PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن نشدن هیوسانگ ریس

Gladiator
20-10-1391, 09:48 بعد از ظهر
درود بر دوستان گرامی
موتورم مشکل برقی پیدا کرده استارت نمیخوره
یعنی یه نیمچه استارت میخوره بعد دیگه نمیخوره صفحه دیجیتالش خاموش میشه استارتو که ول میکنی صفحه روشن میشه
فکر کردم از باطریه باطری یه موتور دیگه انداختم دیدم باز همونجوریه حتی با باطری ماشین
وقتی دکمه استارتو نگه میدارم یه صدای ویز ویز از زیر صندلیش میومد که پس از بررسی فهمیدم از اتومات استارته
چند تات تقه با پیچ گوشتی بهش زدم دیدم باز همونجوریه
خلاصه بازو بستش کردم و سیم کشی هارو چک کردم هیچ جا مشکلی دیده نمیشد
بستمش استارت زدم استارت خوردو روشن شد
پس از چند روز دوباره همونجوری شده
کسی تاحالا با همچین مشکلی برخورد کرده؟ تشخیص دوستان با تجربه چیه؟ لطف کنید راهنمایی کنید مشکلم حل بشه
پیشاپیش سپاسگذار

جانسون
20-10-1391, 10:13 بعد از ظهر
احتمالا از رله استارته عوض اون دوتا فیوز 15 و 30 امپرم چک کن زیره صندلی ترک نشین

جانسون
21-10-1391, 06:48 قبل از ظهر
داداش شما موتور با دنده 2 هول بده روشن ببین مشکل نداره روشن میشه ؟؟

و فقط استارت نیمی خوره؟

K.I.A
21-10-1391, 07:46 قبل از ظهر
اگه از باطریت مطمئنی
از رله مطمئی
از خود استارت مطمئنی که بر اثر شستشو با اب رسوب نداشته باشه
شارجرت نیمسوز شده رزین مانع از کار افتادنش میشه وگرنه تا حالا کامل میسوخت.

Gladiator
21-10-1391, 11:10 قبل از ظهر
داداش شما موتور با دنده 2 هول بده روشن ببین مشکل نداره روشن میشه ؟؟ و فقط استارت نیمی خوره؟ آره داداش تو دنده راحت با یه هل روشن شد ، فقط وقتی استارت میزنی انگار که باطری ضعیف یاشه یه نیمچه میزنه بعد کلا صفحه دیجیتال خاموش میشه ، استارتو که ول میکنی دوباره انگار تازه سوییچو باز کردی ، آمپر دور موتورش تا ته میره برمیگرده ، باز استارت میزنی همون آشو همون کاسه

جانسون
21-10-1391, 11:16 قبل از ظهر
داداش کارای و من و داداش کیا گفتیم چک کن 100% مشکلو پیدا میکنی اها باتریتم بزن زیره شارج یه 3 4 ساعت دوبار چک کن

Gladiator
21-10-1391, 11:17 قبل از ظهر
اگه از باطریت مطمئنی از رله مطمئی از خود استارت مطمئنی که بر اثر شستشو با اب رسوب نداشته باشه شارجرت نیمسوز شده رزین مانع از کار افتادنش میشه وگرنه تا حالا کامل میسوخت. از باطری و استارت مطمئنم ، رله رو اصلا نمیدونم کجاست و چی هست ، موتورو خیلی وقته نشستم ، آخه دو ماهه که هوا سرد شده اصلا سوارش نمیشم (زیر چادره)فقط هفته ای دوبار استارت میزدم میذاشتم 5 دقیقه کار کنه و هیچ مشکلی هم نداشت ، یهو خودبخود اینطوری شده وقتی که استارت میزنم اتومات استارتش میلرزه و صدا میده(ویز ویز میکنه) مشکل کاملا برقیه ، ممکنه از دزدگیر باشه؟

K.I.A
22-10-1391, 03:14 قبل از ظهر
ماله یکی از بچه ها همین مشکلو داشت به خاطر دزدگیر چینیش بود.

