PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برطرف کردن ضعف ومشکلات برق و الکترونیک موتورسیکلتها

mehdiabbasi1359
19-10-1391, 01:15 قبل از ظهر
با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.

بنده به تازگی به سفارش و پیشنهاد دوستانم و بعضی از تعمیرکاران محترم تصمیم به طراحی و ساخت

مدارات برق و دستگاههای الکترونیک لازم برای موتورسیکلت گرفتم.

از دوستان و اساتید گرامی تقاضا می کنم نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خود را بیان کنند و مرا در این امر

یاری کنند تا بتوانیم با کمک هم مشکلات فوق را برطرف کنیم.

با تشکر فراوان مهدی عباسی.

sorush
19-10-1391, 01:20 قبل از ظهر
ازاین حرفت معلومه که میخوای قطعه الکترونیکی بسازی درسته؟

mehdiabbasi1359
19-10-1391, 01:34 قبل از ظهر
با عرض سلام مجدد.

چون بنده تازه در این سایت عضو شده ام باید به حکم ادب خودم را معرفی میکرد که فراموش کردم.

بنده در رشته برق و الکترونیک مشغول به کار هستم و روی طراح های زیادی کار کردم و حتی چندسال

پیش با یکی از دوستانم روی طراحی انجین و کلاً موتورسیکلت الکتریکی و حتی تبدیل انجین

موتورسیکلتهای معمولی به الکتریکی کار کردم اما به دلایلی موفق به این کار نشدم.

برای شروع بهتره که اینجا ذکر کنم که به من پیشنهاد و سفارش ساخت موارد زیر را داده اند:

دستگاه tci - دستگاه جرقه زنی یا cdi - سنسور دمای رادیاتور برای فرمان به فن (مهره فن) و برای فرمان

به نمایشگر دمای آب- چراغها - فلاشر - شارژر - نمایشگر دیجیتال - گرمکن و ... .

خوشحال میشم که اگر لطف کنید اعمال نظر کنید.

با تشکر فراوان.

sorush
19-10-1391, 01:48 قبل از ظهر
فکرکنم اشنایی باسیستم های مکانیکی الکتریکی داشته باشید
اعمال نظر که باید اول بگیدچه قطعه ای وبرروی چه موتوری میخواهیدکاربکنید به فرض مثال سی دی ای مکانیزم ساده ای داره وچندتانقشه دارم البته اگه خواستی میتونم بدم واینکه شمااصل مطلبوبگو تاماهم نظربدیم شریک شماباشیم

- - - Updated - - -

ویه سوال دیگه شماتغییری میخواهیدانجام بدید ویا فقط تولیدکنید
البته کارنشدنداره میشه همه چی ساخت

- - - Updated - - -

اگه میخوای بسازی حداقل توی اون سیستمی که تولید میکنی عیب های اون سیستم برطرف بشه

mehdiabbasi1359
19-10-1391, 02:27 قبل از ظهر
در جواب دوست گرامی sorush ([Only registered and activated users can see links])

دوست خوبم اگر در پست قبلی به طور کامل و واضح توضیح ندادم عذر خواهی میکنم. ولی همان طور

که ذکر کردم، بنده در رشته برق و الکترونیک شاغل هستم ولی برای اطلاع بیشتر شما، در تعمیر ، طراحی

و ساخت سیستمهای برق و الکترونیک مشغول هستم. و درباره اعمال نظر هم، فکر کنم قطعات را تا آنجای

که توانستم ذکر کرده ام. طراحی های بنده طوری هستند که تا حد امکان برای تمامی یا اکثر موتورها مورد

استفاده قرار بگیرند. (همانطور که میدانید سنسور فن رادیاتور و سنسور نمایشگر و TCI به اصطلاح سنگین

و انژکتوری هستند) و همینطور جدید و نقص های سیستمهای قبلی برطرف می شوند.

متوجه این فرمایشات شما نشدم: شمااصل مطلبوبگو تاماهم نظربدیم شریک شماباشیم.

