PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه موتور ktm exc-fبا ktm exc-f sixdays

کراس
16-08-1391, 06:52 بعد از ظهر
سلام، تفاوت موتور ktm exc-f با ktm exc-f sixdays را خواهشا بگید؟:icon_pf _99_:
در ضمن هر دو موتور مدل 2012 هست و سیستم سوخت رسانیش انژکتوری است .
ببخشید اگه میشه مثل بقیه مقایسه ها جواب کامل تری به سوال بدید چون نیاز مبرمی به جواب این سوال دارم.
و متاسفانه هنوز به هیچ نتیجه ای نرسیده ام .

farshid37
16-08-1391, 08:34 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]
شش روز 5 کیلو وزنش کمتره و حجم باکش هم کمتره و کیلومتر شمار و چراغ راهنما و چراغ جلو نداره. در واقع کراسی تره ولی اون یکی یک مقدار با اضافه شدن تجهیزات دو منظوره تر شده. لطفا از زدن تاپیک های متعدد و مشابه خودداری کنید. این اطلاعات رو از سایت کویر موتور هم می تونید به دست بیارید.

02109002
16-08-1391, 10:08 بعد از ظهر

فرشید عزیز متاسفانه سوء تفاهمی پیش اومده

چون این لینک صحیح نیست و به منظور دوستمون اشاره ای نداره ، لینک صحیح :

تنها فرقی که در مورد مشخصات این دو موتور تو سایت کویر موتور مطرح شده فاصله محورهای دو چرخ میباشد که در مدل ( EXC-F SIX DAYS ) ؛ 1470 میلیمتر و در مدل ( EXC-F ) ؛ این فاصله کمتره یعنی 1360 میلیمتر بیان شده است

مورد دیگه ای تو مشخصات ندیدم ، منظور دوستمون مقایسهای از نظر فنی و تخصصی تر در مورد این دو موتور است .

اگر کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد تفاوتهای این دو داره بیان کنه تا استفاده کنیم

پایدار باشید

farshid37
16-08-1391, 10:47 بعد از ظهر
درسته من یک موتور دیگه رو مقایسه کردم. این دو موتور علاوه بر موردی که گفتید تفاوت ظاهری هم دارند که از عکس ها معلوم می شه. محافظ انجین شش روز یکم بالا اومده و پهلو رو هم تا حدی گرفته.فلاپ بغل اگزوزش به مشکی می زنه ولی اون یکی سفیده و به طور کلی رنگبندیش فرق داره.

نیما نادری
18-08-1391, 09:41 بعد از ظهر
این دو موتور اگر هر دو 2012 باشن از لحاظ فنی و اندازه فاصله دو چرخ هیچ تفاوتی ندارن

تفاوت ظاهری (رنگ) فقط مدل مدل سیکس دی برچسب های متفاوت (مخصوص مسابقات sixdays) و شاسی نارنجی داره

تفاوت اصلی در لوازمات اضافه و قابلیتهای سخت افزاری موتور هست

مثل داشتن فن رادیاتور / دیسک ترمز یک تیکه عقب / محافظ دیسک ترمز عقب / تریپل کلامپ نارنجی / دکمه انتخاب مپ ایسیو روی فرمان وووووو

که اصطلاحا اینجا به آپشن معروف هست یعنی آپشن اضافه بیشتری داره

ضمنا تا اونجا که من اطلاع داشتم از مدل انژکتور معمولی فقط یکدستگاه و از مدل سیکس دی 3 دستگاه اومده مگر این که جدیدا اومده باشه

حالا فرقش برای شما چه ارزشی داره ؟

کراس
01-09-1391, 04:12 بعد از ظهر
این دو موتور اگر هر دو 2012 باشن از لحاظ فنی و اندازه فاصله دو چرخ هیچ تفاوتی ندارن

تفاوت ظاهری (رنگ) فقط مدل مدل سیکس دی برچسب های متفاوت (مخصوص مسابقات sixdays) و شاسی نارنجی داره

تفاوت اصلی در لوازمات اضافه و قابلیتهای سخت افزاری موتور هست

مثل داشتن فن رادیاتور / دیسک ترمز یک تیکه عقب / محافظ دیسک ترمز عقب / تریپل کلامپ نارنجی / دکمه انتخاب مپ ایسیو روی فرمان وووووو

که اصطلاحا اینجا به آپشن معروف هست یعنی آپشن اضافه بیشتری داره

ضمنا تا اونجا که من اطلاع داشتم از مدل انژکتور معمولی فقط یکدستگاه و از مدل سیکس دی 3 دستگاه اومده مگر این که جدیدا اومده باشه

