PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نتیجه نظر سنجی smsی: آیا موافق آزاد شدن موتورهای بالاتر از 250 سی سی هسید؟

Kenji
06-09-1391, 10:20 بعد از ظهر
آیا موافق آزاد شدن موتورهای بالاتر از 250 سی سی هسید؟

تعداد شرکت کنندگان در نظر سنجی اس ام اسی: 178 نفر

تعداد جواب بله: 172 نفر

تعداد جواب خیر: 6 نفر

---------------

با تشکر از دوستانی که شرکت کردند.

ایلیا
20-09-1391, 05:48 بعد از ظهر
به هر حال آرزو بر جوانان عیب نیست.
درسته که همه‌ی ما میخوایم موتور سنگین آزاد بشه، اما این اتفاق به این زودی ها نخواهد افتاد. دلایلشم قابل بررسیه.

mehran
20-09-1391, 05:58 بعد از ظهر
به شخصه برای من جای سوال که چرا آزاد نمیشه؟؟؟؟؟:s (9)::waiting::297:

monazzah
20-09-1391, 06:07 بعد از ظهر
اولا کی نظر سنجی بوده که من نفهمیدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوما اگه آزاد بشه بدیش اینه که موتور سنگین هم خز میشه الان که آزاد نیست خداییش خیلی ابهت داره

آزاد شدنش هم خوبه هم بد

mra680
20-09-1391, 07:22 بعد از ظهر
سلام و درود
به شخصه برای من جای سوال که چرا آزاد نمیشه؟؟؟؟؟:s (9)::waiting::297:به شخصه که من دوست دارم مهران جان . . .شاید قاطع ترین جواب برای شما عدم هماهنگی فرهنگ موتور سواری و ماشین سواری و همچنین عدم تناسب خیابان ها و معابر برای ورود موتور های حجم بالا . . .اون قاعده ترور و دزدی هم بگنجان داخلش . . .هنوز نتونستن آمار کشته هارو بیارن پایین با همین موتور های کم . . .هنوز فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی جا نیوفتاده . . . .هنوز خیلی هم مثل من بلوغ مادی ندارن
اولا کی نظر سنجی بوده که من نفهمیدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوما اگه آزاد بشه بدیش اینه که موتور سنگین هم خز میشه الان که آزاد نیست خداییش خیلی ابهت داره آزاد شدنش هم خوبه هم بددرود . . .خیلی وقت نمیشه شاید دوماه پیش . . .شما داری جنبه تجملشی رو بررسی میکنی . . .هر چیزی روش استفاده درست و غلط داره . . .موفق باشی

Babak
20-09-1391, 07:29 بعد از ظهر
به شخصه برای من جای سوال که چرا آزاد نمیشه؟؟؟؟؟:s (9)::waiting::297:فقط پاک کردنه صورت مسئله هست چون ارگان های امنیتی ما توان برقراری نظم و اجرای صحیح قانون رو ندارند.مثله اینکه می گن ساعت 12 باید همه مغازه ها بسته باشند چون نیروی انتظامی نمی تونه کنترل کنه و ممکنه توی شب حمله به مغازه ه ابشه برای همین همه جا باید تعطیل باشه که به فرض شما ساعت 2 شب بخوای یه نون بخری نمی تونی

mehran
20-09-1391, 07:38 بعد از ظهر
بشاید قاطع ترین جواب برای شما عدم هماهنگی فرهنگ موتور سواری و ماشین سواری و همچنین عدم تناسب خیابان ها و معابر برای ورود موتور های حجم بالا . . .اون قاعده ترور و دزدی هم بگنجان داخلش . . .هنوز نتونستن آمار کشته هارو بیارن پایین با همین موتور های کم . . .هنوز فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی جا نیوفتاده . . . .هنوز خیلی هم مثل من بلوغ مادی ندارن
محمد جان فرهنگ سازی قبول ولی بحث دزدی و .... غیره، قابل قبول نیست. همه میدونیم کسی با 1000 نمیره کیف بزنه.بهترین گزینه سی جی هستش.اگرم بحث امنیتی باشه که الان اینقدر موتور حجم بالای فقط کلید هست که .......تازشم یارو اومده با پالس 220 زده رفته چه ربطی داشه به حجم بالا؟؟؟؟؟ یعنی طرف نمیتونسته بره یه سی بی 400 برداره؟؟؟
آقا ماشینم تا چند وقت پیش اینقدر آزاد نبود .ولی الان هم فرهنگ سازی شده هم ماشین 8 سیلندر راحت داره تردد میکنه.پس به نظر من باید به فکر موتورم باشن

ایلیا
20-09-1391, 07:54 بعد از ظهر
با یه بنده خدایی که از نیروهای انتظامی بود داشتم صحبت می‌کردم در این مورد که اینهمه موتور سنگین دارن تردد میکنن تو تهران بدون مجوز، خب اینا رو جمع کنین بهشون پلاک مخصوص بدین، قاچاق موتور سنگینم میاد پایین، آمار دزدی و ترور هم میاد پایین چون موتورا دیگه پلاک دارن. شروع کرد دلایل امنیتی آوردن. باهاش بحث کردم تا جایی که دیگه قانعش کردم یه همچین اتفاقی باید بیفته ( یعنی موتور سنگین باید آزاد بشه ). داشت دیگه کم میاورد که یه هو رفیقش اومد گفت :" ببین عزیز دل، اینا که همینجوریش تو خیابونا پلاسن، ماهم که نمیتونیم بگیریمشون، چی کارش داری؟ بذار همینجوری باشه. همش بزنی گندش درمیاد."
یعنی تا حالا دلیل به این محکمی و مبرمی تو عمرم نشنیده بودم !!!:297:

- - - Updated - - -

محمد جان فرهنگ سازی قبول ولی بحث دزدی و .... غیره، قابل قبول نیست. همه میدونیم کسی با 1000 نمیره کیف بزنه.بهترین گزینه سی جی هستش.اگرم بحث امنیتی باشه که الان اینقدر موتور حجم بالای فقط کلید هست که .......تازشم یارو اومده با پالس 220 زده رفته چه ربطی داشه به حجم بالا؟؟؟؟؟ یعنی طرف نمیتونسته بره یه سی بی 400 برداره؟؟؟
آقا ماشینم تا چند وقت پیش اینقدر آزاد نبود .ولی الان هم فرهنگ سازی شده هم ماشین 8 سیلندر راحت داره تردد میکنه.پس به نظر من باید به فکر موتورم باشن
در ادامه صحبتت باید بگم تا همین چندوقت پیش ماشینای با حجم بالای 4000 سی‌سی ممنوع بود. یادمه این "پلیس نامحسوس" شبکه 3 نشون میداد یه بی.ام.و 745 از دستشون در رفت. افتادن دنبالش نتونستن بگیرنش. آخرش شب رفتن در خونش و پدرشو درآوردن. بعد از این ماجرا، به ناجا بالگرد دادن تا دیگه از این اتفاق‌ها نیوفته، از اونورم دارن زرت و زرت کوروت و موستانگ پلاک میکنن.
نتیجه‌گیری : درسته امنیت هنوز پایینه، اما نسبت به چند سال پیش خیلی پیشرفت کرده، علی‌الخصوص از وقتی قالیباف اومد نیروی انتظامی. از طرفی هم به قول دوستان کسی با هایابوسا نمیره کیف بزنه. اگه یادتون باشه یه بار پولسارها رو از تو مغازه‌ها جمع کردن. دلیلیش این بود که تا پای این موتورا رسید تهران، یه نفرو باهاش ترور کردن ... خب ... کسی که بخواد کارشو بکنه حالا میخواد هرچی باشه ( کف زنی، کیف قاپی، قتل، ترور، بمب‌گذاری ) اینقدر موتورای پرشتاب مناسب ارزون شهری داریم که با همونا کارشو انجام میده. همین بمب‌گذاری‌های پارسال پیارسال که ماشین چندتا دانشمند هسته‌ای رو بمب گذاشتن، با سی.جی این کارو کرده بودن.
اما به هر حال به دلیل امکان افزایش ناامنی، بعید میدونم حداقل تا چندسال آینده موتور سنگین آزاد بشه.

mra680
20-09-1391, 08:12 بعد از ظهر
درود دوستان . . .
توجه داشته باشین هر موتوری مخصوص جایی هست . . .بله با موتور های بزرگ و حجیم نمیشه تو خیابانها مانور داد ولی همون موتور توی بزرگراه و طرفای ساعات ظهر راحت توی تمام مکان های عمومی میتونه مانور بده . . .ماشین هم یواش یواش جا افتاد . . .ایمنی ماشین رو با موتور مقایسه نکنید . . .
انقدر ها هم بی منطق نیستن مسئولان . . .بلاخره به فکر خانواده های خودشون که هستن . . .قضیه پولسار های تک شمع سری اول رو خوب یادمه چون من از 81 فکر کنم داشتم . . .راحت باهاش بانک میزدن و زور گیری و باقی جریانات انجام میشد . . .که کم کم نیروی انتظامی برگ سبز برای ترددش اعلام کرد و کلانتری محل باید تعهد میدادی که ما هم دادیم . . .پولسار های تک شمع ترازیستورشون برق رو قطع نمیکرد(یعنی کات آف نداشتن) . . .
اینو بگذریم الان هم برای کار های خلاف و غیر اخلاقی بهترین وسیله موتور های کراس هستن نه سنگین . . .انواع تریل . . .همه جارو . . .
به نظر من کمتر از 3 تا 5 سال دیگه موتور ها آزاد میشن . . .وقتی که کلاس های آموزش مهارت رانندگی بیشتر شد و آشناییت هم بیشتر با این نوع وسیله . . .الان هم بیشتر موتور هارو دارن بسیج یا سپاه به نام شخص میکنه نه به عنوان ارگان. . .فقط یه برگه تردد دارن با یه حکم
درکل منم خوشحال میشم ازاد بشه . . .اینم در نظر داشته باش هنوز کسانی که پشت موتور های 250 نشستن تعدادشون خیلی کمه(خودت چند وقت هست تجربه داری مهران جان؟) . . .من به شخصه هنوز نشستم و تجربه تر نشینی داشتم . . .ولی موتور کراس و ترسل 400 نشستم که وحشت تمام وجودمو گرفته بود . . .
حالا فرض کن یه شخص که تا حالا از پالس بیشتر نشسته بیاد به یکباره سنگین سوار بشه . . .نه میتونه برونه . . .نه میدونه چجوری بشینه . . .نه میدونی چه جوری جک بزنه که زیر پاش خالی نشه . . .نه زور بازوهاش میرسه خود موتور رو کنترل کنه(چه برسه به دو ترک)و . . .
از دلایل باقیش بگذریم همین دو خط بالا از جمله بلاهای خانه مان سوز هست

ehsan23
20-09-1391, 08:39 بعد از ظهر
تو شهر ما آپاچی و پالس هم معنی شده با زورگیری،چرا؟ چون یه عده بی جنبه ی بی شعور از این وسیله برای کارای خلاف استفاده میکنن این قضیه مثل قضیه ی چاقوئه که هم میشه باهاش آدم بکشی هم میوه پوست بکنی همش به فرهنگ ملت بستگی داره که متاسفانه اکثرا فرهنگشو ندارن

monazzah
20-09-1391, 08:42 بعد از ظهر
تو شهر ما آپاچی و پالس هم معنی شده با زورگیری،چرا؟ چون یه عده بی جنبه ی بی شعور از این وسیله برای کارای خلاف استفاده میکنن این قضیه مثل قضیه ی چاقوئه که هم میشه باهاش آدم بکشی هم میوه پوست بکنی همش به فرهنگ ملت بستگی داره که متاسفانه اکثرا فرهنگشو ندارن

خداییش گل گفتی اون وقت فکرشو بکن سنگین آزاد بشه

saeid1346
20-09-1391, 08:48 بعد از ظهر
Ilia95 ([Only registered and activated users can see links])

دوست عزیز جهت اطلاعت بمب گزاری ها با پالس انجام شده بود حداقل مستندشو یه نگاه مینداختی :4chsmu1:!

و در مورد ازاد شدن موتورسنگین خب حالا ازاد شد فکر کردید ما میتونیم بریم بخریم ؟ مطمئن باشید قیمتش حداقل 10 برابر موتور های داخلی میشه همین پالس و اپاچی و یه نگاه بندازید متوجه حرف بنده میشید ! دقیقا مثل همین ماشین ها میشه که یه سری اقازاده سوار میشن ( یکی رو تو اقوام خودتون میشناسید مازراتی سوار بشه !؟ ) میشه مثل وضعیت الان یه بچه 16 - 17 ساله واس ما کلاس میزاره ! اونوقته که من یکی موتور سواری رو میبوسم میگذارم کنار :4chsmu1:

یکم فکر کنید بعد ببینید ازاد شدنش به صلاح هست یا نه !

شایسته فر
20-09-1391, 08:53 بعد از ظهر
آزاد شدنش یه بحثه
قدرت خریدیش یه بحث دیگه
من به شخصه با آزاد شدنش موافقم، شاید به قول آقا سعید انقدر گرون بشه که هیچ وقت نتونم بالاتر از 250 بخرم ولی .......

