PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره بابت خرید موتور سیکلت 125 یا 150 سی سی

pouriav
09-09-1391, 10:00 قبل از ظهر
دوستان عزیز سلام.

اخیراً به فکر تعویض موتورسیکلتم افتادم. نظرات شما برام مهمه. لطفاً راهنمایی ام کنید(با تشکر)

موتور خودم 125 سی سی بهران مدل 84 است و فوق العاده سالمه. تنها ایرادش اینه که فنر هندلش در رفته و فنر کمکی گذاشتم. اخیراً با تحقیقات میدانی ! تو خیابان 17 شهریور انقدر همه از موتورهاشون تعریف کردند که دست آخر به شما پناه آوردم.
موتور مورد نظر خودم از این 150 سی سی های کبیر بود که چراغ گرد داره و استارتی و اینا . اما وقتی با یه تعمیرکار صحبت کردم گفت این موتورها قطعاتشون گرونه و چرا طرح موتور خودت رو 150 سی سی شو نمیگیری؟

خواستم بپرسم نظر شما چیه؟ موتورهای طرح معمولی هندای ما تو بازار 150 سی سی شم هست. ضمن اینکه استارتیه ترمز جلوش هم دیسکیه. آیا آن شاسی توان آن حجم موتور را داره؟ و اگر از مدلهای کبیر یا کویر یا سحر وچابک سوار و تیزرو که چراغ گرد هست و کمی شکیل ترند بگیرم با کمبود قطعه مواجه میشم. یا نه؟ و آیا اصولا قطعاتشون کمیاب و گرونه؟

درضمن قیمت موتورهای طرح قدیم خودمونی قیمتش 1650 با گارانتی و کبیر 1950 با گارانتی بود.

◄ راهنمایی هاتون کمکم میکنه. ممنونم.

شایسته فر
09-09-1391, 06:40 بعد از ظهر
داداش به نظر من به فکر یه باکسر 150 باش
از هر لحاظ از این موتور چینی های مونتاژ ایران بهتره
من خودم یدونه سی جی ال تیزرو دارم؛ مثلا تیزرو بهترین کیفیت رو داره حتی تو قطعات همه تیزرویی خرید می کنن اگه دنبال کیفیت باشن ولی خداییش اصلا ازش راضی نیستم و جز دردسر چیزی نداشته
از لحاظ انجینی حرف نداره ولی ......
ارزشش رو داره 400-500 بزاری رو پولت و باکسر بگیری

amir.cdi
09-09-1391, 06:48 بعد از ظهر
دادا بنظر من وقتی موتور خودت سالمه براچی میخوای تعویض کنی؟:icon_pf _99_:
125 شما با 150 هیچ فرقی نداره.
این سی جی ال ها هم موتوری خوبن ولی خرجی سرطان .
بجای که 2 تا2.5 ملیون بدی یه موتور نو بخری تازه بعدم کلی خرج داره
25تومن بده فنر هندل موتورت درست کن یه دستی به سرو گوشش بکش همون سوار شی بهترین موتور

شایسته فر
09-09-1391, 07:22 بعد از ظهر
داداش امیر درست میگن
البته اگه تهران باشی رد کردنش بهتر از نگه داشتنشه ؛ قطعا قوانین رو شما میدونی که........

pouriav
15-09-1391, 07:20 قبل از ظهر
از دوستان عزیز بابت راهنمایی ممنونم.
موتورم رو بیشتر به این دلیل میخام بفروشم که گویا تو قانون جدید عمر موتور از 10 سال به 8 سال در شهرهای بزرگ تقلیل پیدا کرده و با این حساب سال بعد دیگه موتور ما به درد نمیخوره.
من چون بودجه ام به موتورهای پیشنهادی نمیرسه ...لطفا تو یک کلام بگین بهترین موتور تولید داخل 125 سی سی (طرح هندا) کدومه...همین؟

متشکرم

monazzah
15-09-1391, 03:58 بعد از ظهر
از دوستان عزیز بابت راهنمایی ممنونم. موتورم رو بیشتر به این دلیل میخام بفروشم که گویا تو قانون جدید عمر موتور از 10 سال به 8 سال در شهرهای بزرگ تقلیل پیدا کرده و با این حساب سال بعد دیگه موتور ما به درد نمیخوره. من چون بودجه ام به موتورهای پیشنهادی نمیرسه ...لطفا تو یک کلام بگین بهترین موتور تولید داخل 125 سی سی (طرح هندا) کدومه...همین؟ متشکرم دادا یک زیگما بگیر یا تکتاز استارتی یا اینکه برو بالای 200cc

هادی47
18-11-1393, 01:56 بعد از ظهر
داداش به نظر من به فکر یه باکسر 150 باش
از هر لحاظ از این موتور چینی های مونتاژ ایران بهتره
من خودم یدونه سی جی ال تیزرو دارم؛ مثلا تیزرو بهترین کیفیت رو داره حتی تو قطعات همه تیزرویی خرید می کنن اگه دنبال کیفیت باشن ولی خداییش اصلا ازش راضی نیستم و جز دردسر چیزی نداشته
از لحاظ انجینی حرف نداره ولی ......
ارزشش رو داره 400-500 بزاری رو پولت و باکسر بگیری

دوست عزیز راهنمایی کن باکس 150بخرم یا آونجر 220 چون از آونجر خیلی تعریف نمی کنن مخصوصا لیز خوردنهاش تو باران
:3:

- - - Updated - - -

کاملا با شما موافقم موتور سواری حس آزادی و پرواز به آدم میده در واقع یه نوع عشقه

VAHID
18-11-1393, 02:55 بعد از ظهر
دوست عزیز راهنمایی کن باکس 150بخرم یا آونجر 220 چون از آونجر خیلی تعریف نمی کنن مخصوصا لیز خوردنهاش تو باران
:3:

- - - Updated - - -

کاملا با شما موافقم موتور سواری حس آزادی و پرواز به آدم میده در واقع یه نوع عشقه

دوست عزیز تمامی موتور های هندی مشکل لیز خوردن رو تو زمین های خیس دارن که با تعویض لاستیک با جنس مرغوبتر تا حد زیادی این مشکل حل میشه.

اونجر و باکسر در دو کلاس مجزا هستند و دارای دو کاربری جدا و قیمت های متفاوت هستند.باسکر بیشتر برای داخل شهر و ترافیک مناسبه و اونجر برای جاده و اتوبان چون یه مقدار هیکلش گندس و بین ماشین ها تو ترافیک نمیشه زیاد مانور داد.

mohammad1433536
23-04-1394, 02:15 بعد از ظهر
سلام و خسته نباشید
یه موتور بیکلاج میخوام برای توی شهر باهاشم تند نمیخوام برم یه چیز میخوام کم خرج و قطعاتش باشه حدودا تا 2 میلیون میخوام ممنون

moein 007
23-04-1394, 06:55 بعد از ظهر
سلام و خسته نباشید
یه موتور بیکلاج میخوام برای توی شهر باهاشم تند نمیخوام برم یه چیز میخوام کم خرج و قطعاتش باشه حدودا تا 2 میلیون میخوام ممنون

سلام قربون شما
من دوستم یه احسان گرفته دست دو 2تومن هم خریده خیلی هم راضی هست موتور خوب و کم خرجی هم هست خودمم پشتش نشستم شتابشم خوبه فقط وقتی تند میدی یه صدای خاص از تو سیلندر میاد که شاید این موتور مشکل داشته باشه
میتونی به این موتور هم فکر کنی
موفق باشید