PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد خرید موتور ریس

Amir H
22-10-1391, 09:59 بعد از ظهر
سلام دوستان
اول اینکه خوشحالم تو این سایت عضو شدم . چندوقت فروم برام باز نمیشد .
زیاد از موتور سر درنمیارم کلا هم زیاد پشت موتور نشستم چندبار فقط اونم موتور ایرانی عاشق موتور ریس هستم ولی تا حالا پشتش نشستم .
میخوام یه جا رو معرفی کنید توی شرق تهران بتونم پشتشون بشینم هم اینکه اشنا بشم و ببینم با کدومشون حال میکنم .
دیگه اینکه فعلا از دایلیم و مگلی و هیو خوشم اومده و برای مسافت های طولانی و داخل شهر هم میخوام استفاده کنم .
ممنون میشم راهنماییم کنید

شایسته فر
22-10-1391, 10:56 بعد از ظهر
با توجه به کاربریتون بهترین گزینه دایلیم هست
هم نرمه و در مسافت های طولانی اذیت نمی کنه
هم آب خنک هست و در ترافیک(شهر) به مشکلی بر نمی خورید
البته دایلیم اسپورت تورینگ هست و ریس نیست
ضمنا به نظر من اول شما یه موتور ارزون تر بگیر و دستت راه افتاد بعد بیا رو این موتورا
اگه مثلا با هیو که حدود 14 تومنه زمین بخوری هیچی هیچی 1-1.500 پیاده میشی!!!!!!

Amir H
22-10-1391, 11:18 بعد از ظهر
ممنون جناب شایسته فر اتفاقا داشتم تو سایت گشت میزدم به این موضوع پی بردم در مورد دایلیم و اینکه حدودا 1 ماه پیش تو گمرک دیدم که برچسب نینجا زده بود طرح نینجا شده بود . راستش دیگه نمیخوام یه موتور دیگه بگیرم و دوباره عوض کنم اگه یه جایی پیستی باشه که بشه تمرین کرد دستم راه بیفته خیلی خوبه . نظرتون در مورد مگلی چیه ؟ ( تلفظش مه گه لی یه ؟ )

عابدی
22-10-1391, 11:29 بعد از ظهر
تلفظش meg-li وسلام
خدمت شما عرض کنم بهتره با یه مگلی کارکرده 88-89 شروع کنید که اگه زمین زدید زیاد ضرر نشه براتون.
من یه مدت بین این سه تا موتور کلی تحقیق کردم و هیوسانگ شد گزینه ی برتر از همه لحاظ.

Mohammad aghili
23-10-1391, 12:12 قبل از ظهر
Megelli تلفظش

شایسته فر
23-10-1391, 12:54 قبل از ظهر
دوست عزیز سمت مگلی نرو که پشیمونت می کنه
اگه ابهت و قیافه می خوای =هیوسانگ
نرمی و راحتی=دایلیم
دردسر+شتاب=مگلی
ضمنا کیفیت دایلیم و هیو تقریبا در یک حده ولی یکم دایلیم با کیفیت تره!!!!

عابدی
23-10-1391, 05:07 قبل از ظهر
Megelli تلفظش

کسی هست بگه me ge li????:4chsmu1:

megelli نوشته میشه

Mohammad aghili
23-10-1391, 05:48 قبل از ظهر
ینی چی من متوجه نمیشم
اینجا تو مشهد میگن : mag li
هرچی بگن درسته؟
رو موتور رو شما نگا بنداز
نوشته megelli پس ینی همینجوری هم خونده میشه
حله؟

farzad_sh_2020
23-10-1391, 06:30 قبل از ظهر
سلام
سمت مگلی نرو پشیمون میشی

مگلی اکثر دوستان که دارن یا خودشون وارد هستن و حسابی میرسن بهش یا دائم در تعمیرگاه :دی

البته در سری های جدید خیلی بهتر شده ولی بازم پشنهاد نمیدم
به نظر من هیوسانگ بخر. من خودم مدل 89 داشتم . الان هم 2012 خریدم
قیمتش نسبت به چیزی که سوار میشی مناسب هست

راستی دوستان تلفظ مگلی ( Me Ge Li ) هست . میتونید چندتا فیلم از سایت های خارجی چک کنید همیه میگن Me Ge Li
ولی نمیدنم چرا اینجا هم بعضی ها میگن Magli

amir.cdi
23-10-1391, 06:38 قبل از ظهر
اگه کم سوار موتور شدی بهتر از چیزه دیگره شرو کنی تا دستت راه بیوفته

شایسته فر
23-10-1391, 06:57 قبل از ظهر
اگه کم سوار موتور شدی بهتر از چیزه دیگره شرو کنی تا دستت راه بیوفته
منم نظرم همینه
ظمنا اگه گواهی نامه نداری به نظرم اصلا نشین پشت موتور
اول گواهی نامه بعد موتور
به بچه گربه هم بزنی قتل عمد حساب میشه و بیمه هم تعلق نمیگیره و................
دیدم که میگم

Amir H
23-10-1391, 07:56 قبل از ظهر
تشکر از همه دوستان فکر کنم دایلیم گزینه خوبی واسه من باشه . هرچی فکرمیکنم نمیتونم یه موتور دیگه بخرم بعدش دوباره اونو بفروشم و .... بنظرتون چیکار کنم ؟ جایی نیست که بتونم پشت اینا بشینم یا اموزش بدن ؟

شایسته فر
23-10-1391, 08:49 قبل از ظهر
آموزش که قرار بود آموزشگاه بزنن ولی نه با این موتورا بلکه با سی جی!!!!!!
ضمنا اینطوری که بوش میاد شما گواهی نامه هم نداریو.........
دادا برو پیش یکی از دوستات که موتور سواره؛ چند وقتی با موتورش دور بزن و وقتی که دستت راه افتاد بعدش موتور بخر
تازه وقتی هم که خریدی باید کلی تمیرن کنی تا قلقش دستت بیاد و بتونی سواری ازش بگیری
نشینی ییهو پشتش یا علی مدد ها

amir74
23-10-1391, 09:01 قبل از ظهر
اگه موتور سواری بلدی نه خیلی زیاد کم. برو بگیر مگه من خودم نبودم موتور کسی بهم نمی داد می گفت بلد نیستی در حالی یکم بلد بودم رفتم چی خریدم سوزوکی 250 :25r30wi::icon_pf (95):.
شماهم برو بخر ولی جوگیر نشی گاز و گوز کنی تو شهر اروم برو و بیا تا دستت قشنگ راه بیوفته کلا تند نرو و احتیاط کن مثل من

شایسته فر
23-10-1391, 09:04 قبل از ظهر
دادا این موتورو با آمیکو مقایسه نکن:consoling2:
اینا زمین تا زیر زمین توفیقشونه
نخ سوزن با فلاپایی که دارن!!!!!!!!!
ضمنا شما که می گی از وقتی خریدی چند باری بیشتر سوارش نشدی و............ که جاش اینجا نیست!!:s (9):

shahab rezaei
23-10-1391, 09:35 قبل از ظهر
با سلام. دوست عزیز یه ضرب المثل هس میگه تا زمین نخوری موتور سوار نمیشی. مطمئن باش که جنابالی هم حتما زمین میخوری. پس فکر اینو بیرون کن که بری آموزشگاه. خودت باید یاد بگیری. نظر منو میخوای فعلا برو یه پالس یا پیشرو پارس بگیر تا علی الحساب موتور سواری تو دستت بیاد بعد برو سراغ ریس. موتور پیشروپارس که فک کنم تو همین سایتم در موردش خیلی چیزا نوشته بهترین گزینه ی . هم از نظر قیمت خوبه هم استایل و سواریش با ریس زیاد فرقی نمیکنه. دنبال یه موتور برو استعلاکش کم باشه. این حرف من نیس حرف اوناییه که چارتا پیراهن بیشتر پاره کردن. خودتم بعدا مطمئنم به این حرفم میرسی. حالا یه موتور میگیری باز میفروشیش با ضرر یا سود. اینجوری ممکنه فقط یه ضرر مالی کم ببینی ولی خدایی نکرده اگه مثلا با یه هیو بخوری زمین نه تنها ضرر مالی زیادی میبینی بلکه آسیب جدی به خودتم میرسه. فک کن هیو با اون وزن و هیکلش بیفته رو پات..... خلاصه الان فقط از یه موتور سبک شروع کن. مث این میمونه که یه بچه از کلاس اول دبستان بخواد یه دفعه بره دبیرستان درس بخونه. بازم خود دانی ولی کاری بکن که پشیمون نشی.
یا علی

شایسته فر
23-10-1391, 09:54 قبل از ظهر
داداشی یه چیزم من بگم
شما فرض کن دایلیم یا هیو گرفتی
نمی تونی همیشه و همه جا سوارش بشی و نیاز داری یه موتورم دم دستی داشته باشی(اگه می گی من ماشین دارم و موتورو فقط برای گشتن می خوام و.......بهت قول می دم که وقتی موتور سوار بشی دیگه نمی تونی موتورو بزاری کنار و بیشتر با موتورو تا ماشین)
پس به جای اینکه با دایلیم یا هیو یاد بگیری ؛ بر فرض که مشکلی هم برات پیش نیاد؛ بعد به فکر موتور دم دستی باشی
اول یه موتور دم دستی بگیر و باهاش یاد بگیر و بعد برو دنبال سنگین تر که موتور باحال ترتم به خاطر یادگیری و ناشی بودن مستهلک نشه و خراب نشه و اگه قراره موتوری برای یادگیری خراب بشه و یا بهش فشار بیاد چه بهتر که ارزون تر و اون دم دستیه باشه
بازم خود دانی

Amir H
23-10-1391, 08:16 بعد از ظهر
دقیقا همینه میخوام یه موتور بگیرم که همیشه زیر پام باشه کلا زیاد هم میرم اینور اونور ولی واسم مقدور نیست بخوام یه موتور دیگه بگیرم و ........ میخوام یه موتور داشته باشم همه جا باهام باشه . پشت موتور هم فقط ایرانی نشستم متاسفانه دوروبرم کسی ریس نداره .

