PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال در مورد روغن ترمز ، فیلرگیری و ...

saeid1346
13-09-1391, 10:03 قبل از ظهر
ویرایش

stoncold
13-09-1391, 06:30 بعد از ظهر
سلام دوستان چند سوال در مورد تعویض روغن ترمز ، فیلرگیری ، و انجین داشتمدرضمن این رو بگم که بنده بسیار مبتدی هستم و ممنون میشم اساتید گرامی راهنمایی کنند باتشکر1. این که بنده یه موتور طرح ویو 125 هرم دارم به تازگی اطلاع پیدا کردم که باید روغن ترمزش رو هر چند هزارتایی عوض کرد حالا میخواستم بپرسم چطوری باید عوضش کنم ؟ از اون جعبه جلوی روی فرمون !؟ چرا بعضی از موتور ها جعبه روغن ترمزشون متفاوته !؟البته این تفاوت رو بیشتر در جعبه روغن ترمز جلوی موتور دیدم تا ترمز های عقب !2. اب باطری رو چند وقت یک بار باید تعویض کرد !؟3. هواگیری ترمز ها چطور انجام میشه !؟ و چه تاثیری در ترمز ها داره !؟ فقط برای ترمز های دیسکی لازمه !؟4. یکی از دوستان در این پست " [Only registered and activated users can see links] " ذکر کرده که (ممنون میشم پست رو یه نگاهی بندازید تا منظورم رو متوجه بشید) پس از 8-9 ماه کارکرد صداهای عجیب غریبی و بلند مثل شکستن از داخل انجینش میومد و پس از باز کردن انجین معلوم شد که هم بلبرینگ های شاتون خراب شده هم پیستون رفته به باد و هم سیلندر خط خطی شده !میخواستم بدونم چه عواملی باعث میشه صدای انجین تغییر پیدا کنه و چنین بلایی سرش بیاد ؟ معکوس های ناگهانی ؟--------------5. چطور بفهمم فیلر گیری که تعمیرکار انجام میده به درستی انجام میشه ؟ نشونه هاش چیه !؟ یکی از دوستان ذکر کرده بود که " فیلر سفت زد یارو واسم ، بعد یه ماه سوپاپ برید !!! " از کجا بفهمم فیلر سفته یا شل ؟6.برای نرم کردن کمک های موتور باید چه کاری انجام بدم !؟7.چند ساعت پیش میخواستم پیشرو پارس 250 رو روشن کنم به سختی روشن شد چندین بار استارت زدم و ... تا به زحمت روشن شد ممکنه مشکلش از باطریش باشه !؟ممنون میشم راهنماییم کنید باتشکرسلام جواب اونایی میدونمو میکمت1 اره اونی رو فرمونه مربوط به ترمز جلویه پیچاشو وا کن عوض کن و عقبلت اکه دیسکیه زیر فلاپا زیر زین دنبالش بکرد3 هوا اکه داشته باشه باید چند بار ترمزو فشار بدی که پر کنه ترمز دیسکی که روغن میخوره لازم داره5 تا جایی من میدونم اکه فیلر بد بزنه موتورت ریپ میزنه تاپ اسپیدشم کم میشه بهتره پیش یه تعمیرکاری ببری که چند نفر تعریفشو کردن6 روغنشو میشه عوض کرد که توصیه نمیشه یا جا تنظیم داره بعضیا تنظیم کنی7 خب ساسات باید بکیری هر موتوری به سختی روشن میشه چون هوا سرده ساسات بکیری با یه استارت روشن میشه اکه با ساساتم روشن نشد راحت موتور از یه جایی هوا میکشه داخل سیلندر یا از واشر کاربراتور یا واشری که بین اکزوزو سیلندره4 اینکه موتور سیلندر خش انداخته و اینا روغن موتورتو یا دیر عوض کردی یا جنس نامرغوب ریختی که مناسب نبودهیا فکر کردی سوار cb400 شدی

saeid1346
13-09-1391, 07:07 بعد از ظهر
تشکر بابت پاسخ دوستان اگر میشه در موارد دیگه نظرشون رو بیان کنن ممنون میشم

monazzah
13-09-1391, 07:41 بعد از ظهر
7.چند ساعت پیش میخواستم پیشرو پارس 250 رو روشن کنم به سختی روشن شد چندین بار استارت زدم و ... تا به زحمت روشن شد ممکنه مشکلش از باطریش باشه !؟ دادا استارت خوب می خورد؟؟؟ ساساتشو کشیده بودی؟؟

stoncold
13-09-1391, 07:48 بعد از ظهر
دادا استارت خوب می خورد؟؟؟ ساساتشو کشیده بودی؟؟به سختی روشن بشه اکه موتور تو استارت خوردن کم جون باشه و مرده استارت بخوره عیب از باطریهاقا معلومه عیب از باطری باشه دیکه بی حالو کم جون استارت میخوره زور میزنه

saeid1346
13-09-1391, 09:15 بعد از ظهر
سلام تشکر بابت پاسخ بله ساساتو که کشیدم مشکل حل شد ! میخواستم بدونم چرا انقدر سخت استارت میخورد !

monazzah
14-09-1391, 03:52 بعد از ظهر
سلام تشکر بابت پاسخ بله ساساتو که کشیدم مشکل حل شد ! میخواستم بدونم چرا انقدر سخت استارت میخورد ! دادا طبیعیه موتور چند روز خواب بوده هوا سرده روغن سفت شده

عابدی
14-09-1391, 05:44 بعد از ظهر
سلام دوست من.یه پیشنهاد اصلا به ترمزات دست نزن که دردسره.من دست زدم 150 واسم آب خورد.اگه دو نوع روغن ترمز مختلف وارد سیلندر و پیستون ترمزت بشه از کار میفته.و دیگه هر چی میزنی ترمزت پر نمیشه.هواگیری هم یه پیچه کوچیکه کنار پیستون پایینه هر چند بار که پدال بزنی باید پدالوو نگه داری اون پیچ رو واکنی تا روغن با فشاره هوایی که تو شلنگ محبوس بوده خالی شه.این عملو چند بار انجام میدی تا کل هوای داخل شلنگ خالی شه.ولی اکیدا توصیه میکنم دست به ترمزات نزن. کمک وسطتو بیاری بالاتر نرم میشه.

saeid1346
15-09-1391, 04:30 قبل از ظهر
سلام هر چی سعی کردم پیچ های جعبه روغن ترمز جلو به هیچ وجه باز نشد چیکارش کنم !؟

K.I.A
15-09-1391, 04:33 قبل از ظهر
سلام هر چی سعی کردم پیچ های جعبه روغن ترمز جلو به هیچ وجه باز نشد چیکارش کنم !؟

با اسپری روان کننده یا کمی روغن ترمز رو پیچا به راحتی باز میشه.

monazzah
15-09-1391, 02:42 بعد از ظهر
سلام هر چی سعی کردم پیچ های جعبه روغن ترمز جلو به هیچ وجه باز نشد چیکارش کنم !؟ دادا مگه چرخ جلوت درگیره؟ یا ترمزت خوب نمی گیره؟ بیخیالش شو دست بهش نزن

saeid1346
16-09-1391, 04:42 قبل از ظهر
نه مشکلی نداره اما میخوام روغنشو تعویض کنم ! روی پیچش روغن ترمز ریختم ولی هیچ فایده ای نداشت ! چیکارش کنم باز نمیشه !

K.I.A
16-09-1391, 05:26 قبل از ظهر
ابزار اگه مناسب باشه حتی انجام میشه/ پیچ وا کردن کاری نداره چنتا تقه با پیچ گوشتی چکش بزن تا روغن ترمز نفوذ بیشتری کنه راحت باز میشه
یا اگه ابزار مخصوصشو داری استفاده کن (پیچ گوشتی ضربه خور چرخان )

soleymani
18-12-1391, 03:21 بعد از ظهر
با تشکر از آموزش
یکی راهنمایی کنه
دیسک عقب آپاچی دوستم خراب شده بود:خط افتاده بود و پستی بلندی
رفتیم دیسک خود tvs رو خریدیم و یک دست لنت تکنوگلد اگه درست گفته باشم

تعمیر کار درست کرد و 2بار هوا گیری کرد.بعد بستن چرخ رو چرخوند.صدای درگیری لنت و دیسک می یومد گفت برا اینکه نو هست
بعدشم که من رفتم دور زدم باهاش که تست کنم
اهرم ترمز پایین می رفت ولی مثل قبل قفل نمی کرد و لاستیک درجا بای نمیستاد
مثل ترمز کاسه ای شده
و چون چند تا ترمز قوی زدم با سرعت کم ها
دیسک داغ شد
بهش گفتم گفت هنوز آب بندی نشده

نظر شما دوستان چیه؟