PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک جامع r1

Classified
26-09-1391, 09:50 قبل از ظهر
سلام دیدم سوالات پراکندس تو فروم در مورد موتورها، یا معمولا با اومدن مدل جدید (2013-2012 و ...) صحبت ها توی چند تاپیک

پراکنده میشه تصمیم گرفتم در مورد موتورای شاخص تو ایران مثل R1,CBR1000RR,CBR600RR,R6 و ... تاپیکای مشخصی بزنم،

که جدا از معرفی مدلای جدید (مثل 2013) باشه، یعنی تاپیک اصلی موتور کنار تاپیک مدل جدید موجوده و متن اون تاپیک به ترتیب

سال به پست اول تاپیک اصلی اضافه میشه اینجوری هم مطالب یکجان، هم تفکیک مشن، هم اگر کسی سوالای،نظری و ... در

مورد موتورش یا ... داشت میتونه تو تاپیک مشخص پست بده روال هر تاپیکی هم که میزنم اول معرفی مختصری+عکس هست،

سر فرصت مطالب همه تاپیک هایی که زده میشه کامل میکنم اگر مدیریت مخالف این رواله مشکلی نیست.

__(این متن بعدا حذف خواهد شد)__

Yamaha R1

شاید یاماها تصور نمیکرد اعجوبه ای که در سال 1998 ساخت، بعدها به یکی از پر طرفدارترین و پر فروشترین سوپربایک ها تبدیل

شود موتورسیکلتی که برای رقابت با CBR900RR Firebalde آمده بود و مشخصات فنی اش از رقیب سر تر. Fireblade طبق اعلام

هوندا 122 (یا 130) اسب بخار قدرت داشت در حالی که یاماها ادعا می کرد R1، معادل 150 اسب بخار قدرت دارد وزن

موتورسیکلت هوندا 185 کیلو در حالی که R1 پر مدعا، 8 کیلو سبک تر یعنی 177 کیلوگرم وزن داشت! CBR900RR تاپ اسپید اش

265کیلومتر اما آر 1 277 کیلومتر بر ساعت که نشان از بهتر بودن مشخصات فنی R1 نسبت به Fireblade در زمان خودش است،

که صحه بر هدف یاماها برای رقابت مستقیم و جدی با ابر موتورهای هوندا می گذارد. و اکنون R1 پس از گذشت سالها و تغییرات

بسیار هنوز هم آرزوی هر موتور دوستی است ...

[Only registered and activated users can see links]

مشخصات کلی

نام کامل: Yamaha YZF-1000 R1 به اختصار R1 شرکت

سازنده: Yamaha

کشور سازنده: ژاپن

سال تولید (شروع): 1998 میلادی

حجم: 998 سی سی از نوع چهار زمانه

سیستم خنک کننده: مایع

نوع انجین: چهار سیلندر عرضی

تعداد سوپاپ: مدل های قدیمی 5، مدل های جدید 4

نوع سیستم سوخت رسانی: مدل های قدیمی کاربراتور، مدل های جدید انژکتور

نوع سیستم احتراق: TCI

استارت: الکتریکی

گیرباکس: 6 دنده

انتقال نیرو به چرخ عقب: زنجیر

مشخصات مدل 2013

انجین: 998 سی سی، مایع خنک، 4 سیلندر عرضی، چهار زمانه، DOHC ، سوپاپ ها 16

قطر و کورس پیستون: 78x52.2mm

ضریب کمپرس: 12.8 به 1

انتقال سوخت: انژکتور

احتراق: TCI

کلاچ: چند صفحه ای غوطه ور در روغن

حداکثر قدرت: 182 اسب بخار در 12500RPM

حداکثر گشتاور: 115.5nm در 10000rpm

گیرباکس: 6 سرعته

شاسی از نوع Deltabox V و آلومینیومی

تعلیق جلو: کمک های 43mm تلسکوپی معکوس

تعلیق عقب: تک شوکه

ترمز های جلو: دو دیسک 310mm با کالیپرهای 6 پیستونه

ترمز عقب: تک دیسک 220mm با کالیپر 1 پیستونه

سایز تایر جلو: 120/70 ZR17

سایز تایر عقب: ZR17 190/55

ارتفاع زین: 835MM

وزن با مایعات: 206 کیلوگرم :|

ظرفیت باک: 18 لیتر

Alireza.BMW
18-12-1392, 12:47 بعد از ظهر
من به شخصه خیلی آر 1 تو مخمه ایشالاه سال دیگه میخرم یه کلیپ هست از تاپ اسپید آر 1 میزارم واسه دوستان...
فقط دنده 1ش با تاپ اسپید پراید یکیه:icon_pf _97_:

