PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جاههایی که ممکنه تصادف کنی،حتی شما موتورسوار حرفه ای عزیز!!!!

motor
30-06-1391, 06:00 بعد از ظهر
سلام دوستان
اگر کسی نکاتی به ذهنش می رسه که دانستنش باعث می شود ادم با موتور کمتر زمین بخورد ،خواهشن در اینجا یاداور شود.این قشر اسیب پذیر در خیابان(موتورسواران!!)تحمل این همه پدیده ی سوپرایزکننده را ندارد!!
از خودم شروع می کنم.فکر می کردم وقتی گواهینامه دارم و تا حالا زمین نخوردم و معمولا خوب می رونم هیچ وقت مشکلی واسم پیش نمی اید.(و این اولین و بزرگترین اشتباه موتورسواران ،حتی حرفه ای ها هست.):minzdr:
دیروز صبح بود هوا روشن نشده بود .سر پیچ که خواستم بپیچم ،ناگهان چرخ عقب سر خورد و با ترکم به زمین خوردم.البته سرعتم کم بود.و پس از خوردن زمین گیج بودم و نمی دونستم مشکل از کجاست .پس از دقت بیشتر به اطرافم متوجه شدم که سر پیچ خط عابر پیاده بوده که در اثر کثیفی و سیاهی بیش از حد اگر یک پروجکتور هم روش روشن می شد ادم نمی دیدش.ادم چی بگه؟:khak:
بچه ها خواستم بگم اگه هوا روشن نشده باشه،حتی ا گه موتورت چراغهاشم خیلی قوی هست،اگه مسیر را از قبل نرفته باشید ممکنه با چیزهای جدیدی مواجه بشید.یکیشو که ما مواجه شدیم.امیدوارم شما مواجه نشید.فقط کسایی که قبلا مواجه شدند بگویند تا ایندگان مواجه نشند!!!!:au:

کاوه
30-06-1391, 06:10 بعد از ظهر
به نظر من اصولا دو دسته آدم هستن که به گاج میرن
اول اونایی که واقعا دست فرمونشون تعطیل هست بعد کسایی که فکر میکنن خیلی کارشون درسته
به نظر من بسیاری از تصادفات موتور در تقاطع ها اتفاق میوفته
چراغ قرمز رو هرگز رد نکنید
ترک نشین تو تصادف نقش مهمی دارهچون اگه خودشو بازی بده رو موتور تعادل رو به هم میزنه وقتی جاییی توقف میکنید حواستون به عقب باشه چون ممکنه کسی از عقب بکوبه به شما و برید رو هوا مخصوصا آخر شب ها
روی خطوط ترمز نزنید کسایی که موتوراشون فلاپ داره زیاد زیاد نچسبونن به ماشینا
یهو تغییر مسیر ندید
استفاده از راهنما خیلی تاثیر داره
راهنما بزنید توروخدا

shahrammc
30-06-1391, 11:17 بعد از ظهر
آب خدا وکیلی دشمن موتوره ... هر سری اب میبینم سرعتمو بلافاصله کم میکنم میزنم دنده یک اصلا هم روی آب معکوس و ترمز نمی گیرم چون یه دفه میزنه زمین ...

شایسته فر
31-06-1391, 07:56 بعد از ظهر
یکی دیگه از جاهایی که آدمو میزنه زمین این خط کشی ها مخصوصا خط کشیه عابر پیاده هست(موقع پیچیدن)کافیه ترمز جلو رو گرفت یا یکم ییهو گاز داد
موتور بقیه کارارو خودش انجام میده!!:4chsmu1:

mamrez
01-07-1391, 02:28 قبل از ظهر
ديدم بعضيا عادت دارن برا يه ترمز كوچيك يا همون نيش ترمز از ترمز جلو استفاده ميكنن.ترمز فقط تركيبي يا فقط عقب.خييييييييييييلي مراقب باشيد چون همون نيش ترمز با ترمز جلو هم گاهي مواقع به فنا ميده.تمام دوربرگردان ها و ورودي و خروجي اتوبانهارو حتي اگه مثل كف دست ميشناسيد بازم با سرعت پايين رد كنيد.حتي اگه 1 ساعت قبل ازش يبار رد شده باشيد.اگه ترك سوار ميكنيد و ترك سواري بلد نيست بهش يادآوري كنيد چطور بايد بشينه و بچسبه بهتون و مچ بشه باهاتون

