PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بنزین سوپر

monazzah
22-09-1391, 03:53 بعد از ظهر
سلام به همه

دوستان این قضیه بنزین سوپر و معمولیه چیه؟

یکی میگه خوبه بزن یکی میگ خوب نیست

من خودم از اول که موتور خریدم فقط سوپر زدم دو بار مجبور شدم معمولی بزنم که موتورم راه نمی رفت

واقعا بنزین سوپر واسه موتور ضرر داره؟؟

Nobahar
22-09-1391, 04:29 بعد از ظهر
دوست عزیز یجا دیگه هم گفته بودم شاید پستم رو خونده باشی بازم میگم.
سوپر برای وسیله های انژکتوری هست اگر موتورت انژکتوره سوپر بزن خوبه براش. من فقط هیوسانگ رو میدونم انژکتوره بقیه موتور هارو اطلاع ندارم.
کاربرات بهترین بنزین براش بنزین سرب دار هست. هم موتور نرم تر کار میکنه هم کاربرات عمرش طولانی تر میشه. ولی سرب دار که دیگه نیست به خاطر الاینده بودنش. جایگزینش بنزین معمولی هست.

این حرف ها که راه نمیره و ...... همش زاده تصورات خودته بنزین بنزینه فرقی تو سوختن نداره فرقشون فقط توی مقدار الاینده بودنشونه. و اینکه بنزین معمولی کمی چرب تر هست و انژکتور به بنزین خشک تری نیاز داره برای بهتر کار کردن به خاطر همین میگن بعد از هر چند بار بنزین معمولی زدن یه بار بنزین سوپر بزنید که انژکتور رو یجورایی تمیز کنه از اون حالت چربی.

اگر هم فرقی توی سوختن داشته باشه انقدر ناچیزه که به هیچ وجه راکب موتور حسش نمیکنه.

اینجا هم یکم دیگه توضیح دادم اینم بخون ضرر نداره
[Only registered and activated users can see links]

اینا چیزایی بود که خودم تجربه کردم. ولی اگر کسی اطلاعات دقیق تری داره بگه حتما شاید من اشتباه میکنم

saeed55d
22-09-1391, 04:31 بعد از ظهر
سلام به همه

دوستان این قضیه بنزین سوپر و معمولیه چیه؟

یکی میگه خوبه بزن یکی میگ خوب نیست

من خودم از اول که موتور خریدم فقط سوپر زدم دو بار مجبور شدم معمولی بزنم که موتورم راه نمی رفت

واقعا بنزین سوپر واسه موتور ضرر داره؟؟

دوست عزیز تا جائیکه اطلاع دارم مضر نیست.
بنزین سوپر خلوص بیشتری نسبت به بنزین معمولی داره و بهتر فیلتر شده
همین باعث میشه که توی موتورهای کاربوراتی کمتر رسوب و کثیفی باقی بمونه و کاربورات شما دیرتر نیاز به تنظیم پیدا میکنه
سوخت و ساز موتور بهتر میشه و میزان بنزینی کامل سوخته نشده رو کاهش میده
اگر زیاد موتورتون رو راه نمیبرید از لحلظ هزینه برای شما معقول تره که از سوپر استفاده کنید
هر لیتر فقط 100 تومان اختلاف قیمته
شاد و سبز و سلامت باشید

monazzah
22-09-1391, 04:39 بعد از ظهر
دوست عزیز یجا دیگه هم گفته بودم شاید پستم رو خونده باشی بازم میگم.
سوپر برای وسیله های انژکتوری هست اگر موتورت انژکتوره سوپر بزن خوبه براش. من فقط هیوسانگ رو میدونم انژکتوره بقیه موتور هارو اطلاع ندارم.
کاربرات بهترین بنزین براش بنزین سرب دار هست. هم موتور نرم تر کار میکنه هم کاربرات عمرش طولانی تر میشه. ولی سرب دار که دیگه نیست به خاطر الاینده بودنش. جایگزینش بنزین معمولی هست.

این حرف ها که راه نمیره و ...... همش زاده تصورات خودته بنزین بنزینه فرقی تو سوختن نداره فرقشون فقط توی مقدار الاینده بودنشونه. و اینکه بنزین معمولی کمی چرب تر هست و انژکتور به بنزین خشک تری نیاز داره برای بهتر کار کردن به خاطر همین میگن بعد از هر چند بار بنزین معمولی زدن یه بار بنزین سوپر بزنید که انژکتور رو یجورایی تمیز کنه از اون حالت چربی.

اگر هم فرقی توی سوختن داشته باشه انقدر ناچیزه که به هیچ وجه راکب موتور حسش نمیکنه.

اینجا هم یکم دیگه توضیح دادم اینم بخون ضرر نداره

اینا چیزایی بود که خودم تجربه کردم. ولی اگر کسی اطلاعات دقیق تری داره بگه حتما شاید من اشتباه میکنم

منم پست شما رو خوندم این تاپیکو زدم تا همه یک جا در موردش بحث کنیم

- - - Updated - - -

همین باعث میشه که توی موتورهای کاربوراتی کمتر رسوب و کثیفی باقی بمونه و کاربورات شما دیرتر نیاز به تنظیم پیدا میکنه
اگر زیاد موتورتون رو راه نمیبرید از لحلظ هزینه برای شما معقول تره که از سوپر استفاده کنید
شاد و سبز و سلامت باشید

والا منم بیشتر سوپر می زنم چون :

1- شتاب موتور بیشتر میشه

2- کاربراتو تمیز می مونه

از هزینه نگو 31/6/91 موتور خریدم صفر دیشب کیلومترش 5850 تا بود

تا دلت بخواد هر 800 کیلومتر 20 لیتر بنزین سوپر زدم 10/000 تومن فقط دوبار بنزین معمولی زدم

Nobahar
22-09-1391, 04:44 بعد از ظهر
شاد و سبز و سلامت باشید

در رسوب داشتن بنزین معمولی شکی نیست. راه چاره هم گذاشتن یه فیلتر بنزینه که خوب اضافات بنزین رو بگیره. که الان رو اکثر موتور ها هست حالا یدونه هم سر راه شیلنگ بذاری ضرری نداره
برای سوخت ساز موتور هم شما اگه برقت مشکلی نداشته باشه و یه شمع سوزنی خوب هم بندازی دیگه حداکثر سوخت استفاده میشه و چیزی خام بیرون نمیره.

بنزین سوپر برای سیستم های انژکتوری مناسبه. شاید دایلیم هم انژکتوره که شما استفاده کردی راضی هستی نمیدونم.

منم تا قبل اینکه دیافراگمم رو خراب کنه به همه میگفتم بنزین سوپر بزن فرقش 100 تومنه دیگه صد در صد بهتره. که بهتر هم هست ولی نه برای کاربرات.

وقتی واشر دیفراگم رو در اوردم مث یه پلاستیک حرارت دیده جمع شده بود و شل شده بود موتور اصا گاز نمیخورد.

شایسته فر
22-09-1391, 04:48 بعد از ظهر
من هر موقع بنزین سوپر میزنم میزان مصرف بنزینم نسبت به قبل کمتر میشه
مثلا اگه با بنزین معمولی صدی 3.5 بسوزونه موتورم(سی جی ال) با سوپر صدی 3.2-3.3 میسوزونه!!
ضمنا صدای موتور هم با قبلش فرق می کنه و صداش کمتر میشه!!

monazzah
22-09-1391, 04:50 بعد از ظهر
در رسوب داشتن بنزین معمولی شکی نیست. راه چاره هم گذاشتن یه فیلتر بنزینه که خوب اضافات بنزین رو بگیره. که الان رو اکثر موتور ها هست حالا یدونه هم سر راه شیلنگ بذاری ضرری نداره
برای سوخت ساز موتور هم شما اگه برقت مشکلی نداشته باشه و یه شمع سوزنی خوب هم بندازی دیگه حداکثر سوخت استفاده میشه و چیزی خام بیرون نمیره.

بنزین سوپر برای سیستم های انژکتوری مناسبه. شاید دایلیم هم انژکتوره که شما استفاده کردی راضی هستی نمیدونم.

منم تا قبل اینکه دیافراگمم رو خراب کنه به همه میگفتم بنزین سوپر بزن فرقش 100 تومنه دیگه صد در صد بهتره. که بهتر هم هست ولی نه برای کاربرات.

وقتی واشر دیفراگم رو در اوردم مث یه پلاستیک حرارت دیده جمع شده بود و شل شده بود موتور اصا گاز نمیخورد.

دادا این واشر دیافراگم کجاستمن یک نگاهی بهش بندازم

- - - Updated - - -

دادا این واشر دیافراگم کجاستمن یک نگاهی بهش بندازم

Nobahar
22-09-1391, 04:54 بعد از ظهر
بالای کاربراته. برا پالس که باید باک رو باز کنی پیشرو پارس رو نمیدونم کجاست.
باز کن کلا ببین کجاش یه واشر لاستیکی نازک داره اون واشر دیفراگمه. تنظیم مقدار سوخت و هواست. خود کاربرات قسمتی که بنزین توش هست فقط ربطی نداره اونو باز نکن

monazzah
22-09-1391, 04:58 بعد از ظهر
من هر موقع بنزین سوپر میزنم میزان مصرف بنزینم نسبت به قبل کمتر میشه
مثلا اگه با بنزین معمولی صدی 3.5 بسوزونه موتورم(سی جی ال) با سوپر صدی 3.2-3.3 میسوزونه!!
ضمنا صدای موتور هم با قبلش فرق می کنه و صداش کمتر میشه!!

منم معمولی زدم مصرفش رفت بالاتر

شایسته فر
22-09-1391, 05:00 بعد از ظهر
منم معمولی زدم مصرفش رفت بالاتر- - - Updated - - -یعنی بین فیلتر هوا و خود کاربراتور؟؟داداشی لطفا تو پ م پیگیری بکن بزار تاپیکت تخصصی بمونه

Nobahar
22-09-1391, 05:10 بعد از ظهر
مصرفش رو من دقت نکردم شاید کمتر شه.

من کلا مصرفم زیاده نمیدونم برای چیه کلا پشت هر وسیله ای که داشتم نشستم ار حد معمول خیلی بالاتر سوزندم مثلا با ده لیتر بنزین الان روی پالس 230 کیلو متر رفتم. یعنی چیزی حدود صدی 4.8 نزدیکه به 5 !!!
قبلنا خیلی گاز میدادم برای اب بندی ولی الان روی 6 یا 7 هزار دنده رو عوض میکنم. مشگل داره یا هنوزم گاز زیادی میدم؟!

saeed55d
22-09-1391, 05:22 بعد از ظهر

عذر میخوام دوست عزیز
من گفت سوخت و ساز..... این اتفاق توی موتور انجام میشه
شمع عامل احتراق بعد از تراکم به حساب میاد
جسارت نمیکنم ...منو ببخشید ولی فرمایش شما ارتباطی با شمع نداره
بازم عذر میخوام

- - - Updated - - -

مصرفش رو من دقت نکردم شاید کمتر شه.