شماتغییری میخواهیدانجام بدید ویا فقط تولیدکنید. لطفاً توضیح دهید و اگر فرمایشی داشتید

در خدمت شما هستم. باتشکر.

sorush
19-10-1391, 03:38 قبل از ظهر
در جواب دوست گرامی sorush ([Only registered and activated users can see links])

دوست خوبم اگر در پست قبلی به طور کامل و واضح توضیح ندادم عذر خواهی میکنم. ولی همان طور

که ذکر کردم، بنده در رشته برق و الکترونیک شاغل هستم ولی برای اطلاع بیشتر شما، در تعمیر ، طراحی

و ساخت سیستمهای برق و الکترونیک مشغول هستم. و درباره اعمال نظر هم، فکر کنم قطعات را تا آنجای

که توانستم ذکر کرده ام. طراحی های بنده طوری هستند که تا حد امکان برای تمامی یا اکثر موتورها مورد

استفاده قرار بگیرند. (همانطور که میدانید سنسور فن رادیاتور و سنسور نمایشگر و TCI به اصطلاح سنگین

و انژکتوری هستند) و همینطور جدید و نقص های سیستمهای قبلی برطرف می شوند.

متوجه این فرمایشات شما نشدم: شمااصل مطلبوبگو تاماهم نظربدیم شریک شماباشیم.

شماتغییری میخواهیدانجام بدید ویا فقط تولیدکنید. لطفاً توضیح دهید و اگر فرمایشی داشتید

در خدمت شما هستم. باتشکر.

الان کاملا متوجه شدم

mehdiabbasi1359
20-10-1391, 11:20 بعد از ظهر
با سلام.

بنده در ضمینه موتورسیکلت اطلاعات ناقصی دارم و این هم مدیون بعضی از دوستانم و تعمیرکاران

متأسفانه کم اطلاع، هستمو برای تکمیل اطلاعات ناقصم از دوستان و اساتید محترم چند سئوال داشتم:

1- آیا رنج ولتاژ ورودی به همه کویل موتورها 200 تا 400 ولت است. اگر یک ولتاژ ثابت 200 ولت باشدمشکلی دارد؟

2- چرا در بعضی از موتورها از برق سه فاز در آلترناتور استفاده می شود. آیا (به گفته یک تعمیرکار) برای

تقویت برق است؟

3- رنج جریان مصرفی کویل ها جقدر است. آیا 1آمپر درست است؟

4- تمام کویل ها هسته فلزی هستند. آیا هسته فریت هم دارند؟

5- در موتورهای دارای دریچه کیپس برقی، از چه رنج ولتاژی (ولتاژی که بوبین دور موتور تولید میکند) که به

ورودی tci می آید باید دریچه باز شود؟

با تشکر فراوان.

amir.cdi
23-10-1391, 06:43 قبل از ظهر
دادا خودت رشتت برقه ممنون میشم برام بگی خیلی دوست دارم بدونم.

میدونم که میدونی کسی که ندونه همچین سوال های نمیتونه بپرسه
من شنیده بودم ولی نمیدونستم دلیلشو

mehdiabbasi1359
24-10-1391, 02:34 بعد از ظهر
دادا خودت رشتت برقه ممنون میشم برام بگی خیلی دوست دارم بدونم.

میدونم که میدونی کسی که ندونه همچین سوال های نمیتونه بپرسه
من شنیده بودم ولی نمیدونستم دلیلشو

با سلام.

دوست عزیزم منظورتان را متوجه نشدم شما چه چیزی را میخواهید بدونید، بیشتر توضیح دهید.

در خدمت شما هستم.

Magma
24-10-1391, 03:25 بعد از ظهر
کسی اویل پمپ برقی سراغ نداره؟

mehdiabbasi1359
24-10-1391, 08:50 بعد از ظهر
کسی اویل پمپ برقی سراغ نداره؟

با سلام.

دوست عزیزم! به موضوع ایجاد شده توجه کنید! جثارتاً فکر نمیکنید اینجا جای این سوال نیست. اگر درباره موضوع

ایجاد شده فرمایشی دارید لطفاً بیان کنید.

با تشکر فراوان.

برادر کوچک شما مهدی عباسی.

sorush
24-10-1391, 08:54 بعد از ظهر
اقای عباسی نقشه برق کاربراتو های برقی ندارید؟فقط صرفا برای جمع اوری اطلاعات برای موتورسیکلت میخوام وارائه بدم به دانشگاه درخصوص بالابردن سطح علمی بچه ها

mehdiabbasi1359
25-10-1391, 01:52 قبل از ظهر
اقای عباسی نقشه برق کاربراتو های برقی ندارید؟فقط صرفا برای جمع اوری اطلاعات برای موتورسیکلت میخوام وارائه بدم به دانشگاه درخصوص بالابردن سطح علمی بچه ها

سلام.

