PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روغن سوزی

آقا مهدی
02-11-1391, 07:53 بعد از ظهر
سلام دوستان
موتور ایرانی بعد چه مدتی به روغن سوزی میوفته؟
کار هایی باعث میشه موتور دیرتربه روغن سوزی بیوفته را میشه بگید؟
علت روغن سوزی موتور چیه؟ :98:
وخرج تعمیرش چقدره میشه باز موتور مثل سابق بشه!!!!

sorush
02-11-1391, 07:57 بعد از ظهر
تقریبا4سال البته اگه بهش برسی روغنو عوض کنی توی هوای بسیارگرم ازش سواری نگیری
خراب شدن رینگ های روغنی پیستون(بچه رینگا) بعدش میشه گفت گیت های سوپاپ البته موقع نیش گازدادن وروشن کردن معلوم میشه
اره خوب مثل ثابق میشه البته به نوع مهارت تعمیرکارهم بستگی داره

کوروش
02-11-1391, 08:00 بعد از ظهر
خرجش عوض کردن رینگو پیستون و تراشکاری هستش که حدود 100 تومن هزینشه البته با قیمت الان

آقا مهدی
02-11-1391, 08:02 بعد از ظهر
اینکه میگن سیلندر گشاد میشه برای فشارشدید به موتوره؟
4سال برای هر موتور ؟

sorush
02-11-1391, 08:20 بعد از ظهر
اینکه میگن سیلندر گشاد میشه برای فشارشدید به موتوره؟
4سال برای هر موتور ؟
دقیقا مسئله برمیگرده به روغن موتورونحوه خنک کاری موتور البته جرقه هم موثرهستش کلا داداش گلم برمیگرده به نحوه سرویس موتور الان من خودم یه احسان دارم همیشه هم باهاش میگازم ولی بهش میرسم عین ماشینمون که توی8ساله سرسیلندربازنشده وتقویت شده وهمیشه هم پامون روی پدال گاز هستش
گشادشدنش بخاطر روغنکاری هست هرچقدرروغن کاری ضعیف باشه خب اصطحکاک بین پیستون وسیلندربیشتر میشه البته حرارت هم موثر که کنترل حرارت هم بازبرمیگرده به روغن

mra680
02-11-1391, 09:25 بعد از ظهر
سلام و درود به شما و دوستان
در تکمیل گفته های دوستان . . .
موتور سیکلت در چند حالت به روغن سوزی می افته . . .
1-کم بودن روغن . . .
2-استفاده زیاد از روغن موتور و عدم توجه به تعویض . . .
3-استارت سرد و شروع به حرکت شدید با موتور سیکلت در هوای سرد . . .(حداقل 1 دقیقه درجا باید کار کنه)
4-در جا گاز دادن بیش از حد موتور . . .(موتور سیکلت هواخنک که با حرکت خنک میشوند)
5-عدم استفاده روغن مناسب در دمای کاری و محیط بیرون(درجه کیفی روغن بنا به شرایط جوی)
6-استفاده موتور در دمای زیاد
7-فشار های زیاد و تعویض دنده در دور های بالا . . .
8-عمر مفید قطعات و سال موتورسیکلت
. . .دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه بگم دوستان . . .
خلاصه رعایت کنید تا موتور دقیق 10 سال بدون نیاز به تعویض حتی صفحه کلاچ کار کنه . . .
موفق و پیروز باشید

rock_man
25-07-1393, 12:31 بعد از ظهر
سلام به تمامی دوستان
یه سوال داشتم من یه کویر رادیسون دارم چند روزی احساس میکنم روغن سوزی داره بردمش پیش چند تا تعمیر کار میگن داره اما بردم پیش موسی شیری(نفر اول 400cc ) پیشنهاد کرد که روغن موتور بهران تکتاز 50_20 بریزم یکی دو روز باش برونم تا معلوم بشه روغن سوزی داره یا نه(موتورم دود ابی هم نداره نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمای کنید):297:

Mohammad.r
25-07-1393, 02:50 بعد از ظهر
اگه دود میکنه که حتما دلیلش روغن سوزی نیست. شمع ، برق و هزارتا مشکل دیگه ممکنه باشه. اگه از برق و کاربراتورش مطمئنی روغنشو خالی کن یه روغن ارزون بریز یه روز توش باشه. یه دوری بزن
بعد خالی کن بهران سوپر پیشتاز 20.50 بریز. قوطیش قرمزه.
اگه ردیف نشد بعد بده دست تعمیرکار

rock_man
25-07-1393, 08:01 بعد از ظهر
یعنی میتونه از کاربراتورش باشه؟ چون مطمعنم کاربراتورش کثیفه
(البته بگم اگزوزم اصلن چرب نمیشه)

hosinmaster
26-07-1393, 02:15 بعد از ظهر
اول یه روغن عوض بکن..به احتمال زیاد ردیف میشه داش..