PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات برقی پالس 200

dani24
26-10-1391, 09:12 بعد از ظهر
با عرض سلام خدمت تمامی پرشین موتوری ها . من یه پالس 200 دست دوم خریدم از همون اول برق زیاد میداد بیرون و لامپ جلو رو می سوزوند و برای این کار یه لامپ 90 وات روش انداختم و مشکل ظاهرا برطرف شد . بعد از چند مدت سواری دیدم که تمام سیستم ها (بوغ - استارت - راهنما - چراغ ) بجز کیلومتر خراب شده و هیچ واکنشی ندارن البطه با ریموت دزد گیر استارت میخورد و راهنماهاش موقع قفل کردن روشن میشد . بعد چند روز باطریشم خراب شد و رفتم یه کامپیوتر و یه باطری و شارژره 15 هزار تومنی قرمز خریدم ولی باز هم همون مشکلات قبلو داره و هیچ تغییری نکرده (بجز مشکل باطری). اینجا هم تعمیر کار وارد نیست و ازتون خواهش میکنم کمکم کنید !
اگر هم سوالی یا عکسی خواستید در خدمتم

mra680
26-10-1391, 11:09 بعد از ظهر
سلام درود به شما دوست من
کنار باطری موتور یه قابی هست که داخلش فیوز شییه ای داره . . .ببین اونجا فیوزی هست؟؟؟واتش چیه؟؟؟
این مشکل بر میگرده به شارژر موتور شما و ترازیستور . . .
شاید جایی از موتور اتصال بدنه میکنه . . .این جور مواقع اول فیوز شیشه ای میسوزه . . .
به احتمال قوی فیوزی وجود نداره و جاش سیم یک سره کشیدن . . .
موفق باشید

dani24
26-10-1391, 11:24 بعد از ظهر
سلام درود به شما دوست من
کنار باطری موتور یه قابی هست که داخلش فیوز شییه ای داره . . .ببین اونجا فیوزی هست؟؟؟واتش چیه؟؟؟
این مشکل بر میگرده به شارژر موتور شما و ترازیستور . . .
شاید جایی از موتور اتصال بدنه میکنه . . .این جور مواقع اول فیوز شیشه ای میسوزه . . .
به احتمال قوی فیوزی وجود نداره و جاش سیم یک سره کشیدن . . .
موفق باشید
خیلی ممنون بابت راهنمایی هاتون . اره فیوز شیشه ای هست و سالمه . فعلا مشکل اصلی بر میگرده به اینکه چراغ ها و بوغ و راهنما و... که با دزد گیر کار میکنن ولی با قلوه ها کار نمیکنن . شارژرمو که تازه عوض کردم اما ترانزیستور چیه ؟ میتونه مشکلمو حل کنه و قیمتش چنده ؟ ایا جای دیگه هم ممکنه فیوز داشته باشه؟و (به احتمال 5٪ اگه کامپیوتری که جدید گرفتم خراب بهم داده باشه میشه تشخیص داد؟)

mra680
27-10-1391, 03:03 قبل از ظهر
درود دوست من . . .
ترازیستور رو نخر برو با یکی از دوستان که مثل خودتون پالس 200 دارن جابه جا کن
تا جایی که من اطلاع دارم ترازیستور زمان جرقه زدن شمع ها رو از طریق وزنه ای(فلکه برق) طبق دور موتور کنترل میکنه(اگه اشتباه گفتم دوستان اصلاح کنن)
من شک بردم به دزدگیر موتور شما . . .
دزدگیر رو کامل از مدار خارج کنید . . .یا اتصالات دزدگیر رو چک کنید . . .تمام قیمت هارو از نو باز کنید و نوار چسب برق بزنید . . .
دزدگیر فیوز داره . . .جای دیگه از موتور خیر . . .قیمت ترازیستور حدود 20 تا 25 شاید هم گرونتر . . .
شاید اتصال بدنه مثبت دارین . . .(برق دزدی)باطری ساز خبره ماشین میتونه چک کنه
من منظور شما از کامپیوتر رو متوجه نمیشم(شاید همین ترازیستور رو کامپیوتر میگین)