شایسته فر
23-10-1391, 08:24 بعد از ظهر
ریس منظورتون اسپرت هست درسته؟
دادا اگه برات اصلا مقدور نیست یه موتور دم دستی دست و پا کنی پس بهترین گزینه برات همین دایلیمه چون هم می تونی باهاش مسافت های طولانی بری و اذیتت نمی کنه
هم آب خنکه و تو ترافییک مشکل ساز نمی شه
هم با کیفیت و کم استهلاکه
فقط وقتی گرفتی باید نم نم بری این ور و اونور تا دستتت راه بی افته و زمین نزنیش و یا...... برای خودت و خانوادت مشکلی پیش نیاد!!

کاوه
23-10-1391, 08:31 بعد از ظهر
من تمام پست ها رو خوندم
جای برادر کوچیک تر بهت میگم داداش
مناسب ترین گزینه برات پالس 220هست
یدونه 89 تر تمییز بخر سواری بگیر ازش
هم میشه باهاش موتور سواری یاد گرفت
هم خوش دسته
هم موتوریه که میشه همه جا باهاش رفت و زیر پات باشه
از طرفی چون فرمونش تو فلاپ جلو میچرخه اونطوری قلق موتور ریس هم دستت میاد و بعدا اگه هر موتور ریسی بخری گیج نمیزنی
ببین هر موتوری یه قلقی داره
الانم که بدجور لوازم گرونه و یک تصادف ساده = یعنی کلی خرج

شایسته فر
23-10-1391, 08:36 بعد از ظهر
منم با 220 موافقم
ولی اگه خیلی دلت با موتور اسپورتا هست؛ نمی تونی خودتو کنترل کنی؛ خواستی بخری یه دایلیم بگیر
پشیمون نمی شی
الان بابی(babak) حدود 30.000 تا با موتوروش رفته ولی موتور آخ نگفته و جز لوازم مصرفی چیزی نخواسته و ضمنا الانم مثل روز اول براش نرم و بدون سرو صدای اضافی کار می کنه
ولی چون دستت راه نیافتاده همون 220 بیتره!!!

Amir H
23-10-1391, 08:46 بعد از ظهر
بله درسته شایسته فر جان دقیقا دلم با اسپرت هست میتونم بعد چندوقت راه بیفتم دیگه ؟ کاوه جان نمیخوام یه موتور بگیرم بعد دوباره بخوام عوضش کنم بعدش شما میگی هرموتوری قلق خاصشو داره میگم یواش یواش قلقش دستم میاد درسته ؟

alibk
23-10-1391, 09:05 بعد از ظهر
نظر همه دوستان درسته اما به خودتم ربط داره که چقد زوذ یاد میگیری
من خودم 125 بیشتر نرونده بودم که یهو یه cb750 گرفتم روندم بعد دو ماه یه kawasaki 750 gpx روندم اما نکته اینه که من خیلی خیلی احتیاط کردم و مواظب بودم تا قلق دستم بیاد الان هم با احتیاط سوار میشم چون قلقش کامل دستم نیست
اگه موتور خریدی موقع سوار شدن فکر خانوادتم باش که پشیمونی بار نیاری

شایسته فر
23-10-1391, 09:12 بعد از ظهر
دقیقا درست می فرمایید
یاد گیری تو هر ضمینه ای بستگی به شخص داره
پشت کار+استعداد
ضمنا واقعا باید احتیاط کنی و اگه گواهی نامه نداری حتما به فکر گواهی نامه باش بعدش موتور

farzad_sh_2020
23-10-1391, 09:18 بعد از ظهر
من هم با دوستان موافقم
اول گواهی نامه
خوده من وقتی پشت پاکشتی مینشستم رفتم گواهی نامه گرفتم و بعدش پالس 220 خریدم و بعد از چند ماه هیوسانگ
هیوسانگ موتوری نیست که بتونی دائم باهاش بری جایی و توی ترافیک اذیتت میکنه . درضمن موتوری هم نیست بتونی هرجایی پارکش کنی و بری . من حتی وقتی جلوی چشمم پارک بود باز هم استرس داشتم و شاید کلاً 5 بار پارکش نکردم جایی جز پارکینگ خونه

amir74
23-10-1391, 09:55 بعد از ظهر
دوست من برو بخر هر ریسی دوست داری اول خیلی بیشتر احتیاط کن کوچه ها رو زیاد برو در هر حالتی ترمز بگیر همه روشارو انجام بده اون اول تا دستت قشنگ باهاش راه بیوفته نکه از همون اول گرفتی ***زی که خودتو به کشتن می دی