- - - Updated - - -

اینم از صداش با اگزوز قهرمانی

farshad 54
18-12-1392, 05:49 بعد از ظهر
37683
37684
37685
37686

Alireza.BMW
13-01-1393, 10:22 قبل از ظهر
دوستان این یه کلیپ از تست فنی آر 1

CHELSEA
13-01-1393, 03:17 بعد از ظهر
کاش ی روز تردد این موتورا تو ایران آزادبشه تا دیگه هیچ قارقارک 125چینی تو خیابونا نباشه و بجا شهاب 125 هر روز صدای زوزه های وحشی R1و هابوسا رو تو خیابونامون بشنویم:mad_majidonline:

farshad 54
13-01-1393, 04:08 بعد از ظهر
نه اینکه الان ملت پولاشون تو جیباشون کپک زده نمیدونن چه جوری خرجش کنن آزاد شه همه میرن آر 1 و هایابوسا میخرن باش میرن مسافر کشی :4chsmu1:

39218
39219
39220

بعضی چیزا قشنگیش و اهمیتش به اینه که هر کسی نداشته باشه و زیاد نباشه :29:

ولی امیدوارم آزاد بشه و هر کسی که پولو جنبه و ظرفیتشو داره بخره و حالشو ببره :19:

Alireza.BMW
13-01-1393, 05:16 بعد از ظهر
از اونجا که دزدان گرامی جنبه ندارند خفت کنی هم زیاد میشه اینم باید در نظر گرفت دوستان.مثل امروز من ..میخاستن سر 4راه جلو 10.12 تا ماشین موتورمونو از زیر پامون در بیارن اونم با چی؟ بهمن 110 پلاک قدیم:icon_pf _99_: جالبش اینجاس که یارو داره دنبالمم میاد:gigglesmile:

Alireza.BMW
04-02-1393, 06:11 بعد از ظهر
دوستان چند وقت پیش تو یه تاپیک دیدم بحث در مورد تاپ اسپید موتور های سنگینه که دوستان میگفتند که یه مدتیه بخاطر یه طرح اجرایی که به همه کارخونه های موتور سازی داده شده که به دلیل محدود کردن کارخانه جات موتور سازی در تاپ اسپید...سرعت موتور ها رو روی 299 محدود کنن...اما کیا خان گفتند که اگر روی دستگاه dyno بشه امتحان کرد واضحه که کیلومتر دیجیتال از 299بیشتر رو نشون نمیده خیلی گشتم اما چیزی که با این دستگاه امتحان بشه پیدا نکردم اما این کلیپ رو پیدا کردم که از تاپ اسپید R6 و R1 در کنار هم هست...دوربین روی R6 هست که در حال گرفتن فیلمه اما خودتون نگاه کنید که وقتی R6 با سرعت 293 داره میره R1 کجاست؟

پس نتیجه میگیریم که تاپ اسپید R1 و موتورهای دیگه از 299 بیشتره ولی کیلومتر دیجیتال محدوده...یه کلیپ دیگم دیدم اینجا جاش نیست بزارم چون مال GSX هست دور موتور قشنگ تا 14 الی 15هزار میره اما کیلومتر کماکان 299 رو نشون میده...
چون جای اون تاپیک رو نمیدونستم اینجا گذاشتم که به آر 1 مربوط میشه

farshad 54
04-02-1393, 08:47 بعد از ظهر
موتور سیکلت ها طی یک توافق بین شرکتهای سازنده سرعتشون روی 299 کیلومتر محدود میشه توسط کارخانه با تنظیماتی که روی ecu انجام میگیره

ولی با برنامه ریزی دوباره ecu میشه این محدودیت رو برداشت قضیه این R6 و R1 هم همینه احتمالا R1 محدودیت سرعتش برداشته شده بوده

در مورد ماشین هم همینطوره مثل بی ام و و بنز که سرعتشون روی 250 کیلومتر محدود شده

ولی تیونر های رسمی خود کارخونه بنز (AMG) و بی ام و (M POWER) با برداشتن این محدودیت و یه سری تیونینگ های فنی و ظاهری محصولات متمایزی برای مشتریان این دو خودروساز تهیه میکنن

اینم یه عکس برای دور نشدن از موضوع
40162

Alireza.BMW
04-02-1393, 09:15 بعد از ظهر
حرفتون بسیار متین و قبول اما من کلیپشم دیدم موتور دور موتورش همینجور اضافه میشه اما کماکان روی 299 هست تو فیلمم دقت کردم سرعت با اضافه شدن دور موتور اضافه میشه...من فقط از وقتی کیا خان گفتند تو فکر رفتمو رفتم تو کارش و به حرفشون رسیدم...نمیدونم والا شاید اشتباه کردم
به هر حالت برای به حاشیه نرفتن اینم یه عکس از 3تا تنظیم ارتفاع آر 1
40163

ZirCgari
04-02-1393, 09:22 بعد از ظهر
خیلی خداست

خوش صدا ترین موجودی بود که تو عمرم دیدم

حیف ک مالکش بی خود ترین آدمی بود ک تو عمرم دیدم:دی

Alireza.BMW
29-03-1393, 01:28 بعد از ظهر
یاماها R1 تیون شده با رنگ کروم...:29dz8zk:
توضیحات کاملتر در منبع: [Only registered and activated users can see links]
42497424984249942500

farshad 54
29-03-1393, 08:19 بعد از ظهر
42515
42516
42517

roma
06-04-1393, 05:23 بعد از ظهر
آلای سنگین ها

Alireza.BMW
16-06-1393, 11:44 قبل از ظهر
خب دوستان یه سری سوال از این موتور یاماها و آر 6 به ذهنم رسید که شبیه همن گفتم اینجا مطرح کنم چون تاپیک برای آر 6 پیدا نکردم دوستان بیان نظر بدن و بقیه از جمله خودم بیشتر آشنا بشیم با این موتور و مزایاش
.
من کلا برام جالبه چه جوری شتاب آر 6 و آر 1 از تمام موتورای رده خودشون بیشتره و حتی شنیدم آر 6 تو شتاب با بعضی 1000ها برابری میکنه و حتی بیشتر و تو شتاب میگیرتشون آر 1 هم همینطور تو 1000 ها از همه وحشی تره...مگه کارخونه های دیگه سعی در بهبود عملکرد انجین موتوراشون نمیتونن بکنن مخصوصا کاوازاکی؟؟؟ فکر نمیکنم این 2 موتور وحشی همش به ای سی یو برگرده وگرنه کارخونه های دیگم خر نیستن که...:98:
...
یه سوالم دارم اینه که چرا آر 1یی که 20 سوپاپه بوده ورداشتن 16 سوپاپ کردن انجین آر 1 تا مدل 2006...20سوپاپه بوده و از مدل 2007 انجین رو کرد 16 سوپاپه؟؟؟:s (9):
اگه الانم 20 سوپاپ میزدن خیلی سریعتر و پر قدرت تر نبود آیا:1tongue: جواب کامل میخاما برا سوالام هرکی میدونه بگه....؟؟؟؟ دوستان کار بلد بیان جلو:sarma:

farshad 54
16-06-1393, 05:58 بعد از ظهر
راستش منم فکر میکردم R1 خیلی شتاب و سرعت خوبی داره ولی یه فیلم تو فیس حامد گذاشته بود کلا از R1 نا امید شدم

تو این تست هندا CBR 1000 و YAMAHA R1و KAWAZAKI ZX 10 و DUCATI 1198 و BMW 1000 و SUZUKI GSX 1000 حضور داشتن که چند بار درگ انداختن و حتی راننده هارو هم عوض کردن

که نتیجه این تست این بود

1- نینجا ZX 10
2- سوزوکی جی اس ایکس
3- بی ام و
4 - دوکاتی
5- R 1
6 - هندا

R 6 هم شتابش شاید هم پای هندا 1000 باشه ولی جلوی بقیه حرفی واسه گفتن نداره

16 سوپاپ کردن انجین R 1 هم برای این بود که از پیچیدگی و افزایش هزینه ساخت انجین کم بشه چون 20 سوپاپ و 16 سوپاپ زیاد فرقی رو ایجاد نکرد و یاماها فقط با این کار میخواست توانائی مهندساشو به رخ

بقیه بکشه

کاوه
16-06-1393, 08:06 بعد از ظهر
یاماها کلا بیس کارش شتاب خوب بوده واسه همین تو یسری از سالها آر 1 رو 20سوپاپ زد
اما همین موضوع باعث شده بود مشکل شاتون زدن داشته باشن اما نه به صورت کلی و تا 2006 این موضوع حتی تو فروم های خارجی هم منعکس شده بودش
من خودم تجربشو نداشتم پس نظر قطعی نمیدم اما چند مورد دیدم که شاتون زدن
همین الانم یدونه سراغ دارم با همون وضع گذاشته بفروشه بره
بعد از این موضع اومدن رو انجین کار کردن تا تکنولوژیه جدید تری رو ارائه بدن و یه انجین جدید جایگزین کنند
واسه همین 16 سوپاپ زدند که از لحاظ هزینه ساخت واسه خود شرکت هم مقرون بصرفه تر بودش و مشکل شاتون زدن میشه گفت به کلی حذف شدش مگر در موارد خاص
از لحاظ قدرت هم دلیلی نمیشه که چون 16 سوپاپ شده پس توانایی انجین کم شده باشه
تو مدل های 16 سوپاپ قدرت موتور 183اسب بخار شده و مدل های 20 سوپاپ از 150اسب بخار تا 175 اسب بخار بوده ( در سال ساخت های متغییر )
پس میبینیم که وقتی انجین 16 سوپاپ شده چیزی ازش کم نشده در واقعا خواستن عمر انجین رو بالا ببرن و به خوبی هم اینکارو انجام دادند
در بین 1000 ها هم یه تست فنی هست توی سایت در تاپیک تست فنی که اگر مطالعه کنی خوبه
در مورد r6 هم شاید اینجا جاش نباشه اما بگم خدمتتون که r6 کلا از نظر شتاب واقعا عملکرد خیلی محشری داره اما تو مدل های بالا
از سال 99 تا الان که r6 معرفی شده به جهان هر ساله تغییرات خوبی داشته
اوج کمال و شکل گیری اصلی r6 مربوط میشه به سال 2009 به بعد
از نظر قدرت تقریبا با zx6 یکی هستن حدودا 137 اسب بخار قدت دارند ولی چون نسبت تراکم بالاتری دارن
شتابشون تقریبا 3ثانیه هست و تو شتاب خیلی خوب هستن پا بپای 1000 هم تو شتاب میاد
تو کلاس 600 نظر شخصی خودمو بخوای zx6 خیلی عملکرد بهتری داره و موتور خوش دست تری هست

Alireza.BMW
16-06-1393, 08:20 بعد از ظهر
بسیار علی کاوه جان...عرض به خدمتت چه جوری شرکتای دیگه نتونستن موتوری با این شتاب عجیب درست کنن مخصوصا کاوازاکی که شرکت قدیمی هم هست؟؟؟ میخام ببینم این جریان شتاب این موتور چیه که اینقدر ادم محوش میشه؟؟؟؟

farshad 54
16-06-1393, 08:41 بعد از ظهر
دارم میگم R1 توی تست بین 6 تا موتور پنجم شد بعد میگی شرکتای دیگه چرا نتونستن همچین شتابی از موتوراشون بگیرن ؟

Alireza.BMW
16-06-1393, 09:13 بعد از ظهر
منظورم آر 6 بود فرشاد خان

کاوه
16-06-1393, 09:35 بعد از ظهر
خب هر شرکتی سیاست های کاریه خودش رو داره و قطعا رقابت شرکت ها با هم باعث خلق موتور سیکلت های بهتر و پر قدرت تر میشه
مثلا تا قبل از این ها تو کلاس 600 حرف اول رو zx میزد
اما در حالت کلی در کلاس 600 شاید الان r6 از نظر شتاب بهتر باشه اما دلیل نمیشه همیشه اینطور باشه و بمونه
حالا یه مطلبی رو دارم مینویسم خودم درباره کلاس 600 سی سی که بزودی میذارم براتون و اونجا کامل با تاریخچه بحث میشه دربارش

Prince_Amin
13-08-1393, 02:29 قبل از ظهر
سلام دوستان یاماها r1 2015 نعرفی شده که کلا طراحی ار1 عوض شده و یه انجین جدید با قدرت بیشتر روی موتور گذاشتن!اسم موتور r1m هستش و تازگیا معرفی شده!کاشکی دوستان یه معرفی کامل از این غول یاماها بزارین!

mv agosta
13-08-1393, 10:44 قبل از ظهر
سلام دوستان
اینم چند تا عکس از R1m حالشو ببرین

Alireza.BMW
13-08-1393, 10:56 قبل از ظهر
اصلا جال نکردم دیدمش قیافه موتور رو مونگولیست کردن رفت...:s (9): از یاماها بعیده... r1 هه و اگزوزای زیر زینش و اون چهره ی دلرباش :98:

farshad 54
13-08-1393, 12:18 بعد از ظهر
R 1 رو هم گند زدن به طراحیش رفت

از نمای جلو که واقعا ری................. به موتور رفته :icon_pf _99_:

یه R1 بود و فیس جلوش که اون هم مثل اینکه قراره خاطره بشه

خدائیش حیف نبود - :khak:

Prince_Amin
13-08-1393, 12:34 بعد از ظهر
قطعا. اگر توی بازارهای جهانی این طراحی جدید بازخورد خوبی نداشته باشه دوباره به همون طرح قبلی برمیگردن ولی از این مهمتر یاماها تاکید زیادی روی تغییرات انجین و سبک شدن وزن موتور(که میگفتن از معایبه ار1 سنگینتر بودنشه!) کرده و جدای از طراحی چندین تغییر کلی دیگه توی موتور داده!یاماها ریسک بزرگی برای تغییر طراحی ار1 انجام داده و مطمینم اگر ستقبالی نشه دوباره از 2016 به طرح قبلی برمیگرده!ولی فراموش نکنیند الان بالغ بر 10 سال میشد که طرح فک ار 1 به شکل قورباغه ای خشن بود و بایستی برای رقابت با کمپانیهای دیگه تغییراتی انجام میداد!