amir.cdi
01-07-1391, 05:10 قبل از ظهر
خطر فقط پله یه پارک دمه خونمونه بگم یه 40تا پله داره من kmx داشتم جو گیر شدیم بریم پایین اقا ما تا 10 اول خوب رفتیم وقتی چرخ عقب اومد دیگه موتور رو هوا بود.
با سلام وصلوات رد کردیم اینم به لطف لاستیک عاج دار و ترمزقوی kmx بود اگه به من بود 10تا ملق زده بودم
یه پسرم مارو دید با دوچرخه اومد بنده خدا پله 2 لاستیکش لیز خود پرت شد تو صورتش جای سالم نموند
اینو گفتم که قبل از انجام هر کار خوب فکر کنید !!!!!!!!

Ali.K
01-07-1391, 07:30 قبل از ظهر
آقا یکی از مهمترین خطرهایی هم که اشاره نکردید و خیلی مهمه دختره :25:
بابا جون مادرتون یکیو میبینید با همون سرعت سرتونو نچرخونید عین پنکه یه پلک هم نمیزنن انگار چه انتری هست حالا :wow:
حواستون جمع خودتون باشه بابا اینا زیادن چیزی که مهمه شمایی :20:

sorush
01-07-1391, 07:34 قبل از ظهر
آقا یکی از مهمترین خطرهایی هم که اشاره نکردید و خیلی مهمه دختره :25:
بابا جون مادرتون یکیو میبینید با همون سرعت سرتونو نچرخونید عین پنکه یه پلک هم نمیزنن انگار چه انتری هست حالا :wow:
حواستون جمع خودتون باشه بابا اینا زیادن چیزی که مهمه شمایی :20:

دقیقا دوست به موردبسیارخوبی اشاره کردی مهم خودمونیم نه کس دیگه
سراین قضیه پسرخالم باسی جی توی عروسی رفت زیرپیکان وانت که دنده عقب میومد شانس اوردفقط به جراحت سطحی ختم شد

alikian
01-07-1391, 09:09 بعد از ظهر
توی کوچه ها با سرعت پایین باید تردد کنیم که یه دفعه یه بچه از توی خونه نپره بیرون
از سمت چپ ماشینای بزرگ که دیدو کور میکنن سبقت نگیرید شاید یه عابر یا یه ماشین میخواد عرض خیابون رو طی کنه

MohammaD.h
01-07-1391, 10:15 بعد از ظهر
اگه داشتین با سرعت میرفتین حواستونم تو باقالیا بود و یه دفعه جلوتون یه سرعت گیر دیدین....
اصلا ترمز جلو را نگیرین.اگه از روش بپرین خیلی بهتره تا این کار را انجام بدین :23:
و خواهشا سعی کنید از اتوبوس واحد سبقت نگیرین مخسوثا از سمت راستش:grouphug:
ایشالا که همتون همیشه سالم و شاد باشین:999:

فرشاد
02-07-1391, 08:16 قبل از ظهر
برادران من يه سري نكات بكم ببينيد

1*از رو خط كشي ها رد نشين از بينشون رد شين اكه از روشون رد شديد اصلا كاز يا ترمز ن***يد مخصوصا اكه موتور كج باشه شهيد ميشيد .

2*اين عابر لعنتي اكه ديدي داره كيج ميزنه هي ميره عقب ميره جلو مثل زنا كه اكه اينكارو نكنن تعجب داره لطفا اون ترمز رو ب*** بزا رد شه

3*راننده هاي زن تو يه باغ ديكن سرتقاطع ها اصلا نكاه نمي كنن همينجوري ميرن اينه هاشونو نكاه نمي كنن شما بايد حواست بهش باشه جلو خوده من راننده زن 206 تو اوتوبان يهو رفت تو كاردريل اوتوبانم خلوت بود ديكه شما خودت قضاوت كن

4*برادر من ترافيك اعصابم نداريم ما از بقل مي خوايم رد شيم حتمي بايد هزارتا سرعت بري ؟ وقتي ترافيك هست خيلي اروم بريد مردم يهو درو باز مي كنن كه سوربرايز شين بد كه شمارو كشتن يه دست تكون مي دن...ديدي ادمو زير مي كننبد يه دست تكون مي ده يعني من بودما...