RED-LINE
20-09-1391, 09:58 بعد از ظهر
آزاد شدنش هیچ سودی نداره به قول یه بنده خدایی اونائی که باید سوار بشن میشن... ماشین هر چی که باشه خیلی زودتر آمارش در میره،ماشین اماراتی و بدون سند نداریم که تو کشور تردد کنه اگر هم یکم خاص باشه سریع آمارش در میره ولی موتور اینجوری نیست.. همین الانش یه عده با پالس دست رو بوق با 120تا تو ترافیک لایی میکشن،وای به روزی که موتور حجم بالا آزاد بشه. فکر کن با خانوادت نشستی تو ماشین داری با 80-90تا تو اتوبان میری یهو تو آینه یه جسم نورانی رو میبینی با 250تا سرعت داره میاد سمتت!

toms
20-09-1391, 10:13 بعد از ظهر
سلام به دوستان گرامی.من تو این مسئله تازه کار هستم و تجربه اساتید رو ندارم اما برای ازاد کردن موتورهای سنگین به نظر من مهمترین بعد بعد فرهنگی قضیه هستش.یعنی به نظر شما فرهنگ عامه مردم و راکبین اونقدر بالا هست که کسانی که امروز پالس و اپاچی دارن فردا با 1000 بیان تو خیابون و کاملا قوانین ترافیکی رو رعایت کنند و نه برای خودشون و نه اطرافیانشون هیچگونه نا امنی درست نکنن؟؟؟؟؟ به نظر من جواب نه هستش.فرهنگ ما هنوز اونقدری جا نیوفتاده که به اون مرحله برسیم.مطمئن باشید اگه موتور سنگین ازاد بشه که البته نمیشه دودش تو چشم خود مردم میره.

Babak
20-09-1391, 10:55 بعد از ظهر
اونوقت الان که سنگینه ممنوعه با همین موتور زپرتی ها تک و لایی نمی کشه؟
می گم وقتی ارگان انتظامی ضعیف باشه همینه.به طرف براوو هم بدی لاشی بازیشو در میاره ولی اگر قانون درست اجرا بشه و موتور مجبوره مثله ماشین تو 1 خط حرکت کنه برای پیچیدن راهنما بزنه پشت چراغ بایسته یا با سرعت مجاز بره و اگر هم خلافی کرد پلیس پلاکشو برداره و بره پدره صاحب بچه رو در بیاره.
ولی وقتی پلیس گشاد تشریف داره جای کنترل صورت مسئله رو پاک می کنه.
وگر نه همون اروپایی متمدن هم ببینه پلیس دستش بهش نمی رسه و قدرت کنترل نداره گاز موتوره 1000 رو تا دسته می چرخونه:3ztzsjm:

mehran
20-09-1391, 11:00 بعد از ظهر
با حرف بابك موافقم چون خودم به شخصه تجربشو دارم.تو ارمنستان 100 تا بيشتر نرفتم همين كه مرزو رد كردم دوباره سرعتي ميرفتم.

- - - Updated - - -

.اینم در نظر داشته باش هنوز کسانی که پشت موتور های 250 نشستن تعدادشون خیلی کمه(خودت چند وقت هست تجربه داری مهران جان؟) . . .من به شخصه هنوز نشستم و تجربه تر نشینی داشتم . . .ولی موتور کراس و ترسل 400 نشستم که وحشت تمام وجودمو گرفته بود . . .
حالا فرض کن یه شخص که تا حالا از پالس بیشتر نشسته بیاد به یکباره سنگین سوار بشه . . .نه میتونه برونه . . .نه میدونه چجوری بشینه . . .نه میدونی چه جوری جک بزنه که زیر پاش خالی نشه . . .نه زور بازوهاش میرسه خود موتور رو کنترل کنه(چه برسه به دو ترک)
محمد جان چه ربطي داره؟؟؟منم تجربه موتور سواريم و شروعش با مگلي 250 بوده.الانم آزاد بشه مطمئن باش اول ميرم سراغ 600.شايدم يكي مستقيم بره سراغ 1000.مهم ترين چيز فرهنگ سازيه.

ایلیا
21-09-1391, 05:54 قبل از ظهر
Ilia95 ([Only registered and activated users can see links])

دوست عزیز جهت اطلاعت بمب گزاری ها با پالس انجام شده بود حداقل مستندشو یه نگاه مینداختی :4chsmu1:!
شما مستندش رو از تلویزیون حتما دیدی درسته؟ بله، از نگاه تلویزیون همه‌شون با پالس بوده ...
.
.
.
دوستان هیچکس با 1000 نمیتونه تو این ترافیک تهران بیاد بیرون. اونایی که عقیده‌شون اینه مطمئنا سوار 1000 نشدن. همینجوری تو دنده 1 گاز نمیدی 30 تا میره.
بابک عزیز با نظر براوو + و دسته گاز 1000 تا انتها شدیدا موافقم. طرف با 125 وقتی خودشو داره به تاراج میده، قطعا با سنگینم همین کارو میکنه. ولی من به یه چیزی اعتقاد دارم و اون اینه که تا حدود زیادی پول و امکانات فرهنگم با خودش میاره.
مهرانم درست میگه. وقتی برخورد با متخلف سلیقه‌ای باشه و قانون فقط رو کاغذ، بهتر از این نمیشه.
پیستم اینقدر گرونه که ... خودتون بهتر میدونین:waiting:.

Sination
21-09-1391, 05:57 قبل از ظهر
خیر مخالفم چون خز میشه

amir74
21-09-1391, 06:13 قبل از ظهر
اگه ممنوعش نمی کردن الان جاافتاده بود ولی ممنوعش کردن یکم طول میکشه جا بیوفته ولی میوفته

K.I.A
21-09-1391, 06:27 قبل از ظهر
فرهنگ فرهنگ گوجه فرنگی!
پیک موتوری مثلا میره قستی cbr600 میگیره جنس باهاش جابه جا میکنه مثل 5متر لوله پلیکا یا چنتا گونی سیبزمینی!

طرف r1میخره به صورت اقساط میره تو پدر خوب کارکنه باهاش پیتزا میبره اولین سرویس خودشو میکشه!

پسره تازه گواهینامشو با سی جی گرفته پاپاش براش هایابوسا میخره!

اصلا باید طرز گواهینامه دادن به طور کل تغییر کنه مگه به همین راحتیه/به قول دوستان خز میشه

همین 250 زیادیه تو ایران/هیچ کس بدش نمیاد ازاد بشه اما همتون میدونید شدنی نیست/
طرف اپاچی میخره تاپ اسپیدی میزنه که کمپانیه هندی پراش میریزه که مگه اپاچی بالای 130 تا میره!

- - - Updated - - -

حالا فک کن به همون ادم ZX14 بدی!