dani24
27-10-1391, 04:02 بعد از ظهر
درود دوست من . . .
ترازیستور رو نخر برو با یکی از دوستان که مثل خودتون پالس 200 دارن جابه جا کن
تا جایی که من اطلاع دارم ترازیستور زمان جرقه زدن شمع ها رو از طریق وزنه ای(فلکه برق) طبق دور موتور کنترل میکنه(اگه اشتباه گفتم دوستان اصلاح کنن)
من شک بردم به دزدگیر موتور شما . . .
دزدگیر رو کامل از مدار خارج کنید . . .یا اتصالات دزدگیر رو چک کنید . . .تمام قیمت هارو از نو باز کنید و نوار چسب برق بزنید . . .
دزدگیر فیوز داره . . .جای دیگه از موتور خیر . . .قیمت ترازیستور حدود 20 تا 25 شاید هم گرونتر . . .
شاید اتصال بدنه مثبت دارین . . .(برق دزدی)باطری ساز خبره ماشین میتونه چک کنه
من منظور شما از کامپیوتر رو متوجه نمیشم(شاید همین ترازیستور رو کامپیوتر میگین)
با سلام و درود . من تمام دزد گیر رو باز کردم و تمام اتصالاتو برسی کردم و الان تنها سوالم اینه که چطور میشه فهمید کامپیوتر سالمه یا نه . کامپیوتر یک شکل مکعب مستطیل دارد و در فلاپ جا سازی شده و تمام سیم هایی که از دو تا قلوه نصب رو فرمون میاد به کامپیوتر میره و بعد از اون میره به سمت هدف یعنی چراغ و بوغ و راهنما و.... من برای همین یه کامپیوتر جدید خریدم و لی باز هم درست نشد اما به کامپیوتر مشکوکم که سالم بده یا نه . دوستان میدونن چطور میشه فهمید سالمه؟

M@hy@r
27-10-1391, 04:27 بعد از ظهر
کامپیوتر یک شکل مکعب مستطیل دارد و در فلاپ جا سازی شده و تمام سیم هایی که از دو تا قلوه نصب رو فرمون میاد به کامپیوتر میره و بعد از اون میره به سمت هدف یعنی چراغ و بوغ و راهنما و....
دوست خوبم سلام
منظورت از کامپیوتر باید اتوماتیک راهنما باشه درسته؟

dani24
27-10-1391, 05:02 بعد از ظهر
دوست خوبم سلام
منظورت از کامپیوتر باید اتوماتیک راهنما باشه درسته؟
با سلام و درود. فقط توی موتور های پالس 200 و 220 قطعه ای به نام کامپیوتر وجود داره که فقط با همین نام شناخته شده است و فرمان هایی که به موتور میدیم رو تجزیه تحلیل میکنه و یکی از کار هاش روشن کردن راهنماست - در واقع یکی از چندین کارشاینه که راهنمارو به صورت دیجیتال (نه به وسیله رله) روشن خاموش کنه
دوستان کامپیوترم رو فرستادم برای پسر داییم که اونجا تستش کنن اگر کسی حدس میزنه که مشکلش تو جای دیگس لطفا بگه.

sorush
27-10-1391, 05:11 بعد از ظهر
داداش اگه فیوزهاسالمه همه چیزسوخته برورگلاتور(افتامات) عوضش کن که اصلا روی ولتاژ خروجی کنترل نداره

dani24
27-10-1391, 06:25 بعد از ظهر
داداش اگه فیوزهاسالمه همه چیزسوخته برورگلاتور(افتامات) عوضش کن که اصلا روی ولتاژ خروجی کنترل نداره
رگلاتور چی هست و کجاس و قیمتشو لطف میکنی؟ رفته بودم گمرک (چون به تهران رفت و امد دارم) گفتم افتامات بده یه بهانه ای اورد و بهم شارژر داد . بعدش اینکه تو حالتی که موتور خاموشه باید راهنما و بوغ کار کنه ولی نمیکنه .

