PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طراحی موتور (هیوسانگ 600)

iZZYMotobike
05-01-1390, 01:53 قبل از ظهر
سلام دوستان

من از اونجایی که خیلی به طراحی علاقه دارم گفتم موتور توی تصورم رو طراحی کنم... این موتوری که طراحی کردم از ادغام دو موتور موجود مورد علاقه من یعنی یاماها آر6 (Yamaha r6) و هوندا سی بی آر 600 (Honda CBR 66rr) بوجود اومده...

من میخوام این پروژه رو کامل کنم ولی خوب وقت زیادی میبره.. اگر کسی نظری روی طرح داره خوشحال میشم بشنوم... البته برند موتور رو هیوسانگ انتخاب کردم... :)

اسکچ Sketch

[Only registered and activated users can see links]

و اینهم یه قسمت از رندرینگ با فتوشاپ... اگر خوبه ادامه بدم.. وگرنه..... :)

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستم...

آرش

Red Hat
05-01-1390, 06:33 قبل از ظهر
بنظر من چراغ جلوش میتونه زیبا تر هم باشه . یه خورده نازک تر باشه قشنگ تر میشه.

nOviA
05-01-1390, 10:05 قبل از ظهر
چراغ جلو بزرگه. رینگ عقب کوچیکه. موتورت چند سی سیه؟ شاسی ای که به چرخ عقب وصله هم کوچیکه.

باک موتور رو نسبت به فلاپ نگاه کن؟ البته علتش فاصله ی زیاد فلاپ نسبت به زمینه. فلاپ و انجین رو بیار پایین تر تا تقریبا به زمین برسه. عکس های آر6 رو ببینی دستت میاد که چقدر فاصله داره تا زمین.

دسته های موتور رو هم کمی زاویشو به سمت راکب بیشتر کن.

Classified
05-01-1390, 10:35 قبل از ظهر
دوست عزیز سعی کنید خطوط که مهمترین جز یک طراحی هستند( خودتون بهتر از من می دونید) از جایی شروع و جایی تمومشون کنید.

فلاپ کمی نا هماهنگ با بقیه اجزا هستند. سعی کنید با یک فلاپ اضافی که هماهنگ با فلاپ بزرگتر باشه موتر رو بپوشونید( نه به طور کامل).

باک رو در سمت عقب که بیشتر کنید( حجم بدید). قسمت جلو و چراغ ها کمی نسبت به کل موتور بزرگ به نظر می رسند. به نظر من در مور چراغ ها ابتکار

به خرج دادن هر چند خیلی زحمت داره ازشش رو داره. کمی کوتاه، کوچکتر و از سیستم led استفاده کنن. کلگیر عقب! رو تیزتر و کمی درازتر کنید.

در کل می تونید از خطوط شکسته و خشن استفاده کنید و هم می تونید از خطوط نرم و پیوسته( باز هم خودتون بهتر می دونید)

ببخشید زیاد حرف زدم، همه اینها پیشنهاده و ممکنه اشتباه باشه. ممنون

sirn
05-01-1390, 02:39 بعد از ظهر
سلام دوستان

من از اونجایی که خیلی به طراحی علاقه دارم گفتم موتور توی تصورم رو طراحی کنم... این موتوری که طراحی کردم از ادغام دو موتور موجود مورد علاقه من یعنی یاماها آر6 (Yamaha r6) و هوندا سی بی آر 600 (Honda CBR 66rr) بوجود اومده...

من میخوام این پروژه رو کامل کنم ولی خوب وقت زیادی میبره.. اگر کسی نظری روی طرح داره خوشحال میشم بشنوم... البته برند موتور رو هیوسانگ انتخاب کردم... :)

اسکچ Sketch

و اینهم یه قسمت از رندرینگ با فتوشاپ... اگر خوبه ادامه بدم.. وگرنه..... :)

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستم...

