PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هشدارهایی برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت

Kenji
09-11-1391, 11:02 قبل از ظهر
مدیر آموزش همگانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران گفت: به دلیل پیشگیری از سرقت موتورسیکلت توسط سارقان باید توصیه و هشدارهایی را به شهروندان ارائه کرد تا با رعایت این نکات، امنیت در سطح منطقه برقرار شود.

سروان علیرضا تاجیک سعیدی در گفتگو با مهر افزود: موتورسیکلت به عنوان یکی از وسایل نقلیه سبک و سریع همواره مورد توجه بسیاری از مردم بوده است و امروزه در خیابانهای شلوغ و پرازدحام شهرها وسیله مناسبی برای تردد شناخته شده است.

وی بیان کرد: راه ‌های پیشگیری از سرقت موتورسیکلت بسیار آسان است به گونه ‌ایی که با رعایت چند نکته ظریف می ‌توان از سرقت این وسیله نقلیه جلوگیری کرد.

برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت شهروندان باید به نکاتی توجه کنند

مدیر آموزش همگانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران ادامه داد: برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت شهروندان باید به نکاتی توجه کنند و در هنگام خرید موتور سیکلت تمام اوراق شناسایی را با شماره موتور سیکلت مطابقت دهند.

وی تصریح کرد: شهروندان از رها کردن موتور سیکلت در مکانهای خلوت و کم تردد خودداری کرده و هیچ گاه موتورسیکلت خود را بدون قفل و زنجیر رها نکنند، سعی کنند حتی الامکان موتور سیکلت خود را در هنگام پارک در محل پررفت و آمد و دارای روشنایی کافی پارک کنند.

سروان تاجیک سعیدی اضافه کرد: متورسواران باید در هنگام ترک موتور سیکلت سوییچ آن را بردارند و حتی برای لحظه ای آن را روشن نگذارند و با نصب قفل کمک و چرخ جلو ضریب ایمنی موتور سیکلت را بالا ببرند و از زنجیر مناسب و قفلهای کتابی برای قفل کردن موتور سیکلت استفاده کنند و در صورت خراب بودن جاسوییجی سریعاً نسبت به تعویض آن اقدام کنند.

شهروندان برای ایجاد امنیت باید از پارک موتورسیکلت در خارج از منزل خودداری کنند

وی عنوان داشت: شهروندان برای ایجاد امنیت بیشتر باید از پارک موتور سیکلت در خارج از منزل برای مدت طولانی به خصوص در شب جداً خودداری کنند.

مدیر آموزش همگانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران اضافه کرد: حتی المقدور موتور سوران برای پارک موتورسیکلت خود از پارکینگهای سطح شهر برای پارک استفاده کرده و رسید آن را دریافت کرده و از قرار دادن سوییج آن در اختیار مسئولان پارکینگ جداً خودداری کنند و موتور سیکلت خود را در اختیار دوستان نامطمئن قرار ندهند.

وی اظهار داشت: سعی کنند موتور سیکلت خود را با زنجیر به تیر یا میله های آهنی تعبیه شده در سطح شهر قفل کنند و در هنگام خرید موتور سیکلت قفل زنجیر و قفل کمک آن را تعویض کنند.

سروان تاجیک سعیدی ادامه داد: شهروندان باید حتی المقدور موتورسیکلت خود را در پارکینگ‌های عمومی که دارای مسئول مشخص است، پارک کرده و رسید آن را دریافت کنند.

وی گفت: هیچ ‌گاه موتور سواران اسناد و مدارک موتورسیکلت را در خورجین، زیرزین یا زیر قاب باطری قرار ندهند، زیرا در صورت سرقت از اسناد، سوءاستفاده خواهد شد.

مدیر آموزش همگانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران به عنوان آخرین توصیه بیان داشت: شهروندان باید از خرید موتورسیکلت از اشخاص ناشناس به صورت قولنامه جداً خودداری کنند تا امنیت کاملی برای خود و سایر شهروندان ایجاد کنند.

Amir 1986
09-11-1391, 11:34 قبل از ظهر
اگه با وانت اومدن بردن چی ؟!!

Ali.K
09-11-1391, 12:58 بعد از ظهر
همینم هست
دوتایی میان میزنن زیرشو بار وانت میکنن یه لیوان آبم روش

sorush
09-11-1391, 01:05 بعد از ظهر
موتورایی که سبک باشه به راحتی برمیدارن میزارن پشت وانت ولی دیگه وزنش سنگین باشه همچین کاری نمیکنن ومخصوصا تیپ شاسی بلند

عابدی
09-11-1391, 01:08 بعد از ظهر
ببین اینا خودشون دزدن اونوقت میان راجع به اینکه موتورامونو ندزدن نکات میگن.گلابیا....:98:
این که موتوره ملتو با هر بهونه میگیرن میندازن تو پارکینگ کلیم باید پول وانتو پارکینگ زوری بدی اسمش دزدیه:mad_majidonline:

Nobahar
09-11-1391, 01:19 بعد از ظهر
قفل کتابی بزنید به دیسک کلیدش هم کامپیوتری باشه عمرا نمیتونه بازش کنه. دیسک هم ندارید خورشیدی عقب میتونید قفل بزنید. ولی کتابی بگیرید این قفل دیسک های تو بازار خیلی ضعیفن 30 40 تومن میدی خیالت هم راحته.

اونایی هم که موتورشون سبکه و فکر میکنن میشه انداخت پشت وانت باید قفل و زنجیر کنن به درختی تیری چیزی. دقت کنید قفل و زنجیر. این قفل های سیمی خیلی راحت باز میشن.

hosseinpalang
09-11-1391, 01:40 بعد از ظهر
ببین اینا خودشون دزدن اونوقت میان راجع به اینکه موتورامونو ندزدن نکات میگن.گلابیا....:98:
این که موتوره ملتو با هر بهونه میگیرن میندازن تو پارکینگ کلیم باید پول وانتو پارکینگ زوری بدی اسمش دزدیه:mad_majidonline:
موافـــــقم
من حاضر دزد موتورمو ببره ولي اين بي.... ..... .... .......... . دست كثيفشون به موتور نخوره

- - - Updated - - -

خودشون دزد هستن و يه كاري كردن همه مردم دزد شدن

عابدی
09-11-1391, 02:42 بعد از ظهر
ای گفتی حسین جان.... ای گفتییییی............ دلمون خونه والا:wall3:

یاسر
13-11-1391, 10:50 بعد از ظهر
آپاچی منو دو هفته پیش دزد برد:10: قفل دیسک و قفل فرمون هم زده بودم
بهترین کار همون بستن با زنجیر به میله ست موتور چه سبک چه سنگین میندازن پشت وانت میبرن
موتور منم تو یه کوچه خلوت سر شب در عرض 5 دیقه بردن
من با کلید بیشتر از 5 دیقه طول میکشید قفلاشو باز کنم

Nobahar
13-11-1391, 10:53 بعد از ظهر
قفل دیسکه ها ببینید عبرت بگیرید.

اینا هر تعریفی هم ازشون میشه فقط بازار گرمیه

مدل های دزدگیر دار و صدا دار و ....

هیچی قفل و زنجیز نمیشه قفل هم کتابی باشه خیلی بهتره

27786

برای فرزاد هستش که وقتی برگشته دیده قفل اینطوری افتاده بقل موتور. موتورش رو نبردن خدا روشکر

farzin
20-11-1392, 12:34 قبل از ظهر
قابل توجه دوستان ، موتورو که میبرین دم پاساژی یا هر پارکینگی که بهتون قبض میدن ، به قبض توجه کنید خط خوردگی نداشته باشه و همینطور تاریخ و شماره پلاک و مدل و ... همگی خوانا و صحیح باشن
cdi پسر خالمو از توو پارکینگ بردن و با اون قبض پارکینگ هم که توو دستمون بود به جایی توو دادگاه نرسیدیم ...
.
موتور با قفل U هم داشتیم بردن ... ( واسه کسایی گفتم که به این قفل بسنده میکنن ، حواسشون رو بیشتر بدن)

- - - Updated - - -

kriss یکی از دوستامو هم بردن فیلمشم موجود که چجوری در حال کیک خوردن هستن و موتورو میدزدن ... فیلمو بردیم کلانتری ، باز هیچ کاری از پیش نبردیم

- - - Updated - - -

از خودم تا حالا خداروشکر موتوری نبردن ، نه دزدگیری میزنم و نه قفلی چون خودم نگهبانشم ، جاییم که جلو چشمام نباشه نمیبرم ... مال از جون بریدس ... والا ...

BabyBoy
20-11-1392, 01:35 قبل از ظهر
سلام.
میتونم بپرسم چرا با قبض به جایی نرسیدید؟
من فکر میکردم قبض که داشته باشی همه چی حله! هر چند خودم اعتماد نمیکنم موتور رو بگذارم پارکینک، مثل شما جلو شمام، اما وقتایی آدم مجبور میشه و امن ترین جا هم پارکینگ بوده تا حالا، قبض هم که میدن.

farzin
20-11-1392, 01:09 بعد از ظهر
ما رفتیم دادگاه حکم دادن پارکینگدار باید پول موتورو بده ، پارکینگدار اومد در خونه کلی ناله من ندارمو فلان گفتیم اشکال نداره ... نصفشو بده میشد 250 هزار تومن اون موقع ، ( هر چند مسولیت کار باهاش بود ولی خوب دل ساده پسرخاله ما و ... )
پارکینگدار فرداش رفت اعتراض زد ، این دستخط من نیستو این قبض دستکاری شده و رنگ خودکار فرق میکنه و ... خلاصه هر چی بهش توصیه شده بودو گفت و یکمم پارتی چاشنی کار کرد و در نهایت حکم بلکل برگشت
چیزی که پسرخاله من عایدش بود همون دل سادش بود با درس عبرتی برای بنده ... که هیچوقت نزار کارت به جایی برسه که دیگرانی مثل دادگاه بخوان کارتو حل کنن

BabyBoy
20-11-1392, 01:19 بعد از ظهر
ای بابا، آدم نمیدونه چی بگه.

ممنون که با ما در میون گذاشتید.

MANHUNT
21-11-1392, 07:50 بعد از ظهر
فقط فقط دوستان چهار چشمي مراقب موتورتون باشيد حتي پنچ دقيقه هم موتور حتي با قفل و زنجير از خودتون دور نكنيد مگه جاي امن،دوستان حواستون باشه مخصوصا كساني كه موتورشون قيمتي هست از پالس گرفته تا نينجا تو جاهاي خلوت شب دير وقت خيابون كوچه مخصوصا سره چهارراه و اتوبان و كمربندي شهرا مواظب خفت كن هاي موتور كه با تهديد اسلحه سرد و به صورت غافل گيرانه موتور رو هوا ميدزدن موتور خف كني بود كه با سوزوكي بنديت خفت ميكرد موتورم ميبرن ايكي ثانيه اوراق ميكنن مالتو بچسبيد تا اتفاق بدي بإستونيا نيوفته مخصوصا دوستاني كه با زحمت اين وسيله رو براي خودش تهيه كرده،در پناه خدا باشيد:icon_pf _96_:

mohsen2001
22-11-1392, 02:01 قبل از ظهر
به نظر شما در خیابون اصلی روبروی حراست دانشگاه چیکار کنم که موتورو نبرن؟(امکان قفل کردن به میله هست)

MANHUNT
27-11-1392, 03:42 بعد از ظهر
به نظر شما در خیابون اصلی روبروی حراست دانشگاه چیکار کنم که موتورو نبرن؟(امکان قفل کردن به میله هست)
موتورتون چه موتوري هست؟ديسك ترمز داره؟اگه داره بهترين قفل كتابي رو كه كد داره تهيه كنيد وبا قفل شلنگي لاستيك موتورو به ميله يا درخت ببنديد هر كي هم به موتور چپ چپ نگاه كرد بزن شروپر كن:27:

معمار
27-11-1392, 04:23 بعد از ظهر
تنها راه این که دزد موتور و تو خیابون نبره
این که یه 70 سی سی داشته باشی مدل پایین که دزد نگاش کنه از کرده خیش پشیمون بشه

ولی اگه بخای این جوری حساب بکنی نباید اصلا موتور و با خودت ببری بیرون

ولی من میارم هر چی خدا بخاد ولی مال دست دزد نمیدم یه قفل میزنم روش که دزد نگاش کنه بازم از کرده ی خیش پشیمون بشه

AMIR_NINJA
09-12-1393, 06:32 بعد از ظهر
سلام به دوستان
با توجه به اینکه این شیوه سرقت به نظرم عجیب و غیر معمول بود این موضوع را جداگانه نوشتم و اگر دوستان مواردی از سرقت موتورسیکلت با شیوه های نوین اطلاع دارند بنویسند برای اطلاع سایر دوستان
مدتی پیش از یکی از تعمیرکاران خوب موتورسیکلت شنیدم که موتورسیکلت را به این شیوه سرقت کرده اند که پشت چراغ قرمز سارق به موتورسوار نزدیک شده و با پاشیدن اسپری فلفل به چشم او اقدام به سرقت موتورسیکلت کرده
با توجه به اینکه این مورد سرقت برای موتورسیکلتهای لوکس و گران قیمت بیشتر ممکن است اتفاق بیفتد این موضوع را نوشتم تا دوستان متوجه اینگونه سارقین باشند
استفاده از کلاه ایمنی که البته نقاب یا طلق آن پایین باشد مفید است البته اکثر کلاه های ایمنی ممکن است بخار داشته باشند هنگام توقف موتورسیکلت و عدم عبور جریان هوای تند از دریچه های هوای کلاه ایمنی که برای بر طرف شدن بخار از نقاب و طلق کلاه یک دنده حرکت دادن کلاه یا یک مثدار کم حرکت دادن کلاه به سمت بالا کافیست که باعث میشود بخار بر طرف شود و نقاب و طلق کلاه خیلی بالا نرود اما مفید تر اینکه همواره تمرکز و حواس جمع وجود داشته باشد نسبت به تردد و اقدام های مشکوک به سرقت اطراف موتورسیکلت.

FREE
09-12-1393, 07:36 بعد از ظهر
چند وقت پیش برنامه گزارش ۵ شبکه مشهد ، برنامه ای با همین موضوع پخش کرد و سارقی که پلیس دستگیر کرده بود اعتراف کرد که از همین روش برای سرقت موتور استفاده می کرده .
همینطور که شما گفتین بهترین کار برای جلوگیری از این مشکل استفاده از کلاه پوشیده و مناسب با طلق پایین و جمع بودن حواس پشت چراغ قرمزه .

ZirCgari
09-12-1393, 07:44 بعد از ظهر
داداش از این موارد زیاد دیدم! تو دهکده المپیک سر4راه یه سنگین سوار پلاک فدراسیون رو هم همینجوری ولی با ضربات چماغ پرت کردن پایین موتور رو بردن:( منم از ترس اصن نتونستم عکس بگیرم:(

hamidmojrem
09-12-1393, 09:34 بعد از ظهر
برید خداروشکر کنید که فقط موتورو میبرن خود طرفو نمیکشن تو بلوچستان اول طرفو رگبار میبندن بعد موتورشو میبرن

Mohsen_14
09-12-1393, 10:13 بعد از ظهر
من خیلی وقته به این موضوع توجه دارم ، یه جورایی هیچ موقع پشت چراغ قرمز آرامش ندارم ، همش چشمم تو آینه هست .
هم دزد و بدتر از اون مامور که یهو پیداش میشه .
از قدیم که با سی جی میرفتیم بیرون یکی از رفقا عادت قشنگی داشت ، همیشه قبل از شلوغی و ماشینها وایمیساد و موقعی که چراغ سبز میشد گازشو میگرفت . مواقعی که حجم ترافیک بالا نباشه میشه اینکارو کرد .
یکی دیگه از راههای سرقت ماشین و موتور موقعی هست که میرسید دم خونه و میخواهید در حیاط یا پارکینگ رو باز کنید ، چه ماشین و چه موتور حتما وسیله رو خاموش کنید . چه بیرون آوردن و چه داخل بردن ، یه باندی چند سال پیش همینطوری و بدون کوچکترین زحمتی حدود 50 تا ماشین مدل بالا دزدیده بود .

.

سربازصفر
09-12-1393, 10:29 بعد از ظهر
ای تو روح خبیثشون اخه چیکار موتور سوارا دارن؟
البته یه روش دیگه دزدی با لباس بصیجه(خدا میدونه واقعا بثیجی هستن یا فقط لباسشون اونه)
بهترین راه حل داشتن جی پی اس رو موتوره
خیلی خوبه با خیال راحت موتورو بدی دستشون بعد با اگاهی بری بالا سر ...ها
.
دوستان یه تاپیک مخصوصش بزنن یا همینجا بحث کنیم کدوم نوعش خوبه وکجا نصب بشه

nightwolf_suzuki
09-12-1393, 11:29 بعد از ظهر
تشکر ویژه کنید ازشون ....
با این اوضاع چندوقت دیگه موتور سوارا با ماسک شیمیایی و جلیقه ضد گلوله باید برن بیرون ......