sorush
27-10-1391, 06:52 بعد از ظهر
درسیستم شارژهای جدید ازدینام خبری نیست وهمه الترناتورشدن وسه فازخروجی داره که ولتاژتولیدی خود الترناتور ای سی هست وتوسط دیدودهایی که در افتامات هست یکسو میشه وبه دی سی تبدیل میشه ووظیفه دوم کنترل ولتاژخروجی وجریان میشه چون اگه ولتاژ کنترل نشه مصرف کننده ها میسوزن وبرای اینکه خوددستگاه شارژ خراب نشه بدلیل جریان کشیدن مصرف کننده سرراهش فیوزقرارمیدن تا ازصدمه دیدن الترناتور جلوگیری بشه
دقیقا برای پالس نمیدونم کجاست ولی ازبچه ها بپرس میگن اونایی که پالس دارن؟
قیمتم نبایدزیادباشه چون برای خودرو9بیشترنیست
طرف نداشته یاسردرنمیاورده
مورد اخری بدون سوئیچ نباید کارکنه مگراینکه بادزدگیرکار کنه
حله

dani24
27-10-1391, 08:48 بعد از ظهر
درسیستم شارژهای جدید ازدینام خبری نیست وهمه الترناتورشدن وسه فازخروجی داره که ولتاژتولیدی خود الترناتور ای سی هست وتوسط دیدودهایی که در افتامات هست یکسو میشه وبه دی سی تبدیل میشه ووظیفه دوم کنترل ولتاژخروجی وجریان میشه چون اگه ولتاژ کنترل نشه مصرف کننده ها میسوزن وبرای اینکه خوددستگاه شارژ خراب نشه بدلیل جریان کشیدن مصرف کننده سرراهش فیوزقرارمیدن تا ازصدمه دیدن الترناتور جلوگیری بشه
دقیقا برای پالس نمیدونم کجاست ولی ازبچه ها بپرس میگن اونایی که پالس دارن؟
قیمتم نبایدزیادباشه چون برای خودرو9بیشترنیست
طرف نداشته یاسردرنمیاورده
مورد اخری بدون سوئیچ نباید کارکنه مگراینکه بادزدگیرکار کنه
حله
فک نکنم مشکل روشن نشدن چراغ و بوغ و راهنما و..... از افتامات باشه چون قبلا وقتی سویچ باز بود و انجین خاموش بود بوغ میزد ولی الان نه بوغ نه راهنما نه استارت نه هیچی... چه موتور روشن چه خاموش

omid-p
10-11-1391, 03:12 بعد از ظهر
با عرض سلام خدمت دوستان خوبم...
من تازه عضو گروه شدم...چندتا سوال دارم اگه کسی میدونه خوشحال میشم راهنماییم کنه...
چند وقتی میشه که راهنمای سمت راست موتورمو که میزنم هنوز تکان نخورده خاموش میشه (پالس 200) در حالیکه راهنمای چپ اینطوری نیست.سیستم این راهنماها چطوریه؟؟سنسورش از چه نوعیه وچکار باید بکنم..؟؟اگه عکسو بزارید و راهنماییم کنید ممنون میشم...
موتورمو دست دوم گرفتم..قبلا دزدگیر داشته ولی برداشتمش..چراغ کیلومتر شمار بعد از روشن کردن موتور برای خودش بعضی وقتها خاموش روشن میشه..علتش از کجاست؟؟چکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟
از کجا بدونم شمع دوم (از پشت موتور شمع سمت راست) کار میکنه یا نه؟؟؟؟
مرسی......
موتورم پالس 200 مشکی هست...ازش خیلی راضی ام......

matrixaidin
10-11-1391, 04:28 بعد از ظهر
ضمن خوش امد گویی باید بگم که سنسور راهنما زیره کلگی بین اون اهن و کلگی جلو هستش که فک کنم یک سمتش شکسته یا در اومده..۲تا پیچ که وقتی بازش میکنی معلومه....اگه تازگیا موتور و شستی کیلومتر اب خورده و درست میشه اگرم نه که یه جایی اتصالی داره......شمع هم که تا اونجایی که من میدونم کمکی هستش و وقتی دور موتور میره بالای ۶۰۰۰ کار میکنه....

omid-p
10-11-1391, 06:40 بعد از ظهر
ضمن خوش امد گویی باید بگم که سنسور راهنما زیره کلگی بین اون اهن و کلگی جلو هستش که فک کنم یک سمتش شکسته یا در اومده..۲تا پیچ که وقتی بازش میکنی معلومه....اگه تازگیا موتور و شستی کیلومتر اب خورده و درست میشه اگرم نه که یه جایی اتصالی داره......شمع هم که تا اونجایی که من میدونم کمکی هستش و وقتی دور موتور میره بالای ۶۰۰۰ کار میکنه....

از اینکه زود جواب میدید متشکرم. امروز بخاطر هوای بارونی نشد بازش کنم 5شنبه اگه هوا خوب بشه باز میکنمش..اسم سنسورش نمیدونید چیه یا طرز کارش؟؟(از لحاظ ساختار خود سنسور)چون هرچی گشتم تو اینترنت چیزی پیدا نکردم....راستش چشمک زدن چراغ کیلومتر به گفته فروشنده موتور، از زمانیکه دزدگیر نصب شده شروع شد....از طرفی از بعضی ها که سوال کردم اونها هم گفتن بعد از نصب دزدگیر بعضی اوقات اینطوری میشه...مطمینا از شستشو نیست....در مورد شمع هم دلیل سوالم اینه که، در بعضی مقالات خوندم شمع دوم برای خفه نکردن مخصوصا تو شتاب اولیه که گاز شدید میدن هستش..دیروز وقتی موتورم گرم بود 1شوک دادم ولی موتور خاموش شد در حالیکه نباید اینطوری بشه..نظرتون چیه؟؟؟؟

dani24
19-11-1391, 09:02 بعد از ظهر
تا چن روز دیگه میتونم بهتون بگم مشکلش از کجا بوده

ایلیا
19-11-1391, 10:30 بعد از ظهر
سلام به همه
آقا این موتور ما وقتی کلاچ میگیری نور بالا میزنه. موتور دوستمم آمیکو 250 هست. اونم همین مشکلو داره.

dani24
20-11-1391, 10:36 قبل از ظهر
احتمالا کلاچ میخوره به دکمه پاس (pass) اگه بتونی یکم جای قلوه رو تغییر بدی حله

omid-p
25-11-1391, 11:48 بعد از ظهر
دوستان سلام..من قطعه شناسیم خوب نیست میخواستم بدونم این قطعات اسمشون چیه و چکار میکنن؟؟؟(اون قطعه مکعب مستطیل زیر زین قرار داشت)متشکرم... در ضمن من بعد از چند سال دیروزتصادف کردم..کلاه و گارد موتورم منو نجات دادن..خواستم بگم مواظب خودتون باشید....

ایلیا
27-11-1391, 11:01 قبل از ظهر
بررسی میکنم ببینم اینطوری که شما میگی هست یا نه.

dani24
08-12-1391, 06:22 بعد از ظهر
دوستان بالاخره موتورمو رفتم درست کردم و مشکلش رو تو اولین پست همین تاپیک نوشتم میدونید اشکال از کجا بود ؟ جفت قلوه ها سوخته بودن یه ۸۰ تومن خرج برداشت

+ عکس قلوه ها اضافه شد . اسم اصلیشو نمیدونم ما میگیم قلوه

[Only registered and activated users can see links]

sorush
08-12-1391, 06:47 بعد از ظهر
عکس ازاون قلوه بزار ببینیم این قلوه چیه

masoud.te
08-12-1391, 07:06 بعد از ظهر
دوستان سلام..من قطعه شناسیم خوب نیست میخواستم بدونم این قطعات اسمشون چیه و چکار میکنن؟؟؟(اون قطعه مکعب مستطیل زیر زین قرار داشت)متشکرم... در ضمن من بعد از چند سال دیروزتصادف کردم..کلاه و گارد موتورم منو نجات دادن..خواستم بگم مواظب خودتون باشید....