آرش
اقا کارت درست ادامه بدید لذت میبریم...............:smilies(113):

soroush adventure
05-01-1390, 03:14 بعد از ظهر
پشت کار -علم-خلاقیت و علاقه چنین اعضای مفیدی باعث پیشرفت این کلوپ و در نهایت بالا رفتن فرهنگ موتور میشه :5:

iZZYMotobike
05-01-1390, 06:16 بعد از ظهر
سلام
ممنون از همه دوستانی که نظر دادن و به من کمک کردن که توی طراحی به نکات مهمی دقت کنم... طراحی بعدی من با رعایت بسیاری از نکاتی که دوستان فرمودن مثل تغییر سایز چراغ و استفاده از ال ای دی.. پایین آوردن ارتفاع موتور و تغییر باک انجام گرفت. نکته مهمی که خودمم یادم رفته بود این بود که از شخصیت طراحی خود هیوسانگ استفاده نکرده بودم که سعی کردم در طراحی فرم سر موتور اون رو لحاظ کنم... به هر حال با توجه به تغییراتی که دوستان گفتند این طراحی جدید بوجود اومد.. لطفا من رو با نظرات بسیار ارزشمندتون یاری کنید.

با تشکر

---------- Post added at 05:44 PM ---------- Previous post was at 05:40 PM ----------

دوست عزیز سعی کنید خطوط که مهمترین جز یک طراحی هستند( خودتون بهتر از من می دونید) از جایی شروع و جایی تمومشون کنید.

فلاپ کمی نا هماهنگ با بقیه اجزا هستند. سعی کنید با یک فلاپ اضافی که هماهنگ با فلاپ بزرگتر باشه موتر رو بپوشونید( نه به طور کامل).

باک رو در سمت عقب که بیشتر کنید( حجم بدید). قسمت جلو و چراغ ها کمی نسبت به کل موتور بزرگ به نظر می رسند. به نظر من در مور چراغ ها ابتکار

به خرج دادن هر چند خیلی زحمت داره ازشش رو داره. کمی کوتاه، کوچکتر و از سیستم led استفاده کنن. کلگیر عقب! رو تیزتر و کمی درازتر کنید.

در کل می تونید از خطوط شکسته و خشن استفاده کنید و هم می تونید از خطوط نرم و پیوسته( باز هم خودتون بهتر می دونید)

ببخشید زیاد حرف زدم، همه اینها پیشنهاده و ممکنه اشتباه باشه. ممنون

مرسی دوست عزیز نکاتی که گفتید چه در مورد طراحی چه در مورد اجزا بسیار مفید و ارزنده بود... از نظر شما در مورد استفاده از خطوط خشن و شکسته بسیار لذت بردم.. :) سعی میکنم بیشتر ستفاده کنم....

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

این هم با یک ادیت جزیی...

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 06:59 PM ----------

چراغ جلو بزرگه. رینگ عقب کوچیکه. موتورت چند سی سیه؟ شاسی ای که به چرخ عقب وصله هم کوچیکه.

باک موتور رو نسبت به فلاپ نگاه کن؟ البته علتش فاصله ی زیاد فلاپ نسبت به زمینه. فلاپ و انجین رو بیار پایین تر تا تقریبا به زمین برسه. عکس های آر6 رو ببینی دستت میاد که چقدر فاصله داره تا زمین.

دسته های موتور رو هم کمی زاویشو به سمت راکب بیشتر کن.

بیشترشو انجام دادم... موتور هیوسانگ 600 سی سی هستش.... ممنون از نظرات مفیدت..

soroush adventure
05-01-1390, 06:26 بعد از ظهر
یه چیزی توجهم رو جلب کرد و این بود که فرمون از وسط باک رد شده . جالب و منحصر بفرده . و مشابه نداره .

Alireza
05-01-1390, 08:13 بعد از ظهر
ارش جان طراحی جدید خیلی زیبا شده و سروش هم گفت خیلی جالب شده فرمون

ghost.rider1
05-01-1390, 09:49 بعد از ظهر
ارش جان اجازه بده دقیق تر بررسی کنیم.یه طراح موفق طرحخودشو با اون چیزی که تو تخیلشو طراحی می کنه بهد مهندسا مان سایز اسمی روش می زارن بعد میدن دست سازنده و اونا هم اون به اصطلاح المانو به سازه تبدیل می کنن.لزا از شما به عنوان یه گرافست می خوام این موتورو با یک طرح فضایی طراحی کنی و اصلا کاری با طرح فعلی هیو سانگ نداشته باشی.نکته بعدی که به ذهنم میرسه اینه که تو طرح جدیدت شما شکل خود هیوسانگو تا حد زیادی فقط رسم کردید.ولی خوب ایرادا تا سطح زیادی برطرف شد که این نکته بینی شمارو می رسونه باز سوالی بود در خدمت هستم.:28:

nOviA
05-01-1390, 11:35 بعد از ظهر
طرح جدیدت خیلی قشنگ شده. اما چنتا ایراد پروتوتایپی داره. یکی اینکه باک موتور سمت راکبش تیزه. ترمز خفن بزنی راکب جر میخوره:3: :999: دومی هم شاسی پشت فلاپه. بیرون زدگی داره؟ راکب بشینه پاش کجا میره؟ جای پا برای راکب نزاشتی. ستون بیرون زدگی داره. باید صاف باشه تو بعد سوم:32: ستونی که به چرخ عقب وصله رو هم بیار وسط لاستیک.

یه نکته ی مهمی در مورد این گونه طراحی ها بگم. اینکه این ایرادات نشان از بی دقتی طراح نیست. به دلیل داشتن المان های زیاد تو این سبک طراحی همیشه بی دقتی توش هست.حتی از طراح های بزرگ هم بعضا میشه ایراد گرفت.نمیدونم این چندومین موتوریه که میکشی اما واقعا عالی شده. خسته نباشی:smilies(182): ادامه بده منم سعی میکنم بهت ملحق شم در آینده(2 تایی بخش طراحی موتور رو راه میندازیم).

حسـن
05-01-1390, 11:40 بعد از ظهر
خیلی قیافه ی جدی و خشنی داره
خیلی جالبه :clap:

iZZYMotobike
06-01-1390, 01:46 قبل از ظهر
یکی اینکه باک موتور سمت راکبش تیزه.ترمز خفن بزنی راکب جر میخوره
شاید درستش کنم :) شایدم بزارم راکب جر بخوره...

دومی هم شاسی پشت فلاپه. بیرون زدگی داره؟ راکب بشینه پاش کجا میره؟ جای پا برای راکب نزاشتی. ستون بیرون زدگی داره. باید صاف باشه تو بعد سوم
نه اون خطای دیده مشکلی وجود نداره البته من هم خوب نکشیدمش که انگار بیرون زدگی داره...

ستونی که به چرخ عقب وصله رو هم بیار وسط لاستیک.
انجام دادم

ادامه بده منم سعی میکنم بهت ملحق شم در آینده(2 تایی بخش طراحی موتور رو راه میندازیم).
یه بخش طراحی اگر باز بشه من سعی میکنم توش کار کنم... خیلی خوبه شما هم بیای ملحق شی...

اینم دو تا ادیشن دیگه از طرح با رنگ:

---------- Post added at 02:46 AM ---------- Previous post was at 02:38 AM ----------

ارش جان اجازه بده دقیق تر بررسی کنیم.یه طراح موفق طرحخودشو با اون چیزی که تو تخیلشو طراحی می کنه بهد مهندسا مان سایز اسمی روش می زارن بعد میدن دست سازنده و اونا هم اون به اصطلاح المانو به سازه تبدیل می کنن.لزا از شما به عنوان یه گرافست می خوام این موتورو با یک طرح فضایی طراحی کنی و اصلا کاری با طرح فعلی هیو سانگ نداشته باشی.نکته بعدی که به ذهنم میرسه اینه که تو طرح جدیدت شما شکل خود هیوسانگو تا حد زیادی فقط رسم کردید.ولی خوب ایرادا تا سطح زیادی برطرف شد که این نکته بینی شمارو می رسونه باز سوالی بود در خدمت هستم.:28:

امیرحسین عزیز این حرفت که اصلا نباید در بند ساخت بود کاملا درسته چون کار ساخت رو مهندسین سازه و مکانیک انجام میدن... من رشته لیسانسم طراحی صنعتی بوده و بخوبی با پروسه تولید آشنا هستم .. منظورت از فضایی هم فکر کنم کانسپت و یا فیوچر دیزاین باید باشه... که خوب یک درس با این نام ما داشتیم که اونهم باید بر اساس مفهوم و شرایط زمان خودش طراحی بشه... که کار بسیار سختیه و البته شیرین... ولی خودم هم دوست دارم اون نوع طراحی رو... من موتور تا بحال نکشیده بودم و از پلت فرم هوندا استفاده کردم برای طراحی ولی در طراحی های بعدی سعی میکنم به اون سمت فیوچر دیزاین حرکت کنم....*

mehrdad.
06-01-1390, 01:54 قبل از ظهر
خیلی جالبه...اگر الان تو یک کشور پیشرفته بودی براحتی رو یک پلت فورم میشد اجراش کرد..
این طرح کاملا فیوچر دیزاینه ...دیگه بیشترش نکن خراب میشه..الان خوبه....باید جنبه رئالش هم حفظ شه.:fingersmiley:
نیان طرح رو کش برن:icon_pf (94)::icon_pf (95)::icon_pf (94):

Alireza
06-01-1390, 01:58 قبل از ظهر
فردا یه بخش طراحی باز میکنم ایده جالبیه

Classified
06-01-1390, 02:07 قبل از ظهر
سلام

طرح بسیار زیبایی شده. خوشحالم که پیشنهاد هام مفید واقع شده.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

چند مورد هستند گفتم نظرم رو بگم:

خطوطی که با رنگ قرمز و سبز مشخص کردم بهتره توی یک راستا قرار بگیرند. خطوط صورتی هم همینطور.

قسمت زرد رنگ بهتره با بقیه خطوط شکسته هماهنگ باشه، خیلی منحنی نباشه.

برای راکب جای زانو رو باک بزارید، که حجم دهی باک هم می تونه توی زیبایی طرح تاثیر داشته باشه.

ستون چرخ عقب رو می توید بهش زاویه بدید و یا دو تکه کنید.

در مورد چراغ جلو: نمیدونم شدنی هست یا نه، میشه از دو یا چند ردیف LED استفاده کرد؟؟!

فرمون طرح بسیار جالبی داره اما موقع پیچیدن مشکلی نداره؟؟

برای طرح چراغ عقب چی مد نظر دارین؟؟

iZZYMotobike
06-01-1390, 02:32 قبل از ظهر
سلام

طرح بسیار زیبایی شده. خوشحالم که پیشنهاد هام مفید واقع شده.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

چند مورد هستند گفتم نظرم رو بگم:

خطوطی که با رنگ قرمز و سبز مشخص کردم بهتره توی یک راستا قرار بگیرند. خطوط صورتی هم همینطور.

قسمت زرد رنگ بهتره با بقیه خطوط شکسته هماهنگ باشه، خیلی منحنی نباشه.

برای راکب جای زانو رو باک بزارید، که حجم دهی باک هم می تونه توی زیبایی طرح تاثیر داشته باشه.

ستون چرخ عقب رو می توید بهش زاویه بدید و یا دو تکه کنید.

در مورد چراغ جلو: نمیدونم شدنی هست یا نه، میشه از دو یا چند ردیف LED استفاده کرد؟؟!

فرمون طرح بسیار جالبی داره اما موقع پیچیدن مشکلی نداره؟؟

برای طرح چراغ عقب چی مد نظر دارین؟؟

مرسی دوست عزیز از نوع برخوردت با طراحی مشخصه که یا طراحی و یا اینکه دقت بالایی داری... ولی استفاده از خطوط کاملا موازی فقط چشم رو از کادر خارج میکنه و از تمرکز بصری کم میکنه... بعضی از هماهنگ سازی های خطی که گفتی بجا بود و مسلما در طراحی بعدی ام رعایت میکردمشون ... در مورد ستون عقب من هم احساس بلا تکلیفی دارم نسبت بهش... در مورد چراغ جلو میشه ال ای دی چند ردیفه هم کار کرد...
مشکلی برای فرمون وجود نداره فقط باید کمی عقب تر طراحی بشه... برای چراغ عقب ال ای دی سر تا سری دماغه پشت مد نظرمه....

farzadprogram
06-01-1390, 10:59 قبل از ظهر
خیلی زیبا شده ارش

mahdy007
06-06-1390, 02:50 قبل از ظهر
خیلی موتور زیبا و جالبی شده است. امید به این که روز به روز بر زیباییش بیفزایی. :25:
یا حق:26:

Masoud
06-06-1390, 09:20 قبل از ظهر
احسنت .