5*اين راننده هاي تاكسي ميتركونن ادمو وسط اوتوبان بخاطر مسافر يهو ميزنه رو ترمز يا يهو مسافر درو باز مي كنه مي بنده اخه در بسته نشده اين خيلي مهم تر از جون موتور سوار شده كه در باز باشه نمي شه كه شمارو نكشه خوابش نمي بره...

6*ماشين سنكين ها كاميون و تريلي اوتوبوس جلوشو بازور ميبينه بس انتظار نداشته باش كه زيرت نكنه تو بايد حواست باشه مخصوصا اوتوبوسا اصلا رعايت موتوريو نمي كنن مي كشنت مي كن بيمه مي ده.خودم به جشم ديدم...

7*اقاي كه با ترك نشينت داري تو اوتوبان حال مي كني لايي مي كشي نوش جونت ولي وقتي لاي مي كشي حواست باشه كه يكي ديكه هم ممكنه لايي بكشه و همون زمان كه تو لايي كشيدي زيرت كنه اونوقت با كاردك بايد شستت...

8*بيشتر حواست به جلوت باشه تا عقب انقدر اينه هارو نكاه نكن مردم يهو ترمز مي كنن موقع سبقت كرفتن حتمي اول جلوتو نكاه كن بعد لاين بقلو مطمن شو كسي نيست...

9*هميشه سر اين ورودي ها يكي داره دنده عقب مياد انقدر خر و الاغ تشيف داره مخصوصا تو بيج ها حواستون باشه با سرعت وارد ورودي نشين جون يكي داره بر عكس مياد...

10*ترك سنكين سوار نكنين اصلا و ابدا جلوي مانور دادن و حركت هاي سريع شمارو كه مي خواين از تصادف بيش گيري كنين مي ***ه اصلا اقا ترك سوار نكن مثل من هم مصرف ميره بالا هم موتور فشار مياد هم ....

nima360
07-07-1391, 06:44 قبل از ظهر
دوستان.به همون خدایی که میپرستین قسم بوق و چراغ و آینه و کلاه ایمنی واسه موتور سواری لازمه،اجبار نیست.چون آدم پای جونش درمیونه.همیشه چراغهای موتور رو تست کنید.بوق سالم باشه.آینه کاملا تمیز و بدون موج باشه.کلاه ایمنی رو هیچوقت هیچوقت هیچوقت از سرتون بر ندارین تا زمانی که موتور رو خاموش کردی و زدی روی جک.همیشه با سرعت مطمعن برونید اتفاق یه لحظه میفته.من خودم یبار با موتور اسکوتر داشتم 30تا میرفتم خدا شاهده هیچ کس هم نزدیکم نبود.یهو لاستیک عقب ترکید منم با صورت نقش زمین شدم.خدا رحم کرد که کلاه داشتم شما حسابش بکن کف دستم از روی دستکش چرمی زخم شده بود...حالا تازه داشتم 30تا میرفتما....
همیشه موقع سبقت گرفتن واسه ماشینی که ازش سبقت میگیری بوق و نوربالا بزن.طرف واسش بوق میزنم بازم میاد رو دستم با مشت میکوبم روی شیشه اش تازه فهمیده موتور بقل دستشه.هرگز توی لاین مخالف نرین حتی به اندازه یک متر.عبور ممنوع نرین.چراغ زرد و قرمز رو رد نکنید.توی ترافیک به توانایی خودتون غره نشید و بین ماشینا رد نکنید.اگه یه نفر پاش از روی کلاچ بپره همون موقع شما جلوش باشی واسه رد شدن ترافیک زانو واست نمونده.چون این بلا سر خودم اومده که میگما...من اوایل خیلی خر بودم توی موتور سواری یه بار تاپای مرگ رفتم دیگه آدم شدم.ازانجام حرکات نمایشی توی خیابون و کوچه خودداری کنید.توی پیاده رو نرید.
از همه مهمتر آقا جان هرکی دوست دارین از توی این محاهای عابر پیاده که وسط بلوار هست رد نشین برید سر بریدگی دور بزنید.من چند بار میخواسم با ماشین این موتوری های که از محل عابر پیاده میپرن بیرون زیر کنم.یه بار زدم به یه کاب دوتا پسربچه سوارش بودن.خدا رحم کرد.پیاده شدم نفری یه سیلی آب دار به صورت شون نواختم.شما هم خودت رعایت کن.نفر بعدی بهت سیلی نمیزنه ها خدایی نکرده صورتت با آسفالت خیابابون نرم نشه.
دیگه کلا رعایت کنید دیگه.
-----------------------
دوستان چقدر خوبه که اون عزیزانی که تجربه تصادف دارن همین جا بگن که درس عبرتی بشه واسه سایرین و انشالله دیگه توی ایران عزیزمون موتورسیکلت تلفات جانی نداشته باشه

Felez_zangzade
09-01-1392, 09:53 بعد از ظهر
* اگر مطمئنی که برخود و تصادف 100 در 100 هست، نچسب به موتور که حفظش کنی نخوره زمی، حواست فقط به خودت باشه که تبدیل به ساندویچ مغز کوبیده نشی، شاید حتی مجبور شی موتورو ولش کنی،بپری هوا، البته به شرایط هم بستگی داره، دقیق ترش رو توضیح می دم بعدا.

* تو خیابون یا کوچه ای که عرضش کمه (مثلا 8 متر) بیشتر از 20 تا نرید.

* صاف و بدونه قوض بشینید تا بتونید جلوتون رو بخوبی ببینید.

komeil
09-01-1392, 10:14 بعد از ظهر
دشمن موتور آب خاک خط سفید جاده.
از اینا باید ترسید.
خواهشا کلاه بزارید.
راهنما هم دکوری نیست ازش استفاده کنین!
بغل اتوبان هم واینستید که سیگار بکشید!

Felez_zangzade
10-01-1392, 12:00 قبل از ظهر
هیچ وقت نگو "آخ جون موتورم گرون شد، آخ جون موتورم گرون شد، آخ جون موتورم گرون شد."

زبونم لالا اگه یه بار زمین بخوری ذوق همه این گرون شدنها کور می شه.

Babak
10-01-1392, 03:20 قبل از ظهر
اکثر تصادفات موتور که من دیدم سره 4 راه و تقاطع ها بوده همیشه سره تقاطع ها هواستون باشه.
ورود ممنوع خواهشا نرید
بیشترین چیزی که موتور سوارو به خطر بیشتر نزدیک می کنه کل کل ه بابا آخرش که چی یه تاکسی در رو باز کنه کار تمونه
کلاه ایمنی همیشه بزارین
گاز موتور هیچ وقت لازم نیست تا ته چرخونده بشه

amo hosein
10-01-1392, 03:39 قبل از ظهر
اکثر تصادفات موتور که من دیدم سره 4 راه و تقاطع ها بوده همیشه سره تقاطع ها هواستون باشه.
ورود ممنوع خواهشا نرید
بیشترین چیزی که موتور سوارو به خطر بیشتر نزدیک می کنه کل کل ه بابا آخرش که چی یه تاکسی در رو باز کنه کار تمونه
کلاه ایمنی همیشه بزارین
گاز موتور هیچ وقت لازم نیست تا ته چرخونده بشه
درست میفرمایید بابک جان.ولی وقتی تو ترافیک گیر میکنی همه میرن تو پیاده رو آدم دلسرد میشه و حسودیش میشه.با این حال من اینکاره نمیکنم ولی....

M.amin
09-06-1392, 07:34 بعد از ظهر
هیچی بد تر از خط عابر و آب نیست ... واقعا آروم هم بری موتور در میره ... واقعا هیچ راه حلی هم نداره ... کلا دیگه آب میبینم یا خط عابر وحشت میکنم !!!!!!!!!!!

معمار
11-06-1392, 10:16 قبل از ظهر
موتور سوار در پنج جا تصادف میکنه :
اول در هنگام بی احتیاطی و رعایت نکردن قانون
دوم بی احتیاطی و رعایت نکردن قانون از طرف وسایل دور و اطراف موتور سوار
سوم مورد اول و دوم هم زمان اتفاق بیوفتد
چهارم که از همه مهم تر هنگامی که موتور سوار غرور بگیردشو بگه من
پنجم چشم بد یا حسود

(بر چشم بد لعنت)

senior.alireza
11-06-1392, 12:56 بعد از ظهر
خط کشی عابر پیاده و کلا خط های سفید که تو خیابون هست بسیار لیز و خطرناکه یکبار که هوا بارونی نبود و من لاستیک هام خشک بود روی این خط کشی آب ریخته بود من با سرعت 20 25 تا از روش شدم قشنگ حس کردم چرخ عقب داره لیز میخوره و چپ و راست میشه
همیشه چراغ موتور رو روشن بزارید حتی تو روز ممکنه بخاطر تابش نور خورشید و کثیفی آینه راننده ای اصلا موتور شما رو نبینه
من اکثرا میبینم تو خط ویژه اتوبوس شیشه طلق موتور خورد شده و لاستیک دورش رو زمینه اکثر این خطوط توسط میخ های گرد بزرگی از خط سواره رو جدا شده این میخ ها و برآمدگی ها بسیار خطرناکه و ممکنه تعادل شما رو بهم بریزه و شما رو بزنه زمین
سر چهار راه ها سعی کنید طوری متوقف بشید که با ماشین پشت سریتون فاصله داشته باشید برای پدر من پیش اومده بوده پشت چراغ واستاده بوده یه جوونی که نتوسته ماشین رو کنترل و به موقع متوقف کنه اومده از پشت بهش زده
البته این مورد آخر تو مرام بچه های پرشین موتور نیست ولی اگه موتورتون توجه همرو به خودش جلب میکنه اگه دوربازوهاتون 50 سانته و پوست برنزه به خاطر یه دختر حرکاتی انجام ندید که شما رو تو خطر قرار بده یه دختر ارزش این حرفا رو نداره :25:

Adrenaline
11-06-1392, 01:38 بعد از ظهر
یکی از وحشتناک ترین خطرا برای موتور باز شدن در ماشیناست. من توجه کردم اکثر راننده ها مخصوصا خانوما موقع باز کردن در ماشین به آینه نگاه نمیکنن. اگر ماشین دارین قفل کودک عقبو فعال کنید لطفا . چند ماه پیش داشتم تو یه بلوار معمولی میرفتم یه cg هم صد متر جلو تر از من داشت میرفت.یهو یه پراید که پارک کرده بود رانندش درو باز کرد موتور سوارم خورد به در افتاد زمین یه پنج تن از رو سرش رد شد. بخاطر حماقت پرایدیه جوون مردم تو یه ثانیه مرد و رفت...

amo hosein
11-06-1392, 04:52 بعد از ظهر
من هر وقت ماشین جلوم ترمز شدید میگیره، به غیر از اینکه حواسم باشه نخورم بهش،
حواسم به عقب هست که از پشت کسی بهم نزنه.
شنیدید که میگن به کسی نزنی بهت یکی میزنه؟؟؟
دوستان خواهشا این نکته رو رعایت کنید.

mehran_mo
11-06-1392, 07:27 بعد از ظهر
از دوستان اشاره کرده بودند به استفاده از ترمز عقب.

چنانچه اطلاعات بده اشتباه نباشه جز تکنیک های که در دوره های اموزشی موتور سواری شهری در سوئد اموزش داده میشه 70% ترمز جلو و 30% ترمز عقب هست. یعنی در 70% تر مز گیری ها باید از ترمز جلو و فقط 30% از ترمز عقب استفاده کرد.
30% برای مواقعی که فرمان موتور صاف نیست و... که استفاده از ترمز جلو باعص زمین خوردن میشه ولی در بقیه موارد باید به صورت ترکیبی و یا تنها از جلو استفاده کرد.

البته این تکنیک نیاز به تمرین زیاد داره تا فشار وارده به ترمز و... با وضعیت موتور سوار و... هماهنگ بشن.