سلام

اون یکی که دوتا سیم ضخیم میاد داخلش که و فلزی هست که اتومات استارت هست.اون سفیده که سیمش میره واسه شمع کویل هست .اما اون مکعبه سیماش یه کم کثیفه رنگش رو درست متوجه نشدم اما به احتمال زیاد ترانزیستور باید باشه اگه داخلش سیم ابی و نارنجی نبود مطمعنن ترانزیستوره اگه بود که سیستم دزدگیره.

dani24
11-12-1391, 12:34 بعد از ظهر
عکس ازاون قلوه بزار ببینیم این قلوه چیه
[Only registered and activated users can see links]

komeil
11-12-1391, 05:05 بعد از ظهر
dani 24رو موتورت احیانا led ننداختی که؟

ایلیا
12-12-1391, 06:01 بعد از ظهر
درسته، کلاچ میخوره به دکمه "پس". باید قلوگی رو یه مقدار بچرخونم به سمت موتور تا حل بشه.

windsor
13-12-1391, 12:40 قبل از ظهر
سلام به همه
چند روزه که صفحه کیلومتر موتورم کمرنگ نشون میده یا اصلا نشون نمیده و گاهی اوقات لامپش قطع و وصل میشه و نمیدونم چیگارکنم؟
دیشب یه باتری اتمی نو خریدم رو موتورم بستم امروز غروب میخواستم روشن کنم، روشن نمیشد و علامت باتری میداد
بابا اخه تازه باتری نو انداختم مشکل کجاست پس؟
یکی بهم کمک کنه

dani24
15-12-1391, 05:30 بعد از ظهر
dani 24رو موتورت احیانا led ننداختی که؟
نه ننداختم

- - - Updated - - -

دوستان احساس میکنم موتورم یکم زیاد برق میده و لامپ کوچیکارو بعد از یه مدت کم میسوزونه . لامپ جلو هم 60.65 اوسرام انداختم نور پایینش سوخته ولی نور بالاش تا الان نسوخته و فکر کنم بسوزه . مشکلش از کجاس؟ ممنون میشم کمک کنید

dani24
16-12-1391, 09:31 قبل از ظهر
دوستان احساس میکنم موتورم یکم زیاد برق میده و لامپ کوچیکارو بعد از یه مدت کم میسوزونه . لامپ جلو هم 60.65 اوسرام انداختم نور پایینش سوخته ولی نور بالاش تا الان نسوخته و فکر کنم بسوزه . مشکلش از کجاس؟ ممنون میشم کمک کنید

windsor
16-12-1391, 10:40 قبل از ظهر
موتورت الان قمه؟

اگه مسيرت ميخوره ببرش پيش اوستاد مجتبي كريمي، واقعا استاده تو برق و اتصالات

hosseinpalang
16-12-1391, 10:56 قبل از ظهر
من پالسهای زیادی دیدم به این مشکل میخورن
بیشترم این مدل بالاها بودن
که به خاطر کیفیت نامناسب بعضی قطعات به مشکل میخورن:out:

dani24
16-12-1391, 11:20 قبل از ظهر
موتورت الان قمه؟

اگه مسيرت ميخوره ببرش پيش اوستاد مجتبي كريمي، واقعا استاده تو برق و اتصالات
میتونی ادرسشو بگی ؟‌

- - - Updated - - -

یکی میگفت از شارژرشه . هموتی که تو دمبی موتور جاسازی شده . درسته؟

monazzah
16-12-1391, 11:25 قبل از ظهر

دادا موتور منم همچین مشکلی داشت اما فقط بالامپ جلو بعد از 500 کیلومتر پشت لامپ کلا آب میشد

یک لامپ پراید 50 60 انداختم دو سه ماهی عالی بود دیگه مشکلی نداشتم البته واسه برق منفی لامپ هم یک سیم 1:5 از منفی باتریم مستقیم به لامپ کشیدم

دو روز پیشم که کل لامپ جلو رو تعویض کردم اسپرت انداختم

salahshor
16-12-1391, 12:38 بعد از ظهر
اول باید ولتاژ باطری رو بوسیله مولتی متر در حالت موتور روشن و دور موتور رو 3000 اندازه بگیرید نباید بیشتر از 14.5 باشه اگه بود که رگلاتور یا همون شارژر بایستی عوض بشه . اتصال به بدنه موتور و سلامت باطری هم چک بشه .