ایلیا
21-09-1391, 07:08 قبل از ظهر
کیا جون، پست‌های قبلی رو دقت کنی گفته شد که باید قوانین از طرف راهنمایی اجرا بشه و واسه سنگین قوانین سنگین تر وضع بشه.
اینا همه حدسیاته. شما مطمئن باش با آر1 نمیتونی 8تا قیمه رو سالم برسونی درخونه صاحابش.
الان تردد ماشین 4000 سی‌سی به بالا آزاد شده. خداوکیلی کدوم یکی از ماها مازراتی یا پورشه یا کوروت داره؟ بندیت پلاک ملی 20 سال کارکرده 15 میلیون داره خرید و فروش میشه. اگه الان من 10 درصد احتمال بدم که میتونم سنگین بخرم، بعد از اینکه آزاد شه اینقدر گرون میشه که فقط خوابشو میبینم !!!!
باید یه مدت آزمایشی آزاد کنن ببینیم نتیجه چیه. این نظر منه

mehran
21-09-1391, 06:44 بعد از ظهر
فرهنگ فرهنگ گوجه فرنگی!
پیک موتوری مثلا میره قستی cbr600 میگیره جنس باهاش جابه جا میکنه مثل 5متر لوله پلیکا یا چنتا گونی سیبزمینی!

طرف r1میخره به صورت اقساط میره تو پدر خوب کارکنه باهاش پیتزا میبره اولین سرویس خودشو میکشه!

پسره تازه گواهینامشو با سی جی گرفته پاپاش براش هایابوسا میخره!

اصلا باید طرز گواهینامه دادن به طور کل تغییر کنه مگه به همین راحتیه/به قول دوستان خز میشه

همین 250 زیادیه تو ایران/هیچ کس بدش نمیاد ازاد بشه اما همتون میدونید شدنی نیست/
طرف اپاچی میخره تاپ اسپیدی میزنه که کمپانیه هندی پراش میریزه که مگه اپاچی بالای 130 تا میره!

- - - Updated - - -

حالا فک کن به همون ادم ZX14 بدی!
كيا از تو بعيد بود اين حرفارو بزني!!!يعني چي خز ميشه؟؟؟يعني الان اينهمه پورش تو خيابوناست خز شده؟؟؟
درسته بايد گواهينامش فرق كنه همه جاي دنيا همينه.
ولي همين هيو 10 تومنيش كسي نميره باهاش از اين كارا بكنه چه برسه به 600 كه اگه يه روزي آزاد بشه قيمتش زمينو زمانو جر ميده.

Nobahar
21-09-1391, 08:05 بعد از ظهر
سلام دوستان. بنده تازه عضو شایت شدم شاید تجربه خیلی هارو نداشته باشم ولی نظر بنده اینه که ازاد نشه بهتره.

همین الانش اگر کسی واقعا بخواد میتونه بخره و عضو فدراسیون بشه و اون حس سرعت و جنونش رو تخلیه کنه تو پیست و......

الان مطمئن باشید به مراتب قیمت موتور سنگین پایین تر از موقعی هست که بخواد ازاد بشه شما همین هیوسانگ 250 رو فرض کن 13 تومن. یا بندیت که تمیزش رو گیر بیاری زیر 15 تومن نیست اونم حداقل با 15 سال کارکرد. حالا یه موتور سنگین مثلا r1 بخوایی دست دو مدل 2005 2006 بخری تمیزش رو میتونی راحت با قیمت 16 17 بخری حالا دقیق نه ولی حتما زیر 20 تومن هست. شما بیا فرض کن موتور سنگین ازاد بشه همین r1 رو دست دوش باید خوشگل نزدیک 30 تومن پیاده بشی.

حالا به فرض ازاد شد که چه؟ شما که عمرا نمیتونید تو این جاده ها و خیابون های ایران از توان موتور کامل استفاده کنید. میتونید؟ پس در اخر مجبورید فقط تو همون مسیر های مشخص تردد کنید و برید پیست و بیایید خونه. پس همون ازاد نباشه و ارزون باشه خیلی بهتره.

هر کسی هم موتور سنگین میخواد و خواستار ازاد شدنشه اگر بتونه موتور رو بخره و ازاد باشه حتما تو خیابون و جاده قانون شکنی میکنه.

به نظر من برای شهری مث تهران ته ته ته تهش همین پالس کافیه چون واقعا موتور حجم بالاتر اذیتت میکنه.

من که سوار سنگین نشدم ولی همین مگلی که 250 هم پلاک هم هست یبار دم موتور سازی وایستاده بودم دیدم یه مگلی اومد بوی پلاستیک اتیش گرفته میداد نمیشد نزدیکش نفس بکشی. واقعا بودی بدی میداد. چرا؟! چون توی ترافیک 20 دقیقه گیر کرده بود!
این موتور ها برای خیابون نیست دوستان. اسمش روشه اسپورت ، ریس. برای استفاده شخصی باید موتور استریت بخرید که اینم باز اسمش روشه.

ایلیا
24-09-1391, 09:08 بعد از ظهر
نوبهار عزیز
تنها درخواست دوستان موافق اینه که این موتورها به رسمیت شناخته بشه و پلاک مخصوص بشه و در همه جا بتونن تردد کنن. طبیعتا موتور سنگین به اندازه‌ی ماشین ( و شایدم بیشتر ) خرجشه و هیچ آدم عاقلی تو ترافیک بیرون نمیاره. این یه چیز بدیهیه. ولی با همون موتور سنگین پلاک دار میشه رفت شمال، به راحتی تو اتوبان تردد کرد و ... .
فرهنگ هم به مرور به وجود میاد.

Aka
24-09-1391, 09:47 بعد از ظهر
آگه 400 هم آزاد شه ، جرم و جنایت 5 برابر میشه !
طرف اینجا نوشته با هیوسانگ 160 تا تو مطهری رفته !!
اینجا ایرانه بابا ، همه آدم خورن !
125 هم زیاده

gilanian_1000
24-09-1391, 09:48 بعد از ظهر
سلام من این نکته رو که خز میشه و فرهنگشو نداریم رو قبول ندارم ضمنا تا چیزی دست مردم نباشه فرهنگش بوجود نمیاد مثل همین گوشی ها که اوایلش خیلی دردسر ساز بود ولی الان عادی شده پس فرهنگش بوجود میاد

ولی اگه آزاد بشه برا مثال یه cb1000که الان ام ا ر ا تیش حدود 12 تومنه رو باید قانونی حدود 50 به بالا پول بدی پس همینایی هم که میشه به زور سوار شد دیگه به راحتی نمیشه نشست میشه مثل ماشینای مدل بالا که در انحصار آقا زاده هاست......من خیلی دوست دارم موتور سنگین آزاد بشه ولی با شرایط فعلی کشور اگه آزاد بشه مثل گوشتی میمونه که ما دستمون بهش نمیرسه
آقایون همین الانشم دارن موتورایی مثل دایلیم/مگلی/هیوسانگ و... رو به چند برابر قیمت واقعیش بهمون قالب میکنن من به شخصه اگه پول داشته باشم بجای خرید این موتورایی که اسمشون رو گفتم موتور سنگین ا م ارا تی میخریدم چون میدونم پول چیو دادم

شایسته فر
24-09-1391, 09:56 بعد از ظهر
به نظر من کم کم باید آزاد بشه !!
یعنی پله پله؛ اول 400 بعد 450 بعد ..........
یهو ول کنن شیر تو شیر میشه
مخصوصا که قیمتها فضایی میشن و موتور دست بپچه سوسولای مایه دار می افته و.....

