشاخم میفتم و چه کارهایی که باهاش نکردم ! اون قضیه ای هم که گفتی پیگیرش هستم.

honda1000
17-01-1392, 02:49 بعد از ظهر
قربون تو میلاد جان شما لطف داری ما که کاری نکردیم. فقط من شرمندت شدم که نتونستم حضوری بیام اونجا چون واقعا سرم شلوغ بود فکر کن روز سال تحویل دقیقه نود رسیدم خونه! تا جایی که تونستم سعی کردم کمکت کنم. و الان که این عکسها رو میبینم یاد زین دوشاخم میفتم و چه کارهایی که باهاش نکردم ! اون قضیه ای هم که گفتی پیگیرش هستم.
اختیار داری داداش. همین که وقتت رو در اختیار ما گذاشتی لطف کردی.اما محمد جان با نیامدنت و تحریک هایی که کردی و با راهنمایی های موثر و دقیقت باعث شدی خودم سیلندر رو باز کنم.وگرنه 100 سال دیگه هم دست به این کار نمیزدم.(در باز و بسته کردن فقط یک پیچ خراب شد با سیم قرقره کیپس پاره شد):gigglesmile:که به یادگرفتنش خدایی میارزید
بابت اون قضیه هم پیشاپیش تشکر

- -

Erfan Ts
17-01-1392, 07:19 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان.

موتور های دو زمانه ای که قاب بغل (روغن بغل دارند) برای جلوگیری از خراب شدن پیستون و جلوگیری از اصطحلاک سیلندر ....دیگه نیازی به ریختن روغن به داخل باک ندارند؟؟!!....

honda1000
17-01-1392, 08:33 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
خیر اما بعضی ها برای اطمینان بیشتر میریزند.برای من روغن بغل داشت اما کم بود شاید اگه تو باک میریختم الان به این همه درد سر بر نمیخوردم.

Erfan Ts
17-01-1392, 09:11 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
خیر اما بعضی ها برای اطمینان بیشتر میریزند.برای من روغن بغل داشت اما کم بود شاید اگه تو باک میریختم الان به این همه درد سر بر نمیخوردم.

پس برای اطمینان بیشتر درون باک روغن هم میریزند!!!

این مقدار روغن به ازای هر چند لیتر بنزین باید ریخته شه؟؟

روغن کارتل چه طور؟؟ هر چند مدت باید عوض شه؟؟

روغن بغل هم همین وضعه ...چه مدت باید عوض شه؟؟

سپاس

sorush
17-01-1392, 09:30 بعد از ظهر
روغن بغل برای روغن کاری رینگ پیستون و میلنگ هستش که ازطریق یه مجرابه مانیفولد وصل بوده وتوسط مکش موتور روغن همراه با بنزین وارد محفظه احتراق میشه که روغن مورد استفاده10 می باشد ونسبت روغن به بنزین در کاتالوگ موتورسیکلت ها نوشته میشه همین اقا میلاد شماهم به مجرا و روغن مصرفی یه نگاه بندازی بد نیست

honda1000
17-01-1392, 10:37 بعد از ظهر
پس برای اطمینان بیشتر درون باک روغن هم میریزند!!!

این مقدار روغن به ازای هر چند لیتر بنزین باید ریخته شه؟؟ هر باک کامل حدود 250 سی سی

روغن کارتل چه طور؟؟ هر چند مدت باید عوض شه؟؟ بستگی به کارکرد موتورت داره.

روغن بغل هم همین وضعه ...چه مدت باید عوض شه؟؟ روغن بغل دیگه به تعویض نمیرسه موتور میخورش.فقط هر بار که تمام شد باید پر کرد.