لامپ 60/55 w هم خیلی جریان میکشه و در صورت تامین نشدن توان مصرفیش که با سیستم استاندارد برقی پالس تامین نخواهد شد نتیجه کار نور کم و احتمال سوختن شارژر میباشد

لامپ چراغ جلوی پالس باید همون 30/35 w باشه

dani24
16-12-1391, 01:15 بعد از ظهر
پس مشکل از شارژره . شارژر الان قیمتش چنده . تقلبی و اصلی هم داره اخه تازگیا شارژرمو عوض کردم و خریدمش 7 هزار تومن از قیمتش شک کردم که نکنه اصلی نبوده و علت سوختن لامپ هم همین باشه!

windsor
16-12-1391, 02:32 بعد از ظهر
سلام تعميرگاهش تو سي متري كيوانفر،اولين چهار راه بسمت بيست متري شهيد بهشتي

من شارژر گرفتم يكي سي و هشت هزارتومان و يكي ديگه بيست و پنج تومان كه وقتي خريدم مشكل از شارژر نبود يعني نيست انشاالله موتورم درست بشه تجربياتم رو پست ميكنم

جنوبی
25-05-1393, 04:35 بعد از ظهر
سلام دوستان من باجاج 200 دارم چراغ ازادش همیشه روشنه چه تو دنده باشه چه نباشه روشنه !!! مشکل از چی میتونه باشه !!
جهت اطلاع دست دو گرفتم اوایل خوب استارت نمیزد یعنی کلا استارت نمیزد یهو میدیدی استارت میخورد که مشکل از اتوماتیک استارت بود سیم اتصالش وصل نبود احتمال میدم صاحب قبلیش کاری کرده این چراغ ازاد همیشه روشن باشه تا استارت بخوره (موتور من بدون کلاچ استارت میخوره) عقربه ی کیلومترشم وقتی سوییچو روشن میکنی جاش عوض میشه جای اینکه برگرده رو صفر میره اونوره صفر !!دو سه بار تنظیم کردم بازم جاش عوض میشه مشکل برقشه ولی کجاستو نمیدونم!!

ahmadra.2520
24-11-1393, 12:07 قبل از ظهر
يه سوال دارم

من پالس ٢٢٠ دارم همونجور كه ميدونيد ٢ تا چراغ جلو داره
چراغ پايينيم لامپش رو تست كردم سالمه ولي وقتي جا ميزنم روشن نميشه نور بالام و ال اي دي جلو و نور كيلومتر و حتي ال اي دي رو قلوه هم كار ميكنه
بعضي وقتا سويج رو باز ميكنم باك موتورم فول بنزينه چراغ زاپاس روشن ميشه
دوباره سوييچ رو ميبندم باز ميكنم درست ميشه بعضي وقتا كيلومتر رو الكي نشون ميده و براي خودش عدد الكي ميزنه
برق كار خبره و حرفه اي سراغ داريد خرج زياد رو دستم نذاره بتونه تعميرش كنه؟

Alizx10
27-10-1396, 10:29 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز شما با اهمتر میتونی تست بگیری ولی احتمال خیلی زیاد بوبین موتورت هست که بیشتر از حد شارژ میکنه

fereshteyemarg
29-11-1396, 01:42 قبل از ظهر
سلام. یه سوال درمورد برق پالس 200
وقتی موتور زیر بارون میمونه وقتی گاز میدی صفحه کیلومتر روشن میشه و خاموش
بعدش موتور خفه میکنه و خاموش میکنه
یکم بعد روشن میشه ولی باز دوباره خفه میکنه و خاموش میکنه