حالا فرقش برای شما چه ارزشی داره ؟

سلام ،می خواستم برا خریدش اقدام کنم می خواستم تفاوت های جزئیش را بدونم و اینکه شتاب و تاپ اسپید کدومش بیشتره؟

نیما نادری
05-09-1391, 02:22 قبل از ظهر
هیچ فرقی نمیکنن با هم ...گمان کنم اصلا نیست که بخری ! ضمنا کسی میخواد تند بره از این موتورا نمیخره ... فقط کسی که تو خاکی بخواد تند بره همچین چیزی به دردش میخوره شما که دنبال تاپ اسپیدی این جوابتو نمیده ولی اگر آفرود سواری شتابش خوبه اونجا جواب میده

کراس
01-11-1391, 12:43 بعد از ظهر
[QUOTE=نیما نادری;146507]هیچ فرقی نمیکنن با هم ...گمان کنم اصلا نیست که بخری ! ضمنا کسی میخواد تند بره از این موتورا نمیخره ... فقط کسی که تو خاکی بخواد تند بره همچین چیزی به دردش میخوره شما که دنبال تاپ اسپیدی این جوابتو نمیده ولی اگر آفرود سواری شتابش خوبه اونجا جواب میده[/QUOT
بله فعلا که موجود نیست ولی گفتم چون هر وقت هم بیاد تعدادش محدوده اون موقع دیگه یه تصمیم قطعی گرفته باشم و اصلا اینکه چرا شرکت کی تی ام بخواد دو موتور مشابه با نام های متفاوت بزنه که خیلی مسخره میشه ولی از اون جا که بچه ها راهنمایی کردند یه دکمه کیت آفرودی رو فرمونش داره که احتمالا برای تنظیم کمک جلو طراحی شده و هم محافظ انجین داره و هم محافظ دیسک عقب در نتیجه یه فرقایی می کنه.
واینکه چرا من تاپ اسپیدش را سوال کردم به خاطر اینه که من شخصا علاقه دارم موتوری را انتخاب کنم که هم شهری باشه هم آفرودی و هم 0 تا 100 موتور دست کمی از موتورهای ریسی نداشته باشه به خاطر همین من کلا exc-f 250را انتخاب کردم(البته در که با توجه به 0تا 100 موتور که 4 ثانیه هست وتاپ اسپید 170 کیلومتر(تاپ اسپید را توسایت کویر موتور زده بود)هم رده یه ریس یا شهری400سی سی هست.
با توجه به شرایطی محدودی که در ایران حاکم است.

K.I.A
01-11-1391, 01:04 بعد از ظهر
برای تبلیغ کویر هردورو اوردن که سوار شدم قبل نوع exc-f سوار شده بودم که خیلی وحشی بود....
اما sixdays انزکتوریه و اپشنای بیشتر و محافظ انجین و دیسک و ....... که فرقی نداره رو هردو مدل همه تجهیزات اف نصب میشه
و کلا 3 تا اومده که یکیش برای اقای رضایی و یکی اقای بهرامی و یکی هم سه دست چرخیده
اما وقتی سوار این هیولا تو روز فیلم برداری شدم نهایت نتظار مدل قبلی رو داشتم اما موتور بسیار به دسته گاز و کلاچ حساس تر شده بود و ای سی یو کاملا تمام حالتای انجینو زیر نظر داشت
شتابش به قدری وحشتناک بود که غیر قابل توصیفه تا سوار نشید متوجه نمیشید تو دنده 4 بلند میشد!
به راحتی تو یه خیابون شهرک غرب 150 تا رفتم! باور نمیشد هر چند ثایه مجبوربه دنده دادن بودم /مرد میخوام باهاش تخته کنه! نصفه گاز میدادم عینه اسب وحشی از زیرم در میرفت/
شتابش با 450 هوندا و کاوازاکی باید مقایسه کنیم!
برای شتاب گیری وزنمو مینداختم جلو که کمتر از زمین کنده بشه اما بازم جلوش میومد بالا! قبل از گرونی 27 تا 29 قیمت خورد اما الان رو 40 هست چون 3 تا بیشتر وارد نشد/
این موتور هنر ktm هست...