!NAVID!
13-08-1393, 05:01 بعد از ظهر
اون عکسی که دوست عزیزمون گذاشته بود مال ار 1 ام هست که برای پیست طراحی شده نه بیرون پیست!!!!!!
من خودم عاشق ار 1 هستم!
اما فکر نکنم یاماها تغییرات چندانی تو ظاهر موتور بده چون با این قیافه میشناسنش!

farshad 54
13-08-1393, 05:09 بعد از ظهر
اینم کنسول مدل 2015 r1

vahidshah
13-08-1393, 06:03 بعد از ظهر
بنظر میاد یاماها با این طراحی [Only registered and activated users can see links]خواسته همپای کاواساگی h2 ,[Only registered and activated users can see links] و یات اون هوندا جیدیده rc213 v [Only registered and activated users can see links] بیاد و انگار قدرت این ار وان 200 اسبه و مدل ام شاید بیشتر اما اچ تو کاوااساکی که300 اسبه شاید تو بازار فراتر باشه واون هوندا هم چراغ داره شاید واسه خیابونم باشه در کنار سی بی ار این وسط فعلا انگار از سوزوکی خبری نیست تو این یده؟

طراحی ار وان قبلی واقعا زیباست با اون چراغ های چشم مانند ومتمایز بودنش و نسبت به رقبا تو طراحی فرصت بیشتری واس تغییرات جزی تو اون قالب داشت نه مصل سی بی ار که 2013 چراغ جدید و بود و بدنبود و سال بعد باز یکم تغییر یا سوروکی که جی اس ایکسش یجورایی تو اون شکل چراغ گیر کرده یخورده مدلی که نمیتونه زیاد مانور لده روش زیاد کانور بده شباهت کم میشه کم بده کهنه میشه/کاواساکی هم که با خظ مش جدید و بروزش و خطوط تیزش تو خطه خلاصه یاماها هم طرحش خوب بود و اینم خوبه اما دل کندن از طرح قبلیش بخاطر بسیار زیبا بودنش سخته وافعا
جدا یاماها تو طراحی نسبت به هونداا و سوروکی انگار بیشتر کار میکنه یجورایی مثل مقایسه طراحی و مراحل موارد طراحی ماشین المامی و ژاپنی/یا ژاپنی با کره ای/مخصوصا مدل هایی که قدیمی نیستن

معمار
15-08-1393, 12:44 بعد از ظهر
بانهایت تاسف و تاثر در گذشت r1 دو اگزوز زیر زین و چراغ گرد جلو که زیر 2014 بود
و تبدیل شدنش به این اشغالی که طراحی کرده را به خانواده بزرگ پرشین موتور تسلیت عرض مینماییم

:10::10::10:

سری

2015

از طرف : خانواده های پرشین موتوری - پشین موتور زاده - پرشین موتور اصل و سایر فملا و وابستاگان و دوستان

Prince_Amin
15-08-1393, 01:45 بعد از ظهر
ولی دوست دارم این خبر رو بشنوم که r1m با r1 فرق میکنه و r1 2015 به زودی رونمایی میشه :((:3:

hosinmaster
15-08-1393, 02:04 بعد از ظهر
r1m با r1 فرق میکنه..اینو مطمئن باشید که شرکت یاماها با طراحیه بسیار موفقی که روی r1 داشته هیچ وقت ریسک تغییر تو فیس موتورشو
نمیکنه...
r1m برای مقابله با موتورهای اروپائی وارد بازار شده و بسیار هم شبیه به اروپائیها طراحی شده..
...
پس نگرانی برای توقف تولید r1 خودمون با فیس همیشگیش باقی نمیمونه...هرچند که سهم ما ایرانیها از این موتورها فقط و فقط دیدن و لذت بردن از عکساشه..

