PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لرزش بيش از حد موتور (هوندا 125)

CGL
14-08-1391, 08:03 قبل از ظهر
سلام دوستان......موتور من از دور 6.5-7 تا 8 لرزش زيادي داره وقتي دور موتور از 8 رد ميشه لرزش كم

ميشه گاز هم ول ميكنم تو همون محدوده 6.5-8 لرزش داره از 6.5 به پايين لرزش نداره!!!!!! [Only registered and activated users can see links]

دليلش چيه به نظرتون؟!!!!!!!!!!
درضمن موقعي كه دنده رو كمي پر ميكنم كلاج ميگيرم تا دنده عوض كنم لرزش زيادي ميگيره....

شایسته فر
14-08-1391, 04:15 بعد از ظهر
پیچهای دسته موتورتو یه نگاهی بنداز
در صورت امکان با پیچهای آلنی فولادی عوض کن

CGL
15-08-1391, 08:18 بعد از ظهر
سلام آقاي شايسته فر از راهنمايي شما ممنون....هم پيچهارو عوض ميكنم هم يه آچاركش ميكنم.......

به احتمال زيادمشكل از همين پيچ هاست خودمم بهشون شك دارم.....
مرسي :happy4:

Rafizadeh
17-08-1391, 04:18 قبل از ظهر
دوستان این پیچ های دسته موتور کجا میشه دقیقا؟ اگه میشه یه عکس بزارین. با سپاس.

شایسته فر
17-08-1391, 05:55 قبل از ظهر
دور انجینو نگاه کن
جاهایی که به شاسی وصل میشه با پیچ
میشه پیچ های دسته موتور

محمدرضا دبیرزاده
17-08-1391, 09:07 بعد از ظهر
واسم این مشکل پیش اومده ، سفت کردن پیچام افاقه نکرد ؛ مشکل از گیربکس بود

CGL
18-08-1391, 02:58 قبل از ظهر
سلام آقاي شايسته فر از راهنمايي شما ممنون با يه آچاركشي خوبو واشرگذاري برايه پيچهاي دسته موتور+عوض كردن بوشهاي فرسوده دوشاخ عقب مشكل بكلي حل شد بصورتيكه حسه غريبي بعداز شوارشدن بهم دست داد.....
لرزش رفت براي خودش...... :29dz8zk:

:19:

رضا استکی
18-08-1391, 03:02 قبل از ظهر
سلام دوستان
واسه یکی بچه ها اینجوری بود متوجه شدیم که دری فلکه برق(طرف دسته دنده)یه مقدار بزرگتر از حد استاندارده و به تنه و پیچ تنه چسبیده و لرزش انجین مستقیما به تنه و جاپایی منتقل میشد
با دریل و سنگ فرز مقداری براده برداری کردیم تا دری فلکه برق با پیچ تنه فاصله گرفت و لرزش حدود80% کم شد

شایسته فر
18-08-1391, 02:27 بعد از ظهر
داداش پیچای دسته موتورتو با فولادی (آلنی)عوض میکردی خیلی بیتر بودا

Amirpooyan
27-11-1391, 02:33 قبل از ظهر
سی جی منم فکر کنم یکم لرزش زیاد شده، شکم به یکی از پیچ های دور انجین (بهتر بگم نزدیک انجین) هست، که چند روز پیش هم تست کردم، دیدم یکم شله، خودم سفتش کردم.

اما جریان این پیچی که شل شده از این قراره که من روزی که یه گارد خریدم و داشتم رو موتور سوار میکردم، اون قسمت پایینش که به یکی از پیچ های اتصال موتور وصل میشه، کوتاه بود و نمیشد مهره رو بست. یه پیچ از فروشگاهی که گارد رو خریده بودم، گرفتم اما اونم تقریبا کوتاه بود و مجبور شدم بدون واشر Lock پیچ رو بستم. میدونم که کارم درست نبوده و واشر Lock باید بسته بشه تا اون پیج در اثر لرزش و ارتعاش موتور شل نشه، حالا سوال اینه با چه پیچی؟!

حالا می خوام برم برای خرید پیچ، اول اینکه این پیچی که آقای شایسته فر گفتن، «آلنی فولادی» چیه، چه شکلی، از کجا بخرم، چون یدکی فروشی و تعمیرگاه نزدیک ما که همچین چیزی نداشت.

-

یه سوال هم از جناب CGL داشتم راجب این جریان واشر گذاری یه توضیحی میدین؟ از اونجا که بیشتر لرزش از اتصالات انجین و گیبرکس و متعلقاتش به بدنه منتقل میشه و پیچ های اتصال انجین همشون واشر Lock دارن و تا جایی که من اطلاعات گرفتم تو پیچی که واشر Lock گذاشته شده، نباید از واشر دیگه ای استفاده کرد، می خواستم ببینم تعمیرکار شما از چه واشری و تو کدوم پیچ ها استفاده کردن برای کاهش لرزش. چون من از یه تعمیرکار در این مورد سوال کردم، نتونست توضیحی بده واسه همین گفتم از شما بپرسم.

sajad.N
05-12-1391, 10:10 قبل از ظهر
سلام خدمت اساتید گل سایت

مشکل منم لرزش شدید موتور در دوره 7 هزار به بعده..
پیچ دسته موتور ها با آچار بکس سفت شده و بازم لرزش داره..
دوست خوبم آقای شایسته فر راجبه پیچ های آلنی فولادی توضیح بیشتری میدید؟
ممنونم