PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عکس سفر دو نفره به ارمنستان و گرجستان مهر 91

apache
13-11-1391, 01:23 قبل از ظهر
سلام دوستان بعد از سفر اصلا وقت نشد عکسارو تو این سایت آپ کنم امیدوارم از عکسها لذت ببرید نظر یادتون نره

شایسته فر
13-11-1391, 01:30 قبل از ظهر
ایشالا که خوش گزشته
فقط عکس دیده نمیشه!!

apache
13-11-1391, 01:39 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

این عکس در مرز ارمنستان گرجستان گرفته شد که با یک زن و شوهر روس آشنا شدیم که از ارمنستان به گرجستان اومدن و از اونجا قصد رفتن به روسیه و اکراینو داشتن

- - - Updated - - -

مسیر مرز تا ایروان در ارمنستان که برای خوردن قهوه وایسادیم جای همه خالی

شایسته فر
13-11-1391, 01:40 قبل از ظهر
خیلی قشنگه
دستت درد نکنه
دادا این زنو شوهره هم با موتور اومده بودن؟
یکم در مورد خود سفر توضیح بده
عکس خالی نذار
سفرنامه بنویس

apache
13-11-1391, 02:02 قبل از ظهر
پس عکسها قابل دیدن هستن؟

- - - Updated - - -

راستش دوستان بعد از حرکت از تهران به سمت گیلان سفر کردیم که البته قبلا چندبار این مسیرو رفته بودیم به گیلان چو ن داخل ایرانو که رفته بودیم.شب ویلای شمال موندیمو صبح زود به سمت بندر انزلی و جاده ییلاق که یکی از جاده های فوق العاده ایران هستش راه افتادیم این جاده از رضوانشهر شروع میشه تا خلخال . بعد از رسیدن به خلخال ناهار خورذیمو به سمت اردبیل و از اونجا به اهر رفتیم شب بود که رسیدیم به اهر شام خوردیمو شب رفتیم مسافرخونه و صبح اول وقت یه صبحانه مشتی زدیمو راه افتادیم جای همه خالی.بعد از اهر رفتیم به سمت ورزقان زلزله زده و داخل ورزقان بنزین زدیمو باکهارو پر کردیمو چندتا عکس گرفتیم و با دیدن مناظر داخل شهر و ویرانه ها خیلی متاثر شدیمو به سمت شهر مرزی خاروانا حرکت کردیم.از خاروانا هم به سمت مرز نوردوز .

- - - Updated - - -

این عکس در شهر ورزقان گرفته شد

- - - Updated - - -

دوستان عزیز در هر بخش اگر سوالی بووود و خواستین جزییات بیشتری بدونید بپرسید من در خدمتم.

جانسون
13-11-1391, 02:08 قبل از ظهر
فقط میتونم تو یه جمله بگم به اییین میگن عشق..... دمت گرم رکورد ارمنستانو شکستین با اپاچی من که پرچمه اپاچی یه نقطه میبینم انقد رفته بالا....

apache
13-11-1391, 02:14 قبل از ظهر
بعد از رسیدن به مرز که ساعت حدود 10.30 بود یه گوشه زدیم کنارو روغنهای موتورارو عوض کردمو زنجیرهارو رگلاژ کردمو گریسکاری و رفتیم داخل متاسفانه به مشکل بدی بر خوردیم و اجازه ندادن از مرز رد بشیم .اگر خواستین بگید تا جداگانه توضیح بدم مشکل چی بوود. بالاخره با کلی دردسر ساعت 4 بعداز ظهر از مرز رد شدیمو تازه وارد ارمنستان شدیم اونجا با نگهبان مرز طرح رفاقت ریختیمو انگلیسی یادش دادیمو انقدر رفیق شدیم که نه گشتنمون نه چیزی و راحت رفتیم داخل و سفر آغاز شد .
بعد از حدود 150 کیلومتر که کاملا تو تاریکی و مسیر جنگلی که رفتیم در شهر گوریس توقف کردیم کباب خوردیمو جاتون خالی شب اونجا موندیم و صبح زود حرکت کردیم.
اینم از گوریس