Prince_Amin
15-08-1393, 02:13 بعد از ظهر
خوب در تایید حرفای اقای حسین مستر اینو بگم اینجور که توی وب تحقیق کردم r1m یه موتورسیکلت مستقل از r1 میباشه و ار1 مدل 2015 هم با تغییراتی فنی معرفی شده و ظاهرش مثل ار1 های سری قبله! توی بازارهای جهانی r1m با قیمت بیشتری نسبت به r1 به عرضه میشه!
قیمت ار 1 مدل 2015. حدود 16 هزار دلار هستش و موتورسیکلت r1m قیمت حدود 21 هزار دلاری داره!

hamed510
15-08-1393, 05:50 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Arash-The-Rider
16-08-1393, 01:45 بعد از ظهر
r1m با r1 فرق میکنه..اینو مطمئن باشید که شرکت یاماها با طراحیه بسیار موفقی که روی r1 داشته هیچ وقت ریسک تغییر تو فیس موتورشو
نمیکنه...
r1m برای مقابله با موتورهای اروپائی وارد بازار شده و بسیار هم شبیه به اروپائیها طراحی شده..
...
پس نگرانی برای توقف تولید r1 خودمون با فیس همیشگیش باقی نمیمونه...هرچند که سهم ما ایرانیها از این موتورها فقط و فقط دیدن و لذت بردن از عکساشه..

با نهایت تاسف باید خدمت دوستداران R1 عرض کنم که طراحی هردو مدل کاملا کاملا یکی هست و تنها تفاوت در آلیاژ بدنه، فیبر کربنی بودن فیرینگها، کمک های با مارک Öhlins، تایر های با جنس بهتر و پهنتر (عقب) و متعاقبا وزن کمتر هستش.
دلیلی هم که اوردن برای این ریخت مرخرف اینه که گفتن R1 مال پیسته و ما دنبال Performance بالاتر بودیم و نزدیک کردن بیشترش به موتور های موتو جی پی.

خداییش حیف شد....
فقط کیلومترو ببین:
[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

مشخصات هرکدوم مجزا:

2015 Yamaha YZF-R1 ([Only registered and activated users can see links])

2015 Yamaha YZF-R1M ([Only registered and activated users can see links])

K.I.A
17-08-1393, 02:38 قبل از ظهر

ali_r
17-08-1393, 07:29 بعد از ظهر

moein 007
18-08-1393, 12:57 بعد از ظهر
دقیقا یاماها اومده کار اون کسایی رو کرده که چشاشون آبی هست خیلی خوشکله بعد میرن لنز مشکی میزارن حالا اومدن چشای به اون خوشکلی آر1رو خراب کردن ولی خودمونیم این جدیدشم خیلی اسپرته

MANHUNT
18-08-1393, 01:27 بعد از ظهر
در كل چهره موتور مدرن نيزه شده مثل محصولات كشور هاي اروپايي در هر حالت ماكه نميتونيم سوار همچين موتورايي بشيم پس حسرت چهرش نخوريم بهتره اصل اين هست كه از نظر تكنولوژي و پيشرفت فني موتور تاثير خوبي روش شده باشه

Adrenaline
18-08-1393, 02:06 بعد از ظهر
همونطور که آقا آرش فرمودند موتورا دقیقا یکی هستن به جز استفاده ی بیشتر از کربن و لاستیک بهتر و وزن کمتر. اما مهمترین نکتش امکان تنظیم مجدد موتور هست توسط کاربر . به این صورت که توی ورژن M کاربر میتونه با استفاده از تلفن همراهش یه سری تنظیماتو جوری که خودش میخواد برنامه ریزی کنه. از جمله سیستم انقال نیرو و... توضیحات کامل ترش توی لینک زیر

- - - Updated - - -

moein 007
18-08-1393, 10:01 بعد از ظهر
آقا مگه آر1چقدر قیمتشه من همین تیپ قدیمش رو تو سایت دیوار دیدم مال مشهد بود با تمام مدارک45ملیون انصافا توی عکس هم تمیز بود حالا از انجینش خدا خبر داره ولی طرف نوشته بود به شرط

Alireza.BMW
25-08-1393, 09:53 بعد از ظهر
واقعا متاسفم برای یاماها امروز یکم دقت کردم فهمیدم که R1 رو اومده از نینجا H2R کپی برداری کرده شرکتی به این قوی ای؟؟؟ یعنی واقعا خودشو برد زیر سوال:khak:

Prince_Amin
28-08-1393, 02:25 قبل از ظهر
نخیر علیرضا جان!طراحی ار1 جدید کاملا برگرفته از موتور m1 یاماها هستش که چند سالیه توی پیست موتو جی پی هستش!!!برو تصاویرش رو ببین و مقایسه کن!در ضمن اون موقع که اولین بار یاماها با طراحی ار1 به شکل دو چراغ گربه ای این ندل طراحی رو مد کرد بقیه ی شرکتا هم الگو برداری کردن!توی طراحی خودروهای جدید و امروزی هم این نوع الگو برداری وجود داره ولی در کل هیچ سنخیتی بین کاوازاکی اچ2 و یاماهای ار1 جدید وجود نداره!