نیما نادری
25-09-1391, 04:03 قبل از ظهر
هیچ کاری یهو نمیشه پله پله باید در درجه اول بحث گواهینامه اصلاح بشه که نشون بده طرف توان کنترل همچین وسیله ای رو داره یا نه مثلا حداقل 3 سال از گواهینامه معمولیش گذشته باشه و مثلا بیش از 5 امتیاز منفی تو کارنامش نباشه اول باید ثابت بشه طرف واقعا میخواد موتور سوار بشه یا مشکلی داره موتورهای بالای 250 هم باید کلاس بندی بشن و کم کم آزاد بشن در نهایت بعد از همه این بگیرو ببندها با این رانندگییه ملت تو خیابون فقط اورژانس هست که شلوغ میشه .... کلا کسی که موتورسوار میشه کله خرابه ...من الان بچه 12 ساله تا 15 ساله میبینم سوار موتور میشه فقط کافیه موتور داداشش رو برداره که مثلا 400 هست یک کاسکت هم بزاره بیفته تو خیابون که بخواد باهاش عشق کنه ....منو تو میدونیم با سرعت 45 کیلومتر و سیخی رفتن نمیشه عشق کرد و چون زودم باید بره خونه نمیتونه 1 ساعته بره جاده چالوسو بیاد پس میفته به جون خیابون و 100% تصادف با عابر یا یک موتوری بدبخت دیگه و ماشین اجتناب ناپذیره (تصادف موتور با موتور خیلی خیلی بده ) پس در نهایت نمیشه این کارو کرد و در آخر اینجا ایرانه شما برای چی میتونی تصمیم بگیری که واسه این بتونی بگیری !!! من موافق آزاد شدن موتور هستم ولی کشوری که تو تحریم هست موتورش کجا بود ...این بیزنس موتور فقط برای یک مشت بازاری پول تولید میکنه منطقی توش نیست رانندگی وسیله نقلیه اسپورت مهارت میخواد و جای این وسیله تو خیابون های تنگ و مسخره تهران نیست شما پورش یا یک مرسدس رو نگاه کن تو پاسداران اشاره به گاز میکنه 20 متر میپره ولی روبروش سپر یک پراید زیغیه که معنیش فعال شدن ترمزهای سرامیکیه چنان و چنان هست ...همش چس کلاس هست و 2 ریال از قابلیتهای اون ماشین به دست اون راننده نمایان نخواهد شد ...اونم نباید با گواهینامه معمولی 600 اسب رو هدایت کنه ....خودت بگیر برو تا تش

شایسته فر
25-09-1391, 04:15 قبل از ظهر
دوستان امروز تو گمرک صحبت از آزاد شدن موتور سیکلت تا حجم 400 سی سی بود!!!!!!
گویا موتور نینجا 300 اولین موتوری هست که بعد از تصویب قانون می خواد وارد بشه!!!
این صحبت بازاریا و کهنه کارای بازار موتور بود!!!

نیما نادری
25-09-1391, 04:51 قبل از ظهر
تا نینجا 300 رو پلاک شده کف خیابون ندیدی باور نکن ....تا 400 آزاد بشه من یک دوک 390 میخرم این خخط اینم نشون

amir74
25-09-1391, 05:49 قبل از ظهر
منم یه 6 7 ماه پیش شنیدم 300 سی سی می خواد ازاد شه

ایلیا
25-09-1391, 08:32 قبل از ظهر
دوستان امروز تو گمرک صحبت از آزاد شدن موتور سیکلت تا حجم 400 سی سی بود!!!!!!
گویا موتور نینجا 300 اولین موتوری هست که بعد از تصویب قانون می خواد وارد بشه!!!
این صحبت بازاریا و کهنه کارای بازار موتور بود!!!
دادا بحث آزاد شدن تا 400 سی‌سی یه دو - سه سالی هست که مطرحه. اگه نظر منو بخوای میگم حالا حالاها آزاد نمیشه. چون نه راهنمایی رانندگی، نه کلانتری توان کنترلشو ندارن فعلا. تا همه‌ی خیابونا دوربین نذارنو نیروها رو آماده نکننو و قوانینو اصلاح نکنن، آزاد نمیکنن.

شایسته فر
25-09-1391, 08:42 قبل از ظهر
دادا بحث آزاد شدن تا 400 سی‌سی یه دو - سه سالی هست که مطرحه. اگه نظر منو بخوای میگم حالا حالاها آزاد نمیشه. چون نه راهنمایی رانندگی، نه کلانتری توان کنترلشو ندارن فعلا. تا همه‌ی خیابونا دوربین نذارنو نیروها رو آماده نکننو و قوانینو اصلاح نکنن، آزاد نمیکنن.
والا چی بگم!!!!
صحبت من و شما بله 2-3 سالی میشه حرف هست
ولی وقتی تو بازار ؛ مغازه دارا میگن؛ اونم باد هواست!!!!

شهرام
25-09-1391, 10:37 قبل از ظهر
من خیلی سخت فکر کنم که بشه اذاد .چون به دلیل امنیتی فکر نکنم ازاد بشه.

ایلیا
26-09-1391, 07:46 قبل از ظهر
والا چی بگم!!!!
صحبت من و شما بله 2-3 سالی میشه حرف هست
ولی وقتی تو بازار ؛ مغازه دارا میگن؛ اونم باد هواست!!!!\
بازاریام مثل ما.من از خدامه آزاد بشه، چون میتونم راحت موتور مورد علاقمو سوار شم. توهم اون موتور خوشگله رو میخری و ... . بله :)

MRasool
27-09-1391, 12:36 قبل از ظهر
به نظر من اگه: اصلاح قوانین نظارتی . ریت بندی گواهینامه ها . فرهنگ سازی . افزایش امکانات موتور سواری حرفه ای (پیست و...) . نطارت بر واردات و قیمت فروش . کاهش چاله چوله های خیابونا و آزاد کردن پلکانی و بر اساس کلاس برای موتور های حجم بالا انجام بشه نتیجه چیزی جز پیشرفت رشته موتور سواری نخواهد بود در غیر این صورت نتیجه ای جز افزایش آمار مرگ و میر و جرم و جنایت در بر نخواهد داشت .