Magma
22-10-1391, 03:23 قبل از ظهر
خوب با یه باطری دیگه هم چک کن. من شدیدا فکر میکنم از باطری باشه. شاید یادت رفته و سوییچ باز مونده. باطریه موتور منم که خوابیده بود دقیقا همین صدایی ویییییییییییییز و میداد. اگه موتور خوابیده بوده فکر نکنم مشکل دیگه ای پیش اومده باشه

Gladiator
22-10-1391, 04:30 قبل از ظهر
خوب با یه باطری دیگه هم چک کن. من شدیدا فکر میکنم از باطری باشه. شاید یادت رفته و سوییچ باز مونده. باطریه موتور منم که خوابیده بود دقیقا همین صدایی ویییییییییییییز و میداد. اگه موتور خوابیده بوده فکر نکنم مشکل دیگه ای پیش اومده باشهداداش باطری موتور که سهله ، باطری ماشینم زدم همینطوری بود این موتورای جدید همینه ، کسی ازشون سر در نمیاره مخصوصا تو شهرستان

Magma
22-10-1391, 07:02 قبل از ظهر
راستی با هل امتحانش کردی؟ با هل دادن اگه روشن شد احتمال قوی ایراد از برق استارته! استارت فک کنم یه سری فیوز مخصوص خودش داشته باشه.

روش هل خیلی کار آمده. میزنی دنده 2. کلاچو میگیری. از یکی از دوستان خواهش میکنی با تمام توان هل بده. بعدش که دیدی سرعت مناسبه کلاچ ول کن. البته سوییچم باید باز باشه. تو سر پایینی خیلی جواب میده

Gladiator
22-10-1391, 09:13 بعد از ظهر
راستی با هل امتحانش کردی؟ با هل دادن اگه روشن شد احتمال قوی ایراد از برق استارته! استارت فک کنم یه سری فیوز مخصوص خودش داشته باشه. روش هل خیلی کار آمده. میزنی دنده 2. کلاچو میگیری. از یکی از دوستان خواهش میکنی با تمام توان هل بده. بعدش که دیدی سرعت مناسبه کلاچ ول کن. البته سوییچم باید باز باشه. تو سر پایینی خیلی جواب میدهدادا با هل که گفتم روشنش کردم نمیشه هر بار با هل روشنش کنم ، ممکنه آسیب ببینه باید مشکلشو پیدا کنم الانم چند روزه بارندگیه نمیتونم ببرمش پیش یکی که از برق سر در میاره

salmanadl
23-10-1391, 05:58 قبل از ظهر
اگه کابل برق استارت یا رله شل باشه هم همچین هنری نشون میده
داداش مشکلت زیاد حاد نیست، رله(همونی که صدا میده) رو تعویض کن
اگه هم نشد بهم نزدیکیم اگه بهم احتیاج داشتی پیام بده.

R.I.M.A
25-10-1391, 02:32 بعد از ظهر
با سلام به دوستان خوبم.
موتور منم 3روز پیش در حین حرکت یهو خاموش شد و استارت هم نمیخورد! زدم بغل با هندل روشنش کردم اما زیاد جدی نگرفتم. تا فردا وقتی میخواستم برم بیرون دیدم اصلا برق پشت صفحه کیلومتر نمیاد! استارت هم نمیخورد(نه با شسی خودش و نه با ریموتش). اما بعد که با هندل روشنش میکنم انگار که اصلا هیچ مشکلی نداره و همه قطعات برقی بخوبی کار میکنن و تا زمانی که موتور روشنه حتی ریموتش همه کلیداش خوب کار میکنن!
امروز کلا دل و دوده ش و ریختم بیرون تا همه سیمکشیش رو چک کنم ببینم آیا اتصالی داره؟ اما من هیچ مشکلی ندیدم:297: آب باتریشم عوض کردم و موتورو ی 10 دقیقه ای روشن کردم مجدد تست کردم، متاسفانه مشکل حل نشد. در ضمن در طول این 3روز 3-4 بار خیلی اتفاقی وقتی سوئیچ و باز میکردم برق پشت صفحه کیلومتر میومد و خیلی قشنگ هم استارت میخورد(حتی با ریموت). ی سری که دیدم برق اومد پشت صفحه کیلومتر قبل از استارت یکبار سوئیچ رو بستم دومرتبه بازش کردم اما دیگه برق صفحه کیلومتر نیومد که نیومد.
راستی موتور هم پرواز200 مدل 91/1. تورو خدا زودتر اساتید محترم نظراتشونو بدن، شب عیدی 2روز از کاسبی انداختمون.
یاحق

