PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : zzr 1100

ghost.rider1
16-12-1389, 12:08 قبل از ظهر
سلام این چه طوره ؟kawasaki zzr 1100 - istgah.com - موتور ([Only registered and activated users can see links])

nOviA
16-12-1389, 03:32 قبل از ظهر
این موتور از سال 1990 تا 2001 تولید شده.

قیمتش خوبه اما موتور خوبی نیست. وزن سنگینی داره(250 کیلو) و قدرت کمی نسبت به 1000 سی سی هایی که الان تولید میشه داره. 2 مدل c و d داره که مدل d به روز تر و از قدرت بیشتری برخورداره(256 کیلو). اگر توانایی هندلینک به صورت کاملا حرفه ای ندارید سراغ این موتور نرید.

ali faghfouri
16-12-1389, 11:21 قبل از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
موتور zzr1100 یه نمه وحشی میزنه به طوری که بعد 5 سال سواری گرفتن از این موتور باز بعضی وقتها حس میکنم میخواد بخوابونتم.
بدنه جونداری داری و بعد از تصادفات سنگین احتمال زنده موندنتون زیاده.
وزن سنگینی داره ولی همین وزنش اگه نبود احتمال به ...... زیاد بود.
به آقای نویا اولا دوباره برگشتنشونو تبریک میگم . دوما یه توصیه بهشون داشتم این موتورو سوار شید اگه تونستید کنترلش کنید من شخصا مشکل وزنشو براتون حل میکنم.
در زمینه تخصصی بخوایم صحبت کنیم از دیدگاه دینامیک و آیرودینامیک: ممکنه شما صد گرم جرم یه جسم 300-400 کیلوییو تغییر بدید و اون جسم در زمان حرکت به ناپایداری آنی برسه. من در زمینه اجسام متحرک با اصطکاک زمینی تخصصی ندارم اما تو زمینه تخصصم میدونم که اگه وزنه یه هواپیمای n کیلوگرمی (wto)(در انیدسهto)رو جهت بهره برداری بیشتر از قدرت (P) بیش از حد قدرت به جرم برخاستن(سیمبلش نیس که نشون بدم) تغییر بدید یا در محاسبات نسبت قدرت به وزن (با توجه قوانینFAR) بیش از حد به 1 نزدیک باشه ناپایداری بوجود میاد.
غرض از این همه چرت و پرت گفتن اینکه شما مطمئن باش متخصصای کاوازاکی خیلی بیشتر از منو شما در مورد این چیزا میدونن و اگه میشد این موتور با توجه به همه پارامتراش وزنش سبکتر یا قدرتش بیشتر بود این کارو میکردن.

nOviA
16-12-1389, 11:35 قبل از ظهر
ممنون علی جان. باهات موافقم اما تکنولوژی اون موقع کاوازاکی برای همان موقع بالاترین بود. اگه الان کاوازاکی بخواد یه موتور 1100 سی سی تولید کنه مطمعنان چیز دیگه ای تولید میکنه با پارامتر های خیلی خیلی فراتر و قدرت بیشتر و وزن سبک تر و ....

در مورد نسبت قدرت به وزن(یا وزن به قدرت دقیقا متوجه نشدم) نیروی اصطحکاک و آیرودینامیک در تداخل با هم باعث پایداری میشن. نمونه ی خیلی بارزش bmw s1000rr هستش که عدد تقریبا 1 رو داره. یا یه کلیپ از هوندا دیدم که رو موتور توربو نصب کرده و حدود 300 اسب قدرت داره ولی مشکلی به وجود نمیاد(کمتر از 1).

علی جان هندلینک این موتور برات چطوره؟ مثلا تو سرعت های بالای 160 ناگهانی میتونی موتورو بخوابونی و 2 3 لاین چپ و راست کنی؟

king2002
16-12-1389, 11:50 قبل از ظهر
با سلام به شما آقای novia و تبریک بازگشتتون -
خط اولتون رو قبول ندارم - شما بیایید مدل 2001 هر دو موتور ZZR1100 و ZX9R رو با هم مقایسه کنید -
میبینید که ZX9R با حجم کمتر همون قدرت ZZR1100 رو داره یعنی 145 اسب بخار ولی ZX9R با وزن خشک 185 کیلو و ZZR1100 با وزن خشک 235 کیلو -
پس میشه نتیجه گرفت که کاوازاکی میتونسته قدرت بیشتری بگیره ولی نخواسته -
----
باید توجه داشت که ZZR1100 در دسته Sport Touring هست پس عمدا از این موتور بازده کمتری گرفته شده و ZX9R در دسته Sport

mohamad javad
16-12-1389, 10:10 بعد از ظهر
این موتورو از مهر آگهی کرده؛ همون موقع من رفتم دیدم ظاهرش خوبه ولی به اگزوزش نمیومد قهرمانی باشه؛
صدای اضافه نداشت؛
فنشم یه سرس یادشم رفت روشن کنه جوش آورد؛
ترک نشستم و یه دور زدیم با دنده1 120تا پر کرد؛
شماره شاسی هم سنگ نخورده بود ولی تو برگه قید نشده بود جلوی شماره شاسی یه خط کشیده بود؛
قیمت آخر هم 4.700گفته بود؛
درکل موتور بدی نبود؛
به نظرتون میارزه با این قیمت؟

