PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رادیاتور روغن موتورسیکلت (ساخت ایران)

mili_007
09-09-1391, 04:58 قبل از ظهر
این آگهی به چشمم خورد که ادعا میکنه رو موتورای مختلف قابل نصبه. کسی این رادیاتورو رو موتوری دیده؟

[Only registered and activated users can see links]

رادیاتور روغن موتورسیکلت

سیستم خنک کننده روغن موتور های چهار زمانه
خدمتی دیگر از شرکت تولیدی صنعتی نوین ماشین:.
این سیستم قادر است علاوه بر کاهش 30 درصدی دمای موتور باعث افزایش عمرمفید انجین و روغن موتور تا سه برابر شود.
قابل نصب بر رو ی موتور سیکلت های هوندا 125 – 250 سی سی
-موتور سیکلت های شرکت سوزوکی 200 و 250 سی سی
-موتور سیکلت پیشرو پارس 150 – 200 و 250 سی سی
- انواع موتور سیکلت های چهار زمانه.
مزایای استفاده از سیستم خنک کننده روغن:
کم شدن میزان مصرف سوخت به واسطه خنککاری انجین موتور
افزایش طول عمر روغن موتور
افزایش طول عمرانجین
کم شدن آلودگی محیط به واسطه مصرف کمتر روغن موتور و افزایش عمر روغن
هزینه بسیار پایین
نصب بسیار راحت
طی مسافت بیشتر در زمان کمتر به واسطه خنک کاری موتور
سیستم خنک کننده رادیاتور روغن موتور های چهار زمانه با شماره 72251 در اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است.لذا هرگونه کپی برداری و مشابه سازی مشمول پیگرد قانونی و جریمه نقدی می شود.
جهت اطلاغات بیشتر با شماره 09171305326 تماس حاصل فرمایید و یا از سایت [Only registered and activated users can see links] دیدن فرمایید

ایلیا
09-09-1391, 06:09 قبل از ظهر
بسیار عالی و جالب، اما این رادیاتور برای موتورهایی که خیلی گرم کار می‌کنند کاربرد خواهد داشت.
توجهتون رو به دوتا نکته جلب می‌کنم :
1- رادیاتور روغن به خودی خود باعث میشه که شما مجبور بشید حداقل نیم لیتر بیشتر روغن بریزید داخل کارتل تا لوله‌های رادیاتور از روغن پربشه که این خودش یه هزینه‌‌ی سربار هست. به ویژه برای دوستانی که از روغن‌های گرون قیمت برای موتورشون استفاده می‌کنن.
2- میدونستید اگه روغن بیش از حد خنک بشه و از دمای استاندارد کارکرد موتور پایین تر بیاد، احتراق ناقص انجام میشه و به دلیل اختلاف دمای قطعات مختلف انجین، استهلاک انجین بالا میره؟
این اختراع خیلی خوبی هست، منتها به شرطی که برای هر موتور به طور جداگانه و با توجه به شرایط آب و هوایی هر منطقه و مشخصات فنی - مهندسی هر انجین انجام بشه.
با تشکر

sorush
09-09-1391, 06:15 قبل از ظهر
درپی گفته های ایلیاجان بگم که موتورسیکلت دردورهای بالا سوختوناقص میسوزونه اگرم خنک بشه که دیگه بیاببن الودگی هوادرحدتیم ملی راه میافته همین جوریش که هواخنک هست داغ میکنه بیشترازماشین الودگی ایجاد میکنه
روغن هم چون بامحفظه احتراق درارتباطه دیگه اوضاعش چندان جالب نیست وخودروغن سردوگرم میشه مشکلات بوجودمیاره

K.I.A
09-09-1391, 06:17 قبل از ظهر
مرسی از مطلب مفیدتون.
عکس دیگه از طریقه و دستور نصب ندارید ؟چون به این راحتی نیست باید پوسته انجین تغییر کنه تراش کاری بشه.