دوست عزیزم! جثارتاً شما هم به موضوع ایجاد شده توجه کنید! جثارتاً فکر نمیکنید اینجا جای این سوال نیست. اگر درباره موضوع

ایجاد شده فرمایشی دارید لطفاً بیان کنید. مکرراً ذکر میکنم که بنده در رشته موتورسیکلت کم اطلاع و کم تجربه هستم، ولی به روی چشم

اگر موردی پیدا کردم براتون ارسال میکنم.

mtoosi
16-01-1392, 07:47 بعد از ظهر
با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.

بنده به تازگی به سفارش و پیشنهاد دوستانم و بعضی از تعمیرکاران محترم تصمیم به طراحی و ساخت

مدارات برق و دستگاههای الکترونیک لازم برای موتورسیکلت گرفتم.

از دوستان و اساتید گرامی تقاضا می کنم نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خود را بیان کنند و مرا در این امر

یاری کنند تا بتوانیم با کمک هم مشکلات فوق را برطرف کنیم.

با تشکر فراوان مهدی عباسی.

ميتوني كيلومترشمار و دورموتور ديجيتال درست كني (بعنوان لوازم يدكي هوندا 125). من يك بار سراغش رفتم ولي بايد از مداراتي استفاده ميكردم كه بلد نبودم اگه شما بتوني ساده است و هزينه تمام شده كمي داره. بازارشم خوب ميشه. چون قيمتش ارزون درمياد. يك مدار دور شمار رو كه يكم تغيير بدي تمومه.

mehdiabbasi1359
17-01-1392, 12:40 قبل از ظهر
ميتوني كيلومترشمار و دورموتور ديجيتال درست كني (بعنوان لوازم يدكي هوندا 125). من يك بار سراغش رفتم ولي بايد از مداراتي استفاده ميكردم كه بلد نبودم اگه شما بتوني ساده است و هزينه تمام شده كمي داره. بازارشم خوب ميشه. چون قيمتش ارزون درمياد. يك مدار دور شمار رو كه يكم تغيير بدي تمومه.
به نام سلام نام خدا

با عرض سلام و تبریک سال نو خدمت همه دوستان عزیزم

با سپاس از توجه شما دوست عزیزم، این دو موردی را که شما فرمودید تا آنجایی که بنده اطلاع دارم در بازار موجود

است با ظاهری شکیل و نسبتاً قیمت مناسب که تقریباً روی تمامی موتورسیکلت ها نصب میشود. ولی اگر شما چیز

دیگری مدنظر دارید بطور دقیق توضیح دهید.

با تشکر.

miladdj0123
07-07-1392, 12:28 بعد از ظهر
سلام دوستان من موتورم برقش اتصالی داشت سیمهای اضافه رو در اوردم بعد دیدم بازم اتصالی داره وقتی موتورو گاز که میدی چراخ جلو نورش کم میشه اگه دستتو بزاری رو تلخ جلو با فرمون برق میگیره هندا 125 تکرانه اعصابمو خورد کرد فقط چراخ جلو کار میکنه همین.یه کمک کنید بهم مرسی

mehdiabbasi1359
07-07-1392, 01:18 بعد از ظهر
سلام دوستان من موتورم برقش اتصالی داشت سیمهای اضافه رو در اوردم بعد دیدم بازم اتصالی داره وقتی موتورو گاز که میدی چراخ جلو نورش کم میشه اگه دستتو بزاری رو تلخ جلو با فرمون برق میگیره هندا 125 تکرانه اعصابمو خورد کرد فقط چراخ جلو کار میکنه همین.یه کمک کنید بهم مرسی

به نام خدا

باسلام، دوست عزیزم اگر منظورتان از برق گرفتن شک شدید است مشکل از cdi یا همان ترانزیستور است یعنی خروجی cdi به

بدنه اتصال دارد البته اگر موتور شما سیستم پلاتینی نباشد چون من موتورها را زیاد نمی شناسم

موفق باشید.