PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور سنگین در ایران ممنوع

ashkan tabriz
28-11-1389, 04:08 قبل از ظهر
سلام؛

چند روز پیش رفته بودم آذربایجان غربی شهر ارومیه , یه goldwing 1800 دیدم که صاحبش یه تبعه آمریکایی بود و با راحتی تمام در سطح شهر با همسرش موتورسواری می کرد و کلی حال می کرد !!! افسران نیروی انتظامی نه تنها باهاش کاری نداشتن بلکه با موتورشو خودش صدتا عکس یادگاری می گرفتن

من از ماجرا یه عکس دارم که سعی می کنم براتون بفرستم

حالا سوال اینجاست که اگه جای این زن و مرد بیگانه یه ایرانی می خواست با این موتور گشت بزنه مامورا چه برخوردی باهاش می کردن؟ خون آمریکایی رنگین تره؟

eshgh_namordeh
28-11-1389, 10:24 قبل از ظهر
فکر کنم اگه کارت ایران گردی یا جهان گردی بگیریم ما هم میتونیم تو اون مدت کارت موتور سنگین سوار بشیم اگه دوستان اطلاعی دارن ممنون میشم
راستی جاده چالوس یا هراز روزهای معمولی هفته موتور ممنوعه ؟
توی بزرگراهها موتور ممنوعه یا اتوبان هم ممنوعه ؟ مثلا تهران قم - تهران قزوین - ...
جاهائی که ممنوع هست را اگه دوستان میدونند بگن بدونیم
مثلا من میخوام برم اصفهان ظاهرا تهران قم را جاده قدیم باید برم بعدش چی از قم تا اصفهان اتوبانه تریلی میره بعدش موتور بدبخت یعنی ممنوعه ؟

Alireza
28-11-1389, 11:03 قبل از ظهر
موضوع انتقال یافت

eshgh_namordeh
29-11-1389, 09:07 قبل از ظهر
کجا رفته که ادامش بدیم ؟

soroush adventure
29-11-1389, 09:53 قبل از ظهر
اون امریکایی که شما دیدی یه توریست بوده که در حال عبور از ایران بوده و اونا قبلا از طریق سفارتشون با سفارت ایران و ... برای عبور هماهنگی میکنن.
از اینا زیاد دیدم آخریش هم شهریور توی نتکابن یه پیر مرد فرانسوی تنها حدودا 55 ساله با یه داکار 850سی سی دیدم که مامورا داشتن مدارک و پاسپورتشو چک میکردن- کسی هم بهشون چپ نیگا کنه سفارت باباشو در میاره.
اتفاقا چند وقت پیش یه زن و شوهر ایرانی با موتور سنگین ( bmw)از ایران قانونی خارج شدن به قصد صفر دور دنیا !

ghost.rider1
29-11-1389, 03:10 بعد از ظهر
من تو یه فرومی خوندم اینا هم سخت می زارن توریست با این موتورها بیاد اینا هم لابد سفارش شده بودن که امدن.ولی مثل اینکه استفاده از موتور سنگین توی جاده ها ممنوعیتی نداره و میشه استفاده کرد.به شرط اینکه با وانت حمل بشه توی شهر

Sination
29-11-1389, 08:09 بعد از ظهر
میشه رفت ...
شما باید برید فدراسیون جهانگردی و اتوموبیل رانی توی خیابون نوبخت و یکسیری مراحل داره ..
باید گواهی نامه داشه باشید و گذر نامه و پلاک ترانزیت میدن
البته هر موتوری هم نمیشه باهاش مسافرت کرد