که البته امید است در 300 سال آتی ما به مراحل فوق در ایران دست بیابیم .:gigglesmile:

amintajer
25-10-1391, 06:17 بعد از ظهر
به امید خدا خودمون سوار نشیم نوادگانمون سوار میشن . نوادگان به جای ما :gigglesmile::gigglesmile:

yasharazary
21-01-1392, 08:08 بعد از ظهر
سلام من این نکته رو که خز میشه و فرهنگشو نداریم رو قبول ندارم ضمنا تا چیزی دست مردم نباشه فرهنگش بوجود نمیاد مثل همین گوشی ها که اوایلش خیلی دردسر ساز بود ولی الان عادی شده پس فرهنگش بوجود میاد!

منم موافق این حرف هستم!

- - - Updated - - -

یه نکته دیگه که خیلی از دوستان اشاره کردن عدم توانایی استفاده از حداکثر توان موتورهای حجم بالا تو خیابونای ایران بود که باید عرض کنم این همه مرگ ومیر هم که داریم دلیل نصفش استفاده از تمام توان cg هست!!مگه باید از همه توان یک موتور در شهر استفاده کرد ؟!!:icon_pf _99_:

موتور که آزاد شد باید قوانین و جاده هم اصلاح بشه --نیروی انتظامی و پلیس راهور هم باید امکاناتش رو ارتقا بده (نه اینکه با بیت المال بره ضریح بسازه یا تو افغانستان جاده بکشه یا به سوریه و فلسطین اسلحه مفتی بده)

وقتی اینا درست شد همه نوع موتوری تو بازار پیدا شد هرکس با توجه به نیاز و توان خریدش میتونه انتخاب وسیع تری داشته باشه!!!
من که به دنبال تریل سواری تو کوه هستم یه چیز میخرم --اونی هم که واسه سواری در شهر میخواد میره موتور مناسب با خیابونای شهرش موتور شهری میخره (مثلا واسه طهران وشهرای بزرگ که مسیرها طولانی هستن موتورهایی با توان بالا و برای شهرهای کوچیک تر موتورهایی با توان مناسبتر) اونی هم که عشق سرعت داره باید بره پیست چه آزاد بشه چه نشه و .....

حالا بعضی ها میان میگن که مثلا من 400 میلیون دادم پورشه که تند برم---من میگم غلط کردی دادای!!!! اگه برا سرعت خریدی برو پیست (حالا در نظر میگیریم که پیست مناسب موجود هست -----اگرم نیست بازم دلیل نمیشه تو خیابون دیوونه بازی در آورد )

محمد سوزوکی@
21-01-1392, 09:33 بعد از ظهر
آزاد شدنش دست جوونای ماهست که چجوری برخورد کنن با موتور واینکه جنبه سوارشدنشو دارن یانه که فعلا بیشتریا نشون دادن که جنبه سوار موتور شودنو ندارن با توجه به آمار تصادفات وتلفات ناشی از موتور

اروین
22-01-1392, 10:41 قبل از ظهر
کل دنیا حق سواری ازاد رو دارن بجز ما:wall3:

amirs
01-02-1392, 04:57 بعد از ظهر
درست میشه وقتی فرهنگها بره بالا

sorush
01-02-1392, 06:07 بعد از ظهر
این مردمی که دهن بین هستن هیچ وقت نمیتونن به این فرهنگ برسن
ماهمون نوادگان کسایی بودیم که امپراطوربودن با بیشترین تمدن فرهنگ غنی وعلمی
ولی بیا ببین طرف میگه این کلاه برای موتورهای حرفه ای نه مگلی پالس ....برمیگرده میگه بهت میخندن خوب این یارو فرهنگ نداره که همچین ضری میزنه وگرنه جون ادمیزادمهه یا خنده مردم بعدبیان 250به بالاروازادکنن
شتردرخواب بیند پنبه دانه گه لپ لپ خرد گه دانه دانه

n500
26-02-1392, 05:22 بعد از ظهر
اخه فداتون بشم تو اروپا یه موترو بالای 600سی سی که میره تو خط سرعت بزرگراه یا جاده همه راننده ماشینها میرن خط دو....اما اینجا طرف با ماشینش فکر اینه که حالت رو بگیره..به هزارتا دلیل هیچوقت موتور بالای حجم300 تو ایران ازاد نمیشه....بیشتر مردم جنبه این چیزارو ندارن.... [Only registered and activated users can see links] قانون یعنی این..طرف رو ببینید به خاطر خطای رانندگی و مانور بازی چیکار کردن در صورتی که اینجا ..............................این کلیپ رو حتما ببینید...

ali_r
26-02-1392, 05:40 بعد از ظهر
اخه فداتون بشم تو اروپا یه موترو بالای 600سی سی که میره تو خط سرعت بزرگراه یا جاده همه راننده ماشینها میرن خط دو....اما اینجا طرف با ماشینش فکر اینه که حالت رو بگیره..به هزارتا دلیل هیچوقت موتور بالای حجم300 تو ایران ازاد نمیشه....بیشتر مردم جنبه این چیزارو ندارن.... [Only registered and activated users can see links] قانون یعنی این..طرف رو ببینید به خاطر خطای رانندگی و مانور بازی چیکار کردن در صورتی که اینجا ..............................این کلیپ رو حتما ببینید...

داداش کلیپی که دادای فیلتره
ولی عجب قانونی طرف هونجا بخاطر ماشین روندنش گردنشو وسط بیابون زد آخه کجاش قانونه درستیه؟
البته فکر کنم قضیه مربوط به ماشین سواریش نباشه

foadnnsj
26-02-1392, 05:49 بعد از ظهر
عجیبه!!!!!!!!!!

ولی در کل کاش ازاد میشد :(

مثلا چه فرقی میکنه ازاد باشه یا نه؟؟؟برای قانون منظورمه

pop_brop
26-02-1392, 06:46 بعد از ظهر
به نظر من ازاد نشه تو ایران بهتره
اخه همین الان یه سی جی دارن کلی فوت شده!!
حالا شما فکرشو بکن بالاتر از 250 ازاد بشه سه سوت جمیعیت ایران کم میشه!!
هه رفتم بهشت رضا (مشهد) قسمت موتور سوارا نوشته بود:

(( موتور سواران خوش اومدین!!!!)) :sad:

foadnnsj
26-02-1392, 06:55 بعد از ظهر
نه اخه اینایی که میمیرن هم غیر حرفه این هم کلاه نمیزارن اکثرا
این ادمایی هم که گفتم جز سی جی چیزی سوار نمیشن

پس راه چاره ی این فوت شدن ها جمع کردن سی جی هست :)

pop_brop
26-02-1392, 06:59 بعد از ظهر
سی جی که ن بگو ارابه مرگ
بذارین خیاله همه رو راحت کنم تا 300 سال دیگه موتور بالای 250 سی سی ازاد نمیشه
یعنی تا موقعی که دقیقا من بشم جد نوادگانم!!