- - - Updated - - -

بعد از گذر از شهرهای مختلف رسیدیم به ایروان

بعد از دوشب موندن در ایروان حرکت کردیم به سمت دریاچه سوان و شهر ایجوان و مرز گرجستان.
شهر ایجوان که 150 کیلومتر تا گرجستان فاصله داشت اونجا توقف کردیم ناهار خوردیم و با مردم اونجا چندتا عکس گرفتیم .دوستانی که ارمنستان بودن میدونن اونجا موتور نیست به همین خاطر موتورسیکلت اونجا خیلی جلب توجه میکنه.
عکس از ایجوان

- - - Updated - - -

شهر ایجوان در 150 کیلومتری مرز گرجستان

- - - Updated - - -

خیلی از ایجوان دور نشده بودیم که جاده خراب شد و گلی به علت تعمیرات بارونم شروع به بارش کرد و مجبور شدیم وایسیم گترامونو پامون کنیمو دستکش انگشت دار چرمی دستمون کنیم که از بارون در امان باشیم

Alireza
13-11-1391, 02:14 قبل از ظهر
بسیار عالی واقعا لذت بردم

apache
13-11-1391, 02:18 قبل از ظهر
بعد از اینجام که حرکت کردیم به سمت مرز ارمنستان ، گرجستان .دوستان اگه عکسها آپ شده و مشکلی نیست بگید تا بقیه عکسها شامل جاده ها عکسهای گرجستان عکسهای مربوط به نمایشگاه ماشینهای کلاسیک و..... رو با سفرنامه براتون بزارم.
لطفا نظراتتونو بنویسید و اگرم سوالی داشتین در خدمتتونم.

شایسته فر
13-11-1391, 02:20 قبل از ظهر
دادا دستت درد نکنه
همه عکسها به خوبی دیده میشن
خیلی خیلی زحمت کشیدی و می کشی
ممنون از لطفت

apache
13-11-1391, 02:24 قبل از ظهر
پیشاپیش از لطف همه دوستان تشکر میکنم

amo hosein
13-11-1391, 02:32 قبل از ظهر
احسنت به این اراده.ایشالا سفر بعدی بری روسیه.شما کدومید؟سن بالاتر یا جونه؟ایشون دوستت بود که با هم رفتید یا فامیل؟

apache
13-11-1391, 03:19 قبل از ظهر
مخلص همه دوستانم هستیم
بعد از ضهر بود رسیدیم به مرز گرجستان تو مرز بودیم که دیدم صدای موتور میاد و متوجه اون زن و مرد روس شدیم که اونام با موتور سفر میکردن باهاشون صحبت کردیمو بعد از خروج از مرز وایسادیم و همون عکسی که دیدینو گرفتیم و تا یه مسیریم با هم رفتیم . از اونجا بارون شدید شد مثل بارونای شمال خودمون وحشتناک اما ما زیر اون بارونم میرفتیم حدود 200 کیلومتر تا خود تفلیس زیر بارون شدید رفتیم اما خوب چون لباسا کاملا ضد آب بودن فقط یک مقدار کفشا و بیشتر از همه کیف کمری خیس شد و مدارک و دلارامون خیس آب شدن .شب بهد از رسیدن به گرجستان یک ضرب رفتیم هتل و مدارکو دلارارو پهن کردیم خشک بشنو ............دوشو لالا

- - - Updated - - -

ممنون عمو حسین عزیز اما فکر کنم شما عکسهارو کامل ندیدین چون ما قبل گرجستان ارمنستان بودیم و شما نوشتین ایشالا سفر بعدی ارمنستان. من جوونتره هستم با آپاچی زرد اون آقا از دوستان خانوادگی هستن درسته اختلاف سنی زیاده اما دل جوونه وعشق موتور. ضمنا ایشون پزشک هستن. دکتر شهاب.
ما باهم سفر با موتور زیاد رفتیم از سفرهای آنرودی اطراف تهران مثل : شمشک دیزین - شهرستانک - دماوند -گیلان ( رشت انزلی سیاهکل و......) تا اردبیل و تبریز و...
اما اینبار زدیم بیرون قصد داشتیم بعد از تفلیس بریم به باتومی (شهر ساحلی و مرزی گرجستان و ترکیه و از ترکیه وارد ایران بشیم خوب این به نفع خودمونم بود چون هم مسیر تکراری بر نمیگشتیم هم جاهای بیشتریو میدیدیم هم مسیرمون نزدیکتر میشد .اما خوب بخاطر همون مشکلی که گفتم تو مرز ایران پیدا کردیمو نزدیک بود کل سفرمون کنسل بشه مجبور بودیم حتما از همون مرز وارد ایران بشیم به همین خاطر سفر ترکیه به باتومیو گزاشتیم برای یک سفر دیگه تا ببینیم خدا چی میخوادو دلار کارش به کجا میکشه.

- - - Updated - - -

فردا صبح راه افتادیمو تفلیسو گشتیم و به محله ای رفتیم به اسم شاردل یا شاردن ! متوجه شدیم اونجا برنامه هایی دارنو نمایشگاه مماشینهای کلاسیک برپاس مام رفتیمو از ماشینا دیدن کردیمو باهاشون عکس گرفتیم جالب اینجا بود که چون ما با لباس موتورسواری بودیم فکر میکردن ما از اعضای بر گذاری نمایشگاه هستیم هی میومدن باهامون عکس میگرفتن مخصوصا این عروسک تبلیغاتیاووو -خبرنگارا.جاتون خالی کلی خندیدیم.
متوجه شدیم شب اونجا کنسرت خیابونیوو جشن پس شبم رفتیم اونجا کلی جالب بوود مردم شاد میزدنو میرقصیدن .
موقع برگشت به هتل شب بود حدود 2 تازه موتور سنگینارو انداخته بودن بیرونو هر کدوم زیدشونم عقبو میگازیدن جاتون خالی میخواستم از موتوراشون عکس بگیرم ام گفتم الان میگن اینا عقده دارنو موتور ندیدن بی خیال شدم.
ناگفته نمونه مردم گرجستان خیلی خونگرمنو خیلی از ایرانیا خوششون میاد و خیلی مارو تحویل میگرفتن .امیدوارم هم وطنای عزیز خراب نکنن ......

اروین
13-11-1391, 03:23 قبل از ظهر
چه مشکلی تو مرز ایران پیدا کردین؟

apache
13-11-1391, 03:31 قبل از ظهر
با اجازه من مرخص میشم و فردا ادامه عکسهارو براتون میزارم .ممنون از لطفتون .یادتون باشه نظرات شما حتی انتقادات شماانرژی بخشه

- - - Updated - - -

راستش تو مرز به خاطر راهنمایی غلط مسول اتومبیل جهانگردی ما فقط گواهی نامه بین المللی و کارت بین المللی رو همراه بردیم غافل از اینکه اصل برگه کاپوتاژم باید میبردیم به همین دلیل نزاشتن بریم .بعد از کلی صحبت با رییس گمرک نوردوز و اینکه دید ما آدم ناتویی نیستیم و حتی همسفرم حاضر شد کارت نظام پزشکیشو گرو بزاره قبول کرد که اگر از تهران برگه کاپوتاژو فکس کنن امضا کنه و ما با فکس برگه بریم اما چون اصلش همراهمون نیست حتما باید از همین مرز دوباره وارد ایران بشیم و برگه رو تحویل بدیم که این قضیه فکس و این حرفا مارو از 10.30 تا 4 بعد از ظهر تو مرز معطل کرد و در آخرم بخشی از سفرمونم کنسل شد اما در مجموع خیلی خوب بود و تجربه ای جدید.

amo hosein
13-11-1391, 04:01 قبل از ظهر
منظورم سفر به روسیه بود.اشتباه نوشتم.

eshgh_namordeh
13-11-1391, 04:24 قبل از ظهر
آفرین ، چه سفر خوبی رفتین - ممنون که عکس و توضیحات گذاشتین و خوشحالم که بهتون خوش گذشته

mehran
13-11-1391, 11:52 قبل از ظهر
مرسی از عکسای زیباتون.منم موقع رفتن نمیدونستم باید کاپیتاژ همراهم باشه.ولی چون همش توی یه کسیه بود شانسی برده بودمش.دم مرز که گفت کاپیتاژ حالی به حولی شدم از این شانس که همراهم بود.
دوست عزیز یه سوال که چه تاریخی رفتید؟؟؟؟

Nobahar
13-11-1391, 11:56 قبل از ظهر
کاپیتاژ نمدیرن؟

apache
13-11-1391, 01:03 بعد از ظهر
مرسی از عکسای زیباتون.منم موقع رفتن نمیدونستم باید کاپیتاژ همراهم باشه.ولی چون همش توی یه کسیه بود شانسی برده بودمش.دم مرز که گفت کاپیتاژ حالی به حولی شدم از این شانس که همراهم بود.
دوست عزیز یه سوال که چه تاریخی رفتید؟؟؟؟

ما اواسط مهر همین امسال رفتیم

apache
13-11-1391, 06:43 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

گرجستان - تفلیس - کوه مقدس

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اینم جاییکه شاه عباس یا احمدشاه یادم نیست کی بود دقیقا مردای گرجیو گردن زد.

- - - Updated - - -

اینم عکسهای نمایشگاه ماشینهای کلاسیک

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اینم یه عکس مخصوص برای بچه های پرشین موتور

رضا استکی
13-11-1391, 06:54 بعد از ظهر
دوست عزیز افرین به این همه اراده و پشت کار:wow:
حقیقتش ما که 3 ساله میخوایم با موتور بریم شمال همت نکردیم:i'm ok: اونوقت ماشاالله شما به راحتی میرید خارج از کشور!!:icon_pf _15_:
اگه میشه از مراحل کاری و شرایطی که باید شخص و موتور داشته باشه و گواهینامه بین المللی یه مقدار توضیح بدید
و این که وقتی از مرز رفتی بیرون به هر کشوری که خودت بخوای میتونی بری یا باید توی مدارک قید بشه کشورها؟
ضمنا از زحمتایی که میکشی ممنونم

abolfazls
13-11-1391, 07:05 بعد از ظهر
بسيار عالى ....
دمت گرم داداش ...
انشاالله هميشه سفرهاى خوب خوب...
انشالله هميشه چرخ موتورت به همچين سفرهايى بچرخه...
خيلى خوشم اومد (مخصوصا از اون قسمت ...)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

ye_asheq_sangin
13-11-1391, 07:19 بعد از ظهر
همه عکس ها به کنار فقط این عکس اخری کامل تو حلقم

apache
13-11-1391, 07:38 بعد از ظهر
ممنون از لطفتون .راستش در مورد مدارک خوب با مدارک کامل خود و موتورتون باید برید گمرک غرب اونجا درخواست میدید و حدودا 2-3 ساعتی کار دارید تا برگه کاپوتاژو بگیرید حدود 40000 تومانم خرج داره.بهد با اون برگه که در اصل همون برگه گمرک شما به حساب میاد میرید یکی از شعب اصلی اتومبیل جهنگردی و اونجام یه 1 ساعتی کار دارید م گواهینامه بین المللی و کارت موتور بین النللی میگیرید و تموم البته فراموش نشه لب مرز کارت بین المللی - گواهینامه بین الملل و برگه کاپوتاژو همراه داشته باشید..هزینه پلاک و گواهی و کارت موتور بینالملللم حدود اگه اشتباه نکنم 160000 تومان شد.
در مورد کشورها ببینید کشورهای ترکیه - ارمنستان و گرجستان مشکلی نیست شما میرید لب مرز و همونجا فرم پر میکنید و پول میدید و همونجا ویزای توریستی میگیریدو پاسپورت مهر میخوره و تموم که البته گرجستان نه پول میگیرن از ایرانیا نه فرم یا چیزی با ایرانیا خیلی خوبن. اما اگر مثلا شما قصد دارید از گرجستان به اکراین یا روسیه برید باید از ایران ویزا ی اون کشورهارو بگیرید.
در مورد موتورم خوب استاندارد باشه کافیه موقع برگه کاپوتاژ کارشناس میاد موتورو چک میکنه.

- - - Updated - - -

ایشالا بزودی اگر دوستان مایل باشن عکسهای سفر به مازندران و گیلانم میزارم براتون.

در ضمن اگر دوستان خواستن میتونیم برنامه بزاریم اطراف تهران .مثلا دریاچه تار دماوند - یا دیزین و کندوان میتونیم بریم آش بخوریمو برگردیم یا برنامه های اینجوری

- - - Updated - - -

راستی از کلیه دوستان و مسیولین سایت تشکر میکنم که انقدر زحمت میکشن تا این سایت هرچه قویتر به کار خودش ادامه بده و کمکم مشاهده کنیم خیلی چیزها که تو کشور ما عجیب به نظر میرسید حالا مثل خیلی کشورهای دیگه عادی شده.مثل همین مسافرت با موتورسیکلت

ایلیا
13-11-1391, 08:08 بعد از ظهر
کلا عالی بود. ولی فعلا با این وضعیت دلار و مسایل حاشیه‌ای دیگه‌ای که ایران درست کرده بعید میدونم دسته جمعی بشه حرکتی انجام داد. فعلا زیر ذره بین هستیم ...
یادم باشه زبانمم تقویت کنم :afro:

Babak
13-11-1391, 08:23 بعد از ظهر
آقا بسیار عالی.:sarma:
گرجستان روسی هست زبانشون؟

FAARID
13-11-1391, 09:27 بعد از ظهر
خیلی خوشحال شدم واقا خسته نباشید امیدوارم قسمت ما هم بشه یه تکونی بخوریم عکسهاتونو که دیدم حقیقتا حسودیم شد دوستان یه تکون به خودشون بدن سال دیگه راهی میشیم

Nobahar
13-11-1391, 09:29 بعد از ظهر
پول کجا بود با این وضع دلار کجا میخوایی بری یه لاستیک کراسی بنداز بیا جمعه ها بریم سوهانکی سرخه حصاری جایی :دی خرجشم کمه

محمد سوزوکی@
13-11-1391, 09:34 بعد از ظهر
من راستش گواهیناموبگیرم چندتا سفر داخل کشور میخام برم وآمادگی پیداکنم وبعدش اگه خداخواست یه سفر خارج ازکشورهم برم.....نوبهارجان بالاخره آدم که جوونه میره کارمیکنه پولاشو جمع میکنه وسه چهارتا سفراینجوری میره آدم تاجوونه باید کارکنه وپولشو خرج جوونیش کنه چون وقتی سن بالاتر از25یا26شد میره تومشکلات زندگی دیگه نمیتونه هیچکاری بکنه باید فقط کارکنه وخرج زنو بچش بکنه-----من اول میخاستم بعدازخرید مگلی پولامو دوباره جمع کنم وبرم سرکارکه کراس بخرم ولی پشیمون شدم میخام پولامو جمع کنم برای سفر

apache
14-11-1391, 08:36 بعد از ظهر
اینم چند تا عکس دیگه به افتخار دوستان عزیز

- - - Updated - - -

جای همه خالی اینجا شهر گوریسه حدود 150 کیلومتر بهداز مرز ایران که توقفی داشتیمو کباب خوک زدیم (عجب چیزی بووود)و کوبیده گوسفندی به علاوه سیب زمینی کبابی که با چربی خوک آغشته شده بوود واقعا جاتون خالی. چون تو مرز گیر کردیمو دیر را ه افتادیم به شب خوردیمو همه راه تو تاریکی اومدیم و جاده ام که دوستان میدونن خیلی بده به همین خاطر بعد از شام متوجه شدیم که این کبابی طبقه پایین خونش چند ا اتاق داره که مثل هتل درست کرده رفتیم دیدیم خداییش تمیز با تخت و تشکهای تمیز با حموم خیلی خوب بوود برای همین دیگه شب حرکت نکردیمو شب اومجا موندیمو صبح زود راه افتادیم

- - - Updated - - -

اینجام حدود 50 کیلومتر بعد از گریسه که وایسادیمو قهوه زدیم

- - - Updated - - -

یادتون باشه گفتم از مرز گرجستان تا تفلیس زیر بارون اومدیم و دلارامون خیس شد .وقتی اومدیم هتل دلارارو پهن کردیمو اسپلیتو روشن کردیم تا خشک بشن

- - - Updated - - -

Erfan Ts
14-11-1391, 08:38 بعد از ظهر
این سفر در کل چند براتون تموم شد؟؟

عکس ها هم خیلی ازشون لذت بردم.سپاس

apache
14-11-1391, 08:42 بعد از ظهر

دریاچه سوان ارمنستان

- - - Updated - - -

ممنون از لطف شما.این سفر البته بدون هزینه های مربوط به کاپوتاژ و پلاک و این مسایل.حدودا نفری 350 دلار + 250000 تا 300000 تومان پول ایران برای بخشهایی که تو ایران بودیم.البته اگر تعداد ما 3 یا 4 نفر بود یه مقدار مخارج کمتر میشد البته یک مقدار نه خیلی

Erfan Ts
14-11-1391, 08:43 بعد از ظهر
آقا بسیار عالی.:sarma:
گرجستان روسی هست زبانشون؟

زبان و خط گرجی با روسی فرق میکنه .

apache
14-11-1391, 08:47 بعد از ظهر
راستی دوستان فراموش نشه تلفظ دقیق شهر و کشورهای زیر به این شکل یعنی اگر با تلفظ فارسی خودمون اونجا آدرس بپرسید کسی چیزی نمیفهمه.

ارمنستان : آرمنیا گرجستان : جیورجیا ایروان : یروان تفلیس : تیبیلیسی

آقا مهدی
14-11-1391, 09:13 بعد از ظهر
این همه راه پشت آپاچی خسته کننده نبود؟

omidco2003
14-11-1391, 09:59 بعد از ظهر
دوست عزیز ایشالا که توی همه مراحل زندگیت موفق و سر بلند باشی
خیلی لذت بردم از سفر نامه ت
اگه امکان داره از مردم و برخورد انها با شما به عنوان یه موتور سوار ایرانی بیشتر بنویس
عکس های هم از مناظر طبیعی جاهایی که رفتین بزارین
خیلی خیلی ممنون میشم

اروین
15-11-1391, 01:17 قبل از ظهر
با قدرت و سرعت اپاچی تو سفر چطور بود مشکلی نداشتین؟؟مشکل فنی هم پیش اومد؟

apache
15-11-1391, 06:40 بعد از ظهر
آپاچی آلیه و قبلا هم تو سفرهای قبلی جوابشو پس داده بوود.البته ما به موتورمون خوب رسیدگی میکنیم.مثلا قبل از همین سفر کلی موتورو سرویس کردم و چون کل کارهای موتورو خودم انجام میدم اطمینان کامل دارم .در کل آلی بدون عیب .البته ما روغن موتور با خودمون بردیم و به موقع روغنو تعویض میکردیم و ابزار لازمم برده بودیم.هر 2 ساعتم یه توقف کوچیک داشتیم برای استراحت.

soleymani
04-02-1392, 09:49 بعد از ظهر
دوست عزیز
پلاک موتور رو چه جوری تغییر دادید؟
مگه باید تغییر بدید برا سفر؟

شایسته فر
04-02-1392, 09:51 بعد از ظهر
صفخات قبلی توضیحات کاملی دادن!!!

apache
05-02-1392, 09:55 بعد از ظهر
بله دوست عزیز شما باید موتورو کاپوتاژ کنید - گواهینامه بین المللی بگیرید - سند بین المللی بگیرید - و پلاک ترانزیت که در صفحیت گذشته توضیح کامل دادم در موردشون

masoudrider
07-02-1392, 09:30 بعد از ظهر
واقعا درود بر شما ان شاء الله روزی هممون بتونیم به این سفرها بریم