soroush
25-10-1391, 10:08 بعد از ظهر
با سلام به دوستان خوبم.
موتور منم 3روز پیش در حین حرکت یهو خاموش شد و استارت هم نمیخورد! زدم بغل با هندل روشنش کردم اما زیاد جدی نگرفتم. تا فردا وقتی میخواستم برم بیرون دیدم اصلا برق پشت صفحه کیلومتر نمیاد! استارت هم نمیخورد(نه با شسی خودش و نه با ریموتش). اما بعد که با هندل روشنش میکنم انگار که اصلا هیچ مشکلی نداره و همه قطعات برقی بخوبی کار میکنن و تا زمانی که موتور روشنه حتی ریموتش همه کلیداش خوب کار میکنن!
امروز کلا دل و دوده ش و ریختم بیرون تا همه سیمکشیش رو چک کنم ببینم آیا اتصالی داره؟ اما من هیچ مشکلی ندیدم:297: آب باتریشم عوض کردم و موتورو ی 10 دقیقه ای روشن کردم مجدد تست کردم، متاسفانه مشکل حل نشد. در ضمن در طول این 3روز 3-4 بار خیلی اتفاقی وقتی سوئیچ و باز میکردم برق پشت صفحه کیلومتر میومد و خیلی قشنگ هم استارت میخورد(حتی با ریموت). ی سری که دیدم برق اومد پشت صفحه کیلومتر قبل از استارت یکبار سوئیچ رو بستم دومرتبه بازش کردم اما دیگه برق صفحه کیلومتر نیومد که نیومد.
راستی موتور هم پرواز200 مدل 91/1. تورو خدا زودتر اساتید محترم نظراتشونو بدن، شب عیدی 2روز از کاسبی انداختمون.
یاحق
--------------------
نظر من تخصصي نيست ولي اگر موتور من اين طور ميشد اين كار رو تست ميكردم.
سيم كشي رو كه چك كردي ديدي سالم پس هيچ بهتره اتصال هاي باتري رو هم چك كني كامل وصل باشه يا قطعي نداشته باشه كه تو حركت يا تكون قطع ميشه و موتور خاموش،دينامت رو هم چك كردي سالم و كار ميكنه و باتري رو شارژ ميكنه؟
ولي ميشه احتمال كامل داد كه به باتري ربط پيدا ميكنه.
ولتاژ باتري خوب كم نيست؟نور دهي چراغ ها چطور؟اگه كم پس مشكل ولتاژ باتري اگه دم دست ماشين هست باتري به باتري تست كن ببين نور لامپ ها وقتي وصل ميكني به باتري ماشين زياد ميشه يا نه ولي خيلي وصل نكن چون امپراش يكي نيست ممكن موتور جاييش بسوزه
اميد وارم كه كمكي بشه و مشكل شما حل بشه،يا حق

Gladiator
26-11-1391, 11:14 قبل از ظهر
موتور من همچنان مشکل داره ، تهران که بودم رفتم محک ازش پرسیدم بهم گفت شارژرت خراب شده ، مگه شارژر به استارت خوردن ربط داره ؟

Kami
26-11-1391, 11:16 قبل از ظهر
موتور من همچنان مشکل داره ، تهران که بودم رفتم محک ازش پرسیدم بهم گفت شارژرت خراب شده ، مگه شارژر به استارت خوردن ربط داره ؟
بله
شارژر خراب باشه باتری میخوابه
باتری بخوابه استارت نمیزنه

Gladiator
26-11-1391, 11:32 قبل از ظهر
بله
شارژر خراب باشه باتری میخوابه
باتری بخوابه استارت نمیزنه

باطری ماشینم بهش وصل کردم روشن نشد ، به باطری ربط نداره ، باطری کشتی هم بندازی استارت نمیزنه ، اتومات استارتش ویزویز میکنه و صفحه دیجیتالم خاموش میشه ، فکر کنم استارتم گیره ، آخه موتور با هل روشن میشه ، لعنت به این سیستم برق مزخرف:vardane::vardane::icon_pf _99_::icon_pf _99_:

sorush
26-11-1391, 12:21 بعد از ظهر
گفتی صدا ازاتومات استارت میاد اره؟؟؟؟

Gladiator
26-11-1391, 12:52 بعد از ظهر
گفتی صدا ازاتومات استارت میاد اره؟؟؟؟

آره داداش ، سوییچو که باز میکنم بنزین میکشه ، استارت که میزنم اتومات استارت ویزویز میکنه ، موتور یه نیمچه استارت میخوره بعدش گیر میکنه و صفحه دیجیتال کیلومتر خاموش میشه ، وقتی استارتو ول میکنی صفحه روشن میشه

flower
26-11-1391, 02:25 بعد از ظهر
باطری ماشینم بهش وصل کردم روشن نشد ، به باطری ربط نداره ، باطری کشتی هم بندازی استارت نمیزنه ، اتومات استارتش ویزویز میکنه و صفحه دیجیتالم خاموش میشه ، فکر کنم استارتم گیره ، آخه موتور با هل روشن میشه ، لعنت به این سیستم برق مزخرف:vardane::vardane::icon_pf _99_::icon_pf _99_:
دوست عزیز این موتور رفیق ما هم همین مشکل راداشت دو تا شمع باید عوض بشه شمعهای فابریکی زود می سوزه تا دو شمع را عوض کردیم با تک استارت روشن شد امتحان کن ضرر نداره .