stoncold
01-11-1391, 06:33 بعد از ظهر
برای تبلیغ کویر هردورو اوردن که سوار شدم قبل نوع exc-f سوار شده بودم که خیلی وحشی بود....
اما sixdays انزکتوریه و اپشنای بیشتر و محافظ انجین و دیسک و ....... که فرقی نداره رو هردو مدل همه تجهیزات اف نصب میشه
و کلا 3 تا اومده که یکیش برای اقای رضایی و یکی اقای بهرامی و یکی هم سه دست چرخیده
اما وقتی سوار این هیولا تو روز فیلم برداری شدم نهایت نتظار مدل قبلی رو داشتم اما موتور بسیار به دسته گاز و کلاچ حساس تر شده بود و ای سی یو کاملا تمام حالتای انجینو زیر نظر داشت
شتابش به قدری وحشتناک بود که غیر قابل توصیفه تا سوار نشید متوجه نمیشید تو دنده 4 بلند میشد!
به راحتی تو یه خیابون شهرک غرب 150 تا رفتم! باور نمیشد هر چند ثایه مجبوربه دنده دادن بودم /مرد میخوام باهاش تخته کنه! نصفه گاز میدادم عینه اسب وحشی از زیرم در میرفت/
شتابش با 450 هوندا و کاوازاکی باید مقایسه کنیم!
برای شتاب گیری وزنمو مینداختم جلو که کمتر از زمین کنده بشه اما بازم جلوش میومد بالا! قبل از گرونی 27 تا 29 قیمت خورد اما الان رو 40 هست چون 3 تا بیشتر وارد نشد/
این موتور هنر ktm هست...
منم چند دفه سوار وای زد 250 شدم همینطوری بود ولی اون چند ثانیه هم نمیرسید که باید دنده عوض میکردی هر یه ثانیه یه دنده شاید کمتر سر موتورم تو پنج ثانیه که میرسیدی به صد تا عین الاکلنگ بالا پایین میشد لا مذهب هر دنده سرش میومد بالا کلاچو میگرفتی میوفتاد زمین باز تا دنده مینداختی میومد بالا همه اینا ظرف چهار پنج ثانیه

honda1000
03-11-1391, 09:30 بعد از ظهر
مشخصات: کی تی ام ۲۵۰ سی سی(250 exc-f) کراس و اندرو
موتور: تک سیلندر / ۴ شمع / خنک کننده پمپ آبی / استارت الکتریک / روغن تحت فشار ۲ پمپی /کلاچ چند صفحه ای مرطوب / کلاچ هیدرولیک
---کلی:
بدنه ساخته شده از لوله کروم - مولیبدن - استیل
ترمز پیشرفته دیسکی الکترونیک هوشمند ضد سر خوردگی
وزن: ۱۰۷.۵ کیلوگرم
دارای صفحه کیلومتر دیجیتال قابل برنامه ریزی
سیستم جک برقی فنرهای هیدرویک
سیستم هوشمند تنظیم استرس فنرها
پمپ ویژه روغن تحت فشار کمکها
خورشیدی تیتانیوم-آلومینیوم دوبل
زنجیر اتمی ژیشرفته نسل جدید مقاوم به سایش و رسوب
قاب زنجیر مقاوم به آلودگی
خود عیب یاب هوشمند
سیستم پمپ روغن هوشمند
اگزوز نسل ۱۷۰ موتوکراس دارای گواهینامه یورو۲

این موتور تنها سیکلت ۲۴۸ سی سی واقعی موجود در بازار ایران می باشد که با مجوز شرکت وارد کننده پلاک می شود.

مشخصات کی تی ام ktm exc-f 248 six days
انجین:

نوع انجین: تک سیلندر، چهار زمانه
حجم سیلندر: 248.6 سی سی (سانتیمتر مکعب)
قطر داخلی سیلندر: 76 میلیمتر
کورس پیستون: 54.8 میلیمتر
حداکثر توان: 27 کیلووات (36.2 اسب بخار) در 12،000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور: 26 نیوتون متر در 7،900 دور در دقیقه
حداکثر سرعت: 170 کیلومتر بر ساعت
چیدمان سوپاپ ها: 4 سوپاپ، DOHC
جعبه دنده: 6 دنده
کلاچ: چند صفحه ای غوطه ور در روغن
سیستم خنک کننده: مایع (آب خنک)
نسبت تراکم: 12.8:1
روغن انجین پیشنهادی: MOTOREX CROSS POWER 4T SAE 10W/50
روشن کننده: استارتر الکتریکی / هندل پایی
سیستم جرقه زنی: کنترل تمام الکترونیک غیر تماسی با تنظیم زمان جرقه زنی دیجیتال، محصول Kokusan
باتری: 12 ولت، 4 آمپر ساعت
دورسنج: ندارد
سرعت سنج: دیجیتال ترکیبی
مسافت سنج: دیجیتال ترکیبی، دارای شمارندۀ دور پیست (LAP counter)

ali_r
12-08-1394, 08:02 بعد از ظهر
تاپیک زیرخاکی:jaru:

بنظر من نباید زیاد تفاوت داشته باشن و هزینه اضافی بر روی sixday بیهوده هست
نظر ما چیه؟

ali_r
05-03-1398, 12:35 قبل از ظهر
از 2012 تا 2020 چه تغییراتی داشته؟