PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ۵ دلیل قانع کننده برای ترک Internet Explorer

Amir
07-12-1389, 03:18 بعد از ظهر
Internet Explorer بدترین مرورگر دنیاست ! این سخن نه از روی کینه و صرفا از طرف من نیست ؛ کافیست کمی منطقی باشیم و ریویوهای معتبر را مرور کنیم . ولی متاستفانه و تنها به دلیل اینکه به طور پیشفرض بر روی تمام نسخ ویندوز قرار دارد ؛ کماکان دارای بیشترین کاربر در جهان است ! اگر شما هم کاربر این مرورگر هستید ؛ پیشنهاد می کنم دلایلی که مطرح کردم را مطالعه کنید و یک تصمیم اصولی برای برای ترک آن بگیرد !

۱- سرعت

سرعت لود صفحات در IE به مراتب کندتر از سایر مرورگرهاست . کافیست سری به آزمایشگاههای معتبر بزنید یا خودتان این مهم را آزمایش کنید . متاستفانه حتی در نسخه جدید این برنامه ؛ تغییرات چشمگیری صورت نگرفته است و هنوز هم می شود به IE لقب کندترین مرورگر وب را داد !

۲- امنیت

حتما شما هم خبرهای زیادی در مورد حفره های کشف شده در IE شنیده اید . متاستفانه IE از امنیت بالایی در مقایسه با مرورگر هایی مثل FireFox برخوردار نیست و این یکی از بزرگترین ضف های آن به شمار می آید . البته افرادی مثل ایشان سعی کرده اند ضعف های امنیتی IE که حتی گاها خود مایکروسافت هم به آن معترف بوده را بپوشانند ؛ ولی حقیقت چیز دیگری است ! البته تاکید می کنم امنیت کاملا نسبی است و کاملا بستگی به رفتار و تمهیداتی که فرد کاربر به کار می برد دارد ؛ ولی داشتن یک مرورگر امن تر هم یقینا یک شرط لازم است !

۳- امکان شخصی سازی

شما تقریبا در IE هیچ تغییر خاصی نمی توانید اعمال کنید و مجبورید دقیقا از همان چیزی که مایکروسافت صلاح دیده ؛ استفاده کنید ! ولی برای مرورگر هایی مثل اپرا ؛ فایرفاکس ؛ کروم و … تعداد بیشماری افزونه وجود دارد که می توانید بسته به نوع کارتان آنها را به مرورگرتان اضافه کنید . فایرفاکسی که من امروز از آن استفاده می کنم ؛ اصلا شبیه به چیزی که خود موزیلا ارائه کرده است نیست !

۴- سازگاری با وب دو

حتی در ورژن جدید IE ؛ هنوز مشکلات آن با HTML5 و CSS3 به طور کامل حل نشده است . هنوز هم کم نیستند سایتهایی که با IE سازگاری ندارند و اجزای صفحه در آن جابجا می شوند ! البته سازگاری سایتها با مرورگرهای مختلف ؛ بحص مفصلی دارد که از حوصله این مطلب خارج است . ولی حقیقت این است که مایکروسافت هنوز نتوانسته است این مشکل را به طور کامل رفع کند .

۵- آمارها و مقایسه های جهانی

بهترین رتبه ای که توانستم برای IE در بین سایت های خارجی پیدا کنم ؛ اینجا بود . با یک جستجوی کوچک می توانید دهها سایت و مرجع معتبر را پیدا کنید که به طور حرفه ای و با در نظر گرفتن دهها المان مختلف ؛ مرورگرها را با یکدیگر مقایسه کرده اند . جالب آنکه حتی نزدیکترین سایت ها و شرکت ها به مایکروسافت ؛ نتوانسته اند رتبه ای بهتر از سومی به آن بدهند ! همه اینها برای ترک این مرورگر پیر و خسته کننده کافی نیست ؟

دانلود مرورگر گوگل کروم

[Only registered and activated users can see links]

دانلود مرورگر فایر فاکس

منبع:

Alireza
07-12-1389, 05:26 بعد از ظهر
اصلا نمیتونم ie رو بزارم کنار خیلی باهاش راحتم

Mohammad
07-12-1389, 05:38 بعد از ظهر
فقط یک هفته با آپرا کار کن، راحتی رو می بینی. مثلا، اگر توی IE به اشتباه یک تب رو ببندی چی کار می تونی بکنی؟
بماند که ایده وجود چندین تب توسط IE دزدیده شد. توی Opera خیلی راحت Ctrl + z میزنی تا پونصدتا تب بسته شده قبلیت رو هم واست دوباره باز می کنه.
فایل های تورنت رو به سادگی دانلود می کنه.
یکی از ایرادات اصلی ie اینه که از تنظیمات ویندوز برای اتصال استفاده می کنه. اما مثلا فایرفاکس از تنظیمات خودش استفاده می کنه، یعنی شما می تونی هم به vpn متصل باشی، هم به آنتی فیلتر و هم به defult gateway و از هر کدوم که خواستی توی مرورگرت استفاده کنی.

مهدی مریدا
07-12-1389, 07:26 بعد از ظهر
من با فایر فاکس کار می کنم خیلی باحال تره .

Amir
07-12-1389, 08:37 بعد از ظهر
فقط کروم - انگار بی واسطه تو نت هستید

سرعت و امنیتشم که دیگه جای حرف نداشته -

می تونید رو سایت خودمون پشتیبانی css هارو با opera مقایسه کنید ببینید کروم چقد کامل تره

BKING
07-12-1389, 11:28 بعد از ظهر
فقط کروم - انگار بی واسطه تو نت هستید

سرعت و امنیتشم که دیگه جای حرف نداشته -

می تونید رو سایت خودمون پشتیبانی css هارو با opera مقایسه کنید ببینید کروم چقد کامل تره

كروم چيه امكاناتش چطوره ؟

از ايرادات اپرا نصب نشدن تولبارها روشه

Mohammad
08-12-1389, 11:44 قبل از ظهر
ایراد نیست، نقصه آپرا هست، من نمی دونم چه دلیلی داره که هیچ تولباری براش نیست.

Amir
21-12-1389, 01:50 بعد از ظهر
و این است گوگل و کرومش

Ali
05-01-1390, 09:23 قبل از ظهر
فقط گوگل کروم

moein 007
16-04-1393, 11:11 قبل از ظهر
فقط فایر فاکس 2010 واقعا سرعتش عالیه

میلا
16-04-1393, 11:28 قبل از ظهر