من کلا مصرفم زیاده نمیدونم برای چیه کلا پشت هر وسیله ای که داشتم نشستم ار حد معمول خیلی بالاتر سوزندم مثلا با ده لیتر بنزین الان روی پالس 230 کیلو متر رفتم. یعنی چیزی حدود صدی 4.8 نزدیکه به 5 !!!
قبلنا خیلی گاز میدادم برای اب بندی ولی الان روی 6 یا 7 هزار دنده رو عوض میکنم. مشگل داره یا هنوزم گاز زیادی میدم؟!

تصور من اینه که شما زیاد توی خیابون دنده به دنده می کنی
هم ردیف می ری هم سریع معکوس میشکی
تعویض نا مرتب دنده ها حرکت موتور رو از رویه اصلی کندتر میکنه و میزان سوخت رو بالاتر میبره
بدترین سرطانی که نصیب موتور شما میشه ترافیکه
این قضیه مرتب شما رو وادار میکنه که نیم کلاچ کنی و دنده عوض کنی

Classified
22-09-1391, 06:04 بعد از ظهر
دوست عزیز یجا دیگه هم گفته بودم شاید پستم رو خونده باشی بازم میگم.سوپر برای وسیله های انژکتوری هست اگر موتورت انژکتوره سوپر بزن خوبه براش. من فقط هیوسانگ رو میدونم انژکتوره بقیه موتور هارو اطلاع ندارم.کاربرات بهترین بنزین براش بنزین سرب دار هست. هم موتور نرم تر کار میکنه هم کاربرات عمرش طولانی تر میشه. ولی سرب دار که دیگه نیست به خاطر الاینده بودنش. جایگزینش بنزین معمولی هست.این حرف ها که راه نمیره و ...... همش زاده تصورات خودته بنزین بنزینه فرقی تو سوختن نداره فرقشون فقط توی مقدار الاینده بودنشونه. و اینکه بنزین معمولی کمی چرب تر هست و انژکتور به بنزین خشک تری نیاز داره برای بهتر کار کردن به خاطر همین میگن بعد از هر چند بار بنزین معمولی زدن یه بار بنزین سوپر بزنید که انژکتور رو یجورایی تمیز کنه از اون حالت چربی.اگر هم فرقی توی سوختن داشته باشه انقدر ناچیزه که به هیچ وجه راکب موتور حسش نمیکنه.دوست عزیز تفاوت اصلی سوپر و معمولی میزان اکتان های بنزینهمعمولی فکر کنم 87 باشه سوپر 95 به بالا هستهر چه قدر این عدد بالاتر باشه میزان انرژی حاصل از سوخت بیشتره و موتور نرم تر و نزدیکبه قدرت واقعیش کار می کنهبعضی ماشین ها تیونیگ شده بنزنی با اکتان 110 استفاده می کنن که اگه توی یه ماشین معمولی بزنید موتور منفجر میشه!

soheilspeedart
22-09-1391, 06:13 بعد از ظهر
یعنی چی دقیقا بنزین سوپر خشکه، معمولی چربه؟ اینو زیاد شنیدم اما علتشو نمی دونم.

تا جایی که من می دونم، توی یه مستند خارجی می گفتش که بنزین هایی که اکتان بالاتر دارن (سوپر) توی تراکم زودتر منفجر می شن، فرق اصلی ش هم همینه بین بنزین ها

علت اینکه بنزین سوپر برای فلان موتور ضرر داره هم همینه، بنزین توی یه تراکم خاص می ترکه، اگه موتور واسه بنزین سوپر تنظیم نشده باشه، قبل از اینکه پیستون به محل مناسبی برسه، بنزین می ترکه (قبل از جرقه ی شمع) و یه شوک به پیستون و اهل بیتش وارد می کنه در خلاف جهت، این باعث کاهش قدرت موتور، افزایش استهلاک و افزایش مصرف سوخت می شه. شمع هم که دیگه تقریبا خالی واسه خودش جرقه می کنه!

در مورد بنزین معمولی هم توی موتوری که سوپر واسه ش تجویز شده، عکس این اتفاق می افته.

این چیزی بود که توی اون مستند گفته شد (البته موضوع اصلی ش سوخت های جایگزین و این حرفا بود، یه گریزی هم زد به این قضیه)، و البته حرف هم از سیستم های کاربراتی بود. حالا نمی دونم در مورد انژکتور هم همین قضیه صادقه یا نه (آخه ظاهرا انژکتور یکم باهوش تر سوخت رو تزریق می کنه)

یکی این مستند بود، یکی هم توی دوره هایی که ستاره ایران (نمایندگی مرسدس) واسه دوره های تکمیلی مکانیک هاش می زاره، یه بحثی داشتن در مورد نسبت تراکم پذیری سوخت ها و تشریح انواع مدل های موتورهایی که روی بنزها هست که فلان مدل فلان تراکم رو داره و... اونجا هم به این قضیه اشاره کردن.

به نظر من این توضیح می تونه منطقی تر باشه تا اینکه بنزین چربه و جون داره و جون نداره و این حرفا...

حالا اینکه بنزین آشغال داره و ... فکر می کنم مربوط باشه به تانکرهای حمل سوخت و مخازن خود پمپ بنزین ها تا اینکه مربوط به ذات بنزین باشه، هر چند کیفیت بنزین ما شاید خیلی باحال نباشه، اما بارها شنیدم که یه تانکر که قبلا واسه حمل گازوییل ازش استفاده می شده، حالا داره بنزین حمل می کنه، یا ته نشین شدن زنگ آهن ته شیشه ی نوشابه ی پر بنزین و... (که اگه این شرایط به بنزین تحمیل بشه، فرقی نداره که سوپر باشه یا معمولی، به هر حال بنزین خراب می شه)

به هر حال اگه واقعا بنزین معمولی چربه، خوشحال می شم یکی علتشو بگه که چرا چربه؟ و اینکه اصلا وجود یا عدم وجود اون چربی واسه موتور ضرر یا سود داره؟ چرا؟

Nobahar
22-09-1391, 06:33 بعد از ظهر

تا جایی که من می دونم، توی یه مستند خارجی می گفتش که بنزین هایی که اکتان بالاتر دارن (سوپر) توی تراکم زودتر منفجر می شن، فرق اصلی ش هم همینه بین بنزین ها

علت اینکه بنزین سوپر برای فلان موتور ضرر داره هم همینه، بنزین توی یه تراکم خاص می ترکه، اگه موتور واسه بنزین سوپر تنظیم نشده باشه، قبل از اینکه پیستون به محل مناسبی برسه، بنزین می ترکه (قبل از جرقه ی شمع) و یه شوک به پیستون و اهل بیتش وارد می کنه در خلاف جهت، این باعث کاهش قدرت موتور، افزایش استهلاک و افزایش مصرف سوخت می شه. شمع هم که دیگه تقریبا خالی واسه خودش جرقه می کنه!

در مورد بنزین معمولی هم توی موتوری که سوپر واسه ش تجویز شده، عکس این اتفاق می افته.

این چیزی بود که توی اون مستند گفته شد (البته موضوع اصلی ش سوخت های جایگزین و این حرفا بود، یه گریزی هم زد به این قضیه)، و البته حرف هم از سیستم های کاربراتی بود. حالا نمی دونم در مورد انژکتور هم همین قضیه صادقه یا نه (آخه ظاهرا انژکتور یکم باهوش تر سوخت رو تزریق می کنه)

یکی این مستند بود، یکی هم توی دوره هایی که ستاره ایران (نمایندگی مرسدس) واسه دوره های تکمیلی مکانیک هاش می زاره، یه بحثی داشتن در مورد نسبت تراکم پذیری سوخت ها و تشریح انواع مدل های موتورهایی که روی بنزها هست که فلان مدل فلان تراکم رو داره و... اونجا هم به این قضیه اشاره کردن.

به نظر من این توضیح می تونه منطقی تر باشه تا اینکه بنزین چربه و جون داره و جون نداره و این حرفا...

حالا اینکه بنزین آشغال داره و ... فکر می کنم مربوط باشه به تانکرهای حمل سوخت و مخازن خود پمپ بنزین ها تا اینکه مربوط به ذات بنزین باشه، هر چند کیفیت بنزین ما شاید خیلی باحال نباشه، اما بارها شنیدم که یه تانکر که قبلا واسه حمل گازوییل ازش استفاده می شده، حالا داره بنزین حمل می کنه، یا ته نشین شدن زنگ آهن ته شیشه ی نوشابه ی پر بنزین و... (که اگه این شرایط به بنزین تحمیل بشه، فرقی نداره که سوپر باشه یا معمولی، به هر حال بنزین خراب می شه)

به هر حال اگه واقعا بنزین معمولی چربه، خوشحال می شم یکی علتشو بگه که چرا چربه؟ و اینکه اصلا وجود یا عدم وجود اون چربی واسه موتور ضرر یا سود داره؟ چرا؟

هیچ جا به صورت رسمی و علمی نمیان بگن چه نوع بنزینی بریزید تو چه موتوری حداقل برای موتور های ارزون قیمت این مورد هست. روی ماشین ها که دیدم اکثرا میزنن با چه اکتانی بریزید.
خلاصه اینکه بیشتر تجربست که انتخاب رو راحت میکنه ورگنه انقد فرمول و .... و دلیل عملی میاد جلوت بدتر میمونی چیکار کنی.

در رابطه با چرب بودنش مث نسبت گازوئیل به بنزین هست گازوئیل رو دست بزن احساس میکنی دستت روغنی شده چون غلیظ تره و مقدار اون چربیش( که نمیدونم چی هست الکی حرف نزنم برا خودم گمراه کنم) بیشتره همین نسبت بین سوپر و معمولی هم هست ولی خیلی خیلی ناچیز تر.
اخرش انتخاب برمیگرده به طرز تفکر خود فرد برا یکی هر چی هم دلیل بیاری بازم انتخاب خودش رو داره شاید درست بگه و من غلط ولی چیزی رو که تجربه کردم ازش هیچ سودی ندیدم بلکه ضرر هم دیدم خب صد در صد دیگه از اون استفاده نمیکنم.
انصافا فرقی خاصی که شما تو شتاب و ... احساسش کنید نیست من همه جوره تست کردم شاید کمی فرق کنه ولی شما عمرا احساس نمیکنید. مصرفش هم شاید کمتر بشه ولی چیزی نیست که بخواد به شما ضرر بزنه.
جفت بنزنین ها هم استاندارد ایرانن اگه معمولی مشکل داشته باشه سوپر هم مشکل داره اگه معمولی خوب باشه سوپر هم خوبه. همه اینارو من کنار هم میذارم وقتی میبینم یبار خرج انداخته رو دستم و دلیلش هم به وضوح مشخصه که به خاطر سوپر بوده چه کاریه دوباره سوپر بزنم!؟

نظر همه دوستان هم قابل احترامه بنده اینجا فقط بحث میکنیم که کاربر هایی که تجربه کمتری دارن خودشون شرایط رو ببینن و انتخاب کنن. ما هم یچیز بیشتر یاد میگیریم

soheilspeedart
22-09-1391, 06:40 بعد از ظهر
هیچ جا به صورت رسمی و علمی نمیان بگن چه نوع بنزینی بریزید تو چه موتوری حداقل برای موتور های ارزون قیمت این مورد هست...

یه شوکا 125 خریده بودم، توی دفترچه ش، قسمت مشخصات، نوشته بود نوع سوخت بنزین اکتان 95

ولی این فلات که خریدم، همراهش هیچی نداشت، توی سایتشم همین طور

حالا شما تجربه ت چی بود؟ سوپر زدی موتور خراب شد؟ چیکار شد؟

واسه شتاب هم، آره، من یکی که متوجه فرقش نمی شم، اوایل واسه این فلات فقط سوپر می زدم، (آخه قبلا که شوکا داشتم، فقط سوپر می زدم)، بعدش دیدم فلات پر مصرف هست و دهنم رو آسفالت می کنه هزینه ش، معمولی می زنم (اون شوکا چون مصرفش ناچیز بود، هر باک هم سه لیتر بود، فرقش فقط 300 بود، واسه همین سوپر می زدم)

اما در مورد مصرف، با توجه به کیلومتری که میگیرم همیشه (آخه آمپر نداره موتور)، مصرفم با بنزین معمولی خیلی بیشتره تا با بنزین سوپر (در حد 1 لیتر واسه هر باک 7 لیتری)

Nobahar
22-09-1391, 06:47 بعد از ظهر
یه شوکا 125 خریده بودم، توی دفترچه ش، قسمت مشخصات، نوشته بود نوع سوخت بنزین اکتان 95

ولی این فلات که خریدم، همراهش هیچی نداشت، توی سایتشم همین طور

اونا هم یچیز میزنن که زده باشن محض خالی نبودن عریضه. مث روغنی که توی دفترچه پالس زده از ترن استفاده کنید. واقعا مضخرفه روغنش. من که لیکومولی میریزم. میگم مضخرفه چون دنده عوض کردن رو فرقش رو کاملا حس کردم. خیلی خشک دنده عوض میشد با ترن ولی لیکومولی انگار پدال دنده هرزه حس نمیکنی عوض میکنی. به وضوح برای من قابل تشخیص بود.
ظرفیت روغن پالس هم تو دفترچه زده 1000 میلی لیتر در صورتی که این حداقل ظرفیته. 1.3 لیتر روغن نیاز داره در حالت حداکثر و توی دفترچه زده برای اب بندی سرعت بیشتر از 65 کیلو متر نرو دنده یک 15 کیلو متر دنده دو 30 کیلو متر دنده سه 45 کیلو دنده چهار 55 و دنده پنج 65. به نظر شما موتور اینطوری اب بندی شه راه میره در اینده؟!

در کل یه نظرم به چیز های تو دفترچه دقت نکنی بهتره چون اکثرا شر ور میزنن

در مورد تجربه هم که گفتم در پست های قبل دیافراگمم رو خراب کرده بود.

monazzah
22-09-1391, 07:33 بعد از ظهر
من به این نتیجه رسیدم هرچی دوست داری بزن :crazy:

شایسته فر
22-09-1391, 07:40 بعد از ظهر
به نظرم عنوان تاپیک رو عوض کنین بهتره و تاپیک تخصصی بنزین سوپر نباشه و در مورد نحوه بهتر سوختن بنزین و همینطور تفاوت های بنزین های مختلف بحث بشه فکر می کنم مفید تر باشه
مثلا سوالی که معمولا برای بیشتر کاربرا پیش میاد اینه
تاثیر مکمل های بنزین چیه؟
آیا استفاده کردن از اونا توصیه میشه؟
بعضیا تو باک روغن میریزند و یا تینر فوری میریزند ؛ آیا درسته؟
چه تاثیری در مصرف سوخت؛ شتاب؛ استحلاک و ........ داره؟
و....

monazzah
22-09-1391, 07:43 بعد از ظهر
به نظرم عنوان تاپیک رو عوض کنین بهتره و تاپیک تخصصی بنزین سوپر نباشه و در مورد نحوه بهتر سوختن بنزین و همینطور تفاوت های بنزین های مختلف بحث بشه فکر می کنم مفید تر باشه
و....

منم موافقم دادا

مدیران محترم لطفا ویرایش شود

saeed55d
22-09-1391, 08:19 بعد از ظهر
و....

پیشنهاد جالبی بود ، منم موافقم
در خصوص استفاده از روغن گفته میشه که بیشتر خاص موتورهای دو زمانه است و برای چهار زمانه توصیه نمیشه
ولی در خصوص استفاده از تینر :
تینر میل ترکیب بسیار بالائی با اکسیژن داره و زود تبخیر میشه
این عامل باعث شده که عده ای به تصور بهتر سوخته شدن بنزین اون رو توی باک بریزن که بر خلاف مسائل فنیه
اگر استفاده اش دراز مدت باشه پوسیدگی به همراه داره
در ضمن دود ناشی از سوخت بنزین ترکیب شده با تینر آلوده تر از دودیه که از سوخت بنزین حاصل میشه
به دوستان توصیه میکنم قبل از اینکه تجربیات نادرست رو استفاده کنند دلیل علمیش رو بررسی کنند
شاد و سبز باشید

شایسته فر
22-09-1391, 08:31 بعد از ظهر
بنده خودم از روغن تو سی جی ال استفاده کردم
نتیجه:
صدای کمتر موتور
مصرف بیشتر سوخت!!!
نرم تر کارکردن موتور
تو شتاب خیلی تفاوتی احساس نکردم
ولی شمع زودتر دوده میزنه

saeed55d
22-09-1391, 09:59 بعد از ظهر
بنده خودم از روغن تو سی جی ال استفاده کردم
نتیجه:
صدای کمتر موتور
مصرف بیشتر سوخت!!!
نرم تر کارکردن موتور
تو شتاب خیلی تفاوتی احساس نکردم
ولی شمع زودتر دوده میزنه

شایسته فر عزیز میشه خواهش کنم نرم تر کار کردن موتور رو تحلیل کنی ؟
نرم تر کار کردن موتور معمولا از مناسب بودن روغنیه که گیربکس رو تغذیه میکنه یعنی میزان غلظتی که روغن داره
یعنی بر اساس کارکرد روان نشده باشه و براده هم نداشته باشه
و سالم بودن مکانیسم چرخ دندونه ها هم یکی دیگه از عوامل نرم کار کردن موتوره
برگردیم به ترکیبی که شما توی کاربوراتور می سازید

روغن + بنزین + هوا

وقتی قراره ترکیب فوق متراکم بشه ( توی موتور چهار زمانه عرض می کنم )
آیا روغن که جرم حجمی بالاتری نسبت به بنزین داره اجازه میده این ترکیب خوب بسوزه ؟؟
من قصدم به هیچ وجه جسارت به محضر شما و بقیه دوستان نیست
منو ببخشید مطلبی که فرمودید برام قابل هضم نیست
بازم عذرخواهی میکنم

شایسته فر
22-09-1391, 10:27 بعد از ظهر
شایسته فر عزیز میشه خواهش کنم نرم تر کار کردن موتور رو تحلیل کنی ؟
نرم تر کار کردن موتور معمولا از مناسب بودن روغنیه که گیربکس رو تغذیه میکنه یعنی میزان غلظتی که روغن داره
یعنی بر اساس کارکرد روان نشده باشه و براده هم نداشته باشه
و سالم بودن مکانیسم چرخ دندونه ها هم یکی دیگه از عوامل نرم کار کردن موتوره
برگردیم به ترکیبی که شما توی کاربوراتور می سازید

روغن + بنزین + هوا

وقتی قراره ترکیب فوق متراکم بشه ( توی موتور چهار زمانه عرض می کنم )
آیا روغن که جرم حجمی بالاتری نسبت به بنزین داره اجازه میده این ترکیب خوب بسوزه ؟؟
من قصدم به هیچ وجه جسارت به محضر شما و بقیه دوستان نیست
منو ببخشید مطلبی که فرمودید برام قابل هضم نیست
بازم عذرخواهی میکنم
این چیزایی که من گفتم فقط تجربی بوده و نتیجه ی 2 بار تجربه ی شخصی استفاده از روغن موتور در باک بوده (به توصیه یکی از دوستان) که نتجیه مطلوب رو نداد برای همین دیگه سمتش نرفتم!!
نرم کار کردن و نکردن موتور هم کاملا واضحه!!!
منی که یه موتور 1 سال زیر پام بوده ؛ کوچکترین تغییری توش رخ بده کاملا متوجه میشم و بازم می گم چیزی که گفتم تجربه ی شخصیم بوده!!!

stoncold
22-09-1391, 11:57 بعد از ظهر
من وقتی بنزین معمولی میزنم احساس میکنم موتورم تو هواس سرد نسبت به سوپر بهتر روشن میشهاز نظر راه رفتن و قدرت که هیچ تفاوتی نداره

شایسته فر
23-09-1391, 02:00 قبل از ظهر

من فکر می کنم قسمت اول بیشتر مشکل ساز باشه تا قسمت دوم
یعنی اگه برای موتوری سوپر تعیین نشده باشه ضرری که به انجین میزنه خیلی بیشتر از اینه که به موتوری به جای سوپر معمولی بزنیم
به نظرم به جای سوپر معمولی زدن به موتوری که براش سوپر تعیین شده فقط باعث کم شدن شتاب میشه

K.I.A
23-09-1391, 05:48 قبل از ظهر
همتون میدونید بنزینای ما کیفیت نداره/
تو ماشینای روز مثل جنسیس شما چند بار سوپر بزنی بعد مدتی چراغ چک روشن میشه و جی اسکن سوخت بی کیفیتو نشون میده و شروع میکنه به ایراد پیدا کردن خودرو/
شما از مکمل ها نه تینر بلکه اکتان مثل فورس المان استفاده کنید با بنزین معمولی و سعی کنید صافی بنزینو هر 3 باک عوض کنید یا سر راه شلنگ 1 صافی دیگه اضافه کنید/
از اکتان یا اگه میخوایوسیلتون عالی باشه میتونید از هلکوپتر سازی بنزین اکتان بالا تهیه کنید...
یا بنزین زیپو بریزید یا بنزین ماشینای rc تهیه کنید

abolfazls
23-09-1391, 06:10 قبل از ظهر
بنزين زيپو؟؟؟؟
فندك زيپو؟؟؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

K.I.A
23-09-1391, 06:14 قبل از ظهر
بله همون زیپو البته زیپو چند مدل داریم اونیکه برای رادیو کنترل سوختی استفاده میشه.

abolfazls
23-09-1391, 07:32 قبل از ظهر
ممنون . من يه دوستى دارم ميتونه برام بنزين هليكوپتر رديف كنه. يعنى اگه بريزم تو موتور ايرادى پيدا نميكنه؟
ممنون از توجهى كه داريد

K.I.A
23-09-1391, 07:35 قبل از ظهر
نه بهشرطی که اول عدد اکتان و نوع بنزین که میگیریدو بگید تا نسبت ترکیبشو بگم

abolfazls
23-09-1391, 07:47 قبل از ظهر
اونشو ديگه نميدونم چون تا حالا تو بهر اين چيزا نبودم.حالا بگم بياره، اگر كه اورد،مى پرسم اونشم بعد با شما درميون ميزارم ببينيم چى به چيه.
ممنون كه جوابم رو داديد

جانسون
23-09-1391, 09:12 قبل از ظهر
همون بنزینه سوپر با مکمل اکتان جواب میده میزانند رینگو پیستونو میترکنیدا :دیی:25r30wi:

- - - Updated - - -

همون بنزینه سوپر با مکمل اکتان جواب میده میزانند رینگو پیستونو میترکنیدا :دیی:25r30wi:

saeed55d
23-09-1391, 03:06 بعد از ظهر
[quote=1981;150276]ممنون . من يه دوستى دارم ميتونه برام بنزين هليكوپتر رديف كنه. يعنى اگه بريزم تو موتور ايرادى پيدا نميكنه؟ ممنون از توجهى كه داريد

دوست عزیز بنزین های مربوطه که شما فرمودید اول از همه خیلی گرون هستند از دوستانی که با هواپیماهای ماکت و مدل کار می کنند بپرسید فکر نمیکنم لیترش کمتر از 20/000 باشه ، میتونم براتون بپرسم

اما مسئله اینه که این دسته از بنزین ها که اکتان بالا دارند چرب هستند چرب بودن این نوع بنزین ها برای روغنکاری هم زمان سیلندره
من توی یه نوع موتور دو زمانه هواپیما ماکت دیدم که از این دسته بنزین ها استفاده میشد
علت رو که پرسیدم طرف گفت این سیلندرها سیستم روغنکاری مجزا نداره
برای نرم کار کردن این نوع موتورها ( دو زمانه هواپیماهای ماکت ) از این دسته بنزین ها استفاده میشه که چرب تر از بنزین معمولی هستند ولی برای تامین احتراق بالاتر میزان اکتان این بنزین ها بالاتر طراحی میشه که شتاب بیشتر رو به همراه داره

تا جائیکه شنیدم برای ماشین بنزینی های اسباب بازی هم میشه از این نوع بنزین ها استفاده کرد یعنی بنزین چرب با اکتان بالا به منظور احتراق سریعتر و بهتر

شاد و سبز باشید

monazzah
23-09-1391, 03:45 بعد از ظهر
[quote=1981;150276]ممنون . من يه دوستى دارم ميتونه برام بنزين هليكوپتر رديف كنه. يعنى اگه بريزم تو موتور ايرادى پيدا نميكنه؟ ممنون از توجهى كه داريد

دوست عزیز بنزین های مربوطه که شما فرمودید اول از همه خیلی گرون هستند از دوستانی که با هواپیماهای ماکت و مدل کار می کنند بپرسید فکر نمیکنم لیترش کمتر از 20/000 باشه ، میتونم براتون بپرسم

اما مسئله اینه که این دسته از بنزین ها که اکتان بالا دارند چرب هستند چرب بودن این نوع بنزین ها برای روغنکاری هم زمان سیلندره
من توی یه نوع موتور دو زمانه هواپیما ماکت دیدم که از این دسته بنزین ها استفاده میشد
علت رو که پرسیدم طرف گفت این سیلندرها سیستم روغنکاری مجزا نداره
برای نرم کار کردن این نوع موتورها ( دو زمانه هواپیماهای ماکت ) از این دسته بنزین ها استفاده میشه که چرب تر از بنزین معمولی هستند ولی برای تامین احتراق بالاتر میزان اکتان این بنزین ها بالاتر طراحی میشه که شتاب بیشتر رو به همراه داره

تا جائیکه شنیدم برای ماشین بنزینی های اسباب بازی هم میشه از این نوع بنزین ها استفاده کرد یعنی بنزین چرب با اکتان بالا به منظور احتراق سریعتر و بهتر

شاد و سبز باشید

لیتری 20تومن؟؟؟؟؟؟؟ بیخیال بابا

saeed55d
23-09-1391, 06:26 بعد از ظهر
[QUOTE=saeed55d;150346]

لیتری 20تومن؟؟؟؟؟؟؟ بیخیال بابا

آقا ببخشید اشتباه رقم دادم
اصلاح می کنم مقدار 4 لیتر 30 هزار تومان
عذرخواهی میکنم ، اشتباه لپی بود ....

با این حساب میشه لیتری 7500 تومان یعنی تقریبا هزینه هر لیتر 11 برابر یه لیتر بنزین سوپر میشه
حالا اگه دوست دارید تهیه بفرمائید

:4chsmu1:

- - - Updated - - -

این چیزایی که من گفتم فقط تجربی بوده و نتیجه ی 2 بار تجربه ی شخصی استفاده از روغن موتور در باک بوده (به توصیه یکی از دوستان) که نتجیه مطلوب رو نداد برای همین دیگه سمتش نرفتم!!
نرم کار کردن و نکردن موتور هم کاملا واضحه!!!
منی که یه موتور 1 سال زیر پام بوده ؛ کوچکترین تغییری توش رخ بده کاملا متوجه میشم و بازم می گم چیزی که گفتم تجربه ی شخصیم بوده!!!

آقا منظور بدی نداشتم فقط گفتم فرمایش شما قابل هضم نیست
قصدم تیکه انداختن نبود ، دوست داشتم فنی مطلب رو بدونم
اگه مطلبی نوشتم که شما و یا بعضی از دوستان ناراحت شدن عذرخواهی میکنم
به حساب بی ادبی بنده نذارید

:flower4:

monazzah
23-09-1391, 06:39 بعد از ظهر
[QUOTE=monazzah;150348]

آقا ببخشید اشتباه رقم دادم
اصلاح می کنم مقدار 4 لیتر 30 هزار تومان
عذرخواهی میکنم ، اشتباه لپی بود ....

با این حساب میشه لیتری 7500 تومان یعنی تقریبا هزینه هر لیتر 11 برابر یه لیتر بنزین سوپر میشه
حالا اگه دوست دارید تهیه بفرمائید

:flower4:

دادا شما تاج سری همونم گرونه همینجوریش هر هفته 800 کیلومتر راه میرم 20 لیتر بنزین سوپر میزنم 10000 تومن کمرم شکسته

saeed55d
23-09-1391, 06:44 بعد از ظهر
[QUOTE=saeed55d;150364]

دادا شما تاج سری همونم گرونه همینجوریش هر هفته 800 کیلومتر راه میرم 20 لیتر بنزین سوپر میزنم 10000 تومن کمرم شکسته

ممنون از لطف شما
ببخشید برای موتور شما که اگه اشتباه نکنم پیشرو 200 هست توصیه شده یا شما به لحاظ دفع خطر احتمالی و آسیب دیدگی انجین سوپر استفاده می کنید ؟ تاثیر بنزین معمولی روی موتوریتون چه جوری بوده ؟

monazzah
23-09-1391, 06:53 بعد از ظهر
[QUOTE=monazzah;150368]

ممنون از لطف شما
ببخشید برای موتور شما که اگه اشتباه نکنم پیشرو 200 هست توصیه شده یا شما به لحاظ دفع خطر احتمالی و آسیب دیدگی انجین سوپر استفاده می کنید ؟ تاثیر بنزین معمولی روی موتوریتون چه جوری بوده ؟

والا دادا شرکتش که توصیه نکرده

من 31 شهریور خریدمش تا حالا هم 5800 کیلومتر باهش راه رفتم

از اولم فقط سوپر زدم فقط دوبار که بنزین کم داشتمو پمپ هم بنزین سوپر نداشت مجبور شدم که معمولی بزنم که البته:

1- مصرفش رفت بالا
2- شتاب کمتر شد

3- صدای موتورمم زیاد شد

رضا استکی
24-09-1391, 05:18 بعد از ظهر
اقا ما که همیشه سوپر میزنیم شتاب میره بالاتر البته این شتاب توی موتورهای ایرانی محسوس نیست زیاد.

amir74
24-09-1391, 07:12 بعد از ظهر
سوپر خیلی خشکه یکم معمولیم قاطیش کن تا نرم تر بره ببخشید نرم تر کار کنه:biggrin:

monazzah
23-11-1391, 12:26 بعد از ظهر
بنزین سوپر گیرم نیومد معمولی زدم یک قوطی هم اکتان گرفتم ریختم تو باک روش نوشته بود واسه 60 لیتر منم همشو ریختم تو باک 22 لیتری موتورم تا حالا که منفجر نشده:999:

sorush
23-11-1391, 01:13 بعد از ظهر
داداش سهمیه بنزین سوپرهمدان قطع شده!!!!!!!!!!!!!!!دیگه نیست تا اطلاع ثانویه ایناهمه چیرو وارد میکنن حتی سوپرشو

- - - Updated - - -

چندروز دنبال سوپرم

hoopaad
23-11-1391, 02:24 بعد از ظهر
دوستان گل کلا کیفیت و اکتان بنزین پایین هست! ولی بنزین سوپر و معمولی رو با هم قاطی نکنین هر کدوم درجه اکتان خاص خودشون رو دارن!
با توجه به نسبت تراکم موتور و البنه دفترچه راهنمای موتور نوع بنزین رو انتخاب کنین!
اگر برای موتوری که بنزین معمولی بخواد سوپر بزنید فقط فدرت موتورنون رو کم میکتید!
اگر برای موتوری که بنزین سوپر می خواد معمولی بزنید چون بنزین معمولی در برابر فشار و حرارت زودتر از بنرین سوپر منفجر میشه! و قبل از اینکه پیستون یه نقطه مزگ بالا برسه! مخلوط منفجر شده با نیروی زیادی یه سمت پایین یه پیستون ضربه میزنه که در دراز مدت باعث دفرمه شدن سطح پیستون میشه!

monazzah
23-11-1391, 02:26 بعد از ظهر
من که موتورم دفترچه نداشت تو نتم پیدا نکردم گشتم نبود نگرد نیست

sorush
23-11-1391, 02:30 بعد از ظهر
کلا داداش برای اتومبیل هم نیست ولی به اتومبیل بزنی خوب راه میره
درضمن حرف دوستمونو قبول دارم بازدن بنزین سوپر به موتورسیکلت قدرت تغیر نمیکنه چون نسبت 8:1هستش نسبت تراکم میگما

hoopaad
23-11-1391, 02:35 بعد از ظهر
من که موتورم دفترچه نداشت تو نتم پیدا نکردم گشتم نبود نگرد نیست

از دوستان با تجربه تر بپرسین حتما شما رو راهنمایی میکنن! ولی در کل ( من خودم موتور ندارم! :sad:) برای ماشین اگر نسبت تراکم موتور از 9.5 - 10 به 1 بیشتز بشه نیاز به اکتان بالای 90 دارید که میشه سوپر! راستی رو یا زیر باک یا درش برچسبی چیزی نداره؟

کلا داداش برای اتومبیل هم نیست ولی به اتومبیل بزنی خوب راه میره
درضمن حرف دوستمونو قبول دارم بازدن بنزین سوپر به موتورسیکلت قدرت تغیر نمیکنه چون نسبت 8:1هستش نسبت تراکم میگما

دقیقا سروش جان برای ماشینی مثل پراید سوپر در ظاهر لرزش موتور رو کم میکنه ولی روی عملکرد ماشین تاثیر منفی داره!
برای موتوری هم که نسبت تراکم 8 به 1 داره نیازی به سوپر نیست!

درباره اکتان هم به نظر من بی تاثیره من هم قزص های داینو رو امتحان کزدم هم محلول های ورث و پرستون لا اقل من بهبودی در عملکرد موتور احساس نکردم!

sorush
23-11-1391, 02:51 بعد از ظهر
دوست عزیز ماتوی درسامون بنزین سوپر98میدونیم بنزین بد92وخوب95میدونیم کلا از90پایین اشغاله حالا شما چه جوری میگید90سوپره من موندم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

از دوستان با تجربه تر بپرسین حتما شما رو راهنمایی میکنن! ولی در کل ( من خودم موتور ندارم! :sad:) برای ماشین اگر نسبت تراکم موتور از 9.5 - 10 به 1 بیشتز بشه نیاز به اکتان بالای 90 دارید که میشه سوپر! راستی رو یا زیر باک یا درش برچسبی چیزی نداره؟

دقیقا سروش جان برای ماشینی مثل پراید سوپر در ظاهر لرزش موتور رو کم میکنه ولی روی عملکرد ماشین تاثیر منفی داره!
برای موتوری هم که نسبت تراکم 8 به 1 داره نیازی به سوپر نیست!

درباره اکتان هم به نظر من بی تاثیره من هم قزص های داینو رو امتحان کزدم هم محلول های ورث و پرستون لا اقل من بهبودی در عملکرد موتور احساس نکردم!

منم درراجب داین تب امتحان کردم پدر رینگ پیستون درمیاره

hoopaad
23-11-1391, 02:53 بعد از ظهر
دوست عزیز ماتوی درسامون بنزین سوپر98میدونیم بنزین بد92وخوب95میدونیم کلا از90پایین اشغاله حالا شما چه جوری میگید90سوپره من موندم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سروش جان متاسفانه تو ایران ما فقط دو نوع بنزین داریم که به سوپر و معمولی معروفه ولی در کشور های دیگه با توجه به نیاز شون چندین رده بنزین دارن از اکتان 87 تا 92 که میشه معمولی تا پریمیوم! که در برخی مناطق مثل کالیفرنیا بعضی از پمپ بنزین ها ، بنزین با اکتان 105 هم دارن! و بنزین مورد نیاز اکثز ماشین های موجود در ایران هممون پریمیوم هست! که ما میگیم سوپر!

اینم لینک ویکی + اگزون موبیل

sorush
23-11-1391, 03:00 بعد از ظهر
ممنون دوست عزیز اونجاکه اره ولی من از دوستام که پایگاه شکاری شهید نوژه همدان هستم پرسیدم که گفت بنزینش کم شده بخاطر تحریم وواقعا بنزین با اکتان130میزدن به ملخ دارا عجب چیزی بوده

hoopaad
23-11-1391, 03:24 بعد از ظهر
ممنون دوست عزیز اونجاکه اره ولی من از دوستام که پایگاه شکاری شهید نوژه همدان هستم پرسیدم که گفت بنزینش کم شده بخاطر تحریم وواقعا بنزین با اکتان130میزدن به ملخ دارا عجب چیزی بوده

ممون از لطفت من درباره سوخت هواپیما زیاد نمی دونم ولی تا اونجایی که اطلاع دارم دو دسنه بندی کلی داره AVGAS , Jet Fuel که جت فیول مشخصا برای موتور های جت هست که طیقه بندی خاص خودش رو داره و AVGAS هم هممون بنزین مورد استفاده در موتور های معمولی هست که برای پایداری بیشتر و بالا بردن اکتان بهش تترا اتیل سرب (TEL (tetraethyllead اضافه میکنن که تا حدی سمی هم هست! و احتمالا همون بلایی که سر بنزین معمولی آوردن سر سوخت هواپیما هم آوردن!

یه مورد دیگه ریختن روغن یا تینر حتی به مقدار کم داخل باک هست! روغن هیچ تاثیری در راندمان موتور های 4 زمانه نداره ( منظورم چرخه احتراق سوخته ) و فقط شما با اضافه کزدن روغن و سوختنش در موتور باعث باعث آلوده تر شدن هوا میشید!
تینر هم که دیگه یه حلال تمام عیاره هر چی سر راهش باشه به مرور فرسوده میکنه اعم از شیلنگ های انتقال بنزین ، قطعات کاربراتور و انژکتور ها!

abolfazls
23-11-1391, 05:21 بعد از ظهر
بنزين هواپيما دو نمونه هست
اتيكه و GP4
تا جايى كه من ميدونم اكتان اتيكه ١٠٠ هست ر GP4 بالاتره كه من نميدونم....
اينهارو يه دوست به من گفت كه شغلش اينه....
براى من مقدارى اتيكه آورد كه به فرمايش آقا كيا ١٠٠cc تو ده ليتر بنزين معمولى ريختم ، ولى تائثيرى نديدم ، بايد اين دفعه بيشترش كنم ببينم چى ميشه...
اونجورى كه آقا كيا فرمودند كه موقع استفاده از اين بنزينها خيلى بايد حواستون باشه كه به انجين آسيبى نرسونيد

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

جانسون
23-11-1391, 05:53 بعد از ظهر
بکس یکی از موتور سوار های قدمی به من گفت موتورت انجکتوره تو 10 لیتر بنزین سوپر یه استکان الکول 96 % بریز انگار موتور بقل گوشت داره کار کار میکنه انقد نرمو وحشی میشه که نیش گاز عروده بزنه... تازه گفت انجکتورم میشوره......تمیز میکنه نظرتون چیه

Nobahar
23-11-1391, 05:57 بعد از ظهر
کلا همشو الکل بریز ببین چی میشه بیا برا ما هم تعریف کن. :دی

ولی اینا همش حرفه هیچ تاثیری نداره.

farzad_sh_2020
23-11-1391, 06:53 بعد از ظهر
یعنی شماها بنزین سوپر دارید ؟
شیراز 2ماه هست گیر نمیاد
یه پمپ بود فقط سوپر بود تعطیل هست کامل و به بهونه تعمیر یعنی بنزین نداره
ولی هیچ جا گیز نمیاد
حتی یزد و اصفهان هم پرسیدم بچه ها ندیدن

جانسون
23-11-1391, 06:56 بعد از ظهر
اره تهران و هست اندیشه کرج پمپ بنزینایه کلفت سوپر دارن .....ولی تهران پره...

farzad_sh_2020
23-11-1391, 07:01 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

سوپرش بدرد هم میخوره یا آشغال داخلی هست ؟
چون یه مدت پیش بخاطر تحریم داخلی بود خیلی افتضاح بود معمولی میزدم
باور کن باید بگم یکی از بچه ها برام از تهران بفرسته

Nobahar
23-11-1391, 07:04 بعد از ظهر
حالا مرغوبیت بنزین رو از کجا میفهمی؟

mehran
23-11-1391, 07:04 بعد از ظهر
البته بنزين با بنزين فرق ميكنه.بستگي به پالايشگاهي داره كه جايگاه ها ازش بنزين تحويل ميگيرن.من تو روان بنزين معمولي از پمپ ولنجك ميزدم.يه بار تو ستارخان زدم موتور زمين تا آسمون عوض شد.
شنبه دوباره رفتم زدم ديدم مثل دفعه پيشش نيست

Babak
23-11-1391, 07:06 بعد از ظهر
سوپر تو کاربراتی نریزین پدرش در میاد[Only registered and activated users can see links](9).gif

farzad_sh_2020
23-11-1391, 07:09 بعد از ظهر
کیفیت بنزین از گاز خود میشه فهمید
من یه بار سوپر زدم ماشینم راه نمیرفت
خالی کردیم بنزینه سیاه بود .
معمولی زدم بعدش پرواز میکرد . خیلی بنزین ها فرق دارن .
بعضی وقت ها که تولید داخلی باشه همچین بو میده که توی جایگاه من نمیتونم نفس بکشم

خب حالا باید تو بخش بازارچه بزنم خریدار 2تا 20 لیتری سوپر خوبو :)))

Nobahar
23-11-1391, 07:31 بعد از ظهر
سوپر تو کاربراتی نریزین پدرش در میاد[Only registered and activated users can see links](9).gif

من خودمو پاره کردم اینو به اثبات برسونم ولی نشد خدایی به درد کاربرات نمیخوره از ما گفتن

جانسون
23-11-1391, 11:51 بعد از ظهر
خوب بحث رفت سره کیفیت الان بهتون توضیح میدیم وقتی بنزین زدین بعدش به حرفه من میرسین اگه اونی که من میگیم درست باشه.....

1 بنزین سوپر رنکش سبزه فصفوریه شفافه مثل زده یخ.... واقعا اگه اینجوری بود اونقت تاثیره گاز خوره موتوره میبینید...