Mohammad
16-12-1389, 10:42 بعد از ظهر
کسی می دونه میشه یه همچین موردی رو توی برگه تملیکی اضافه کرد یا نه؟
من شدید دنبال این موتورم

ghost.rider1
17-12-1389, 12:04 بعد از ظهر
اقا ما رفتیم اینو دیدیم اصلا روشن نمیشه خودشم میگفت باید همیشه هول بدی روشن شه بعد روندنش کار من نبود لااقل.:29:

mohamad javad
17-12-1389, 12:14 بعد از ظهر
اون موقع که با تک استارت روشن شد؛
ماله سرماس حتما یا شاید تو این مدت بلایی سرش آورده

BKING
17-12-1389, 06:33 بعد از ظهر
اون موقع که با تک استارت روشن شد؛
ماله سرماس حتما یا شاید تو این مدت بلایی سرش آورده

اقا ما رفتیم اینو دیدیم اصلا روشن نمیشه خودشم میگفت باید همیشه هول بدی روشن شه بعد روندنش کار من نبود لااقل.:29:

بالاخره روشن مي شد يا هلي بود

غرض از این همه چرت و پرت گفتن اینکه شما مطمئن باش متخصصای کاوازاکی خیلی بیشتر از منو شما در مورد این چیزا میدونن و اگه میشد این موتور با توجه به همه پارامتراش وزنش سبکتر یا قدرتش بیشتر بود این کارو میکردن.

بله اما قطعا مي شده اما اين كارو نكردن و هدفشون چيز ديگه اي بوده

mohamad javad
17-12-1389, 07:46 بعد از ظهر
به به جناب رادیکال بلاخره شما رو تو قسمتی غیر از گفتگوی آزاد هم دیدیم؛
این اتفاق هر1سال یکبار اتفاق میوفته

ali faghfouri
19-12-1389, 08:09 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
این موتور احتمالا تملیکیش واسه خودش نیست.چون سنگ نخورده بدون قید در برگه امکان نداره.
محمد جان از اون نظر نمیشه کاریش کرد و فقط میشه از اون برگه تقلبیش سو استفاده کرد.
آقای نویا در گروه های طراحی برای محاسبات تداخلات گروه جدا وجود داره که معمولا حرفه ای ترین آدم ها تو اون گروه کار میکنن.
اقا معراج غیر از دسته بندی های موتور دلایل دیگه ای هم هست که سوار شید متوجه میشید.
تا چن روز دیگه یه تاپیک راجع به طراحی و پارامترهای طراحی میزنم که قضیه کاملا روشن شه.

ghost.rider1
21-12-1389, 12:10 قبل از ظهر
از این موتور می شه واسه پیست استفاده کرد به نظر؟چون صدا و حس ریس داره

nOviA
21-12-1389, 12:18 قبل از ظهر
موتور ریس نیست ولی خب کار نشد نداره. لاستیک هاش حتما باید عوض بشه چون موتور های اسپرت تورینگ لاستیک های شهری دارن و کاملا لاستیک رو کف زمین میخوابه ولی لاستیک ریس اینطور نیست. دسته هاش هم برای کنترل بهتر موتور سر پیچ ها بهتره که کمی پایین تر بیاد.

mohamad javad
21-12-1389, 12:55 قبل از ظهر
اگه بخوایم از برگه ش استعلام بگیریم کجا باید بریم؟

ali faghfouri
21-12-1389, 08:36 قبل از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
99% موتورهایی که میان پیست استریت هستن و مشکلی نداره باهاش بری پیست فقط دو تا کارو باید انجام بدی
1.یه دست لاستیک آروا بخری که موتورو رو زمین نگهداره.
2. چون این موتور قدیمیه قبل از رفتن پیست باید بدی سیستم ترمزشو بریزن پایین و دیسکاشو بدی واسه تابگیری

nOviA
21-12-1389, 06:48 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
99% موتورهایی که میان پیست استریت هستن و مشکلی نداره باهاش بری پیست

استریت اما اسپرت نه اسپرت تورینگ (گفتم که بین دوستان سوء تفاهم نشه).