به شخصه مدتی را صرف تمیرین این تکنیک کردم و یه مقداری به این تکنیک خودم را عادت دادم و نتایج بسیار خوبی گرفتم.پیشنهاد میکنم دوستان هم این تکنیک اول تمرین و بعد ازش استفاده کنند.

پ.ن: لطفا این تکنیک را تنها در هنگام حادثه و یا مواقع اضطراری به یاد نیارید تا بعد از اون مجبور بشید بنده و قوانین سوئد را مورد لطف الفاظ خودتون قرار بدید. ابتدا تکنیک را تمرین کنید سپس ازش استفاده کنید.

flower
11-06-1392, 09:31 بعد از ظهر
تو اصفهان که دیگه کمتر از 5 نفر سوار موتور نمی شن رو دست هندی ها را گرفتن هندیه ممکنه با 30 تا سرعت بره ولی اون یارو با 5 سرنشین مثله جت از بغل من رد شد 5 نفر شامل 3 بچه فسقلی و یه زن و یه مرد

hamed510
11-06-1392, 09:55 بعد از ظهر
بعضیا فک میکنن موتور هرچقدر صداش زیاد باشه پس قدرت و سرعتش هم بیشتره!!!! یعنی یه سی جی با اگزوز خالی شده مثل هلیکوپتر با صدا وقتی رد میشه ماشینای اطراف و عابر پیاده احتیاط میکنن و راه میدن!!!! ولی کسی که پالس سواره(یا هرچی غیر از سی جی) داره مثل بچه آدم میره عین اســـــــــب میپرن جلوی موتور! اینو گفتم که بچه ها بیشتر احتیاط کنن اللخصوص سر تقاطع ها و خیابونای فرعی به اصلی.

sohail
11-06-1392, 10:06 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]
اینم شونصد سال پیش زدم کسی استقبال نکرد بیخیال شدم

B-MAX
11-06-1392, 10:26 بعد از ظهر
من تاپیکو خوندم

1موردی که بهش اشاره نشد این بود که فقط وقتی که 6 دنگ حواسمون سر جاشه سوار موتور بشیم
نمیدونم فکرت مشغوله یا چشمت توپیاده رو ه ! یا خوابت میاد موتور سوار نشو
حالا جدای از اینا من که راهنما میزنم کلا آروم تغییر مسیر میدم (مثل راننده ماشین سنگینا:gigglesmile:) و اروم لایی میکشم که ملت بدونن میخوام چیکار کنم...تازه جلو و بغل و پشت موتور!! هم میبینم بازم احساس امنیت نمیکنم از دست این تازه کارا که با ماشین یهو تغییر مسیر میدن و فکر میکنن مایکل شوماخر هستن:icon_pf _52_:
به خدا تازه کار بودنتو نشون میدی:5:

معمار
12-06-1392, 01:27 بعد از ظهر
جلو و بغل و پشت موتور!! هم میبینم بازم احساس امنیت نمیکنم از دست این تازه کارا که با ماشین یهو تغییر مسیر میدن و فکر میکنن مایکل شوماخر هستن
به خدا تازه کار بودنتو نشون میدی:5:

خدایش ملت نشستن پشت یه سری ماشین های اشغال چه رانندگی خطرناکی میکنن
حاضرم قسم بخورم 95 % ملت بعد از این که گواهینامه میگرن تمامی چیز هایی رو که
خوندن و یاد گرفتن نمی خان اجرا کنن یا یادشون رفته
طرف بلا نسبت دوستان مثله گوسفند سرشو میندازه میاد وسط چهار راه
مثله گاو تو بلوار تخته گاز میاد
مثله بووووق رانندگی میکنن
اخه این چه وضع رانندگی بعد هی میگن جهان سوم جهان سوم
خوب هیمین کار ها رو کردیم که وعضمون این طوریه
دولت میگه اینا با پراید 1300 این جور کار ها رو انجام میدن
وای به حال این که اگه دستشون یه پورشه 6000 باشه چه کار میکنن
مشین بالاتر از حجم 2500 و موتور بالاتر از حجم 250 رو نمی زارن راحت بیاد داخل کشور