mili_007
09-09-1391, 07:15 قبل از ظهر
ممنون از مطالب مفید دوستان. در یک جمع بندی از مزایای و معایب این رادیاتور (بصورت غیر فابریک) به نظرم نصب اون برای آمیکو 250 (موتور خودم) مفید میتونه باشه البته در صورت اقتصادی بودن هزینش.
کاهش دمای روغن برای پمپاژ دوباره به انجین فکر نمیکنم چندان زیاد باشه که بشه گفت روغن یا انجین سرد و گرم میشه منظورم اینه که کاهش دما با این رادیات نهایتا 20 درجه کمتر از انجین بدون رادیات باشه. نظر شما چیه؟

- - - Updated - - -

نکته دیگه ای که یادم رفت اینه که اگه این رادیات از خودش پمپ روغن نداشته باشه و از اویل پمپ انجین استفاده کنه، قطعا به پمپ روغن انجین فشار میاد و استهلاکش زیاد میشه.

K.I.A
09-09-1391, 07:16 قبل از ظهر
به نظرم هزینه و تغییر پوسته انجینو داره و یه اویل پمپ هم میخواد برای رادیات پر کردن ..../و مزایای زیادی داره در صورت موفق بودن

شایسته فر
09-09-1391, 07:26 قبل از ظهر
آقا رو موتور ها جدیدا دیدین یه دستگاه کوچولو گزاشتن به عنوان خنک کننده؟
2 تا لوله از 2 طرف انجین رفته تو یه قطعه کوچک بالای انجین
من سی جی ال رو که خریدم بردم پیش مرادی؛ اولین کاری که کرد گرفت 2 سر لوله ها رو یا پیچ و بست شلنگ کور کرد؛ گفت چون رادیاتور نداره بیشتر باعث گرم شدن و درست کارنکردن موتور میشه
به نظرتون میشه از این دوتا لوله(شلنگ) استفاده کرد و رادیاتور روش نصبید؟
فردا از موتور خودم عکس میگیرم تا بیشتر مشخص بشه چیو میگم

amir74
09-09-1391, 07:27 قبل از ظهر
دوستان از قیمتش خبر دهند

- - - Updated - - -

دوستان از قیمتش خبر دهند

amirkelan
09-09-1391, 07:47 قبل از ظهر
آره ولی برای پیشروپارس نیاز به خرید از آگهی نیست کافیه برید از نمایندگی پیشرو یه رادیات پیشرو 250 تریل که انجینش یکیه رو تهیه کنید.قیمتشم 2 هفته پیش 140 تومن بود.

ایلیا
09-09-1391, 09:21 قبل از ظهر
کاهش دمای روغن برای پمپاژ دوباره به انجین فکر نمیکنم چندان زیاد باشه که بشه گفت روغن یا انجین سرد و گرم میشه منظورم اینه که کاهش دما با این رادیات نهایتا 20 درجه کمتر از انجین بدون رادیات باشه. نظر شما چیه؟میلی جان، اتفاقی که میفته اینه که موتور گرمه،‌ ولی روغن گرم نمیشه و روغن خنک مدام تزریق میشه تو کارتل و این مساله باعث اختلاف دمای زیاد بین پوسته‌های داخلی و بیرونی قطعات میشه. همین مساله باعث انبساط ناهمگن انجین میشه و بقیه‌ی ماجرا.
تو زمستون که اختلاف دما زیاد هست، این مساله خودشو بیشتر نشون میده. شاید سوال پیش بیاد که مثلا پالس و هیوسانگ چرا اینجوری نمیشن؟ جواب اینه که طراحی انجین اون موتورا به همراه رادیاتور انجام شده.
واسه تابستون که عالیه،‌ ولی واسه زمستون ....

amir74
11-09-1391, 08:18 قبل از ظهر
دوستان به نظرتون ما می خوای یه رادیاتور بندازیم رو موتور فقط نمایشی چکار کنیم؟زیادم هزینه نمی خوام کنم؟
نظرتون چیه رادیات ماشین اسقاطیارو ببریم روش بندازیم؟بد میشه؟

K.I.A
12-09-1391, 05:15 قبل از ظهر
رادیاتور کولر پراید مناسبه با قاب مشکی پلاستیکی /خراب سوراخ شدش تو همه مکانیکیا هست

amir74
12-09-1391, 07:36 قبل از ظهر
یعنی اندازش هم مناسبه یا باید ببریم؟

K.I.A
12-09-1391, 07:38 قبل از ظهر
اندازش مناسبه/رادیات سازی بری همه مدل برای کولر ماشینارو عوض کرده داغی داره

amir74
12-09-1391, 07:45 قبل از ظهر
خیلی ممنون کیا جان همیشه به داد ما رسیدی خیلی ممنون.
فقط یچیز دیگه روشی داری که وصلش کنم بدون تغییر پوسته حالا چسب 123 ای جوش دادن به اگزوزی چیزی؟

amir74
15-09-1391, 06:41 قبل از ظهر
کیا جان به نظرتون چطوری نصبش کنم؟

K.I.A
16-09-1391, 05:14 قبل از ظهر
خیلی ممنون کیا جان همیشه به داد ما رسیدی خیلی ممنون.
فقط یچیز دیگه روشی داری که وصلش کنم بدون تغییر پوسته حالا چسب 123 ای جوش دادن به اگزوزی چیزی؟
نصبش خیلی راحته با چنتا پیچ و سوراخ کردن یه میله فلزی و وصل کردن به شاسی و رادیات.

روان
19-01-1392, 11:15 بعد از ظهر
حالا با این تصاویر و توضیحات بازم من نفهمیدم رادیات بزاریم یا نه رو بعضی موتورا مثل موتور من ورودی و خروجی روغن پیچشون هست من تازه خریدم با این توضیحات موندم بزارم یا نه اگه میشه بیشتر راهنمایی کنید
دوستمون گفتن نیم لیتر روغن خود موتور یک لیتر میگیره بعد چیجوری واسه ی رادیات فسقلی ی کوچولو شلنگ نیم لیتر روغن میگیره؟ که میگن هزینه رو میبره بالا.
نکته بعد اینکه گفتن روغن سرد برا موتور ضرر داره این رادیات آب که نیست رادیات روغنه فوقش 20 تا 30 درجه بتونه کاهش دما داشته باشه بعد این 20 تا30 درجه کاهش موتور رو خراب میکنه؟ این سوالایی بود که برا من پیشومد لطفا جواب بدید

IRgragh
16-10-1393, 09:57 بعد از ظهر
سلام دوستان کسی میتونه بصورت خلاصه توضیح بده رادیات روغن ورودی و خروجیش کجاس؟ از کجاس؟
ورودی رادیات از کدوم قسمت انجین هست و خروجیش به کجای انجین متصل هست؟

irani
16-10-1393, 10:11 بعد از ظهر
سلام دوستان کسی میتونه بصورت خلاصه توضیح بده رادیات روغن ورودی و خروجیش کجاس؟ از کجاس؟
ورودی رادیات از کدوم قسمت انجین هست و خروجیش به کجای انجین متصل هست؟
اگه از طرف انجین بخوای حساب کنی یه خوروجی از کارتل سمت اویل پمپ داره و ورودیش میشه پشت فیلتر روغن!!که روغن اول خنک میشه بعد میره واسه فیلتر و باقی اجزا واسه روغن کاری.

IRgragh
16-10-1393, 10:31 بعد از ظهر
داداش شرمنده میکنیا . خیلی ممنون که جواب میدی
پشت فیلتر روغن دقیقا کجا منظورته؟
اسم گلتم بم بگی ممنون میشم؟
من محمدم البته کوچیکت

irani
16-10-1393, 10:39 بعد از ظهر
من محمدم البته کوچیکت
این حرفا چیه.خواهش.
اون قسمتی که فیلتر روغن هستش بستگی داره چه موتوری باشه؟؟
علیرضا هستم کوچیک همه
شما اقایی محمد اقا.

- - - Updated - - -

من محمدم البته کوچیکت
این حرفا چیه.خواهش.
اون قسمتی که فیلتر روغن هستش بستگی داره چه موتوری باشه؟؟
علیرضا هستم کوچیک همه
شما اقایی محمد اقا.

IRgragh
16-10-1393, 10:50 بعد از ظهر
چاکرتم داش علیرضا
این دوتا عکسو از نت پیدا کردم به نظرت درست اجرا شده؟
البته از رادیات های بزرگ استفاده کرده مختص روغن نیس .من فقط میخوام ورودی خروجی رو بدونم که درست اجرا شده؟

irani
16-10-1393, 11:06 بعد از ظهر
چاکرتم داش علیرضا
این دوتا عکسو از نت پیدا کردم به نظرت درست اجرا شده؟
البته از رادیات های بزرگ استفاده کرده مختص روغن نیس .من فقط میخوام ورودی خروجی رو بدونم که درست اجرا شده؟
اقاییی
بله درسته اونی که رو در کلاچ هستش میشه سمت فیلتر روغن یعنی اون سوراخی که زده تو محفظه فیلتر روغن هستش که میشه همون پشت فیلتر!!
او یکی هم که رو بدنه انجین هست سمت اویل پمپ البته تو موتورای مختلف جاش فرق داره بستگی به طراحی موتور داره!!رو بعضی موتورا جفت شلنگا رو در کلاچ هست همینطور برعکس.
میخواین رادیات نصب کنید؟؟

vahidshah
16-10-1393, 11:07 بعد از ظهر
به نظر من درباره گرمی سرد ی نباید مشکل خاصی باشه به این علت که رادیاتور های روغن معمولا کمتر از 30 درضد ادعا شده کارایی دارن و دیدن که بعضی موتورهای چینی با فرمت سی جی رادیاتور اب هم دارن اما دماشون مثل سی جی هواخنکه البته بماند که علت اصلی از طراحی چینیه .من خودم یه تریل چینی250 شبیه سی ار ف بود رادیاتور اب داشت و تکی وارد شده بود انگار با فلات عوض کردیم روندیم از فلات هم ضعیفتر بود و هم خیلی دماش بالا بود خیلییی .البته اون صفر بود و یکم شاید بعدا کمتر میشد .یا قبلا حدود سال 85 دویست سی سی های رادیات روغن دارم کم نبود و اونام از نظر گرما فرق مهمی با بدون رادیات روغن ها نداشتن و درباره خراب شدن و اصتحلاک همکه اصلا

دوما به نظرتون این حرف درسته که میگن تو رادیاتور روغن ، روغن خیلی به شکل مایع نیست و بیشتر به حالت بخار روغن هست بخاطر اینکه فشارو کارایی پمپ روغن واسه طی مسافت داخل انجین طراحی شده و با اضافه شدن رادیاتور رغن و شلنگ ها و پخش شدن روغن تو رادیاتور ونیاز به فشار واسه بالارفتن اون حجم روغن ؟

البته قضیه ان انجین ها که از موقع ظراحی با درنظر گرفتن رادیاتور روغن طراحی شدن فرق داره

IRgragh
16-10-1393, 11:15 بعد از ظهر
اقاییی
بله درسته اونی که رو در کلاچ هستش میشه سمت فیلتر روغن یعنی اون سوراخی که زده تو محفظه فیلتر روغن هستش که میشه همون پشت فیلتر!!
او یکی هم که رو بدنه انجین هست سمت اویل پمپ البته تو موتورای مختلف جاش فرق داره بستگی به طراحی موتور داره!!رو بعضی موتورا جفت شلنگا رو در کلاچ هست همینطور برعکس.
میخواین رادیات نصب کنید؟؟

تو فکرش هستم اما الان نه چون میخوام حجم بدم انجینو و میدونی که با افزایش حجم دمای انجین هم بالا میره حداقل با رادیات روغن یکم جلوشو بگیرم
پیشنهاد دیگه ای داری؟

- - - Updated - - -

به نظر من درباره گرمی سرد ی نباید مشکل خاصی باشه به این علت که رادیاتور های روغن معمولا کمتر از 30 درضد ادعا شده کارایی دارن و دیدن که بعضی موتورهای چینی با فرمت سی جی رادیاتور اب هم دارن اما دماشون مثل سی جی هواخنکه البته بماند که علت اصلی از طراحی چینیه .من خودم یه تریل چینی250 شبیه سی ار ف بود رادیاتور اب داشت و تکی وارد شده بود انگار با فلات عوض کردیم روندیم از فلات هم ضعیفتر بود و هم خیلی دماش بالا بود خیلییی .البته اون صفر بود و یکم شاید بعدا کمتر میشد .یا قبلا حدود سال 85 دویست سی سی های رادیات روغن دارم کم نبود و اونام از نظر گرما فرق مهمی با بدون رادیات روغن ها نداشتن و درباره خراب شدن و اصتحلاک همکه اصلا

دوما به نظرتون این حرف درسته که میگن تو رادیاتور روغن ، روغن خیلی به شکل مایع نیست و بیشتر به حالت بخار روغن هست بخاطر اینکه فشارو کارایی پمپ روغن واسه طی مسافت داخل انجین طراحی شده و با اضافه شدن رادیاتور رغن و شلنگ ها و پخش شدن روغن تو رادیاتور ونیاز به فشار واسه بالارفتن اون حجم روغن ؟

البته قضیه ان انجین ها که از موقع ظراحی با درنظر گرفتن رادیاتور روغن طراحی شدن فرق داره

یعنی به نظرتون اضافه کردن رادیات روغن بصورت دستی تاثیری رو دمای انجین و سیلندر نداره؟

irani
16-10-1393, 11:17 بعد از ظهر

معمولا تو موتور 4زمانه زیاد رادیات بودو نبودش فرقی نداره.ولی بودش بهتر از نبودش هست در صورتی که فابریک باشه نه اینکه بعدا اضافه بشه!!ولی رادیات اب بحثش جداس!!
زمانی که رادیات روغن هستش به نصبت روغن بیشتری هم باید ریخت!!زمانی بخار میشه که دیگه مجالی واسه خنک شدن نداشته باشه که به نقطه جوش میرسه و بخار میشه.
معمولا اویل پمپ با مقدار گازی که شما میدید کار میکنه هر چی بیشتر گاز بدبد اویل پمپ هم با دور بیشتری روغن کاری میکنه.وابسته به گاز هستش!!

programmer
04-11-1393, 12:07 قبل از ظهر
ممنون از دوستان به خاطر جواب های خوبشون لازمه منم توضیحاتی بدم
اونقد که فکر میکنید موتورو سرد نمیکنه که بگیم روغن یخ و موتور داغ هست
کلا شاید 20 درصد موثر باشه بعدم چون روغنو داره زیر پیستون میپاشه به محفظه احتراق خیلی کار نداره فقط از آب شدن پیستون جگوگیری میکنه
در کل رادیات ها برای کسانی که خیلی موتورو گاز میدن یا مصافت های طولانی میرن یا اصولا رس موتورو میکشن
ولی اینو هم در نظر داشته باشید چون اویل پمپ نداره باید پوسته تغییر داده بشه و مقداری از نیروی موتور صرف اوییل پمپ میشه که مصرف بیشتر رو هم در پی خواهد داشت

- - - Updated - - -

ولی رادیات خیلی کمک می کنه من یه پمپ شتاب دهنده طراحی کرده بودم که سوخت موتورو با گاز مخلوط میکرد هر چی گاز بیشتر میدادیم سوخت بیشتری وارد میشد . شتاب و کن کش موتور خیلی خوب بود ولی اگه 15 دقیقه تخته گاز میرفتی پیستون آب میکرد ولی رادیات روغن 15 دقیقه رو به 20 دقیقه افزایش می ده