2. بنزین معمولی نارنجی مایل به زرده که اونم شفافه وبنزینه معمولی یکم چرب تره و قتی توه ظرف 1.5 نوشابه پر کنید انگار نبات تو چای حل کردید تو این مایه و لی خیلی کمتر..

برایه ازمایش که بنزینه سوپر مشتی هست یه بطری نوشابه کوچیک تست کنید اگه این مواردو داشت باکتونو تا خشتک پر کنید :دی

hoopaad
23-11-1391, 11:55 بعد از ظهر
بنزين هواپيما دو نمونه هست
اتيكه و GP4
تا جايى كه من ميدونم اكتان اتيكه ١٠٠ هست ر GP4 بالاتره كه من نميدونم....
اينهارو يه دوست به من گفت كه شغلش اينه....
براى من مقدارى اتيكه آورد كه به فرمايش آقا كيا ١٠٠cc تو ده ليتر بنزين معمولى ريختم ، ولى تائثيرى نديدم ، بايد اين دفعه بيشترش كنم ببينم چى ميشه...
اونجورى كه آقا كيا فرمودند كه موقع استفاده از اين بنزينها خيلى بايد حواستون باشه كه به انجين آسيبى نرسونيد

دوست گلم 1981 ( شزمنده اسم شریفتون رو نمی دونستم) مطمئنا دوست شما اطلاع دقیق تری از ینده دارن! ولی اگر استاندارد ASTM رو در نظر بگیریم تقسیم یندی به مانند پست قبلی خواهد بود و به طور دقیقتر انواع AVGAS یه صورت دو عدد X/Y دسته بندی میشه که X میزان اکتان مورد نیاز برای مخلوط lean در عین حالیکه باعث ناک نشه! و Y میزان اکتان در حالت rich هست! و البته متداول ترین نوع اون 100LL هست که مقدار 0.3-0.5 گرم در لیتر TEL داره! و به رنگ آبی روشن هست!
منبع:

البته امیدوارم خدایی نکرده به شما یا دوستتون جسارت نکرده باشم! فکر میکنم اختلاف اسامی مریوط یه متفاوت بودن استاندارد ها یاشه! به طور مثال آیین نامه فولاد ایران مخلوطی از آیین نامه های فولاد آمریکا ، روسیه و دین آلمان هست!

بکس یکی از موتور سوار های قدمی به من گفت موتورت انجکتوره تو 10 لیتر بنزین سوپر یه استکان الکول 96 % بریز انگار موتور بقل گوشت داره کار کار میکنه انقد نرمو وحشی میشه که نیش گاز عروده بزنه... تازه گفت انجکتورم میشوره......تمیز میکنه نظرتون چیه

جانسون عزیز جناب مکانیک بیراه نگفته ولی شما در صورتی نیاز به اتانول دارید که یا اکتان بنزین برای موتور شما پایین باشه یا به هر دلیلی مثل بوست بالا در موتور های توربو نیاز داشته باشین که مخلوط رو ریچ بکنید تا جلوی ناک زدن موتور رو بگیرید که احتمالا اون حس نرمی هم به همین دلیله! که این کار توسط اناتول اینجکشن انجام میشه که خودش ECU و خطوط تزریق مختص خودش رو داره و در شرایط مناسب این کارو انجام میده!

کلا همشو الکل بریز ببین چی میشه بیا برا ما هم تعریف کن. :دی

ولی اینا همش حرفه هیچ تاثیری نداره.

جناب نوبهار یه شرطی اینکه موتور از نوع Flex Fuel باشه میشه تا 85% بنزین رو با اتانول جایگزین کرد!

abolfazls
24-11-1391, 12:04 قبل از ظهر
من تشكر ميكنم از شما
اين جور كه من الان فهميدم اين بنزينى كه براى من اومده بود يه موردى داشته ....
چون نه رنگ آبى داشت و هيچ تاثيرى هم روى موتور من نداشت ...
البته به من قول GP4 رو داده كه اگه قرار باشه مثل اتيكه كه به من داده ، باشه ، نگيرم ازش بهتره!!!
رنگ اين چيزى كه براى من آورده بود نارنجى مايل به صورتى بود (مثل بنزينهاى يكى دو سال قبل) .
البته بعد از اينكه پسش دادم ، نزديك ١٠ ليترم خالى كرد تو باك ماشينش و به من گفت مثل بنزين سوپر ه و مشكلى نداره.....
نميدونم سر كارم يا نه!!!!

hoopaad
24-11-1391, 12:20 قبل از ظهر
من تشكر ميكنم از شما
اين جور كه من الان فهميدم اين بنزينى كه براى من اومده بود يه موردى داشته ....
چون نه رنگ آبى داشت و هيچ تاثيرى هم روى موتور من نداشت ...
البته به من قول gp4 رو داده كه اگه قرار باشه مثل اتيكه كه به من داده ، باشه ، نگيرم ازش بهتره!!!
رنگ اين چيزى كه براى من آورده بود نارنجى مايل به صورتى بود (مثل بنزينهاى يكى دو سال قبل) .
البته بعد از اينكه پسش دادم ، نزديك ١٠ ليترم خالى كرد تو باك ماشينش و به من گفت مثل بنزين سوپر ه و مشكلى نداره.....
نميدونم سر كارم يا نه!!!!

Sent from my iphone 5 using tapatalk

دوست گلم با توجه به رنگ مد نظر شما و اون لینکی که گذاشتم و اینکه 10 لیتر هم داخل باک ماشین خودشون ریختن! احتمالا بنزین از نوع 82ul یوده که در واقع همون بنزین مورد استفاده در ماشین هست البته بدون مواد افزودنی با اکتان 82 که در شرایط فعلی بنزین های داخلی عدد خوبیه!

جانسون
24-11-1391, 12:23 قبل از ظهر
مرسی ار برادر هوپاد عزیز باباته اطلاعاته علمی...

داداش ابولفضل گفتم دوستم تو ایر باس کار میکنه اونم گفن بنزینه هوا پیما که سوخت گیری میکنن ابیه....

- - - Updated - - -

مرسی ار برادر هوپاد عزیز باباته اطلاعاته علمی...

داداش ابولفضل گفتم دوستم تو ایر باس کار میکنه اونم گفن بنزینه هوا پیما که سوخت گیری میکنن ابیه....

hoopaad
25-11-1391, 04:55 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

منم درراجب داین تب امتحان کردم پدر رینگ پیستون درمیاره

سروش جان داشتم درباره بنزین می خوندم که به مورد جالبی رسیدم که دیدگاه شما رو تصدیق میکنه!
کلا برای مشخص کردن اکتان بنزین چند روش وجود داره

RON: Research Octane Number

در شرایط آزمایشگاهی انجام میشه با دور موتور 600 ، این روش بالاترین رقم اکتان رو نشون میده!

MON: Motor Octane Number

در شرایط آزمایشگاهی انجام میشه با دور موتور 900 ، سوخت ورودی پیش گرم شده و تغییر زمان جرقه زنی برای فراهم کردن شرایط ناک زدن موتور ( کاربرد اصلی برای مشخص کزدن اکتان AVGAS هست ولی برای بنزین معمولی هم کاربرد دارد)

RdON: Observed Road Octane Number

در بدو معرفی در دنیای واقعی به وسیله یک موتور عادی انجام مبشد! ولی امروزه برای بالاتر بردن دقت آزمایش در شرایط آزمایشگاهی در بازه گسترده ای از دور موتور , موتور مورد نظر انجام میشود!

AKI: Anti Knock Index

در واقع میانگین مقدار RON و MON است!

خوب حالا اصل قضیه در کشور های اروپایی از استاندارد RON استفاده میکنند و کشور های آمریکا و کانادا و برزیل و... از استاندارد AKI

کشور های اروپایی ، بنزین معمولی 95 ، بنزین پریمیوم 97 - 98
انگلستان ، بنزین معمولی 91 - 95 ، بنزین پریمیوم 97 - 98
آمریکای شمالی ، بنزین معمولی 87 ، بنزین پریمیوم 90 - 91

در حالت کلی در AKI نسبت به RON حدودا 5 تا 10 واحد اکتان کمتر محاسبه میشه!

البته بنزین هایی با اکتان بالاتر هم هست مثل Shell V-power 102 که اکتانش 102 RON هست!

azarparand
25-11-1391, 10:41 بعد از ظهر
نامه سرگشاده انجمن خودروسازان؛
بنزین تولید داخل بنزینی است که حتی بخار آن باعث کوری چشم می شود !

جناب آقای دکتر شاعری با سلام

به احتمال زیاد خبر رونمایی از تولید 6 تا 7 میلیون لیتر بنزین با مخلوط 35 درصدی متانول در حضور جناب آقای قاسمی وزیر محترم نفت را شنیده اید.

در حالیکه در اغلب کشورهای جهان برای ارتقاء کیفیت سوخت ، از 5 تا 15 درصد اتانول استفاده می کنند متأسفانه ما به دنبال استفاده از متانول آن هم با ترکیب 35 درصدی هستیم که حتی بخار آن باعث کوری چشم می شود.

عوارض استفاده از بنزین پایه متانول عبارتند از :

1- سیستم سوخت رسانی ، باک ، فیلتر و پمپ بنزین ، لوله های فلزی ، واشرها و قطعات پلاستیکی دچار خوردگی شدید و در نتیجه نشت بنزین می شود که خطر آتش سوزی خودروها را تشدید می کند.

2- مصرف سوخت به شدت بالا می رود و لذا باک خودروها باید تعویض شده و بزرگتر شوند.

Ecu -3های حدود 10 میلیون خودروی در حال تردد باید تعویض شده و مطابق ترکیب جدید برنامه ریزی شوند.

4-کاتالیست کانورتور خودروها باید تعویض و با طراحی جدید نصب شوند.

5- بخارات متصاعده از متانول به شدت سمی بوده و علاوه بر صدمات ریوی ، حتی ممکن است باعث کوری چشم شود.

با عنایت به موارد فوق الذکر حتمی است مقرر فرمایید اقدامات لازم جهت توقف تولید بنزین پایه متانولی انجام شود.

با سپاس قبلی از دستور مساعدی که صادر می فرمائید.

احمد نعمت بخش

دبیر انجمن خودروسازان ایران
خبرخودرو
ایـــــران
۲۷ دی, 1391

farzad_sh_2020
26-11-1391, 12:57 قبل از ظهر
دوستان عزیز نظرتون در مورد این مکمل چی هست ؟
خیلی قوی هست
هر 1 میل برای 1 لیتر

hoopaad
26-11-1391, 01:03 قبل از ظهر
خوب حالا که بحث به متانول و مضراتش رسید یک مطلبی هست که خوندنش خالی از لطف نیست!
*** فقط یه مورد اگر از دوستان کسی درباره شیمی اطلاعاتی داره ممنون میشم اشکالات متن رو اصلاح کنه! ***

خوب اصلا چرا از مواد افزودنی در بنزین استفاده میشه؟
چون با پیشرفت صنعت ماشین سازی برای رسیدن به حداکثر توانایی موتورها به ینزین های با اکتان بالاتر نیاز بود تا بتونن تراکم بالای موتورهای جدید رو تحمل کنن و زودتر از موعد ( رسیدن پیستون به نقطه مرگ بالا ) منفجر نشن! چیزی که بهش انفجار کنترل نشده یا ناک میگن!

اولین گزینه مورد استفاده TEL : Tetra Ethyl Lead که ترکیبی از سرب بود! بعد از قریب به نیم قرن سازمان های بهداشت کشور ها متقاعد شدند که این ماده علاوه بر ایجاد مسمومیت فلز های سنگین ناشی از سرب باعث کاهش IQ در کودکان میشه! البته از یاد نبریم که همین ماده باعث ساخته شدن موتورهایی مثل رولز رویس مرلین V12 سوپرچارج با 27 لیتر حجم با قدرت 1500 اسب بخار شد که ستاره همیشه جاودان " اسپید فایر " رو نیرو می بخشید!

دومین گزینه که در اوایل دهه 70 کم کم جایگزین TEL شد ، MTBE : Methyl Tert-Butyl Ether بود ترکیبی ارزان از متانول (108 RON) که تا سال 2004 در آمریکا استفاده میشد! مشکل این ماده ایجاد بو و مزه نعنایی در صورت ترکیب شدن با آب بود به طوری که فقط در آمریکا تخمین زده میشه 1 میلیارد دلار برای پاکسازی مناطق آلوده به این ماده مورد نیاز است! و برخی منابع ادعا میکنند ارتباط های قابل توجهی بین این ماده و برخی سرطان ها وجود دارد! البته متانول به طور معمول در ماشین های مسابقه مثل مانستر تراک ها و درگ استر ها استفاده میشه! و تا سال 2006 مخلوط بنزین ، متانول و ناس به عنوان سوخت ماشین های " ایندیانا پلیس 500 " استفاده میشده!

سومین گزینه که از 2004 تا امروز استفاده میشه اتانول(6% - 10%) هست! یکی از مشکلات اتانول قابلیت جذب آب بالایش است که برای نگهداری طولانی مدت از بنزین مشکل ساز است!

چهارمین گزینه ETBE : Ethyl Tert-Butyl Ether است که ترکیبی از اتانول بوده که علاوه بر کاهش بخارات بنزین که عامل اصلی smog یا مه دود خاکستری است و برخلاف اتانول علاقه کمتری یه جذب آب دارد!

اوه خسته شدم! شب خوش!

keyvanjj
26-11-1391, 01:04 قبل از ظهر
دوستان حالا ما از کجا باید بفهمیم بنزین سوپر واسه موتورمون خوب هست یا نه!
جاییش که ننوشته.
kasir race 150

- - - Updated - - -

جاییش که ننوشته.
kasir race 150

رونالدو
26-11-1391, 01:15 قبل از ظهر
سلام رفیق.تا اونجایی ک من میدونم سوپر بیش از حد زدن به باک موتور اسیب میرسونه.هر2 3باری ک معمولی میزنی سوپر بزن

شایسته فر
26-11-1391, 01:17 قبل از ظهر
علتشو می تونین بگین لطفا

رونالدو
26-11-1391, 01:33 قبل از ظهر
احتمال داره جنس باک در مقابل این نوع سوخت واکنش از جمله پوسته پوسته شدن نشون بده و اینکه عدد اکتان سوپر بیشتر از 100 هست میتونه تاثیر داشته باشه.ولی هر 2 3 بار معمولی 1بار سوپر به نظرم برا انجین خوب باشه

hoopaad
26-11-1391, 02:01 قبل از ظهر
سلام رفیق.تا اونجایی ک من میدونم سوپر بیش از حد زدن به باک موتور اسیب میرسونه.هر2 3باری ک معمولی میزنی سوپر بزن

دوست عزیز منظورتون از آسیب به موتور هست یا به باک؟ :297:

Amir 1986
26-11-1391, 03:18 قبل از ظهر
جاییش که ننوشته.
kasir race 150

بنزین سوپر و معمولی تنها فرقی که داره نقطه اشتعالش هست ، چیزایی که در مورد آسیب زدن به موتور یا چرب بودن و ... گفته میشه حرفای غیر علمی و من درآوردی مکانیکای بی سواد هستش !

نوع بنزین به نسبت تراکم سیلندر بستگی داره ، واسه یه موتوری که نسبت تراکمش 1 به 7تا8 هستش بنزین معمولی بهتره ، اگه نسبت تراکم 1 به 9 باشه هم میشه از بنزین معمولی استفاده کرد ، البته اگه هزینش واستون مهم نیست بهتره از بنزین سوپر استفاده کنید

اما وقتی نسبت تراکم بالاتر میره ، فقط باید از بنزین سوپر استفاده کرد ، اگه از بنزین معمولی استفاده بشه تو کارکرد موتور تاثیر منفی میزاره که در طولانی مدت مشهود میشه !

sohail
26-11-1391, 12:21 بعد از ظهر
...:interview:...

رونالدو
26-11-1391, 12:24 بعد از ظهر
سلامی دوباره خدمت شما دوستان عزیز.نه نه به انجین اسیبی وارد نمیشه.باک منظورم بود

sohail
26-11-1391, 03:41 بعد از ظهر
سلامی دوباره خدمت شما دوستان عزیز.نه نه به انجین اسیبی وارد نمیشه.باک منظورم بود
سوپر تنها به جیب شما آسیب میزند و اگر شما از بنزین سوپر بدی دیدید بهتره بدونید که بنزین قلابی زدین

رونالدو
26-11-1391, 06:02 بعد از ظهر
اتفاقا دوست عزیز سوپر برا موتور خیلی خوبه.اینطوریم فک نکن که اوضاع یکم بی ریخته به مردم بنزین قلابی بدن.این چیز کوچیکی هم نیست که مردم بخوان به همین راحتی از کنار این قضیه بگذرند:vahidrk:

farzad_sh_2020
26-11-1391, 07:31 بعد از ظهر
دوستان عزیز نظرتون در مورد این مکمل چی هست ؟
خیلی قوی هست
هر 1 میل برای 1 لیتر

این پست آخر صفحه بود دیده نشد
دوستان نظر بدن

hoopaad
26-11-1391, 07:59 بعد از ظهر

دوست گلم هممون طور که امیر خان گفتن تفاوت بنزین سوپر و معمولی در اکتان بالاتر و ....... است، درباره خوردگی هم با فرض ناخالص بودن بنزین ، قبل از آسیب دیدن باک ، لوله های انتقال بنزین و قطعات لاستیکی کاربراتور و .... آسیب میبینن! پس با خیال راحت و البته در صورت نیاز بنزین سوپر بزنید!

farzad_sh_2020
26-11-1391, 08:03 بعد از ظهر
دوستان عزیز شیراز پارامونت سوپر آورده
به زور میشه زد
یعنی من 50 لیتر زدم حدود 6-7 دقیقه طول کشید
ولی خیلی بنزین خوبی هست
به جرات میتونم بگم یک سالی بود همچین سوپری نزده بودم . سر بالایی جاده بیضا 160 رفتم بالا :)))
کفی قلات به گویم 195 :)))

hoopaad
26-11-1391, 08:11 بعد از ظهر
این پست آخر صفحه بود دیده نشد
دوستان نظر بدن

فرزاد جان لینک انگلیسی رو نداری من تو سایت uk چیزی به نام boost 95 پیدا نکردم!

farzad_sh_2020
28-11-1391, 07:10 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز امروز اکتان ریختم داخل باک

واقعاً عالی بود
یاد قرص های امریکایی قدیمی افتادم
موتور عوض شد

hoopaad
29-11-1391, 12:44 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز امروز اکتان ریختم داخل باک

واقعاً عالی بود
یاد قرص های امریکایی قدیمی افتادم
موتور عوض شد

فرزاد جان بیشتر توضیح میدی! مثلا صدای موتور ، لرزش در کارکرد در جا ، مصرف سوخت ، شتابگیری و ....

F.Shahgol
29-11-1391, 01:18 بعد از ظهر
از کجا این اکتان را تهیه کنیم؟؟
قیمت؟؟

farzad_sh_2020
29-11-1391, 01:56 بعد از ظهر
فرزاد جان بیشتر توضیح میدی! مثلا صدای موتور ، لرزش در کارکرد در جا ، مصرف سوخت ، شتابگیری و ....

والا فکر نکنم روی لرزش اثری داشته باشه کلاً ولی توی شتاب گیری خیلی اثر داشت
من تاحالا بخاطر صفر بودن موتور شتاب گیری زیاد نکرده بودم ولی برای تست اکتان قبل و بعدش شتاب گیری کردم 2بار کات آف کرد موتور چون میخواستم مثل قبل دنده بدم

از کجا این اکتان را تهیه کنیم؟؟
قیمت؟؟

من شیراز خریدم
35000
250 میل برای 250 لیتر هست
سایر برند ها که دیدم 250 میل برای 45 لیتر تا 60 لیتر بوده

keyvanjj
23-12-1391, 12:34 قبل از ظهر
بنزین سوپر و معمولی تنها فرقی که داره نقطه اشتعالش هست ، چیزایی که در مورد آسیب زدن به موتور یا چرب بودن و ... گفته میشه حرفای غیر علمی و من درآوردی مکانیکای بی سواد هستش !

نوع بنزین به نسبت تراکم سیلندر بستگی داره ، واسه یه موتوری که نسبت تراکمش 1 به 7تا8 هستش بنزین معمولی بهتره ، اگه نسبت تراکم 1 به 9 باشه هم میشه از بنزین معمولی استفاده کرد ، البته اگه هزینش واستون مهم نیست بهتره از بنزین سوپر استفاده کنید

اما وقتی نسبت تراکم بالاتر میره ، فقط باید از بنزین سوپر استفاده کرد ، اگه از بنزین معمولی استفاده بشه تو کارکرد موتور تاثیر منفی میزاره که در طولانی مدت مشهود میشه !

پس با توجه به توضیحات شما اگر پولش رو داشته باشیم و دائم بنزین سوپور بزنیم هیچ مشکلی پیش نمیاد.درسته؟

یه سوال دیگه= آیا در درجه حرارت انجین هم تفاوتی هست بین بنزین سوپر و معمولی؟ یعنی دمال احتراقشون فرقی داره؟

Amir 1986
23-12-1391, 08:35 بعد از ظهر
پس با توجه به توضیحات شما اگر پولش رو داشته باشیم و دائم بنزین سوپور بزنیم هیچ مشکلی پیش نمیاد.درسته؟

یه سوال دیگه= آیا در درجه حرارت انجین هم تفاوتی هست بین بنزین سوپر و معمولی؟ یعنی دمال احتراقشون فرقی داره؟

چه مشکلی ؟!
وقتی یه سوختی برای یه وسیله نقلیه تعریف شده ، قرار چه مشکلی پیش بیاد ؟!
نگفتم که گازوییل بزن که !

من خودم تو موتورم فقط سوپر میزنم و هیچ مشکلی نداره

در مورد درجه حرارت اطلاعات دقیقی ندارم ، اما با توجه به اینکه بنزین سوپر تو موتور با تراکم بالا بهتر احتراق میکنه ، ممکنه کمی دمای موتور رو هم بالاتر ببره و طبیعی هستش

sorush
20-01-1392, 03:35 بعد از ظهر
دوستان امروز فهمیدم که بنزین سوپربااکتان87هست ومعمولی71که واقعا تاسف داره چون استانداردهایی که بیان میکنه اینه که بنزین سوپربایداکتان93به بالا باشه و معمولی 85به بالا که اینجاتوی کشورما سوپر جای معمولی
این مطلب تو ازمایشگاه سوخت فهمیدیم

masoudrider
05-02-1392, 02:13 بعد از ظهر
سلام دوستان تو مجله باشین در مورد بنزین کامل توضیح داده شده بود و انجینهایی که نسبت تراکمشون 9 به بالا هست سوپر بدردشون میخوره و اونایی که زیره 9 هستن هیچ تاثیری نداره و گفته بود خشک یا چرب بودن بنزین تو احتراق هیچ تاثیری نداره البته اینارو برای ماشین گفته بود دیگه نمیدونم برای موتورم همینطوره یا فرق میکنه

EMANM
26-08-1392, 11:54 بعد از ظهر
دوست عزیزمون خوب توضیح دادند بنزین سوپر رسوب کمتری داره...

توصیه من به کاربرانی که موتور پالس یا اپاچی دارن: همیشه از بنزین سوپر استفاده کنید من که 7 ماهه پالس خریدم حتی یکبار بنزین معمولی نزدم...

شایسته فر
26-08-1392, 11:57 بعد از ظهر
خدا بیامرزه بنزین سوپرو
قدیما بنزین سوپرا سبز فسفری بودن
الان بنزین معمولیه با تصفیه بهتر
صورتی لامصب!!!

hoopaad
27-08-1392, 04:31 بعد از ظهر
خدا بیامرزه بنزین سوپرو
قدیما بنزین سوپرا سبز فسفری بودن
الان بنزین معمولیه با تصفیه بهتر
صورتی لامصب!!!

دراینکه قدیما خیلی چیزا بهتر بود شکی نیست! :sad:
ولی جدا از شوخی بنزین سوپر الان هم خوبه من از اول سوپر میزدم و به استثنای چند بار سوپر همیشه بهتر از معمولی بوده!
یه مطلب کمی نا مرتبط هم هست اونم مکمل سوخت یا اکتان بوستر و.... اکیدا توصیه میکنم دوستانی که موتور انژکتوری دارن اصلا استفاده نکن! ( البته این نظر بنده هست! )

شایسته فر
28-08-1392, 12:18 بعد از ظهر
نظر شخصیتونو می شه بگین رو چه دلیلی اتخاذ کردین؟

جانسون
28-08-1392, 01:55 بعد از ظهر
من تو هیو همیشه بنزین سوپر + مکمل سرب یا اکتان همیشه مصرف کردیم بعد 20000تا هم هیچ مشکلی نداشتم جز اینکه مثل خر مثل روز اولش گاز میخورده...

amir.cdi
28-08-1392, 04:14 بعد از ظهر
بنزین سوپر فقد 2 جا واقعا بنزین پوپره بقیه جاها مخلوطه
1: اول خیابون ایتالیا پاین تر از فاطمی
2: سی متر جی

hoopaad
28-08-1392, 04:30 بعد از ظهر
نظر شخصیتونو می شه بگین رو چه دلیلی اتخاذ کردین؟

از این جهت از کلمه "شخصی" استفاده کردم که خودم موتور ندارم و نتیجه استفاده از اکتان بوستر رو روی دو تا موتور n52 ب ام و سری 3 دوستانم دیدم که بعد از 50000 کیلومتر محبور به تعویض هر 6 انژکتور به قیمت تقریبی 1 میلیون برای هر انژکتور شدن! تجربه "خودم" هم نشون داده مکمل های ورث ، سوناکس ، پرستون و قرص های داینو تاثیری در توانایی حرکت ماشین نداشته!

راستی جانسون جان جسارت نباشه شما خیلی بیشتر از بنده در بحث فنی اطاع دارید ولی تا اونجا که میدونم سرب قاتل کاتالیزور اگزوز هست!

amir.cdi
28-08-1392, 04:42 بعد از ظهر
داداش منم اینو به جانسون میگم گوش نمیده هی میگه موتور تمیز میشه موتور تمیز میشه
ریختن مکمل زیات و انژکتور شور باعث خراب شدن سوزن ها و .... خیلی چیزای دیگه میشه
این مداد برای موتور های استفاده میشه که 1 2 سال کار کرده باشه تمیز نشده باشه میریزی میشوره میاد پایین
ولی نه موتوری که شما صبح باز کردین شستین شب میخواین برین داخلشم مکمل انژکتور شور میریزید مادر موتور میاد جلو چشش
بخدا تمیزی زیادم برا موتور ضرر داره :wall3:

جانسون
29-08-1392, 07:32 بعد از ظهر
امیر جون عزیزم من مکمل انجکتور شور ها یا اسپری هستند یا تو باک باید ریخته بشه... وقتی با اسپری تمیز میکنی دریچه گازو تراتل باک هوا و....در اخر سوپاپ های دود که برا خرجی هست تمیز میشه.... پس ربطی به سوپاپ به سوزنو سوپاپ احتراق نداره.... که اونم با مکمل تو باک اکی میشه.... بازم توضیح بدم ؟؟

- - - Updated - - -

از این جهت از کلمه "شخصی" استفاده کردم که خودم موتور ندارم و نتیجه استفاده از اکتان بوستر رو روی دو تا موتور n52 ب ام و سری 3 دوستانم دیدم که بعد از 50000 کیلومتر محبور به تعویض هر 6 انژکتور به قیمت تقریبی 1 میلیون برای هر انژکتور شدن! تجربه "خودم" هم نشون داده مکمل های ورث ، سوناکس ، پرستون و قرص های داینو تاثیری در توانایی حرکت ماشین نداشته!

ورث المانی قدیما خیلی عالی بود کیفیتش هم اکتانش هم انجتور شورش....ولی الان خراب شدن و مثل قدیم نیس...فقط مکمل سربش کیفیت خوبی داره...(البته جدیدن داره رو محصول به اسمه دیگه تولید میکنه میگن مثل قبله...به اسمه ولتیماک

سوناکس قیمتش بالاس کیفیت خوبی داره البته بیشتر شامپو واکس.... ...ولی اکتانش بدک نیس بازم نسبت به قیمتش که یه دونه بریزی تو 60 لیتر 2 تا 3 پوینت مثبت تاثیر داره اکتان هست با همون قیمن که حداقل 4 پونیت تاثیر داره...

پرستون امار ندارم ولی محصول زیاد دیدم ازشو قیمتش اکیه...

قرص های داینو فقط احتراق رو نرمتر میکنه و از ناک زدن انجین جلو گیریس میکنه شاید صدی 1لیتر هم مصرف بیا پاین....

راستی جانسون جان جسارت نباشه شما خیلی بیشتر از بنده در بحث فنی اطاع دارید ولی تا اونجا که میدونم سرب قاتل کاتالیزور اگزوز هست!

من چاکرتم

بله اینو میدونم اگه دلیلشو نمیدونی بگو برات توضیح بدم.....چرا میگن انجتور شور کاتالیزو تمیز میکنه و سرب قاتلشه...

موتور های ما توش از اینا استفاده میکنم همشون کاتلیزش درامده.....وهدرز شده

hoopaad
30-08-1392, 12:12 قبل از ظهر
قربانت جانسون جان
والا اگر کاتالیزور رو در اورده باشید که دیگه مشکلی نیست! ولی اینقدر هم خودم درگیر مشکلات دستکاری فنی ماشین شدم و هم دوستان دور و نزدیک رو دیدم که اگر خدا خواست و موتور گرفتم ابدا بهش دست نمیزنم!
البته بلانصبت شما و دوستان آگاه در زمینه فنی! ولی چیکار کنم چشم ترسیده!

راستی اگر درباره علت تاثیر منفی سرب روی کاتالیزور هم بگین بسیار ممنون میشم!

جانسون
30-08-1392, 12:45 قبل از ظهر
قربانت جانسون جان
والا اگر کاتالیزور رو در اورده باشید که دیگه مشکلی نیست! ولی اینقدر هم خودم درگیر مشکلات دستکاری فنی ماشین شدم و هم دوستان دور و نزدیک رو دیدم که اگر خدا خواست و موتور گرفتم ابدا بهش دست نمیزنم!
البته بلانصبت شما و دوستان آگاه در زمینه فنی! ولی چیکار کنم چشم ترسیده!

راستی اگر درباره علت تاثیر منفی سرب روی کاتالیزور هم بگین بسیار ممنون میشم!

قربانت چی بگم والا هرکی یه تجربه داره ....یا بد یا خوب....

برا کاتالیز...سرب کار یا همون مکمل سرب بنزین.... یه چیزی مثل تینر معمولی و روغن چرخ خیاطی میمونه.....

چرا میگن برا کاتالیز ضرر داره کاتالیزو همه دیدن چیه .....چون سرب تو احتراق تاثیر میزاره و نرم میشه و صدای انجین بم تر میشه...

دود حاصل از احتراق بیشتر و چرب تر دقیق یادم نیس اسمه گازش چی بود....و به مرور زمان باعث کیپ شدن کاتالیز میشه....

ماشین نابود شدن...

رو هیو سرب وینز تست کردیم موتور انقدر نرم شده بود که دور موتور تا کات اف میومد حالیم نمیشد.....

وقتی هم بنزین معمولی میزن دور موتور هیو که تا 13 داره رو 11.500تا 12 کات اف میکنه رو ار پی ام 10 هزار انگار موتور میخواد بترکه....