PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ريپ زدن موتور هنگام روشن شدن

mehdidavodi
06-08-1391, 01:12 قبل از ظهر
موتور tvs-rocks دارم
وقتي روشن ميكنم خيلي بدكار ميكنه و ريپ ميزنه و گاهي خاموش ميشه ولي وقتي گرم ميشه عالي كار ميكنه
حالا سوالم اينه ايرادش از كجاست ؟
احتمال زياد از كاربرات نيست چون مصرف بنزين فوق العاده پايينه (صدي 1.8ليتر)
موتور 7000 تا راه رفته ؛ فروشنده گفت آچار كشي كرده ديگه جايي نشون ندادم
ايرادش چيه به نظرتون ؟:grouphugg:

mili_007
06-08-1391, 02:17 قبل از ظهر
کم بودن مصرف بنزین میتونه نشونه خوبی نباشه، یعنی اینکه سطح شناور کاربرات تنظیم نیست (پایینه) و بنزین کمی به سیلندر میرسه.

stoncold
06-08-1391, 08:11 بعد از ظهر
اقا تنها دلیلش اینه که سوزن تنظیم کاربراتورت نرمال نیستش ینی مصرفشو کم کردن یا از اول کم بوده
اونی درش بیار از سسر کاربراتورش بعد خوراکشو یکم بیشتر کن تقریبا بنداز وسط

mra680
06-08-1391, 08:44 بعد از ظهر
موتور tvs-rocks دارم
وقتي روشن ميكنم خيلي بدكار ميكنه و ريپ ميزنه و گاهي خاموش ميشه ولي وقتي گرم ميشه عالي كار ميكنه
حالا سوالم اينه ايرادش از كجاست ؟
موتور 7000 تا راه رفته ؛ فروشنده گفت آچار كشي كرده ديگه جايي نشون ندادم
ايرادش چيه به نظرتون ؟:grouphugg:
سلام و درود به شما دوست من . . .
اصلی ترین حالت ممکن برای روشن نشدن موتور در این مورد هوای سرد و مخلوط نشدن درست سوخت و هوا هست
توی ماه های گرم سال اگه این پدیده رخ بده از دوحالت بیشتر قابل بررسی نیست . . .
یکی فیلتر هوای موتور به شدت کثیف شده و دیگری برق موتور که ضعیف شده و قدرت کافی برای اشتعال مخلوط سوخت و هوا رو نداره . . .
برق اگه ضعیف باشه باید تک تک اجزا و اولین قسمت رو شمع برای بازدید قرار بدین و به ترتیب به وایر شمع . . .کوئل . . .ترازیستور و فلکه برق و سیم کشی
فیلتر هوا هم با شستشو و اگه از حالت خودش خارج شده بود تعویض . . .
استفاده از روغن موتور مناسب فصل هم میتونه نقش کاملی توی کمپرس موتور داشته باشه(موقع استارت سرد روغن سیالی با غلظت بیشتر میباشد)
اگه در فصول سرما یعنی همین یک ماه اخیر همچین موردی پیش اومده به دلیل غلظت بیشتر هوا و سنگین بودنش هست که باز هم بر میگرده به سیستم جرقه که نمیتونه همچین مخلوطی رو محترق کنه . . .بنابر این نقش ساسات موثر میشه با افزایش میزان سوخت یا کاهش ورود هوا به موتور . . .
شما برای موتور از شمع های سوزنی(ایریدیومی) استفاده کنید و حدالامکان موتور رو در جای گرم قرار بدین . . .
به هیچ عنوان دستکاری در سیستم سوخت رسانی رو جایز نمیدونم مگر با افزایش دور آرام(دور موتور رو بالاببرین)که این هم میتونه در دراز مدت اسیب برسونه و بدترین حالتش خرابی میل اسبک ها و روغن سوزیس . . .
یک مورد هم ملاک قرار بدین که همچین حالتی برای موتور در هوای سرد ایراد حساب نمیشه(خصلت سیستم کاربراتور با ساسات دستی)
موفق باشین

mehdidavodi
07-08-1391, 05:56 قبل از ظهر
کم بودن مصرف بنزین میتونه نشونه خوبی نباشه، یعنی اینکه سطح شناور کاربرات تنظیم نیست (پایینه) و بنزین کمی به سیلندر میرسه.

ممنون ولي وقتي هوا سرد بود فلوت بنزين داشتم الان كه هوا سرد شده اين مشكل رو دارم
حوصله ور رفتن ندارم با اين موتوراي فلاپ دار
حالا يه سوال درستش نكنم به انجين آسيبي هم ممكنه وارد بشه ؟

mehdidavodi
07-08-1391, 04:05 بعد از ظهر
سلام و درود به شما دوست من . . .
اصلی ترین حالت ممکن برای روشن نشدن موتور در این مورد هوای سرد و مخلوط نشدن درست سوخت و هوا هست
توی ماه های گرم سال اگه این پدیده رخ بده از دوحالت بیشتر قابل بررسی نیست . . .
یکی فیلتر هوای موتور به شدت کثیف شده و دیگری برق موتور که ضعیف شده و قدرت کافی برای اشتعال مخلوط سوخت و هوا رو نداره . . .
برق اگه ضعیف باشه باید تک تک اجزا و اولین قسمت رو شمع برای بازدید قرار بدین و به ترتیب به وایر شمع . . .کوئل . . .ترازیستور و فلکه برق و سیم کشی
فیلتر هوا هم با شستشو و اگه از حالت خودش خارج شده بود تعویض . . .
استفاده از روغن موتور مناسب فصل هم میتونه نقش کاملی توی کمپرس موتور داشته باشه(موقع استارت سرد روغن سیالی با غلظت بیشتر میباشد)
اگه در فصول سرما یعنی همین یک ماه اخیر همچین موردی پیش اومده به دلیل غلظت بیشتر هوا و سنگین بودنش هست که باز هم بر میگرده به سیستم جرقه که نمیتونه همچین مخلوطی رو محترق کنه . . .بنابر این نقش ساسات موثر میشه با افزایش میزان سوخت یا کاهش ورود هوا به موتور . . .
شما برای موتور از شمع های سوزنی(ایریدیومی) استفاده کنید و حدالامکان موتور رو در جای گرم قرار بدین . . .
به هیچ عنوان دستکاری در سیستم سوخت رسانی رو جایز نمیدونم مگر با افزایش دور آرام(دور موتور رو بالاببرین)که این هم میتونه در دراز مدت اسیب برسونه و بدترین حالتش خرابی میل اسبک ها و روغن سوزیس . . .
یک مورد هم ملاک قرار بدین که همچین حالتی برای موتور در هوای سرد ایراد حساب نمیشه(خصلت سیستم کاربراتور با ساسات دستی)
موفق باشین

ممنون از پاسختون ؛ ولي تا هوا گرم بود فلوت بنزين داشتم الان كه سرد شده مشكل بد كار كردن هنگام استارت رو دارم ؛ روغنم 10 40 ريختم و فيلتر هوا تميزه
تعميركار آشنا و حرفه اي محدوده مركز تهران سراغ دارين ؟
ميتونه از تنظيم نبودن سوپاپ ها باشه اين مشكلات ؟
الان دقت ميكنم ميبينم وقتي موتور گرم شده دور موتور هر سه چهر ثانيه كم و زياد ميشه مشكلي داره ؟

ایلیا
07-08-1391, 04:55 بعد از ظهر
ببر پیش مهدی یعقوبی تو خ ولی عصر، بالاتر از مولوی. اصلا کارش پالس و آپاچیه و تو نمایندگی باجاج بود ( الانو نمیدونم ). نگاه بکنه درد موتورتو میفهمه. اگه از من میپرسی مشکل از همون کاربراتوره. چون مال منم سر زمستون که میشه بد روشن میشه. کاربراتشو تنظیم میکنم و درست میشه.

mili_007
11-08-1391, 03:35 قبل از ظهر
ولي تا هوا گرم بود فلوت بنزين داشتم
اگه از اول میگفتین کاربرات فلوت میکنه، قطعا میگفتم از تنظیم کاربراته. الانم بدون شک بایستی کاربرات رو سرویس کنی (همون طور که دوستمون گفتن).

flower
11-08-1391, 04:02 قبل از ظهر
اکثر tvs ها این مشکل را داره پیچ هوا را تنظیم کنی یکم بهتر می شه از بنزین سوپر استفاده نکن .