BKING
15-01-1394, 11:06 قبل از ظهر

R1 2015 از یک پیشرانه‌ی ۴ سیلندر با حجم ۹۹۸ سی‌سی بهره می‌برد. این پیشرانه قادر است تا نیرویی برابر ۲۰۰ اسب بخار را در گشتاور ۱۱۲.۴ نیوتن‌متر تولید کند. شاسی مورد استفاده برای ساخت این موتور سیکلت وزنی برابر ۲۰۰ کیلوگرم دارد که بسیار سبک است. همچنین باید به سیستم تعلیق قابل تنظیم در چرج جلو و عقب نیز اشاره کرد. دیسک ترمز مورد استفاده در چرخ جلو و عقب از نوع دیسک‌های ۳۲۰ میلی‌متری است که از وجود ۴ پیستون بهره می‌برد. اندازه‌ی تایر مورد استفاده در چرخ جلو برابر ۱۲۰/۷۰/۱۷ و اندازه‌ی تایر عقب ۲۰۰/۵۵/۱۷ است که در مقایسه با نمونه‌ی مورد استفاده در جلو کمی پهن‌تر است. فاصله‌ی دو چرخ جلو و عقب برابر 141.9 سانتی‌متر در نظر گرفته شده که در مقایسه با بی‌ام‌دبلیو S1000RR کوتاه‌تر است.

اما یکی از وجوه تمایز این موتورسیکلت با نمونه‌های مشابه خیابانی عرضه شده توسط سایر کمپانی‌ها، تجهیزات پیشرفته الکترونیکی مورد استفاده در آن است که شباهت R1 را با موتورسیکلت‌های مسابقات موتو جی‌پی بیش از پیش بیشتر می‌کند. R1 یاماها از وجود سیستم .

اندازه‌گیری اینرسی ۶ جهته بهره می‌برد که شامل سنسور‌هایی چون ژیروسکوپ و شتاب‌سنج برای اندازه‌گیری شتاب، چرخش، انحراف و فاکتورهای دیگر در جلو و عقب، بالا و پایین و راست و چپ موتور استداده‌های جمع‌آوری شده در اختیار Yamaha Ride Control ECU قرار می‌گیرد تا با محاسبات انجام شده قابلیت‌هایی که در ادامه بصورت لیست‌وار اشاره می‌کنیم، در اختیار راننده قرار گیرد:حالت‌های مختلف انتقال نیرو بصورت برنامه‌ریزی شده و قابل تنظیمسیستم کنترلی حساس به خم شدن در زمان چرخشسیستم کنترلی چهار مرحله‌ای برای کنترل چرخش دریفت‌وار یا پاوراسلایدسیستم کنترلی چهار مرحله‌ای برای مدیریت حالت تک چرخسیستم کنترل حرکت با حداکثر نیروسیستم تعویض سریع دنده برای تعویض دنده در جهت مثبتکلاچ لغزنده برای ممانعت از انحراف پشت موتور در زمان کاهش دنده در دور موتور بالاسیستم Linked ABS برای کاهش ارتفاع قسمت پشت موتور در ترمز‌گیری‌های شدیدداشبورد TFT جدید امکان دسترسی به تمام قابلیت‌های تعبیه شده را به‌راحتی در اختیار راننده قرار می‌دهد. علی‌رغم سهولت استفاده از امکانات، داشبور نسل جدید در مقایسه با نمونه‌های پیشین بسیار جمع و جورتر است. همچنین باید به پنل جلوی ساده و یکپارچه‌ی جلو اشاره کرد که چراغ‌های ال‌ای‌دی از قیمت پایین آن سر برآورده است.یاماها YZF-R1 نسخه‌ی ۲۰۱۵ را از ماه فوریه رواانه‌ی بازار خواهد کرد و قیمت تعیین شده برای این نسخه نیز ۱۶٫۴۹۰ دلار است. یاماها YZF-R1M 2015R1M‌ در بسیاری از مشخصات فنی با R1 مشترک است، با این تفاوت که یاماها در برخی از قسمت‌های بدنه، از فیبرکربن استفاده کرده تا وزن کلی موتور را کاهش دهد. .استفاده از فیبرکربن در ساخت برخی از قسمت‌های بدنه منجر به کاهش ۲.۵ کیلوگرمی وزن کلی موتور شده استR1M‌ از سیستم تعلیق کاملا الکترونیک Ohlins استفاده می‌کند که داده‌های مورد نیاز خود را از سیستم اندازه‌گیری اینرسی ۶ جهته‌ (IMU) دریافت می‌کند. وظیفه‌ی سیستم تعلیق الکترونیک ایجاد سواری راحت در رانندگی شهری یا پیست برای راننده با توجه به اطلاعات دریافتی از سیستم IMU‌ است. البته رانندگانی که تبحر خاصی در استفاده از این نوع موتورها دارند، می‌توانند تنظیمات را بصورت دستی و با در اختیار داشتن کوچکترین جزئیات انجام دهند.یکی دیگر از قابلیت‌های شاخص R1M، سیستم جی‌پی‌اس است که می‌تواند از طریق بی‌سیم با اپلیکیشن اندروید یا iOS روی تلفن‌هوشمند ارتباط برقرار کند. با استفاده از این قابلیت رانندگان می‌توانند اطلاعات بسیار کاربردی را پس از طی کردن یک مسیر در اختیار بگیرند و تنظیمات مورد نیاز در R1M ‌را اعمال کنند. چنین قابلیتی در پیست مسابقه بسیار کاربردی خواهد بود. یاماها مدعی است که وجود چنین قابلیت‌هایی در R1M فاصله‌ی این موتور را با نمونه‌های مورد استفاده در مسابقات موتو جی‌پی بسیار کمرنگ کرده است.

یاماها R1M‌ را با قیمت ۲۱٫۹۹۰ دلار به فروش خواهد رساند.

farshad 54
15-01-1394, 07:38 بعد از ظهر
اشتباه تایپی رو تصحیح میکنم وزن شاسی 20 کیلو گرم هست

said khansar
19-01-1394, 08:10 بعد از ظهر

said khansar
03-02-1394, 12:08 بعد از ظهر

farshad 54
04-02-1394, 10:34 بعد از ظهر

said khansar
10-02-1394, 07:36 بعد از ظهر

farshad 54
10-02-1394, 10:55 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

کوروش کبیر
14-02-1394, 01:00 بعد از ظهر
یاماها خوبه ولی به اموی آگوستا 1000 سیسی نمیرسه

Prince_Amin
14-02-1394, 02:10 بعد از ظهر

جالب بود:) البته برای شوخی و طنز این حرفتون جالب بود دوست عزیز:)

!NAVID!
14-02-1394, 06:15 بعد از ظهر
:wow:
فکر کنم بشه به این پست گفت بهترین جوک سال :25r30wi::25r30wi:

ابوالفضل88
14-02-1394, 08:17 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) یاماها معرکس وبه اسب وحشی و موشک زمین به زمین یا فرشته مرگ معروفه

said khansar
14-04-1394, 02:58 بعد از ظهر

said khansar
01-08-1394, 02:11 بعد از ظهر
yamaha r1sیاماهاباتولیدr1sتنوع درانتخاب روبرای مشتریاش فراهم کردتاباقیمت ارزانتربتونن نصبت به خریدr1sاقدام کنندr1sنسخه المثنی r1شده تاکسانی که دوستدارن موتورشون10درصدارزانترازنسخ ه قبلی باشه و5تا8کیلووزن بیشتربراشون چندان اهمیتی نداره r1sباجایگزین کردن مواددیگربجای تیتانیوم ومنیزیوم درقسمت ظاهری وبدنه شاتون رینگ پیچهاوهدرزو....حذف quick shifterتونسته قیمت موتوروکاهش بده ولی تومنحنی قدرت وگشتاورمخصوصن توسرعت بالاr1sکمی عقب ترازr1هست ناگفته نمونه که موتورسفارش امریکا بوده ولی موتورتقریبن همون هیجان خودشوداره![Only registered and activated users can see links]

ARSH
02-08-1394, 12:35 قبل از ظهر
کنسول جلوش رو دوست ندارم

said khansar
11-09-1394, 01:30 بعد از ظهر
در60سالگی سالگردیاماها!به مناسبت سالگرد60سالگی یاماهااین کمپانی ازr1رونمایی کرده که رنگ ولعابش شباهت به رنگای قدیمی یاماهاداره زردسفیدومشکی!ازمهمترین ویژگیهای این نسخه میشه به وزن199کیلوگرمی صداخفه کن Akrapovicرنگ امیزی وعلامت مخصوص60سالگی حداکثرگشتاور112.5اگزوزازجنس فیبرکربن استفاده ازتیتانیوم بسیارسبک وباقیمتی معادل15.794پوند[Only registered and activated users can see links]

Ali
10-11-1394, 10:13 قبل از ظهر
2016 Yamaha YZF-R1M

said khansar
05-03-1395, 12:05 بعد از ظهر

asuspc
16-07-1397, 08:09 بعد از ظهر
دوستان چرا یاماها آروان تو ایران کمه یا اکثرا مدل پایینه ?