(ABBAS)
26-02-1392, 07:05 بعد از ظهر
اگه مثل قدیم بشه خیلی خوب میشه موتورهایی توسبک هوندا1000 اگه ازاد بشه خیلی جالب میشه چون سرعتشون بخاطر وزنشون بیشتراز 200 نیست . رخ داره صدای ناز ولاتی دارند اگه موتور هایی کلاسیک رو تاحجم 500 ccبزارن تردد کنن عالی میشه موتور هایی که سبک ریس دارند مردم رو جوگیر میکنن- - - Updated - - -چون میدونید همین جوریش مردم میرن موتور پالس .اپاچی .هیوسانگ و..... شونو یه اگزوز که دهنش اندازه کله اسبه می اندازن که مثلا صدا موتورسنیگن میده عشق وحال هم میکنن هم مادرموتورو ... هم مادرمردمو......

محمدرضا دبیرزاده
26-02-1392, 08:27 بعد از ظهر
میگن اول انقلاب بابت ترورهایی که میشد , اجازه تردد موتورای بالای 200 رو برداشتن , الانم 250 آزاد ولی بالاتر نه ... الان تهران دارن تو بنگاه 250 میفروشن .
انشالله که آزاد شه .

Gemini
26-02-1392, 08:43 بعد از ظهر
همه چی از بی قانونیه ... اگه قانون سخت گیرانه باشه با جریمه های سنگین ... همه چی درست میشه .. :fingersmiley:
فرهنگ موتور سواری هم که جای خود دارد .. شب خوابیدی یهو یه سیجی 125 با اون صدای نابهنجارش ساعت 2 با تمام سرعتش میاد رد میشه ... مردمم باید فهمشون بالاتر بره ...:vahidrk:

محمدرضا دبیرزاده
27-02-1392, 05:15 بعد از ظهر
همه چی از بی قانونیه ... اگه قانون سخت گیرانه باشه با جریمه های سنگین ... همه چی درست میشه .. :fingersmiley:
فرهنگ موتور سواری هم که جای خود دارد .. شب خوابیدی یهو یه سیجی 125 با اون صدای نابهنجارش ساعت 2 با تمام سرعتش میاد رد میشه ... مردمم باید فهمشون بالاتر بره ...:vahidrk:
اینم آره ... ولی خب میشه قوانینی بزارن برا راننده های موتورهای سی سی بالا ... مث مجوز حمل اسلحه ...
آدمی که مشکل داره با CG هم کار خودشُ میکنه , CG هم زیر پاش بکشی بیرون , سنگ میزنه تو شیشه خونت :i'm ok:
اجازه ی تردد بدن , حالا واسش قوانینیم بزارن , ولی با از دم نبودنشون و منع استفاده ازشون مخالفم :|

saeed55d
28-02-1392, 12:09 بعد از ظهر
من قصد جسارت به دوستان ندارم
و البته مایل به شروع بحث سیاسی نیستم
چیزی که من درک کردم قوانین و وضع قوانین غیر منطقی ارتباط مستقیم با مردم نداره
قانونگذار تصمیم گرفته که من و شما از یک سری امکانات محروم بشیم
و تا جائیکه من میبینم : تا این سیاست و این دولت برقراه منطقا این قانون به این زودی ها لغو نمیشه
پس باهاش سرو کله زدن بی فایده است
دوستان خوب میدونن که توی اکثر کشورها این قانون نیست و هر کس هر موتورسیکلتی رو که مایل باشه و توانائی خریدش رو داشته باشه میتونه سوار بشه

حالا سوال بنده از دوستان اینه :
به فرض اینکه ( مطمئن هستم ) من و شما مایل به آزاد شدن پلاک شدن موتورهای سنگین باشیم
آیا سازمان یا ارگانی هست که به علاقه مندی من و شما احترام بذاره و قانون به میل ما تغییر کنه ؟

Felez_zangzade
28-02-1392, 01:15 بعد از ظهر
من قلکمو شکوندم 130 میلیون پول توش بود. اگه خدا بخواد می خوام یه هایابوسا 2013 بگیرم، فقط معطل آزاد شدنشم. البته 10 20 میلیون کم دارم.

منظورم اینه که قشر موتور سوار معمولا همچین پولایی ندارن و حتی اگر آزاد هم بشه نباید خیلی خوشحال شد یا برای آزد شدنش خیلی حرس و جوش خورد. البته همه مثل ما مستضعف نیستند و براشون مهمه.

معمار
28-02-1392, 01:46 بعد از ظهر
به امید اون روز که با موتور 1000 بریم سر بلوار بربری بخریم
اقا ازاد نمی کنن نکنن ولی جان من پیست بزنن
یه خورده راحت بگیرن از نظر تردد و ...
که خیلیاعقده ای نشیم دست به یه کارایی بزنیم که نمونش یکی از بچه محلامون با سی بی 400 میاد بیرون یه دوری بزنه
که مامورین محترم میرسن ومیزن فرار کنه تو چهار راه مریه تو دل 405 که میگیرنش و ...
حالا این مدارک داشته ولی به علت عدم داشتن پیست انرود تو پاکدشت این اتفاق افتاده

شایسته فر
28-02-1392, 03:23 بعد از ظهر
به نظر منم اگه ازاد نشه بهتره
هم قیمتای وحشتناک نجومی ای مگیره به خودش
هم اون آدرنالینی که قاچاقی سوار میشی رو دیگه نمی تونی تجربه کنی

saman697
28-02-1392, 04:08 بعد از ظهر
بابا کت داشتیم با این 220 را میرفتیم برا حودمون تو خیابان ... داشتن آقا ایکس رو جابجا می کردن ساعت 11 شب همچین یارو اومد سمت موتور اگه جا خالای نداده بودم الان پیش حوریا بهشتی بودیم:consoling2: بعدش یارو همچین هی میگفت موتور وایسا نیا نیا انگار دارند پیامبر جابجا میکنند ... حالا فکر کن اگه موتورمون 400 بود چه برسه به 1000
برای ما که عقده شده یه بار یه دور با هارلی 2500 بزنیم
تو ترکیه به همه توریست ها حتی بدون داشتن گواهی نامه موتور و بین المللی و با داشتن گواهی ماشین ایران یه 250 رنت میدن

ali313
06-09-1392, 03:53 بعد از ظهر
اي بابا!
چند ماه پيش زنگيدم فدراسيون و آدرس ايميل آقاي مهرعلي (رييس فدراسيون)را گرفتم-يه نامه سرگشاده زدم بهش!نوشتم آقاجون موتورهاي حجم بالا ممنوع -قيمت دلارشده 3 برابر 2 سال پيش!فقط موتورهاي برگ سبز دار اونم ساعات خاص(بچه هاي سنگين سوار ميدونن)و تو مسير خاص ميشه باهاشون تردد كرد كه كمتر از 24 ساعت ميشه در كل هفته-همه اينا ميگيم درست-اما حداقل بيايد كاري كنيد كه از علاقمندان حق گمركي نگيريد!وخلاصه خيلي توضيح دادم و با علت-منشيشون گفت آقاي مهر علي حتما جواب ميدن-اما بعد چند ماه هيچي كه هيچي!به رييس هيات موتورسواري تهران هم-آقاي كيهان- ايميل زدم و ايشان هم هيچي-البته توسايت فدراسيون جند ماه هست زده بزودي خبرهاي خوبي براتون داريم و ميخايم موتورسواري را از حالت امنيتي خارج كنيم و اين حرفااينم لينك خبرش: [Only registered and activated users can see links]كه اينم فقط حرف و حرف....ضمنا سردار اسكندر مومني هم جزو هيات رييسه فدراسيون هستن!شما تا تشو بخون..!
واقعا موندم با اين شرايطي كه گفتم ديگه گمركي گرفتن چيه آخه....

