PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعویض خورشیدی پالس 135

سیاوش
25-06-1391, 10:18 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز. جدیدا یه پالس 135 گیریفتم.ازونجایی که نمیتونم بدون دستکاری موتور آروم بشینم خواستم نظر بدین.
الان این موتور(پالس 135) باش 110 تا میرم اما دور موتور بالاتر از اون نمیره یعنی حدود 8700. میدونم خورشیدی عقبو اگه بزرگ کنی شتاب بیشتر و
سرعت نهایی پایین میاد و اگه کوچیک کنی بالعکس. توی روان خورشیدیو بزرگ کردم شتاب فوق العاده شد اما سرعت نهایی 20تاپایینتر ولی دور موتورو تا رد لاینم میشه برد.
میترسم خورشیدی عقب پالسو کوچیک کنم دیگه تو دنده 5 دور موتور پر نشه و دور نگیره و ازینی که هست بدتر شه.
از دوستم که موتور سازه پرسیدم گفت بزرگ کن.تجربم میگه کوچیک بنداز.چون روانم زمانی که کوچیک بود خورشیدیش دور موتور دنده 5 تا 8000 پر میکرد اما سرعتم 122 میشد.
حالا اگه امکان داره نظرتونو بگین.

408404
25-06-1391, 10:41 بعد از ظهر
خورشید رو کوچیک کنی سرعتت بیشتر میشه ما این کار رو 135 انجام دادیم سرعت تو شیب به 130تا هم رسید و تو کفی تا 125

سیاوش
25-06-1391, 11:20 بعد از ظهر
مرسی از راهنماییت.راستی چند تایی انداختین؟ هست آماده یا دادین تراشکاری؟آخه زنجیرش 428 هست و به نظر هندایی بهش میخوره.

masoud_m_bf
26-06-1391, 07:10 قبل از ظهر
ببخشید که فضولی میکنم
سیسم زنجیر همون سیستم چرخ دنده هست که به وسیله زنجیر از هم دور شدن
خب چرخ دنده هم نسبت انتقال قدرت و سرعتش وابسته به تعداد دندانه هاش هست
مثلا اگه چرخ دنده ای با 10 دندانه و یکی دیگه با 20 دندانه داشته باشیم وقتی این دوتا در هم درگیر بشن نسبت انتقال قدرت از کوچیکتر به بزرگتر 2 برابر هست اما در عوض نسبت انتقال سرعت نصف میشه
یعنی به مثلا به ازای هر یک کیلو گشتاوری که به اولی بدی تو دومی میتونی دو کیلو بگیری اما در عوض به ازای هر یک دوری که اولی بزنه دومی فقط نیم دور میچرخه

خلاصه سرتونو درد نیارم
وقتی خورشیدی عقب رو بزرگتر کنی رو موتور فشار کمتری میاد و دنده زودتر پر میشه اما در عوض سرعت ماکزیمم رو از دست میدی
بر عکس اگه کوچیکش کنی سرعت ماکزیمم بالاتری تو هر دنده داری اما رو موتور فشار میاد چون باید گشتاور بیشتری ایجاد کنه
تو سرعت بالا مثل اینه که شما با انگشت عقربه یه ساعت رو بگیری
موتور فسقلی اون ساعت هیچ شانسی برای ادامه کار نداره
از اینور زنجیر نمیذاره میل لنگ بچرخه
از اون ور هی شما گاز میدی میزنی تو سر پیستون
خب پدرش در میاد بیچاره

خیلی اصرار دارین بزرگترش کنید
موفق باشید

سیاوش
26-06-1391, 10:11 بعد از ظهر
آره اینکه معلومه.به طور تجربی مثلا تو رکاب زدن دوچرخه کاملا معلوم میشه.دنده سنگین خورشیدی غقب کوچکتر و پا زدن کمتر ما ولی با زور و فشار بیشتره به عبارتی به موتورمون فشار میاد اما دنده سبک خورشیدی عقب بزرگتر و پا زدن بیشتر با زور کمتر ولی خوب گشتاور بالاستو ما تند تند پا میزنیم بدون اذیت شدن.
ولی اما من میخوام یکمی خورشیدی عقبو کوچیک کنم چون مثلا دنده 1 پالس به درد عمش میخوره.دنده 5 هم که کم سرعته.

masoud_m_bf
27-06-1391, 12:52 قبل از ظهر
آره اینکه معلومه.به طور تجربی مثلا تو رکاب زدن دوچرخه کاملا معلوم میشه.دنده سنگین خورشیدی غقب کوچکتر و پا زدن کمتر ما ولی با زور و فشار بیشتره به عبارتی به موتورمون فشار میاد اما دنده سبک خورشیدی عقب بزرگتر و پا زدن بیشتر با زور کمتر ولی خوب گشتاور بالاستو ما تند تند پا میزنیم بدون اذیت شدن.
ولی اما من میخوام یکمی خورشیدی عقبو کوچیک کنم چون مثلا دنده 1 پالس به درد عمش میخوره.دنده 5 هم که کم سرعته.

درست میفرمایید
چون خیلی از این موتورها طراح اصولی ندارن
موتور واسه یه چیزه بدنه یه چیز دیگه

گفتم خدای نکرده موتور خراب نشه و خرج رو دستتون بذاره
میدونین که باز کردن انجین چقدر خرج الکی داره
تازه اگه بفهمن مشکلش کجاست
10 بار باز و بسته میکنن آخرشم خرابتر میشه

amo hosein
27-06-1391, 01:00 قبل از ظهر
خورشیدی کوچک درسته باعث میشه موتور تو کفی تند بره.
اما در سر بالایی و شتاب کم میاره.
از نظر من عوض نکن.
به 3دلیل.که 2تاشو گفتم و دیگری از استاندارد در میاد.