PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تق و پق کردن اگزوز و مشکل دنده

saeid223
06-11-1391, 11:04 قبل از ظهر
موتور بنده سی جی 125 هست
آقا من کلا با این تق و پق کردن اگزوز و یهو منفجر شدنش مشکل دارم
آیا من بد دنده عوض میکنم و بد گاز میدم؟ یا کلا رادیاتورم مشکل داره؟

---
مشکل مهم و اساسی دیگه اینه که وقتی موتور خنک هست و سوارش میشم موقع حرکت با دنده1 خیلی خوبه و روون هستش
بعد از نیم ساعت که پشت موتور هستم یعنی وقتی موتور گرم میشه، وقتی میخوام از دنده1 شروع به حرکت کنم انگار زنجیر پرت پرت میکنه
این مشکل بدجور آزارم میده
مشکل از گریس زنجیره یا در داخل انجین مشکل داره؟
ممنون میشم جواب بدید

amir.cdi
06-11-1391, 11:12 قبل از ظهر
کاربراتور .
این مشگل برا بیشتر 125 ها پیش میاد چند راه حل داره:
1:اول کاربرات موتور تمیز کن .
2:ببین سوزن گشاد نکرده باشه
3:شمع موتورت خال زده باید تعویض بشه
4:یا برق موتورت کم میاد که بنزین کامل نمیسوزه و میاد داخل اگزوز باید بوبین موتور چک کنی وترانزیستور

- - - Updated - - -

مشگل بعدی ببین بوش های پشت خورشیدی عقبت سالمه .اگه سالم بود 100% زنجیر موتور خیلی شله

saeid223
06-11-1391, 11:24 قبل از ظهر
کاربراتور . این مشگل برا بیشتر 125 ها پیش میاد چند راه حل داره: 1:اول کاربرات موتور تمیز کن . 2:ببین سوزن گشاد نکرده باشه 3:شمع موتورت خال زده باید تعویض بشه 4:یا برق موتورت کم میاد که بنزین کامل نمیسوزه و میاد داخل اگزوز باید بوبین موتور چک کنی وترانزیستور - - - Updated - - - مشگل بعدی ببین بوش های پشت خورشیدی عقبت سالمه .اگه سالم بود 100% زنجیر موتور خیلی شله خیلی خیلی ممنون از جواب کاملت امیرجان اصلا توقع نداشتم اینقد کامل جواب بدی یه سوال اگه مشکل از بوش یا شل شدن زنجیر باشه چرا تو نیم ساعت اول خودشو نشون نمیده؟

amir.cdi
06-11-1391, 11:32 قبل از ظهر
دادا اگه بوشای عقب موتورت ازین اهنی ها که داخلش حالت لاستیکی داره باشه وقتی که لاستیکش گشاد کنه وقتی موتور هنوز حرکت نکرده سفته ولی بعد از کمی حرکت تقه بوخوره شل میشه همون اول شما کلاج یهو ول کن میشه مثل این که نیم ساعت حرکت کردی شروع میکنه به بازی کردن

برا چک کردن این که بوش های عقب سالمه موتور روشن کن بزار دنده کلاج ول کن بزار با تقه موتور خاموش بشه بعد موتور بزار رو جک همون طور که داخل دنده هست با دست لاستیک بالا و پایین کن اگه بازی کرد بدون مرخصه . امکانم داره زنجیرت گشاد کرده باشه .

حالا اگه اینا نبود مشگل از گیربکس موتور که باید باز بشه

saeid223
06-11-1391, 11:39 قبل از ظهر
دادا اگه بوشای عقب موتورت ازین اهنی ها که داخلش حالت لاستیکی داره باشه وقتی که لاستیکش گشاد کنه وقتی موتور هنوز حرکت نکرده سفته ولی بعد از کمی حرکت تقه بوخوره شل میشه همون اول شما کلاج یهو ول کن میشه مثل این که نیم ساعت حرکت کردی شروع میکنه به بازی کردن

برا چک کردن این که بوش های عقب سالمه موتور روشن کن بزار دنده کلاج ول کن بزار با تقه موتور خاموش بشه بعد موتور بزار رو جک همون طور که داخل دنده هست با دست لاستیک بالا و پایین کن اگه بازی کرد بدون مرخصه . امکانم داره زنجیرت گشاد کرده باشه .

حالا اگه اینا نبود مشگل از گیربکس موتور که باید باز بشه

داداشم خیلی مردی به خدا، اینا شما به ما نمی گفتی هیچ کس دیگه هم نمی تونست بگه، من نوکرتم به خدا
فقط یه چیز دیگه که یادم اومدم احساس می کنم بعد از رووندن طولانی هم دنده کم کردن هم به سختی انجام میشه، یه جورایی دنده زدن و کم کردن به روونی اول حرکت نیست

amir.cdi
06-11-1391, 11:41 قبل از ظهر
مارک موتورت چیه؟
مدل چنده ؟
صفحه کلاجشو کی تعویض کردی؟
همین طور روغن؟

saeid223
06-11-1391, 11:50 قبل از ظهر
مارک موتورت چیه؟
مدل چنده ؟
صفحه کلاجشو کی تعویض کردی؟
همین طور روغن؟

مارکش کیان هست
موتور مدل 90 هست
من تازه یکماهه از یکی خریدم
دست به هیچ جای موتور نزدم، حتی روغنش هم عوض نکردم
انگار موتور از شهریور خوابیده بوده
اولش فک کردم شاید سیم کلاچ مشکل داره که درست کلاچ نمیگیره بعد متوجه شدم بعد از کار کردن دنده یکم سفت میشه

amir.cdi
06-11-1391, 11:54 قبل از ظهر
روغن موتور تعویض کن .
فکر کنم بخاطر داغ شدن موتور گلاج خوب عمل نمیکنه (این مشگل بیشتر 125 ها هست)
ولی باید موتورو دید ازین جا به بعد نمیتونم کمک کنم امکان داره موتور صفحه نداشته باشه یا مورد از ماحک دنده هست باید دید تا گفت

saeid223
06-11-1391, 11:56 قبل از ظهر
روغن موتور تعویض کن .
فکر کنم بخاطر داغ شدن موتور گلاج خوب عمل نمیکنه (این مشگل بیشتر 125 ها هست)
ولی باید موتورو دید ازین جا به بعد نمیتونم کمک کنم امکان داره موتور صفحه نداشته باشه یا مورد از ماحک دنده هست باید دید تا گفت

آدرس تعمیرگاهتو برام پخ کن داداشم بیام پیشت
ممنون

amir.cdi
06-11-1391, 12:01 بعد از ظهر
حیاط خونمون :hanghead:

::::::::::::
بگو کدوم سمت هستی من برات یه مکانیکی خوب معرفی کنم

saeid223
06-11-1391, 12:04 بعد از ظهر
حیاط خونمون :hanghead:

::::::::::::
بگو کدوم سمت هستی من برات یه مکانیکی خوب معرفی کنم

من چهارصد دستگاه پیروزی هستم
این موتور که خریدم از یه مغازه تعمیراتی تو بلوار ابوذر خریدم که اسمش بهنام هست
تو هیئت موتورسواری هست تعمیرکار ماهری هست اما خب میترسم تمام مشکلاتمو رفع نکنه
شما یکیو معرفی کن
به خاطر این مشکلات موتورم همش با استرس موتور می رونم دیشب نزدیک بود برم تو نیسانی

amir.cdi
06-11-1391, 12:06 بعد از ظهر
خیلی دوری میخاستم سید مهدی تو گمرک بگم بری اونجا هم مومنه هم کارش توپه

saeid223
06-11-1391, 12:09 بعد از ظهر
خیلی دوری میخاستم سید مهدی تو گمرک بگم بری اونجا هم مومنه هم کارش توپه

عیب نداره گمرک هم خوبه
نزدیکه
آدرس و شماره شو برام بفرست داداش گلم
خیلی میخوامت