معمار
06-09-1392, 06:03 بعد از ظهر
اي بابا!
چند ماه پيش زنگيدم فدراسيون و آدرس ايميل آقاي مهرعلي (رييس فدراسيون)را گرفتم-يه نامه سرگشاده زدم بهش!نوشتم آقاجون موتورهاي حجم بالا ممنوع -قيمت دلارشده 3 برابر 2 سال پيش!فقط موتورهاي برگ سبز دار اونم ساعات خاص(بچه هاي سنگين سوار ميدونن)و تو مسير خاص ميشه باهاشون تردد كرد كه كمتر از 24 ساعت ميشه در كل هفته-همه اينا ميگيم درست-اما حداقل بيايد كاري كنيد كه از علاقمندان حق گمركي نگيريد!وخلاصه خيلي توضيح دادم و با علت-منشيشون گفت آقاي مهر علي حتما جواب ميدن-اما بعد چند ماه هيچي كه هيچي!به رييس هيات موتورسواري تهران هم-آقاي كيهان- ايميل زدم و ايشان هم هيچي-البته توسايت فدراسيون جند ماه هست زده بزودي خبرهاي خوبي براتون داريم و ميخايم موتورسواري را از حالت امنيتي خارج كنيم و اين حرفااينم لينك خبرش: [Only registered and activated users can see links]كه اينم فقط حرف و حرف....ضمنا سردار اسكندر مومني هم جزو هيات رييسه فدراسيون هستن!شما تا تشو بخون..!
واقعا موندم با اين شرايطي كه گفتم ديگه گمركي گرفتن چيه آخه....

اقا ما که چشممون اب نمیخوره
ولی خوب ای شا الله که میدن تسهیلات :s (9):

مسئولین از این حرفا ها زیاد زدن ولی تا حالا عملی نشده :24:

cottlas
24-10-1392, 05:52 بعد از ظهر
سلام به دوستان اگه یک کم برگردیم عقب (30سال) و آروم بیایم جلو و درست نگاه کنیم میبینیم که اون اوایل خیلی چیزها ممنوع بود مثلا ویدیو یا ورزشهایی مثل کونگ فو و بکس من خودم با اونکه بچه بودم سر ورزش از بر و بچ کمیته کتک خوردم یا حتی یادمه اون اوایل شطرنج بازی کردن هم ممنوع بود تو خیابون راه میرفتی سرت رو یک کم میاوردی بالا ببینی خانومه که از رو برو میاد ننه ته یا نه تو ماشین کمیته بودی لباس آستین کوتاه "رنگی"تنگ ویا مدل مو انواع لباسهای خانومها و........ و وای که ما تو چه دورانی بزرگ شدیم :icon_pf _99_:اما به مرور زمان خیلیاشون آزاد شدن و الان اون کسی که اگه تو خونش ویدیو آیوا 102 داشت خلافکار محله حساب میشد الان ویدیوشو به نونه خشکی بده نمیبرنش .حالا میخوام اینو بگم آیا اون قدیما که ای چیزها ممنوع بود نیرو های انتظامی از قدرت و قاطعیت کافی بر خوردار نبودن؟ جمعیت قابل کنترل نبود؟اینجور چیزها خیلی گرون بود که هر کسی نتونه بخره؟یا اینکه الان مردم با فرهنگتر از قبلن ؟پولدار ترن ویا اطلاعاتمون در باره جهان کمتره؟به نظر من که هیچکدام اینها نیست اون روزها ممنوعیتها منشا عقیدتی داشت و کور کورانه اعمال میشد الان منشا سیاسی داره نا امنیتی و اجتمایی . یعنی دایم گروه گروه از مردم درگیر یک برنامه ای باشن مثلا من و شما در گیر موتور هزار یکی دیگه درگیر مسکن مهر و الی آخر ولی کم کم تمام این ممنوعیت ها برداشته میشه همانطور که تا الان برداشته شده و با اطمینان میگم یک روزی میرسه که من وقتی رسیدم تهران همونجا دورو بر آزادی میرم تو یک بار و دو سه پیک میزنم برای رفع خستگی و بعد تاکسی سوار میشم تا برم به طرف مقصدم :icon_pf _15_:

- - - Updated - - -

راستی یادم رفت بگم من با هرگونه ممنوعیتی مخالف هستم در این مورد هم خیلی حرف تو دلم هست ولی جاش اینجا نیست:hanghead:

yasharazary
24-10-1392, 06:11 بعد از ظهر
همونجا دورو بر آزادی میرم تو یک بار و دو سه پیک میزنم برای رفع خستگی

نوووووووووووووش

omid kawasaki
24-10-1392, 06:38 بعد از ظهر
یه روزی رو شما بیخیال شو ما الان داریم زندگی میکنیم 50 سال دیگه آزاد بشه به چه دردمون میخوره ؟؟:interview:

cottlas
25-10-1392, 12:12 قبل از ظهر
پسرم دو سالشه الان یک موتور شاژی داره میشینه پشتش کلی حرکت نمایشی برام میاد و من حال میکنم اگه روزی بیاد که بتونه موتوری که دوست داره رو سوار بشه باز هم من حال میکنم . خودم از 9 سالگی موتور داشتم تا 8 سال پیش که ازدواج کردم .به علت فوت همزمان دوتا از پسر خاله هام در اثر تصادف با موتور من ممنوع الموتور شدم ولی یک چند وقتی میشه دوره ممنوعیت من تموم شده و مجوز موتور سواری گرفتم :happy4:خیلی سخته از بچگی با موتور بزرگ شی و یک دفعه ممنوعت کنن اون هم بخاطر یکی دیگه که کلا سه ماه بود موتور سوار میشد ولی صبر و حوصله کردم الان هم با خیال راحت میرم موتور میخرم و این بار با پسر میزنیم به دل کوه و دشت و عوض همه این 8 سال رو در میاریم شما هم اگه حوصله به خرج بدی درست میشه :3: