PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو اگزوزه کردن موتور و تغییر لاستیک

saeid1346
27-10-1391, 06:28 بعد از ظهر
ویرایش

Magma
27-10-1391, 06:44 بعد از ظهر
آچار کشی که از اسمش معلومه! با آچار یه سری پیچارو سفت میکنند. خخخخ!
ولی راست میگی! این آچار کشی چی هست که تعمیرکارا جلو آدم انجام نمیدن؟ تعمیر کار منم اولین دفعه که آچارکشی کرد هیچ تغییری احساس نمیشد. اما دفعه ی بعدش ار لرزش موتور شدیدا کم شده بود

ایلیا
27-10-1391, 07:13 بعد از ظهر
برای تغییر سیستم خروج دود نیاز به یه سری محاسبات دارید. البته میتونین از شرکت‌های مختلف که روی موتورهای 250 شون اگزوز دو لول نصب کردن کمک بگیرین. من حدس میزنم که از زیر کارتل میخواین اگزوز رو به دو قسمت تقسیم کنین. چیزی شبیه زانگشن 250.

saeid1346
27-10-1391, 07:25 بعد از ظهر
ایلیا ([Only registered and activated users can see links])

تشکر بابت پاسخ بله دقیقا ! مطمئنن باید محاسباتی انجام بشه اینطور نیس که یه اگزوز دیگه بهش جوش بدم و خلاص ممکنه به انجین اسیب برسه !!!

nopo
27-10-1391, 07:35 بعد از ظهر
دو اگزوزه کردن باعث بیشتر شدن مصرف سوخت و کمی افزایش قدرت و تیز شدن سوپاپ ها میشه
به علت کمتر شدن فشار ورودی به اگزوزها صدای اگزوز ها تغیر میکنه

send from my galaxy duos ace dual

saeid1346
27-10-1391, 07:39 بعد از ظهر
تشکر بابت پاسخ ولی سوال های دیگه ای هم داشتم که چطور این کارو انجام بدم !!!!

1. برای دو اگزوزه کردن موتور باید دقیقا چیکار کنم ؟ چند وقت پیش براکت سمت چپو عوض کردم که میشه اگزوز انداخت روش ولی نمیدونم چطور اگزوز ها رو به هم متصل کنم اگر تصویری دارید ممنون میشم ارائه بدید

2.متاسفانه یه مشکلی که روی موتور های ایرانی و هندی هست لاستیک های مزخرفیه که دارن ! حتی پالس و اونجر سوار ها هم این مشکل رو حس کردن که موتورشون مدام لیز میخوره روی خط های جدا کنند خیابان ( خط های سفید عابر پیاده یا وسط خیابون ) این مشکل رو توی اونجر یکی از دوستان با تعویض لاستیک حل کرد و واقعا هم حل شد و به راحتی موتور رو میخوابونه بدون هیچ ترسی از لیز خوردن !

پیشرو پارس 250 بنده که سایز لاستیک عقبش اینطور که خوندم 140 / 70 / 17 حالا میخوام بدونم تا چه سایزی میشه تغییر داد که نیاز به تعویض رینگ نباشه !؟

و بهترین مارک برای تعویض چیه ( این لاستیک تیوپلس و فکر کنم با نمونه تیوپلس باید تعویض بشه !!! )

3. دوستان این پروسه پیشرفته اچارکشی موتور دقیقا چیه یعنی واقعا خود بنده نمیتونم اچار کشی رو انجام بدم !؟ به هر جایی گفتم موتور اچارکشیش چقدر طول میکشه ؟ گفتن یه روز تمام ، صبح تا شب بزار اینجا و برو !!!اگر میشه در این زمینه هم راهنمایی کنید

F.Shahgol
27-10-1391, 07:49 بعد از ظهر
اچار کشی یعنی تمام پیچ ها را سفت میکنند و سیم گاز و کلاج را روغن میزنند
کاربرات را تنظیم میکنند
کلاج را تنظیم میکند و زنجیر روغن کاری و سفت میشه
و فیلر گیری و یه کارای دیگه

ایلیا
27-10-1391, 08:14 بعد از ظهر
برای نصب اگزوز
- اگه اگزوز دست ساز میخواین بسازین باید بگم که لوله‌ی اگزوز رو از کنار یا جلوی کارتل باید برید، یه یک منبع بدون صداگیر متصل کرد و بعد از منبع دو لوله‌ی مجزا به انتهای موتور برد.
- دقت کنید که ضخامت لوله‌های کناری باید کمی بزرگتر از نصف لوله خروجی از انجین باشه.
- هر چقدر ضخامت لوله اگزوز بیشتر باشه، نفس موتور بازتره، اما صدا بدتر و تیزتر میشه و در طول اگزوز میپیچه.
- قبل از استفاده از اگزوز حتما اونو آبکاری کنید تا سطح داخلش صاف و صیقلی باشه و خروج دود راحت‌تر انجام بشه.
- هر چقدر مسیر خروج دود کوتاه‌تر باشه، نفس موتور بازتر هست.
- دقت کنید که با نصب اگزوز دو لول، وزن موتور زیاد میشه. پس اگه از لوله‌ی استیل استفاده کنین یا آلیاژی آلومینیوم، وزن موتور تغییر نمیکنه یا حتی کاهش پیدا میکنه. ( البته هزینه‌ش چند برابر میشه.)
- ایجاد تعادل در وزن موتورم فراموش نشه.
- بعد از نصب اگزوز، لرزش موتور کمی بیشتر میشه، پس برای بستن اگزوز به شاسی یا بدنه حتما از منجید جنس خوب و مناسب استفاده کنید.

جانسون
27-10-1391, 08:31 بعد از ظهر
ایلیا تو باید اگزوز ساز میشدی داداش بیا تو تاپیک هیو اون حرکتی من گفنم میهوام انجام بدم و کمکم کن انتی اسپم:سوال 2تا منبع اگزوزی که در نظر گرفتید چی هست ؟؟

saeid1346
27-10-1391, 09:59 بعد از ظهر
ایلیا ([Only registered and activated users can see links])

مرسی بابت پاسخ عزیز فقط چنتا سوال اول این که باید اگزوز دومی شبیه اولی باشه یا نه تفاوتی نداره ؟ سوال دوم این که یه چیزی شبیه دو راهی چیزی نیس که بشه اتصالات دوتا اگزوز رو بهش وصل کرد ؟ اینطور که من متوجه شدم برای متصل کردن دوتا اگزوز یکم مشکل وجود داره !!!

و یه مورد دیگه یه سری موتورای تولید داخل هستن که دو اگزوزه اند مثل پرواز 200 ! به نظرت میتونم از اونا الگو بگیرم ؟!

و یه سوال کلی در مورد اگزوز ها اگر بخوایم صدای اگزوز رو کمتر کنیم باید چه کارای انجام بشه !؟

یه کلیپ از یه موتور دیدم یه دکمه رو موتور بود طرف میزد صداش سایلنت میشد (تقریبا اگزوز صداش خیلی کم میشد )!!! از این کارا نمیشه برای اگزوز انجام داد :D؟ هر چند که میدونم تکنولوژیش یه نمه سطحش بالاس ! ولی به هر حال علاقه مند شدم بدونم چطور کار میکنه !

شایسته فر
27-10-1391, 10:39 بعد از ظهر
تو سایت تی تی یکی از برابچز با یه لوله و یه آرمیچر!! ورله و.... یه دریچه برقی درست کرده بود و تو راه اگزوز گزاشته بود
هر موقع می خواست دریچه رو باز می کرد و صدای تراکتور میومد!!! هر موقع هم که می خواست مبستش و سایلنت میشد
فقطم با یک دگمه!!

saeid1346
27-10-1391, 11:11 بعد از ظهر
مرسی عزیز

دوستان پست اومد صفحه دوم سوالاتو دوباره تکرار میکنم که اگر بازم نظری دارید بگید

. برای دو اگزوزه کردن موتور باید دقیقا چیکار کنم ؟ چند وقت پیش براکت سمت چپو عوض کردم که میشه اگزوز انداخت روش ولی نمیدونم چطور اگزوز ها رو به هم متصل کنم اگر تصویری دارید ممنون میشم ارائه بدید

2.متاسفانه یه مشکلی که روی موتور های ایرانی و هندی هست لاستیک های مزخرفیه که دارن ! حتی پالس و اونجر سوار ها هم این مشکل رو حس کردن که موتورشون مدام لیز میخوره روی خط های جدا کنند خیابان ( خط های سفید عابر پیاده یا وسط خیابون ) این مشکل رو توی اونجر یکی از دوستان با تعویض لاستیک حل کرد و واقعا هم حل شد و به راحتی موتور رو میخوابونه بدون هیچ ترسی از لیز خوردن !

پیشرو پارس 250 بنده که سایز لاستیک عقبش اینطور که خوندم 140 / 70 / 17 حالا میخوام بدونم تا چه سایزی میشه تغییر داد که نیاز به تعویض رینگ نباشه !؟

و بهترین مارک برای تعویض چیه ( این لاستیک تیوپلس و فکر کنم با نمونه تیوپلس باید تعویض بشه !!! )

3. دوستان این پروسه پیشرفته اچارکشی موتور دقیقا چیه یعنی واقعا خود بنده نمیتونم اچار کشی رو انجام بدم !؟ به هر جایی گفتم موتور اچارکشیش چقدر طول میکشه ؟ گفتن یه روز تمام ، صبح تا شب بزار اینجا و برو !!!اگر میشه در این زمینه هم راهنمایی کنید

mra680
28-10-1391, 01:16 قبل از ظهر
دو اگزوزه کردن باعث بیشتر شدن مصرف سوخت و کمی افزایش قدرت و تیز شدن سوپاپ ها میشه
به علت کمتر شدن فشار ورودی به اگزوزها صدای اگزوز ها تغیر میکنه

send from my galaxy duos ace dual
سلام و درود . . .
مصرف سوخت زیاد میشه . . .
ولی اصلا قدرت موتور افزایش پیدا نمیکنه(موتور تک سیلندر که یک خروجی اگزوز از سر سیلندر داره) و سوپاپ ها مشکلی پیدا نمیکنن
موتور دیر تر دور میگره به دلیل سنگین شدن و هم چنین گلوگاهی که ایجاد میشه . . .همچینی یک اگزوز دود کمتری خارج میشه به دلیل عدم ارایش لوله های دو خطی یا زانویی با زاویه مناسب
صدای موتور دوبل میشه به اندازه ی یک صدای اگزوز عادی
تجربشو داشتم اینم عکس
26919
باقیش هم دوستان زحمت کشیدن و من هم همین توضیحات رو میخواستم بدم
موفق باشین

- - - Updated - - -

برای نصب اگزوز
- اگه اگزوز دست ساز میخواین بسازین باید بگم که لوله‌ی اگزوز رو از کنار یا جلوی کارتل باید برید، یه یک منبع بدون صداگیر متصل کرد و بعد از منبع دو لوله‌ی مجزا به انتهای موتور برد.
- دقت کنید که ضخامت لوله‌های کناری باید کمی بزرگتر از نصف لوله خروجی از انجین باشه.
- هر چقدر ضخامت لوله اگزوز بیشتر باشه، نفس موتور بازتره، اما صدا بدتر و تیزتر میشه و در طول اگزوز میپیچه.
- قبل از استفاده از اگزوز حتما اونو آبکاری کنید تا سطح داخلش صاف و صیقلی باشه و خروج دود راحت‌تر انجام بشه.
- هر چقدر مسیر خروج دود کوتاه‌تر باشه، نفس موتور بازتر هست.
- دقت کنید که با نصب اگزوز دو لول، وزن موتور زیاد میشه. پس اگه از لوله‌ی استیل استفاده کنین یا آلیاژی آلومینیوم، وزن موتور تغییر نمیکنه یا حتی کاهش پیدا میکنه. ( البته هزینه‌ش چند برابر میشه.)
- ایجاد تعادل در وزن موتورم فراموش نشه.
- بعد از نصب اگزوز، لرزش موتور کمی بیشتر میشه، پس برای بستن اگزوز به شاسی یا بدنه حتما از منجید جنس خوب و مناسب استفاده کنید.
سلام و درود . . .
تمام گفته های ایشون رو در نظر بگیرین با یه نکته از من
قبل از خراب کردن اگزوز فابریک موتور . . .
یک اگزوز تهیه کنید(استوک یادست دوم)اون رو برش بدین و خراب کنید
اگه حرفه ای تر میخواین کار کنید . . .
اگزوز رو از روی موتور باز کنید . . .قطر لوله اگزوز رو از بیرون با کولیس اندازه بگیرین . . .قطر داخلی خروجی اگزوز از سر سیلندر هم اندازه بگیرین
میزان اختلاف این دو اندازه باید زخامت لوله ی انتخابی شما باشه برای خمکاری(نورد کاری)
از این میزان هرچی لوله بزرگتر بشه بیشتر توی وزن اثر داره تا روی بازدهی . . .

saeid1346
28-10-1391, 01:24 بعد از ظهر
دوستان اینطور که بنده متوجه شدم برای 250 دو اگزوز زیاده و نه تنها شتابو افزایش نمیشه بلکه موتور شتابش کم میشه پس این موردو بیخیال میشیم ! :d

در مورد اچارکشی هم یه تایپیک بود مطالعه کردم و متوجه شدم باید چیکار کنم

ولی در مورد لاستیک عقب دوستان نظری ندارند ؟

راستی دوستان اگزوزی هست که صدای موتور رو به حداقل برسونه !؟

saeid1346
29-10-1391, 12:06 قبل از ظهر
دوستان در مورد این مشکلاتمم راهنمایی کنید

موتور بنده طرح ویو 125 هرم دودش رنگ خاصی نداره ولی بوی دودش خیلی غلیظه و اگر تو یه محیط بسته روشنش کنم از بوی دودش ادم خفه میشه ! ممکنه بخاطر تنظیم نبودن کاربرات باشه ؟

یه موتور پیشرو پارس 250 هم دارم که وقتی میبرمش روی ساسات خیلی دود میکنه و بدون ساسات هم مثل طرح ویو بوی دود غلیظ میده لازم به ذکره که هنوز موتور رو اچارکشی نبردم به نظرتون علتش چیه تنظیم نبودن یا خدای نکرده روغن سوزی ؟