پرسه
10-12-1393, 12:50 قبل از ظهر
بچه ها از جی پی اس موتور هرچی میدونید بگید؟ تو ایران اصلا جواب میده؟ کجا باید خرید؟کجا موتور نصب میشه؟قیمتش چنده؟

AMIR_NINJA
10-12-1393, 02:58 قبل از ظهر
بچه ها از جی پی اس موتور هرچی میدونید بگید؟ تو ایران اصلا جواب میده؟ کجا باید خرید؟کجا موتور نصب میشه؟قیمتش چنده؟
جی پی اس موتورسیکلت خیلی مفید است و یک چیپ هست فکر میکنم که باید در یک قسمت موتورسیکلت مخفی شود توسط نصاب دزدگیر و البته در هر قسمتی از موتورسیکلت نمیتواند مخفی شود و بعضی از نسخه های این جی پی اس ها امکان خاموش کردن وسیله را از راه دور دارند که البته اگر سارق پی ببرد و اطلاعات داشته باشد میتواند بگردد و چیپ را بیابد و دور بیندازد پس قرار گرفتن چیپ کافی است و بهتر است سارق نداند که چیپ وجود دارد و در زمان مشخص که موقعیت موتورسیکلت تثبیت شد به پلیس مراجعه شود و دزدها غافلگیر شوند البته پلیس باید سریع و پیگیر عمل کند و خود فرد به محل مراجعه نکند که اگر دزدها مسلح باشند کاری از پیش نمیبرد و چیپ لو میرود
در مجموع فردی که سامانه جی پی اس نصب میکند برای خودرو یا موتورسیکلتش باید ماهانه یا سالانه مبلغی را بپردازد و هر زمان با مراجعه به وب سایت سامانه جی پی اس مربوطه میتواند موقعیت خودرو یا موتورسیکلتش را متوجه شود
برای نصب GPS از مغازه های تجهیزات خودرو میتوان پرسید البته قیمت حدوداً گرانی دارد اما برای موتورسیکلت 20 میلیون به بالا فکر میکنم ارزش داشته باشد GPS.

- - - Updated - - -

برید خداروشکر کنید که فقط موتورو میبرن خود طرفو نمیکشن تو بلوچستان اول طرفو رگبار میبندن بعد موتورشو میبرن
البته در اینکه بعضی افراد نیاز به قلاده و نگهداری در قفس دارند و مردم را بخاطر سرقت به رگبار مسلسل میبندند بحثی نیست و پلیس هم این عوضی ها را برخورد درست نمیکند تا بقیه حساب کار دستشان بیاید,مناطقی مثل سیستان و بلوچستان محیط خاصی دارد که سلاح نزد افراد زیاد است شاید اما هدف از نوشتن این تاپیک این بود که روشهای نوین سرقت موتورسیکلت مطرح شود برای آگاهی دوستان,اینکه در روز روشن در یک کلان شهر موتورسیکلت فرد پشت چراغ قرمز سرقت شود عجیب است
خیلی از افراد هم می ایستند فیلم میگرند شاید با موبایل که البته تقصیری ندارند در مواجهه با سلاح
اما فیلم گرفتن از دزدی جای کمک رساندن به فردی که خودروی او دچار سرقت شده مسخره است
همانطور که به رانندگی نمره منفی میدهند جولان دادن این سارقین هم در سطح شهر و کشور برای پلیس نمره منفی محسوب میشود.

flower
10-12-1393, 07:42 قبل از ظهر
بله قبول دارم من اونجا زیاد امدم بخصوص خاش و سروان موتور را می برن باش قاچاق جا بجا می کنن اونا لنگ 500 هزار تومان موتور نیستن .

farshad 54
10-12-1393, 09:01 قبل از ظهر
هم جی پی اس تاپیک داره و هم همین موضوعی که واسش تاپیک زدین

دیگه نمیدونیم چه جوری بگیم که واسه هر چیزی تاپیک نزنید قبلش یه جستجو بکنید اگر موضوع مرتبط نبود تاپیک ایجاد کنید

هشدارهایی برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت ([Only registered and activated users can see links])
جی پی اس برا موتور [بایگانی] - انجمن موتورسیکلت ایران (پرشین موتور) ([Only registered and activated users can see links] %20%D8%A7%D8%B3&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBwQFjAA&url=[Only registered and activated users can see links] x.php%2Ft-13249.html&ei=DaTyVL2PL8yiPa_LgCg&usg=AFQjCNHl4BqVFiEG9myIbUbcInsDFmbJVw&bvm=bv.87269000,d.ZWU)

shahriarr
10-12-1393, 11:12 قبل از ظهر
پس اینم بدونید بد نیست:
دم تعمیرگاه واستاده بودم یه بنده خدایی با یه پالس 220 اومد چون تعمیر گاه شلوغ بود یه آقایی که لباس های روغنی داشت اومد بهش گفت چیشده و اینا گفت گردن موتور یکم نا میزونه طرف گفت بزا یک دور بزنم سوار شد و رفت ک رفت دیگه هم نیومد
بله به جایی تعمیر کار اودمد و برد خلاصه پلیش اومدو برای اون تعمیر گاهم بد شد ولی به اینم حواستون باشه دوستان.

AMIR_NINJA
11-12-1393, 04:11 قبل از ظهر

دیگه نمیدونیم چه جوری بگیم که واسه هر چیزی تاپیک نزنید قبلش یه جستجو بکنید اگر موضوع مرتبط نبود تاپیک ایجاد کنید

هشدارهایی برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت ([Only registered and activated users can see links])

جی پی اس برا موتور [بایگانی] - انجمن موتورسیکلت ایران (پرشین موتور) ([Only registered and activated users can see links] %20%D8%A7%D8%B3&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBwQFjAA&url=[Only registered and activated users can see links] x.php%2Ft-13249.html&ei=DaTyVL2PL8yiPa_LgCg&usg=AFQjCNHl4BqVFiEG9myIbUbcInsDFmbJVw&bvm=bv.87269000,d.ZWU)

سلام به دوستان
البته فارسی نوشتم شیوه های نوین سرقت موتورسیکلت و خواستم این موضوع جداگانه نوشته بشود که توجه دوستان جلب شود,شاید اگر در تاپیک سرقت موتورسیکلت مطرح میشد خیلی خوانده نمیشد,درباره جی پی اس مطلب نخواستم بنویسم و فقط پاسخ یکی از دوستان را دادم
خواستم این موضوع سرقت موتورسیکلت بیشتر خوانده شود با توجه به غیر معمول بودن نوع سرقت و با توجه به اینکه میدونستم موضوع مرتبط وجود دارد خواستم در این تاپیک شیوه های غیر معمول سرقت موتورسیکلت مطرح شود که با موضوع پیشگیری از سرقت موتورسیکلت تفاوت دارد
پست های غیر مرتبط زیاد شاید دیده شود در انجمن های مختلف اما من پستی که نوشتم موضوع جداگانه دارد و خواستم خوانده شود پس متوجه هستم که موضوع مرتبط وجود داشته باشد نباید پست جدید نوشته شود و احتیاج به تذکر نیست
ابتدای پست نوشتم خواستم موضوع جداگانه نوشته شود و شیوه های دیگر سرقت نوین موتورسیکلت بررسی شود
ضمن اینکه این لحن تذکر که,دیگه نمیدونیم چجوری بگیم مناسب نیست برای سایتی که هدفش ارتقاء فرهنگ و اطلاعات موتورسواری است چون شاید این لحن تذکر مناسب پادگان باشد و اگر قصد تذکر است تذکر منصفانه باشد و دوستانه,نکته هایی هم که بعضی دوستان نوشتند مفید است و ارتباط با موضوع تاپیک که شیوه های نوین سرقت موتورسیکلت است
با تشکر از دوستان.

فلات دوست
11-12-1393, 07:37 قبل از ظهر

سلام
فرشاد خان بی زحمت این قسمت جستجو رو خلاصه کنید پیدا کردن باهاش خیلی سخته

farshad 54
11-12-1393, 10:08 قبل از ظهر
AMIR_NINJA ([Only registered and activated users can see links])

کاربر گرامی

سرقت موتور ممکنه به اندازه موهای سر شما راه داشته باشه باید واسه همش تاپیک زد ؟

یه تاپیک جامع داریم در مورد یک موضوع که باید تمام مسائل مربوط به اون موضوع در اون تاپیک مطرح بشه

شما فقط یکی از اعضای محترم هستین که همچین تاپیک هایی میزنین و اعضای دیگه هم هستن که هر روز ما باید تاپیک هاشونو قفل و یا حذف کنیم و یا بهشون بگیم تاپیک تکراری و بی مورد نزنن پس با توجه

به این موارد لحن تذکرم به نظرم خیلی هم لایت هست

در ضمن ارتقاء سطح فرهنگ موتورسواری هم با زدن تاپیک های تکراری و شلوغ کردن فضای سایت با این تاپیک ها ارتقاء پیدا نمیکنه با مطالب مفیدی که اعضا ارائه میدن و کمک به دوستان راجب مشکلاتشون و

ارائه تجربیاتی که به درد بقیه بخوره این کار انجام میشه

ما وقتی نمیتونیم قوانین ساده یه انجمن رو که بارها هم توسط مسئولین اون انجمن به ما یاد آوری میشه رعایت کنیم چه طوری میخوایم سطح فرهنگ موتورسواری رو ارتقاء بدیم

پرسه
11-12-1393, 11:21 قبل از ظهر
فرشاد پیدا کردن یه موضوع تو سایت سخته باید کلی صحه رو بالا پایین کرد

hamed510
11-12-1393, 11:54 قبل از ظهر
جناب AMIR_NINJA ([Only registered and activated users can see links]) لازم نیس برای هر چیزی تاپیک زده بشه!! برای هر موضوعی تاپیک جامع خودش وجود داره و فروم موضوعات مختلف و متنوعی رو در هر ضمینه موتور سواری رو داره!!

شما میتونستید تو تاپیک [Only registered and activated users can see links] موضوع مورد نظرتون رو دنبال کنید و مطالب و دانسته های خودتون رو به اشتراک بزارید تا دوستان بهره مند بشن!!!

farshad 54
11-12-1393, 02:59 بعد از ظهر
تو قسمت جستجو توسط گوگل میتونید تمام موضوعات پرشین موتور رو سرچ کنید اصلا هم کار سختی نیست

Mohsen_14
11-12-1393, 03:44 بعد از ظهر
به نظرتون قفل های آماده که میفروشن بهتره (سیم بکسل) یا زنجیر و یه قفل کتابی ؟
خودم یه بار از این سیم بکسلی ها رو بریدم کار سختی نبود ، زنجیر رو به این راحتی نمیشه برید .
غیر از دزدگیر ، روش دیگه ای هم هست ؟
قفل دیسک هم خیلی کارآیی نداره ،
وقتی سر موتور رو میگیرن میندازن تو وانت ... !

.

AMIR_NINJA
11-12-1393, 11:28 بعد از ظهر
AMIR_NINJA ([Only registered and activated users can see links])

کاربر گرامی

سرقت موتور ممکنه به اندازه موهای سر شما راه داشته باشه باید واسه همش تاپیک زد ؟

یه تاپیک جامع داریم در مورد یک موضوع که باید تمام مسائل مربوط به اون موضوع در اون تاپیک مطرح بشه

شما فقط یکی از اعضای محترم هستین که همچین تاپیک هایی میزنین و اعضای دیگه هم هستن که هر روز ما باید تاپیک هاشونو قفل و یا حذف کنیم و یا بهشون بگیم تاپیک تکراری و بی مورد نزنن پس با توجه

به این موارد لحن تذکرم به نظرم خیلی هم لایت هست

در ضمن ارتقاء سطح فرهنگ موتورسواری هم با زدن تاپیک های تکراری و شلوغ کردن فضای سایت با این تاپیک ها ارتقاء پیدا نمیکنه با مطالب مفیدی که اعضا ارائه میدن و کمک به دوستان راجب مشکلاتشون و

ارائه تجربیاتی که به درد بقیه بخوره این کار انجام میشه

ما وقتی نمیتونیم قوانین ساده یه انجمن رو که بارها هم توسط مسئولین اون انجمن به ما یاد آوری میشه رعایت کنیم چه طوری میخوایم سطح فرهنگ موتورسواری رو ارتقاء بدیم
طبق قوانین سایت نباید موضوع غیر مرتبط با یک تاپیک در آن تاپیک مطرح شود ولی لازم میدانم مطالبی را در این تاپیک ذکر کنم
من اصلاً منظورم این نبود که چون سرقت موتورسیکلت به اندازه موهای سر ممکنه راه داشته باشد پس باید برای هر کدام جداگانه تاپیک زده شود و متوجه هستم که یک تاپیک جامع در مورد موضوع سرقت موتورسیکلت وجود دارد که این موضوع با توجه به اینکه در ارتباط با سرقت موتورسیکلت است میتوانست در همان تاپیک نوشته شود
اما همانطور که در پست هایم نوشتم با توجه به غیر معمول بودن این روش سرقت خواستم موضوعی که مینویسم به عنوان یک خبر جداگانه مطرح شود و خوانده شود چون در پست پیشگیری از سرقت ممکن بود با ارائه چند نظر از دوستان پست در نوشته های دیگر گم شود و خواستم دوستان بدانند که سارقین از این شیوه نوین برای سرقت موتورسیکلت استفاده میکنند,حواسم بود که تاپیک مرتبط این موضوع چون وجود دارد خوب است در تاپیک مرتبط موضوع مطرح شود اما خواستم حالا که این موضوع را جداگانه نوشتم برای اینکه مشابه تاپیک پیشگیری از سرقت موتورسیکلت نباشد در عنوان موضوع تاپیک سرقت موتورسیکلت با روشهای نوین بنویسم که موضوعی متفاوت باشد با پیشگیری از سرقت موتورسیکلت.
درباره اینکه در پستی که نوشتم ذکر کردم هدف سایت ارتقاء فرهنگ و اطلاعات درباره موتورسواری است همانطور که توضیح دادم در پستی که نوشتم منطورم لحن تذکر به اعضای سایت بود که مناسب باشد برای چنین سایتی نه لحن تذکری که مناسب پادگان است شاید و نگفتم با تاپیک تکراری و شلوغ شدن فضای سایت با تاپیک تکراری فرهنگ موتورسواری ارتقاء پیدا می کند تأکید من بر کلمه فرهنگ بود که در سایت ذکر شده که با توجه به اینکه هدف سایت ارتقاء فرهنگ موتورسواری است تذکر به اعضای سایت باید دوستانه و منصفانه باشد و اتفاقاً اینکه وقتی نحوه صحبت و تذکر دادن با اعضای سایت دوستانه و منصفانه نباشد چطور انتظار می رود فرهنگ موتورسواری ارتقاء پیدا کند,توضیح دادم که موضوع را جداگانه نوشتم چون مهم است و برای اینکه میدانستم خوب است در تاپیک مرتبط نوشته شود موضوع شیوه های نوین سرقت موتورسیکلت را نوشتم که متفاوت باشد با موضوع پیشگیری از سرقت موتورسیکلت.
به هر حال چون نمیخواهم نظم سابت برهم زده شود لطفاً این موضوع بسته شود و مطالب این موضوع به تاپیک پیشگیری از سرقت موتورسیکلت انتقال یابد
با تشکر از دوستان.

فلات دوست
12-12-1393, 08:15 قبل از ظهر
تو قسمت جستجو توسط گوگل میتونید تمام موضوعات پرشین موتور رو سرچ کنید اصلا هم کار سختی نیست

فرشاد جان در جستجوی پیشرفته و قسمت کلمات کلیدی شما جی پی اس رو بزن اگه تونستی پیدا کنی!
لطفا یه تاپیک آموزش نحوه سرچ در سایت رو بزنید تا هم شما راحت بشین و هم بیخود هی تاپیک جدید نزنن

کاوه
12-12-1393, 04:54 بعد از ظهر
تاپیک سرقت موتورسیکلت با شیوه های نوین ([Only registered and activated users can see links]) با تاپیک هشدارهایی برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت ادغام شد
لطفا همینجا در موردش صحبت کنید
ممنون

AMIR_NINJA
12-12-1393, 11:52 بعد از ظهر
به نظرتون قفل های آماده که میفروشن بهتره (سیم بکسل) یا زنجیر و یه قفل کتابی ؟
خودم یه بار از این سیم بکسلی ها رو بریدم کار سختی نبود ، زنجیر رو به این راحتی نمیشه برید .
غیر از دزدگیر ، روش دیگه ای هم هست ؟
قفل دیسک هم خیلی کارآیی نداره ،
وقتی سر موتور رو میگیرن میندازن تو وانت ... !

آقا محسن در مجموع اگر موتورسیکلت در محل پرتی پارک شود و دید مناسبی نداشته باشد و صاحب موتورسیکلت از موتورسیکلتش غافل شود خطر سرقت وجود دارد حتی اگر قفل دیسک داشته باشد
اما ایجاد بازدارندگی برای سرقت موتورسیکلت خوب است که دزدگیری که صدای مناسبی داشته باشد بازدارندگی خوبی دارد
اما وقتی که موتورسیکلت ارزش اقتصادی زیادی دارد نصب ردیاب GPS مناسب است
خیلی وقتها اگر موتورسیکلت درست بسته شده باشد بلند شدن آن و انداختن در وانت به این سادگی نیست و البته اگر دزدگیر داشته باشد که خوب است.

Mohsen_14
13-12-1393, 06:51 بعد از ظهر
آقا محسن در مجموع اگر موتورسیکلت در محل پرتی پارک شود و دید مناسبی نداشته باشد و صاحب موتورسیکلت از موتورسیکلتش غافل شود خطر سرقت وجود دارد حتی اگر قفل دیسک داشته باشد
اما ایجاد بازدارندگی برای سرقت موتورسیکلت خوب است که دزدگیری که صدای مناسبی داشته باشد بازدارندگی خوبی دارد
اما وقتی که موتورسیکلت ارزش اقتصادی زیادی دارد نصب ردیاب GPS مناسب است
خیلی وقتها اگر موتورسیکلت درست بسته شده باشد بلند شدن آن و انداختن در وانت به این سادگی نیست و البته اگر دزدگیر داشته باشد که خوب است.

بحث دزدگیر و GPS اصلا یه مبحث دیگه هست ، من نظرم اینه که تو طیف وسایل فیزیکی چه کارهایی میشه کرد و گرنه دزدگیر و ... که جای خودشو داره ، اون پارک نکردن موتور تو جایی که تو چشم نباشه هم درست ، ولی بالاخره پیش میاد ، گاهی آدم کاری داره مجبور میشه ولو 10 دقیقه موتور رو پارک کنه و بره . علاوه بر دزدگیر کارآمد میخوام بدونم بهترین روش حفاظت فیزیکی چیه ؟
الان اینقدر دزدگیر زیاد شده که کسی حساسیتی بهش نداره ، دزدگیر ماشین هم که صدا کنه کسی توجهی نداره ....

.

sepehr ninja
13-12-1393, 07:50 بعد از ظهر
قفل کتابی هم خوبه که روی دیسک ها بسته بشه چون این قفل رو البته جنس خوبش هیچ جوره نمیشه باز کرد خوده کلید ساز هم نیم ساعت فرز میزنه تا باز بشه قفل فرمان هم که همه موتورا دارند ست اینها با هم باعث میشه تو وانت انداختن هم به سختی باشه برای جناب دزد...

farshad 54
13-12-1393, 11:21 بعد از ظهر
قفل دیسک رو اگر موتوراتون ترمز عقبش دیسکه به دیسک عقب بزنید چون هم باز کردنش سخت تره هم اینکه کسی نمیتونه سر موتور رو بلند کنه راحت جا به جاش کنه

موتور جایی میذارید اگر دزد گیر داره دزد گیرو فعال کنید - قفل دیسک و بزنید - کلید قطع کن رو بزنید - موتور رو بذارید تو دنده - شیر بنزین رو هم ببندین- قفل فرمون رو هم که میزنید و دیگه بسپاریدش به خدا

امیدوارم موتور هیچکسو دزد نبره

Mohsen_14
14-12-1393, 08:05 قبل از ظهر
کلید قطع کن هم ایده ی خیلی خوبیه ، بخصوص اگه یه جای مخفی کار گذاشته بشه .
ولی یه مشکلی که هست این جناب دزد وقتی یه موتور رو نشون کنه دائم دنبالشه ، یعنی وقتی شما داری موتورو پارک میکنی و دست میکنی قطع کن رو بزنی میبینه قطع کن کجاست ! [Only registered and activated users can see links]
فعلا بهترین چیزی که با قفل ساز حرفه ای موتور سنگین مشورت کردم زنجیر فولادی و قفل کتابی هست . (غیر از دزدگیر و ...)
یه کلید 110 ـی هم جهت بعضی مواقع دنبالتون داشته باشید تا از موتور در برابر ماموران عزیز محافظت کنید !

.

sepehr ninja
14-12-1393, 01:36 بعد از ظهر
واقعا دیگه اینا بیشتر از دزدا موتور میگیرند به جای دزد باید یه سری چیزای دیگه رو مد نظر گرفت از جمله سوئیچ زاپاس و آموزش فرار از روی جدول و جوب و هرجایی که موتور نایسته از حرکت چون اگه موتور وایساد دیگه در آوردنش با خداست ...

shahrammm
21-12-1393, 09:54 قبل از ظهر
سلام به همه من تو شمال زندکىمىکنم اصلأ خبرى از دزد نى من روشن ميزارم ميرم [emoji4] تاازه يه دزد که حريفه اينهمه قفل دزدگير بشه فکنم حلالش باشه اون موتور .همچين دزدى رو موقه دزدى موتورت هم ببينى حرفى بزن خدتم ميدزده.فقط ١قفل زنجير +سر شمرو بکنى کسى نبينه

shahrammm
21-12-1393, 09:56 قبل از ظهر
منزورم واير شم.وشير بنزين

hamed510
21-12-1393, 12:32 بعد از ظهر
سلام به همه من تو شمال زندکىمىکنم اصلأ خبرى از دزد نى من روشن ميزارم ميرم [emoji4] تاازه يه دزد که حريفه اينهمه قفل دزدگير بشه فکنم حلالش باشه اون موتور .همچين دزدى رو موقه دزدى موتورت هم ببينى حرفى بزن خدتم ميدزده.فقط ١قفل زنجير +سر شمرو بکنى کسى نبينه

دوست عزیز مگه شما کجا زندگی میکنید؟؟

shahrammm
21-12-1393, 11:19 بعد از ظهر
نترس تو کيش نىستم تو رشت [emoji6]

AMIR_NINJA
03-01-1394, 06:35 بعد از ظهر
سلام به دوستان سال نو شما مبارک
برخی از قفل دیسک های موجود در بازار به راحتی قابل برش هستند و اگر موتورسیکلت در محل پرتی پارک شده باشد احتمال سرقت زیاد است پس خوب است از قفل کتابی محکم و دزدگیر استفاده شود برای پیشگیری از سرقت خوب است
خیلی از قفل های شلنگی هم به راحتی قابل برش هستند
نصب سامانه جی پی اس برای موتورسیکلت های گران قیمت و نصب دزدگیر برای دیگر موتورسیکلت ها ضریب امنیت موتورسیکلت را برای پیشگیری از سرقت بالا میبرد
این مطلب که نوشتم که اسپم نیست درباره موضوع تاپیک است
این مطلب را نوشتم که پستی که میفرستم اسپم محسوب نشود حالا میخواهم پاسخ مطلب یکی از دوستان را بدهم که در همین تاپیک نوشته شده و فکر نمیکنم پاسخ به مطلب دوستان اسپم محسوب شود و قصد برهم زدن نظم سایت را ندارم
باتشکر از دوستان سال خوبی داشته باشید

جناب AMIR_NINJA ([Only registered and activated users can see links]) لازم نیس برای هر چیزی تاپیک زده بشه!! برای هر موضوعی تاپیک جامع خودش وجود داره و فروم موضوعات مختلف و متنوعی رو در هر ضمینه موتور سواری رو داره!!

شما میتونستید تو تاپیک [Only registered and activated users can see links] موضوع مورد نظرتون رو دنبال کنید و مطالب و دانسته های خودتون رو به اشتراک بزارید تا دوستان بهره مند بشن!!!
جناب hamed510 در پست قبلیم ذکر کردم چرا تاپیک جداگانه نوشتم
اگر قصدت حمایت از نوشته رفیقت است میتونی از تشکر استفاده کنی
و اگر قصدت تذکر است نیازی به تذکر نیست
تشکر از اینکه آدرس تاپیک مرتبط با موضوع را نوشتی
اما ذکر کردم که چرا تاپیک جداگانه نوشتم.

بحث دزدگیر و GPS اصلا یه مبحث دیگه هست ، من نظرم اینه که تو طیف وسایل فیزیکی چه کارهایی میشه کرد و گرنه دزدگیر و ... که جای خودشو داره ، اون پارک نکردن موتور تو جایی که تو چشم نباشه هم درست ، ولی بالاخره پیش میاد ، گاهی آدم کاری داره مجبور میشه ولو 10 دقیقه موتور رو پارک کنه و بره . علاوه بر دزدگیر کارآمد میخوام بدونم بهترین روش حفاظت فیزیکی چیه ؟
الان اینقدر دزدگیر زیاد شده که کسی حساسیتی بهش نداره ، دزدگیر ماشین هم که صدا کنه کسی توجهی نداره ....
.
آقا محسن چرا بحث دزدگیر و جی پی اس یک مبحث دیگه است , شما آگهی مژدگانی تاحالا ندیدی که کسی موتورسیکلت گرانقیمت داشته سرقت شده و نوشته مژدگانی میلیونی میده که کسی اطلاع بده محل موتورسیکلت کجاست؟ و اینکه دزگیر آیا بازدارندگی نداره؟درسته که دزدگیر عادی شده ولی برای سرقت بازدارندگی داره و دزد دچار دستپاچگی و عدم تمرکز میشود برای سرقت موتورسیکلت و اگر دزد حرفه ای نباشد احتمال دارد سرقت موتورسیکلت را بیخیال شود بهترین روش حفاظت فیزیکی رعایت مجموعه ای از نکات بازدارنده سرقت موتورسیکلت است شامل دزدگیر ,قفل کتابی با کیفیت برای دیسک,پارک نکردن در محل پرت,استفاده از قفل شلنگی با کیفیت,بستن صحیح موتورسیکلت به ستون های موجود در محل پارک,نصب سامانه ردیاب و البته چند مورد از این موارد بسته به نوع موتورسیکلت گاهی امکان پذیر است به عنوان مثال موتورسیکلت ارزان قیمت شاید ارزش نصب سامانه ردیاب ماهواره ای نداشته باشد ولی قفل شلنگی و قفل کتابی با کیفیت خوب است و موتورسیکلت گران قیمت شاید قفل شلنگی و کتابی استفاده نشود ولی نصب سامانه ردیاب و دزدگیر خوب است.

said khansar
03-01-1394, 09:41 بعد از ظهر
کلید قطع کن هم ایده ی خیلی خوبیه ، بخصوص اگه یه جای مخفی کار گذاشته بشه .
ولی یه مشکلی که هست این جناب دزد وقتی یه موتور رو نشون کنه دائم دنبالشه ، یعنی وقتی شما داری موتورو پارک میکنی و دست میکنی قطع کن رو بزنی میبینه قطع کن کجاست ! [Only registered and activated users can see links]
فعلا بهترین چیزی که با قفل ساز حرفه ای موتور سنگین مشورت کردم زنجیر فولادی و قفل کتابی هست . (غیر از دزدگیر و ...)
یه کلید 110 ـی هم جهت بعضی مواقع دنبالتون داشته باشید تا از موتور در برابر ماموران عزیز محافظت کنید !

.شماجاقطع کن میتونی کاری کنی تاترمزنگیری موتوراستارت نخوره یاتانزدی دنده1یا2یا3یا4یا5موتوراستار نخوره و....که موتورباروش خودت استارت بخوره!راه براروشن نشدن موتورزیاده فقط میمونه برداشتن موتوروبارکردنش تووانت که هیچ راهی نیست جزعقفل کردن به یه جای محکم!

soleymani
08-01-1394, 08:22 قبل از ظهر
اگه قفل دیسک یک عدد دارید
حتما به دیسک عقب بزنید
چون قسمت جلو با داشتن انجین خودش سنگین هست