- - - Updated - - -

دوست عزیز این موتور رفیق ما هم همین مشکل راداشت دو تا شمع باید عوض بشه شمعهای فابریکی زود می سوزه تا دو شمع را عوض کردیم با تک استارت روشن شد امتحان کن ضرر نداره .
اصلا من دقت نکردم گفتی با هل روشن می شه پس مشکل از شمع نیست من به هر تعمیرکاری گفتم این مشکل شمارا همشون می گن باید بیاری ببینم بازم عذر می خوام متن شما را کامل نخوندم.

amir74
26-11-1391, 03:09 بعد از ظهر
یا از اتومات استارت هست یا از استارتت.یه اتومات از دوستت قرض کن وصلش کن ببین اگه خورد که از اتوماتت هست اگه نه از باطری یا استارت.از باطری کم پیش میاد باشه اگه باشه یواش استارت می خوره پس بست باطریاطو سفت کن.اگه بازم نبود از استارته که باید باز بشه می تونی برق مستقیم از موتور بگیری ببینی استارت می زنه یا نه.اگه نزد یا المیچرش سوخته که الفاحه که اگه یه تعمیرکار حرفه ای گیر بیاری مثل تو شهر ماکه پره. یکی واست طراحی کنه بزاره تو پوسته استارتت که خرجت کمتر میشه اگه المیچر سالم بود از ذغالیاشه که بازم می سازن می زارن توش زغالی که خرج اون 15 20تومن بیشتر نیست.وسلام می تونه از اینا باشه ولاغیر.
اگه موتور خواب بوده بنزینای تو کاربراتتو خالی کن بزار دوباره بنزین بره توش.
باطیتم یبار بده شارژکنن
سوالی بود در خدمتم

K.I.A
26-11-1391, 03:35 بعد از ظهر
یا از اتومات استارت هست یا از استارتت.یه اتومات از دوستت قرض کن وصلش کن ببین اگه خورد که از اتوماتت هست اگه نه از باطری یا استارت.از باطری کم پیش میاد باشه اگه باشه یواش استارت می خوره پس بست باطریاطو سفت کن.اگه بازم نبود از استارته که باید باز بشه می تونی برق مستقیم از موتور بگیری ببینی استارت می زنه یا نه.اگه نزد یا المیچرش سوخته که الفاحه که اگه یه تعمیرکار حرفه ای گیر بیاری مثل تو شهر ماکه پره. یکی واست طراحی کنه بزاره تو پوسته استارتت که خرجت کمتر میشه اگه المیچر سالم بود از ذغالیاشه که بازم می سازن می زارن توش زغالی که خرج اون 15 20تومن بیشتر نیست.وسلام می تونه از اینا باشه ولاغیر.
اگه موتور خواب بوده بنزینای تو کاربراتتو خالی کن بزار دوباره بنزین بره توش.
باطیتم یبار بده شارژکنن
سوالی بود در خدمتم
هیو کاربرات نداره/
معمولا باطری خراب میشه/ا
اگه زغال بود زغال استارت پراید بگیر 3 تومنه یع کم سوهان بزن جا بشه
رله هم ممکنه باشه رله استارت

Gladiator
28-11-1391, 03:37 قبل از ظهر
دوستان گرامی ، موتور هیچیش نبود ، فکرکنم یه جا سیم میمی چیزی شل شده بود ، یه ذره باهاش ور رفتم امروز استارت خوردو روشن شد ، فکر کنم ایراد از جاهایی که سیمو لخت کرده بودنو سیمای دزدگیرو وصل کرده بودن بود ، چون اونجاها من سیمارو چک کردم و ور رفتم تک استارت روشن شد ، اصلا خودمم نفهمیدم چکار کردم ، خوشبختانه خرج رو دستم نذاشت ، در هر حال از همه دوستان گرامی که زحمت کشیدن و خواستن راهنمایی کنن صمیمانه سپاسگذارم

hosein_dig
28-11-1391, 04:09 قبل از ظهر
دزدگیر،هیف پوله
سیم کشیت میسوخت یا ای سی یوت خراب میشد برا یه دزد گیره مسخره اون وقت یه خرج مشتی داشتی
فقط قفل دیسک و قفل بکسلی بزن. خیال راحت برو

Sent from my XPERIA P using Tapatalk 2