علی جان موتور ریس من ندیدم تو پیست. دقیقا چه موتوریه؟

ali faghfouri
22-12-1389, 11:33 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
شما کلسی فای تون بر حسب سایت bikez فکر کنم باشه من از روی قوانین مسابقات موتورسواری ژاپن میگم که موتورها رو در
دو دسته کلی (ریس: ویژه شرکت در مسابقات پیستی) و (استریت: که هرچی غیر از ریس باشه رو شامل میشه) قرار داده و بوسیله این قانون اولیه نمیزاره هر موتوری واسه شرکت در مسابقات بیاد تو پیست.
به سبکی که شما گفتید فکر کنم بندیت و cb و اینجور موتورها در دسته استریت قرار بگیرن.
موتور ریس رو نمیتونم تعریف کنم ولی یه سری خصوصیات معمولا دارن که در دسته ریس قرار میگیرن که چنتاش از این قراره:
1. قدرت به وزنشون بالاتر از 0.9 هست
2. دو زمانه اند
3. آیرودینامیکه ایرفویلی دارند (دوکی شکل اند که با استفاده از دنبه ای معمولا بوجود میاد)
4. جنس فلاپهاشون از کامپوزیتهای سبک هستش
5. ارتفاعشون نسبت به موتورهای دیگه کوتاه هستش (به خاطر پایداری)
6. اگه واسه مسابقات در پیست کوچک باشه گشتاورهای پایین داره
و.......
در سطح جهانی بخوایم بگیم موتورهایی مثه honda nsr و yamaha m1 و honda rcv و honda rs.
توی ایران موتور ریس واقعی فعال فقط 3تا موتور هست.2تا nsr یه دوکاتی.
1. میگ میگ که ماله بهزاد اقتصاده با وزن 98 و قدرت 90 (نمیدونم فروخته یا نه؟ ولی امیدوارم دسته آدمی بیوفته که قدرشو بدونه و بتونه سرپا نگهشداره.)(اگه کسی خبر داره بگه فروخته یا نه؟)
2. nsr250 جلیلوند(که قبلا ماله بهزاد بوده) وزن 120 و قدرت 65
3. دوکاتی سری 7 ه شاهین زعیم که قدرت و وزنشو نمیدونم اما دستکاری شدس.
چنتا موتور هم هست که فعال نیس
1. بیموتا 1000
2. آپریلیا 600 (ماله یکی از رفقاست تو مشهد.احتمالا آقا معراج این موتور رو دیده)
3. یاماها 750 (ماله بهزاد اقتصاد بوده)
یه سری موتور هم هست که دسکاری شده ولی شبه ریسه که نمونش رپسوله تومیک بانوسیان که فکر میکنم سامی جمش کرده ( یکی تایید یا تصحیح کنه که کی جمش کرده)

Sination
23-12-1389, 01:01 قبل از ظهر
موتور ریس هایی که روشون کارشده ایی که من میدونم
ZX6R رسول کعبه
[Only registered and activated users can see links] 2010_moto+gp_carx1_moto+raceing+%287%29.jpg&width=112&height=80 ([Only registered and activated users can see links] %287%29.jpg)

CBR600RR برای اقای هومن (اگر درست گفته باشم اسمشو)
990

mehrdad.
23-12-1389, 01:29 قبل از ظهر
من که ازzzrخاطرات بدی دارم
البته واسه من 400ccبود
فوق العاده مضخرف..زود جوش میاورد..چپ و راست باید کاربراتش تنظیم میشد..سیستم برقیش خیلی ضعیف بود در کل به لعنت خدا نمیارزید..

nOviA
23-12-1389, 01:40 قبل از ظهر
موتور ریس رو نمیتونم تعریف کنم ولی یه سری خصوصیات معمولا دارن که در دسته ریس قرار میگیرن که چنتاش از این قراره:
1. قدرت به وزنشون بالاتر از 0.9 هست
2. دو زمانه اند
3. آیرودینامیکه ایرفویلی دارند (دوکی شکل اند که با استفاده از دنبه ای معمولا بوجود میاد)
4. جنس فلاپهاشون از کامپوزیتهای سبک هستش
5. ارتفاعشون نسبت به موتورهای دیگه کوتاه هستش (به خاطر پایداری)
6. اگه واسه مسابقات در پیست کوچک باشه گشتاورهای پایین داره
و.......
در سطح جهانی بخوایم بگیم موتورهایی مثه honda nsr و yamaha m1 و honda rcv و honda rs.

مورد 2 همیشه برقراره؟ آخه من از هوندا cbr1000rr کلیپ دارم که تمام کارهایی که میگین روش انجام شده اما 4زمانست و قدرت بسیار بالایی هم داره و اصلا قابل مقایسه با مدل معمولی نیست(تو آمریکا). آر6 هم دیدم.

ali faghfouri
23-12-1389, 09:43 قبل از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
آقای نویا از شما که پستها رو با دقت میخونید این سوال بعید بود با بولد نوشتم (معمولا)
آقا سینا مگه مانستر کعبه هنوز زندس؟ بروبچ بهم گفتن که چن بار تو پیست باهاش عکس گرفته(یعنی تصادف کرده)

king2002
23-12-1389, 09:51 قبل از ظهر
CBR600RR برای اقای هومن (اگر درست گفته باشم اسمشو)
990
نه - ماله سعید[Only registered and activated users can see links]

nOviA
23-12-1389, 10:41 قبل از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
آقای نویا از شما که پستها رو با دقت میخونید این سوال بعید بود با بولد نوشتم (معمولا)

جملمو بد نوشتم
منظورم مسابقات جهانی بود که در آخر خودتون بهش اشاره کردین.

Amir
26-12-1389, 08:31 بعد از ظهر
پست های اضافی حذف (یه سری پست ها چون مطالب خوبی داشتند پاک نشدند)

موفق باشید