PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه cb 400 با rf 400

mili_007
17-09-1391, 08:08 بعد از ظهر
هر چند مقایسه موتور استریت با ریس درست نیست ولی واقعا برام سواله که علاوه بر سلیقه شخصی از نظر فنی، شتاب، قدرت ، سرعت ، قطعات، تعمیر، قیمت ، بورس خرید و فروش و ... چه تفاوت هایی دارن؟ و اگه بخاین یه موتور 400 سی سی بگیرید، از بین cb و rf کدومو ترجیح میدید.با تشکر

شایسته فر
17-09-1391, 08:30 بعد از ظهر
آقا دمت گرم
تاپیک خیلی خوبی زدی
این سوال من هم بود

amir74
17-09-1391, 09:55 بعد از ظهر
منم همین سوال تو ذهنم بود چون بین ار و سی بی 2دل بودم

amo hosein
17-09-1391, 09:58 بعد از ظهر
از بیشتر نظراتی که گفتی مثل بورس بودن و قدرت و تعمیرات cb400سر تره

mili_007
17-09-1391, 11:43 بعد از ظهر
بورس بودن و قدرت و تعمیرات cb400سر ترهموافقم. به نظرم تعداد rf کمتری وارد شده و این باعث شده از نظر قطعه، تعمیرات و بورس نسبت به cb برتری نداشته باشه. به شخصه rf رو ترجیح میدم. لطفا اساتید با تجربه نظر بدن.

شایسته فر
17-09-1391, 11:47 بعد از ظهر
آقا سوالی که اینجا مطرحه اینه که با توجه به قیمت کمتر نسبت به سی بی 400 ؛ آیا ارزش خریدنو داره؟
یعنی اگه کسی برای شروع سنگین سواری و نهایتا 7-8 ماه استفاده ار اف بخره بهتره یا یکم پولشو بیشتر کنه سی بی ور داره بهتره؟

alibk
18-09-1391, 12:48 قبل از ظهر
آقا سوالی که اینجا مطرحه اینه که با توجه به قیمت کمتر نسبت به سی بی 400 ؛ آیا ارزش خریدنو داره؟یعنی اگه کسی برای شروع سنگین سواری و نهایتا 7-8 ماه استفاده ار اف بخره بهتره یا یکم پولشو بیشتر کنه سی بی ور داره بهتره؟دوستان این سوال منم هستدر ضمن قیمت هر کدوم رو هم بگید ممنون میشم

mili_007
18-09-1391, 01:58 قبل از ظهر
دوستان این سوال منم هستدر ضمن قیمت هر کدوم رو هم بگید ممنون میشم

دوستان از نظر قیمت این دو در یک رنجن . فکر میکنم RF تا 98-99 تولید شده و با یه cb هم تو این مدلا قیمتی تقریبا برابر داره . اماراتشون حدود 5 تا 6 هست. نباید یه cb بالای 2000 رو از جنبه های مختلف با rf زیر 2000 مقایسه کرد .

شایسته فر
18-09-1391, 02:10 قبل از ظهر
دوستان از نظر قیمت این دو در یک رنجن . فکر میکنم RF تا 98-99 تولید شده و با یه cb هم تو این مدلا قیمتی تقریبا برابر داره . اماراتشون حدود 5 تا 6 هست. نباید یه cb بالای 2000 رو از جنبه های مختلف با rf زیر 2000 مقایسه کرد .
قیمتهاشون تو یک رنج نیست
ار اف حدود 2-3 تومن ارزونتر از سی بی 400 هست(مدارک دار)

amir.cdi
18-09-1391, 03:21 قبل از ظهر
یه 2تا عکس هم از خود موتورا از انجیناشون بزارین ممنون میشم

dementor
18-09-1391, 03:38 قبل از ظهر
من ار اف ام رو 4 دادم رفت بدون مدارک بود ولی موتور خوبی بود خیلی از نضر ظاهر به علت ریس بودن از سی بی خشگل تره وبه نظر من صداش هم زیبا تره البته نا گفته نباشه سی بی هر چی باشه هنداست و استحلاک بسیار پایینی داره قدرتشم بیشتر از ار اف وکیفیتم تو بعظی از قطعاط بهتره یکی از معایب ار اف همین فلاپاش هست که البته باعث زیباییش هم میشه فلاپاش زود میشکنه موتور خودم دست یکی از بچه ها بوده وایساده از رو بغل زده بودش زمین و فلاپاش خورد شده بود کلی خرج رودستمون اورد ولی نظر شخصی من اینه که اراف بهتره

کاوه
18-09-1391, 04:16 قبل از ظهر
سلام دوستان
اول یه توضیح در مورد rf 400 :
این موتور دو مدل داره یه مدل معمولی و یه مدل vc که مدل vc نزدیکای 6اسب قوی تر هست و کنترل متغییر سوپاپ داره اما مدل های عادی اینطور نیست و از نظر رنگ هم مدل vc ترکیبی از سه رنگ هستش ولی مدل معمولی تک رنگ هست و شمارنده کیلومتر هم دیجیتال هست ولی در مدل معمولی شمارنده ی کیلومتر عددی هست
نهایت سرعتش هم 185 الی 190تا (بستگی به وزن راکب دارد ).
از نظر قطعه کمی گیر آوردن لوازم براش سخته اما پیدا میشه
از لحاظ شتابگیری خوبه و در حد یه موتور 400 سی سی توان داره
ابعادش بزرگه و حس سنگین سواری به آدم میده و تو دور ها و سرعت های بالا حس میشه کامل میخوابه و چسبندگیش سواری با rf رو لذت بخش تر میکنه
اما خب مدل های زیر2000هست پس موتور عمر خودشو کرده و به نظر خودم ارزش خریداری نداره
فکر کنم اولین سری هاش مربوط به سال 1990 هست (مطمعن نیستم ولی)
cb400:
این موتور یکی از بهترین 400هایی هست که تا الان به بازر عرضه شده
سواریش خیلی لذت بخشه
ابعاد بزرگش واقعا این موتور رو زیبا کرده
این موتور رو میشه یجور تکامل یافته ی cb1 معرفی کرد
cb1 از سال 88وارد شد و cb400 از همین الهام گرفته شده
شتاب فوق العاده
نهایت سرعت هم 180البته کمتر
با توجه به این که مدل های بالای 2000این موتور داخل بازار پیدا میشه پس خریدن cb400عاقلانه تر هست
از لحاظ لوازم نسبت به rf بهتره اما قطعاتش گرونه برای مثال ( آیینه فابرییک هاش 400تومن هست)
اینم یسری عکس :
[Only registered and activated users can see links]

شایسته فر
18-09-1391, 05:13 قبل از ظهر
داداش کاوه یه حدود قیمتم میدادی خیال همه رو راحت می کردی دیگه
مدارک دار و بی مدارک!!!!!
ضمنا در مورد موتور های حجم پایین مثل 400 که مدارک دارن هم توضیحی می دین که بازارشون چجوریه
من به شخصه از خیلیا شنیدم موتور های حجم پایین که مدارک دارن زیاد طرف دار نداره و برای فروشش خواب زیادی دارن

mili_007
18-09-1391, 05:21 قبل از ظهر
داداش کاوه یه حدود قیمتم میدادی خیال همه رو راحت می کردی دیگهمدارک دار و بی مدارک!!!!!ضمنا در مورد موتور های حجم پایین مثل 400 که مدارک دارن هم توضیحی می دین که بازارشون چجوریهمن به شخصه از خیلیا شنیدم موتور های حجم پایین که مدارک دارن زیاد طرف دار نداره و برای فروشش خواب زیادی دارنوقتی قیمت 400 مدارک دار به قیمت 600 اماراتی نزدیک باشه و یا برابری کنه، خوب چرا بریم سراغ 400. به این خاطره که 400 مدارک دار بازار کمتری داره. مثلا اگه یه rf با برگه سبز رو 8 تومن قیمت بدن، معلومه میری سراغ 600 امارات.

شایسته فر
18-09-1391, 05:23 قبل از ظهر
نه داداشی من به شخصه همچین کاری نمی کنم
امااتی نگه داشتن کار هر کسی نیست
دردسرش خیلی زیاده مخصوصا تو تهران که از هر 10 تا خونه 1 آدم فروشه!!!!!!

mili_007
18-09-1391, 05:38 قبل از ظهر
سلام دوستان اول یه توضیح در مورد rf 400 :این موتور دو مدل داره یه مدل معمولی و یه مدل vc که مدل vc نزدیکای 6اسب قوی تر هست و کنترل متغییر سوپاپ داره اما مدل های عادی اینطور نیست و از نظر رنگ هم مدل vc ترکیبی از سه رنگ هستش ولی مدل معمولی تک رنگ هست و شمارنده کیلومتر هم دیجیتال هست ولی در مدل معمولی شمارنده ی کیلومتر عددی هست :]جناب شایسته فر حق با شماست و بحث مدرک و امارات توی تهران خیلی مهمه. جناب کاوه، مطمئنید که rf vc سه رنگه و دیجیتال؟ یعنی تک رنگایی که vc روشون نوشته و آنالوگن واقعا vc نیستن؟، مثل عکس زیر.

کاوه
18-09-1391, 05:47 قبل از ظهر
نه vcتک رنگ هم داره
اما مدل vc معمولا یکی از ویژگی هاش اون ترکیب رنگ زیباش هست
در مورد قیمت
cb 400 مدل بالای 2000 الان حداقل 5.500برای اماراتیش پول میخواد
مدارک دار هم حداقل 12 تومن
راستش در رابطه با قیمت چند وقته اطلاعی ندارم
شرمنده

mili_007
18-09-1391, 08:04 قبل از ظهر
پیشنهاد بیشتر دوستان cb هست. علتش اصطلاک کمتر هوندا و رو بورس بودنه (راحت تر خرید و فروش میشه).

شایسته فر
18-09-1391, 04:12 بعد از ظهر
در کم استحلاک بودن هوندا شکی نیست
برای مثال اگه یه ار اف با مدارک بخرم 7-8 تومن و 7-8 ماه هم داشته باشمش در صورت سلامت با چقدر ضرر می شه فروختش؟

Classified
18-09-1391, 04:57 بعد از ظهر
موتور سنگین اگه به مناسب بخری ضرر توش که نیست هیج، بخوای به مشتری بفروش سود هم داره، البته cb بیشتر ...

mili_007
20-09-1391, 02:50 قبل از ظهر
تاپ اسپید rf کمی بیشتر از cb هست ولی در عوض لش تره و شتابش کمتره.

Gladiator
18-10-1391, 11:06 بعد از ظهر
rf از cb بیشتر راه میره و تاپ اسپیدش هم بیشتره ، ممکنه تو شتاب کم بیاره ولی تو دور cb رو میخوره
سوزوکی RF 400 دو مدل داره ، VC و معمولی که نوع VC اون شتاب بیشتری داره . RF VC سر سیلندرش و قسمت اتصال دیسک جلوش به رینگ قرمز رنگه و این شکلی خیلی راحت قابل شناساییه . من خودم یدونه معمولیشو داشتم مدل 96 بالای 190 تا باهاش رفتم چون کیلومترش 190 تایی هست و کیلومترو تا ته چسبونده بود (رو Red Line)ولی بعید میدونم از 200 بیشتر بره ترکیب چند رنگ یا تک رنگ بودنش هیچ ربطی به معمولی یا VC بودنش نداره چون خودم VC تک رنگشم سوار شدم ، چند رنگش مدل بالا هستن فکر میکنم 98 تا 2000 باشن که بازم آمپرای آنالوگ دارن و فقط مسافت سنجشون دیجیتال هست در کل سواری خیلی لذت بخشی داره فقط یکم تنبله و باید تو دور بیفته ، وگرنه هم خوب میخوابه هم بسیار نرمه(برخلاف بیشتر موتورهای ریس)ترمزهای خیلی مطمئنی داره و از همه مهمتر هیبت گندش و فرم فلاپهاشه که طوری طراحی شده که پاهای موتورسوار نسبت به فلاپهای کنار بیشتر تورفته و باد به پاهای شما نمیخوره چندتا از عکساشم براتون گذاشتم،یادش بخیر الان معلوم نیست کجاست