سپاس
اقا سروش یعنی ممکنه روغن بغل روغن نرسونه؟به نظرم چون اخرش بود اینطوری شد و رو غن نرسوند.

sorush
18-01-1392, 04:04 بعد از ظهر
اره ممکنه نرسونه گرفتگی مجرا یا صفت بودن روغن خراب بودن سوپاپ یکطرفه که در خودموتور هست بستگی داره به نظرمن باید بازدید به عمل بیاد درضمن نگاهی به قطر لوله بنداز ببین کوچیکه بزرگه تعویض کردن قبلا یانه چون تاثیرداره میتونی از مانیفولد گاز یه عکسی بزاری ازاون قسمتی که شلنگ روغن بغل میخوره بهش
ممنون

honda1000
18-01-1392, 06:33 بعد از ظهر
اره ممکنه نرسونه گرفتگی مجرا یا صفت بودن روغن خراب بودن سوپاپ یکطرفه که در خودموتور هست بستگی داره به نظرمن باید بازدید به عمل بیاد درضمن نگاهی به قطر لوله بنداز ببین کوچیکه بزرگه تعویض کردن قبلا یانه چون تاثیرداره میتونی از مانیفولد گاز یه عکسی بزاری ازاون قسمتی که شلنگ روغن بغل میخوره بهشممنوناین موتور ها سوپاپ که ندارند اقا سروش.الان از اون جایی که مد نظرتون هست عکس ندارم.ایشالا اخر هفته عکس میگیرم میزارم .به هر حال من که دیگه سوار این موتور نمیشم.حتی اگه درست باشه.دیگه برام مهم نیست که کجاش خرابه .قهر قهرم

رامین1991
17-07-1392, 10:56 قبل از ظهر
این موتور ها سوپاپ که ندارند اقا سروش.الان از اون جایی که مد نظرتون هست عکس ندارم.ایشالا اخر هفته عکس میگیرم میزارم .به هر حال من که دیگه سوار این موتور نمیشم.حتی اگه درست باشه.دیگه برام مهم نیست که کجاش خرابه .قهر قهرم

سلام ،شرمنده من الن اینجا رو دیدم،در مورد موتور شما باس بگم که اگه همون لحظه میذاشتی خوب خنک بشه . بعد ت. دنده میزدی و بزور موتور رو تو همون حالت عقب میکشدی ،منظورم هل ویدادی؛ پیستون رد میکرد و موتور روشن هم میشد،تنها نکته ای که باید توجه کرد اینه که درسته روشن میشه ولی ایده آل نیست و قاعدتاً حتماً بایستی تنظیم پیستون و رینگ و تراش و واشرها رو انجام میدادی، چون هم صدا میداد و هم کمپرسی که قبلاً داشته رو پیدا نمیکرد!!!!

- - - Updated - - -

در مورد موتور های دو زمانه ،همونجوری که بعضی دوستان اشاره کردن، باید بگم که به هیچ وجه احتیاج نیست که توی باک بهمراه بنزین روغن ریخت !!!! این موتورا از همون باک کوچیکی که تعبیه شده واشه روغن 10، روغن رو از طریق پمپ روغنی که تعبیه شده واسه مکش روغن 10، به اندازه ای که موتور گازئنده میشه (چون اگه دقت کنین بهش میبینید که مستقیم به سیم گاز وصله)مکش میکنه و به جلوی کاربراتور،جایی که سوخت واسه احتراق میره( تو محفظه ی میلنگ ، روی بلبرنگ های بغل میلنگ و زیر شاتون و رولبرینگ شاتون و همینجور خوده پیستون و رینگ و رولبرینگ بالای پیستون.... همینجور بالای پیستون و محفظه ی احتراق رو مقداری خنک میکنه(بخاطر خاصیت خنک کنندگی بنزین ))،پاشونده میشه .

honda1000
19-07-1392, 08:40 بعد از ظهر
سلامداش یک کم دیر شده ولی خوشم اوومد.بله بعد از چند هفته سروکله زدن خودش ازاد کرد و روشن شد بدونه صدا ولی به علت بیتجربگی باز هم بدونه روغن روشنش کردم و چسبوند .و مجبور شدم عوض کننم.البته برای بار دوم شاتون هم زد که 850ت خرجش شد.ولی از توضیحاتت خوشم اومد:297::wow::13:

Unregistered1
20-07-1392, 11:28 قبل از ظهر
در عوض تجربه خوبی کسب کردی و در آینده به درت میخوره...

reza2525
18-11-1393, 10:14 بعد از ظهر
[QUOTE=honda1000;159260]سلام خدمت همه دوستان
به نظر شما پیستون چسبونده؟[/QUOTE
متاسفانه بله

محمدرضا شمس
09-12-1393, 03:45 قبل از ظهر
داداش گژنبینت قفل کرده تعمیرش راحته ولی اگه بریب موتور سازی خدا تومن باید خرجش کنی

abbashoseini15
24-12-1394, 12:40 بعد از ظهر
سلام
دوستان کسی میدونه رینگ و پیستون برا هوندا 125 جنس خوبش چه قیمتی ؟؟

ali_r
24-12-1394, 03:09 بعد از ظهر
سلام

راپیدو فکر کنم بهتر باشه

Komando
24-12-1394, 07:46 بعد از ظهر
همون طور که دوستمون گفت راپیدو خوبه

mahdi881188
24-12-1394, 08:51 بعد از ظهر
سلام.محض اطلاع کل دوستان این رو میگم:موتور های دوزمانه وقتی قفل میکنن(بعد داغ شدن زیاد یا نرسیدن روغن)باید به حال خودشون رها بشن تا سرد بشن و بعد از اون شمع رو باز کرد و مقداری روغن 10 از سوراخ شمع بریزید داخل سیلندر .بعد از چند دقیقه به آرامی هندل بزنید(برای به کار انداختن سیلندر) بعد اگزوز رو باز کنید و روغن رو پاک کنید (اگه با کار افتاد)وبعد شمع رو ببندید و روشن کنید.دربیشتر مواقع که فقط قفل باشه این عمل جواب میده... ولی مراغب باشید سیستم روغن دوزمانه ها اختلال نداشته باشه شاید دوباره به کار بیفته ولی به رینگ ها آسیب میزنه ومثل موتور من رینگ ها صدا میدن...

ولی خوب الان خودم هم سوال دارم!میخواستم بدونم موتور دوزمانه ای که دیگه اون کمپرس عادی رو نداره(به زبون خودمون خسته است) باید چه قطعه ای رو عوض کرد؟لطفا خرجش رو هم بگید

mehdig
24-12-1394, 11:48 بعد از ظهر
سلام
من tipoem انداختم تا حالا هم خیلی خوب جواب داده

mahdi881188
25-12-1394, 08:51 قبل از ظهر
سلام.محض اطلاع کل دوستان این رو میگم:موتور های دوزمانه وقتی قفل میکنن(بعد داغ شدن زیاد یا نرسیدن روغن)باید به حال خودشون رها بشن تا سرد بشن و بعد از اون شمع رو باز کرد و مقداری روغن 10 از سوراخ شمع بریزید داخل سیلندر .بعد از چند دقیقه به آرامی هندل بزنید(برای به کار انداختن سیلندر) بعد اگزوز رو باز کنید و روغن رو پاک کنید (اگه با کار افتاد)وبعد شمع رو ببندید و روشن کنید.دربیشتر مواقع که فقط قفل باشه این عمل جواب میده... ولی مراغب باشید سیستم روغن دوزمانه ها اختلال نداشته باشه شاید دوباره به کار بیفته ولی به رینگ ها آسیب میزنه ومثل موتور من رینگ ها صدا میدن...

ولی خوب الان خودم هم سوال دارم!میخواستم بدونم موتور دوزمانه ای که دیگه اون کمپرس عادی رو نداره(به زبون خودمون خسته است) باید چه قطعه ای رو عوض کرد؟لطفا خرجش رو هم بگید

کسی نبود جواب منو بده؟

Komando
25-12-1394, 08:34 بعد از ظهر
کسی نبود جواب منو بده؟رینگ و پیستون.اگه سیلندر مشکل داشته باشه اون هم همینطور

abbashoseini15
11-01-1395, 02:34 بعد از ظهر
سلام دوستان من سیلندرم رو به اندازه 0/25 میلیمتر تراش داده بودم ولی رینگ 50 انداختم پیستونم رو هم عوض نکردم روش شماره هم نداره.الان موتور رو جمع کردم خیلی هم خوب کار میکنه میخواسنم بدونم مشکلی پیش میاد یا نه؟؟؟لطفا کمکم کنید.

abbashoseini15
15-01-1395, 03:42 بعد از ظهر
سلام دوستان من سیلندرم رو به اندازه 0/25 میلیمتر تراش داده بودم ولی رینگ 50 انداختم پیستونم رو هم عوض نکردم روش شماره هم نداره.الان موتور رو جمع کردم خیلی هم خوب کار میکنه میخواسنم بدونم مشکلی پیش میاد یا نه؟؟؟لطفا کمکم کنید.
ببخشید دوستان سایز پیستون 25 بوده من اشتباه نوشتم

VAHID
15-01-1395, 03:51 بعد از ظهر
ببخشید دوستان سایز پیستون 25 بوده من اشتباه نوشتم
باید زینگ سایز 25 بندازید.ممکنه به مرور فشار بیاره و کمپرس رد کنه یا رینگ بشکنه

ali3929
13-02-1395, 04:23 بعد از ظهر
سلام دوستان.میخوام رینگ پیستون موتور جا بندازم ولی نمیدونم رینگ مشکی بالا(اولیه)یا رینگ نقره ای بعد شیار دهنشون کدوم طرفه!؟؟!دوستان راهنمایی بکنبن موتورم باز مونده دمتون گرم...نمیخوام پول تعمیر کارگاه بدم....

Arash-The-Rider
01-10-1395, 10:06 بعد از ظهر
درود بر دوستان.
یه هوندا از این 200 سی سی ها دارم، جدیدا رینگ و پیستون عوض کردم سیلندر هم برقو خورده. دیروز بعد 2 رور از تعویض، موتور تکون تکون خورد انگار که بنزین کم اورده باشه و بعدش خاموش شد. هندل و استارت زدم روشن نشد، گذاشتم سرد شد بعد هندل زدم روشن شد. تعمیرکار گفت فشار بهش نیار ولی من 70 تا بیشتر نمی رفتم و دنده ها رو هم پر نمی کردم. یعنی حالا به پیستون فشار اومده؟

VAHID
03-10-1395, 01:02 بعد از ظهر
سلام دوستان.میخوام رینگ پیستون موتور جا بندازم ولی نمیدونم رینگ مشکی بالا(اولیه)یا رینگ نقره ای بعد شیار دهنشون کدوم طرفه!؟؟!دوستان راهنمایی بکنبن موتورم باز مونده دمتون گرم...نمیخوام پول تعمیر کارگاه بدم....

داداش رینگ کرومی بالا و رینگ سیاه پایینه.دهانه رینگ ها (2 تا کمپرس و روغن) باید مثل ارم بنز باشن و نباید تو راستای گژن پین باشن.قسمت لبه دار و پخی رو به پایین هست.

- - - Updated - - -

درود بر دوستان.
یه هوندا از این 200 سی سی ها دارم، جدیدا رینگ و پیستون عوض کردم سیلندر هم برقو خورده. دیروز بعد 2 رور از تعویض، موتور تکون تکون خورد انگار که بنزین کم اورده باشه و بعدش خاموش شد. هندل و استارت زدم روشن نشد، گذاشتم سرد شد بعد هندل زدم روشن شد. تعمیرکار گفت فشار بهش نیار ولی من 70 تا بیشتر نمی رفتم و دنده ها رو هم پر نمی کردم. یعنی حالا به پیستون فشار اومده؟

داداش فعلا تا 500 تا همینطوری برو و فشار نیار تا بعدش معلوم بشه.با این تفاصیری که گفتی فشار نیاوردی و ممکنه کمپرس رد کرده باشه و یا چیز دیگه ولی تا موقع اب بندی صبر کن ببین چی میشه

Komando
03-10-1395, 09:42 بعد از ظهر
درود بر دوستان.
یه هوندا از این 200 سی سی ها دارم، جدیدا رینگ و پیستون عوض کردم سیلندر هم برقو خورده. دیروز بعد 2 رور از تعویض، موتور تکون تکون خورد انگار که بنزین کم اورده باشه و بعدش خاموش شد. هندل و استارت زدم روشن نشد، گذاشتم سرد شد بعد هندل زدم روشن شد. تعمیرکار گفت فشار بهش نیار ولی من 70 تا بیشتر نمی رفتم و دنده ها رو هم پر نمی کردم. یعنی حالا به پیستون فشار اومده؟کاربرات

farhadzxiran
07-11-1396, 06:01 بعد از ظهر
برای رفع صدای رینگ باید چکار کرد؟

شنیدم باید روغن با بنزین مخلوط کرد

fandugh
23-11-1396, 01:50 قبل از ظهر
سلام خدمت همه دوستان

سلام.منم دوماه پیش رینگ وپیستون عوضکردم.الان دوباره صدای پیستون میکنه موتورم.نمیدونم علتش چیه که هم داغ میکنه خیلی وهم صدای پیستون میده .موتورم روان 200هستش خاهشا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

mogrem
23-11-1396, 07:39 قبل از ظهر
سلام.منم دوماه پیش رینگ وپیستون عوضکردم.الان دوباره صدای پیستون میکنه موتورم.نمیدونم علتش چیه که هم داغ میکنه خیلی وهم صدای پیستون میده .موتورم روان 200هستش خاهشا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
مشکل شما از تعمیرکار هستش که ننونسته خوب موتور رو جمع کنه وگرنه تو دو ماه نباید اینطوری بشه دوتا راه داری اولی کم خرج تر که دوباره سیلندر باز بشه و مراحل قبلی رو انجام بدی البته من نمیدونم الان سیلندر شما چقدر تراش داده شده و راه حل گران تر خرید یک عدد سیلندر نو هستش من خودم اگه قرار باشه موتور رو نگه دارم سیلندر نو میخرم شاید 200 یا 300 هزینه بیشتر کنم ولی خیالم راحت میشه

fandugh
24-11-1396, 01:25 قبل از ظهر
مشکل شما از تعمیرکار هستش که ننونسته خوب موتور رو جمع کنه وگرنه تو دو ماه نباید اینطوری بشه دوتا راه داری اولی کم خرج تر که دوباره سیلندر باز بشه و مراحل قبلی رو انجام بدی البته من نمیدونم الان سیلندر شما چقدر تراش داده شده و راه حل گران تر خرید یک عدد سیلندر نو هستش من خودم اگه قرار باشه موتور رو نگه دارم سیلندر نو میخرم شاید 200 یا 300 هزینه بیشتر کنم ولی خیالم راحت میشه

دوست عزیزشرمنده .اصلا میخام بدونم دلایل گیرپاژکردن چی میتونه باشه؟چون اویل پمپ راهم عوضکردم گفتن یه وقت روغن نمیکشه.درضمن سیلندرم سایزش 100شده ودیگه جای تعمیر نداره.

srds49
03-06-1397, 07:10 قبل از ظهر
سلام دوستان
من یهZZR400دارم که هردوی میل سوپاپاش رو بدون توجه به تایم باز شده وحالا برای بستنش نیاز به راهنمایی دارم .
ممنون میشم که منو راهنمایی کنید.

Mahdi997
24-07-1397, 10:51 بعد از ظهر
سلام من یه هوندا 125 سی دی ای دارم بهش گاز دادم یه صدایی داد و خاموش شد بعدش هرچی هندل زدم روشن نشد میخوام بدونم والف زده یا پیستون؟

hamidkhaleghi
17-09-1397, 09:07 بعد از ظهر
سلام .من یه اپاچی ۱۸۰ دارم که این موتور رانمیرفت زیاد بردم پیش تعمیر کار گفت فردا بازش میکنم.فردا که اومدم گفت موتور روغن نداشته وسوخته وروشنش کرد دود میداد که اصلا دود نمیداد .میخواستم ببینم چی شده وچقدر خرج موتور میشه حدودا

Mohsen_14
29-09-1397, 09:46 بعد از ظهر
سلام .من یه اپاچی ۱۸۰ دارم که این موتور رانمیرفت زیاد بردم پیش تعمیر کار گفت فردا بازش میکنم.فردا که اومدم گفت موتور روغن نداشته وسوخته وروشنش کرد دود میداد که اصلا دود نمیداد .میخواستم ببینم چی شده وچقدر خرج موتور میشه حدودا
باز و بست کامل و تعمیرش قطعا زیر 1 تومن هست اما دقیقش نمیدونم . البته غیر از لوازم . اینجور تعمیرها رو از قبل با طرف طی میکنن .
موتور ببرید پیش تعمیرکار وارد نه هر کسی بخصوص تعمیرهای عمده مثل باز کردن انجین .
والا ما تعمیرکار معروف که سنگین سرویس میکنه هم دیدیم که ایراد جزیی رو نتونسته تشخیص بده .