PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید موتور کارکرده

mammad
28-07-1391, 12:17 قبل از ظهر
سلام به همگی :)
این اولین پست منه و معذرت میخوام که اولش رو میخوام با سوالای زیاد شروع کنم :biggrin:

میخوام یه کادکس 125 بخرم که قیمت هم 2 تومن دادن، پلاک قدیم داره و کارت موتور. موتور رینگ پیستونش عوضش شده ولی میگه کیپسش سالمه، گیربکس دست نخورده و نسبتا تمیزه
یه سری سوال دارم که خواهش دارم از دوستانی که واردن کمکم کنن.

این که میگن موتور یا کمکاش یا بدنش شرجی نداشته باشه یعنی چی؟ همون زنگ زدگیه؟ عکس زیر همون شرجی زدگی رو نشون میده؟

24637

از کجا میشه فهمید رادیاتور موتور سالمه؟ تو 2 دیقه سواری معلوم میشه مگه؟

قیمتش چه جوریاس؟ موتور سرپاس و ظاهری خوبه ، فنی هم میگه عالیه.

دیگه اینکه اگه نکته ای به نطرتون میرسه لطفا منو هم در جریان بذارید.

mammad
28-07-1391, 05:53 قبل از ظهر
بابا یکی به ما کمک نمیکنه؟! یعنی هیشکی از این 30-40 نفری که پست رو دیدن نمیتونه کمک کنه؟! کمـــــــــــــــــــــــ ــک :offtopic:

Hooman Hi kips
28-07-1391, 06:30 قبل از ظهر
خوش اومدی دوست عزیز.:icon_pf _101_:
باید خدمتت عرض کنم که با توجه به قیمتی که اعلام کردی موتور 100% احرازیه و فاقد برگه سبزه..!:27:
چیزی که راجع به موتورهای دوزمانه باید بدونی اینه که موتورهای دوزمانه مخصوصا کاوازاکی معمولا قطعاتی از قبیل
کمک فنرها، کیپس، رادیاتور ، گیر بکس و ... زیاد فرسوده نمیشن.
مخصوصا گیر بکساشون که برخلافه موتورهای چهارزمانه زیاد درگیر نیست.
تو موتورهای دوزمانه بالاترین اصطهلاک و فرسودگی شامل سیلندر و رینگ و پیستون موتور میشه..!
که اغلب به دست افراد ناشی که از نگهداری موتورهای دوزمانه بهیچ وجه آگاهی ندارن اتفاق می افته.:laie_14:

mammad
28-07-1391, 06:46 قبل از ظهر
ممنون جناب هومن عزیز:flower4:

میشه بفرمایید که آیا این موتور الان مشکل خاصی از لحاظ مدارک برای من ایجاد میکنه یا نه؟
من مفهوم احرازی بودن رو درست متوجه نشدم :دی
چون وقتی پلاک شده، یعنی قانونی وارد شده، درست نیست؟

Hooman Hi kips
28-07-1391, 07:14 قبل از ظهر
داداش این موتور کارت،پلاک،سند داره و تو اداره ی راهنمایی و رانندگی هم ثبت قانونی شده.
ولی مشکلی که داره اینه که تو اداره گمرکات ثبت نشده و گمرکیشم هم پرداخت نکردن...!!!:16:
دقیقا مثل جریانه زد ایکسای احرازی که برگه سبز نداشتن ولی کارت ، پلاک ، سند داشتن.
از لحاظه تردد اگه گیره مامور درست حسابی بیفتی نمیشه کاریش کرد.
ولی از اونجایی که موتور تریله و زیاد مثل موتورای ریس تو چشم نیست میشه آسه رفت ، آسه اومد

mammad
28-07-1391, 07:39 قبل از ظهر
شرمنده زیاد سوال میپرسم و ممنونم از این حوصله ای که به خرج میدید :)

یه چیزی، این که پلاک قدیمه و دو زمانه، یعنی اگه بره پارکینگ دیگه در نمیاد، حالا اگه رفت پارکینگ، باید مثل اماراتیا جریمه هم بدم؟ یا فقط موتور پیششون میمونه؟

Hooman Hi kips
28-07-1391, 08:06 قبل از ظهر
داداش اگه موتورو کلانتری بگیره داستانش با اینکه کفی بگیر زمین تا آسمون فرق داره.:23:
پیگیریه کالاهای قاچاقو کلانتری انجام میده.
اگه خدای نکرده موتورو کلانتری بگیره یه جریمه ای تقریبا باندازه ی پولی که بابت موتور میخوای پرداخت کنی ازت میگیره ..!
واسه اینکه برات برگه سبز 91 صادر کنه.
(جناب سرهنگ گلکار)
میتونی هم بی خیال موتورت بشی.
مثه موتور سنگینای اماراتی نیست که خودتو جریمه کنن.:jaru: